X
تبلیغات
 

    

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم از توقیف محموله یک میلیارد ریالی گلدان های چینی خارجی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، ‌عبدالله زاده پاشاکی با اعلام این خبر گفت: مأموران گشت یگان امداد حین کنترل وسایل نقلیه عبوری در عوارضی" تهران-ساوه "به یک دستگاه خودروی سنگین با یک نفر سرنشین مشکوک شده و به راننده آن دستور ایست دادند.

وی تصریح کرد:مأموران خودرو را متوقف کرده و در بازرسی به عمل آمده4 از قسمت بار آن موفق به کشف یک هزار و 470 عدد گلدان چینی خارجی قاچاق شده و متهم را دستگیر و جهت بررسی و بازجویی به پلیس آگاهی انتقال دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم‌ افزود: متهم دستگیر شده در بازجویی های پلیسی به جرم خود اعتراف کرده و در ادامه اذعان داشت محموله قاچاق کشف شده را در یکی از استان های غربی کشور بارگیری کرده و قصد انتقال آن به تهران بزرگ را داشته که با هوشیاری مأموران موفق نشده است.

به گفته وی‌ ارزش ریالی محموله قاچاق کشف شده توسط کارشناسان، یک میلیارد و176میلیون ریال محاسبه و قاچاقچی دستگیر شده پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

    

طی حکمی از سوی فرماندهی ناحیه انتظامی شهرستان بهارستان، محمود علیجانی با حفظ سمت ریاست کلانتری صالحیه به عنوان جانشین پلیس امنیت عمومی شهرستان بهارستان منصوب شد‌.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین، ‌‌طی حکمی از سوی فرماندهی ناحیه انتظامی شهرستان بهارستان، محمود علیجانی با حفظ سمت ریاست کلانتری صالحیه به عنوان جانشین پلیس امنیت عمومی شهرستان بهارستان منصوب شد‌.

بر پایه این گزارش علیجانی در مسوولیت های سابق خود توانسته بود  شهرستان را به یک محل نا امنی برای متخلفین امنیت و اسایش مردم تبدیل نماید بطوریکه عملکردقابل توجه وی منجر به رضایت مندی مردم و مسوولین را به همراه داشته است.

نماینده مردم شهرستان‌های بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی نیز چندی پیش در جمع شهروندان صالحیه ضمن قدردانی از تلاش های شبانه روزی علیجانی خواستار حمایت از اینگونه جوانانی شد که برخواسته از متن مردم منطقه است
امام جمعه شهرستان بهارستان نیز بارها در خطبه نماز عبادی و سیاسی جمعه در جمع نمازگزاران نیز ضمن قدردانی از اقدامات پیشگیرانه این مامور وظیفه شناس  از اقتدار وی در ناجا  سپاسگزاری نمود.

حال باحضور علیجانی در مسند جانشینی پلیس امنیت عمومی شهرستان بهارستان می توان اینگونه تلقی کرد که باید برخی افراد که درصدد نا امن نمودن امنیت و آسایش مردم هستند بساط خود را با این انتصاب به موقع جمع کنند.

    

فرمانده انتظامي شهرستان بهارستان گفت: همياران پليس نماد جامعه محوري نيروي انتظامي هستند.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، ‌واحد نورمحمدی در راستای اجرای برنامه های نوروزی در دیدار با همیاران پلیس شهرستان بهارستان با اشاره به اینکه همیاران پلیس نماد جامعه محوری نیروی انتظامی هستند، بیان داشت: فعالیت همیاران پلیس زمینه ساز مشارکت همگانی برای حفظ امنیت ترافیکی در جامعه و جلوگیری از تخلفات است.  

وی افزود: بکارگیری همیاران پلیس علاوه بر اینکه نماد جامعه محوری نیروی انتظامی است، فرهنگ خودکنترلی در جامعه را افزایش می دهد.  

این مقام انتظامی بیان داشت: همیاران پلیس نقش اصلی و مؤثری در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و کاهش تصادفات رانندگی دارند و این جوانان رانندگان فردا هستند و از هم اکنون می بایست برای فردا آماده شده و تعلیم ببینند.  

نورمحمدی تصریح کرد: از هدف های مهم بکارگیری همیاران پلیس در جامعه بویژه در ایام نوروز، ارتقاء سطح فرهنگ ترافیک، احترام گذاشتن به قوانین، تقویت فرهنگ مسئولیت پذیری، ایجاد انگیزه و شوق در نوجوانان و ایجاد گرایش و علاقه در بین آنان می باشد.  

فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان بزرگترین دستاورد طرح همیاران پلیس را آشنایی نوجوانان با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی دانست و خاطرنشان کرد: همیاران پلیس، همیار قانون و هستند و باید همیشه پایبند به قانون و نظم فردی بوده و در تذکر نکات مهم قوانین رانندگی به رانندگان کوشا باشند اعتقاد به اهمیت مقوله آموزش و فرهنگ ترافیک در دوران نوجوانی می تواند تأثیرات عمیقی بر روح و جان افراد جامعه داشته باشد و بستر مناسبی را در جهت ارتقاء فرهنگ ترافیک ایجاد کند. 

نورمحمدی در پایان با اشاره به نقش همیاران پلیس در کاهش تصادفات رانندگی ، حضور همیاران پلیس در ایام مسافرت های نوروزی در کنار خانواده ها را در جلوگیری از بروز تخلفات رانندگی موثر و ارزنده دانست و گفت: باید در انجام اقدامات فرهنگی از وجود این قشر از جامعه به نحوه احسن استفاده نمود.

    

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از صدور 223 اخطاریه طی پایش 815 واحد صنعتی، تولیدی، خدماتی از ابتدای سال95 تاکنون در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایران انلاین، شیدا اکار با اشاره به وجود واحدهای بالقوه آلاینده در شهرستان و همچنین افراد سودجو که در ساعات پایانی روز اقدام به ضایعات سوزی می نمایند ، تصریح نمود: این اداره در راستای رسالت سازمان حفاظت محیط زیست و جلوگیری و کنترل فعالیت های آلاینده، اقدام به گشت و پایش های مستمر شبانه روزی نموده که از ابتدای سال 95 تاکنون 815 واحد در حوزه استحفاظی مورد پایش قرار گرفته و 137 واحد جدید نیز شناسایی شده اند که نظارت بر عملکرد زیست محیطی آنها دارای اهمیت ویژه می باشد.

وی با بیان اینکه بر اساس بررسی ها و پایش های زیست محیطی بعمل آمده  توسط کارشناسان و یگان حفاظت، بخش زیادی از واحدهای صنعتی صنفی مستقر در شهرستان فاقد مجوز زیست محیطی می باشند، اذعان داشت: در سال 95 تعداد  223  اخطاریه زیست محیطی برای واحدهای آلاینده صادر شده که در جهت نظارت و کنترل بهبود وضعیت فعالیت واحدهای صنعتی، تولیدی، خدماتی، بازدیدهای مستمر و 50 مورد نمونه برداری میکروبی و شیمیایی انجام گرفته است که با پیگیری های قضایی صورت گرفته 7 واحد متخلف که هیچگونه اقدام مثبتی در راستای رفع آلایندگی خود انجام نداده بودند ،پلمب گردیدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان همچنین در ادامه ضمن قدردانی از شهروندان مسئول که به محیط زیست خود توجه دارند، افزود: 53 مورد شکایت مردمی از فروردین تاکنون به این اداره ارجاع شده است که خوشبختانه اکثریت آنها به نتیجه مطلوب رسیده و یک واحد آلاینده که فعالیتش مورد اعتراض ساکنان منطقه بوده درحال بررسی است تا با هماهنگی کمیسیون بند20 شهرداری پلمب شود ، ضمنا کوره های زغال گیری سنتی و فاقد مجوز یکی از مهمترین آلاینده های شهرستان بوده که سلامت ساکنین منطقه و محیط زیست آن را تهدید می نمود و با پیگیریهای این اداره و همکاری ارگانهای ذیربط تمامی آنها جمع آوری گردید.

اکار با یادآوری انجام پایش های ویژه در استان تهران با شروع فصل سرما به دلیل شرایط پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده ها، اظهار داشت: از اقدامات محیط زیست در جهت برخورد با تخلفات و کنترل وضعیت زیست محیطی منطقه ، از میان پایش های مورد اشاره 131 واحد در گشت ویژه ،مورد پایش قرار گرفته که منجر به صدور 16 اخطاریه و پلمب 3 واحد متخلف و آلاینده شد و از تعداد نمونه برداری های انجام شده 12 مورد در پایش های ویژه صورت پذیرفته است.

وی ودر پایان بر استمرار فعالیت های بیان شده توسط اداره حفاظت محیط زیست بهارستان تاکید نمود و بیان کرد:قطعا این اقدامات کافی نبوده و همکاری سایر بخش ها و ارگانهای مسئول در بهبود وضعیت موجود کمک شایانی خواهد نمود.

    

پروژه آبنمای بلوار مصلی شهر رباط کریم با حضور شهروندان، امام جمعه‌، اعضای شورای شهر و سایر مسئولان شهر رباط کریم افتتاح گردید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین عصر امروز پروژه آبنمای بلوار مصلی رباط کریم با حضور مسوولان استانی مورد بهره برداری قرار گرفت.

بنابراین گزارش، در مراسم بهره برداری از این پروژه حجت الاسلام حسینعلی محمدی نژاد با ذکر آیاتی از کلام الله مجید این اتفاق را برای شهر رباط کریم بسیار مبارک دانستند و پس از بازدید از این آبنما در محل اجرای سخنرانی حاضر شدند. 

مسعود مختاری در خصوص نحوه اجرای این پروژه نظراتش را بیان کرد و گفت: این طرح حاصل تلاش همه همکاران در شهرداری رباط کریم و هماهنگی مسئولان شهری به عنوان یک تیم در خدمت شهر به ثمر رسیده است که از  بهترین مصالح و فناوری ها در راه اندازی و احداث آن استفاده شده است. 

وی افزود: هر شهری یک خیابان شاخص دارد که مردم آن شهر می توانند آن را به عنوان نماد شھر خود به دیگران معرفی  نمایند و خیابان مصلی نیز می تواند با همین مضمون به دیگران معرفی گردد و در واقع نحوه ساماندهی و پیرایش اصلی ترین خیابان هر شهر شاخصی برای بیان میزان توسعه یافتگی آن شهر تلقی می گردد. 

 مختاری بیان داشت: درخصوص زمان اجرای این پروژه باید یادآور شوم که فرآیندهای تخصصی اجرای پروژه مانند تست های مرحله ای و انتخاب و آزمایش بهترین مصالح و اعمال نظرات اصلاحی، همچنین انجام مذاکرات گوناگون با سایر نهادهای شھری برای جلب همکاری بوده است. 

وی ادامه داد: همگان ناظر بر این هستند که این بلوار کاملا فرسوده و حتی سنگفرش هایش غیرقابل استفاده بوده، ضمن اینکه خاک این بلوار خاصیت زراعی خود را از دست داد بود که تلاش گردید از جدیدترین فناوری های روز همگام با سبک استفاده از آب در معماری ایرانی اسلامی فضایی را فراهم آوریم تا شهروندان بتوانند با بهره‌گیری از این محیط لحظات مفرهی را تجربه نمایند. 

شھردار رباط کریم اذعان داشت: این پروژه هایی که اکنون در شھر رباط کریم و ایران اسلامی هر روزه به ثمر می نشینند حاصل امنیت و آرامشی است که توسط ایثار و فداکاری شھدا و جانبازان و ایثارگران این مرز و بوم بوجود آمده است و من به عنوان عضو کوچکی از این جامعه وظیفه خود می دانم که آن را تقدیم به خانواده معظم شھدا، جانبازان و ایثارگران نمایم.

وی در پایان بیان داشت: مهمترین بخش اجرای یک پروژه طراحی و ساخت اصولی نیست بلکه از نظر بنده حفظ و نگھداری یک پروژه نقش بسیار موثر تری در به ثمر نشستن آن دارد و از همه شھروندان تقاضا دارم پروژه ای که حاصل از پرداخت عوارض و مالیات های آن هاست را به نحو شایسته ای حفاظت و نگھداری نمایند تا همیشه به طراوت روز اول باقی بماند. 

در ادامه این مراسم سید غلامرضا حسینی سخنگوی شورای اسلامی شھر نیز به بیان سخنانی پرداخت و گفت: همه تلاش ما آنست تا بھترین خدمات را که شایسته مردم صبور و قدر شناس رباط کریم است ارائه دهیم و آنجه که در توان ما بوده است را  برای پیشبرد این هدف انجام داده و ادامه خواهیم داد. 

وی افزود: آنچه در شھر انجام شده است وظیفه شورای اسلامی شهر بوده و در تلاش هستیم که کاستی ها را ببینیم و با رایزنی های مختلف تامین منابع نماییم و با کمک شھرداری آن ها را اجرا نماییم. 

حسینی در پایان نوید اتفاقات بھتری را برای شھر رباط کریم در سال 96 داد و گفت: با مساعدت وضعیت اقتصادی و تامین  اعتبارات لازم پروژه های عظیم و شایسته ای را برای همشهریان به ثمر خواهیم رساند. 

حجت الاسلام والمسلمین محمدی نژاد نیز ضمن تقدیر از خدمات انجام گرفته توسط شھرداری رباط کریم آنرا حاصل نظارت و  تلاش شبانه روزی دانست و گفت: تحولات چشمگیری در سطح بوستان ها و سطح شھر رباط کریم انجام گرفته است و این  نشانه آن است که هزینه ها به نحو اثر بخشی انجام می شود و مدیریت کارآمدی در شھر وجود دارد.

    

صدور 81 کارنامه فعالیت اتوبوس‌داران در سال 1395 در رباط کریم
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری رباط کریم از صدور 81 کارنامه فعالیت اتوبوس داران در سال 1395 در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین ، ابوالقاسم پیر حیاتی گفت: به منظور به روز رسانی و تمدید کارنامه های رانندگان اتوبوس فعال در شهر رباط کریم در سال 95 به تعداد 81 مورد کارنامه فعالیت صادر گردید.

وی افزود: قبل از اجرای این طرح رانندگان هیچگونه مدارک خاصی مبنی بر شناسائی آنها وجود نداشت اما در این طرح فقط رانندگانی حق راندن اتوبوس را دارا هستند که کارنامه فعالیت را از سازمان اخذ کرده باشند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری رباط کریم ادامه داد: برای صدور این کارنامه تائید صلاحیت ، گواهی عدم سوء پیشینه کیفری، گواهی عدم اعتیاد به مواد مخدر بررای رانندگان الزامی است.

پیرحیاتی خاطرنشان کرد: نداشتن کارنامه فعالیت نوعی تخلف محسوب شده و رانندگان اتوبوس ملزم به دریافت آن از سوی سازمان اتوبوسرانی هستند.

    

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اجرا و بهبود وضعیت فضای سبز در 7 واحد صنعتی ،تولیدی و خدماتی ، در پی بازدیدها و پیگیری های این اداره از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

شیدا اکار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین اظهار داشت: همجواری واحدهای صنعتی، تولیدی، خدماتی با مناطق مسکونی در شهرستان بهارستان و آلودگی ناشی از فعالیت آنها خطری برای سلامت شهروندان بوده و ایجاد و توسعه فضای سبز یکی از اقدامات موثر در جهت کاهش آلایندگی و حفظ سلامت شهروندان می باشد، که این اداره با هدف صیانت از محیط زیست و کنترل آلودگی هوا و همچنین توجه به کاهش تاثیر آلودگی های ایجاد شده بر سلامت شهروندان اقدام به پایش زیست محیطی از فضای سبز واحدهای حوزه استحفاظی نموده و با تلاش و پیگیری های کارشناسان از ابتدای سال تاکنون 7 واحد اقدام به بهبود و رفع کمبود وضعیت فضای مشجر خود نموده اند و برای واحدهایی که استانداردهای لازم را رعایت نکرده بودند، اخطاریه صادر شده است که در صورت عدم توجه به اخطاریه های صادره و اقدام مثبت از سوی مسئول واحدها، اقدامات قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه متاسفانه سرانه فضای سبز موجود در حوزه استحفاظی در شرایط مناسبی نبوده و بهبود این شرایط نیازمند نظارت و مشارکت ارگانها خصوصا اداره صنعت و معدن و تجارت در زمان صدور پروانه بهره برداری، شهرداری ها در زمان صدور پایان کار و محیط زیست در زمان ارائه تائیدیه های زیست محیطی می باشد، اظهار داشت: کلیه واحدهای مستقر در شهرستان ملزم به ایجاد فضای سبز مشجر و کاشت درخت به میزان 25 درصد از کل مساحت زمین واحد خود می باشند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست در پایان تصریح نمود: صرف ایجاد فضای سبز کافی نبوده و مسئله نگهداری و حفظ فضای ایجاد شده حائز اهمیت بوده و در این راستا باید بازدیدهای مستمر از واحدها صورت گیرد، زیرا گاها در نتیجه عدم  آگاهی از نوع درختان متناسب با آب و هوای منطقه و نحوه نگهداری از آنها که در زمان ایجاد و کاشت درختان حتما باید مدنظر قرار گیرد، بخش قابل توجهی از فضای سبز ایجاد شده ، در اثر کم توجهی و نبود آب کافی از بین می رود.

    
    

معاون سیاسی ـ انتظامی فرمانداری شهرستان رباط کریم گفت: یکی از مهمترین راهکارها برای مبارزه با مواد مخدر توجه به رویکردهای اجتماعی و استفاده از ظرفیت های نهاد های اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، احمد صابری معاون سیاسی و انتظامی شهرستان رباط کریم، گفت: برای مبارزه با مواد مخدر در سطح شهرستان باید زنجیره ای از حلقه های متشکل از نهادهای فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و خدماتی شکل بگیرد تا بر اساس طرح جامع، فعالیت خود را پیش ببرد.
 
وی با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در مبارزه با مواد مخدر، تصریح کرد: رویکرد این دولت در خصوص مبارزه با مصرف مواد مخدر رویکردی اجتماعی است و باید با به حرکت در آوردن لایه های اجتماعی به سمت کاهش مصرف مواد مخدر در سطوح مختلف جامعه به خصوص جوانان پیش برویم.
 
معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری رباط کریم همچنین با اشاره به نقش موثر فرهنگیان، روحانیون، اساتید دانشگاه ها، ( ان جی او) ها و مسئولین نهادهای فرهنگی در کاهش مصرف مواد مخدر، خاطر نشان کرد:  باید دست اندرکاران و کارگزاران طی برنامه های کوتاه مدت، میان و بلند مدت در جهت ایجاد فضایی مناسب و مفرح برای جوانان اقدام نمایند و بستر سازی های لازم را برای اشتغال، کارآفرینی و ارتقا سطح کیفی زندگی و ایجاد شور و شعف در بین اقشار مختلف به ویژه جوانان فراهم نمایند.
 
صابری همچنین بر نقش موثر خانواده ها در تربیت و هدایت فرزندان تاکید کرد و شهرداری های شهرستان را مکلف نمود تا از تمام پتانسیل ها و ظرفیت های خود برای مقابله و مبارزه با مواد مخدر استفاده نمایند.

    

سرپرست معاونت برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری بهارستان گفت: 6 غرفه در بخش های گلستان و بوستان شهر ستان بهارستان برای توزیع میوه شب عید برپا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، جلسه تنظیم بازار شهرستان بهارستان به ریاست سیف الله علامی سرپرست معاونت اداری، مالی و برنامه ریزی فرمانداری، بخشداران گلستان و بوستان و اعضای این ستاد در سالن جلسات پیامبر اعظم (ص) فرمانداری شهرستان بهارستان برگزار شد.

در این جلسه علامی گفت: جهت تنظیم بازار و همچنین رعایت رفاه شهروندان در بهارستان دو نمایشگاه بهاره در سطح این شهرستان برپا شده است.

وی افزود: همچنین به مقدار تامین میوه شب عید شهروندان  160 تن پرتغال و 60 تن سیب در شش غرفه در شهرستان بهارستان عرضه خواهد شد.

سرپرست معاونت برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری بهارستان ادامه داد: در این نمایشگاه ها علاوه بر توزیع پوشاک، آجیل مواد پروتینی(گوشت و مرغ منجمد) برنج و سایر کالاهای مورد نیاز توزیع می شود.

علامی با تاکید بر اینکه ارائه خدمات در ایام عید نوروز باید به نحوه مطلوب انجام گیرد گفت: صنوف خدماتی از قبیل نانوایی ها، رستوران ها، مکانیکی ها آپاراتی ها باید به صورت کشیک در ایام نوروز به مسافران خدمات دهند.

    

مراسم رونمایی از ميثاق نامه ايمني با امضاء٤٠هزار دانش آموز بهارستانی در نسیم شهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران انلاین، این همایش با ابتکار عمل سازمان آتش نشانی نسیم شهر و مشارکت اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 شهرستان بهارستان و با حضور سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در هنرستان دخترانه تقوی پیشگان برگزار شد.

سخنگوی آتش نشانی تهران در این مراسم با تجلیل از اقدام ارزشمند دانش آموزان نسیم شهری گفت: این حرکت بی نظیر فرهنگی می تواند  الگوی مناسب برای تمامی دانش آموزان کشور باشد.

ملکی افزود : همه ساله در ایام چهارشنبه سوری برخی افراد بر اثر استفاده از مواد منفجره حوادثی را  برای خود و دیگران بوجود می آورند حرکت ارزشمند دانش آموزان نسیم شهری در امضای این میثاق نامه می تواند در جهت بیشگیری از اینگونه حوادث تاثیر گذار باشد.

وی همچنین خواستار توجه جدی به پدافند غیرعامل و جلوگیری از برخی حوادث  شد و افزود : ما به منظورپیشگری از برخی حوادث غیر مترقبه بایستی موضوع  پدافند غیر عامل را در حوزه شهری بطور جدی دنبال کنیم که این امر می تواند کمک شایانی از بروز برخی حوادث داشته باشد.

لازم به ذکر است میثاق نامه ایمنی به امضای 40 هزار دانش آموز بهارستانی رسیده است؛ در این میثاق نامه بر عدم استفاده از مواد منفجره و محترقه د رایام پایانی سال تاکید شده است.

    

فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: با توجه به موقعیت استراتژیک کشورمان در دنیا و برای جلوگیری از ترانزیت مواد مخدر و عرضه آن در سایر کشورها، جمهوری اسلامی ایران نقش موثر و بی بدیلی را ایفا نموده و تقدیم شهدا و جانبازان متعددی از نیروهای انتظامی در راستای مبارزه با مواد مخدر گواه این مدعا است.
به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، سعید بیات فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان رباط کریم، با تاکید بر ضرورت تلاش بیشتر در امر مبارزه با مواد مخدر در سطح شهرستان، اظهار کرد: کمیته های تخصصی زیر مجموعه این شورا باید بیشتر فعال شوند و مباحث مرتبط با پدیده شوم اعتیاد از حوزه های مختلف اجتماعی، درمان و مقابله در کمیته های تخصصی مطرح و طرح های راهبردی و کارآمد در این خصوص به اجرا در آید.
 
وی افزود: در سطح شهرستان معتاد متجاهر نداریم که بخشی از این افتخار در گرو پایبندی شهروندان به ارزش های ملی و فرهنگی و بخشی نیز به بافت سنتی شهرستان بر می گردد.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان رباط کریم با اشاره به آسیب پذیر بودن شهر جدید پرند، تصریح کرد: اعتیاد به عنوان یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی به شمار می رود که باید در راستای تحقق حقوق شهروندی تلاش بیشتری را در جهت رفع این معضل داشته باشیم.