X
تبلیغات
 

خبرگزاری فارس: شناسایی 2 مورد ضایعات‌سوزی در گشت و پایش شبانه محیط زیست بهارستان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از گشت و پایش شبانه در محورهای خیرآباد، همدانک، اورین، قلعه میر و شهرک صنعتی بهاریه شهرستان و شناسایی 2 مورد ضایعات‌سوزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از سایت اطلاع‌رسانی محیط زیست استان تهران (سامات)، شیدا اکار از گشت و پایش شبانه در محورهای خیرآباد، همدانک، اورین، قلعه میر و شهرک صنعتی بهاریه شهرستان بهارستان و شناسایی دو مورد ضایعات‌سوزی خبر داد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با بیان اینکه این گشت به منظور رسیدگی بیشتر به موضوع شکوائیه‌های واصله مردمی در خصوص انتشار بوی نامطبوع در منطقه قلعه میر صورت گرفت، افزود: در این راستا تعدادی از واحدهای صنعتی و تولیدی مورد بازدید قرار گرفتند که مورد خاصی مبنی بر آلودگی در زمان بازدید مشاهده نشد، ضمناً یکی از واحدهای بازیافت فلزات رنگین مورد شکایت ساکنین منطقه که تذکرات لازم در زمینه بهبود فعالیت خود و کنترل آلودگی را از سوی اداره محیط زیست دریافت کرده بود، مورد پایش قرار گرفت.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه متخلفین و سودجویان در ساعات پایانی روز اقدام به پسماند و ضایعات‌سوزی می‌کنند، کارشناسان این اداره در ادامه گشت شبانه خود با تعدادی از این موارد برخورد کردند که دو مورد از ضایعات‌سوزی‌ها متعلق به دو واحد درودگری بوده که با وجود درخواست کارشناس و مأمور اجرایی این اداره واحدهای یادشده از باز کردن درب واحد ممانعت به عمل آوردند.

اکار در ادامه با اشاره به اینکه در راستای رسالت این اداره در زمینه حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی‌ها و حفظ سلامت و آرامش شهروندان و به منظور مقابله با ادامه و افزایش پسماند و ضایعات‌سوزی در منطقه اقدامات لازم صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: با افراد خاطی برخورد خواهد شد و مسلماً انجام گشت‌های شبانه مستمر در رسیدن به این هدف ضروری است.

    
خبرگزاری فارس: کانال‌های اصلی منطقه الارد لایروبی می‌شوند

شهردار ناحیه یک الارد از آغاز طرح لایروبی کانال‌های اصلی منطقه الارد به منظور حفظ پاکیزگی و نظافت عمومی شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، علی‌اصغر اسفنجانی بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از سطح ناحیه شهری الارد از آغاز طرح لایروبی کانال‌های اصلی این منطقه به منظور حفظ پاکیزگی و نظافت عمومی شهر خبر داد.

وی با اشاره به اینکه طرح پاک‌سازی و نظافت منطقه الارد توسط این شهرداری به‌صورت روزانه انجام می‌پذیرد، اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن در فصل گرما و جلوگیری از هرگونه بوی تعفن، حفظ نظافت و بهداشت عمومی الارد به‌زودی توسط امور خدمات شهر کانال‌های اصلی لایروبی و شستشو خواهند شد.

شهردار ناحیه یک الارد همچنین از اجرای طرح پاک‌سازی علف‌های هرز و جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی در این منطقه خبر داد و بیان کرد: امیدواریم به ترتیب طی یک بازده زمانی معین این طرح در کل منطقه الارد اجرا و شاهد پاکیزگی سراسری در منطقه الارد باشیم. 

وی در پایان متذکر شد: تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا شاهد رضایت خاطر شهروندان باشیم.

    
خبرگزاری فارس: تولید گندم در رباط کریم از مرز 4 هزار تن گذشت

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم با اشاره به برداشت بیش از 4 هزار تن گندم از اراضی این شهرستان گفت: 670 هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت گندم رفته است.

 به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، علیرضا حیدری بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مزارع شهرستان رباط کریم با بیان اینکه بیش از 670 هکتار از اراضی این شهرستان  به کشت گندم اختصاص یافته است، اظهار کرد: شهرستان رباط کریم یکی از مناطق تولیدکننده گندم در استان تهران است و در این زمینه از طرفیت‌های بالایی برخوردار است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم با اشاره به میزان برداشت محصول گندم از اراضی قابل کشت این شهرستان ادامه داد: به همت کشاورزان شهرستان رباط کریم، بیش از 4 هزار تن گندم از مزارع و اراضی قابل کشت شهرستان برداشت شده است.

وی اضافه کرد: تلاش داریم تا با آموزش کشاورزان و افزایش استفاده از شیوه‌های آبیاری مدرن و تحت فشار، از ظرفیت‌های شهرستان رباط کریم در حوزه کشاورزی به صورت گسترده استفاده کنیم تا بتوانیم در راستای اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم تأکید کرد: کشاورزان برای پایداری و حاصلخیزی خاک و مبارزه با آفات، تناوب کشت را رعایت کنند تا محصولات پرباری را برداشت کنند و هم به اقتصاد خود و هم به اقتصاد جامعه کمک کنند.

    
خبرگزاری فارس: ائمه جمعه فرماندهان قرارگاه و مرزبان انقلاب هستند

امام جمعه نسیم‌شهر گفت: ائمه جمعه فرماندهان قرارگاه و مرزبان انقلاب هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، جلسه برنامه‌ریزی برگزاری مراسم پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسط آیت‌الله طالقانی(ره) بعد از ظهر امروز در محل دفتر امام جمعه نسیم‌شهر تشکیل شد.

این جلسه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین احمد محسن‌زاده امام جمعه بخش بوستان و با حضور رئیس شورای اسلامی شهرستان بهارستان، معاون اداری مالی و برنامه‌ریزی فرماندار این شهرستان و سایر مسؤولین ادارات بهارستان برگزار شد.

محسن‌زاده در ابتدای این جلسه با تأکید بر حضور مسؤولان و اعضای ستاد نماز جمعه در مصلی‌های اقامه نماز جمعه به جایگاه و اهمیت نماز جمعه در احیای فرهنگ جامعه اشاره کرد.

وی با تبیین سخنان رهبر معظم انقلاب، نماز جمعه را قلب فرهنگی و قرارگاه ایمان، تقوا، علم و اخلاق شهرها دانست و بر لزوم حضور گسترده در این اجتماع سیاسی و عبادی را تأکید و اظهار کرد: ائمه جمعه فرماندهان قرارگاه و مرزبان انقلاب هستند.

در ادامه جلسه مقرر شد ستادی با عضویت دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی تشکیل شود. سپس با پیشنهاد و بحث و بررسی اعضای حاضر مصوب شد تا ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی، ورزشی، تبلیغات محیطی، تزیین مصلی، دیوارنویسی، قدردانی از اعضای فعال ستاد و نمازگزاران، برگزاری مسابقات احکام و قرآن، برگزاری نمایشگاه کتاب، صنایع‌دستی و عفاف و حجاب، تجلیل از خانواده معظم شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم، نامگذاری یکی از میادین شهر به نام مصلی یا آدینه، عضویت رایگان در کتابخانه و برگزاری سانس‌های رایگان استخر به مناسبت سالروز اقامه نماز جمعه صورت پذیرد.

    
خبرگزاری فارس: پایان برداشت غلات در بهارستان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان از پایان برداشت غلات در این شهرستان خبر داد.

محمدعلی شاکری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غرب استان تهران از پایان برداشت غلات در شهرستان بهارستان خبر داد و اظهار کرد: در این شهرستان 188 هکتار گندم، 182 هکتار جو و 140 هکتار تریتیکاله کشت شده است.

وی ادامه داد: تولید گندم شهرستان بهارستان نیز 902 تن بوده که از این میزان 853 تن تحویل سیلو شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان تصریح کرد: از 182 هکتار جوی کشت‌شده، 690 تن جو برداشت شده که از این میزان 292 تن تحویل سیلوها شده و مابقی به مصرف دامداری‌های منطقه رسیده است.

شاکری در پایان متذکر شد: امیدواریم در سال آینده با تمهیدات لازم در زمینه روش‌های نوین آبیاری بتوانیم سطح کشت غلات را در شهرستان افزایش دهیم.

    
خبرگزاری فارس: کشف یک تن گوشت و مرغ آلوده در رباط کریم

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم از کشف یک تن گوشت و مرغ آلوده قبل از توزیع در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از پایگاه خبری پلیس، فرامرز عبدالله‌زاده پاشاکی از کشف یک تن گوشت و مرغ آلوده قبل از توزیع در شهرستان رباط کریم خبر داد.

وی اظهار کرد: مأموران کلانتری 14 ابوطالب حین گشت‌زنی‌های محسوس و نامحسوس در محورهای اصلی موفق به شناسایی محل دپوی گوشت و مرغ‌های منجمد آلوده در شهرک صنعتی «ده حسن» شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم بیان کرد: مأموران انتظامی سریعاً با تشکیل یک تیم عملیاتی و هماهنگی قضائی وارد محل شده و در بازرسی انجام شده یک هزار و 80 کیلوگرم گوشت و مرغ منجمد آلوده به ارزش 324 میلیون ریال کشف کردند.

وی با اشاره به دستگیری یک متهم در این زمینه تصریح کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های انجام شده ضمن اعتراف به جرم خود به دپوی یک هزار و 80 کیلوگرم گوشت و مرغ منجمد آلوده اقرار کرد.

پاشاکی در پایان متذکر شد: متهم قصد توزیع گوشت و مرغ‌های آلوده را در قصابی‌ها و بازار مرغ‌فروشان داشت که با هوشیاری مأموران موفق به این کار نشد.

    
خبرگزاری فارس: نماز جمعه از مهم‌ترین پشتوانه‌های نظام است

رئیس شورای اسلامی بهارستان گفت: نماز عبادی سیاسی جمعه از مهم‌ترین پشتوانه‌ها، تکیه‌گاه و سنگر نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

ابراهیم ابراهیمی امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غرب استان تهران در آستانه فرارسیدن سالروز اقامه نخستین نماز جمعه ضمن تبریک این روز بزرگ به مردم و ائمه جمعه و جماعات شهرستان بهارستان اظهار کرد: نماز عبادی سیاسی جمعه از مهم‌ترین پشتوانه‌ها، تکیه‌گاه و سنگر نظام مقدس جمهوری اسلامی و محل حضور مردم متدین و انقلابی، منادی وحدت، همدلی و کانون ایمان و حفظ و احیای ارزش‌های اسلامی است که در جامعه از جایگاه و منزلت والایی برخوردار است.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه رفیع این پایگاه عبادی و سیاسی در کشور تصریح کرد: جایگاه نماز عبادی و سیاسی در کشور به حدی دارای اهمیت و تأثرگذار در تمام فرآیند جاری کشور است که حضرت امام خمینی(ره) فرمودند «نماز جمعه از بزرگ‌ترین عنایات حق‌تعالی به جمهوری اسلامی ایران است» و حضرت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر یاد می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی بهارستان با اشاره به آیه 9 سوره جمعه قرآن کریم بیان کرد: در این آیه نورانی آمده است که اى کسانى که ایمان آورده‌اید چون براى نماز جمعه ندا داده شد به سوى ذکر خدا بشتابید و داد و ستد را واگذارید اگر بدانید این براى شما بهتر است.

وی در ادامه ضمن تبریک فرارسیدن پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه به فرمان حضرت امام خمینی(ره) توسط مرحوم حضرت آیت‌الله طالقانی از خداوند منان عزت و توفیق روزافزون تمامی اعضای ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان در خدمتگزاری به جامعه اسلامی تحت توجهات حضرت بقیةالله‌الاعظم(عج) و در سایه رهبری‌های حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) را مسئلت کرد.

    
خبرگزاری فارس: امروز صالحیه در مدار توسعه و پیشرفت قرار دارد

شهردار صالحیه گفت: امروز صالحیه در مدار توسعه، تعالی و پیشرفت قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی شهرداری صالحیه، آیین تکریم پیمان ویانی و معارفه احسان اصغری مدیر جدید حراست شهرداری صالحیه در سالن اجتماعات ساختمان شهرداری برگزار شد.

در این مراسم که با حضور اسفندیار مبتکر سرابی مدیر‌کل حراست استانداری تهران همراه بود علیرضا قربانی شهردار صالحیه به ارائه شرحی از اقدامات و عملکردهای مجموعه مدیریت شهری پرداخت و مسیر توسعه و آبادانی صالحیه را تابناک توصیف و ابراز کرد: امروز صالحیه در مدار توسعه، تعالی و پیشرفت قرار دارد.

وی با اشاره به الکترونیزه ساختن امور گوناگون شهرداری اظهار کرد: شهرداری صالحیه با ایجاد و راه‌اندازی سیستم بایگانی الکترونیک و اتوماسیون اداری توانسته است در صفوف نخستین ارائه خدمات مطلوب به مراجعین باشد که صدور پایان کار ساختمان با تأکید بر حفظ محتوای پرونده پلاک‌های موجود و جلوگیری از خطاهای انسانی از همین طریق میسر می‌شود.

شهردار صالحیه بیان کرد: در گذشته فقدان پایگاه مستقل آتش‌نشانی یکی از چالش‌های خطیر شهر صالحیه پس از گذار یک دهه از شهر شدن آن به شمار می‌رفت و ساماندهی آن مقدم بر سایر اولویت‌ها قلمداد می‌شد و در همین راستا با تملک 600 متر مربع زمین و ساخت دو طبقه ساختمان آتش‌نشانی با در نظر گرفتن ابعاد فنی و شهرسازی در کمتر از 6 ماه اسباب برون‌رفت از مخاطرات پیش رو فراهم شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه شهر صالحیه در گذشته با ادغام چند روستا موجودیت یافته بود، اما متاسفانه نهادهای خدمات‌رسان با وجود جمعیت رو به تزاید صالحیه قادر به تأمین زیرساخت‌های مناسب و لازم نظیر تأسیسات زیر‌بنایی در ابعاد گوناگون نبوده‌اند و بی‌شک تعامل سازنده شهرداری با نهادهای موصوف توانسته است مشکلات این چنینی را تنزیل بخشد.

قربانی در خصوص سایر اقدامات عمرانی گسترده در سطح شهر خاطرنشان کرد: ساماندهی معابر ورودی و روکش آسفالت بلوار 30 متری ولیعصر (عج) به متراژ چهار کیلومتر در سه مرحله لکه‌گیری، روکش، آسفالت با در نظر داشتن اهدافی مانند توسعه مبلمان و روشنایی شهری در ردیف اقدامات مناسبی بود که در ابتدا رقم خورد و احداث نخستین میدان شهر صالحیه مزین به نام شهید بلند آوازه انقلاب اسلامی دکتر بهشتی از شاخص‌ترین فعالیت‌های شهرداری صالحیه در حوزه عمران شهری بوده است.

وی در خصوص اتصال خیابان 30 متری ولیعصر (عج) به خیابان سردار جنگل شهرک واوان گفت: کمربندی موصوف حوزه نفوذ مناسبی برای صالحیه خواهد بود که تحقق آن موجب کاهش بار ترافیک و خروج از بن‌بست شهری می‌شود.

شهردار صالحیه احداث و تعریض جاده امامزاده باقر (ع) به مساحت 2 هزار و 500 متر را که با هدف کاهش سوانح جاده‌ای، تسهیل ارتباطات بین‌شهری صالحیه و ایجاد فضایی ایمن برای مسافرین جاده‌ای ضرورتی اجتناب‌ناپذیر خواند که به نیکی محقق شد.

وی در پایان اقدامات صورت گرفته را تقویت رفاه، تسهیل در معیشت شهروندی و تکریم آنان عنوان و متذکر شد: قطعاً همدلی و همگرایی مناسب ارکان گوناگون مدیریت شهری به تحقق چنین عملکردهای خجسته‌ای کمک کرده است.

    
خبرگزاری فارس: ایجاد پیوست فرهنگی هویتی برای طرح‌های عمرانی رباط کریم

شهردار رباط کریم ارتقای المان‌های هویتی شهری و توسعه المان‌های ایرانی اسلامی را یکی از سیاست‌های جدید شهرداری در ایجاد پیوست فرهنگی هویتی برای طرح‌های عمرانی این شهر برشمرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، مسعود مختاری صبح امروز در جمع مدیران شهرداری رباط کریم ارتقای المان‌های هویتی شهری و توسعه المان‌های ایرانی اسلامی را یکی از سیاست‌های جدید شهرداری در ایجاد پیوست فرهنگی هویتی برای طرح‌های عمرانی این شهر برشمرد.

شهردار رباط کریم با بیان اینکه در کنار انبوه پروژه‌های عمرانی به مسأله هویت شهری به عنوان یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های شهرداری نیز توجه ویژه‌ای می‌شود، اظهار کرد: تکیه بیش از حد به توسعه فیزیکی شهرها بدون توجه به مبحث هویت شهری و البته مواردی مانند تحقق سرانه‌ها می‌تواند بسیاری از شهرها را در ظاهر تحت عنوان شهر و در واقع به روستایی بزرگ و انبوهی از آهن و بتن بدون هویت مبدل سازد.

وی در ادامه با بیان اینکه درون‌مایه الهی و روح معنوی نهفته در معماری ایرانی اسلامی؛ روح انسان را جلا می‌دهد و آسایش و آرامش را به شهروندان هدیه کند، بیان کرد: شهرها باید طوری طراحی و ساماندهی شوند که ساکنان از سکونت در آن احساس آرامش و اسایش کنند و معماری شهرها نیز باید طوری باشد که باعث ایجاد استرس در شهروندان نشود و آنها را به شهر خود علاقه‌مند کند.

مختاری با بیان اینکه استرس در زندگی پردغدغه امروزی یکی از چالش‌های اصلی است، تصریح کرد: بدون شک توجه بیش از پیش به هویت، سیما و منظر شهری که اولویت‌های اصلی مدیریت شهری  هستند، می‌تواند هم تأثیر بسزایی در کاهش فشار و استرس‌های عصبی وارده بر شهروندان داشته باشد و هم باعث ارتقای نشاط و طراوت شهروندی شود.

این مدیر شهری در ادامه، عقب‌نشینی دیوار شهرداری و آزادسازی پارک معلم و همچنین آراستن دیواره‌های این پارک با طرح‌های و کنگره‌های اسلیمی و ایجاد آب‌نما در محدوده مصلای رباط کریم را با الهام گرفتن از باغ فین کاشان و چهارباغ اصفهان را جزء طرح‌های شهرداری رباط کریم برای ارتقای المان‌های هویتی شهری برشمرد.

شهردار رباط کریم در پایان متذکر شد: توسعه المان‌های ایرانی اسلامی بدون شک تنها منحصر به این موارد نمی‌شود بلکه یکی از سیاست‌های جدید شهرداری ایجاد پیوست فرهنگی هویتی برای طرح‌های عمرانی است به گونه‌ای که سعی خواهد شد پیش از تعریف هر پروژه شهری، در خصوص پشتوانه فرهنگی هویتی آن نیز برنامه‌ریزی شود.

    


خبرگزاری فارس: مدیرعامل معزول بانک ملت بازداشت شد/شناسایی شبکه بزرگ فساد بانکی

مدیرعامل معزول بانک ملت با دستور مراجع قضایی و توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده است.

به گزارش خبرنگار امنیتی دفاعی خبرگزاری فارس،‌ علی رستگار مدیرعامل معزول بانک ملت با دستور مراجع قضایی و توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده است.

بنابراین گزارش پس از مدتها کار شناسایی و اطلاعاتی یک شبکه فساد بانکی در کشور کشف شده که رستگار مدیرعامل معزول بانک ملت یکی از اعضای این باند است.

رستگار یکی از مدیرانی بود که در جریان افشای حقوق‌های نجومی مدیران دولتی و بانکی از سمت خود استعفا کرده بود!

به گزارش فارس، معاون سابق بین الملل رستگار نیز توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده است.

    
خبرگزاری فارس: تخریب ساخت و ساز غیرمجاز در روستاهای رباط کریم

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم گفت: پنج مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستاهای وهن‌آباد و علی‌آباد تخریب شد.

محمدرضا حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غرب استان تهران اظهار کرد: در اجرای تبصره 2 ذیل ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی مصوب سال 74، پنج مورد دیوارکشی غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستاهای وهن‌آباد و علی‌آباد از توابع شهرستان رباط کریم با حضور مسؤولان فرمانداری، بخشداری و ضابطان قضائی تخریب شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم بیان کرد: در این تخریب، دو مورد سوله، دو مورد بنا و اسکلت فلزی و یک فونداسیون قلع و قمع شد.

وی در ارتباط با ساخت و سازهای غیرمجاز عنوان کرد: بر حسب دستور اتخاذ شده از دادستان شهرستان رباط کریم مبنی بر جلوگیری از فعالیت افراد سودجو و فرصت‌طلب پنج مورد ساخت و ساز غیرمجاز به مساحت یک‌هزار و 500 مترمربع قلع و قمع شد.

حیدری در پایان متذکر شد: با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در روستاها برخورد قانونی صورت می‌گیرد، چراکه اراضی کشاورزی سرمایه ملی بوده و بستر مناسب برای افزایش تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی محسوب می‌شود.

    
خبرگزاری فارس: آغاز عملیات عمرانی آب‌نمای موزیکال پارک آبشناسان

شهردار رباط کریم از آغاز عملیات عمرانی آب‌نمای موزیکال به مساحت 2 هزار و 500 مترمربع در ضلع شمالی پارک 22 هکتاری آبشناسان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، مسعود مختاری بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از پارک آبشناسان رباط کریم از آغاز عملیات عمرانی آب‌نمای موزیکال به مساحت 2 هزار و 500 مترمربع در ضلع شمالی این پارک 22 هکتاری خبر داد.

شهردار رباط کریم با اشاره به اتمام فاز نخست احداث پارک بزرگ 22 هکتاری در منطقه آبشناسان و آغاز اقدامات اجرایی و تأسیساتی این پارک اظهار کرد: یکی از جاذبه‌های مهم پارک آبشناسان در آینده نزدیک وجود آب‌نما موزیکال در این پارک خواهد بود.

وی ادامه داد: این آب‌نما در مرحله دیوارچینی و جانمایی تأسیسات زیرزمینی است که پس از آن جانمایی، فواره‌ها و دیگر اقدامات مربوط به این آبنما نصب خواهد شد.

مختاری با اشاره به لزوم رسیدگی به منطقه آبشناسان و خدمات‌رسانی مناسب به آنها بیان کرد: با توجه به جدیدالاحداث بودن این شهرک لازم است تا زیرساخت‌های اساسی به صورت کلان تعریف و اجرا شود تا ساکنان شهرک آبشناسان با مشکلی در این زمینه مواجه نشوند.

شهردار رباط کریم در ادامه افزود: احداث این پارک با هدف تأمین سرانه‌های فضای سبز و ایجاد فضایی برای جمعیت ساکن در این منطقه به منظور فراغت و تنوع در گذران زمان و همچنین ایجاد هسته‌ای در شهرک برای تجمع فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی اجرایی می‌شود و امیدواریم با این اقدام آرامش و رضایت آنها را فراهم کنیم.

مختاری خاطرنشان کرد: پارک آبشناسان در فاز نهایی در زمینی به مساحت 22 هکتار طراحی و ساخته خواهد شد و دارای امکانات خاصی از جمله آب‌نمای موزیکال، مجموعه آب و آتش، فضای بازی کودکان، اسکیت و ... خواهد بود.

این مقام مسؤول گفت: همچنین این پارک دارای مجموعه هتل، رستوران، باغ بوتانیک و گیاه‌شناسی، دریاچه مصنوعی، مخازن ذخیره آّب، زیرفضاهای خدماتی، فضاهای مدیریت و فضای سبز و فضای سبز منحصر به فرد است.

وی در پایان متذکر شد: امیدواریم با اقدامات انجام شده رضایت خاطر شهروندان رباط کریم را فراهم کنیم، چراکه این امر هدف اصلی ماست.

    
خبرگزاری فارس: هدف برنامه‌های فرهنگی اصلاح و ارتقای وضعیت فرهنگی و اجتماعی است

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار پرند گفت: هدف برنامه‌های فرهنگی اصلاح و ارتقای وضعیت فرهنگی و اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، روح‌الله حسنی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در شهرداری پرند اظهار کرد: هدف برنامه‌های فرهنگی اصلاح و ارتقای وضعیت فرهنگی و اجتماعی این شهر با تهیه و تدوین این برنامه‌هاست.

 وی بیان کرد: در این زمینه به مشارکت و همکاری سایر نهادها از جمله نهادهای مدنی نیاز داریم در واقع ابتدا لازم است حمایت از نهادهای مدنی را در سطح شهر پرند به ‌منظور گسترش آنها در اولویت کار قرار دهیم، این نهادها باید در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و محیط ‌زیست شهری فعالیت‌هایی داشته باشند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار پرند ابراز کرد: حتی لازم است نهادهایی در حوزه‌های ورزشی شکل بگیرند تا ارتقای وضعیت فرهنگی شهر میسر شود در مجموع باید با افزایش همکاری‌ها سایر نهادها را توانمند کنیم تا آنها همکار مجموعه مدیریت شهری باشند.

وی ایجاد امنیت اجتماعی را اصلی‌ترین زیرساخت و تضمین‌کننده دیگر فعالیت‌های فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: الگوسازی و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی تنها راه ایجاد امنیت اجتماعی است.

حسنی تصریح کرد: بر همین اساس احترام به قوانین، دستگاه قضا و نیروی انتظامی باید از مهدهای کودک‌ و دبستان‌ها آغاز شود و از کودکی توجه و احترام به ساختارهای اجتماعی در افراد نهادینه شود.

وی در پایان توسعه‌ فرهنگی و اعتقادی را پایه کار مدیریتی خواند و متذکر شد: اصلاح و ارتقای روحیه ولایتمداری و استکبارستیزی، وحدت ملی و اسلامی، افزایش سطح معرفت دینی، مسؤولیت‌پذیری و روحیه انقلابی، سبک زندگی ایرانی و اسلامی و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی از پیامدهای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی است.