X
تبلیغات
 


شهردار رباط کریم از نصب تابلوهای جدید معابر شهری به منظور نوسازی و تکمیل تابلوهای اطلاع‌رسانی در این شهر خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، مسعود مختاری در حاشیه جلسه مسؤولان شهرداری رباط کریم از نصب تابلوهای جدید معابر شهری به منظور نوسازی و تکمیل تابلوهای اطلاع‌رسانی در این شهر خبر داد.

وی اظهار کرد: با توجه به احساس نیاز شهر برای نوسازی و تکمیل تابلوهای اطلاع‌رسانی در سطح شهر در اجرای فاز اول این طرح شهرداری رباط کریم اقدام به تعویض و نصب 700 تابلو در سطح شهر کرده است.

شهردار رباط کریم بیان کرد: تلاش شده است تا این تابلوها بر اساس مشخصه‌های استاندارد تعریف‌شده طراحی شوند و از لحاظ رنگ و قابلیت دیده شدن در شب و حاوی مشخصه‌های ملی و محلی بوده و دارای فونت خوانا هستند.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از مؤلفه‌هایی که رعایت شد تغییر مکان تابلوهایی بود که به دلایلی از دید کاملی برخوردار نبودند.

مختاری در پایان متذکر شد: بر اساس این طرح تمام تابلوهای شهر به صورت متحدالشکل خواهند شد و از نظام پلاک‌گذاری هماهنگ شهری رباط کریم پیروی خواهند کرد

    

رئیس سازمان اتوبوس‌رانی شهر رباط کریم از اعزام بیش از 20 اتوبوس شهری به مرز مهران جهت خدمات‌دهی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، ابوالقاسم پیرحیاتی در حاشیه جلسه مسؤولان شهرداری رباط کریم از اعزام بیش از 20 اتوبوس شهری به مرز مهران برای خدمات‌دهی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) خبر داد.

وی اظهار کرد: با توجه به حضور بسیار زیاد هم‌وطنان و زائران اربعین در مرز کشور عراق و لزوم خدمات‌رسانی به آنان طی مذاکراتی با ستاد اربعین در مرز مهران تعدادی از اتوبوس‌های خطوط برون‌شهری برای انتقال زائران اعزام‌ شده است.

رئیس سازمان اتوبوس‌رانی شهر رباط کریم با بیان اینکه تاکنون هفت دستگاه اتوبوس به مرز مهران رسیده‌اند، گفت: بنا به درخواست ستاد اربعین این سازمان آمادگی خود را برای اعزام تعدادی دیگر اعلام کرده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه تمام خطوط سازمان فعال بوده و هیچ‌گونه خللی در روند خدمات‌رسانی به شهروندان رباط کریم به وجود نخواهد آمد، متذکر شد: امیدواریم این خدمت کوچک مورد پذیرش خداوند متعال قرار گیرد.

    

مدیران دستگاهها ونهادها باهمراهی مردم واصحاب فرهنگ و هنر درروز کتاب گردی درشهرستان رباط کریم ازطرح کتابگردی استقبال  وازکتابفروشی محلات بازدید کردند.

مدیران دستگاهها ونهادهادرروز کتاب گردی ازکتابفروشی های محلات بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین،  همزمان با هفته گرامیداشت کتاب و کتابخوانی،صابری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان رباط کریم بهمراه مدیران دستگاهها و نهادها دولتی واصحاب فرهنگ و هنر ازطرح کتاب گردی استقبال کردندواز کتابخانه های عمومی رباط کریم ،پرند وکتابفروشی های محلات بازدید کردند.

معبودی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گفتنداین بازدید تحت عنوان کتابگردی به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و بررسی سطح کیفی و کمی کتابخانه ها و کتابفروشی های عمومی شهرستان رباط کریم انجام شد

معبودی درادامه گفت: شهرستان رباط کریم با دارا بودن سه شهر و جمعیت فراوان دانشجو و دانش آموز تنها داری دو کتابفروشی عمومی است که جای دارد این امر مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی و انتظامی رباط کریم ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی شهرستان گفت: احداث کتابخانه تخصصی یکی از نیازهای شهرستان رباط کریم است که باید به آن پرداخته شود.

احمد صابری با اشاره به اینکه هرچه فرهنگ کتابخوانی ارتقا یابد , آسیب های اجتماعی و استفاده از فضاهای مجازی کمتر می شود .

صابری افزود: شرایط استفاده آسان از منابع علمی روز باید برای تمامی اقشار فراهم گردد....

دراین دیداراحمدی مدیرکتابفروشی چشم اندازبه مسائل ومشکلات کتابفروشی خود پرداخت وازنبود فضای مناسب و کا فی درکتابفروشی وامکان عرضه همه عناوین وجود ندارد. وی در خصوص استقبال مردم از کتاب گفت بحمدالله استقبال مردم از کتب ادبیات ،رمان ومذهبی خوب است اما متأسفانه به دلیل مکان نامنا سب ، کتب به طور کامل در دسترس مردم نیست.

احمدی افزود: تلاش میکنیم با توسعه فضا ی کتابفروشی خود بتوانیم عناوین کتاب بیشتری به مخاطب عرضه نمائیم و انتظار داریم دستگاه‌های فرهنگی با مجموعه کتابفروشی هاهمراه‌ تر باشندتاما نیزبتوانیم عهدهدار تأمین نیازهای مردم دربخش کتاب وکتابخوانی باشیم

گفتنی است در این بازدید از کتابخانه اخوان و نمایشگاه کتاب و کتابخانه شهر پرند و کتابفروشی های سطح شهرستان رباط کریم بازدید بعمل آمد.

    

شهردار پرند گفت: چهار پایانه مسافربری بر اساس ساختار معماری شهر مدرن در پرند احداث می‌شود.

شفا نظرپور در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین اظهار کرد: در راستای بهسازی مسیر تردد در میدان امام خمینی پرند و رفاه حال شهروندان مکان استقرار تاکسی‌ها به پایانه مسافربری میدان استقلال این شهر منتقل خواهد شد.

وی با تأکید بر لزوم اجرای این طرح در جهت تسهیل دسترسی مردم به تاکسی بیان کرد: این اقدام در راستای رفاه حال مسافران و جلوگیری از افزایش تردد در میدان امام خمینی انجام می‌شود.

شهردار پرند تصریح کرد: با انتقال تاکسی‌ها به مکان جدید علاوه بر ساماندهی ورود خودروهای مسافربری به محوطه میدان استقلال و تسهیل دسترسی مسافران به تاکسی و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان فراهم خواهد شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: شهر پرند به چهار پایانه مسافربری نیاز دارد بنابراین چهار پایانه مسافربری در فازهای‌های اصلی پرند احداث خواهد شد.

نطر‌پور افزود: در راستای حمل و جابه‌جایی شهروندان از فازهای پنج و 6 به پایانه مسافربری برای جلوگیری از هرگونه نارضایتی و بار ترافیکی در میدان استقلال، پیگیری‌های لازم برای احداث چهار پایانه مسافربری صورت گرفته است و به‌زودی انجام خواهد شد.

وی گفت: تلاش خواهیم کرد تا این پایانه‌ها بر اساس ساختار معماری شهر مدرن احداث شود.

شهردار پرند در پایان با اشاره به طرح نصب سیستم بلیت الکترونیک در اتوبوس‌های شهری متذکر شد: شهرداری پرند برای افزایش رفاه حال شهروندان و مسافران در زمینه پرداخت کرایه و همچنین تسهیل در روند حضور غیاب راننده‌ها از طریق نصب سیستم GPS  و GPRS این طرح را به‌زودی عملیاتی خواهد کرد

    

معاون خدمات شهر شهردار رباط کریم از خدمات شبانه‌روزی واحد امداد 137 شهرداری این شهر خبر داد.

باقر ایمانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین اظهار کرد: واحد امداد 137 به صورت روزانه در محله‌های مختلف شهر اقدام به نظافت و جمع‌آوری موردی زباله‌ها و نخاله‌های سازمانی می‌نماید.

وی بیان کرد: رفع شکستگی لوله‌های آب شهری، فضای سبز، رفع خاموشی‌های پارک‌ها، رفع مزاحمت‌های صوتی فروشندگان دوره‌گرد، جمع‌آوری خودروهای فرسوده رها شده در معابر و کوچه‌ها، رفع معایب احتمالی پیاده‌روهای سطح شهر، لکه‌گیری و آسفالت معابر و خیابان‌ها از جمله فعالیت‌های این واحد است.

معاون خدمات شهر شهردار رباط کریم تصریح کرد: رفع سد معبر در میدان‌ها اصلی شهر، رفع آب‌گرفتگی‌ها در موقع بارندگی ، تعویض و تعمیر مخازن زباله و شست‌وشوی آنها به لحاظ جلوگیری از انتشار آلودگی‌های زیست‌محیطی در سطح شهر را می‌توان از جمله اقداماتی برشمرد که واحد امداد 137 در شهر رباط کریم انجام می‌دهد.

وی در پایان متذکر شد: این واحد به‌صورت شبانه‌روزی در خدمت مردم فهیم شهر رباط کریم بوده و از شهروندان تقاضا دارم هرگونه نواقص و معایب به وجود آمده ناشی از شرایط فصلی و همچنین فوریت‌های شهری را با تلفن 137 در میان بگذارند.

    

معاون خدمات شهر شهردار نصیرشهر از اجرای عملیات هرس زمستانه درختان در سطح شهر نصیرشهر خبر داد.

فرشاد شهسواری در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین از اجرای عملیات هرس زمستانه درختان در سطح شهر نصیرشهر خبر داد.

وی اظهار کرد: در جریان این طرح کە بە همت واحد فضای سبز شهرداری نصیرشهر در آستانه فرارسیدن فصل زمستان بە مرحله اجرا در آمد، حدود 300 اصله درخت در طول خیابان‌های امام خمینی (ره)، اخوان و امام رضا (ع) هرس شدند.

معاون خدمات شهر شهردار نصیرشهر تصریح کرد: هرس و سربرداری درختان و همچنین درختچه‌ها هر سال به منظور جوان‌سازی تاج درختان، مدیریت آفات، بیماری‌ها و عدم تداخل شاخه‌های درخت با سیم و کابل‌های برق در سطح شهر صورت می‌پذیرد.

وی در پایان متذکر شد: : هرس و سربرداری درختان به افزایش پویایی و چشم‌اندازهای بصری کمک کرده تا شاهد کاهش قابل توجهی از حجم ضایعات ناشی از فرو‌ریختن این گونه‌های گیاهی در معابرهای مختلف شهرمان باشیم.

    

معاون خدمات شهر شهردار پرند گفت: با توجه به شرایط اقلیمی شهر پرند برای اولین بار در این شهر زعفران کشت شد و با این اقدام کشاورز مربوطه 10 سال مستمر می‌تواند از این زعفران برداشت کند.

سعید پایبند در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین اظهار کرد: با توجه به شرایط اقلیمی شهر پرند برای اولین بار در این شهر زعفران کشت شد و با این اقدام کشاورز مربوطه 10 سال مستمر می‌تواند از این زعفران برداشت کند.

وی بیان کرد: در این اقدام زعفران به صورت آزمایشگاهی در متراژ 100 متر کشت‌ شده است، این محصول با 10 سال ثمر‌دهی مستمر یکی از محصولات ارزشمند است که در سال دوم ثمر‌دهی آن در حدود سه کیلوگرم در هر هکتار است.

معاون خدمات شهر شهردار پرند تصریح کرد: زمان کشت محصول زعفران از مرداد تا مهرماه است که پس از کاشت پیاز زعفران در مزرعه به مدت هفت تا ده سال باقی می‌ماند و محصول می‌دهد و از این نظر احتیاجی به

مجدد در سال‌های بعد ندارد و در سال یازدهم مجدداً کشت این محصول انجام می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: زعفران ضد اسپاسم، پیشگیری‌کننده از بیماری‌های قلبی و سرطان، تقویت‌کننده حافظه و کاهش‌دهنده فشار خون است.

پایبند در پایان متذکر شد: زعفران چاشنی و رنگ دهنده غذا، موجب کاهش چربی و کلسترول خون و همچنین آرام‌بخش و اشتهاآور است.

    


خبرنگاران ومدیرعامل شرکت عمران شهر پرندبهمراه رئیس اداره ارشادشهرستان رباط کریم ازنمایشگاه مطبوعات بازدید کردند.جمعی از اصحاب رسانه ومدیرعامل شرکت عمران شهر پرند، روابط عمومی‌های ادارت شهرستان رباط کریم بهمراه رئیس اداره ارشاد از بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات کشور بازدیدکردند.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین ، با تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رباط کریم جمعی از اصحاب رسانه ومدیرعامل شرکت عمران شهر پرند،روابط عمومی های این شهرستان دربیست ودومین نمایشگاه مطبوعات کشور حضور پیداکردندوضمن بازدید از بخشهای مختلف نمایشگاه، در غرفه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران طی نشستی به طرح مسائل و دغدغه های خود در حوزه خبر و اطلاع رسانی و توسعه نشریات محلی پرداختند.

سید علی اکبر طاهری، میرعامل شرکت عمران شهر پرند در حاشیه بازدید از رسانه های کشور در  نمایشگاه مطبوعات با حضور در دفتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ضمن قدردانی از تلاشگران عرصه فرهنگ شهر پرند، اظهار کرد: تمام دغدغه ما حل مشکل مردم در عرصه فرهنگی، اجتماعی و رفاهی است و در این راه نیروهای این شرکت شبانه روز در تلاشند.

وی ادامه داد: نبود زیرساختهای مناسب مشکل عمده شهر پرند است و بودجه های ما نیز کم است و توان پاسخگویی به مشکلات این شهر در کوتاه مدت وجود ندارد.

طاهری تأکید کرد: در ابتدای کار در مسکن مهر، هیچ مدرسه ای برای متقاضیان وجود نداشت و درسالهای ۹۴ و ۹۵ حدود بیست مدرسه را ساخیتم و امروز نیز آنها فعال هستند، این روند باید ادامه یابد و مسئولان پای کار باشند.

وی ابزار کرد: ما می دانیم شهرداری پرند، یک شهرداری جوان و نوپا است و هیچ در آمدی ندارد، ما شهرداری را در تمام عرصه ها کمک می کنیم و بنای تعامل داریم تا شهر پرند حرکت روبه جلو و پیشرفت را طی کند.

مدیر عامل شرکت عمران شهر پرند با تأکید بر ایجاد کلانتری ها در این شهر، بیان کرد: در راستای تأمین امنیت اقدام به ایجاد چند کلانتری در شهر پرند کردیم و خواستار استقرار نیروهای امنیتی در آن هستیم تا پرند از آسیب ها در امان باشد.

    
    
    

مسؤول روابط عمومی شهرداری رباط کریم از نصب بنر‌های فرهنگ شهروندی در راستای انتقال مبانی و مفاهیم فرهنگی و به ‌روزرسانی جلوه‌های بصری این شهر خبر داد.

جعفر کهنروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین از نصب بنر‌های فرهنگ شهروندی در راستای انتقال مبانی و مفاهیم فرهنگی و به ‌روزرسانی جلوه‌های بصری این شهر خبر داد.

وی اظهار کرد: به منظور ارتقای فرهنگ شهروندی و القای پیام‌های فرهنگی به شهروندان در جهت شکل‌گیری دیدگاه مناسب در حوزه‌های زندگی شهرنشینی و روابط اجتماعی  به‌زودی بنرهایی طراحی و در سطح شهر رباط کریم نصب می‌شود.

مسئول روابط عمومی شهرداری رباط کریم  بیان کرد: یکی از اصول وظایف شهرداری‌ها تلاش برای ایجاد تفکر منطقی و ارزشمدارانه در میان اقشار جامعه در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح فرهنگ عمومی است.

وی تصریح کرد: این طرح هفتمین مورد از نوع خود است که طراحی و چاپ آن به پایان رسیده است و بعد از اربعین حسینی به دلیل پر بودن فضای تبلیغات نصب خواهند شد.

کهنروز در پایان متذکر شد: از شهروندانی که طرح یا پیشنهاد‌هایی در این زمینه دارند دعوت می‌شود تا پیشنهاد‌ها و انتقادات خود را در این زمینه برای هر چه کارآمدتر شدن طرح‌های اجرایی با ما از طریق شماره تماس 56427777 و صندوق الکترونیکی mpr.robatkarim@gmail.com در میان بگذارند.

    

معاون فنی عمرانی شهردار رباط کریم از آغاز فاز جدید اجرای سنگفرش بلوار مصلی این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، علی‌اصغر عظیم‌وند در حاشیه بازدید از روند عملیات عمرانی در سطح شهر رباط کریم ضمن اشاره به تسریع در عملیات اجرایی بلوار مصلی این شهر از آغاز فاز جدید اجرای سنگفرش این بلوار خبر داد.

وی با بیان اینکه خیابان مصلی دارای دو بخش قبل از میدان معلم و بعد از آن است، اظهار کرد: عملیات اجرایی سنگفرش این بلوار در حال اجراست و مصالح و سنگفرش‌های مورد نیاز پروژه مستقر شده است.

معاون فنی عمرانی شهردار رباط کریم تصریح کرد: طول خیابان مصلی 850 متر است که بیشتر فضای آن را پیاده‌راه و آب‌نما تشکیل می‌دهد و فضای اطراف آب‌نما از هر طرف 6 متر است که سه متر آن پیاده راه و سه متر دیگر را فضای سبز تشکیل داده است.

وی در پایان متذکر شد: تلاش شده است تا از بهترین مصالح موجود برای احداث این طرح استفاده شود و همچنین امید است پیش از شروع بارش‌های زمستانی عملیات سنگفرش به اتمام برسد.