X
تبلیغات
 

    
    

فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان از توقیف محموله کالای قاچاق به ارزش ۳۰۰میلیون ریال خبر داد.

به گزارش  خبرگزاری ایران آنلاین ، سرهنگ واحد نورمحمدی با اعلام این خبر اظهار داشت: مأموران یگان امداد شهرستان بهارستان در حین کنترل خودروهای عبوری در محور عوارضی تهران – ساوه به یک دستگاه خودروی نیسان وانت مشکوک و به راننده آن دستور ایست دادند.وی افزود: مأموران پس از توقف خودرو،  در بازرسی از قسمت بار خودرو تعداد 64 کارتن حاوی 17 هزار و920 عدد انواع پیچ‌گوشتی و تعداد 22 کارتن حاوی 528 عدد انواع قفل درب منزل خارجی قاچاق را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان با بیان اینکه ارزش ریالی کالاهای کشف شده 300 میلیون ریال برآورد شده است عنوان کرد: در این رابطه یک دستگاه خودرو توقیف و یک نفر متهم نیز دستگیر شده است.

نورمحمدی با اشاره به اینکه برخورد با قاچاقچیان کالا و برهم زنندگان نظم اقتصادی جامعه در اولویت کاری نیروی انتظامی قرار دارد، خاطرنشان کرد: متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی داده شده است.

    
    


بازدید ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی ایران به همراه معاون درمان و امام جمعه بخش گلستان از بیمارستان امام حسین (ع) بهارستان

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین ،جناب آقای دکتر حاجی میر اسماعیل ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی ایران به همراه دکتر پایدار معاونت درمان دانشگاه ، دکتر دمیریان مدیر شبکه بهداشت و حاج آقا صفایی امام جمعه شهر گلستان از بیمارستان امام حسین (ع) بازدید بعمل آوردند. در این بازدید جناب آقای دکتر دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان ضمن خیر مقدم نکاتی را در خصوص ساخت مرکز تولد ، مشکلات موجود و اصلاح متراژ زمین بیان نمودند.ايشان درادامه از مساعدت وتشريك مساعي رياست محترم دانشگاه معاون درمان و معاون توسعه دانشگاه در روند راه اندازي بيمارستان امام حسين(ع)تقدير وتشكر بعمل آوردند.ايشان همچنين حضور امام جمعه بخش گلستان را در بيمارستان امام حسين(ع)مايه خير وبركت دانستند و از حمايتها و ارشادات ايشان قدرداني نمودند.
در ادامه دکتر عباسی رئیس بیمارستان ضمن اشاره به گزیده ای از اقدامات صورت گرفته جهت افتتاح بیمارستان به بیان برخی از مشکلات موجود پرداختند .
سپس جناب آقای دکتر حاجی میر اسماعیل ضمن بازدید از بخشهای مختلف بیمارستان، از پرسنل بیمارستان تقدیر و تشکر به عمل آورده و مواردی را در خصوص آماده سازی جهت افتتاح بیمارستان عنوان نمودند .
در پایان حاج آقا صفایی ضمن تشکر از زحمات دکتر میر اسماعیل ،دکتر عباسی و دکتر دمیریان از بيماران بستری در بیمارستان عیادت به عمل آورده و برای شفای بیماران دعا نمودند.

    

فرماندار رباط‌کریم گفت: تعاونی‌های روستایی نقش مهمی در هم‌افزایی توان تولید و اشتغال در کشور ایفا می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، سعید بیات در دیدار با اعضای شبکه تعاونی روستایی شهرستان رباط‌کریم ضمن بررسی عملکرد و مشکلات موجود در تعاونی‌های روستایی رباط‌کریم اظهار کرد: تمرکز بر ارتقای ظرفیت تولید و اشتغال در حوزه‌های روستایی از اهداف اصلی دولت تدبیر و امید است و باید از همه پتانسیل‌های موجود و همچنین مزیت‌های منطقه‌ای به بهترین شکل ممکن بهره گرفت.

بیات با اشاره به نام‌گذاری امسال به سال اقتصاد مقاومتی، تولید اشتغال، ادامه داد: سال گذشته رهبر معظم انقلاب شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را مطرح کرد و امسال نیز تولید و اشتغال را در شعار سال عنوان شد و این مؤید اهمیت مباحث اقتصادی است و برای تحقق این شعار باید کار و تلاش را سرلوحه اقدامات قرارداد.

فرماندار رباط‌کریم بابیان اینکه رونق کسب‌وکار و بهبود معیشت مردم از اهداف مهم دولت تدبیر و امید است، تصریح کرد: دولت تمرکز ویژه‌ای بر حوزه روستایی دارد و به همین منظور باید ساماندهی و انسجام‌بخشی لازم در حوزه روستایی برای تولید و اشتغال فراهم شود.

نماینده عالی دولت در رباط‌کریم خطاب به اعضای شبکه تعاونی روستایی شهرستان، خاطرنشان کرد: به‌عنوان تعاونی روستایی انتظار داریم تا با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و سیاست‌های اقتصادی دولت تدبیر و امید در جهت بهره‌گیری از ظرفیت‌های تولیدی روستاها و اشتغال‌زایی استفاده کنید. برای این کار باید باهدف گذاری کوتاه‌مدت، میان و بلندمدت برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهید.

انتهای پیام/

بیات با اشاره به تزریق اعتبارات سفر استانی ریاست محترم جمهوری به رباط‌کریم و توجه ویژه دولت به حوزه روستایی، بیان داشت: رباط‌کریم اراضی حاصل خیز فراوانی دارد که بخشی از آن‌ها هنوز زیر کشت نیست و باید از ظرفیت‌ها و مزیت‌های موجود بیشترین استفاده را برد.

وی افزود: یکی از این مزیت‌ها که اخیراً در رباط‌کریم موردتوجه قرارگرفته، کاشت زعفران است. رباط‌کریم ازنظر اقلیمی شرایط مناسبی برای کشت زعفران دارد و این محصول هم توجیه اقتصادی داشته و هم برای کشاورزان ارزش‌افزوده مناسبی دارد. با توجه به مشکل کم‌آبی در منطقه، کاشت زعفران به دلیل عدم نیاز به آب زیاد، می‌تواند یکی از محصولات مهم کشاورزی در رباط‌کریم شود.

فرماندار رباط‌کریم با تأکید بر تغییر الگوی کشت در حوزه کشاورزی، تصریح کرد: بحران کم‌آبی جدی است و باید شیوه‌ها و الگوهای جدیدی در کشاورزی بکار بگیریم. تعاونی روستایی باید در کنار جهاد کشاورزی که وظیفه اصلی اصلاح الگوی کشت را بر عهده دارد، کشاورزان را به سمت کشت محصولات باصرفه مثل زعفران ترغیب کند.

بیات بابیان اینکه در حوزه کشاورزی باید باکم کردن هزینه‌ها به دنبال بیشترین بهره‌وری برویم، اظهار داشت: تعاونی روستایی می‌تواند نقش مؤثری در افزایش بهره‌وری ایفا کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رباط‌کریم همچنین به ایجاد بازارهای میوه و تره‌بار توسط کشاورزان و تعاونی‌های روستایی اشاره کرد و گفت: با احداث این بازارها، محصولات به‌طور مستقیم از تولیدکنندگان به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد و دست دلال‌ها از بازار میوه و محصولات کشاورزی کوتاه می‌شود.

در ادامه این جلسه سعید فهیم زاده رئیس شبکه تعاونی روستایی شهرستان رباط‌کریم، گزارشی از عملکرد سال گذشته ارائه کرد و فرماندار رباط‌کریم را در جریان آخرین اقدامات تعاونی‌های روستایی قرارداد.

    

معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرستان رباط کریم در اولین نشست کارگروه آرد و نان در سال جاری، گفت: صدور کلیه مجوز های لازم برای واحدهای نانوایی باید توسط این کارگروه نهایی و به تصویب برسد.

به گزارش  خبرگزاری ایران آنلاین، محمد ارجستانی با بیان اینکه مقوله نانوایی ها از شرایط خاصی در شهرستان برخوردار است، اظهار کرد: باید تمام امور مربوطه و تصمیم گیری ها  از سوی کارگروه آرد و نان به تصویب برسد و صرفا از طریق اتحادیه آرد و نان قابل اجرا نیست.

 
ارجستانی افزود: مصوبات این کارگروه باید طی جلساتی به طور مرتب پیگیری شود و همچنین در خصوص چگونگی برخورد با واحدهای غیر مجاز به شکل مطلوبی بررسی و اقدامات لازم انجام شود.
 
رئیس کارگروه آرد و نان شهرستان رباط کریم تاکید نمود: برخورداری کارکنان واحدهای نانوایی از کارت بهداشت در زمره حداقل مؤلفه هایی است که باید به صورت جدی در پیگیری های این کارگروه لحاظ شود.

معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرستان رباط کریم، خاطرنشان کرد: چگونگی تامین آرد مورد نیاز از سوی واحدهای غیر مجاز باید  رصد شده و در برابر هرگونه اقدام غیر قانونی برخورد لازم انجام شود.

ارجستانی بازدید میدانی از نانوایی های شهرستان توسط ادارات اماکن، شبکه بهداشت، صنعت معدن و تجارت، تعزیرات را یک ضرورت خواند و گفت: چگونگی کیفیت نان نه تنها در شهر رباط کریم بلکه در سطح شهرستان باید رصد شود و بنده از ادارات مربوطه به خصوص از شبکه بهداشت می خواهم تا به طور جدی وضعیت بهداشتی نانوایی ها را مورد سرکشی و بازرسی قرار دهد.

 معاون فرماندار رباط کریم در پایان با بیان اینکه تعدادی از واحدهای نانوایی وضعیت مطلوبی ندارند، تصریح کرد: اهمال و سهل انگاری در زمینه عرضه نان مرغوب به مردم گناهی نابخشودنی است.

    
    
    

رئیس شورای اسلامی شهرستان بهارستان با صدور پیامی فرا رسیدن بیستم فروردین روز ملی فناوری هسته ای و روز هنر انقلاب اسلامی را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری فارس، متن پیام تبریک میثم بابایی رئیس شورای اسلامی شهرستان بهارستان به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای بدین شرح است:
باسمه تعالی
روز بیستم فروردین ماه به پاس قدردانی از تلاش های افتخارآمیز دانشمندان جوان هسته ای در دستیابی به رشد و جهش علمی جمهوری اسلامی ایران به فناوری غنی سازی اورانیوم و توسعه دانش هسته ای در مسیر صلح آمیز، به روز ملی فناوری هسته ای نامگذاری شده است.
نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) با استقلال و تکیه بر نیروهای بومی و جوانان دانشمند علی رغم وجود کارشکنی ها، تحریم های ظالمانه و ناجوانمردانه و فشارهای بین المللی دشمنان، توانست به خوبی در عرصه های علمی و فناوری بدرخشد .
این پیشرفت شگفت انگیز، اوج گیری، اقتدار و تجلی قدرت در دانش بومی هسته ای؛ باعث ناتوانی دشمنان همیشه قسم خورده از رویارویی علمی و منطقی و در نتیجه ترور دانشمندان هسته ای ایران از جمله مصطفی احمدی روشن، دکترمسعود علی‌محمدی، دکتر مجید شهریاری، مهندس داریوش رضایی‌نژاد و رضا قشقایی شد.
با درود به ساحت پاک شهدای عرصه فناوری هسته ا، توفیق روزافزون دانشمندان و متخصصان جمهوری اسلامی ایران در اعتلا و سربلندی هر چه بیشتر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از ایزد منان خواستارم.
میثم بابایی
رئیس شورای اسلامی شهرستان بهارستان

    

امام جمعه گلستان گفت: بزرگترین دستاورد مراسم اعتکاف حضور جوانان در این مراسم است و ما امروزه افتخار می کنیم که جوانان با حضور در مراسم اعتکاف در حال مناجات با معبود هستند.

حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی صفایی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایران انلاین، با اشاره به اهمیت مراسم اعتکاف گفت: اعتکاف نوعی ریاضت است که از دنیا و خانواده دور شویم و با فرمایشات خداوند عجین شویم و اعتکاف به معنای گرایش و در اصطلاح ریاضت است.  
وی ادامه داد: در روایات آمده است که حضرت آدم (ع) زمانی که از بهشت رانده شد چهل روز در کوه صفا گریه میکرد و یا حضرت سلیمان (ع) در بیت المقدس اعتکاف داشته اند همچنین حضرت موسی(ع) و بسیاری دیگر از پیامبران نیز اعتکاف می کردند.
امام جمعه شهرگلستان همچنین به نقش انقلاب اسلامی در پررنگ شدن شعائر اسلامی از جمله اعتکاف اشاره کرد و بیان داشت: اعتکاف ابتدا در قم و با حضور چند نفر آغاز شد اما اکنون به برکت نظام جمهوری اسلامی شاهد حضور هزاران معتکف از اقشار مختلف مردم در مساجد متعدد در سطح شهرهای ایران اسلامی هستیم.
وی در ادامه به کیفیت برگزاری مراسم اعتکاف اشاره کرد و افزود: اعتکاف یعنی انسان سه روز در مسجد می ماند و از آن خارج نمی شود مگر اینکه بخواهد تجدید وضو یا غسل کند، به تشییع جنازه برود و اگر از مسجد هم بیرون رفت نباید در سایه برود و بعد از انجام کارش سریع به مسجد برگردد.
حجت السلام و المسلمین صفایی در پایان یادآور شد: بزرگترین دستاورد مراسم اعتکاف حضور جوانان در این مراسم است و ما امروزه افتخار می کنیم که جوانان در اعتکاف حضور دارند و در حال دعا و نیایش و خودسازی هستند.
گفتنی است مراسم اعتکاف از سحرگاه روز سه شنبه مصادف با تولد امیرالمومنین حضرت علی (ع)  شروع و تا شامگاه پنج شنبه شب مصادف با وفات حضرت زینب(س) ادامه دارد.

    
95
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان بهارستان از ثبت ولادت 470 نوزاد در اسفند ماه سال 95 خبر داد.

حسین آخوندی رئیس اداره ثبت احوال بهارستان در گفت و گو با  خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین با اعلام این که در اسفند ماه سال گذشته نام ۴۷۰ نوزاد در اداره ثبت احوال شهرستان بهارستان به ثبت رسید، گفت: به طور دقیق در اسفند ماه گذشته  ۲۵۲ نوزاد پسر و ۲۱۸ نوزاد دختر در شهرستان بهارستان متولد شدند.
وی در ادامه افزود: در اسفند ماه سال گذشته نیز ۴۷ مورد فوت به ثبت رسیده که از این آمار ۲۶ مورد مرد و مابقی خانم هستند.
رئیس اداره ثبت احوال بهارستان درباره اجرای طرح صدور کارت ملی هوشمند نیز توضیح داد: در اسفند ماه گذشته از اداره ثبت احوال بهارستان تعداد دو هزار و  ۸۴۶ کارت هوشمند در خواست شده و تعداد شش هزار و ۷۷۹ کارت هوشمند چاپ و شش هزار و ۴۴۹ کارت هوشند تحویل شهروندان گرامی شده است.
وی همچنین درباره آخرین وضعیت ساختمان در دست احداث اداره ثبت احوال خبر داد: ساختمان اداره ثبت احوال در مرحله نازک کاری قرار دارد و ما امیدواریم که در چند ماه آینده آماده تحویل گردد.
رئیس ثبت احوال در پایان بیان داشت: برابر ماده ۱۵ قانون ثبت احوال مهلت اعلام ثبت ولادت ۱۵ روز از تاریخ تولد طفل است و طبق ماده ۲۵ همین قانون اعلام ثبت فوت ۱۰ روز از تاریخ وقوع یا وقوف بر آن است لذا از شهروندان خواهشمندیم در هفته‌ی اول جهت ثبت واقعه به اداره ثبت احوال مراجعه فرمایند.

    

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهارستان گفت: آئین معنوی اعتکاف همچون سالهای گذشته در شهرستان بهارستان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین حجت الاسلام حبیبی اظهار کرد: ١٧ مسجد شهر و روستا میزبان معتکفان و پذیرای عبادت های آنها هستند.
وی همچنین تصریح کرد:آئین معنوی اعتکاف در مساجد مسلم ابن عقیل وجه آباد نسیم شهر،
مسجد ابوذر سلطان آباد خ امامزاده قاسم،
مسجدصاحب الزمان(عج) نسیم شهر سعیدآباد،
مسجد امیرالمومنین(ع) نسیم شهر اسماعیل آباد،
مسجد صاحب الزمان(عج) گلستان میمنت آباد،
مسجدامیرالمومنین(ع) ٢٤متری چمران ١٠متری اول،
مصلی صاحب الزمان(عج) گلستان،
مسجد جوادالائمه(ع) صالحیه نگارستان ١٦ ،
مسجدامام محمدباقر(ع) صالحیه نگارستان ٥ ،
مسجدحضرت ابوالفضل(ع) نسیم شهر شهرک تاجیک،
مسجد امام حسن مجتبی(ع) گلستان انتهای خ شهیدبهشتی،
مسجدصاحب الزمان(عج) قلعه میر ٢٠متری امام خمینی(ره)،
مسجد حضرت رقیه(س) نسیم شهر خ اول کوچه شهید کاویانی،
مسجد امام حسن مجتبی(ع) نسیم شهر انتهای خ سوم،
مسجد جوادالائمه(ع) سلطان آباد خ مدرسه،
مسجد امام حسین(ع)صالحیه انتهای گلستان ١١، برگزار می شود.
این مسؤول همچنین یاد آور شد: با توجه به اینکه آئین پر فیض اعتکاف از سحرگاه ۲۲ فروردین ماه آغاز می شود، داوطلبان شرکت در این آئین می توانند جهت ثبت نام به مساجد میزبان مراجعه کنند.