X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
اخبار شهرستان رباط کریم و بهارستان
اخبار شهرستان رباط کریم و بهارستان،نسیم شهر،نصیر شهر،اورین
اصغری شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵
همایش بزرگ انتخاباتی حامیان دکتر حاج ابراهیم نکو با حضور و سخنرانی دکتر محمدرضا عارف» حضرت حجت الاسلام والمسلمین شاهی عربلو و سرکار خانم مهر انگیز مروتی در شهرهای پرند و شهر گلستان عصر امروز برپگزار خواهد شد

به گزارش خبرگزاری ایران انلاین این حضور در راستای حمایت دکتر عارف از حاج ابراهیم نکو خوماهد بود

اخبار تکمیلی  این حضور را در همین سایت دنبال کنید

زمان: شنبه اردیبهشت۱۴ساعت 17 شهر پرند و  گلستان بعد از  نماز مغرب و عشاء
مکان: مسجد امام رضا (ع) - فلکه دوم شهر گلستان

هر کس تا زماني که قانون اجازه دهد، می تواند خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهد و این مردم هستند که تشخیص می دهند و انتخاب می کنند. قطعا تمام انتخاب شدگان از جانب مردم برای همه ما قابل احترام و مایه فخر حوزه انتخابیه می یاشند.

هر چه بیشتر به روزهای منتهی به انتخابات دور دوم  نزدیک می شویم ، متاسفانه رواج بی اخلاقی های انتخاباتی اعم از گسترش شایعات بی اساس، تخریب رقبا( که ناشی از ضعف می باشد) عوام فریبی و همچنین دادن وعده های دروغین و غیرممکن رو به افزایش است.

این رویه زشت و ناپسند اگرچه بیشتر از جانب عده بسیار کمی از طرفداران و وابستگان به کاندیداهای احتمالی دامن زده می شود اما مقابله و برخورد نکردن کاندیداهای محترم با آنان و سکوت ایشان در قبال این بی اخلاقی ها، عذر بدتر از گناه است و مصیبت واقعی آن است كه خدای ناکرده نشر این روشهای ناپسند از طرف خود کاندیداها پشتیبانی و تقویت شود که البته با شناختی که از این سروران گرامی داریم این امر تا حدودی بعید به نظر می رسد.
ما ایرانی هستیم و منش پهلوانی در رقابت را باید از بزرگان بیاموزیم. تهمت و افترا به رقیب و آرزوی بیرون ماندن او از میدان رقابت برای پیروزی خودمان، به هیچ عنوان مورد پسند عامه مردم نیست و رقابت یک طرفه ای که در آن دست و پای رقیب را با انواع تهمت و دروغ بسته باشیم تا ذهن مردم را نسبت به رقيبمان بدبین کنیم قطعا نتیجه عکس خواهد داشت.
نهایتا یک نفر بعنوان منتخب مردم برای مجلس برگزیده خواهد شد و بعد از آن همه باید بعنوان یار و یاور و یک مشاور خوب در کنار نماینده منتخب مردم باشند و نیازهای عمومی حوزه را به هرگونه منافع شخصی و مطالبات قومی، حزبی و خانوادگی ترجیح ندهیم و در جهت پیشرفت منطقه به کمک دولتمردان اجرایی و قانون گذاران قوه مقننه بشتابیم.
کسی که در مجلس بعنوان نماینده مشغول خدمت بوده یا هست طبعا نقاط قوت و ضعفی ممکن است داشته باشد. اما این نمی تواند مجوزی بر تاخت و تاز به آنان باشد و اوج بی اخلاقی در بزرگنمایی خطا و لغزش دیگران و کوچک شمردن قابلیت های مثبت رقبا است. بدون شک تمام نماینده های ادوار این حوزه انتخابیه در حد توان خود کار کرده و گرنه توهین به نماینده یعنی توهین به انتخاب مردم است و این شغل انتصابی نیست بلکه انتخابی و انتخاب نیز از جانب مردم است.
هر کسی تا حدی که قانون اجازه می دهد می تواند خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهد و این مردم هستند که تشخیص می دهند و انتخاب می کنند. و قطعا تمام انتخاب شدگان از جانب مردم برای همه ما قابل احترام و مایه فخر حوزه انتخابیه می یاشند.
انشاالله منتخب برگزیده این دوره از هر گروه و جناح سیاسی که هست این شیوه پسندیده را اجرا کند و از تمام نمایندگان سابق این حوزه نیز برای توفیق در اهداف خویش بهره جوید که این پایانی باشد بر تخریب مسولان سابق توسط دست اندرکاران جدید.

اصغری شنبه ۷ فروردين ۱۳۹۵

images

وزیر کشور از رشد ۶۵ درصدی ثبت نام در مجلس شورای اسلامی و ۶۲ درصدی در خبرگان رهبری خبر داد. ثبت نام و حضوری که در نوع خود بی سابقه است. تاملی بر پیام های این رکوردشکنی در ثبت نام کاندیداها برای ورود به مجلسین خبرگان و شورای اسلامی حائز اهمیت است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، با پایان ثبت نام نامزدهای انتخاباتی مجلسین شورای اسلامی و خبرگان رهبری، وزیر کشور از رشد 65 درصدی ثبت نام در مجلس شورای اسلامی و 62 درصدی در خبرگان رهبری خبر داد. ثبت نام و حضوری که در نوع خود بی سابقه است. تاملی بر پیام های این رکوردشکنی در ثبت نام کاندیداها برای رقابت و ورود به مجلسین خبرگان و شورای اسلامی حائز اهمیت است که در این نوشتار بدان پرداخته می شود.

1. همان طور که بارها در کلام بزرگان انقلاب اسلامی مطرح شده، راهبرد اصلی در انتخابات در نظام مردم سالار دینی، «مشارکت حداکثری» است؛ لذا همه تلاش ها باید برای تحقق این امر صورت گیرد و هر اقدامی که مانعی در این مسیر قلمداد شود، باید کنار گذاشته شود. لازمه افزایش مشارکت سیاسی نیز وجود رقابت سیاسی و تنوع گزینش هاست. به واقع بازاری با تنوع کالا، بهتر می تواند مشتریان را با سلایق و تعلقات مختلف و متکثر جذب کند. بی شک، کثرت و تنوع نامزدها می تواند بر جذابیت انتخابات و افزایش مشارکت سیاسی بیفزاید، از این رو باید از همه آن هایی که خود را صاحب صلاحیت می دانند و حاضرند برای گرمی این بازار وارد میدان شوند، قدردانی کرد.

2. در نظام اسلامی، رکن دیگری که اهمیت دارد، محوریت این اصل است که «هدف وسیله را توجیه نمی کند.» به واقع برای تحقق اهداف مشروع باید از راه های مشروع حرکت کرد؛ چراکه مبتنی بر آموزه های اصیل اسلامی بار کج به منزل نرسیده و ابزار نامشروع، تحقق بخش اهداف مشروع نخواهند بود. در انتخابات نیز آنچه متضمن تحقق اهداف ارزشمندی، چون افزایش مشارکت حداکثری است، تأکید بر قانون و حمایت از سازوکار قانونی است که برای برگزاری انتخابات طرح ریزی شده است.

مطابق عقل، شرع و قانون اساسی جمهوری اسلامی، پذیرش هر پست و مقامی در اداره کشور بدون داشتن صلاحیت هایی ممکن نخواهد بود. به واقع این وجود شایستگی هاست که امکان کارآمدسازی نظام سیاسی را فراهم می کند؛ لذا تأکید بر افزایش مشارکت سیاسی بدین معنا نیست که فضا برای ورود ناصالحان و ناکارآمدان به مجلس فراهم آید.

مطابق قانون اساسی، مجری انتخابات، وزارت کشور بوده و نظارت کامل بر روند انتخابات به عهده شورای محترم نگهبان است. در این بین بررسی صلاحیت نامزدهای مجلس شورای اسلامی در مرحله مقدماتی با وزارت کشور و در مرحله نهایی با شورای نگهبان است. این دستگاه های نظارتی موظفند با بررسی سوابق و عملکرد افراد، صلاحیت آنان را با قانون تطبیق داده و در صورت احراز صلاحیت، فرد را به منزله نامزدی که می تواند وارد میدان رقابت انتخاباتی شود، معرفی کنند.

طبیعی است که ماحصل این بررسی، تأیید صلاحیت بخشی از نامزدها و ردّ صلاحیت بخشی دیگر است و باز هم طبیعی است که ردصلاحیت شدگان، نسبت به نتیجه بررسی دستگاه های ذی صلاح معترض باشند. البته در قانون، سازوکاری برای اعتراض به رأی صادره وجود دارد؛ اما در نهایت باید حدّ یقفی برای آن لحاظ کرد و در برابر قانون، با وجود نظر مخالف، تسلیم بود.

3. در تکمیل بندهای پیشین باید به این نکته توجه کرد که فرآیند تحقق مشارکت سیاسی در فضایی آرام و امن ممکن خواهد بود. مطابق با مطالعات میدانی و علمی، در فضای آشفته و پر تنش، از میل به مشارکت سیاسی کاسته شده و افراد ترجیح می دهند، نظاره گر باشند تا بازیگر! لذا باید با هر اقدامی که بر ناامن سازی افکار عمومی بینجامد، مقابله کرد.

در این مسیر تجربیات تلخ گذشته نیز پیش روی ملت ایران است. حوادث تلخ انتخابات سال 1388 و تلاش یک جریان سیاسی برای فریب افکار عمومی با طرح ادعای تقلب در انتخابات و ایجاد آشوب و بلوا با اردوکشی سیاسی ، نشان داد که تا چه اندازه حفظ ثبات و امنیت کشور و افکار عمومی از پایبندی به قانون می تواند برای کشور سودمند باشد. فتنه گران سال 88، جز آن که هزینه های جبران ناپذیر مادی و معنوی بر نظام اسلامی و افکار عمومی  ملت ایران وارد کردند، نتیجه ای دستگیرشان نشد و توشه ای جز بدنامی و انفعال و انزوا از آتشی که برافروخته بودند، نچیدند. تخریب نکردن رقبا و نامزدها، هوشیاری در برابر شایعه پراکنی ها، نداشتن نگرانی نسبت به سلامت انتخابات به دلیل ساختار قانونی استوار نظام انتخاباتی و تجربه برگزاری بیش از 30 انتخابات در کشور و مواردی از این قبیل نیز در حفظ آرامش و امنیت انتخابات مؤثر خواهد بود.

با پایان ثبت نام نامزدهای انتخاباتی مجلسین شورای اسلامی و خبرگان رهبری، وزیر کشور از رشد 65 درصدی  ثبت نام در مجلس شورای اسلامی و 62 درصدی در خبرگان رهبری خبر داد. ثبت نام و حضوری که در نوع خود بی سابقه است. تاملی بر پیام های این رکوردشکنی در ثبت نام کاندیداها برای رقابت و ورود به مجلسین خبرگان و شورای  اسلامی حائز اهمیت است که در این نوشتار بدان پرداخته می شود.

1- کارآمد و واقعی بودن مردمسالاری دینی: با عنایت به این که اصل رقابت، یکی از مهم ترین لازمه های شکل گیری و پایداری نظام های مردم سالار است و از آنجا که ورود افراد به صحنه رقابت های سیاسی و انتخاباتی نشانگر این است که آن ها چارچوب مقررات و رویه های نظام حاکم را پذیرفته و حاضر به فعالیت در چارچوب آن ها هستند، بنابراین از این استقبال بی سابقه می توان استنباط کرد که عمده نخبگان سیاسی کشور، که هر یک پایگاه اجتماعی مختص به خود را نیز دارا می باشند، بدین مهم ایمان دارند که انتخابات در نظام جمهوری اسلامی، رقابتی، واقعی و دارای نقش تعیین کننده در سرنوشت کشور است. درواقع، می توان از این بحث، واقعی و کارآمدبودن مردم سالاری دینی در نزد نخبگان سیاسی و مردم کشورمان را استنباط کرد؛ زیرا اگر آن ها به واقعی و کارآمدبودن مردم سالاری دینی ایمان نداشته باشند، حاضر به فعالیت و رقابت در قالب آن نخواهند بود. از این جهت، این استقبال بی سابقه می تواند خنثی کننده تبلیغات بیگانگان و دستگاه های خبرپراکنی آن ها باشد که همواره فرمایشی و غیرواقعی بودن انتخابات در کشورمان را تبلیغ می کنند.

2- تثبیت سازوکارهای انتخاباتی نظام: هرچند برگزاری موفقِ به طورِ میانگین یک انتخابات در هر سال، رویه ها و سازوکارهایی انتخاباتی نظام را تثبیت کرده است، اما به هر صورت، این تثبیت نیازمند بازتولید است تا بتواند دوام داشته باشد. در واقع، از آنجا که میان تثبیت و پایداری قواعد و سازوکارهای موجود با مبنای عمل قرار گرفتن آن ها (عمل براساس آن ها) رابطه مستقیم وجود دارد و هرچه بیشتر بر مبنای قواعد موجود عمل شود، آن ها بیشتر تثبیت می شوند، اعلام آمادگی و ورود بی سابقه افراد به صحنه رقابت های انتخاباتی کنونی کشورمان می تواند در تثبیت هرچه بیشتر سازوکارهای انتخاباتی مؤثر باشد؛ زیرا همه کاندیداها باید از فیلترهای پیش بینی شده در سازوکارهای  انتخاباتی کشور عبور کنند و این به معنای این است که سازوکارهای موجود در حقیقت مبنای عمل قرار می گیرند و از این جهت، بیشتر تثبیت می شوند.

3- کیفی تر شدن انتخابات: به ویژه در رابطه با انتخابات مجلس شورای اسلامی که حداقل تحصیلات برای ثبت نام، کارشناسی ارشد می باشد. این استقبال بی سابقه و رکوردشکنی برای حضور در صحنه رقابت های انتخاباتی ، نویدبخش تحول در گزینش کاندیداها و ورود افراد شایسته تر به مجلس است. اهمیت این موضوع بدان سبب است که می تواند گامی هرچند مقدماتی برای ارتقای کارآمدی نظام اسلامی باشد. بنابراین، امید است که نتایج این انتخابات به ارتقای کارآمدی نظام اسلامی منجر شود و نه صرفاً به جابه جایی برخی نخبگان و مسؤولین منجر شود که این طبیعی ترین، حداقل ترین و سطحی ترین تحولی است که در اثر هر انتخاباتی صورت می گیرد.

* شاخص های مجلس  تراز انقلاب اسلامی

انتخابات در ایران با ویژگی هایی چون آزاد بودن، هر ایرانی یک رأی، رقابتی بودن، عادلانه بودن، قانونی و سالم بودن، یکی از ارزشمندترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

نظام سیاسی برخاسته از انقلاب اسلامی براساس آموزه های دینی، یک نظام کاملاً مردم سالار دینی است. جمهوریت و اسلامیت در نظام سیاسی ایران، دو عنصر به هم پیوسته و درهم آمیخته ای هستند که نمی توان آن دو را از یکدیگر تفکیک کرد. جمهوریت در نظام سیاسی ایران، ریشه در اسلامیت نظام داشته، همان طور که سیاست در نظام اسلامی، ریشه در دین و دیانت دارد. سیاست در یک نگاه، به معنای مدیریت کلان جامعه و آیین مملکت داری است.

از منظر اسلام، همه مردم مسلمان در اداره جامعه اسلامی، باید مشارکت داشته باشند و در این مسیر از حقوق و تکالیفی برخوردار هستند. انتخابات، متداول ترین شیوه مشارکت سیاسی و بهترین روش برای هر فرد به منظور ایفای  نقش در اداره کشور است. تا پیش از انقلاب اسلامی، مردم ایران به صورت واقعی چنین حقی نداشتند و این اجانب بودند که سرنوشت ملت ایران را در دست داشتند. در اصل ششم قانون اساسی جمهوری اسلامی، حق مشارکت سیاسی عمومی، اینچنین مورد توجه قرار گرفته است: «در جمهوری اسلامی ایران، امور کشور باید به اتکای آرای عمومی اداره شود، از راه انتخابات، انتخاب رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای  شوراها و نظایر این ها، یا از راه همه پرسی در مواردی که در اصول دیگر این قانون معین می گردد.»

معنای دقیق انتخابات، بر کرسی نشاندن مسؤولان برای اداره کشور و پیشبرد آن به سمت آرمان ها و اهداف ملت مسلمان و انقلابی ایران است. به عبارت دیگر، در جمهوری اسلامی، تمامی مسؤولان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، از سوی مردم انتخاب می شوند. با نکات پیش گفته، اهمیت و حساسیت انتخابات پیش رو در شرایط کنونی، مشخص می شود. از ویژگی های اوضاع کنونی، تمرکز دشمنان بر پروژه نفوذ در ایران است. نفوذ سیاسی ازجمله مهم ترین حوزه های نفوذ مورد نظر دشمنان در دوره پسابرجام است. در نفوذ سیاسی، دشمنان به دنبال تأثیرگذاری بر کانون های تصمیم گیری و تصمیم سازی در کشور هستند. انتخابات هوشمندانه ملت ایران، می تواند راه را بر چنین نوع نفوذی ببندد. با انتخاب هوشمندانه ملت، می توان پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در تراز انقلاب اسلامی شکل داد.

برای شکل گیری مجلسی در تراز انقلاب اسلامی با انتخابات هفتم اسفندماه از یک سو شورای نگهبان باید به وظایف قانونی خود در احراز صلاحیت های داوطلبان ورود به عرصه رقابت ها برای هر دو انتخابات به درستی عمل کند و از سوی دیگر، مردم برای رأی دادن به افراد، دقت های لازم را داشته باشند. مردم برای دست زدن به یک انتخاب هوشمندانه، باید شاخص های مجلس  تراز انقلاب اسلامی را مدنظر قرار دهند؛ شاخص هایی از قبیل:

1. مجلسی در تراز انقلاب اسلامی خواهد بود که با داشتن نگاه کلان و همه جانبه، بتواند بر مسائل راهبردی کشور تمرکز کرده و با چنین نگاهی بر اساس صلاحیت های قانونی خود عمل کند.

2. مجلسی در تراز انقلاب اسلامی خواهد بود که اسیر علایق جناحی و گروهی نشود و همواره به منافع ملی و مصالح اسلامی توجه داشته باشد.

3. مجلسی در تراز انقلاب اسلامی خواهد بود که با توجه به صلاحیت ها و وظایف قانونی خود، کارآمد بوده و در تعامل با سایر قوا، به نیازها و اولویت های کشور برای پیشرفت و حل مشکلات توجه داشته باشد.

4. مجلسی در تراز انقلاب اسلامی خواهد بود که متعهد به آرمان های انقلاب اسلامی و مکتب امام و رهبری باشد.

بدیهی است که تشکیل مجلسی در تراز انقلاب اسلامی با شاخص های مذکور، در گرو انتخاب نمایندگانی با شرایط معین از سوی آحاد ملت است، به عبارت دیگر، آن گاه مجلسین خبرگان رهبری و شورای اسلامی با انتخابات هفتم اسفندماه، در تراز انقلاب اسلامی شکل خواهد گرفت که تک تک نمایندگان منتخب مردم، در واقع نماینده  تراز انقلاب اسلامی باشند. برای انتخاب چنین افرادی، مردم باید ملاک های انتخاب اصلح و برگزیدن شایستگان را مورد توجه قرار دهند. ملاک های زیر، می تواند به انتخاب نماینده  تراز انقلاب اسلامی برای هر یک از دو مجلس کمک کند:

1. خدامحوری، دین مداری و ولایتمداری در قول و فعل؛

2. داشتن روحیه انقلابی و تفکر جهادی؛

3. داشتن نگاهی مبتنی بر آرمان گرایی واقع بین؛

4. داشتن بصیرت نافذ و قدرت تشخیص نقشه های دشمن و برخورداری از روحیه استکبارستیزی؛

5. از جنس مردم بودن با ویژگی های ساده زیستی، پاک دست بودن و روحیه خدمتگزاری به مردم؛

6. عدم وابستگی به باندهای قدرت و ثروت؛

7. برخوردار بودن از دانش و تخصص همراه با تجربه و متعهد بودن به کشور و ملت و نظام اسلامی؛

8. آگاه بودن به مسائل اساسی کشور و نیازهای مردم و انقلاب؛

9. برخورداری از سلامت نفس، تقوای فردی و جمعی؛

10. داشتن مرزبندی های شفاف با دشمنان، ضدانقلاب و اصحاب فتنه.

به طور قطع، اگر نمایندگانی با ویژگی های فوق برای هر یک از دو مجلس از سوی آحاد مردم انتخاب شوند، می توان شاهد شکل گیری مجلسی در تراز انقلاب اسلامی بود. مجلس در تراز انقلاب اسلامی، علاوه  بر عمل به وظایف و صلاحیت های قانونی در راستای منافع ملی و مصالح اسلامی، نه تنها از دشمنان خارجی تأثیر نمی پذیرد، بلکه نقشه ها و توطئه های دشمنان را به هنگام خنثی می کند.

* لزوم ساماندهی ثبت نام ها

نظام مردم سالاری دینی که بر پایه انقلاب دینی و مردمی ما در سال 1357 شکل گرفت، در همه عرصه ها متکی بر حضور پرشور مردم بوده و در تمام صحنه ها شاهد حضور گسترده مردم بوده ایم. انتخابات هم همیشه صحنه حضور سیاسی مردم برای پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حمایت از آرمان هایی است که از قبل انقلاب تا الان داشته اند و آن ها را پیگیری می کرده اند و طبیعتا این حضور پرشور به همراه خودش حضور اکثریت مردم را در صحنه های مختلف سیاسی و اجتماعی به همراه دارد.

با این وجود نباید از این که نظام انتخاباتی خود را ساماندهی کنیم، غافل باشیم زیرا این موضوع ازجمله مسائلی است که همه نظام های سیاسی بر اساس مبانی خود تلاش دارند آن را به گونه ای تنظیم کنند که هم حضور مردم را داشته باشند و هم مشکلات خاصی برای نظام پیش نیاید.

ما از ابتدای انقلاب تاکنون چه برای انتخاب شدن و چه برای انتخاب کردن، شرایط حداقلی را در نظر گرفته و همه چیز را به حضور مردم واگذار کرده ایم و دستگاه هایی که مسؤول اجرا یا نظارت بودند با کمترین اختیارات تلاش داشتند یک انتخابات مردمی را ساماندهی کنند اما نباید فراموش کنیم که انتخابات به دلیل این که فعالیت و کنش سیاسی  است و حضور رقبای مختلف سیاسی را در خودش دارد، باید از هر جهت ساماندهی سیاسی شده و قانونمند باشد.

در دوره های مختلف انتخاباتی که در کشور برگزار شده، همیشه این موضوع در ذهن ها و در رسانه ها و نزد صاحبنظران مطرح شده است که باید یک ساماندهی برای نظام انتخاباتی خود داشته باشیم تا شرایط انتخاب شوندگان و نیز شرایط رای دهندگان، وضعیت بهتری به خود گیرد. در این جهت لازم است نکاتی را مد نظر قرار دهیم و تلاش کنیم آسیب های اجتماعی که ممکن است نظام مقدس ما را خدای نکرده تحت الشعاع قرار دهد، برطرف کنیم.

یکی از اقداماتی که همه نظام های سیاسی در این زمینه دارند، ساماندهی ثبت نام هاست البته نه به گونه ای که مشارکت مردم را تحت الشعاع قرار دهد. ضمن حفظ مشارکت مردم، باید افرادی حضور داشته باشند که قبلا مراحلی از سیاست ورزی را تمرین کرده باشند و به عبارت دیگر ما باید کسانی را در عرصه انتخاب شدن داشته باشیم که یک سابقه و فعالیتی در این زمینه داشته باشند.

این که بگوییم همه حق ثبت نام دارند یک حرف کلی است، اما معلوم نیست که الزاما حرف منطقی هم باشد. نظام های  سیاسی معمولا دو راهکار برای این موضوع دارند که یکی از آن ها عبور از کانال های حزبی یا حضور احزاب در انتخابات است. در این راهکار، افرادی برای ثبت نام یا انتخابات نهایی معرفی می شوند که حداقل هایی را از سیاست ورزی درون حزب داشته باشند و آن حزب به عنوان پشتوانه فردی به میدان می آید و او را معرفی می کند که آن فرد فعالیت هایی را در عرصه سیاسی داشته و تبعیتی را در آن چارچوب سیاسی دارد.

مشکل دیگر این است که وقتی شرایط عامی را برای ثبت نام نامزدها قرار می دهیم این شرایط، شامل خیلی از افراد می شود. وقتی ما برای ثبت نام کنندگان، فقط شرط سن و مدرک تحصیلی و سابقه اجرایی را قرار می دهیم، طبیعتاً غالب افراد در جامعه این شرایط را دارند، اما آیا این ها حداقل های رای آوری را هم دارند. نظام های سیاسی دیگر، روشی را برای جلوگیری از ورود به این آسیب پیش بینی کرده اند و آن این که افرادی که ثبت نام می کنند باید حداقلی از آرا را داشته باشند و برای تضمین این موضوع، وثایقی را می سپرند که اگر مثلاً نتوانستند 5 درصد آرا را کسب کنند، آن وثیقه مالی به نفع دولت ضبط می شود. چنین اقداماتی در عین این که مانعی برای ورود افراد به گردونه انتخابات نیست و مشارکت مردم را هم کاهش نمی دهد، می تواند روش انتخابات و نظام انتخابات را منطقی تر و عقلانی تر کند و از بار زیادی که بر دوش مسؤولان اجرایی و نظارتی گذاشته می شود، جلوگیری کند. طبیعتا ما هم نیازمند این هستیم که از چنین روش هایی استفاده کنیم که هم مشارکت مردم را حفظ کند و هم نظام انتخاباتی را منطقی تر کند.

مسأله ای نیز در بحث انتخاب کنندگان هست و معمولا مشکلاتی را برای نظام انتخاباتی ما دارد. راهکاری که در نظام های انتخاباتی برای جلوگیری از بروز مشکل در این حوزه وجود دارد، ثبت نام رای دهندگان است که معمولا پیشاپیش و حدود یک سال قبل از انتخابات انجام می شود و کمک بسیار بزرگی است برای جلوگیری از تخلفات احتمالی و ساماندهی بهتر انتخابات. طبیعی است وقتی ما این روش های منطقی را مطرح کنیم، هیچ کس از آن به عنوان مانعی برای مشارکت مردم یاد نخواهد کرد بلکه همه، این روش ها را ابزاری می دانند برای حضور منطقی تر افراد در عرصه های سیاست.

* نگرانی بابت چیست؟

نکته پایانی این که اعلام نگرانی برخی مسؤولین از این حضور بی سابقه شاید در نگاه اول جای تعجب داشته باشد، اما با توجه به افزایش اعلام حضور برخی افراد که زاویه دار بودن آن ها با آرمان های انقلاب محرز است و هم چنین  انگیزه برخی افراد و جریان ها برای متهم کردن نظام به نقض حقوق بشر و فرمایشی بودن انتخابات در کشور که اتفاقاً در میان افراد ثبت نام کننده، به ویژه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، قرار دارند، ضمن این که طیف های مذکور با این کار می خواهند فرصت را از شورای نگهبان برای بررسی دقیق صلاحیت ها سلب کنند، این موضوع می تواند در راستای  طرح ادعاهای حقوق بشری علیه کشورمان باشد و از این جهت، جای نگرانی دارد.

در واقع، افراد و طیف های مذکور یا باید صلاحیت شان احراز شود که با توجه به سوابق شان، این امکان خیلی اندک است و یا رد صلاحیت شوند که این خود می تواند بهانه ای برای طرح ادعاهای حقوق بشری علیه کشورمان باشد. در هر صورت، انتظار منطقی و معقول آن است که نهادهای مسؤول بدون رعایت ملاحظات بیگانگان و افراد و طیف های  زاویه دار با آرمان های انقلاب، به بررسی صلاحیت ها بپردازند. از کاندیداها نیز انتظار می رود که همانگونه که حاضر به ثبت نام قانونی جهت شرکت در انتخابات شده اند، باید منتظر طی سایر روندهای قانونی ازجمله، احراز صلاحیت ها، انجام تبلیغات به نحو قانونی و پذیرش نتایج انتخابات، باشند و نتایج حاصله را پذیرا باشند.

انتهای پیام/

آنچه خواهید دید تنها گوشه‌ای است از تصاویر فرزندانی که امسال نوروز را بدون حضور پدرشان برگزار خواهند کرد.

خبرگزاری فارس نوشت: از آغاز جنگ سوریه با گروه‌های تروریستی حدود شش سال می‌گذرد. در این سال‌ها رزمندگان زیادی از کشور های مختلف خود را برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) و مبارزه با طرفداران اسلام آمریکایی به این سرزمین رساندند.

بسیاری نیز در حین مبارزه به شهادت رسیدند که به شهدای مدافع حرم شناخته می‌شوند. آنچه خواهید دید تنها گوشه‌ای است از تصاویر فرزندان این سربازان اسلام که امسال نوروز را بدون حضور پدر برگزار خواهند کرد.

مردانی که برای دفاع از حرم به سوریه می‌روند یار و دیار و فرزندانشان را می‌گذارند و برای خدا وارد میدان می‌شوند و مردانه می‌جنگند.

شهید جواد محمدی در کنار فرزندش

فرزند شهید یار محمد مردانی

شهید مرتضی کریمی در کنار فرزندش

شهید علی اصغر شیردل در کنار فرزندش

 

فرزندان شهید جعفر هادی

شهید نادر حمید در کنار فرزندانش

شهید محمد علی اربابی در کنار فرزندانش

شهید عبدالله باقری در کنار فرزندانش

شهید حجت اسدی در کنار فرزندانش

قرزندان شهید بادپا در کنار حاج قاسم سلیمانی

شهید عبدالصالح زارع در کنار فرزندش

شهید مهدی علیدوست در کنار فرزندش

 

شهید مهدی حیدری

فرزند شهید حسن غفاری

فرزند شهید علی تمام زاده

شهید محمد حسین میردوستی در کنار فرزندش

شهید محسن فانوسی در کنار فرزندش

شهید محسن حیدری در کنار فرزندش

فرزند شهید علیرضا نوری

فرزند شهید محمدرضا علیخانی

شهید سراجی در کنار فرزندانش

فرزند شهید سجاد عفتی

شهید سجاد دهقان در کنار فرزندش

شهید روح الله عمادی در کنار فرزندش

شهید مهدی ثامنی در کنار فرزندش

شهید توفیقیان در کنار فرزندش

شهید پویا ایزدی در کنار فرزندش

شهید محمود بیضایی در کنار فرزندش

شهید امیر علی هیودی در کنار فرزندانش

شهید اینانلو در کنار فرزندش

فرزند شهید مصطفی شیخ الاسلامی

فرزند شهید فرامرزی

شهید علی یزدانی در کنار فرزندش

شهید علی کنعانی در کنار فرزندش

شهید علی سطان مرادی

فرزند شهید عبدالرحیم فیروزآبادی

فرزندان شهید علی اکبر عربی

فرزندان شهید عزت سلیمانی

فرزند شهید مهرداد قاجاری

فرزند شهید مسلم خیزاب

فرزند شهید محمد حسین محمد خانی

فرزند شهید شهریاری

فرزندان شهید سجاد طاهرنیا

 

شهید روح الله مهرابی

فرزند شهید روح الله صحرایی

 

شهید رضا دامرودی

فرزند شهید حمید اسدالهی

شهید احمد عطایی در کنار فرزندش

شهید محمد جهرمی استحکامی در کنار فرزندانش

فرزندان شهید سید عارف حسینی

فرزند شهید تقی ارغوانی

فرزند شهید محمد رحمانی

فرزند شهید جلیل خادمی در آغوش سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران

فرزندان شهید فیروز حمیدی

اصغری سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

برخی از خودسرها در بهارستان با حرکت غیر عقلانی  حرمت شهدای گمنام  را زیر سوال برند

به رغم استقبال بی نظیر مردم مومن و خدا جوی شهرستان بهارستان در بخش بوستان از دو شهید گمنام تعدادی از افرادخودسر  مقابل جایگاه از ورود فرماندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به روی سن محل سخنرانی جلوگیری به عمل اوردند

به گزارش خبرگزاری  ایران انلاین  در مراسم بدرقه دو سبکبال گمنام که مردم مون و خدا جوی شهرستان بهارستان در ایام شهادت  جانسوز حضرت فاطمه زهرا س مشغول عزاداری باشکوهی بودند رفتار برخی از افراد خودسر در مقابل جایگاه  محل سخنرانی با ممانعت از ورود نماینده عالی دولت و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در صدد برهم زدن مراسم وداع بودند  که خوشبختانه رفتار منطقی و مدبرانه فرماندار منجر به این شد که این موضوع بدون کوچکترین تنش ودرگیری و  به حرمت دخت پیامبر گرامی اسلام ص حضرت فاطمه زهرا س  و دو تن از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس به خیر و خوشی خاتمه یابد

بر اساس همین گزارش بدنبال این ممانعت تعدادی از بسیجیان سلحشور حاضر در صحنه اینگونه رفتار ها را عقلانی و مورد پسند چنین مناسبتی  ندیده و این اقدام را محکوم کردند

این تعداد از بسیجیان هر گونه بی حرمتی به نماینده مردم  در خانه  ملت و نماینده عالی دولت را توهین به شعور و عقلانیت مردم می دانند چرا که آنان  مورد امین مردم و دولت می باشد

متاسفانه هر از چند گاهی در گوشه کنار این  کشورشاهد رفتار های اینچنینی هستیم که در همین راستا بارها مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری خواستار پرهیز از اینگونه رفتار شده و تاکید فرموده اند که چنین رفتار هایی  در شان و منزلت  نظام جمهوری اسلامی ایران نمی گنجد .

بایستی متولیان امر با برخورد قاطع خود اجازه ندهند که این موضوع در برخی مناطق فراگیر شودچون با وجود دستگاه قضایی مقتدر و مراجع اطلاعاتی و امنیتی و انتظامی چنین رفتار هایی توسط افراد غیر مسوول به  هیچ عنوان قابل توجیه نیست و قبل از هر چیزی می تواند  توهین به نظام و لطمه به آبروی جمهوری اسلامی ایران تلقی می‌شود. پس بایستی در مقابل اینگونه رفتارها بایستی با ، عزمی  قاطع باهرگونه اقدام خودسرانه و نیز مجرمانه برخورد جدی صورت گیرد

دستاورد عظیم  برجام و لغو کلیه تحریم ها مرهون  خون شهدا گرانقدر وایستادگی  ملت بزرگ ایران بود
نماینده مردم شهرستانهای رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی گفت :امروز بار دیگر ملت شجاع و انقلابی کشورمان پس از سالها ایستادگی و مقاومت و با الهام از رهنمودهای رهبر    فرزانه  انقلاب اسلامی  توانست  به پیروزی  و دستاوردی ارزشمندی دست  پیدا کند 
 ابراهیم نکو در گفتگو با خبرگزاری ایران انلاین بااشاره به قطعی شدن برجام و لغو کلیه تحریم ها اظهار داشت : دستاورد عظیم  برجام و لغو کلیه تحریم ها مرهون  خون شهدا  گرانقدر کشورمان و  تدبیر رهبری و تلاش و پشتکار دولت روحانی و متانت و پیگیری تیم مذاکره کننده به ویژه وزیر امور خارجه بود که امروز دنیا به عظمت و بزرگی کشورمان به درستنی پی برد
نکو از جمله نمایندگان موافق با طرح برجام اظهار امیدواری کرد :  ملت بزرگ ایران از همان پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی الحق که مرد عمل  بوده و لحظه ای از ارمانهای ارزشمند این نظام و رهبری عقب نشینی نکرده اند .
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود : این پیروزی بزرگ در واقع ثمره ایستادگی و جانفشانی شهدای این انقلاب بوده  که توانستیم بزرگترین قدرت های جهانی را درپای   میز مذاکره  هسته ای با منطق  از حقوق قانونی ملت  دفاع کنیم .
نماینده مردم شهرستانهای رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در پایان این پیروزی  بزرگ را به ملت بزرگ ایران بویژه  محضر مقام معظم رهبری و دولت و  تیم مردان هسته ای کشورمان تبریک گفت

اصغری سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴
آغاز جلسه علنی امروز مجلسنمایندگان مجلس شهرستان های رباط کریم و بهارستان: نماینده مردم در خانه ملت یا نماینده خود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هر زمان صحبت از مجلس و نماینده به میان می آید تصور این است که مردم، فردی از اعضای همان جامعه را به عنوان سخنگوی خود انتخاب می کنند تا زبان گویای آنان در مجلس باشد و بتوانند برای ارتقا و بهبود کیفیت زندگی مردم حوزه ی انتخابی خود اعتبار و امکانات لازم را جذب کند، عملکرد ایشان منجر به تغییر در وضعیت حوزه های انتخابی شود و این تغییرات برای اکثریت قابل لمس و مشاهده باشد. مردم، فردی را به عنوان نماینده ی خود انتخاب می کنند، نماینده ای برای تمامی مردم، نماینده ای که زبان حق و گویا و چشم باز آنان باشد .

حال این سوال پیش می آید که چرا حضور نمایندگان این مناطق در شهرستان تاثیرگذار و قابل لمس نیست؟؟؟؟؟؟؟

چرا نماینده ای که انتخاب می شود در عمل نماینده ی مردم نیست و بیشتر حکم نماینده ی خود را در مجلس دارد؟؟؟؟؟؟

مشکل از نمایندگان است یا از مردم که در انتخاب خود ضعیف عمل می کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در سالهای اخیر ضعف عملکرد نمایندگان حوزه های انتخابی بهارستان و رباط کریم باعث شده است که مردم به حضور این افراد در مجلس دلسرد شوند و مشارکت اجتماعی آنان در امور شهری پایین باشد و هیچوقت این حس را نداشته باشند که نماینده ی مردمی در مجلس حضور دارد و این موضوعی است که به مرور اعتماد مردم به مسئولین را کم رنگ می کند، نمایندگان و مسئولین شهری پشتوانه ی مهم و اساسی چون مردم را از دست بدهند.

چرا حضور نمایندگان در مجلس برای شهرستان تاثیرگذار نبوده است؟

آنچه در  عملکرد و صحبت های نمایندگان قابل مشاهده است نبود پشتوانه ی فکری قبل از انتخاب و در زمان حضور در مجلس است تا با شناسایی دقیق مشکلات ، خلاهایی شهرستان و نیاز واقعی مردم برای حل آنان به دنبال راهکار، جذب اعتبار و امکانات باشد. کمتر دیده شده است که در این مناطق نماینده دارای اتاق فکر و اندیشه منسجم، آگاه، از دل خود مردم و در تمامی زمینه ها داشته باشد و این اتاق فکر در تمامی مراحل کار نماینده از نظر فکری، ایده و نیازسنجی ایشان را پوشش دهند. نمایندگان این مناطق هنوز از شیوه های سنتی مانند حضور در مراسم های ختم، مجالس عزاداری ملی و مذهبی، سخنرانی های عوام پسند و عامیانه استفاده می کنند که بیشتر آنها ناشی از تفکر و نظر شخصی نماینده و تعداد محدودی از افراد اطراف ایشان می باشد.

خیلی کم پیش آمده است که یک نماینده به طور تخصصی و در قالب نیازهای واقعی منطقه ایده و طرح کارا داشته باشد ، به دلیل پایین بودن سطح آگاهی مردم منطقه، عدم اطلاع از قانون و وظایف نماینده کمتر پیش می آید که این جلسات به پرسش و پاسخ برسد و روح مطالبه گری را در مردم ایجاد کند و سوالات بیشتر در قالب امکان حل مشکل فردی می باشد تا مسایل کلان و جمعی.

عدم نگاه تخصصی و حرفه ای افراد منتخب به نمایندگی مجلس منجر به این شود که این افراد با تکیه بر امکانات قومی -  قبیله ای و همینطور دادن امتیازات مختلف به افراد راهی خانه ملت شوند در حالیکه به لحاظ تخصصی، مهارت و حرفه ای بودن، برای این منظور آمادگی لازم و کافی ندارد و در ورود به مجلس بجای نماینده ی ملت بودن نماینده ی خود یا قوم و قبیله ی مربوط به خود می شود.
شرکت افراد کثیری در سنین و مشاغل مختلف برای نمایندگی مجلس در این مناطق از یک نگاه خوب است و نشان دهنده ی پویایی افراد جامعه است ولی از نگاه دیگر بسیار تاسف برانگیز است که نماینده ملت بودن در مناطق چقدر پیش پاافتاده و ساده است که بسیاری از افراد خود را لایق آن می دانند و بدون توجه به مهارت، شخصیت، تجربه و تخصص خود برای انجام اینکار کاندید می شوند، آیا این نشان دهنده ضعف عملکردی نمایندگان سابق نیست؟؟؟؟؟؟؟
آیا این نشان دهنده ی این نیست که بسیاری از افراد در گذشته به اشتباه برای این سمت انتخاب شده اند، عملکرد و حضور ضعیف این نمایندگان در مجلس این حس را به سایرین القا کرده است نماینده ی مردم بودن کار سخت و تخصصی نیست و لازم نیست برای این کار مهارت کافی  داشته باشی.
در این مناطق ضعف حضور حزب ، گروه های سیاسی و اجتماعی باعث شده است که تربیت و آموزش افرادی برای نمایندگی احساس نشود و نمایندگان به صورت فردی و با تکیه بر حضور و مشارکت قوم و قبیله ی خود برای مجلس شرکت کنند.
اگر در این مناطق افراد کاندیدا از پشتوانه ی فکری به واسطه حضور اتاق فکر منسجم و متخصص برخوردار باشند هم برای نماینده بودن یک ملت تربیت و آماده می شوند و هم در زمان حضور در خانه ی ملت، نماینده یک منطقه و مردم می شوند نه صرفا نماینده افراد خاص یا خودشان و همچنین تاثیر حضور آنان در منطقه و زندگی مردم احساس  می شود و این زمانی اتفاق می افتد که مردم روح مسئولیت پذیری اجتماعی و مطالبه گری را پیدا کنند.

برای ارتقا روح مطالب

 باید سطح آگاهی مردم افزایش یابد و آنان به انتخاب خود اهمییت قایل شوند و نگاه جمعی به مسائل پیرامون خود داشته باشند نه نگاه قبیله ای و فردگرایانه ، چیزی که در تمامی ادوار افراد کاندیدا چه برای نمایندگی مجلس و چه برای شورای شهر با تکیه برهمین ضعف مردمی و شهری انتخاب شده اند در حالیکه در بیشتر موارد این افراد صلاحیت و شرایط لازم را نداشته و عملکرد آنان بیشتر منجر به بی اعتمادی و ضعف مشارکت شده است.
برای عبور از این شرایط و افزایش آگاهی مردم رسانه ها، فعالان اجتماعی و مراکز اجتماعی که با مردم در ارتباط هستند نقش بسزایی می توانند داشته باشند.

عزیز جباری

کارشناس تربیت بدنی و فعال اجتماعی

اصغری چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴

خبرگزاری فارس: رد صلاحیت 8 داوطلب انتخابات مجلس در غرب استان تهرانهشت داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در غرب استان تهران رد صلاحیت شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، زمان رسیدگی به صلاحیت افراد ثبت‌نام‌کرده برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و نتایج این امر از سوی هیئت‌های اجرایی دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام شد.

بر این اساس در حوزه انتخابیه شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان از 66 نفر ثبت‌نام کرده 57 نفر تایید صلاحیت شدند و صلاحیت 6 نفر برای نامزدی در دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی رد شد.

در حوزه انتخابیه شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد نیز از 78 نفر ثبت‌نام کرده 75 نفر تایید صلاحیت شدند، یک نفر انصراف داد و صلاحیت دو نفر برای نامزدی در دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی رد شد.

*بدون توجه به مسائل حاشیه‌ای بر اساس عمل کردیم

فرماندار شهرستان رباط کریم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در رباط کریم با اشاره به روند بررسی صلاحیت داوطلبین دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به استقبال بی‌نظیر داوطلبین دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه رباط کریم و بهارستان همزمان با ثبت نام به‌طور آنلاین کار بررسی صلاحیت افراد را در دستور کار قرار دادیم.

علی بیگی ادامه داد: در جریان بررسی روند صلاحیت افراد، اعضای هیئت اجرایی فعالیت خود را با توکل به خداوند منان و اقتدار در این راستا بدون توجه به حاشیه‌ها و برخی شایعاتی که پایه و اساس قانونی نداشت آغاز کرد، تا خدای نکرده به گفته افراد غیرمسئول نخواهیم احدی از این تعداد افراد را بدون دلیل رد کنیم.

رئیس ستاد اجرایی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان ادامه داد: بر اساس ماده 50 قانون انتخابات، هیئت‌ اجرایی موظف بود حداکثر ظرف 10 روز پس از پایان مهلت ثبت‌نام با توجه به نتایج به‌دست‌آمده از بررسی‌های لازم در محل و با استفاده از نتایج اعلام‌شده توسط وزارت کشور صلاحیت داوطلبان را بر اساس قانون مورد رسیدگی قرار داده و نتیجه را به هیئت نظارت اعلام کند.

به گفته بیگی تبصره این ماده بیان می‌کند که رد صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی باید مستند به قانون و بر اساس مدارک و اسناد معتبر باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان رباط کریم تصریح کرد: بر اساس ماده ۵۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، حوزه انتخابیه مکلف است نظریه رد هیئت اجرایی انتخابات را با ذکر استناد قانونی ظرف یک روز به داوطلبان ابلاغ کرده و با سریع‌ترین وسیله به ضمیمه اسناد و مدارک به اطلاع هیئت نظارت استان برساند، بر اساس تبصره این ماده کسانی که صلاحیت آنها مورد تأیید قرار نگرفته‌ حق دارند ظرف 4 روز از تاریخ ابلاغ به داوطلب، شکایت خود را بر اساس مستندات به هیئت نظارت استان اعلام کنند.

وی ادامه داد: در این دوره تمام تلاش خود را به‌کار بستیم تا افراد بی‌گناه رد صلاحیت نشود، چراکه ما در پیشگاه خداوند و ملت مسئول و پاسخگوی اعمال و رفتار خود خواهیم بود.

فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: در حوزه انتخابیه رباط کریم و بهارستان از میان 63 داوطلب ثبت نامی تنها 6 نفر احراز صلاحیت نشده‌اند.

بیگی در ادامه همچنین اذعان داشت: گزارش‌ها و شکایات واصله ظرف مدت 7 روز پس از پایان مهلت دریافت شکایت در جلسه هیئت نظارت استان رسیدگی و نتیجه صورت‌جلسه می‌شود.

وی ادامه داد: چنانچه نظر هیئت اجرای مبنی بر رد صلاحیت داوطلب، مورد تائید هیئت نظارت استان نیز باشد، هیئت نظرات مذکور موظف است در این خصوص، نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب کند، هیئت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیئت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.

این مسئول در ادامه همچنین یادآور شد: بر اساس تبصره ۱ ماده ۵۲، هیئت نظارت استان پس از کسب نظر هیئت مرکزی نظارت موظف است مراتب تایید یا رد صلاحیت کلیه داوطلبان را با استناد قانونی طی صورت‌جلسه‌ای به فرماندار اعلام و در این راستا فرماندار نیز موظف است نظر هیئت مرکزی نظارت، مبنی بر تأیید یا رد صلاحیت داوطلبان را که از هیئت نظارت استان دریافت کرده است، به نامبردگان ابلاغ کند تا در صورت اعتراض به رد صلاحیت خود بر اساس تبصره ۲ ماده ۵۲،‌ کتباً به شورای نگهبان شکایت کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رباط کریم همچنین یادآور شد: در صورتی که نظر هیئت مرکزی نظارت مبنی بر رد صلاحیت داوطلبانی باشد که صلاحیت آنها مورد تأیید هیئت اجرایی مرکز حوزه انتخابیه قرار گرفته است، داوطلبان می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان تسلیم کنند.

بیگی در پایان متذکر شد: شورای نگهبان در این خصوص نیز بر اساس تبصره ۳ ماده ۵۲، 20 روز پس از اظهار نظر هیئت مرکزی نظارت نظر قطعی و نهایی خود را در خصوص تأیید یا رد صلاحیت داوطلبان به وزارت کشور اعلام خواهد کرد، دوره نهم انتخابات مجلس در این حوزه انتخابیه بیش از دو برابر افزایش یافته است.


خبرگزاری فارس: دست انتقام الهی گریبان سیاستمداران سعودی را خواهد گرفت/ انتقاد شدید از سکوت مدعیان حقوق بشر در قبال جنایات آل‌سعودانتقاد شدید از سکوت مدعیان حقوق بشر در قبال جنایات آل‌سعود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جنایت آل‌سعود در به شهادت رساندن شیخ نمر باقر النمر را به شدت محکوم و خاطرنشان کردند: بدون تردید خون به ناحق ریخته این شهید مظلوم به سرعت اثر خواهد کرد و دست انتقام الهی گریبان سیاستمداران سعودی را خواهد گرفت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه، جنایت بزرگ عربستان سعودی در به شهادت رساندن عالم مؤمن و مظلوم، شیخ نمر باقر النمر را به شدت محکوم کردند و با تأکید بر لزوم احساس مسئولیت دنیا در قبال این جنایت و جنایات مشابه سعودی در یمن و بحرین، خاطرنشان کردند: بدون تردید خون به ناحق ریخته این شهید مظلوم به سرعت اثر خواهد کرد و دست انتقام الهی گریبان سیاستمداران سعودی را خواهد گرفت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: این عالمِ مظلوم نه مردم را به حرکت مسلحانه تشویق می‌کرد و نه به صورت پنهان اقدام به توطئه کرده بود، بلکه تنها کار او، انتقاد علنی و امر به معروف و نهی از منکرِ برخاسته از تعصب و غیرت دینی بود.

رهبر انقلاب، شهادت شیخ نمر و ریختن به ناحق خون او را خطای سیاسی دولت سعودی خواندند و افزودند: خداوند متعال از خون بی‌گناه نمی‌گذرد و خون به ناحق ریخته، بسیار سریع دامان سیاستمداران و مجریان این رژیم را خواهد گرفت.

ایشان با انتقاد شدید از سکوت مدعیان آزادی، دموکراسی و حقوق بشر و حمایت آنان از رژیم سعودی که خون بی‌گناه را تنها به خاطر انتقاد و اعتراض به زمین‎ می‌ریزد، تأکید کردند: جهان اسلام و همه دنیا باید نسبت به این قضیه احساس مسئولیت کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آزار و شکنجه مردم بحرین توسط نظامیان سعودی و تخریب مساجد و خانه‌های آنان و همچنین بیش از 10 ماه بمباران مردم یمن را نمونه‌های دیگری از جنایات رژیم سعودی خواندند و تأکید کردند: کسانی که صادقانه به سرنوشت بشریت و سرنوشت حقوق بشر و عدالت علاقه‌مند هستند، باید این قضایا را دنبال کنند و نباید نسبت به این وضعیت بی‌تفاوت باشند.

رهبر انقلاب همچنین افزودند: یقیناً شهید شیخ نمر مورد تفضل خداوند خواهد بود و بدون شک دست انتقام الهی گریبان ظالمانی را که به جان او تعدّی کردند خواهد گرفت و این همان چیزی است که مایه تسلّی است.

اصغری سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴
گزیده ای از بیانات رهبر انقلاب اسلامی پیرامون اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبیین جایگاه مجلس در نظام اسلامی:

انعکاس اراده ملت
جایگاه مجلس، جایگاهی است بسیار عالی؛ انعکاس نظرات و اراده ی ملت در قوانین و مقررات کشور و رگه های اجرایی کشور است؛ این چیز کمی نیست.
 
بیانات در دیدار با وزیر و مسؤولان وزارت کشور و استانداران 27/09/1370
 
مجلس؛ مظهر اراده مردم
مجلس شورای اسلامی، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است. همه ی سر رشته های امور، به مجلس شورای اسلامی بر می گردد. مجلس، مظهر حضور و اراده ی مردم در صحنه های گوناگون سیاسی و اقتصادی است. اگر مردم چیزی را در زمینه های اقتصادی یا سیاسی بخواهند که بشود یا نشود و چیزهایی را بخواهند که به سرنوشت کشور ارتباطی پیدا می کند، باید اراده ی خویش را از حنجره و زبان نماینده ی خود بیرون بدهند و به صورت قانون درآورند و این قانون در سطح کشور عمل بشود. این، تأثیر مردم در قانونگذاری است.
 
بیانات در دیدار خانواده های شهدا و ایثارگران و دست اندرکاران برگزاری انتخابات 22/09/1368
 
مجلس؛ تجلیگاه عزت ملی
مجلس جایگاه بسیار مهمّی است؛ خانه ی ملت است؛ تجلّیگاه عزّت ملی ماست؛ می تواند عزّت اسلامی و عزّت ملی ما را به دنیا نشان دهد؛ تأمین کننده ی منافع عمومی است. با قوانین مجلس است که مسؤولان می توانند حرکت کنند و پیش بروند. مجلس می تواند حافظ امنیت ملی باشد؛ می تواند سدّ مستحکمی در برابر تعرّض دشمنان و طمع ورزی بیگانگان باشد.
 
بیانات در اجتماع بزرگ مردم قزوین 25/09/1382
 
انتخابات؛ نقطه وصل مردم و نظام
انتخابات، آن نقطه ی اساسی وصل افکار و آرای مردم به بدنه ی نظام اجرایی است. اگر انتخابات - همچنان که بحمداللَّه در گذشته همین طور بوده است - با حضور مردم، با اراده ی مردم، با آزادی کامل مردم و انتخاب آزادانه ی آنها انجام بگیرد، و حداکثر آگاهی از سوی مردم به کار برود، تا این که افراد صالح و شایسته و حقیقتاً حایز شأن نمایندگی این ملت عظیم، به مجلس فرستاده بشوند، نظام اسلامی می تواند مطمئن باشد که در جهت آرزوها و هدفهای خود در حرکت است. این، نقش انتخابات و شأن والای انتخابات است.
 
بیانات در دیدار با وزیر و مسؤولان وزارت کشور و استانداران 27/09/1370
 
اتکای به ایمان و عواطف مردم؛ سرّ شکست ناپذیری نظام
مسأله ی انتخابات، مسأله ی بسیار مهم و اساسی و تعیین کننده ای است. اهمیت انتخابات از جهات گوناگونی است. یکی از آنها این است که نظام ما نظامی است متّکی به ایمانها و عواطف و علایق مردم. اساساً سرِّ شکست ناپذیری این نظام این است که به مردم متّکی است. این چیز مهمّی است. اتّکای به مردم هم آسان به دست نمی آید و همه جا حاصل نمی شود. اگر یک سرِّ الهی در میان نباشد، توجّه نفوس و دلهای مردم هم ممکن نیست. شما ملاحظه بفرمایید، خدای متعال به پیغمبرِ با آن عظمت می فرماید: «هو الّذی ایّدک بنصره و بالمؤمنین»؛ یعنی مؤمنین را در کنار نصرت الهی می آورد. هیچ بُعدی هم ندارد که آدم بگوید که این «بالمؤمنین»، تفسیر جزئی از مفهوم «بنصره» هم هست که اصلاً نصر الهی به وسیله ی مؤمنین تحقّق می پذیرد. البته در مواردی هم نصرتهای خارج از مقولات عادی در زمان آن بزرگوار بوده است - مثل ملائکه ی مسوّمین و غیرذلک - لیکن عمده اش مؤمنین اند. بعد هم می فرماید: «لو انفقت ما فی الأرض جمیعاً ما الّفت بین قلوبهم و لکنّ اللَّه الّف بینهم». یعنی ای نبی گرامی ما! این «بالمؤمنین»ی هم که ما می گوییم، خیال نکن که خودت توانستی آنها را جذب کنی؛ نه - این کار من و ما و کار عوامل مادی و بشری نیست - این سرّ الهی و سرّ معنوی است.
حال آن نکته ی باریکتر ز مو این جاست که همین سرّ الهی و معنوی هم قابل تعریف است. چیزی نیست که بگوییم عقل شما مردم نمی رسد و سه، چهار نفری هستند که این چیزها را می فهمند؛ نخیر. این امر واضحی است. این سرّ الهی عبارت است از ایمان. وقتی ایمانها در دلهای مردم می جوشد و به مرحله ی عمل سرازیر می شود، نتیجه این است که هر پدیده ای که متّکی به ایمان الهی است، تقویت پیدا می کند.
 
بیانات در دیدار اعضای هیأت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان 14/11/1374
 
حضور در انتخابات؛ زره پولادین در مقابل مستکبران
حضور در انتخابات یکی از مستحکم ترین وسیله هایی است که این ملت می تواند آن را مثل یک زره ی پولادین در مقابل خود و در مقابل حمله ی دشمنان و سوءنیّت و بد دلیِ مستکبران و دخالت کنندگان نگه دارد. انتخابات بسیار مهمّ است.
 
بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم قم در آستانه سالروز قیام ۱۹ دی 18/10/1382
 
انتخابات؛ سنگر کشور
اهمیت اوّلِ انتخابات به خاطر این است که انتخابات سنگر کشور است؛ حضور مردم در پای صندوقهای رأی، مصون ساز سرنوشت ملت و مردم است و دشمن را از تعرّض و تجاوز و پُرروییِ بیشتر باز می دارد.
 
بیانات در خطبه های نماز جمعه تهران 24/11/1382
 
نمونه عظمت نظام اسلامی
مسئله ی انتخابات خیلی مهم است. یکی از نمونه های عظمت این نظام، همین انتخابات است. برای همین هم هست که انتخابات ملت ایران - این پدیده ی به این وضوح - را انکار میکنند. مردمسالاری، این چیز واضح را که وابسته ی به انتخابات مردمی است - که در ایران در طول این بیست و هشت نه سال، هر سالی یک بار به طور متوسط اتفاق افتاده است - دشمنان عنود و لجوج انکار میکنند. چرا؟ چون میدانند که این یکی از آن شاخصه های مهم پیروزی ملت ایران است.
 
بیانات در دیدار هزاران نفر از مردم قم به مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی ماه 19/10/1386
 
نمایشگاه عزم و رشد ملی
آنچه که امروز میخواهم به شما بگویم، این است که ملت ایران انتخابات را قدر بدانند. انتخابات یک نمایشگاه است برای نشان دادن عزم و رشد ملی ملت ایران، استقامت ملت ایران، دانائی و هوشیاری ملت ایران، پایبندی ملت ایران به نظام مردم سالاری دینی.
 
بیانات در اجتماع عظیم مردم یزد 12/10/1386
 
آن چیزی که قدرت معنوی ملت را به رخ دشمن میکشد
انتخابات مصونیت بخش به کشور است. آن چیزی که هیبت این ملت را حفظ میکند، قدرت معنوی او را به رخ دشمنان میکشاند و آنها را از تعرض منع میکند و میترساند، حضور مردمی است؛ که یکی از مظاهرش همین انتخابات است.
 
خطبه های نماز جمعه تهران 14/11/1390
 
ملتهای دیگر به انتخابات ما نگاه میکنند
من مطمئنم که این انتخابات برای ملتهای دیگر هم یک نشانه ای است. برای همین هم هست که دستگاه های خبیث استکبار، از آمریکا و انگلیس و صهیونیستها و دیگران، دارند مرتباً تلاش میکنند که این انتخابات را به یک جوری خراب کنند، مخدوش کنند. کشورهای دیگر نگاه میکنند ببینند این پیشکسوت انتخاباتی و انقلابی - که ملت ایران است - چه کار خواهد کرد. ملت ایران در این زمینه، جزو پیشکسوتهاست. ملتهای دیگر نگاه میکنند ببینند انتخابات در ایران به کجا خواهد رسید. استکبار دوست دارد که انتخابات در کشور ما آنچنان بشود که ملتها را مأیوس کند.
 
بیانات در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز ۱۹ دی 19/10/1390
 
مجلس صالح میتواند اثر بگذارد
یک مجلس صالح و سالم و قوی میتواند بر عملکرد همه ی دستگاه های کشور اثر بگذارد؛ بر عملکرد دولت، بر عملکرد قوه ی قضائیه، حتّی بر عملکرد نیروهای مسلح میتواند اثر بگذارد. مجلس قوی، مجلس صالح، مجلس سالم، یک چنین وضعی دارد. خب، این مجلس را کی میتواند تشکیل بدهد، جز مردم؟ دشمن این را نمیخواهد.
 
خطبه های نماز جمعه تهران 14/11/1390

شهردار شهر گلستان گفت: تکمیل پروژه‌های کنونی و طرح پروژه‌های تازه نخستین گام جدی این شهرداری است.

بهروز کاویانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غرب استان تهران در خصوص اقدامات آتی شهرداری شهر گلستان در راستای رفع مشکلات شهری شهروندان این شهر، اظهار کرد: در ابتدا بر خود فرض می‌دانم که از اعضای شورای محترم اسلامی شهر گلستان نسبت به حسن اعتمادی که در برگزیدن این‌جانب به‌ سمت شهردار مبذول داشتند، تشکر و قدردانی کنم و از خداوند منان می‌خواهم یاری رساند تا با کوشش‌های شبانه‌روزی و تلاشی جهادی بتوانم خدمات درخور شهروندان این شهر را ارائه کنم.

وی افزود: حل مشکلات و معضلات شهر به زمان و کوشش بیشتری نیاز دارد و ضروری است برای رفع مشکلات شهری شهروندان عزیز گلستانی و رضایتمندی آنها تصمیمات قانونی دیگری گرفته شود.

شهردار شهر گلستان بیان کرد: به دلیل این‌که مردم ولی‌نعمت مسئولین هستند، بنابراین تکریم آنها باید در اولویت کاری ما در شهرداری باشد و برای بالابردن میزان این امر مهم، واحدهای شهرداری ارزیابی جدی می‌شوند.

کاویانی ابراز کرد: با مشکلات موجود اما توان بالقوه شهر مانند فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیاد است، بنابراین ضروری است در شناساندن این فرصت‌ها به بخش خصوصی شهر برای جذب سرمایه، جدیت به خرج دهیم.

این مسئول گفت: برای آشنایی بیشتر کارکنان شهرداری با قوانین و دانش جدید مربوط به امور شهرداری، آموزش حین خدمات برای آنان در نظر گرفته شده است.

شهردار شهر گلستان اظهار کرد: این شهرداری ایده‌هایی که قابل بهره‌برداری باشند، پشتیبانی و با کمال میل می‌پذیرد، به نظر ما هر شهروندی خود می‌تواند یک شهردار باشد و همه نظرات و انتقادها شهروندان به دقت بررسی می‌شود.

وی در پایان متذکر شد: کم‌بودن سرانه‌های خدماتی و عمرانی در شهر گلستان مشهود است، امید دارم هر‌چه زودتر فصلی تازه در خدمت‌رسانی به شهروندان گشوده شود و این شهرداری با پشتیبانی شورای اسلامی شهر، قدم‌های تأثیرگذار‌تری را در این راستا بر‌دارد که تکمیل پروژه‌های کنونی و طرح پروژه‌های تازه نخستین گام جدی است.

اصغری دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴
مدیر روابط عمومی شهرستانهای استان تهران اعلام کرد : به علت بارش برف و یخ زدگی معابر همه مدارس مناطق شهریار ، ملارد ، ناحیه یک و دو بهارستان ، رباط کریم ، شهر قدس ، اسلامشهر و چهاردانگه در نوبت صبح امروز تعطیل است.
اصغر خلیلی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صد اوسیما گفت :همچنین به علت بارش برف همه پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی منطقه فیروزکوه ، دماوند ، رودهن ، ناحیه یک و دو شهر ری، کهریزک و فشافویه در نوبت صبح امروز تعطیل است

خبرگزاری فارس: بیمارستان بهارستان یکی از مطالبات به‌حق و قانونی مردم است

نماینده مردم شهرستان‌های بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان این شهرستان یکی از مطالبات به‌حق و قانونی مردم است که در نبود چنین مرکزی تا حال شاهد تبعات زیان‌باری برای این مردم قدرشناس بودیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، با پیگیری ابراهیم نکو نماینده مجلس شورای اسلامی و همراهی فرمانداران شهرستان‌های بهارستان و رباط کریم و دستور ویژه وزیر بهداشت و درمان آموزش پزشکی هیئت ویژه‌ای از دانشگاه علوم پزشکی ایران وارد شهرستان شد تا از روند رو به رشد و موانع احتمالی بر سر راه پروژه‌های درمانی و بهداشتی بازید نهایی داشته باشند، این بازید تا شامگاه امروز به طول انجامید.

تاکنون گمانه‌زنی‌ها و ابهامات زیادی از سوی برخی از شهروندان و رسانه‌ها مطرح بود که چرا تنها بیمارستان شهرستان بهارستان تا به این حد به تأخیر افتاد و شاید یکی از سئوالات اصلی ما نیز بر همین مبنا بوده، مردم تا کی باید چشم‌ انتظار این مرکز درمانی باشند.

یکی از کارشناسان هیئت همراه به منطقه با صراحت گفت: اگر نبود پیگیری نماینده و فرماندار شهرستان بهارستان شاید این پروژه بیش از ده سال به طول بینجامد و دلیل اصلی آن نیز کاملاً مشخص است، کلنگی که در واپسین روزهای دولت وقت بر زمین زده بود هیچ‌گونه ردیف بودجه‌ای برایش تعریف نکرده بودند و چنین پروژه‌ای نیز در یکی از شهرستان هم‌جوار وجود دارد که 22 سال پیش کلنگ‌زنی شده و همچنان تکمیل آن نامشخص است.

هیئت اعزامی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متشکل از رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، معاون دارو و درمان، معاون بهداشت و توسعه این دانشگاه که در واقع پس از وزیر امضای نهایی با این تعداد افراد در حوزه تکمیل و بهره‌برداری از مراکز بهداشتی کشور است، ابتدا به همراه ابراهیم نکو نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی وارد تنها بیمارستان شهرستان بهارستان شدند تا از نزدیک در جریان روند پیشرفت فیزیکی این مرکز قرار گیرند.

ابراهیم نکو ضمن خیر مقدم به هیئت اعزامی از سوی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: مردم مدت‌ها است چشم‌انتظار بهره‌برداری از این مرکز بهداشتی هستند چراکه در مقاطع مختلف  وعده‌هایی داده‌ شده که به‌موقع  عملی نشده است.

وی با اشاره به عنایت وزیر بهداشت برای سرعت بخشیدن به این پروژه افزود: این مرکز یکی از مطالبات به‌حق و قانونی مردم است که در نبود چنین مرکزی تا حال شاهد تبعات زیان‌باری برای این مردم قدرشناس بودیم.

نماینده مردم شهرستان بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزارت مسکن شهرسازی متولی ساخت این مرکز بوده، گفت: اقداماتی که در حوزه وزارت مسکن و شهرسازی است به مرحله نهایی رسیده و تمام تلاش ما بر این است تا بتوانیم قبل از پایان سال و در ایام‌الله دهه فجر امسال تنها بیمارستان دولتی این شهرستان را به بهره‌برداری برسانیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز ضمن قدردانی از  ابراهیم نکو که در راستای تکمیل و تجهیز این مرکز پیگیری‌های قابل‌ملاحظه‌ای در حوزه وزارتی و استانی داشته است، اظهار کرد: خوشبختانه مسئولین شهرستان به‌ویژه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برای تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه عظیم بیمارستانی پیگیری قابل‌ ملاحظه‌ای داشته و امروز نتایج آنرا می‌بینیم.

 سید جواد حاجی‌میر‌اسماعیل با اعلام اینکه بیمارستان بهارستان مراحل نهایی خود را طی می‌کند، اظهار کرد: با توجه به روند رو به اتمام فیزیکی ساختمان این بیمارستان ما از طرف دانشگاه علوم پزشکی با در نظر گرفتن همین پیگیری‌ها برای تجهیز و راه‌اندازی آن هیچ مشکلی را در مسیر راه خود نمی‌بینیم.

به گزارش خبرگزاری فارس در این بازدید معاون درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران و نیز معاون بهداشت و توسعه از روند پیشرفت این ساختمان بازدید به عمل آوردند و زمان بهره‌برداری و آماده پذیرش این بیمارستان را در صورت تحویل پیمانکار وزارت مسکن و شهرسازی در ایام‌الله دهه مبارک فجر امسال اعلام کردند.

نکو همچنین در این بازدید بر افتتاح این مرکز برای ایام‌الله دهه فجر تأکید و اعلام کرد: دوستان ما نباید بیش از این  شرمنده مردم مؤمن و قدرشناس باشیم که با صبر و حوصله خود ما را در این مسیر یاری کردند، پس همگی باید همت کنیم تا بتوانیم یکی از دستاوردهای بزرگ این دولت را در ایام سالروز پیروزی شکوهمند ایران اسلامی در این منطقه به مردم وفادار تقدیم کنیم.

 معاون فرماندار شهرستان بهارستان نیز در این بازید گفت: بر اساس پیگیری‌های که مجموعه فرمانداری برای بهره‌برداری از این پروژه مهم داشت ما نیز امیدواریم که این مرکز بهداشتی تا قبل از پایان سال به مرحله بهره‌برداری برسد.

پس از اتمام نتیجه‌بخش این بازدید مسئولین حاضر همگی به همراه نماینده مجلس شورای اسلامی به نسیم‌شهر رفتند تا وعده‌ای که به مردم در خصوص احداث بیمارستان  داده بودند عملی کرده و مکان‌یابی بیمارستان 200 تخت خوابی را به مردم اعلام کنند.

 اسماعیل جانعلی‌زاده شهردار نسیم‌شهر نیز در حضور اعضای شورای اسلامی این شهر به آخرین موقعیت زمین اهدایی پرداخت و گفت: شهرداری تمام اسناد مربوط به این زمین را برای احداث بیمارستان تعریف‌شده و قطعی کرده است و در این‌ خصوص هیچ مشکلی به لحاظ معارض بودن و یا اوقافی بودن آن وجود ندارد.

نشست با فرماندار رباط کریم / بررسی آخرین وضعیت بهداشتی درمانی

به گزارش خبرگزاری فارس در ادامه این بازدید هیئت اعزامی از دانشگاه علوم پزشکی ایران به همراه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به‌منظور بررسی آخرین وضعیت بهداشتی و درمانی شهر رباط کریم و پرند در محل فرمانداری رباط کاریم تشکیل جلسه دادند.

 فرماندار شهرستان رباط کریم در این نشست ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین اظهار کرد: هم‌اکنون با پیگیری‌های صورت گرفته شاهد تحولات بسیار عظیمی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان هستیم.

علی بیگی با تأکید بر وضعیت بهداشتی و درمانی پرند  بیان کرد: در دولت وقت، متأسفانه با ساخت مسکن مهر سرانه بهداشتی و درمانی استانداری برای آن شهر پرجمعیت پیش‌بینی‌ نشده بود.

وی ادامه داد: باهمت و پیگیری مجموعه فرمانداری و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی  هم‌اکنون شاهد یک تحول بسیار عظیمی در حوزه بهداشت و درمان هستیم که در آینده نه‌چندان دور آثار آن را مردم شریف منطقه لمس خواهند کرد.

بیگی بیان کرد: شهرستان رباط کریم به‌ویژه شهر جدید پرند که مرکز پایتخت مسکن مهر کشور است در حوزه بهداشت و درمان از سرانه‌های ناچیزی برخوردار بود اما پس از سفر وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ایران به منطقه شاهد یک‌سری دستاوردهای خوبی هستیم.

فرماندار شهرستان رباط کریم همچنین تخصیص بودجه نهایی برای ساخت بیش از چهار مرکز بهداشتی با 16 پایگاه امدادی را دستاوردی بزرگ دانست و اذعان کرد: همه این پیگیری‌ها که امروز شاهد نتایج  آن هستیم را باید در خرد جمعی و در سایه اتحاد و همدلی مجموعه شهرستان  به‌ویژه نماینده پرتلاش و محبوب شهرستان دانست که در همه مراحل ما را تنها نگذاشت و امروز حضور وی ضمن داشتن توفیقات ارزنده برای شهرستان منجر به اتحاد و همدلی بین مسئولین و آحاد شهرستان نیز شده که شاید در کمتر منطقه‌ای بتوانیم چنین تعاملاتی را در بین مسئولین یافت.

در ادامه همچنین تفاهم‌نامه‌ای در محل دفتر شرکت عمران پرند به‌منظور ساخت مراکز بهداشتی و درمانی در نقاط مختلف فی‌مابین دانشگاه علوم پزشکی و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند در حضور فرماندار شهرستان منعقد شد و از آنجایی‌که شهردار پرند نیز در این نشست حضور داشت مقرر شد که از سوی شهرداری مساعدت ویژه‌ای در راستای سرعت بخشیدن به ساخت مراکز بهداشتی و درمانی در این منطقه حاصل شود.

همراهی متولیان امر بهداشت شهرستان و مسئولین ستودنی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران دستور سفر یک‌روزه خود را مثبت خواند و گفت: تمام امروز در شهرستان بهارستان و رباط کریم حضور داشتیم، خوشبختانه توانستیم ضمن بازدید از آخرین روند پیشرفت فیزیکی ساختمان  بیمارستان بهارستان با همراهی نماینده پرتلاش منطقه مکان‌یابی بیمارستان 200 تخت خوابی نسیم‌شهر را به سرانجام برسانیم، امیدواریم به‌زودی کلنگ اجرای پروژه به زمین زده شود.

 میر‌اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، ضمن قدردانی از همت و اتحاد مسئولین شهرستان در راستای ارتقای سرانه‌های درمانی و بهداشتی اظهار کرد: یکی از موفقیت‌های که این شهرستان دارد وجود مسئولین پیگیر و هماهنگ در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه بهداشت و سلامت است و نباید پیگیری‌ها و تلاش‌های نماینده مردم در مجلس را فراموش کنیم که همیشه در این حوزه گام‌های خوبی برداشته است.

وی همچنین از تخصیص بودجه و اعتبارات لازم برای راه‌اندازی مراکز درمانی در شهر جدید پرند خبر داد و افزود: با توجه به اینکه اعتبارات لازم در جهت راه‌اندازی چندین مرکز بهداشتی و درمانی در شهر جدید پرند به دستور وزیر پیش‌بینی و تخصیص‌یافته، منتظر مکان‌یابی و اختصاص زمین بودیم که این امر مهم نیز امروز در دفتر شرکت عمران به مرحله نهایی رسید.

این مسئول همچنین آینده شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان را با تداوم چنین روندی نوید بخش خواند و تصریح کرد: ما نیز امیدواریم با نگاه ویژه‌ای که مسئولین وزارتی و دانشگاه علوم پزشکی نسبت به این شهرستان‌ها دارند در آینده نه‌چندان دور تحولات اساسی در حوزه بهداشت و درمان حاصل شود.