X
تبلیغات
 

    
    
    
    

سخنگوی شورای نگهبان، گفت: بهتر بود که هیأت‌های اجرای به جای برخی گزارش‌ها به آقای روحانی توضیح می‌دادند که چرا برخی حوزه‌ها در روز انتخابات با تأخیر زیاد کار خود را آغاز کردند.خبرگزاری فارس: چرا بسیاری از حوزه‌ها در روز انتخابات با تأخیر زیاد کار خود را آغاز کردند

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین  عباس‌علی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در کانال تلگرامی خود نوشت: جناب آقای روحانی اخیرا گفته اند: ...«ای کاش می‌شد این شورای عزیز نگهبان ما که در ساعت 10:30 شب پیشنهاد هیات اجرایی قبول کرد، همان زمانی که هیات اجرایی در صبح پیشنهاد کرد که برای تسریع در کار فقط کد ملی افراد نوشته شود موافقت می‌کرد و دیگر از 10:30 صبح تا 10:30 شب طول نمی‌کشید. لابد دقت کافی نمودند....»

در اینجا لازم به ذکر است که اولین تماس وزیر محترم کشور در این خصوص هنگام غروب بود که موضوع با توجه به صراحت آیین نامه نیازمند تامل بود. با توجه به پیگیری ایشان موضوع با اعضا محترم هیات مرکزی مشورت شد و پس از موافقت این اعضا موافقت نیز اعلام شد. اما فاصله حدود دو ساعت بود و نه بیشتر. فکر می کنم به جناب روحانی گزارش غلط داده‌اند یا اینکه؟!

اما دوستان اجرایی بهتر بود به جای این گزارش، به جناب آقای روحانی توضیح می‌دادند چرا بسیاری از حوزه‌ها با تاخیر زیاد شروع به کار کردند و یا چرا دستگاه‌ها مرتب دچار نقص فنی می‌شدند؟ و تاثیر آن در اخذ آرا تا چه میزان بوده است!

    
    
    
    
    
    
    
تولیت حوزه علمیه شهرستان گفت: از طلبه های که هنوز ملبس نشده اند درخواست کردیم که حلقه صالحان در مساجد سطح شهر تشکیل داده و به آموزش قرآن کریم و تعالیم دینی به نوجوانان و جوانان بپردازند.

حجت الاسلام والمسلیمن محمود نجفلو در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بهارستان با اشاره به برکات و خیرات ماه میهمانی خدا و لزوم بهره مندی از فیوضات الهی این ماه مبارک اظهار داشت: ماه رمضان، ماه صلح باخدا و توبه و استغفار است لذا برای رفتن به این ماه مبارک ابتدا توبه لازم است.

تولیت حوزه علمیه شهرستان بهارستان در توصیه به جوانان ادامه داد: بهترین هدیه را خداوند در ماه رمضان در نظر گرفته است، جوانان ما دقت داشته باشند که فقط شکم آنها روزه نباشد بلکه چشم ، گوش وتمام اعضا وجوارح انسان باید روزه باشد.

وی افزود : در ماه رمضان عمل تقوا و پرهیزکاری را یاد بگیریم، در ماه رمضان انس با قرآن کریم داشته باشیم و به معنا و نکته های آیات  توجه کافی داشته باشیم.

نجفلو گفت: از طلبه هایی که هنوز  ملبس نشدند درخواست کردیم که حلقه صاحین در مساجد تشکیل دهند و به آموزش و تعالیم دینی بپردازند.

وی افزود: برگزاری نماز جماعت وبیان احکام ومعرفتی و دینی از دیگر برنامه های ما در ماه رمضان است  و همچنین در بعد از نماز ظهر و عصر احکام  برای بانوان هم بیان می شود و شب ها احکام برای عامه مردم در نظر گرفته شده است .