X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
اخبار شهرستان رباط کریم و بهارستان
اخبار شهرستان رباط کریم و بهارستان،نسیم شهر،نصیر شهر،اورین
اصغری شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵
همایش بزرگ انتخاباتی حامیان دکتر حاج ابراهیم نکو با حضور و سخنرانی دکتر محمدرضا عارف» حضرت حجت الاسلام والمسلمین شاهی عربلو و سرکار خانم مهر انگیز مروتی در شهرهای پرند و شهر گلستان عصر امروز برپگزار خواهد شد

به گزارش خبرگزاری ایران انلاین این حضور در راستای حمایت دکتر عارف از حاج ابراهیم نکو خوماهد بود

اخبار تکمیلی  این حضور را در همین سایت دنبال کنید

زمان: شنبه اردیبهشت۱۴ساعت 17 شهر پرند و  گلستان بعد از  نماز مغرب و عشاء
مکان: مسجد امام رضا (ع) - فلکه دوم شهر گلستان

اصغری سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴
آغاز جلسه علنی امروز مجلسنمایندگان مجلس شهرستان های رباط کریم و بهارستان: نماینده مردم در خانه ملت یا نماینده خود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هر زمان صحبت از مجلس و نماینده به میان می آید تصور این است که مردم، فردی از اعضای همان جامعه را به عنوان سخنگوی خود انتخاب می کنند تا زبان گویای آنان در مجلس باشد و بتوانند برای ارتقا و بهبود کیفیت زندگی مردم حوزه ی انتخابی خود اعتبار و امکانات لازم را جذب کند، عملکرد ایشان منجر به تغییر در وضعیت حوزه های انتخابی شود و این تغییرات برای اکثریت قابل لمس و مشاهده باشد. مردم، فردی را به عنوان نماینده ی خود انتخاب می کنند، نماینده ای برای تمامی مردم، نماینده ای که زبان حق و گویا و چشم باز آنان باشد .

حال این سوال پیش می آید که چرا حضور نمایندگان این مناطق در شهرستان تاثیرگذار و قابل لمس نیست؟؟؟؟؟؟؟

چرا نماینده ای که انتخاب می شود در عمل نماینده ی مردم نیست و بیشتر حکم نماینده ی خود را در مجلس دارد؟؟؟؟؟؟

مشکل از نمایندگان است یا از مردم که در انتخاب خود ضعیف عمل می کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در سالهای اخیر ضعف عملکرد نمایندگان حوزه های انتخابی بهارستان و رباط کریم باعث شده است که مردم به حضور این افراد در مجلس دلسرد شوند و مشارکت اجتماعی آنان در امور شهری پایین باشد و هیچوقت این حس را نداشته باشند که نماینده ی مردمی در مجلس حضور دارد و این موضوعی است که به مرور اعتماد مردم به مسئولین را کم رنگ می کند، نمایندگان و مسئولین شهری پشتوانه ی مهم و اساسی چون مردم را از دست بدهند.

چرا حضور نمایندگان در مجلس برای شهرستان تاثیرگذار نبوده است؟

آنچه در  عملکرد و صحبت های نمایندگان قابل مشاهده است نبود پشتوانه ی فکری قبل از انتخاب و در زمان حضور در مجلس است تا با شناسایی دقیق مشکلات ، خلاهایی شهرستان و نیاز واقعی مردم برای حل آنان به دنبال راهکار، جذب اعتبار و امکانات باشد. کمتر دیده شده است که در این مناطق نماینده دارای اتاق فکر و اندیشه منسجم، آگاه، از دل خود مردم و در تمامی زمینه ها داشته باشد و این اتاق فکر در تمامی مراحل کار نماینده از نظر فکری، ایده و نیازسنجی ایشان را پوشش دهند. نمایندگان این مناطق هنوز از شیوه های سنتی مانند حضور در مراسم های ختم، مجالس عزاداری ملی و مذهبی، سخنرانی های عوام پسند و عامیانه استفاده می کنند که بیشتر آنها ناشی از تفکر و نظر شخصی نماینده و تعداد محدودی از افراد اطراف ایشان می باشد.

خیلی کم پیش آمده است که یک نماینده به طور تخصصی و در قالب نیازهای واقعی منطقه ایده و طرح کارا داشته باشد ، به دلیل پایین بودن سطح آگاهی مردم منطقه، عدم اطلاع از قانون و وظایف نماینده کمتر پیش می آید که این جلسات به پرسش و پاسخ برسد و روح مطالبه گری را در مردم ایجاد کند و سوالات بیشتر در قالب امکان حل مشکل فردی می باشد تا مسایل کلان و جمعی.

عدم نگاه تخصصی و حرفه ای افراد منتخب به نمایندگی مجلس منجر به این شود که این افراد با تکیه بر امکانات قومی -  قبیله ای و همینطور دادن امتیازات مختلف به افراد راهی خانه ملت شوند در حالیکه به لحاظ تخصصی، مهارت و حرفه ای بودن، برای این منظور آمادگی لازم و کافی ندارد و در ورود به مجلس بجای نماینده ی ملت بودن نماینده ی خود یا قوم و قبیله ی مربوط به خود می شود.
شرکت افراد کثیری در سنین و مشاغل مختلف برای نمایندگی مجلس در این مناطق از یک نگاه خوب است و نشان دهنده ی پویایی افراد جامعه است ولی از نگاه دیگر بسیار تاسف برانگیز است که نماینده ملت بودن در مناطق چقدر پیش پاافتاده و ساده است که بسیاری از افراد خود را لایق آن می دانند و بدون توجه به مهارت، شخصیت، تجربه و تخصص خود برای انجام اینکار کاندید می شوند، آیا این نشان دهنده ضعف عملکردی نمایندگان سابق نیست؟؟؟؟؟؟؟
آیا این نشان دهنده ی این نیست که بسیاری از افراد در گذشته به اشتباه برای این سمت انتخاب شده اند، عملکرد و حضور ضعیف این نمایندگان در مجلس این حس را به سایرین القا کرده است نماینده ی مردم بودن کار سخت و تخصصی نیست و لازم نیست برای این کار مهارت کافی  داشته باشی.
در این مناطق ضعف حضور حزب ، گروه های سیاسی و اجتماعی باعث شده است که تربیت و آموزش افرادی برای نمایندگی احساس نشود و نمایندگان به صورت فردی و با تکیه بر حضور و مشارکت قوم و قبیله ی خود برای مجلس شرکت کنند.
اگر در این مناطق افراد کاندیدا از پشتوانه ی فکری به واسطه حضور اتاق فکر منسجم و متخصص برخوردار باشند هم برای نماینده بودن یک ملت تربیت و آماده می شوند و هم در زمان حضور در خانه ی ملت، نماینده یک منطقه و مردم می شوند نه صرفا نماینده افراد خاص یا خودشان و همچنین تاثیر حضور آنان در منطقه و زندگی مردم احساس  می شود و این زمانی اتفاق می افتد که مردم روح مسئولیت پذیری اجتماعی و مطالبه گری را پیدا کنند.

برای ارتقا روح مطالب

 باید سطح آگاهی مردم افزایش یابد و آنان به انتخاب خود اهمییت قایل شوند و نگاه جمعی به مسائل پیرامون خود داشته باشند نه نگاه قبیله ای و فردگرایانه ، چیزی که در تمامی ادوار افراد کاندیدا چه برای نمایندگی مجلس و چه برای شورای شهر با تکیه برهمین ضعف مردمی و شهری انتخاب شده اند در حالیکه در بیشتر موارد این افراد صلاحیت و شرایط لازم را نداشته و عملکرد آنان بیشتر منجر به بی اعتمادی و ضعف مشارکت شده است.
برای عبور از این شرایط و افزایش آگاهی مردم رسانه ها، فعالان اجتماعی و مراکز اجتماعی که با مردم در ارتباط هستند نقش بسزایی می توانند داشته باشند.

عزیز جباری

کارشناس تربیت بدنی و فعال اجتماعی

اصغری سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴
گزیده ای از بیانات رهبر انقلاب اسلامی پیرامون اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبیین جایگاه مجلس در نظام اسلامی:

انعکاس اراده ملت
جایگاه مجلس، جایگاهی است بسیار عالی؛ انعکاس نظرات و اراده ی ملت در قوانین و مقررات کشور و رگه های اجرایی کشور است؛ این چیز کمی نیست.
 
بیانات در دیدار با وزیر و مسؤولان وزارت کشور و استانداران 27/09/1370
 
مجلس؛ مظهر اراده مردم
مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است. همه ی سر رشته های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می گردد. مجلس، مظهر حضور و اراده ی مردم در صحنه های گوناگون سیاسی و اقتصادی است. اگر مردم چیزی را در زمینه های اقتصادی یا سیاسی بخواهند که بشود یا نشود و چیزهایی را بخواهند که به سرنوشت کشور ارتباطی پیدا می کند، باید اراده ی خویش را از حنجره و زبان نماینده ی خود بیرون بدهند و به صورت قانون درآورند و این قانون در سطح کشور عمل بشود. این، تأثیر مردم در قانونگذاری است.
 
بیانات در دیدار خانواده های شهدا و ایثارگران و دست اندرکاران برگزاری انتخابات 22/09/1368
 
مجلس؛ تجلیگاه عزت ملی
مجلس جایگاه بسیار مهمّی است؛ خانه ی ملت است؛ تجلّیگاه عزّت ملی ماست؛ می تواند عزّت اسلامی و عزّت ملی ما را به دنیا نشان دهد؛ تأمین کننده ی منافع عمومی است. با قوانین مجلس است که مسؤولان می توانند حرکت کنند و پیش بروند. مجلس می تواند حافظ امنیت ملی باشد؛ می تواند سدّ مستحکمی در برابر تعرّض دشمنان و طمع ورزی بیگانگان باشد.
 
بیانات در اجتماع بزرگ مردم قزوین 25/09/1382
 
انتخابات؛ نقطه وصل مردم و نظام
انتخابات، آن نقطه ی اساسی وصل افکار و آرای مردم به بدنه ی نظام اجرایی است. اگر انتخابات - همچنان که بحمداللَّه در گذشته همین طور بوده است - با حضور مردم، با اراده ی مردم، با آزادی کامل مردم و انتخاب آزادانه ی آنها انجام بگیرد، و حداکثر آگاهی از سوی مردم به کار برود، تا این که افراد صالح و شایسته و حقیقتاً حایز شأن نمایندگی این ملت عظیم، به مجلس فرستاده بشوند، نظام اسلامی می تواند مطمئن باشد که در جهت آرزوها و هدفهای خود در حرکت است. این، نقش انتخابات و شأن والای انتخابات است.
 
بیانات در دیدار با وزیر و مسؤولان وزارت کشور و استانداران 27/09/1370
 
اتکای به ایمان و عواطف مردم؛ سرّ شکست ناپذیری نظام
مسأله ی انتخابات، مسأله ی بسیار مهم و اساسی و تعیین کننده ای است. اهمیت انتخابات از جهات گوناگونی است. یکی از آنها این است که نظام ما نظامی است متّکی به ایمانها و عواطف و علایق مردم. اساساً سرِّ شکست ناپذیری این نظام این است که به مردم متّکی است. این چیز مهمّی است. اتّکای به مردم هم آسان به دست نمی آید و همه جا حاصل نمی شود. اگر یک سرِّ الهی در میان نباشد، توجّه نفوس و دلهای مردم هم ممکن نیست. شما ملاحظه بفرمایید، خدای متعال به پیغمبرِ با آن عظمت می فرماید: «هو الّذی ایّدک بنصره و بالمؤمنین»؛ یعنی مؤمنین را در کنار نصرت الهی می آورد. هیچ بُعدی هم ندارد که آدم بگوید که این «بالمؤمنین»، تفسیر جزئی از مفهوم «بنصره» هم هست که اصلاً نصر الهی به وسیله ی مؤمنین تحقّق می پذیرد. البته در مواردی هم نصرتهای خارج از مقولات عادی در زمان آن بزرگوار بوده است - مثل ملائکه ی مسوّمین و غیرذلک - لیکن عمده اش مؤمنین اند. بعد هم می فرماید: «لو انفقت ما فی الأرض جمیعاً ما الّفت بین قلوبهم و لکنّ اللَّه الّف بینهم». یعنی ای نبی گرامی ما! این «بالمؤمنین»ی هم که ما می گوییم، خیال نکن که خودت توانستی آنها را جذب کنی؛ نه - این کار من و ما و کار عوامل مادی و بشری نیست - این سرّ الهی و سرّ معنوی است.
حال آن نکته ی باریکتر ز مو این جاست که همین سرّ الهی و معنوی هم قابل تعریف است. چیزی نیست که بگوییم عقل شما مردم نمی رسد و سه، چهار نفری هستند که این چیزها را می فهمند؛ نخیر. این امر واضحی است. این سرّ الهی عبارت است از ایمان. وقتی ایمانها در دلهای مردم می جوشد و به مرحله ی عمل سرازیر می شود، نتیجه این است که هر پدیده ای که متّکی به ایمان الهی است، تقویت پیدا می کند.
 
بیانات در دیدار اعضای هیأت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان 14/11/1374
 
حضور در انتخابات؛ زره پولادین در مقابل مستکبران
حضور در انتخابات یکی از مستحکم ترین وسیله هایی است که این ملت می تواند آن را مثل یک زره ی پولادین در مقابل خود و در مقابل حمله ی دشمنان و سوءنیّت و بد دلیِ مستکبران و دخالت کنندگان نگه دارد. انتخابات بسیار مهمّ است.
 
بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم قم در آستانه سالروز قیام ۱۹ دی 18/10/1382
 
انتخابات؛ سنگر کشور
اهمیت اوّلِ انتخابات به خاطر این است که انتخابات سنگر کشور است؛ حضور مردم در پای صندوقهای رأی، مصون ساز سرنوشت ملت و مردم است و دشمن را از تعرّض و تجاوز و پُرروییِ بیشتر باز می دارد.
 
بیانات در خطبه های نماز جمعه تهران 24/11/1382
 
نمونه عظمت نظام اسلامی
مسئله ی انتخابات خیلی مهم است. یکی از نمونه های عظمت این نظام، همین انتخابات است. برای همین هم هست که انتخابات ملت ایران - این پدیده ی به این وضوح - را انکار میکنند. مردمسالاری، این چیز واضح را که وابسته ی به انتخابات مردمی است - که در ایران در طول این بیست و هشت نه سال، هر سالی یک بار به طور متوسط اتفاق افتاده است - دشمنان عنود و لجوج انکار میکنند. چرا؟ چون میدانند که این یکی از آن شاخصه های مهم پیروزی ملت ایران است.
 
بیانات در دیدار هزاران نفر از مردم قم به مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی ماه 19/10/1386
 
نمایشگاه عزم و رشد ملی
آنچه که امروز میخواهم به شما بگویم، این است که ملت ایران انتخابات را قدر بدانند. انتخابات یک نمایشگاه است برای نشان دادن عزم و رشد ملی ملت ایران، استقامت ملت ایران، دانائی و هوشیاری ملت ایران، پایبندی ملت ایران به نظام مردم سالاری دینی.
 
بیانات در اجتماع عظیم مردم یزد 12/10/1386
 
آن چیزی که قدرت معنوی ملت را به رخ دشمن میکشد
انتخابات مصونیت بخش به کشور است. آن چیزی که هیبت این ملت را حفظ میکند، قدرت معنوی او را به رخ دشمنان میکشاند و آنها را از تعرض منع میکند و میترساند، حضور مردمی است؛ که یکی از مظاهرش همین انتخابات است.
 
خطبه های نماز جمعه تهران 14/11/1390
 
ملتهای دیگر به انتخابات ما نگاه میکنند
من مطمئنم که این انتخابات برای ملتهای دیگر هم یک نشانه ای است. برای همین هم هست که دستگاه های خبیث استکبار، از آمریکا و انگلیس و صهیونیستها و دیگران، دارند مرتباً تلاش میکنند که این انتخابات را به یک جوری خراب کنند، مخدوش کنند. کشورهای دیگر نگاه میکنند ببینند این پیشکسوت انتخاباتی و انقلابی - که ملت ایران است - چه کار خواهد کرد. ملت ایران در این زمینه، جزو پیشکسوتهاست. ملتهای دیگر نگاه میکنند ببینند انتخابات در ایران به کجا خواهد رسید. استکبار دوست دارد که انتخابات در کشور ما آنچنان بشود که ملتها را مأیوس کند.
 
بیانات در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز ۱۹ دی 19/10/1390
 
مجلس صالح میتواند اثر بگذارد
یک مجلس صالح و سالم و قوی میتواند بر عملکرد همه ی دستگاه های کشور اثر بگذارد؛ بر عملکرد دولت، بر عملکرد قوه ی قضائیه، حتّی بر عملکرد نیروهای مسلح میتواند اثر بگذارد. مجلس قوی، مجلس صالح، مجلس سالم، یک چنین وضعی دارد. خب، این مجلس را کی میتواند تشکیل بدهد، جز مردم؟ دشمن این را نمیخواهد.
 
خطبه های نماز جمعه تهران 14/11/1390

اصغری پنجشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴
زمان ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس
تهران - ایران اُنا: زمان ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از تاریخ 28 /09/ 1394 به مدت یک هفته تعیین گردیده است.
 ستاد انتخابات کشوردر اطلاعیه شماره 2 اعلام کرد که زمان ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از تاریخ 28/09/1394 به مدت یک هفته تعیین گردیده است.
به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری ایران آنلاین (ایران اُنا)، از سایت خبری وزارت کشور، بر اساس این اطلاعیه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور با موافقت شورای نگهبان در تاریخ 07 /12/ 1394 برگزار می شود. متن کامل اطلاعیه به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم اطلاعیه شماره (2) ستاد انتخابات کشور به آگاهی هم میهنان عزیز می رساند با توکل به خداوند متعال و عنایات حضرت ولی عصر(عج) انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور با موافقت شورای محترم نگهبان در تاریخ 07 /12/ 1394 برگزار می شود، و زمان ثبت نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از تاریخ 28 /09/ 1394 به مدت یک هفته تعیین گردیده است. در اجرای تبصره 6 ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مراتب زیر اعلام می گردد: با استناد به ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اشخاص زیر به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن محرومند و تأکید می گردد داوطلبان مشمول بندهای این قانون تاتاریخ 28 /3/ 94 از سمت خود استعفا خواهند داد. الف اشخاص زیر از داوطلب شدن در حوزه های انتخابیه سراسر کشور محرومند مگر اینکه حداقل شش ماه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفاء نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند : 1- رئیس جمهور و معاونین و مشاورین وی . 2- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و معاونین وی . 3- مشاورین معاونین رئیس جمهور . 4- رؤسای دفاتر سران سه قوه . 5- وزرا و سرپرستان وزارتخانه ها . 6- معاونین و مشاورین وزرا . 7- مدیران کل و سرپرستان ادارات کل وزارتخانه ها و مدیران کل حوزه وزارتی و رؤسای دفاتر وزرا . 8- اعضای شورای نگهبان و هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات . 9- رئیس قوه قضائیه و معاونین و مشاورین وی . 10- رئیس دیوان عالی کشور و معاونین و مشاورین وی . 11- دادستان کل کشور و معاونین و مشاورین وی . 12- رئیس دیوان عدالت اداری و معاونین و مشاورین وی . 13- رئیس سازمان بازرسی کل کشور و معاونین و مشاورین وی . 14- رؤسا و سرپرستان سازمانها و ادارات کل و ادارات عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و جانشینان و معاونین آنان در سراسر کشور . 15- رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و معاونین وی . 16- رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و معاونین وی . 17- استانداران . 18- معاونین و مشاورین استانداران . 19- فرمانداران . 20- بخشداران . 21- شهرداران و رؤسای مناطق شهرداری . 22- رؤسا و سرپرستان سازمانهای دولتی . 23- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی . 24- اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل بانکها . 25- اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل شرکتهای دولتی و وابسته به دولت که حیطه وظایف و اختیارات آنها به کل کشور تسری دارد . 26- رئیس کل بانک مرکزی ایران و معاونین و مشاورین وی . 27- رؤسا و سرپرستان بنیادهای ( مستضعفان ، شهید ، 15 خرداد ، مسکن ) ، کمیته امداد امام خمینی (ره) ، نهضت سواد آموزی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و رؤسای اتاقهای بازرگانی و صنایع و معادن و تعاون ، معاونین و مشاورین آنان . 28- شاغلین در نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات . ب اشخاص زیر از داوطلب شدن در حوزه های انتخابیه قلمرو مأموریت خود محرومند مگر اینکه شش ماه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند : 1- ائمه جمعه دائمی . 2- قضات شاغل در امر قضاء و رؤسای دادگستری شهرستانها و استانها . 3- مدیران کل و سرپرستان دفاتر و ادارات کل استانها و معاونین آنان . 4- مدیران کل و سرپرستان دفاتر و ادارات کل استانداریها و معاونین آنان . 5- رؤسا و سرپرستان ادارات و سازمانهای دولتی و وابسته به دولت و معاونین آنان در استان و شهرستان . 6- رؤسا و سرپرستان دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی اعم از دولتی و غیر دولتی و رؤسا و سرپرستان واحدها و شعب آنها . 7- اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل شرکتهای دولتی و وابسته به دولت در استان و شهرستان . 8- سرپرستان مناطق و رؤسای شعب بانکها در استان و شهرستان . 9- سرپرستان دفاتر سازمان تبلیغات اسلامی در مرکز استان و شهرستان ها . 10- مدیران مراکز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران . 11- اعضاء شوراهای اسلامی شهر و روستا . ج اعضای هیأتهای اجرائی و ناظرین شورای نگهبان در حوزه انتخابیه تحت مسئولیت خود . به موجب تبصره یک این ماده کلیه مقامات دارای عناوین همطراز با عناوین مذکور در بندهای «الف وب» مشمول این ماده می باشند که تشخیص همطرازی با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور می باشد. براساس تبصره 2 ماده 29 کسانی که طبق قوانین استخدامی و یا تعهد خدمت ، استعفای آنان منوط به پذیرش آن از سوی مسئولین مربوطه باشد ، قبول استعفا شرط است . همچنین استعفای پرسنل نیروهای مسلح منوط به قبول فرماندهی کل قوا می باشد . همچنین کلیه اشخاصی که داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی بوده و مشمول موضوع این ماده و تبصره 5 آن می باشند، می بایست بر اساس تبصره 3 ماده فوق از تاریخ 28 /02/ 1394 حداکثر به مدت یک ماه گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفا و عدم اشتغال خود در پست و مقام و مشاغل یاد شده در بندهای «الف و ب» ماده 29 را از مراجع مربوطه دریافت نمایند. مطابق تبصره 4 ، جایگزین فرد مستعفی باید از سوی مرجع ذی صلاح بالاتر حداکثر به مدت یک ماه به طور رسمی معرفی شود و فرد مستعفی در آن حوزه مسئولیتی نداشته باشد . در پایان یادآور می شود که داوطلبان به هنگام مراجعه برای ثبت نام می بایست گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفا و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل یاد شده را که در تاریخ مقرر اخذ نموده اند ارائه نمایند و قبول استعفا بعد از مدت تعیین شده جهت ثبت نام و اعلام داوطلبی انتخابات مجلس شورای اسلامی مورد پذیرش مراکز ثبت نام نمی باشد . ستاد انتخابات کشور

اصغری شنبه ۱ فروردين ۱۳۹۴

رهبرانقلاب سال ۹۴ را سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» نامیدند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت آغاز سال ۱۳۹۴ هجری شمسی، با تبریک سال نو به ملت ایران، سال جدید را سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» نامگذاری کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تقارن آغاز سال جدید با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها خاطرنشان کردند: ارادت ملت ما به خاندان پیغمبر و دخت گرامی پیامبر اعظم(ص) اقتضائاتی دارد که یقیناً مردم این اقتضائات را رعایت خواهند کرد و امید است سال جدید از برکات فاطمی سرشار و برخوردار باشد و یاد آن بزرگوار تأثیرات عمیق و ماندگار خود را در زندگی مردم ما بگذارد.

ایشان در نگاه اجمالی به مسائل سال ۱۳۹۴، همکاری‌های گسترده دولت و ملت را ضروری برشمردند و تأکید کردند: برای تحقق شعار سال ۹۴ یعنی «دولت و ملت، همدلی و همزبانی»، باید هر دو کفه این شعار یعنی ملت عزیز، بزرگ، شجاع، بصیر، دانا و با همت ایران و همچنین دولت خدمتگزار، به یکدیگر اعتماد، و صمیمانه با هم همکاری کنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای به آرزوهای فراروی ملت ایران در سال جدید اشاره کردند و گفتند: «پیشرفت اقتصادی»، «اقتدار و عزت منطقه‌ای و بین‌المللی»، «جهش‌های علمی به‌معنای واقعی»، «عدالت قضایی و اقتصادی» و از همه مهمتر، «ایمان و معنویت» آرزوهای بزرگی هستند که در این سال برای ملت ایران داریم و البته همه‌ی این خواسته‌ها و آرزوها نیز دست یافتنی است و خارج از ظرفیت عظیم ملت ایران و سیاستهای نظام نیست.

رهبر انقلاب در ادامه، تحقق این آرزوهای بزرگ را مشروط به همکاری، همدلی و صمیمیت دوسویه دولت و ملت خواندند و افزودند: دولت، کارگزار ملت، و ملت کارفرمای دولت است، و هر چه همکاری دولت و ملت بیشتر باشد، کارها بهتر پیش خواهد رفت، بنابراین هم دولت باید واقعاً ملت را قبول داشته باشد و ارزش، اهمیت و تواناییهای مردم را به‌درستی بپذیرد، و هم ملت باید به معنای واقعی کلمه به دولت اعتماد کند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در ارزیابی کیفیت تحقق شعار سال ۱۳۹۳، سال قبل را همراه با چالشها و پیشرفتهایی برای کشور دانستند و گفتند: شعار «عزم ملی و مدیریت جهادی» با توجه به همین چالشها برای سال ۹۳ انتخاب شد و ملت ما نیز همت و عزم راسخ خود را هم در تحمل برخی مشکلات و هم حضور در مناسبت‌های مهم از جمله راهپیمایی‌های ۲۲ بهمن و روز قدس و راهپیمایی عظیم اربعین نشان دادند.

ایشان، همچنین با اشاره به تحقق مدیریت جهادی در برخی بخشها نیز خاطرنشان کردند: هر جا مدیریت جهادی بروز داشت، پیشرفتها نیز آشکار بود، ضمن اینکه عزم ملی و مدیریت جهادی مخصوص سال ۹۳ نیست، بلکه برای امسال و همه سالهای پیش رو، مورد نیاز ملت عزیز ایران است.

اصغری شنبه ۶ دی ۱۳۹۳
سرودها و کلیپ‌های حماسی پیرامون یوم‌الله 9دی
خبرگزاری فارس: سرودها و کلیپ‌های حماسی پیرامون یوم‌الله 9دی

 در پنجمین سالگرد حماسه 9 دی با انتشار ویژه‌نامه‌ای به بررسی ابعاد مختلف آفرینش حماسه 9 دی و چرایی مانایی آن در تاریخ انقلاب اسلامی پرداخته است.

 روزهاى سال، به طور طبیعى و به خودى خود همه مثل همند؛ این انسان‌ها هستند، این اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست که یک روزى را از میان روزهاى دیگر برمی‌کشد و آن را مشخص میکند، متمایز میکند، متفاوت میکند و مثل یک پرچمى نگه میدارد تا راهنماى دیگران باشد.

روز نهم دى هم از همین قبیل است؛ یعنى برخاسته از بصیرت است، از دشمن‌‌‌‌‌شناسى است، از وقت‌‌‌‌‌شناسى است، از حضور در عرصه‌ مجاهدانه است.

نهم دی 88، حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در «سالگرد این حماسه»، حرف اصلی ملت ایران، یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده‌های الهی تبیین شود. امام خامنه‌ای

9 دی در گذار از 8 ماه فتنه پیچیده‌، آخرین حلقه از اتفاقات تلخ و ناخوشایندی بود که با آفرینش آن، حلاوت پشتیبانی مردم از انقلاب‌شان ذائقه انقلاب اسلامی را شیرین کرد و از پی آن گرد و غبار 8 ماه آتش‌افروزی در خیابان‌ها و مساجد و پاره کردن عکس امام روح‌الله و شعارهای ضد فلسطینی و ضد مقاومت و آتش روزه‌خواری علنی و حمله به پایگاه بسیج و مردم بی‌دفاع و حمله به اموال عمومی و نهایتاً آتش جسارت به خیام ابا عبدالله در خیابان‌های تهران و عزاداران حسینی در هنگامه عزا و ماتم برای امام شهیدشان فرونشست و اینگونه نهم دی به تعبیر پیر انقلاب پرچم راهنمایی دیگران و روزی «متمایز» شد.

سرود ایران که کوفه نیست+فایل دانلود

  سرود زیبا و حماسی «ایران که کوفه نیست» از ساخته‌های احمد علی راغب.

سرود خاک عزیز +فایل دانلود

سرود زیبا و حماسی «خاک عزیز» از ساخته‌های حامد زمانی.

این خبر تا پایان روز 9 دی به روز رسانی می‌شود

انتهای پیام/

اصغری چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳
 تقدیر از کارمندان بیسجی شهرداری صالحیه
بمناسبت هفته ی باکرامت بسیج از بسیجیان ادارات در سطح شهرستان بهارستان تجلیل گردیدکه در این میان از چهار تن از بسیجیان کارمند شهرداری صالحیه نیز به شایستگی تقدیر به عمل آمد.

بمناسبت هفته ی باکرامت بسیج، مراسم گرامیداشتی در سالن ورزشی فجر با حضور دکتر ناجی فرماندار و نورالله طاهری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان بهارستان ،رؤسای ادارات، نهادها و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج ادارات، اصناف و کارگری بهارستان برگزار گردید که در پایان از کارمندان بسیجی شهرداری صالحیه آقایان محمد آگاهی مند،منوچهر اخلاقی،مهران کتابی و رضا غلامی نیز تقدیر به عمل آمد.
اصغری سه شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۳
 خبرگزاری فارس: گزارش تاریخی از حوادث روز عاشورا/ آرایش نظامی و شعار یاران سیدالشهدا(ع) چه بود
روز عاشورا، امام حسین(ع) نام پیامبر خدا(ص) یعنی «یا محمد» را به عنوان شعار یارانش انتخاب کرد، این انتخاب نشان می‌داد که آنان که در لشکر یزید قرار دارند با اسلام نبرد می‌کنند، اگر چه خود را مسلمان می‌نامند!
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، بیشتر منابع معتبر، شمار سپاهیان امام حسین علیه‌السلام را 72 نفر گزارش کرده‌اند. شیخ مفید(ره) مى نویسد: حسین بن على علیه السلام، هنگام صبحگاه و بعد از نماز صبح یارانش را [براى نبرد] آماده کرد. آنان سى و دو سوار و چهل پیاده بودند. این 72 انسان بهشتی در روز عاشورا چنان تابلوی زیبایی از ایثار و شهامت خلق کردند که پس از چهارده قرن هنوز پابرجاست.
در ادامه، گزارش مستند و تاریخی حوادث روز عاشورا به روایت حجت‌الاسلام احمد غلامعلی عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث را با هم می‌خوانیم که از کتاب «روز عاشورا» انتخاب شده است.
  *آرایش نظامی

وفاداران سید‌الشهداء اندک بودند. 72 تن در برابر انبوه چند هزار نفری دشمن به چشم نمی‌آمدند، اما از گزارش‌های عاشورا بر می‌آید که همگی اراده‌ای خدایی داشتند و انبوه دشمن هرگز آنان را سست نکرد. امام(ع) نیز به گونه‌ای رفتار می‌کرد که عظمت یارانش را نشان می‌داد، امام پس از نماز صبح، آرایش نظامی لشکرش را سامان داد.
32 سوار و 40 پیاده با او بودند، زهیر بن قین را فرمانده جناح راست، حبیب بن مظاهر را فرمانده جناح چپ و علمدار سپاه را ابالفضل العباس(ع) قرار داد.
دشمن نیز به صف‌آرایی پرداخت. عمر سعد - فرمانده نیروهای شیطان -، فرماندهی جناح راست را به عمرو بن حجاج، فرماندهی جناح چپ را به شمر بن ذی‌الجوشن، فرماندهی سوارکاران را به عروة بن قیس و فرماندهی پیادگان را به مرد هزار چهره، یعنی شبث بن ربعی سپرد و پرچم سپاهش را به غلامش درید داد.
صبح عاشورا دو لشکر در برابر هم ایستادند. امام لشکر پر شمار دشمن را دید و پیش از آنکه با دشمن سخنی بگوید، دست به سوی آسمان بلند کرد و با خدا چنین نجوا کرد: «اللهم انت ثقتی فی کل کرب و رجانی فی کل شدة»؛ خداوندا! تو تکیه‌گاه من در هر سختی، و امید من در هر گرفتاری هستی، سخن امام با خداوند، بازتاب روح توحیدی سید‌الشهداء(ع) بود که برای یارانش، استواری و شکیبایی را به ارمغان می‌آورد.
زین‌العابدین(ع) مناجات پدر بزرگوارش در صبح عاشورا را چنین روایت فرمود: «خداوندا! تو تکیه‌گاه من در هر سختی و امید من در هر گرفتاری هستی، در هر رویدادی که برای من اتفاق می‌افتد، تو تکیه‌گاه و ساز و برگ منی، بسی پریشانی‌ها که دل، در آن‌ها سست، و چاره اندک می‌شود و دوست، انسان را وا می‌گذارد و دشمن، شماتت می‌کند که من از سر رغبت به تو و نه دیگران شکایتش را نزد تو آورده‌ام و تو در آن، برایم گشایش قرار داده‌ای و آن را برطرف ساخته‌ای! تو، ولی هر نعمت و صاحب هر نیکی و نهایت هر مقصود هستی».
نجوای امام با خدا فقط دو مورد نیست، بلکه امام از هر موقعیتی برای دعا سود جست؛ مانند هنگام شهادت علی اصغر(ع)، علی اکبر(ع)، قاسم بن الحسین و نیز آخرین کلام حضرت در این دنیا مناجات با خدا بود.

*گفت‌وگوی امام با عمر سعد

سید‌الشهدا(ع) بر ارشاد و هدایت دشمن اصرار داشت و به سخنرانی عمومی بسنده نکرد، بلکه عمر سعد را فرا خواند تا با او سخن بگوید، امام(ع) فرمود: «عمر سعد کجاست؟ او را برایم فرا بخوانید».
عمر را فراخواندند؛ ولی دوست نداشت که به دیدار حسین(ع) بیاید، حسین(ع) به عمر فرمود: «تو مرا می‌کشی و می‌پنداری که بی‌نسب فرزند بی‌نسب، حکومت سرزمین‌های ری و گرگان را به تو خواهد داد؟! به خدا سوگند که هرگز به کام خود نخواهی رسید و این حتمی و تمام شده است! هر چه می‌خواهی بکن که تو پس از من، نه در دنیا شادمان خواهی بود، نه در آخرت، گویی می‌بینم که سرت را بر نی در کوفه نصب کرده‌اند و کودکان آن را هدف سنگ‌پرانی خود کرده‌اند».
عمر سعد، از سخن حسین(ع) خشمناک شد. از ایشان روی گرداند و یارانش را ندا داد که: «منتظر چه هستید؟ همگی حمله کنید که یک لقمه است!».
در برخی متون گزارش شده است که عمر سعد از امام(ع) پرسید: «چرا به حکم امیر عبید‌الله بن زیاد گردن نمی‌نهی؟»، امام(ع) به او فرمود: «ای بدبخت! تو پس از من، جز اندکی از گندم عراق، نخواهی خورد، پس به فکر آنچه برای خود برگزیده‌ای، باش»
فضای گفت‌وگوی امام(ع) با دشمن آرام نبود و پیمان‌شکنان کوفه نمی‌خواستند سخنان امام ادامه یابد، در منابع تاریخی تصریح شده است که امام(ع) یکی پس از دیگری، با دسته‌ها و حتی افراد دشمن گفت‌وگو کرد، ولی آنان می‌گفتند: «ما نمی‌فهمیم چه می‌گویی! از این رو پیش از شروع رسمی جنگ به سوی امام تیراندازی کردند تا امام (ع) را از ارشاد و هدایت منصرف کنند، سید‌الشهداء(ع) پس از سخنان خود با لشکر ابن زیاد در حال بازگشت به سوی یارانش بود که شخصی از قبیله بنی تمیم به نام عمر طهوی تیری به سوی امام انداخت، تیری میان دو شانه حضرت به ردای ایشان آویخته شد و امام(ع) به صف یاران اندکش بازگشت.

*آغاز نبرد با گستاخی عمر سعد

آغازگر جنگ، عمر سعد بود. عمر لشکر را حرکت داد و غلامش درید را صدا زد و گفت: «ای درید! پرچمت را جلو ببر»، سپس عمر سعد حرکت کرد تا رو‌به‌روی امام(ع) روی اسبش ایستاد، تیری بیرون کشید و بر چله کمان گذاشت و گفت: «ای مردم! نزد امیر عبیدالله بن زیاد گواهی دهید که من، نخستین تیرانداز بودم»‌، تیر، پیش روی حسین(ع) افتاد و امام(ع) خود را از آن دور کرد و به عقب بازگشت، پس از تیراندازی عمر سعد، سپاهیان ابن زیاد به یکباره و دسته جمعی تیر انداختند؛ باران تیر بر یاران سید‌الشهداء(ع) بارید.

*سخنان سیدالشهداء با یارانش در آغاز نبرد

امام(ع) یارانش را برای جهاد آماده کرد. درباره نخستین سخنان امام در آغاز نبرد با دشمنان دین، سه جمله کوتاه و اثرگذار گزارش شده است:

1- حسین(ع) به یارانش روی آورد و گفت: «اینان، جز مرا نمی‌خواهند و شما، آنچه را به عهده داشتید، به انجام رساندید. آزادید که بروید».

آنان گفتند: «به خدا سوگند که نمی‌رویم ای فرزند پیامبر خدا تا جانمان را سپر جان تو کنیم»، جز ایشان، نیکی باد!

2- خدایتان رحمت کند! به سوی مرگی که چاره‌ای ندارد، برخیزید که این تیرها، پیک‌های این قوم به سوی شماست».

3-  امام صادق(ع) می‌فرماید: حسین (ع) نماز صبح را با یارانش خواند و سپس به آنان، رو کرد و فرمود: «خداوند اجازه داد که شما کشته شوید، تقوا پیشه کنید و شکیبا باشید» و در جمله دیگری فرمود: «شکیبا باشید و جهاد کنید».

-نکته‌ها
نکته اول: تمام کلمات امام در یک جهت و هدف است و با هر جمله، یاران باوفایش را برای جهاد ترغیب فرمود.
نخست: اختیار ماندن یا رفتن را پیش رویشان نهاد و آن گاه که وفای یارانش را دید، حقیقت مرگ را گریزناپذیر معرفی فرمود و با جمله زیبای «خداوند اجازه داد که شما کشته شوید»، توحید افعالی را برای دلبستگان کویش به ارمغان نهاد؛ زیرا بی‌تردید، کشته شدن امام(ع) و یارانش، سرآمد محرمات تشریعی الهی است و هرگز خداوند اذن تشریعی به دشمنان نداده است تا خون عزیزترین انسان‌ها را بر زمین بریزند؛ بلکه مقصود اجازه تکوینی الهی است و مقصود از اذن تکوینی، این است که تحقق هر پدیده در جهان، منوط به اجازه تکوینی آفریدگار جهان است.
توضیح مطلب اینکه در نظام آفرینش، هر پدیده علت خاصی دارد که فقط از مجرای آن قابل تحقق است؛ اما تأثیر اسباب در مسببات، منوط به اذن الهی است؛ یعنی نمونه، تا خدا نخواهد، آتش نمی‌سوزاند، چنان که آتش نمرود، ابراهیم(ع) را نسوزاند و این، معنای «توحید افعالی»‌ است.
بنابراین، سخن امام حسین(ع) درباره اذن خداوند متعال در کشته شدن او و یارانش، اشاره به آینه شریف است که هیچ ناگواری‌ای به شما نمی‌رسد، مگر به فرمان خدا، مقصود از آن نیز اذن تکوینی الهی در حادثه خونین کربلاست، بدین‌سان، امام(ع) با این سخن می‌خواهد به یاران خود بگوید که تقدیر حکیمانه خداوند این است که ما همگی، امروز در راه انجام وظیفه شهید شویم، از این رو باید در برابر این مصیبت، شکیبایی پیشه سازیم و تسلیم تقدیر الهی و راضی به قضای او باشیم.
نکته دوم: بر اساس برخی گزارش‌ها، پس از سخنان امام تیراندازی دشمن، 50 تن از یاران امام(ع) شهید شدند و نام آنان نیز گزارش شده است،‌ ولی دقت در متون نشان می‌دهد که چنین برداشتی درست نیست و به نظر می‌رسد در این تیراندازی که بیشتر در راستای تضعیف روحیه یاران سیدالشهدا(ع) انجام شد، هیچ یک از یاران امام (ع) به شهادت نرسید. اصحاب سید‌‌الشهدا(ع) پس از این واقعه، یکایک به میدان می‌رفتند و شجاعانه در برابر دشمن مقاومت می‌کردند و پیروز می‌شدند و همین ایستادگی، دشمن سست عنصر را وادار کرد که از نبرد تن به تن سرباز زند و ناجوانمردانه به حمله جمعی روی آورد.

*شعار سیدالشهدا(ع) در جنگ

شعار جنگ، رویکرد رزمی لشکر را نشان می‌دهد، در نبردهای صدر اسلام هم هر دو گروه شعاری برای خود انتخاب می‌کردند و با تکرار آن، روحیه هماوردی را در نیروهایشان برمی‌انگیختند. روز عاشورا، امام حسین(ع) شعار محوری شیعیان، یعنی نام پیامبر خدا(ص) را به عنوان شعار یارانش انتخاب کرد، این انتخاب نشان می‌داد که آنان که در لشکر یزید قرار دارند، با اسلام نبرد می‌کنند، اگر چه خود را مسلمان می‌نامند، شاید از همین روست که مهمترین دعای ما نیز صلوات بر پیامبر و خاندان بزرگوارش است.
امام صادق(ع) درباره شعار روز عاشورا فرمود: شعار ما «یا محمد! یا محمد!» است، شعارمان در جنگ بدر «یانصرالله اقترب اقترب»؛ ای یاری خدا، نزدیک شو، نزدیک شو! و شعار مسلمانان در جنگ احُد «یانصرالله اقترب» ای یاری خدا، نزدیک شو! بود ... و شعار حسین(ع) یا محمد بود، شعار ما نیز یا محمد است.

*ظهر عاشورا و نبرد سخت

یاران کم شمار و پُر دل امام (ع) نبرد با دشمن را تا ظهر ادامه دادند، هنگام ظهر عرصه به دشمن تنگ شد و راه‌هایی مانند حمله به خیمه‌ها و سوزاندن حرم سید‌الشهدا(ع) را پیش گرفت؛ ولی نتوانست امام و اصحابش را از اهداف مقدسشان منصرف کند. سختی نبرد از گزارش زیر بهتر نمایان می‌شود:
سید‌الشهدا(ع) بر مرکبش سوار شد و قرآنی در پیش روی خود گذاشت. اما این اقدام جز بر هجوم و جسارت دشمنان نیفزود. یارانش به شدت پیشروی او می‌جنگیدند، سواران آن‌ها فقط 32 تن بودند، حمله می‌بردند و به هیچ سو حمله نمی‌بردند، جز آنکه سپاه کوفه را می‌شکافتند.
عزرة ‌بن ‌قیس فرمانده سواران کوفه عبدالرحمان بن‌ حِصن را به سوی عمر سعد فرستاد و گفت: آیا می‌بینی این تعداد کم، چه بر سر سوارانم می‌‌آورند؟! پیادگان تیراندازان را به سوی ایشان، روانه کن....
عمرسعد، حصَین بن تمیم را فراخواند و دسته زره‌پوش و 500 تیرانداز با او همراه کرد، آنان، یاران حسین (ع) را تیرباران کردند تا اسب‌هایشان را از پای درآوردند.
عمرسعد تیراندازان را به سوی آنان فرستاد. اسب حُر بن‌ یزید از پای درآمد، او از اسب فرود آمد و این گونه می‌گفت:
اگر اسبم را از پای درمی‌آورید، من، فرزند مردی آزاده‌ام/ شجاعم، شجاع‌تر از شیر یال و کوپال‌دار
و با شمشیرش بر آن‌ها می‌زد که بر سرش ریختند، ایوب ‌بن ‌مُسَرح و مرد دیگری از سواران کوفه در کشتن او شرکت جستند.
همه یاران امام(ع) بر اثر این تیراندازی از مرکب‌هایشان پیاده شدند و در نیمه روز به شدت و بدون توقف جنگیدند و با نزدیک و یک جا قرار دادن خیمه‌ها و افروختن آتش در پشتِ خود، کاری کرده بودند که فقط از یک جبهه، امکان رویارویی با آن‌ها بود.
عمرسعد، به تخریب خیمه‌ها و سنگرها فرمان داد که با نیزه‌ها و شمشیرهای خود، آن‌ها را دریدند و شمر از جناح چپ یورش بُرد تا آنجا که با نیزه‌اش به خیمه حسین‌(ع) زد و فریاد کشید: برایم آتش بیاورید تا این خیمه را با اهلش بسوزانم!
شیون و ولوله ‌میان زنان برخاست و از خیمه بیرون دویدند، حسین (ع) بر او بانگ زد: ای پسر ذی‌الجوشن! وای بر تو، آتش می‌خواهی تا خانه مرا با اهلم بسوزانی؟ خداوند، تو را با آتش بسوزاند.
در این هنگام شبث ‌بن ‌ربعی- از چهره‌های فریبکار و نیرنگ‌بار کوفه- که بر شخصیت شمر اثرگزار بود، خطاب به شمر گفت: زشت‌تر از این سخنت نشنیده‌ام و بدتر از جایگا‌هت ندیده‌ام، آیا زنان رامی‌ترسانی؟!
در همین هنگام زهیر بن ‌قین با ده تن از یارانش بر شمر و یارانش حمله کرد و آنان را از خیمه‌ها جدا ساخت و دور کرد و ابوعزه ‌ضبابی از یاران شمر را بر زمین زدند و کشتند، شمر‌بن ذی‌الجوشن نیز به آنان حمله آورد و برخی از آنان را کشت و بقیه را به جایگاه‌هایشان بازگرداند، در این هنگام زهیر‌ بن ‌قین خطاب به حسین(ع) چنین سرود:
امروز، جدت پیامبر(ص) را دیدار می‌کنیم و نیز حسن و علی مرتضی را و (جعفر) جوان شجاع پرواز کننده (در بهشت) را.
جنگ و کارزار سخت شد و کشته و زخمی در میان یاران اباعبدالله الحسین(ع) فراوان شد، هر چه به ظهر نزدیک‌تر می‌شد، نبرد سخت‌تر می‌شد، اما یاران امام(ع) لحظه‌ای آرام نمی‌گرفتند. عمرو بن ‌حجاج که فرمانده جناح راست سپاه عمر سعد بود، حمله کرد، هنگامی که به سیدالشهدا (ع) نزدیک شد، اصحاب امام(ع) بر زانوهایشان نشستند و نیزه‌هایشان را به سوی آن‌ها نشانه گرفتند.
سواران عمرو بن ‌حجاج نیز به سوی نیزه‌ها نیامدند و خواستند که بازگردند، اما چند تن از آنان با تیراندازی یاران امام(ع) به خاک افتادند و چند تن دیگر هم زخمی شدند، عمرو بن‌ حجاج حمله می‌کرد و بانگ می‌زد: با بیرون‌رفتگان از دین و جداشدگان از جماعت مسلمانان، بجنگید!
سید‌الشهدا(ع) فرمود: وای بر تو، ای حجاج! آیا مردم را بر ضد من می‌شورانی؟! آیا ما از دین بیرون رفته‌ایم و تو در آن، ‌مانده‌ای؟!
به زودی هنگامی که جان‌هایمان از پیکرهایمان بیرون رفت، خواهید دانست که چه کسی به وارد شدن در آتش، سزاوارتر است!

*اقامه نماز عاشورا

پس از شهادت حبیب، امام(ع) از زهیر بن قین و سعید بن عبدالله حنفی خواست تا با نیمی از یارانش، جلوی ایشان بایستند. سپس امام(ع) با آنان، نماز خوف گزارد، امام در حال نماز بود که تیری به سوی ایشان پرتاب شد. سعید بن عبدالله حنفی جلوی امام ایستاد و با جانش از او محافظت کرد، بی‌‌آنکه به چپ و راست برود، تا آنکه بر اثر تیرهایی که خورده بود به زمین افتاد، در حالی که می‌گفت: خدایا! آنان را همچون عاد و ثمود، لعنت کن، خدایا!‌ سلام مرا به پیامبرت برسان و از درد و رنج زخم‌هایم به او خبر ده که هدفم از یاری فرزندان پیامبرت، رسیدن به پاداش تو بوده است، سعید این جملات را گفت و شهید شد - خشنودی خدا بر او باد- افزون بر جای ضربه‌های شمشیر و زخم نیزها، سیزده تیر در بدن او یافتند.
از آنجا که منابع موجود، فقط نماز ظهر سیدالشهدا(ع) را گزارش کرده‌اند، به نظر می‌رسد در هنگام نماز عصر، ‌امام و یارانش شهید شده باشند و به وقت نماز عصر نرسیده باشند، به ویژه آنکه در منابع کهن تصریح شده است که بعد از ظهر دوباره جنگیدند و جنگ بالا گرفت.
مرحوم محمدمهدی حائری مازندرانی از نویسندگان قرن چهاردهم بر پایه ذوق خود نماز عصر امام در روز عاشورا را چنین ترسیم کرده است: چون ظهر عاشورا شد، امام(ع)‌ نماز ظهر را به گونه‌ای که بود، ادا کرد، ولی نماز عصر را نتوانست. پس نمازی گزارد که نه کسی پیش از او به جای آورده بود و نه پس از او به جا می‌آورد:
وضوی آن نماز، از خون پیشانی‌اش و رکوع آن، هنگامی بود که بر کوهه زین خم شد و تیر را بیرون آورد و سجده‌اش آن دم بود که بر زمین افتاد، ولی نتوانست پیشانی‌اش را بر زمین بگذارد چون سنگ بر آن خورده بود، پس سمت راست صورتش را بر زمین نهاد و تشهدش نیز آن هنگام بود که بر دو زانو نشست و تیر را از گلوی خویش بیرون کشید. (معالی السبطین: ج 1 ص 22).

*شهادت سیدالشهدا(ع)/لباس عزت

آخرین لحظات عمر امام(ع) فرا رسید، سیدالشهدا(ع) به سوی خیمه آمد تا لباسی بپوشد که دشمن پس از شهادتش به آن رغبتی نداشته باشد، اما در همین حال حاضر نشد حتی در پوشش خود رفتاری کند که ذلیلانه باشد، از این رو مورخان درباره انتخاب لباس امام نوشته‌اند:
پیادگان لشکر ابن سعد از چپ و راست به باقی‌ماندگان همراه حسین(ع) حمله کردند و آنان را کشتند تا آنکه جز سه یا چهار نفر با آنان نماند، هنگامی که حسین(ع) چنین دید، به اهل خیمه فرمود: ایتونی بثوب لا یرغب فیه، البسه غیر ثیابی؛ لباسی برایم بیاورید که کسی به آن رغبت نکند، شلوار یمانی محکمی که چشم را خیره می‌کرد، آوردند. حسین(ع) آن را پاره پاره کرد که پس از شهادتش به غارت نبرند.
یکی از یاران او گفت: کاش زیر آن، شلوار کوتاه می‌پوشیدی!. فرمود: شلوار کوتاه، لباس خواری است و برای من، شایسته نیست که آن را بپوشم.
اما هنگامی که به شهادت رسید، بحرین کعب آن را نیز از (تن) امام(ع) درآورد و ایشان را بی‌لباس، رها کرد، به همین سبب، هر دو دست بحرین کعب در تابستان، مانند چوب خشک می‌شد و در زمستان مطروب می‌شد و خون و چرک از آن‌ها ترشح می‌کرد تا آنکه خداوند متعال او را هلاک کرد.

*نبرد تن به تن

هنگامی که جز سه تن از یاران حسین(ع) باقی نماندند، امام(ع) به دشمن حمله برد و آنان را از خود دور می‌کرد و آن سه تن از او حفاظت می‌کردند تا آنکه آنان نیز کشته شدند، امام(ع) که از زخم‌های تن و سرش، سنگین شده و تنها مانده بود، آنان را با شمشیر می‌زد و آن‌ها از چپ و راست او می‌گریختند.
آنگاه حسین(ع) دشمن را به نبرد تن به تن فرا خواند و همه کسانی را که به جنگش می‌آمدند، از میان بر می‌داشت تا آنجا که تعداد فراوانی از آن‌ها را کشت.

یکی از راویان می‌گوید: به خدا سوگند! تا کنون هیچ محاصره‌ای را که فرزندان و خاندان و یارانش کشته شده باشند و این گونه استوار و پردل و جسور مانده باشد، ندیده بودم و به خدا سوگند پیش از او و پس از او نیز ندیده‌ام، پیادگان از چپ و راست او می‌گریختند و مانند فرار بزها به هنگام حمله شیر از هم شکافته می‌شدند.
او بر آنان حمله می‌برد و در حالی که آنان، بالغ بر 30 هزار نفر بودند، از پیش پای او مانند ملخ‌های پراکنده می‌گریختند و او دوباره به جای خویش باز می‌گشت و می‌گفت: لاحول و لا قوة الا بالله العلی العظیم، هیچ نیرو و توانی، جز از جانب خداوند والامرتبه بزرگ نیست.
پیادگانی از چپ و راست به او حمله بردند و حسین(ع) هم به سمت راست خود، یورش برد و آنان را پراکنده می‌کرد و می‌خواند:

الموت خیر من رکوب العار/والعار اولی من دخول النار

مرگ از ننگ بهتر است/و ننگ از ورود به آتش

سپس به سمت چپ حمله می‌برد می‌فرمود:

انا الحسین بن علی/احمی عیالات ابی

الیت ان لا انثنی/امضی علی دین النبی


سیدالشهدا(ع) تیرها را از خود دور می‌کرد و ضعف‌های دشمن را می‌جست و به لشکر حمله می‌برد، می‌فرمود: آیا به کشتن من تحریم می‌کنید؟ هان! به خدا سوگند، دیگر پس از من نمی‌توانید بنده‌ای از بندگان خدا را بکشید، خدا به سبب کشتن من، بر شما خشم خواهد گرفت.
به خدا سوگند، من امید می‌برم که خدا، با خوار کردن شما مرا گرامی بدارد و سپس انتقام مرا از شما، از جایی که نمی‌دانید، بگیرد، هان! به خدا سوگند، اگر مرا بکشید، خداوند، میان شما درگیری می‌اندازد و خون‌هایتان را می‌ریزد و سپس برایتان جز به این رضایت نمی‌دهد که عذاب دردناک شما دو چندان کند.

*امام(ع) در پی آب

امام فرار دشمن را مشاهده کرد؛ از این رو در حالی که 72 زخم برداشته بود، در پی آب به بالای سیل‌بند فرات رفت، ولی دشمن مانع شد و امام(ع) بازگشت. در برخی متون گزارش شده است کاسه آبی به دست امام داده شد که حصین بن تمیم تیری به گلویش زد و آب خون شد و سرانجام تشنه به شهادت رسید و بر خدا وارد شد تا از شراب بهشتی سیرابش کند.

اصغری شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۳
عدم اعتماد نمایندگان به وزیر پیشنهادی علوم فارغ از هرگونه خط و خطوط سیاسی بود
عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس گفت: قابل پذیرش نیست که بگوییم مسائل سیاسی و خط و خطوط جناحی باعث عدم تمایل نمایندگان مجلس به نیلی احمدآبادی شد چنانچه دولت در صدد است با تلاش بیشتر تعامل خود را با مجلس بیش از پیش کند.
ابراهیم نکو در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اصل استقلال قوا اظهارداشت: تصور بر این است که مجلس در برخی زمینه ها با دقت نظر بیشتری وارد می شود و با توجه به اهمیت موضوع تلاش می کند بر اساس قانون حرکت کند.
نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: مواردی در قانون اساسی و آیین نامه داخلی مجلس آمده که بر مبنای آن تذکر، سوال، استیضاح، رأی اعتماد و عدم اعتماد جزئی از وظایف نمایندگان است و بر همین اساس است که نظرات مخالفان و موافقان شکل می گیرد.
وی تأکید کرد: با این حال وجود نظرات مخالف و موافق به معنای عدم پذیرش نمایندگان از سوی یکدیگر یا عدم تعامل با دولت نیست بلکه این وظیفه ذاتی نمایندگان بوده و مخالفان و موافقان بر اساس وظایف موظف هستند اعلام مخالفت و موافقت کنند.
نکو به جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم اشاره کرد و گفت: مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی در روز رأی اعتماد به بیان نظرات خود پرداختند که در نهایت منجر به عدم رأی اعتماد به وزیر شد که آن هم دلایل مختلف داشت اما آنچه عقل و قانون حکم می کند این است که ما به رأی مجلس احترام می گذاریم و نمایندگان موافق وزیر و دولت نیز این قضیه را می پذیرند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم در ادامه به دلایلی که منجر به عدم رأی اعتماد شد اشاره کرد و گفت: مخالفان بر اساس نگاه های خود مسائلی را در صحن علنی مطرح کردند و موافقان هم دلایل موافقت خود را مطرح کردند که در نهایت منجر به این رأی شد.
وی افزود: کوتاهی خود دولت در رایزنی ها و ارائه برنامه پیشنهادی وزیر در زمانی که فرصتی برای مطالعه کافی نمایندگان نبود همچنین وجود سابقه سیاسی که در گذشته وزیر مشاهده می شد و ناکافی بودن مدارج و سوابق علمی و مدیریتی از دیگر دلایلی بود که وزیر پیشنهادی نتواست رأی اعتماد نمایندگان را جلب کند.
نکو در ادامه تأکید کرد: با تمام این تفاسیر قابل پذیرش نیست که بگوییم مسائل سیاسی و خط و خطوط جناحی باعث عدم تمایل نمایندگان مجلس به نیلی احمدآبادی شد چنانچه دولت در صدد است با تلاش بیشتر تعامل خود را با مجلس بیش از پیش کند.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم رئیس جمهور در مرحله بعدی با تجزیه و تحلیل نظرات نمایندگان مجلس، به زودی وزیر پیشنهادی خود را با برنامه های دقیق به مجلس معرفی کند تا وی با رأیی بالا بتواند هرچه سریع تر خدمت خود را در عرصه دانشگاه آغاز کند./

اصغری جمعه ۹ آبان ۱۳۹۳
خط و فرهنگ 13 آبان از عاشورا است/ عاملان اسیدپاشی به اشد مجازات برسند
پرند - خبرگزاری مهر: امام جمعه پرند، خط و فرهنگ 13 آبان را از عاشورا و قیام امام حسین(ع) دانست و گفت: در روز 13 آبان شعار "هیهات من الذله" سیدالشهدا(ع) تکرار شد
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام خدیری در خطبه های امروز نماز جمعه شهر پرند با تسلیت ایام عزای حسینی و شهادت آیت الله قاضی طباطبایی نخستین شهید محراب، 13 آبان و روز دانش آموز که مصادف با روز عاشورا شده است را گرامی داشت و گفت: 13 آبان خط و فرهنگی از عاشورا است، کسانی که در این روز در لانه جاسوسی حضور داشتند، شعار "هیهات من الذله"همان شعار روز عاشورای حسین(ع) را تکرار کردند، امروز که جامعه و مردم غرق در عزا هستند، بویژه مسئولان باید پای اصول مانده و پا به پای ولی فقیه حرکت کنند.
وی ضمن گرامیداشت دهه امر به معروف و نهی از منکر در ایام محرم متذکر شد: بعضی از شبکه های معاند، مغرض و جاسوس بیگانه در مساله بسیار دردناک و محکوم اسیدپاشی در اصفهان خواستند تا ساحت کسانی که توفیق درک این فریضه را دارند، بشکنند و اینگونه کارها را به این امر واجب گره بزنند در حالی که خود این کار(اسیدپاشی) منکر است و هیچ دین و کتاب آسمانی برای انجامش دستوری ندارد.

این مسئول ادامه داد: کسانی که در ردیف اجرای این فریضه هستند از این عمل مبری هستند، این حرکات شنیع و زشت را محکوم می کنیم و امیدواریم دستگاه های مسئول که رئیس جمهور هم دستور دادند و دنبال این برنامه هستند، عاملان این حادثه را دستگیر کرده و به اشد مجازات برسانند تا درس عبرتی برای کسانی که امنیت را به مخاطره می اندازند، بشود.

خطیب نماز جمعه پرند، نمازگزاران و عزادران را به برپایی نماز ظهر عاشورا توصیه کرد و با تشکر از عزاداران و هیئات مذهبی اظهار داشت: باید در عزاداری ها همراه با مولا امام زمان(عج) باشیم ضمن اینکه تکیه زدن در کنار مسجد بی حرمتی به مسجد است، باید مسجد را پایگاه قرار دهیم و عزاداران را به مساجد بکشانیم.

اهداف قیام امام حسین(ع) برای مردم تبیین شود

امام جمعه پرند در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت ایام عزاداری محرم، مهم ترین هدف قیام خونین سیدالشهدا(ع) را تشریح و با توجه به روایاتی در این خصوص اظهار داشت: قیام سراسر نور و حق حضرت امام حسین(ع) امروز برای جهان بشریت و عالم اسلام بخصوص جامعه تشیع موجب عزت، عظمت و سرافرازی است و شیعه منهای عاشورا و اسلام منهای محرم، اسلام توخالی است و شیعه بی فرهنگ و معنا است آنچه به شیعه و اسلام معنا و محتوی می بخشد محرم و قیام امام حسین(ع) است.

خدیری یکی از بال های پرواز انسانیت را قیام امام حسین(ع) و محرم دانست و گفت: دهه اول محرم به عنوان دهه امر به معروف و نهی ار منکر نامگذاری شده است؛ اگر بصورت ویژه قیام امام (ع) را بررسی کنیم و اهداف قیام سیدالشهدا را در نظر بگیریم، هر دوست و دشمنی بخواهد تاریخ را ورق بزند به اصل مهم امر به معروف و نهی از منکر می رسد.

این مسئول خاطرنشان کرد: کالبد حرکت امام(ع) این فریضه است و پرچم قیام ایشان امر به معروف و نهی از منکر است، امروز در عزاداری ها باید به وظیفه عمل کرده و این واجب را بیان کنیم و در این راستا نقش طلبه ها، مداحان و شعرا برجسته است، نباید فقط سینه بزنیم و اشک بریزیم و فقط شعر و مقتل خوانده نشود بلکه باید اهداف قیام امام حسین(ع) بیان شود چراکه امام برای ماندگاری خوبی ها به شهادت رسید.

جای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه امروز خالی است

وی با بیان حدیثی از امام محمد باقر(ع) اضافه کرد: ایشان می فرمایند امر به معروف و نهی از منکر راه انبیا و سلاح آنهاست و کسانی که در دنیا افراد صالح هستند، مواظب قلب خود هستند و اهل کدورت نیستند، آدم صالح باید مواظب همه امور خود باشد، امر به معروف و نهی از منکر راه و رسم انسان های صالح است، همه واجبات به واسطه امر به معروف و نهی از منکر پابرجاست و تابع این فریضه هستند، با این فریضه لقمه ها حلال می شوند و حقوق پایمال شده به دست اهل خود و ذی حقان می رسد. با این فریضه زمین آباد شده و بابرکت می شود؛ کارها سامان می گیرد و دشمنان مغلوب می شوند.

خدیری با تاکید بر اینکه خواسته دین از ما برپایی این فریضه است متذکر شد: متاسفانه جای امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه خالی می بینیم، خواسته دین از ما این است که لب خود را با این فریضه تر کنیم، خروج امام(ع) از مدینه به مکه و از مکه به کربلا همراه با زنان و فرزندان و بچه ها حتی فرزند شیرخوار خود برای این فریضه مهم بود؛ باید از عاشورا و قیام حسین(ع) درس گرفت و اهداف ایشان را ادامه داد.

گفتنی است، نمازگزاران پرند پس از مراسم نماز جمعه با شرکت در تجمع و همایش تجدید میثاق با آمر به معروف و ناهی از منکر، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با قرائت بیانیه و لبیک گویان به حسین(ع) حمایت و دفاع خود را از این فریضه واجب الهی اعلام کردند.

اصغری شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳
بهارستان – ایران انا: برای اولین بار در استان تهران اولین نشست هم ‌اندیشی تشکیل اتاق فکر، با هدف بحث و تشكيل اتاق فكر در شورای نسیم شهرتبادل نظر پیرامون مسایل و مشکلات کلی شهر و شهرستان در شورای اسلامی نسیم شهر کلید خورد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ایران آنلاین (ایران اُنا)، به همت شورای اسلامی نسیم شهر و با حضور خیرنگاران رسانه های گروهی و پایگاهای خبری منطقه نشست تخصصی به منظور راه اندازی اتاق فکر در این شهرستان در محل شورای اسلامی نسیم شهر کلید خورد.
طراح این اتاق فکر و اندیشه که آقای حسین خانمحمدی از اعضای شورای شهر بود،راه اندازی چنین مرکزی را برای این شهرستان بویؤه بخش بوستان را از الزمات اساسی تلقی کرد .
گشایش اتاق فکر که از مهمترین اهداف و شعار های انتخاباتی اقای حسین خانمحمدی بود امروز در حالی محقق شد که از همان ابتدا مورد استقبال دهها تن از اهالی فرهنگ و هنر بویژه خبرنگاران شهرستان قرار گرفت.
خانمحمدی در این نشست که ریاست آن را برعهده داشت در حضور اعضای شورا و شهردار و خبرنگاران و اهالی فرهنگ و هنر گفت : به رغم اینکه تشکیل اتافق فکر در جمهوری اسلامی ایران ایده و نظریه جدیدی است می توان در آینده از آن بعنوان دستاوردی مهم در تحولات سیاسی، اقتصادی، دفاعی و امنیتی کشور نام برد.
عضو شورای نسیم شهر با اشاره به تشکیل اتاق فکر اظهار داشت: اتاق فکر ساختاری است برای تفکر جمعی و فردی افراد در سازمان ‌ها و جامعه که این ساختار متولی هدایت، مدیریت و رشد افکار خواهد بود و می‌ تواند ثروت نامرئی ذهن افراد، سازمان ‌ها و جوامع را به دارایی بزرگی تبدیل کند.
وی در ادامه بیان داشت: در اتاق فکر روش‌ هاي گوناگوني براي توسعه خلاقيت وجود دارد که معروف ‌ترين آن «طوفان مغزي» است و با توجه به اهميتي که موضوع خلاقيت دارد، اتاق فکر در طراحي ساختار سازماني لحاظ مي ‌شود.
خانمحمدی درادامه همچنین با اشاره به ظرفیت های موجود شهرستان بهارستان بیان داشت: امید است تشکیل اتاق فکر گامی موثر در جهت حل مسائل و توسعه خلاقیت درشهرستان بهارستان بویژه بخش بوستان که از توانمندی های بالقوه ای برخوردار است قرار گیرد .
حسین خان محمدی با بیان این که اتاق فکر به روش های مختلف کمی و کیفی تولید فکر می کند بیان داشت، نقش اتاق فکر برای گشودن گره های فکری که در فرایند عمل رخ میدهد ایجاد شده است و با بازسازی و اصلاح فکر ها و ایجاد بانک اطلاعات و دریافت داده ها با استفاده از روش های ابتکاری و جدید سعی در برطرف کردن مشکلات دارد.
وی افزود، اتاق فکر یکی از ابزار های ارتباطی جهت مشارکت نخبگان، صاحب نظران و متخصصان و در کل احترام به صاحبان فکر در مدیریت شهری است که موجب توسعه همه جانبه می شود و باعث می شود تا برنامه محوری و شهروند محوری محقق شود، در همین راستا نیز از علاقه مندان جهت عضویت در این اتاق فکر به صورت افتخاری دعوت به عمل می آید .

خان محمدی همچنین در خصوص تفاوت اتاق فکر و سایر جلسات سخن گفت و اظهار کرد، در جلسات متاسفانه نتیجه محافظه کارانه است و در نهایت به نو آوری منجر نمی شود و معمولا افراد شرکت کننده با اطلاعات محدودی همراه هستند اما در اتاق فکر بدین گونه نخواهد بود.

رئیس اتاق فکر شورای اسلامی نسیم شهر افزود، علت استیضاح زود هنگام برخی از شهرداران برای این است که در انتخاب عواملی چون عجله، احساس، رو کم کنی و...وجود دارد و متاسفانه تفکر عمیقی در انتخاب دخالت ندارد.

نایب رئیس شورای اسلامی نسیم شهر به ایراد سخن رانی پرداخت و بیان داشت، صدای پای اندیشه نو از صدای پای قوی ترین ارتش های جهان رساتر و گویاتر است قدرت مولایی اظهار داشت: تا وقتی اصحاب رسانه وجود نداشته باشد ما نمی توانیم ایده های خود را به مردم منتقل کنیم و در این اتاق فکر اولین کسانی که میتوانند به ما کمک کند شما خبرنگاران می باشید.

وی ادامه داد، در شهر مشکلات بسیاری وجود دارد و ما باید هم از کسانی کمک بگیریم که در حل مشکلات اندیشه نو داشته باشند و هم از منتقدین طلب یاری کنیم البته باید بگویم که متاسفانه بعضی از افراد سعی بر تخریب دارند و فرق انتقاد و تخریب را نمیدانند.

وی همچنین تاکید کرد : انتقاد خود می تواند زمینه رشد و ترقی را به همراه داشته باشد ولی در تخریب فقط مشکل بیان می شود آن هم نه به صورت عادی بلکه یک مشکل کوچک را چنان وارونه جلوه می دهند که گویا قابل حل نمی باشد.

شهردار نسیم شهر نیز در این نشست با اشاره به جایگاه خبرنگاران در سطح جامعه نیز گفت : در جامعه ما خبرنگاران از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند اما متاسفانه در شهر ما به نحوه دیگری این موضوع نمایان شده است.

سیامک امینی اظهار داشت : ما باید ارتباط خود را با اصحاب رسانه بیش از گذشته داشته باشم تا بتوانیم خروجی خوبی از جلسه ها بگیریم.

مدیریت امور شهری نسیم شهر ادامه داد : دربرخی فعالیت ها به دلیل عدم تجربه و نیرو های کارآمد خروجی های خوبی گرفته نمی شود و ما باید برای رفع این مشکل از نیرو های متخصص استفاده کنیم زیرا افراد متخصص در راس وجود دارند و می توانند بسیار مثمر واقع بشوند و تشکیل اتاق فکر فرصت خوبی است تا ما بتوانیم با برنامه ریزی منسجم داشته باشیم.

به گفته امینی به منظور برون رفت از برخی مشکلات حاشیه ای راهی جز ارائه تغذیه فکری ازسوی نخبگان و اعضای اتاق فکر نداریم .

رئیس شورای اسلامی نسیم شهر با بیان این که امروزه ما باید در نوع مدیریت ها فرزند زمان خویش باشیم گفت : در اوایل انقلاب اسلامی نوع مدیریت ها سنتی و تجربی بود اما در حال حاظر چون انقلاب اسلامی گسترش پیدا کرده است نوع مدیریت نیز باید تغییر کند و از سنتی به علمی ارتقا پیدا کند و اتاق فکر مثلی برای این ارتقا می تواند باشد.

ابراهیم ابراهیمی با بیان اینکه در در اتاق فکر باید ایده پردازی بشود اظهار داشت : حمایت رسانه ای در اتاق فکر می تواند بسیار اثر گذار باشد چرا که این قشر فعال می توانند خروجی جلسه را به مردم فهیم منتقل کنیم.

سخنگوی شورای اسلامی نسیم شهر نیز از انقلاب انفورماتیک داده ها در عصر حاضر خبر داد و گفت : ما امروزه انقلاب داده ها را به وضوح مشاهده می کنیم و در آینده نه چندان دور شاهد این موضوع خواهیم بود که آنقدر اطلاعات گسترش می یابد که خود بشر نیز از مدیریت داده ها عاجز خواهد ماند.

رزاق کرمی ادامه داد، در دنیای حاضر رابطه مستقیمی بین مشکلات شهری و اندیشه های جدید صنعتی وجود دارد و این بدین معنا است که هر چه فکر ها گسترش پیدا کند مشکلات نیز به طبع آن افزایش می یابد .

سخنگوی شورای اسلامی شهر بیان داشت : شورای اسلامی نسیم شهر نیز با در نظر گرفتن چنین رخدادهایی تصمیم گرفت اتاق فکری تشکیل بدهد که در آن بارش فکری اتفاق بیفتد زیرا بزرگ ترین سرمایه هر انسان اندیشه آن می باشد.

عضو دیگری از شورای اسلامی نسیم شهر با اشاره به سند چشم انداز بیس ساله کشور نیز گفت : با ابلاغ سند چشم انداز بیست ساله کشور و لزوم توسعه پایدار و دانایی محور، باید دولت بیش از گذشته بر توسعه و استفاده از توانمندی های فکری و پژوهشی متمرکز شود.

ولی درستکار با تاکید بر اینکه شرایط از پیش ملزم به تعامل و استفاده از توانمندی های موجود در اتاق های فکر می سازد نیز اظهار داشت: اتاق های فکر به عنوان ساز و کار عملی مطالعات و تحقیقات کاربردی و مشاوره ای باید با اتخاذ رویکردهای بومی و متناسب با نیازها و دغدغه های منطقه بتواند ، گام هایی مثبت و سازنده برای تولید علم و رشد پتانسیل های نهفته منطقه بر دارند.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد : واقعیت ها مبین آن هستند که هر چند اتاق های فکر در کشورمان عمر چندانی ندارند، ولی به نسبت این سابقه و تجربه محدود، اثر گذاری ها و نقش آفرینی های قابل توجهی داشتند.

در ادامه این نشست تخصصی ضمن ارائه راهکارها علمی و تخصصی از سوی خبرنگاران ،خان محمدی رئیس اتاق فکر در این جلسه بهمن شریفی فقیه را بدلیل داشتن تجربیات اجرائی مختلف در ادارات و وزارتخانه ها و نیز تحصیلات مرتبط با موضوع به عنوان دبیر این اتاق معرفی و به وی مأموریت داد تا نسبت به تشکیل دبیرخانه ای تخصصی اقدام نماید.

گزارش از خبرنگار ایران اُنا: ذبیح الله اصغری

اصغری يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳
دولت، توجه ویژه به حق مالکیت و بازار دارد
دکتر ناجی در همایش پلیس، امنیت و اصناف شهرستان بهارستان گفت: دولت، توجه ویژه به حق مالکیت و بازار دارد و تلاش دولت، تنظیم مناسبات سیاسی و اقتصادی در سطح بین‌المللی، منطقه ای و داخلی برای افزایش امنیت در راستای سرمایه‌گذاری، رشد و توسعه اقتصادی جامعه است.
دکتر ناجی در همایش پلیس، امنیت و اصناف شهرستان بهارستان گفت: دولت، توجه ویژه به حق مالکیت و بازار دارد و تلاش دولت، تنظیم مناسبات سیاسی و اقتصادی در سطح بین‌المللی، منطقه ای و داخلی برای افزایش امنیت در راستای سرمایه‌گذاری، رشد و توسعه اقتصادی جامعه است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری، همایش پلیس، امنیت و اصناف شهرستان بهارستان همزمان با آخرین روز از هفته گرامیداشت نیروی انتظامی با حضور دکتر سعید ناجی فرماندار، سرهنگ عبدالمالکی فرماندهی انتظامی، رؤسای ادارات صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف و نمایندگان صنوف شهرستان در محل فرهنگسرای قرآن و عترت(ع) شهر گلستان برگزار شد.
دکتر ناجی با تبریک هفته نیروی انتظامی و عید غدیر همایش پلیس، امنیت و اصناف را در راستای پیوند محکم و ناگسستنی عملکرد نیروی انتظامی و فعالیت بازار و کسبه دانست و گفت: پلیس به عنوان مظهر نظم و انضباط اجتماعی و اقتدار کشور است.
فرماندار بهارستان افزود: اقتدار دو وجه دارد و هر جا که صحبت از اقتدار می آید یک طرف فعالیت‌، تحرکات، برنامه‌ها و نظم و انضباطی است که پلیس خود را موظف به انجام آن می‌داند و وجه دیگر آن جامعه و آحاد مردم هستند که به واسطه قدرتی که از ناحیه مردم به حاکمیت منتقل می شود  مستحکم می‌باشد.
دکتر ناجی ادامه داد: به معنای کلان و عام بایستی اقتدار را در حضور، فعالیت و نگاه مردم جستجو کرد و قطعا در صورت کمرنگ شدن نقش و حضور مردم، اقتدار معنای خود را از دست خواهد داد.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان بهارستان حوزه اصناف، بازار و کسبه را به عنوان لایه‌های پرتحرک و توانمند مردمی خواند که می‌توانند در جامعه تأثیرگذار باشند.
وی افزود: اصناف به عنوان بخشی آگاه از جامعه می بایست خود را مطلع و مجهز به قوانین کند و با رعایت آن کمک شایان توجهی به حفظ نظم و امنیت اجتماعی کند.
فرماندار بهارستان ضمن تأکید بر ساماندهی صنوف و رعایت حریم پیاده‌رو ها و سایر مسائل مبتلابه شهری، ادامه داد: رعایت حقوق مردم، حق سود و حق مالکیت بر اساس آموزه های دینی به عنوان یک اصل می باشد و محدوده آزادی افراد تا جایی است که حدود و حریم دیگران رعایت شود.
دکتر ناجی بر حضور پررنگ اصناف در حوزه اجتماعی تأکید کرد و بیان داشت: فعالیت در حوزه های اجتماعی باید مردمی باشد و اصناف به عنوان نماینده تفکر و روحیه فرهنگ جامعه می بایست در حوزه های مختلف مانند اعیاد اسلامی همچون غدیر و سایر فعالیت های ملی حضور فعال داشته باشند.
وی با تأکید بر احترام به حقوق مردم و رعایت قانون افزود: متأسفانه در این شهرستان قانون‌گریزی در بسیاری از حوزه ها به عنوان رفتار پسندیده تلقی می شد و امیدواریم روند حاکم و تمایل به قانون گریزی که در منطقه از گذشته شکل گرفته بود ـ  و هنوز نیز ادامه دارد ـ  متوقف شده و احترام به حقوق مردم و رعایت قانون، محور تمامی فعالیت‌ها قرار گیرد.


اصغری شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳
ایراد فنی کلاشینکف حادثه آفرید/ شهید و زخمی شدن 3 جوان بسیجی در رباط کریم
رباط کریم - خبرگزاری مهر: در جریان آموزش نظامی بسیجیان به دلیل وجود ایراد فنی در یک قبضه اسلحه کلاشینکف، یک بسیجی شهید و دو بسیجی مجروح شدند.
به گزارش خبرنگار مهر، 3 جوان بسیجی حوزه مقاومت ثامن الائمه نسیم شهر که در اردوگاه قدس رباط کریم در حین گذراندن دوره آموزشی بودند، بدلیل ایراد فنی یک قبضه اسلحه کلاشینکف که در بدنه آن چند تیر گیر کرد بود، شهید و زخمی شدند.
این حادثه در حالی رویداد که در حین جابجایی اسلحه، به دلیل نقص فنی اسلحه روی تیراندازی خودکار می رود که منجر به شهادت یک جوان بسیجی بنام ابوالفضل رستمی از حوزه بسیج ثامن الائمه و مجروح شدن دو جوان دیگری از همین حوزه می شود.
دو جوان مجروح سریعا به بیمارستان بقیه الله استان تهران اعزام که عوامل پزشکی نسبت به مداوای این دو مجرح اقدام می کنند. خوشبختانه وضعیت عمومی این دو نفر مساعد گزارش شده و احتمالا تا ساعاتی دیگر از بیمارستان مرخص خواهند شد.
دفتر نماینده مردم شهرستانهای رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی نیز با صدور اطلاعیه ای، شهادت یک جوان بسیجی را به فرماندهان دلاور و بسیجیان سلحشور به ویژه امت شهید پرور و خانواده محترم این شهید تبریک و تسلیت گفت.
ابراهیم نکو با تبریک و تسلیت به خانواده شهید بسجی رستمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: خانواده های معظم شهدا بدانند که مجاهدت، فداكاري، ايثار و در نهايت شهادت، راهي است براي رسيدن به آرمان ها كه از متن اسلام ناب به ما رسيده است.
وی با تاکید بر اینکه حفظ اين روحيه و فرهنگ است كه انسانها را مي تواند در ميدان هاي گوناگون و در تمامي ناملايمات و سختي ها حفظ كند، افزود: شهادت این جوان بسیجی را به محضر مقام معظم رهبری تمامی بسیجیان و فرماندهان سپاه بویژه به خانواده شهید رستمی تبریک و تسلیت می گویم.
گفتنی است مراسم تشیع این جوان بسیجی که در اردوگاه قدس به شهادت رسید امروز صبح ساعت 10:30 با حضور امت شهید پرور شهرستانهای رباط کریم و بهارستان از میدان اصلی نسیم شهر آغاز خواهد شد.