X
تبلیغات
 


فرمانده انتظامي شهرستان رباط کريم از توقيف يک دستگاه خودرو پژو 206 با بيش از 76 ميليون ريال خلافي خبر داد.

فرامرز عبدالله‌زاده‌پاشاکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین، اظهار کرد: مأموران پلیس راهور شهرستان رباط کریم یک دستگاه خودرو پژو 206  را به علت نبستن کمربند ایمنی در منطقه رباط کریم متوقف کردند.

وی افزود: در استعلام به عمل آمده از سوی پلیس، مشخص شد خودروی مذکور دارای 76 میلیون و 600 هزار ریال خلافی پرداخت نشده و 116 فقره تخلف است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تخلفات این راننده سرعت غیرمجاز است، تصریح کرد: خودروی توقیفی پس از تشکیل پرونده و هماهنگی قضائی برای سیر مراحل قانونی به پارکینگ انتقال داده شد.

رئیس پلیس رباط کریم در پایان با تأکید بر رعایت قوانین و مقررات توسط رانندگان متذکر شد: حضور رانندگان متخلف در جاده‌ها موجب افزایش تصادفات و خسارات جبران‌ناپذیر می‌شود و از این رو پلیس برای حفظ ایمنی جاده‌ها برخورد با این‌گونه رانندگان را وظیفه خود می‌داند.

    

فرمانده انتظامي شهرستان رباط کريم از توقيف محموله 300 ميليون ريالي یخچال‌های خارجي قاچاق در اتوبان تهران - ساوه خبر داد.

فرامرز عبدالله‌زاده‌پاشاکیدر گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ابران آنلاین اظهار کرد: مأموران پلیس آگاهی در پی گشت‌زنی‌های نامحسوس و ایست بازرسی‌های مقطعی در اتوبان تهران - ساوه به یک دستگاه خودروی سنگین با دو نفر سرنشین مشکوک شده و به راننده آن دستور ایست دادند.

وی بیان کرد: مأموران انتظامی خودرو را متوقف کرده و در بازرسی به عمل آمده از قسمت بار آن موفق به کشف سه دستگاه یخچال بزرگ دودر و 92 عدد قاب عینک خارجی قاچاق شده و متهمان به نام‌های «الف - ف» و «الف - ل» را دستگیر کرده و برای بررسی و بازجوئی به پلیس آگاهی انتقال داده شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم تصریح کرد: متهمان دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به جرم خود اعتراف کرده و در ادامه اذعان داشتند محموله قاچاق کشف شده را در یکی از استان‌های غربی کشور بارگیری کرده و قصد انتقال آن به تهران بزرگ را داشتند که با هوشیاری مأموران موفق نشدند.

به گفته وی ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده توسط کارشناسان 300 میلیون ریال محاسبه و قاچاقچیان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

    

فرمانده انتظامي شهرستان رباط کريم از توقيف يک دستگاه خودروي سواري و کشف محموله 116 ميليون ريالي پتوهاي خارجي قاچاق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، فرامرز عبدالله‌زاده‌پاشاکی در گفت‌وگو با خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: مأموران گشت یگان امداد در اجرای ایست بازرسی در رباط کریم به یک دستگاه خودروی سواری با یک نفر سرنشین مشکوک شده و به راننده آن دستور ایست دادند.

وی بیان کرد: مأموران انتظامی خودرو را متوقف کرده و در بازرسی از آن موفق به کشف 146 تخته پتوی خارجی قاچاق شده و متهم به نام «الف - ع» را دستگیر کرده و برای بررسی و بازجویی به پلیس آگاهی انتقال دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم تصریح کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به جرم خود اعتراف کرده و در ادامه گفت کالای قاچاق کشف شده را در یکی از استان‌های شرقی کشور بارگیری کرده و قصد انتقال آن به تهران بزرگ را داشت که با هوشیاری مأموران موفق نشده است.

به گفته وی ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده توسط کارشناسان 116 میلیون و 800 هزار ریال برآورد و قاچاقچی دستگیر شده پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

    

سرگرد عزت الله  طاهری در گفتگو با خبرگزاری ایران آنلاین گفت : با توجه به فرا رسیدن فصل سرما از رانندگان و عابرین خواستار رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی هستیم تا انشالله این فصل هم با خوبی به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد :در ایام زمستان و روزهای سرد سال طی مکاتبات و هماهنگی های  هر ساله با هر سه شهرداری های این شهرستان از جمله شهرهای  (گلستان ، صالحیه ، نسیم شهر) گماردن نمک و شن در جاهای مخصوص  از جمله اقدامات ما در این فصل میباشد.

این مسئول نیز اقدامات فرهنگی صورت گرفته در این شهرستان را موفق برشمرد و گفت:یکی دیگر از اقدامات فرهنگی صورت گرفته در سطح شهرستان نصب  بنر هایی که حاوی پیام های ترافیکی میباشد،  که  با کمک شهرداری های هر سه منطقه انجام شده است که در کاهش بار ترافیکی شهر بسیار موثر می باشد.

وي به تفاوت رانندگي در شرايط لغزندگي راه هابا شرايط عادي و خشک اشاره و به شهروندان توصيه کرد: به تذکرات مأموران پليس، هلال احمر و ديگر خدمتگزاران خود در سطح جاده توجه کنند.

وی همچنین افزود:رعایت قوانیین راهنمایی و رانندگی تنها برای رانندگان نیست همانطور که گفته شد عابرین هم باید نسبت به عبور و مرور خود در این فصل توجه داشته باشند.

سرگرد طاهری به مجهز بودن وسايل نقليه به تجهيزات ايمني نظير زنجير چرخ و داشتن معاينه فني خودروها و... تأکيد کرد و از رانندگان خواست به هنگام رانندگي در شرايط برفي وباراني وسايل گرمايشي، روشنايي ، آذوقه و سوخت کافي را به همراه داشته وهمچنین رانندگان موتور سیکلت کلاه ایمنی را حتما با خود داشته باشند.

وی همچنین  بر پرهيز از تخلفات حادثه ساز به هنگام رانندگي تأکيد کرد وگفت: از سرعت و سبقت غيرمجاز، سفرهاي غيرضروري ، استفاده از گوشی همراه حین رانندگی و ... اجتناب کنند و در صورت ضرورت قبل از سفر از تجهيز بودن وسيله نقليه خود اطمينان حاصل کنند و همچنين نسبت به علائم و تذکراتي که از سوي پليس داده مي شود توجه لازم را داشته باشند.

رئیس پلس راهور شهرستان بهارستان  در پایان تصریح کرد: این حضور پررنگ پلیس از ابتدای سالجاری تا کنون 30 در صد حوادث را کاهش داده و امیدواریم در روزهای سرد پایانی سال نیز همین منوال ادامه داشته باشد.

    

دو حلقه چاه قدیمی این شهر احیای مجدد و راه اندازی می شود با اعتباری معادل 600 میلیون ریال چاههای شماره 12 و 13 واوان بازسازی و شستشو می گردد . 

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، مدیر امور آبفای شهر واوان اظهار داشت : با عنایت به گسترش محدوده شهری و ساخت و سازهای صورت گرفته در شهر واوان که موجب افزایش جمعیت این شهر و نیاز به برنامه ریزیهای لازم جهت تامین آب آشامیدنی شهروندان و مشترکین را دارد . لذا در این خصوص و به منظور پیشگیری از هرگونه قطعی و یا کمبود احتمالی آب آشامیدنی شهروندان ، احیاء و راه اندازی دو حلقه چاه قدیمی که یکی نیمه فعال و دیگری مورد استفاده قرار نمی گرفت . جهت بهره برداری و ورود به شبکه توزیع در دستور کار قرار گرفته و در دست انجام میباشد . 

سید محمد رضازاده با اشاره به مشخصات این پروژه یادآور شد : این عملیات با صرف اعتباری معادل 600 میلیون ریال از محل اعتبارات جاری و داخلی ، شامل برش و خارج سازی لوله جداره های قدیمی و جایگزینی لوله جداره جدید و مطابق با استانداردهای لازم و همچنین کف شکنی و خارج سازی املاح و شن و ماسه کف چاه ها می باشد . و انتظار می رود با توجه به روند فعلی ، احیاء ، بازسازی و شستشو و راه اندازی مجدد این دو حلقه چاه حداکثر ظرف آذر ماه جاری به اتمام و مرحله بهره برداری برسد . 

مدیر امور آبفای واوان خاطرنشان ساخت : در حال حاضر آب آشامیدنی شهروندان و مشترکین محترم این شهر با کمیت و کیفیت مطلوب و مطابق با استانداردهای لازم تامین و توزیع می گردد و انتظار می رود با ورود این دو حلقه چاه به شبکه توزیع بالغ بر 40 لیتر بر ثانیه به میزان دبی فعلی آب شرب واوان افزوده گردد .

    

شناسائی و جمع آوری سه رشته انشعاب غیر مجاز در اقطار بالا

با حضور عوامل نیروی انتظامی تعداد سه رشته انشعاب غیرمجاز با قطر بالای 1 اینچ در شهرستان رباط کریم کشف و جمع آوری شد .

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، مدیر امور آبفای شهرستان رباط کریم اعلام کرد و گفت : در راستای ساماندهی خطوط و شبکه های آبرسانی و همچنین خطوط انتقال آب استحصالی از چاههای اطراف شهرستان به مخازن  ، سه رشته انشعاب غیرمجاز در اقطار 5/1 و 2 اینچ در رباط کریم شناسائی و جمع آوری گردید . 

رضا عنایتی امانی با اشاره به اینکه اغلب این انشعابات برای مصارف کشاورزی و صنعتی و از خطوط انتقال آب از چاههای منطقه شترخوار و نوده به رباط کریم ، بصورت غیرمجاز نصب و مورد بهره برداری قرار می گیرد خاطرنشان ساخت : در خصوص شناسائی و جمع آوری این انشعابات مقدمات لازم با مقامات قضائی و انتظامی شهرستان انجام شده که علاوه بر شناسائی و جمع آوری انشعابات غیرمجاز ، مالکان املاک ( صنعتی و کشاورزی ) دارای انشعاب غیرمجاز جهت ارائه تعهدات لازم مبنی بر عدم استفاده مجدد از این انشعابات و همچنین پرداخت خسارت و هزینه های وارده بر شبکه به حوزه قضائی شهرستان معرفی می گردند . 

مدیر امور آبفای رباط کریم یادآور شد : با شناسائی و جمع آوری این سه مورد انشعاب غیر مجاز از پرت آب به میزان 7 لیتر بر ثانیه جلوگیری گردید و انتظار می رود با ادامه روند فعلی و شناسائی و خارج سازی سایر انشعابات که به صورت غیرمجاز مبادرت به برداشت آب از خطوط و شبکه های انتقال آب با اقطار بالا می نمایند  حدالمقدور از هدر روی آب آشامیدنی به میزان بیش از 35 لیتر بر ثانیه در رباط کریم جلوگیری گردد .

    

Image result for ‫آرم بانک ملی‬‎شعبه جدید بانک ملی ایران در شهر الارد با حضور مسئولین شهری و شهرستانی افتتاح گردید و حاضرین در این جلسه به ایراد سخنرانی پرداختند .

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین ، شعبه جدید بانک ملی الارد که در نتیجه تغییر وضعیت باجه موجود در این شهر  و تبدیل آن به یک شعبه مستقل انجام شد ، با حضور جمعی از مسئولان شهری به ویژه شهردار ، اعضای شورای شهر ، امام جمعه و سایر مسئولان شهری و شهرستانی افتتاح گردید .
در این جلسه ولی الله حسنلو رئیس شورای شهرستان و همچنین عضو شورای شهر رباط کریم در خصوص پیگیری های انجام شده در رابطه با این شعبه توضیحاتی داد و گفت : در دو سال اخیر با پیگیری و هماهنگی های اعضای شورای شهر رباط کریم که مستقیما پیگیر باز شدن این شعبه در شهر الارد بودند و همچنین زحمات و پیگیری های سایر مسئولین شهرستان سرانجام این اتفاق مهم افتاد و امروز شاهد افتتاح آن بودیم .

همچنین در این جلسه رئیس حوزه بانک ملی رباط کریم نیز به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت : وجود یک بانک پاسخگو برای شهروندان یک محل می‌تواند موجب افزایش رفاه و تسهیل دسترسی به امکانات بوده و شهروندان می توانند با استفاده از این شعبه به امور بانکی خود با صرف هزینه و زمان کمتر اقدام نمایند .

 بنابر این گزارش در این جلسه همچنین نمایندگان دیگری از سایر ارگانها و نهادهای شهری و به ویژه مسئولین شهر الارد حضور داشتند و از این تاریخ فعالیت رسمی شعبه بانک ملی شهر الارد آغاز به فعالیت کرد .

 لازم به ذکر است  : شهر الارد تاکنون هیچ شعبه بانکی نداشت و تمام هزینه‌های افتتاح و اجاره ماهیانه این شعبه توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر رباط کریم تقبل شده است

    
فرود بزرگترین هواپیمای مسافری دنیا در فرودگاه امام خمینی

نماینده بهارستان در تذکری با انتقاد از کم توجهی به فرودگاه بین المللی امام خمینی تاکید کرد: که در صورت رسیدگی به فرودگاه بین المللی امام خمینی و تبدیل شدن این فرودگاه به منطقه آزاد می توان از آن به عنوان منبع درآمدی برای کشور استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نوروزی در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی مجلس با تبریک هفته وحدت و پیروزی‌های رزمندگان اسلام در شهر حلب و موصل نسبت به کم توجهی به فرودگاه بین المللی امام خمینی انتقاد کرد و توضیح داد: برای داشتن درآمد پایدار در منطقه دولت باید کلا فرودگاه بین المللی و شهرستان رباط کریم را منطقه آزاد اعلام کند.

به گفته وی فرودگاه بین المللی دبی امسال 80 هزار پرواز، فرودگاه بین المللی ترکیه 64 هزار پرواز و فرودگاه بین المللی امام خمینی 7 هزار پرواز داشته است. طبیعتا با رسیدگی به فرودگاه امام خمینی و اعلام کردن آن به منطقه آزاد می توان کنار منابع ملی درآمدی از نفت، گاز و مالیات منبع دیگری به عنوان منطقه آزاد داشته باشیم.

نوروزی در تذکر دیگری خطاب به وزیر کشور گفت: در شهرستان رباط کریم و بهارستان سه حوزه انتظامی و کلانتری ساخته شده، ولی هنوز افتتاح نشده است؛ لذا لازم است این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد.

وی همچنین با انتقاد از عدم تامین بودجه خط دوم ریل باس تهران - اسلامشهر - بهارستان- رباط کریم - پرند از بودجه سفر رئیس جمهور بر لزوم پیگیری بودجه شبکه های اصلی کانال آب میدان محمدیه به دشت رباط کریم - بهارستان که 5 هزار هکتار را سرسبز نموده، تاکید کرد.

نماینده بهارستان و رباط کریم در مجلس از ارائه نشدن لایحه افزایش تعداد نمایندگان به مجلس انتقاد کرد و گفت: این موضوع باعث  از بین رفتن حق شهرستان هایی مثل رباط کریم و بهارستان که دارای یک میلیون و دویست هزار جمعیت هستند، شده است.

    

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی رباط کریم گفت: دلیل تمام معضلات و آسیب‌های اجتماعی، ضعف اعتقاد و فاصله گرفتن از قرآن و ائمه معصومین(ع) است.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، حجت‌الاسلام تولائی، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی رباط کریم در همایش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی که توسط کانون فرهنگی و تبلیغی سبحان نصیرشهر برگزار شد، گفت: یکی از مسائلی که نبی مکرم اسلام(ص) به ویژه در سال‌های پایانی عمر گران‌بهای خود  بسیار بر آن تأکید می‌کردند، چنگ زدن به قرآن و تأسی به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بود.
وی ادامه داد: پیامبر اسلام(ص) اتفاقات و مسائلی که پس از آن حضرت متوجه مردم بوده و ایشان را از صراط مستقیم منحرف خواهد کرد را پیش‌بینی کرده بودند و در این راستا تنها راه نجات مردم از انحرافات را تمسک به قرآن و اهل بیت(ع) می‌دانستند.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی رباط کریم عنوان کرد: در جامعه امروزی نیز دلیل تمام معضلات و آسیب‌های اجتماعی ضعف اعتقاد و فاصله گرفتن از قرآن و ائمه معصومین(ع) است که نمونه بارز آن افرادی هستند که در زمان مواجهه با مشکلات به جای مبارزه و غلبه بر آنها دست به اعمالی می‌زنند که خسر الدنیا والاخره می‌شوند؛ رفتارهای ناشایستی مانند خودکشی، طلاق، خشونت و امثال آن؛ در حالی که راه نجات و خلاصی از دست مشکلات عمل به قرآن و تأسی به اهل بیت(ع) است.

    


حبیب الله طاهرخانیعضو هیئت‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید از تکمیل سایت مسکن مهر ۸۰ درصد از شهرهای جدید تا دهه فجر سال جاری خبر داد و گفت: هم‌اکنون سایت مسکن مهر دو شهر علوی و مهاجران به پایان رسیده و قول پایان ۱۰ شهر جدید دیگر اعم از امیرکبیر، اندیشه و بهارستان نیز تادهه فجر داده‌ شده است.

حبیب‌اله طاهرخانی در گفتگو با خبرگزاری ایران آنلاین  درخصوص آخرین وضعیت سایت‌های مسکن مهر در شهرهای جدید اعلام کرد: سیاست وزارت راه و شهرسازی در تأمین تمامی خدمات روبنایی و زیربنایی در سایت‌های مسکن مهر پیش از تحویل واحدها تا کنون به خوبی اجرا شده، به گونه‌ای که در افتتاح‌های اخیر هیچ افتتاحی بدون تامین خدمات انجام نشده است.

طاهرخانی با تأکید براینکه قطعا این سیاست باعث سکونت‌پذیرشدن و ارتقای کیفیت این شهرها می‌‌شود گفت: به طور مثال طی سه سال گذشته حدود ۷۳ مدرسه در مجموع شهرهای جدید کشور ساخته شده که در تاریخ این شهرها بی‌سابقه بوده است، سایر بخش‌ها و جنبه‌های این سیاست نیز با همین روند در پروژه‌های شهرهای جدید در حال اجراست.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه از تکمیل سایت مسکن مهر ۸۰ درصد شهرهای جدید کشور تا دهه فجر سال جاری خبر داد و گفت: هم‌اکنون سایت مسکن مهر دو شهرعلوی و مهاجران به پایان رسیده و ۱۰ شهر جدید دیگر نیز اعم از امیرکبیر، اندیشه و بهارستان نیز قول پایان آن را تادهه فجر داده‌اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه پروژه‌های مسکن مهر برخی شهرها به دلیل بالابودن تعداد واحدها، مسائل حقوقی و اجرایی به طول انجامیده است گفت: باوجود تمامی مشکلات سعی داریم میزان قابل توجهی از مشکلات را تا رسیدن دهه مبارک فجر رفع و در جهت تکمیل سایت‌ها عمل کنیم.

طاهرخانی همچنین اضافه کرد: از سوی شرکت مادر به تمامی مدیران عامل شهرهای جدید تأکید شده تا از منابع داخلی به منظور تکمیل سایت‌ها و تأسیسات زیربنایی نیز استفاده کنند.

وی در ادامه سخنان خود از پیشرفت قابل توجه طرح‌های قطار شهری شهرهای جدید خبر داد و گفت: هم‌اکنون پروژه قطار حومه‌ای شهر جدید هشتگرد فعال و تلاش است تا در سه ماه اول سال آتی به بهره‌برداری برسد. با افتتاح این قطار قطعا بسیاری از معضلات موجود در جمعیت‌پذیری و دسترسی‌ به هشتگرد برطرف خواهد شد.

عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه اضافه کرد: عملیات زیرساختی پروژه قطار حومه‌ای شهر جدید بهارستان نیز درحال حاضر دارای پیشرفتی ۷۰ درصدی بوده و مناقصه عملیات روسازی آن نیز در حال برگزاری است که بدون شک این پروژه نیز در سال ۹۶ به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته وی پروژه قطار حومه‌ای شهر جدید گلبهار نیز هم‌اکنون فعال بوده و با بودجه یکصد میلیارد تومانی که در سال جاری از سوی اسناد خزانه ملی به آن تعلق گرفت در حال اجراست.

طاهرخانی در ادامه با بیان اینکه مطالعات پروژه قطار حومه‌ای سه شهر پردیس، صدرا و سهند نیز نهایی شده و انتظار می‌رود تاهرچه زودتر عملیات اجرایی آن‌ها نیز انجام شود گفت: اخیرا با شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی نیز دو تفاهم‌نامه مبنی بر مشارکت در ساخت خط ریلی تا دو شهر جدید پرند و اندیشه را به امضا رساندیم. براساس این تفاهم‌نامه در دوخطه کردن مسیر ریلی راه‌آهن تهران تا شهر جدید پرند ۵۰ درصد از هرینه‌ها از سوی شرکت عمران شهرهای جدید پرداخت خواهد شد. درخصوص شهر اندیشه نیز مطالعات به طور کامل انجام شده و منتظر برگزاری جلسات برای مشخص شدن سهم هر سازمان در اجرایی شدن پروژه هستیم.

این مقام مسئول اتصال شهرهای جدید به سیستم شبکه ریلی برقی و قطار حومه‌ای را از اولویت‌های اصلی شرکت عمران شهرهای جدید دانست و افزود: این بخش از سیاست‌ها نیز تا‌کنون به خوبی پیش رفته که قصد داریم تا سال آینده تعدادی از آن‌ها را به بهره‌برداری برسانیم

    


روی آوردن به مشترکات شیعه و سنی از مبانی انقلاب اسلامی ایران استعضو فراکسیون روحانیت مجلس اشاره به هفته وحدت گفت: یکی از مبانی انقلاب اسلامی ایران روی آوردن به مشترکات بین مذاهب و دوری و افتراق از مفترقات بین مذاهب بوده و پایه و اساس جمهوری اسلامی وحدت است.

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین، با بیان اینکه یکی از محورهای مهم ولایت فقیه، ایجاد وحدت و روی آوردن به وحدت بین مسلمین است، گفت: اگر فرمایشات امام راحل را قبل از سال 42 تا زمانی که رحلت کردند در نظر بگیریم، می‌بینیم که حتی یک کلام اختلاف‌انگیز در فرمایشات امام‌خمینی(ره) نبوده است.

نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی افزود: فرمایشات مقام معظم رهبری، چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب، چه زمان ریاست جمهوری و چه زمان خبرگان و چه زمانی که ولی‌امرمسلمین جهان شدند، یک کلمه اختلافی ندارد و حتی در میان کلمات ایدئولوگ‌های انقلاب اسلامی ایران مثل شهید بهشتی، شهید باهنر، شهید مطهری و آیت‌الله مشکینی نیز یک کلمه افتراق‌آمیز نیست.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس تصریح کرد: یکی از مبانی انقلاب اسلامی ایران روی آوردن به مشترکات بین مذاهب و دوری و افتراق از مفترقات بین مذاهب بوده و پایه و اساس جمهوری اسلامی وحدت است.

وی با اشاره به این که مبنای جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه و نظام انقلابی ایران وحدت است، گفت: وحدت در نظام جمهوری اسلامی بر مبنای اصل مشترکات اسلام است نه بر وحدت ساختگی، مجازی و رفورمیستی. شیخ مفید که فردی مفید برای مسلمین بودند، هم روایات شیعه و هم روایات سنّی را نقل می‌کردند.

نوروزی افزود: در کرسی‌های درسی حوزه علمیه و دانشگاه‌های اسلامی کشور ایران، الفقه‌علی‌المذاهب‌خمسه مطرح می‌شود، یعنی تأکید بر همه مذاهب. فقها هم در درس‌های خارج و هم در درس‌های دکترا، تمام نظریات اهل سنّت و تشیّع را مورد بررسی قرار می‌دهند. بنابراین، اساس انقلاب اسلامی ایران بر مبنای وحدت بین مذاهب شکل گرفته تا بتواند قرآن را در جهان پیاده کند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خاطر نشان کرد: آنچه که دشمن اسلام به دنبال آن است، اختلاف‌اندازی بین شیعه و سنّی و ایجاد کردن وهابیت در عربستان، بهائیت در ایران و اختلاف بین مذاهب در لبنان، یمن، بحرین، عربستان، ایران و عراق است.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه پیروزی فعلی عراق نتیجه دست به دست هم دادن شیعه و سنّی است، افزود: سی و چندسال است که شیعه و سنّی با هم متحد شده و با دشمنان اسلام مبارزه می‌کنیم و یکی از پایه‌های مهم، مبنا و اساس تفکر ولایت فقیه، وحدت است.

وی افزود: هرکس با انقلاب اسلامی ایران و ولی‌فقیه مخالف است، به دنبال ایجاد اختلاف در این عرصه است و هر کس که طرفدار انقلاب‌اسلامی‌ایران و ولایت‌فقیه است، نظر بر وحدت دارد؛ لذا یکی از مقوله‌هایی که نشانه پیروی صددرصد از ولایت فقیه باشد، وحدت است.

نماینده دوره دهم مجلس برای استحکام وحدت بین شیعه و سنّی پیشنهاد داد: علما و مقام‌های سیاسی اهل سنّت و تشیّع باید مشترکات خود را تقویت کنند.

نوروزی گفت: در قرآن داریم" إِنَّمَا الْمُشْرِکُونَ نَجَسٌ" و در جایی دیگر آمده " الْمُنَافِقِینَ فِی الدَّرْکِ الْأَسْفَلِ مِنَ النَّارِ" اما درباره مسلمین و مذاهب کلامی نیست. یعنی اصل قرآن، کلام وحدت‌بخشی است و دشمن قرآن سعی می‌کند با اختلاف‌اندازی کار خود را پیش ببرد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس افزود: در قرآن هیچ روزنه خلافی نمی‌بینیم؛ " وَ نُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ" "وَالْعَصْرِ إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِی خُسْرٍ إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا" که کلمه «آمنوا» یعنی کسانی که ایدئولوژی، مکتب و عمل دارند. پس هیچ اختلافی نداریم و مسائل بسیار اندک که بین تشیّع و اصولیّون و اخباریّون است، در بین اهل سنّت بین شافعی و حنبلی نیز وجود دارد و اگر به خوبی نگاه کنیم اختلاف بین مذهب شافعی و حنبلی بیشتر از شافعی و تشیّع است./ 

    

۱۳۳۹

محمد اسماعیل جانعلی زاده گفت: در صورت بارش برف ابتدا مامورین شهرداری ابتدا به برف روبی از معابر اقدام، و در صورت نیاز و شرایط یخبندان نسبت به پخش شن و نمک در سطح خیابان ها اقدام خواهند نمود.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، با نزدیک شدن به زمستان باید خیابان ها و جاده های شهرها نیز برای برف و یخبندان زمستانی آماده شوند، و اغلب شهرداری ها در کشور از اواخر پاییز شروع به انجام برخی پیشگیری ها  و فراهم آوردن اوازم مقابله با آن می کنند.

در اکثر کشورهای جهان از شن و نمک برای جلوگیری از لغزندگی خودروها در فصول بارش استفاده می کنند، و برخی کشور هایی که زمستان های سخت و سردی دارند با تجهیزات پیشرفته ای برف ها را برای عبور و مرور بهتر خودرو ها جمع آوری می کنند.

شهرستان بهارستان نیز در حال آماده شدن برای زمستان می باشد، و محمد اسماعیل جانعلی زاده شهردار نسیم شهر در گفتگو با خبرنگار ایران انلاین، در این خصوص بیان داشت: پیرو جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری نسیم شهر و جلسه عملیات زمستانی حوزه معاونت خدمات شهری و امور نواحی به منظور جلوگیری از یخ زدگی معابر در زمان برودت هوا و بارش برف با خرید تجهیزات و تدارکات زمستانی جهت مقابله با شرایط جوی اقدام به نصب مخازن شن و نمک در سطح معابر  عمومی اصلی و فرعی اقدام نمودند.

وی در ادامه در رابطه با شرایطی که خیابان ها به دلیل بارش زیاد برف بسته شوند گفت: در صورت بارش برف ابتدا عوامل شهرداری نسبت به برف روبی از معابر اقدام، و در صورت نیاز و شرایط یخ بندان نسبت به پخش شن و نمک اقدام خواهد نمود.

جانعلی زاده در پایان ضمن اشاره به این امر که تا جای ممکن از نمک و شن برای باز شدن خیابان ها استفاده نخواهند کرد افزود: تغییرات شیمیایی نمک باعث تخریب تاسیسات شهری و تخریب محیط زیست می شود، و نیروهای شهرداری نیز تا حد امکان به جای استفاده از نمک و شن از روش های دستی برای باز کردن خیابان های شهر استفاده خواهند کرد.

    

استفاده غیرمجاز و تغییر کنتور آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز جرم تلقی خواهد شد

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: بر اساس لایحه برخورد با استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز، استفاده غیر مجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز جرم است.

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین، در تشریح جلسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: لایحه برخورد با استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز با پنج ماده به تصویب رسید، بر اساس این لایحه استفاده غیر مجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز جرم است و هر نوع تغییر کنتور که توسط افراد یا مامور مربوطه انجام گیرد نیز جرم است و برای آن مجازات شدیدی در نظر گرفته شد.

نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کسانی که برای بار دوم نسبت به تغییر کنتور اقدام کنند از اشد مجازات برخوردار خواهند شد، همچنین مقرر شد تا اجازه استفاده موقت از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز به تمامی کسانی که ساختمان‌های خود را غیر مجاز ساختند داده شود.

وی افزود: پس از تصویب قانون، شهرداری‌ها و وزارت جهاد کشاورزی موظفند که مانع ساخت و ساز غیر مجاز شوند، چراکه به آنها اجازه استفاده از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز داده نخواهد شد. از این رو دستگاه‌های مربوطه باید وضعیت دستگاه‌های غیرمجاز فعلی را طی سه ماه تعیین تکلیف کنند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: قلع و قمع یا ارائه جواز رد مدت سه ماه مذکور باید مشخص شود، البته تمامی جرم‌های مربوط به مسائل مذکور در دادگاه رسیدگی می‌شود./