X
تبلیغات
 

خبرگزاری فارس: مسؤولان با صداقت با مردم صحبت کنند

امام جمعه موقت گلستان گفت: مسؤولان با صداقت با مردم صحبت کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین ،ﺣﺠﺖ‌ﺍﻻﺳﻼﻡ ﻭﺍﻟﻤﺴﻠﻤﯿﻦ محمد حاج‌محمودی در خطبه‌های نماز جمعه شهر گلستان که در مصلای این شهر و با حضور پرشور نمازگزاران برگزار شد، بعد از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی بیان کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید که هر گاه به شما امت مسلمان ناراحتی رسید دشمنانتان خوشحال می‌شوند و هرگاه خیری به شما رسید دشمنان شما ناراحت می‌شوند.

امام جمعه موقت گلستان بیان کرد: بحثی که امروز می‌خواهیم به آن بپردازیم این است که چرا اباعبدالله (ع) از مدینه به مکه رفته و بعد به کربلا می‌روند.

وی تصریح کرد: تاریخ‌نویسان هرکدام نظریاتی در این رابطه دارند و نکاتی را ارائه می‌دهند که اگر اباعبدالله الحسین (ع) کار دیگری را انجام می‌دادند اتفاقات دیگری می‌افتاد.

حاج‌محمودی خاطرنشان کرد: قبل از اینکه معاویه از دنیا برود و حکومت به یزید برسد به وی سفارش می‌کند که با هر کسی سخت‌گیری می‌کند اما با امام حسین (ع) سخت‌گیری نکند اما یزید بعد از به حکومت رسیدن اهداف دیگری همچون گرفتن بیعت با اباعبدالله (ع) در مدینه در سر داشت.

امام جمعه موقت گلستان گفت: تا 8 ذی‌الحجه امام حسین (ع) در مکه تشریف داشتند و این انتخاب را به این دلیل بود که وقتی مسلمانان از هر گوشه به مکه می‌روند ایشان با مردم سخنرانی‌هایی داشته باشند.

وی اظهار کرد: مهم‌ترین سخنرانی ایشان سخنرانی آخرشان است که در زمان خروج از مکه می‌فرمایند که مرگ آویزه گردن اولاد آدم است و به سراغ انسان می‌آید، هرکس که می‌خواهد جانش را در راه خدا فدا کند با ما کوچ کند.

حاج‌محمودی بیان کرد: برخی از تاریخ‌نویسان می‌نویسند که 80 نفر از نیروهای یزید با لباس احرام می‌خواهند امام را در مکه شهید کنند و امام به احترام خانه خدا از مکه خارج می‌شوند تا خونی در مکه نریخته شود.

امام جمعه موقت گلستان تصریح کرد: در آن سال برخی می‌گویند 80 هزار نفر و برخی می‌گویند 150 هزار نفر در مکه حضور داشتند.

وی خاطرنشان کرد:‌وقتی امام‌شناس نباشیم همین اتفاق می‌افتد. امام از آنها می‌خواهد که همراهی‌اش کنند و آن‌ها به امام خود می‌گویند یک بار قسمت زیارت ‌خانه خدا شده است و ما را وارد صحنه سیاست نکنید و امام خود را تنها راهی می‌کنند.

حاج‌محمودی گفت: بصیرت و بینش سیاسی نداشتند و امام خود را تنها راهی کردند و بعد از واقعه کربلا نشستند و گریه کردند.

امام جمعه موقت گلستان اظهار کرد: اکنون اگر شما وهب را در جریان واقعه عاشورا ببینید یک نصرانی بود که بعد از دیدار با اباعبدالله (ع) مسلمان می‌شود و در رکاب ایشان می‌جنگد و بعد از جنگی سخت که تعدادی از دشمنانشان را شهید کرده بود نزد مادرش آمد و پرسید آیا از من راضی هستی؟ و مادرش گفت زمانی از تو راضی هستم که جانت را برای فرزند زهرا (س) بدهی.

وی بیان کرد: یک مسیحی جان خود را برای امام مسلمانان می‌دهد اما مسلمانانی که در حج بودند امام خود را تنها می گذارند.

حاج‌محمودی تصریح کرد: در زمان مشروطه انقلابیون و مردم مسلمان به سرگروهی آیت الله ثقة اسلام مبارزه می‌کنند اما شکست می‌خورند.

امام جمعه موقت گلستان خاطرنشان کرد: وقتی می‌خواهند آیت‌الله ثقة‌الاسلام را در روز عاشورا در میدان شهر تبریز اعدام کنند گروه زیادی در کنار میدان می‌خواهند عزاداری کنند و قمه بزنند به آنها می‌گویند که چرا از رهبر انقلابیون خود دفاع نمی‌کنید آن‌ها می‌گویند که عزاداری را با سیاست یکی نکنید این همان حرفی است که الان دشمنان اسلام می‌زنند و می‌خواهند بصیرت را از مسلمانان و شیعیان بگیرند.

حاج‌محمودی خاطرنشان کرد: در خطبه دوم چند جمله‌ای در رابطه با حجاب صحبت خواهیم کرد، رادیو و تلویزیون هر گاه خواست در رابطه با حجاب صحبت کند صحبت‌ها قطع می‌شود.

امام جمعه موقت گلستان گفت: چرا به یک مسئله جزئی روزها می پردازند ولی وقتی به مسئله حجاب می‌رسیم رسانه ها قطع می‌شوند گویی که در این کشور نمی‌خواهند در رابطه با حجاب صحبت شود.

وی اظهار کرد: در قرآن خداوند فرموده است که یا محمد (ص) به زنانت و دخترانت و زنان مؤمن بگو تا خود را در برابر چشم نامحرم بپوشانند.

حاج‌محمودی بیان کرد: در انقلاب اباعبدالله (ع) نیز نگاه کنیم این الگوها را خواهیم دید که حضرت زینب (س) چه حماسه‌ای آفریده است. در این انقلاب هم برای زنان و هم برای مردان الگوهای بسیاری است که باید سرلوحه مومنان قرار بگیرد.

امام جمعه موقت گلستان تصریح کرد: در رابطه با مسؤولان هم اول به مسؤولان کشور عرض می‌کنیم وقتی می‌خواهید صحبت کنید با صداقت با مردم صحبت کنید.

وی ادامه داد: در رابطه با مسؤولان شهرستان عرض می‌کنم کاری کنید که مردم ببینند که در شهرستان کاری انجام شده است و در سومین سخنم به آقای نماینده می‌گویم که مردم به امیدی به شما رای دادند.

حاج‌محمودی خاطرنشان کرد: وقت آن است شما نیز که سخنانی که قولش را داده بودید انجام دهید و شروع کنید و حرف آخر به اطرافیان است که ما سرباز ولایت هستیم و نباید حاشیه‌سازی کنید.

    

به گزارش خبرگزاری ایران آنلابن،حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد خدیری  در خطبه‌های نماز جمعه شهر جدید پرند، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع)، اظهار کرد: امیدواریم در دهه سوم ماه محرم‌الحرام بتوانیم بیش از پیش از معارف اهل بیت عصمت و طهارت (ع) استفاده کنیم و با اشک، گریه و توسل به سیدالشهدا (ع) خودمان را به خداوند متعال نزدیک کنیم.

*با برگزاری مجالس و روضه‌های خانگی، دل‌های خود را غبارروبی کنید

امام جمعه شهر جدید پرند با اشاره به اهمیت برگزاری روضه‌های خانگی و با توصیه بر رونق بخشیدن به این مجالس بیان کرد: یکی از مسائلی که در گذشته پررنگ بود اما امروز به هر دلیلی از رونق افتاده و کم‌رنگ شده روضه‌ها و مجالس خانگی است.

وی تصریح کرد: امروزه یک مسئله‌ای وجود دارد که مسئله کمیّت در روضه‌ها است، خیلی اوقات چشممان به کمیت افراد در هیئات است اما کمیت در مراحل بعدی قرار دارد.

خدیری خاطرنشان کرد: در گذشته درب خانه‌ای گشوده می‌شد با حضور چندین نفر، روضه‌خوانی حاضر شده و به مجلس جلا و صفا می‌داد و دل‌ها را با نام و روضه اهل بیت (ع) صفا می‌بخشید.

امام جمعه شهر جدید پرند گفت: امروزه این طور مجالس کمتر شده است، توصیه می‌کنم در این ایام با برگزاری مجالس و روضه‌های خانگی دل‌های خود را غبارروبی کنید.

وی اظهار کرد: به تعداد نفرات نگاه نکنید، هیچ جا نوشته‌نشده روضه‌ای که جمعیت بیشتر داشته باشد ثوابش بیشتر است.

خدیری بیان کرد: در کتاب‌ها و داستان‌های صادقه نقل شده است که وجود نازنین حضرت زهرا (س) و امام زمان (عج) در همین مجالس کوچک و بی‌ریا حاضر می‌شدند.

امام جمعه شهر جدید پرند تصریح کرد: آقایی که ظهور خواهند کرد وقتی به دیوار کعبه تکیه می‌کند می‌فرمایند «ان جدی الحسین قتلوه عطشانا»، امام زمان (عج) که در زمان ظهور روضه جدشان سیدالشهدا (ع) را می‌خوانند به این روضه‌ها و مجالس عنایت و اشراف دارند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه روزهای بزرگی مانند اربعین و ایام صفر در پیش است توصیه می‌کنم در این ایام برادران و خواهران هر چقدر که می‌توانید در مجالس حسینی همت داشته باشید و بیرق عزای حسینی را برپا نگهدارید.

*پرچم مقدس جمهوری اسلامی در امنیت و آرامش با دست جانباز رهبری به امام زمان (عج) می‌رسد

خطیب نماز جمعه شهر جدید پرند از هیأت امنا و مسؤولان هیئات مذهبی، مساجد، تکایا، ائمه جماعات، روحانیون، مداحان و تمامی کسانی که در این ایام در برگزاری مجالس حسینی (ع) زحمت کشیدند و همچنین از برادران محترم نیروی انتظامی تقدیر و تشکر کرد و گفت: امسال دشمن در کمین بود و تهدیداتی هم از سوی دشمنان برای دهه محرم داشتیم اما جانانه مراقبت و محافظت کردند تا ما به عزاداری بپردازیم.

خدیری اظهار کرد: با تدابیر و حضورشان امنیت جامعه، خیابان‌ها، دسته‌های عاشورا و تاسوعای حسینی را برقرار کردند.

امام جمعه شهر جدید پرند بیان کرد: ناامنی‌های مجالس حسینی را در کشورهایی چون عراق، افغانستان و پاکستان شاهد بودیم که برای عزاداران حسینی حادثه آفریده شد اما در عزاداری‌های سرتاسر میهن اسلامی امنیت و آرامشی حاکم بود که مرهون لطف سیدالشهدا (ع) و زحمات سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

وی تصریح کرد: جای تشکر و شکرگزاری به درگاه الهی دارد که در کشور اهل بیت عصمت و طهارت (ع) این‌گونه امنیت و آرامش حاکم است.

خدیری خاطرنشان کرد:‌ پرچم مقدس جمهوری اسلامی در این امنیت و آرامش با دست جانباز مقام معظم رهبری به دست پرتوان امام زمان (عج) خواهد رسید.

*عن قریب دنیای اسلام با چشم بیدار، نابودی آل سعود را به تماشا خواهد نشست

امام جمعه شهر جدید پرند ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت فرزند بزرگوار امام (ره)، شهید حاج مصطفی خمینی، به روح و روان پاک ایشان و امام راحل سلام و درود فرستاد و اظهار کرد: امام راحل بعد شهادت فرزند بزرگوارشان خم به ابرو نیاوردند، محکم، مقتدر و با صلابت جمله معناداری گفته و فرمودند که شهادت پسرم از الطاف خفیه خداوند متعال است.

وی بیان کرد: شخصیت برجسته حاج آقا مصطفی نقطه عطف انقلاب اسلامی است که اگر دشمن در کمینش نمی‌نشست و به شهادت نمی‌رسید به لحاظ علمی آنچه بزرگان می‌گویند یک استوانه و شخصیت بزرگی برای نظام بود.

خدیری تصریح کرد: نقل می‌کنند در درس خارج امام (ره) در نجف حضور داشت و آن چنان محترمانه سر بحث به  امام اشکال می‌کرد که امام می‌فرمودند «مصطفی! از ناحیه پدری به تو می‌گویم که ساکت باش».

امام جمعه شهر جدید پرند خاطرنشان کرد: قبل از اینکه انقلاب اسلامی ایران به ثمر بنشیند این فرزند بزرگوار از امام گرفته شد که این‌ها اسناد مظلومیت نظام مقدس جمهوری اسلامی است و امروز این اسناد را در دست داریم، ما کشوری هستیم که مورد حمله واقع شدیم و قربانی تروریسم هستیم.

وی گفت: افتخار ایران اسلامی این است که جایی از تروریسم حمایت نکرده است، امروز حزب‌الله لبنان قربانی تروریسم است.

خدیری اظهار کرد: در عراق و سوریه شمارش معکوس نابودی داعش به سرکردگی رژیم آل سعود آمریکا و کشورهای غربی آغاز شده است.

امام جمعه شهر جدید پرند بیان کرد: با اتحاد اهل تسنن، ایزدی و تشیع در گروه حشد الشعبی یک صدا در یک جبهه علیه داعش جنگ می‌کنند.

وی تصریح کرد: باید توجه کرد هدف چه چیزی بود؟ نسخه چه بود؟ داعش را آوردند شیعه و سنی را به جان هم بیندازند، مسلمان را به جان مسلمان بیندازند اما آب را در هاون کوبیدند.

خدیری خاطرنشان کرد:‌ امروز باتدبیر مرجعیت بزرگوار شیعه در نجف، عراق یکپارچه شده و در مقابل داعش، رژیم آل سعود و آمریکا ایستاده‌اند و به ترکیه هشدار می‌دهند.

امام جمعه شهر جدید پرند گفت: در دهه اول محرم دیدیم آل سعود مجلس ختم و فاتحه‌خوانی در کشور یمن را با موشک آمریکایی مورد هدف قرار داد و حدود 900 نفر را به خاک و خون کشید اما صدایی بیرون نیامد.

وی اظهار کرد: سازمان ملل خاموش و کشورهای اسلامی همه به‌جز ایران همه ساکت بودند، امروز در موصل چند نفر داعشی منفور و ملعون که بویی از اسلام نبرده‌اند کشته می‌شوند که باید هم کشته شوند، صدای غرب و آمریکا و رژیم آل سعود بلند می‌شود.

خدیری در پایان متذکر شد: آنچه واضح است به فضل الهی در روزهای آینده رسوایی به تمام معنای آمریکا در موصل و حلب را خواهیم دید و عن قریب دنیای اسلامی با چشم بیدار، نابودی آل سعود را به تماشا خواهد نشست.

    
خبرگزاری فارس: آمار نقش مهمی در کشور دارد/ دشمن به دنبال تحریف عاشوراست

امام جمعه رباط کریم گفت: خانواده‌ها باید اطلاعات درستی از وضعیت زندگی‌شان در هنگام مراجعه حضوری مأموران ارائه دهند، چراکه آمار نقش مهمی در کشور دارد.

به گزارشخبرگزاری ایران انلاین، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسینعلی محمدی‌نژاد  در خطبه‌های نماز جمعه شهر رباط کریم که در مصلای این شهر و با حضور پرشور مردم برگزار شد بعد از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: باید رعایت تقوای الهی را همیشه و در همه حال مورد توجه قرار دهیم.

امام جمعه رباط کریم بیان کرد: افرادی توانایی مقابله با منکرات، زشتی و فحشا را دارند که دارای قدرت باشند و لازمه مقابله با ظلم، مقاومت در برابر حاکمان ظالم است، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نیز به درستی در برابر نااهلان ایستادند و سر خم نکردند.

وی تصریح کرد: اگر مسائل و شرایط زمان هر امامی مانند شرایط زمان امام حسین (ع) بود ایشان هم قیام می‌کردند فرقی نمی‌کند هر کدام در زمان خود شرایط مختلفی داشتند پس باید شرایط به وجود می‌آمد سپس بقیه امامان هم قیام می‌کردند.

محمدی‌نژاد با تسلیت سالروز شهادت سید مصطفی خمینی (ره) ادامه داد: این شهید بزرگوار را از ما گرفتند وی نبوغ عجیبی داشت و دریایی بزرگ از مباحث بود، سید مصطفی خمینی (ره) یکی از نخبگان اسلام بودند.

امام جمعه رباط کریم تأکید کرد: از همه کسانی که در سرشماری نفوس و مسکن به صورت اینترنتی ثبت نام کردند قدردانی می‌کنم، خانواده‌ها باید اطلاعات درستی از وضعیت زندگی‌شان در هنگام مراجعه حضوری مأموران ارائه دهند، چراکه آمار نقش مهمی در کشور دارد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال تحریف عاشوراست و در این راستا توطئه‌های مختلفی را در پیش گرفته است.

محمدی نژاد از پلیس و راهور شهرستان رباط کریم قدردانی و خاطرنشان کرد: از نیروی انتظامی و پلیس راهور که در عاشورا نظم و امنیت را به وجود آوردند قدردانی می‌کنم، کسانی که واقعاً نگذاشتند علامت‌ها را بیرون بیاورند، این علامت‌ها را مسیحیت به دین ما آوردند علامت یک تکه آهن یا چوب با پارچه‌ای بوده نه اینکه چهل تیغ این‌ها را کسانی که بلند می‌کنند آسیب می‌بینند و موجب مشکلات می‌شوند نوع عزاداری‌ها متفاوت شده است و باید مراقب ترفندهای دشمنان برای مقابله با دین اسلام باشیم.

    
خبرگزاری فارس: کشف بیش از 2 هزار و 500 قلم قرص غیرمجاز در بهارستان

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان بهارستان از دستگیری یک فروشنده قرص‌های ترامادول و روان‌گردان در این شهرستان و کشف بیش از 2 هزار و 520 قلم قرص غیرمجاز خبر داد.

واحد نورمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین، از دستگیری یک فروشنده قرص‌های ترامادول و روان‌گردان در شهرستان بهارستان و کشف بیش از 2 هزار و 520 قلم قرص غیرمجاز خبر داد.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان بهارستان بیان کرد: در پی کسب اخبار و اطلاعاتی مبنی بر نگهداری و خرید و فروش اقلام دارویی غیرمجاز در یکی از عطاری‌های شهر گلستان از توابع این شهرستان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران مبارزه با مواد مخدر این شهرستان قرار گرفت.

وی بیان کرد: در این راستا پس از هماهنگی با مقام قضائی، مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان بهارستان موفق شدند در یک عملیات غافلگیرانه فروشنده اصلی قرص‌های غیرمجاز را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

به گفته نورمحمدی در بازرسی از انبار مغازه این سوداگر مرگ بیش از 2 هزار و 520 قلم قرص غیرمجاز به همراه آلات و ادوات استعمال مواد مخدر کشف شد.

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان بهارستان در پایان با اشاره به دستگیری یک متهم و توقیف یک دستگاه خودرو در این عملیات تصریح کرد: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

وی در پایان متذکر شد: باید با مشارکت دیگر نهادها و همچنین مردم به سمتی حرکت کنیم تا بتوانیم آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم.

    
خبرگزاری فارس: توقیف محموله لوازم آشپزخانه قاچاق در رباط کریم

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم از توقیف محموله لوازم آشپزخانه قاچاق به ارزش 162 میلیون ریال خبر داد.

فرامرز عبدالله‌زاده‌پاشاکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین، با اشاره به اهمیت مبارزه با پدیده قاچاق از توقیف محموله لوازم آشپزخانه قاچاق به ارزش 162 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم اظهار کرد: مأموران کلانتری 14 ابوطالب حین گشت‌زنی در محورهای اصلی این شهرستان به یک دستگاه خودرو وانت باری مشکوک شده و به راننده آن دستور ایست دادند.

وی بیان کرد: مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان رباط کریم خودرو را متوقف کرده و در بازرسی به عمل آمده از قسمت بار خودرو موفق به کشف 6 دستگاه فرگاز و هود آشپزخانه قاچاق شده و متهم را دستگیر و جهت بررسی و بازجویی به پلیس آگاهی انتقال دادند.

عبدالله‌زاده‌پاشاکی تصریح کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی جرم خود را قبول کرده و در ادامه به قاچاق لوازم آشپزخانه و بارگیری در یکی از استان‌های غربی کشور اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم با اشاره به اینکه ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده توسط کارشناسان، 162 میلیون ریال برآورد شده است، خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

وی در پایان متذکر شد: نیروی انتظامی تمام تلاش خود را برای مبارزه با قاچاق کالا به کار بسته است تا با این پدیده که به تولید داخلی ضربه می‌زند کاهش یابد.

    
خبرگزاری فارس: گام برداشتن در مسیر انتخابات هوشمند از وظایف فعالان سیاسی است

فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: گام برداشتن در مسیر انتخابات هوشمند از وظایف فعالان سیاسی است.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، سعید بیات  در جلسه‌ای که با نمایندگان اصلاح‌طلبان در فرمانداری رباط کریم برگزار شد، اظهار کرد: گام برداشتن در مسیر انتخابات هوشمند بر اساس مصالح کشور و مردم، معرفی افراد اصلح به مردم  از وظایف فعالان سیاسی است.

فرماندار شهرستان رباط کریم با اشاره به اینکه مردم ما ثابت کرده‌اند که به بلوغ سیاسی رسیده‌اند، بیان کرد: یکی از عوامل ارتقای بلوغ سیاسی مردم کار خوب احزاب و گروهای سیاسی و اجتماعی است.

وی تصریح کرد: وظیفه فعالان سیاسی تلاش برای جلوگیری از هدررفت منابع کشور و امکانات با انتخاباتی هوشمند و کمک به ایجاد شور و نشاط انتخاباتی است و در این زمینه وظیفه سنگینی دارند.

بیات از جریان‌های سیاسی خواستار کادر سازی و کمک به مردم برای ارائه درست اطلاعات برای شناخت کاندیداهای مورد نظر به خصوص در انتخابات شوراهای اسلامی شد.

فرماندار شهرستان رباط کریم خاطرنشان کرد: جریان‌های سیاسی باید  به مطالبه گری حقوق حقه مردم بپردازند.

وی با اشاره به پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا ادامه داد: توقع ما از فعالان سیاسی تکیه بر نقاط مشترک و کاهش اختلافات جناحی و ایجاد زمینه برای مشارکت حداکثری است.

بیات ادامه داد: حضور مردم در این صحنه همواره پشتوانه نظام در مصاف با دشمنان و دنیای بیگانه بوده است.

فرماندار شهرستان رباط کریم خاطرنشان کرد: هرکس به خدا خوش‌گمان باشد خداوند مطابق گمان او با او رفتار می‌کند، به همین دلیل هدف در این عرصه باید جلب رضای خداوند و خدمت صادقانه برای مردم و کشور باشد.

وی گفت: اگر اقدامات ما در این چارچوب باشد خداوند دل‌های کسانی را که با ما اختلاف دارند را نرم خواهد کرد، به همین دلیل مشیعت الهی مافوق همه افکار و گرایشات است.

بیات در پاسخ به فعالان سیاسی در خصوص خط فکری خود گفت: من فرماندار همه مردم شهرستان هستم و از این‌ رو فرماندار همه جناح‌های سیاسی این شهرستان  و مجری سیاست‌های دولت تدبیر و امید در رباط کریم هستم.

فرماندار شهرستان رباط کریم اظهار کرد: هر جریانی که برای مردم و بالابردن سطح خدمات به مردم و ارتقای اهداف دولت کار کند مورد حمایت است و فعالان سیاسی موظفند دیدگاه‌های دولت را به مردم ارائه داده و با استفاده از ظرفیت‌های شهرستان مسؤولان را برای خدمت به مردم یاری دهند.

وی در پایان این جلسه ضمن شنیدن نقطه نظرات اصلاح‌طلبان در خصوص اقدامات تخریبی برخی از جریانات سیاسی گفت: باید از کشمکش‌ها به دور باشیم، فصل الخطاب ما قانون است و اگر کسی فراتر از قانون کار کرده و بخواهد کسی را تخریب نماید با او برخورد خواهیم کرد.

    
خبرگزاری فارس: ارزان‌سازی ورزش و توسعه ورزش همگانی ضروری است

فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: ارزان‌سازی ورزش و توسعه ورزش همگانی امری ضروری است.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، سعید بیات در جلسه تجلیل از ورزشکاران رباط کریم اظهار کرد: ارزان‌سازی ورزش و توسعه ورزش همگانی امری ضروری است.

وی با اشاره به اینکه درصد شادابی در جامعه ما نیازمند نگاه ویژه و ارتقا است، ورزش را عاملی مؤثر در ایجاد شور و نشاط اجتماعی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی دانست و بیان کرد: باید با همکاری و تعامل برای توسعه ورزش همگانی و قرار دادن ورزش در سبد خانوارها کوشش کنیم.

فرماندار شهرستان رباط کریم تصریح کرد: در بسیاری از خانواده‌ها جوانان مستعد و سالم وجود دارد اما به دلیل مضیقه مالی قادر به استفاده از امکانات و فضاهای ورزشی نیستند که باید بستر مناسب برای بهره‌مندی تمام خانواده‌ها از ورزش فراهم شود.

وی با تأکید بر ایجاد فضاهای مناسب برای ورزش بانوان گفت: متأسفانه فضای نشاط و استفاده از امکانات ورزشی برای بانوان محدود است که مسؤولان و دست‌اندرکاران ورزش باید به این امر نگاه ویژه‌ای داشته باشند و زیرساخت‌های لازم را برای استفاده از عموم مردم آماده کنند.

بیات با بیان اینکه اداره ورزش و جوانان باید هم در زمینه ورزش و هم در بحث ساماندهی امور جوانان فعالیت کند، افزود: نگاه ورزش و جوانان بیشتر از پرداختن به جوانان به سمت ورزش است که باید با استفاده از خرد جمعی و مدیریت منابع در این زمینه بیشتر کار شود و برنامه‌های مدونی در خصوص ساماندهی امور جوانان در این اداره تعریف شود.

وی در پایان متذکر شد: داروهایی که در برخی از باشگاه‌ها استفاده می‌شود سلامت جوانان و ورزشکاران را به مخاطره می‌اندازد بنابراین باید مسؤولان هیأت‌های ورزشی بر این امر نظارت بیشتری داشته باشند.

    
خبرگزاری فارس: حفاری و تجهیز 2 حلقه چاه در شهرستان بهارستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران گفت: دو حلقه چاه در شهرستان بهارستان با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 700 میلیون ریال حفاری و تجهیز شد.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، سید مهدی موسوی  در گفت‌وگو با خبرنگاران در شهرستان بهارستان اظهار کرد: به منظور خدمات‌رسانی بیشتر به مشترکین، دو حلقه چاه در سطح این شهرستان حفر و تجهیز و آماده بهره‌برداری شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران بیان کرد: با توجه به گستردگی حوزه شهری، مهاجرپذیری منطقه و افزایش ساخت و ساز و سکونت در منطقه جنوب غربی استان تهران به‌ویژه در شهرستان‌های بهارستان و رباط کریم، تأمین آب آشامیدنی اهالی، یکی از اساسی‌ترین و اصلی‌ترین اقدامات شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران است.

وی تصریح کرد: به منظور تأمین و توزیع آب آشامیدنی شهروندان ساکن در شهرستان بهارستان و در راستای تقویت شبکه‌های آب شرب موجود، دو حلقه چاه در محل اداره آبفای نسیم‌شهر و بوستان فدک این شهر حفاری و تجهیز شد.

موسوی خاطرنشان کرد: این دو حلقه چاه با هدف ارتقای کمی و کیفی آب شرب شهروندان با صرف اعتباری معادل 5 میلیارد و 700 هزار ریال از محل اعتبارات عمرانی حفاری و تجهیز شده که پس از انجام آزمایش پمپاژ آماده بهره‌برداری خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران گفت: با حفاری و تجهیز این دو حلقه چاه در مجموع بیش از 40 لیتر بر ثانیه آب استحصالی قابل استفاده و بهره‌برداری است.

رئیس هیأت مدیره شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران افزود: همچنین مطالعات لازم در خصوص حفاری 15 حلقه چاه نیز در شهرستان‌های اسلامشهر، رباط کریم و بهارستان صورت گرفته و در صورت تأمین اعتبارات تخصیص یافته در اسرع وقت، حفاری این چاه‌ها نیز عملیاتی خواهد شد.

موسوی در پایان متذکر شد: در حال حاضر آب آشامیدنی شهروندان و مشترکین محترم حوزه جنوب غربی استان تهران با کمیت و کیفیت مطلوب تأمین و توزیع می‌شود و امیدواریم با حفر و تجهیز و بهره‌برداری از این چاه‌ها نیز ضمن ارتقای وضعیت فعلی، شاهد کوچک‌ترین مشکلات در خصوص تأمین آب شرب در منطقه جنوب غربی استان تهران نباشیم.

    
خبرگزاری فارس: آمارگیری حضوری با کمترین ضریب خطا صورت گیرد

فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: با توجه به اهمیت آمار برای برنامه‌ریزی‌های کشور باید کار آمارگیری حضوری علاوه بر حفظ امانتداری اطلاعات مردم با کمترین ضریب خطا صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، سعید بیات در مراسم افتتاحیه مرحله حضوری سرشماری نفوس و مسکن 95 شهرستان رباط کریم در محل ستاد سرشماری این شهرستان اظهار کرد: با توجه به اهمیت آمار برای برنامه‌ریزی‌های کشور باید کار آمارگیری حضوری علاوه بر حفظ امانت‌داری اطلاعات مردم با کمترین ضریب خطا صورت گیرد، از این‌ رو آمارگیران باید با دقت نظر بیشتری کار کنند.

فرماندار شهرستان رباط کریم در جمع آمارگیران و کارشناسان طرح سرشماری نفوس و مسکن 95 در رباط کریم بیان کرد: با توجه به اینکه اعتبارات بر مبنای سرانه‌های جمعیتی به هر منطقه تعلق می‌گیرد اهمیت ثبت تمام خانوارها و جمعیت شهرستان رباط کریم به خصوص در شهر پرند که به دلیل سیاست‌های بخش مسکن، بخش وسیعی از جمعیت را در خود جای داده است برای شهرستان بسیار مهم است از این‌رو خواستار توجه جدی آمارگیران شد.

وی ادامه داد: سرشماری در ایران در سنوات گذشته هر 10 سال یک‌بار صورت می‌گرفته و از سال 90 به‌صورت هر پنج سال انجام می‌شود و انجام درست این سرشماری مبنای برنامه‌ریزی برای پنج سال آینده شهرستان رباط کریم است که باید به خوبی انجام شود.

بیات به مزایای استفاده از ثبت نام اینترنتی و تکمیل اطلاعات خانوارها به‌صورت الکترونیکی اشاره کرد و گفت: سرشماری سال 95 با بهره‌گیری از روش سنتی و اینترنتی بخش زیادی از هزینه‌های دولت در امر سرشماری را کاهش می‌دهد.

فرماندار شهرستان رباط کریم ادامه داد: سرعت استخراج و اطلاع‌رسانی نتایج سرشماری، حذف کاغذ و عدم نیاز به فضا برای نگهداری مدارک کاغذی سرشماری و حذف فرآیندهای ورود و پردازش اطلاعات از مزایای سرشماری اینترنتی است.

وی ضمن آرزوی موفقیت برای همه دست‌اندرکاران این طرح ملی خواستار همکاری همه ارگان‌ها و مردم با مأموران آمارگیر شد.

شایان ذکر است 87 آمارگیر کار مرحله حضوری سرشماری در شهرستان رباط کریم را شروع کردند.

    
    
خبرگزاری فارس: کشاورزی از محورهای اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرستان بهارستان گفت: کشاورزی از محورهای اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است 

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، سیف‌الله علامی  در مراسم تودیع و معارفه مدیران قبلی و جدید جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان که در محل این اداره برگزار شد، اظهار کرد: حوزه کشاورزی به لحاظ تأمین امنیت غذایی مردم بسیار مهم و با اهمیت است.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرستان بهارستان بیان کرد: یکی از سرمایه‌های نیروی انسانی کشور، کشاورزان و نیروهای جهاد کشاورزی به شمار می‌روند.

وی تصریح کرد: توسعه و پیشرفت اقتصادی در تمام کشورها از کشاورزی آغاز شده و در کنار آن باید صنعت را نیز مد نظر داشته باشیم.

علامی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های دولت در این خصوص خاطرنشان کرد: کشاورزی از محورهای اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است و دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به این مهم داشته است.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرستان بهارستان به اقدامات صورت گرفته در حوزه اقتصاد مقاومتی و کشاورزی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: به علت وسعت و مساحت اندک شهرستان بهارستان، کشت گلخانه‌ای در این شهرستان مورد توجه قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: در 6 ماه اول سال و بر اساس تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان بهارستان، احداث دو گلخانه هشت و پنج هکتاری آغاز شده است تا بتوانیم از ظرفیت موجود به بهترین شکل ممکن بهره ببریم.

وی بیان کرد: در صنایع تبدیلی کشاورزی نیز برنامه‌هایی در نظر است تا از این ظرفیت برای توسعه کشاورزی شهرستان بهارستان استفاده شود، به همین دلیل این اقدامات باید با برنامه‌ریزی و کار کارشناسی شده صورت گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرستان بهارستان در پایان متذکر شد: با توسعه کشاورزی می‌توان از واردات این نوع محصولات به کشور بی‌نیاز شویم و در سایه خودکفایی شکور به سمت تحقق اقتصاد مقاومتی نیز حرکت کنیم.

    
خبرگزاری فارس: تشریح عملکرد اخیر شهرداری پرند

معاون خدمات شهری شهردار پرند عملکرد این نهاد را طی روز‌های اخیر تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، سعید پایبند در حاشیه بازدید از سطح شهر پرند اظهار کرد:  روشنایی سطح شهر پرند از سوی معاونت خدمات شهری با نهایت جدیت دنبال می‌شود.

معاون خدمات شهری شهردار پرند بیان کرد: طی بازدیدهای شبانه توسط نیروهای خدمات شهری از سطح شهر پرند برخی از مناطق شهر روشن شد.

وی تصریح کرد: در همین راستا خاموشی‌هایی در مناطق فاز یک، خیابان آسمان، جنب بوستان پیام نور و همچنین کوچه سرو 6 و هشت، فاز صفر، خیابان جام جم و فاز دو، خیابان آزالیا رفع شد. 

پایبند خاطرنشان کرد: همچنین پل‌های فرسوده در بلوار چهارباغ شهر پرند تعویض و بازسازی شد.

وی گفت: فرسودگی روکش، ازکارافتادگی و فرسایش درزهای طولی و عرضی از شایع‌ترین مشکلات و آسیب‌های پل‌های فلزی سطح شهر به شمار می‌آیند که در راستای حل این مشکل، واحد فنی و عمرانی شهرداری پرند اقدام به تعویض و تعمیر پل‌های سطح شهرکرد.

معاون خدمات شهری شهردار پرند ابراز کرد: با توجه به خرابی و نامناسب بودن بیشتر پل‌های آهنی، کف نامناسب و کم‌عرض بودن پل، شهرداری نسبت به اصلاح و بازسازی پل‌ها با شیوه‌ای جدید و بر اساس اندازه‌ی ورودی معابر اقدام می‌‌کند تا شهروندان هنگام تردد خودروها با مشکلی مواجه نشوند و در این خصوص اصلاح و بازسازی پل‌های بلوار چهارباغ انجام شد.

وی اظهار کرد: در ادامه روند کاشت گسترده نهال در سطح شهر و با توجه به لزوم کاشت نهال در سطح شهر و مقابله با آلودگی هوا، در تازه‌ترین اقدام 150 اصله نهال زیتون‌تلخ، بوته رز، ابریشم مصری، بوته یوکا و خرزهره از حاشیه بلوار امام خمینی (ره) تا رستوران بزرگ پرند مورد کاشت قرار خواهد گرفت.

پایبند بیان کرد: برای اجرای این طرح، عملیات تعویض خاک نباتی و لوله‌گذاری در حال اجرا است و در ادامه 150 اصله نهال کاشته می‌شود.

وی در پایان متذکر شد: عملیات به زراعی، علف کشی، تشتک‌زنی، حذف پاجوش و تنه‌جوش، شن‌کشی و خشکه‌زنی تمامی بوستان‌های محلی سطح شهر نیز در حال اجراست.