X
تبلیغات
 


معاون فنی و عمرانی شهرداری گلستان گفت: تلاش شهرداری بر این است که پروزه های نیمه کاره را تا پایان سال جاری به اتمام برساند، اما تعداد کمی از آن ها در سال آینده تکمیل می شوند.
به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، آغبالی معاون فنی و عمرانی شهرداری شهر گلستان از تکمیل قریب الوقوع پروژه ساماندهی رودخانه شادچای خبر داد و بیان داشت: برنامه ریزی های ما به این گونه ای است که حاشیه این رودخانه به فضای سبزی وسیع و مناسب برای استفاده عموم شهروندان تبدیل شود که روند انجام این کار نیز آغاز شده و در فاز های در حال اجراست.

وی در ادامه با بیان اینکه پروژه ساماندهی رودخانه شادچای تنها به بهبود شرایط رودخانه مربوط نمی شود، تشریح کرد: در پروژه ساماندهی حاشیه این رودخانه، علاوه بر فضای سبز، یک باب کتابخانه، غرفه های فرهنگی کاربردی و همچنین یک زمین فوتبال چمن مصنوعی ساخته خواهد شد، که عملیات احداث این پروژه ها نیز به تدریج انجام خواهد شد.

معاون شهرداری گلستان ضمن اشاره به پیش بینی های صورت گرفته برای تسریع در اتمام این پروژه ها گفت: تمام تلاش ما بر این است که تا پایان بهار سال آینده پروژه فضای سبز و ساماندهی حاشیه این رودخانه نیز به اتمام برسد تا شهروندان بتوانند از آن بهره مند شوند.

وی تکمیل پروژه های نیمه کاره را اولویت شهرداری شهر گلستان دانست و ادامه داد: شهرداری در طول سال جاری اولویت اصلی خود را بر تکمیل پروژه های نیمه کاره قرار داده است و همه سعی ما این است که با فراهم کردن شرایط مساعد، همه پروژه های جاری را همین امسال به پایان برسانیم.

آغبالی در پایان باتوجه به اینکه تکمیل تمام پروژه های نیمه کاره در سال جاری ممکن است میسر نشود، افزود: بهره برداری از برخی پروژه ها که حجم عملیاتی آنها زیاد است به سه ماهه نخست سال آینده موکول می شود، که البته تعداد این پروژه ها انگشت شمار می باشد.

    

امام جمعه شهر گلستان گفت: اسلام و انقلاب از مردم و مسئولین عمل می خواهد، نه شعار…

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی صفایی امام جمعه شهر گلستان در خطبه های نماز جمعه خود ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) گفت: بانوان اگر می خواهند ایشان را الگوی خود را قرار دهند، باید حجاب ایشان را نیز که حجاب برتر شناخته می شود، رعایت نمایند.

وی در ادامه با بیان اینکه در راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم ایران جواب دندان شکنی به دشمنان دادند، اظهار داشت: با کمی بررسی می توان دریافت که چه عواملی باعث این حضور پرشور و بی سابقه مردم شده است، در راهپیمایی اخیر جمعیت مردم بسیار بیشتر بود، به گونه ای که در شهر گلستان جمعیت شرکت کنندگان در راهپیمایی ۲۲ بهمن سه برابر سال های قبل بود، و مردم ایران با این حضور بی سابقه خود نشان دادند که حتی با گذشت قریب به چهار دهه از انقلاب هنوز حافظ انقلابشان هستند.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی ضمن تشکر از ائمه جمعه سراسر کشور تبیین کرد: ائمه جمعه نقش مهمی در تشویق مردم برای حضور در راهپیمایی داشتند، و با سخنان خود مردم و به ویژه جوانان را بیشتر با اهداف انقلاب آشنا کردند، البته این نکته هم جای خوشحالی دارد که جوانانی ک انقلاب را درک نکردند باز هم به آن پایبند هستند، دولت جمهوری اسلامی ایران باید قدر این مردم را بداند.

وی با اشاره به ایستادگی مردم در مقابل توطئه های دشمنان متذکر شد: مردم در رابطه با بحث برجام به مسئولین درس ایستادگی دادند، و به آن ها نشان دادند که اگر مسئولین در مقابل دشمنان محکم بایستند، مردم نیز در پشت آنها خواهند بود و از آن ها حمایت خواهند کرد.

امام جمعه شهر گلستان در رابطه با سخن رهبر مبنی بر اینکه مردم در ۲۲ بهمن جواب ترامپ را خواهند داد، بیان داشت: مردم نشان دادند که اگر رهبرشان حرفی بزند بی قید و شرط به آن لبیک می گویند، و از ولایت در مقابل دشمنان دفاع می کنند.

وی ضمن بیان این امر که اسلام عمل میخواهد نه شعار، تصریح کرد: اگر مردم و مسئولین عمل داشته باشند انتظار فرج به پایان خواهد رسید، و امثال ترامپ نمی توانند حتی ذره ای در این مسیر مشکل ایجاد کنند.

مرتضی صفایی در پایان باتوجه به در پیش بودن روز روحاینت افزود: حوزه های ما باید انقلابی باشند، همانگونه که مردم، مجلس و تمام ارگان ها بایستی انقلابی باشند، چرا که در این صورت به لطف خداوند کشور در مسیر پیشرفت قرار خواهد گرفت.

    

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهر گلستان گفت: روزانه 120 هزار نفر توسط ناوگان اتوبوسرانی شهرگلستان به شهرهای مختلف به ویژه تهران جابجا می شوند.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، مجتبی شرفی مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهر گلستان تعداد اتوبوس های فعال در سطح شهر را ۱۰۱ دستگاه عنوان کرد و گفت: در حال حاضر تعداد ۹۹ دستگاه اتوبوس، ۸ دستگاه هیوندا (ون) و ۱۰ عدد میدل باس در سطح شهر در حال جابه جایی مسافران و شهروندان محترم شهر گلستان هستند که معمولاً هر ۲۵ دقیقه از ایستگاه حرکت می کنند.

وی در ادامه ضمن اشاره به جابجایی روزانه ۱۲۰ هزار نفر توسط سازمان اتوبوسرانی بیان داشت: ناوگان اتوبوسرانی روزانه ۱۲۰ هزار نفر را به شهرهای مختلف به ویژه تهران که عموماً به خاطر تردد کاری و کسب درآمد است، جابجا می کند و بیشترین تردد و جابجایی در ایستگاه مترو و نعمت آباد می باشد، چرا که اغلب شهروندان برای رسیدن به محل کار خود از مترو استفاده می کنند.

مجتبی شرفی در خصوص اقدامات سازمان اتوبوسرانی شهر گلستان برای کاهش آلودگی هوا و رعایت بهداشت، ادامه داد: اقدامات تاثیرگذاری از جمله اجباری بودن معاینه فنی، کارواش و نظافت هفتگی اتوبوس ها در این زمینه انجام شده است، و مهمتر اینکه پیگیر استقرار سرویس  بهداشتی سیار در ایستگاه های سطح شهر هستیم، و به زودی خبرهای خوبی در این باره برای شهروندان خواهیم داشت.

وی در رابطه با دغدغه ها و مشکلات سازمان سازمان اتوبوسرانی گلستان، تبیین کرد: با وجود کمبود بودجه کافی و عدم درآمد پایدار در تلاش هستیم تا با اقداماتی نظیر کاهش سن فرسودگی ناوگان، نصب کارت الکترونیک در اتوبوس ها و مواردی از این قبیل بهره وری و کیفیت ناوگان اتوبوسرانی شهر را افزایش دهیم.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهر گلستان در پایان باتوجه به اینکه مردم نیز به درستی از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند، خاطر نشان کرد: شهروندان شهر گلستان شایسته بهترین ها هستند و مجموعه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر در ارائه خدمات به مردم بهارستان اهتمام دارد.

    

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شهرستان رباط کریم از خط کشی و احیای خطوط طولی تمام مسیرهای این شهرستان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، ناصر رجبیان گفت: به منظور ایجاد دید بهتر در شب، نظم معابر، پیاده سازی قانون در معابر و همچنین ارتقاء سطح بصری فضاهای جاده ای شهر معاونت حمل و نقل و ترافیک اقدام به رنگ آمیزی و خط کشی تمامی معابر شهر در سال ۹۵ نموده است.

وی افزود: منظور از خطی کشی طولی معابر ترسیم چهار تا 6 بانده خطوط اطراف و راهنمای وسط جاده است که باعث ایجاد نظم ترافیکی در سطح شهر می‌گردد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری رباط کریم خاطرنشان کرد: در این راستا بیش از ۸۹ کیلومتر خط کشی در سطح شهر رباط کریم انجام پذیرفته که این اقدام توسط ماشین‌های مکانیزه و با رنگ مخصوص ترافیکی صورت گرفته است.

رجبیان در پایان بیان داشت: هدف از اقدامات این معاونت ایجاد نظم بصری و رفع شکاف های فیزیکی و قانونی جهت اعمال نظم در شهر برای رانندگان و خودروهای عمومی است و با تمام تلاش در راستای تحقق این مهم اقدام صورت می‌گیرد.

    

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان از برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب در این شهرستان خبر داد.

عبدالرضا علی پناه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگارایران آنلاین اظهار داشت: نمایشگاه بزرگ کتاب به مدت 7 روز از ساعت 30/8 لغایت 30/19 در فضایی به مساحت هزار مترمربع در سالن مدیریت بحران شهر گلستان پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی است.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را، دسترسی آسان و ارزان مردم خوب شهرستان بهارستان به تازه‌های نشر و ارتقای ساعات مطالعه، ترویج آشتی خانواده‌ها به‌ویژه کودکان با کتاب عنوان کرد و افزود: بیش از 20 هزار عنوان با حضور بیش از 80 ناشرو 110 هزار جلد کتاب از استان تهران وارد این شهرستان می‌شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان ضمن دعوت از عموم مردم برای بازدید نمایشگاه تصریح کرد: تعدادی از فعالان حوزه نشر و کتاب شهرستان نیز در این نمایشگاه مشغول فعالیت خواهند بود؛ غرفه‌های سرای اهل‌قلم، مدافعان حرم، کارگاه‌های نقاش کودک، شهرداری، رادیو نمایشگاه، شبکه بهداشت، ورزش و جوانان، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در این نمایشگاه فعال خواهد بود.

    

مسؤول کارپردازی شهرداری رباط کریم از همکاری 463 پیمانکار با شهرداری این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، اسماعیل عظیمی با بیان اینکه واحد کارپردازی شهرداری ها در خط مقدم تعاملات با پیمانکاران و فروشندگان و واحدهای خدمات دهنده است، گفت: شهرداری به عنوان موتور محرکه اقتصاد یک شهر ، نهادی است عمومی و خدمات رسان که نقش تولید خدمات، توسعه زیرساخت ها و اجرای امور شهر را دارد و این امر مستلزم همکاری با بسیاری از پیمانکاران ، فروشگاه ها، واحدهای صنفی و خدماتی می باشد تا نیاز هایش را از طریق بخش خصوصی تامین نماید.

وی افزود: برقراری هماهنگی لازم با شهردار یا افراد مسئول در خصوص نیاز سنجی واحد درخواست کننده، دریافت درخواست های خرید از رئیس قسمت و ثبت در دفاتر مخصوص اخذ استعلام بها از فروشندگان و یا پیمانکاران معتبر در خصوص خریدویا انجام خدمات و به تائید رساندن فاکتور و خدمات و یا جنس مورد نظر قبل از خرید توسط مسئول مربوطه در شهرداری از نظر کیفیت و قیمت از جمله اموری است که بر عهده این واحد می باشد.

مسؤول کارپردازی شهرداری رباط کریم تصریح کرد: تحویل کالا به انبار و تهیه قبض انبار مربوطه، تنظیم اسناد کلیه قبوض – تلفن – برق وآب ، کنترل کلیه امور خرید و تعمیرات نقلیه سیستم و ارسال خودروهای مربوطه به تعمیرگاههای مجاز و تکمیل اسناد مربوطه و صدور قبض انبار کالاهای خریداری شده – اخذ برگ مفاصا حساب دارایی و ارائه آن به امور مالی تدارکات بمنظور تسویه حساب و حفظ و حراست از تنخواه گردان در اختیار از دیگر اقداماتی است که در واحد کارپردازی صورت می گیرد.

عظیمی در پایان تصریح کرد : تعامل و جلب رضایت این تعداد از بنگاه ها و پیمانکاران بخش های خصوصی و خدماتی با وجود نوسان های مالی شهرداری کاری است که مستلزم صبر فراوان بوده و همواره تلاش کرده ایم با ایجاد تعادل بین محدودیت های مالی شهرداری و تسریع در تحقق مطالبات مخاطبان بر اساس اولویت و نوبت این مهم را جامه عمل بپوشانیم.

    

شهردار رباط کریم گفت: همزمان با فرارسیدن سال جدید تلاش می گردد نواقص ظاهری شهر به نحو مناسبی پوشیده و رفع گردد.
به گزارش خبرگزاری  ایران آنلاین  مسعود مختاری گفت: همزمان با فصل بهار شهرداری رباط کریم ضمن ارائه خدمات عمومی در سطح شهر اقدامات و پیش بینی های ویژه ای برای تسهیل امور شهروندان انجام خواهد داد.

وی افزود: در این راستا اقدامات مربوط به فضاسازی و اطلاع رسانی و اسکان مسافران نورورزی به نحو مطلوبی توسط این ستاد پیش بینی و به مسافران خدمات رسانی خواهد شد.

شهردار رباط کریم بیان داشت: ضمن نظافت عمومی شهر تیم هایی برای فعالیت شبانه روزی در این ایام در شهر مستقر خواهند شد و تلاش می گردد نواقص ظاهری شهر به نحو مناسبی پوشیده و رفع گردد.

وی ادامه داد: در چهارشنبه آخر سال نیز با همکاری سازمان آتش نشانی به همراه اورژانس و نیروی انتظامی تمهیدات لازم برای جلوگیری از حوادث احتمالی اندیشیده شده است.

مختاری در پایان تصریح کرد: ارائه بسته های فرهنگی و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و باز بودن فضاهای خدماتی و تاریخی در این ایام از جمله اقداماتی هستند که برای عبور مسافران از شهر رباط کریم پیش بینی شده است .

    

به دنبال فعالیت های گسترده عمرانی خدماتی، رفاهی و تفریحی در شهر صالحیه، شهروندان این منطقه قدردانی خود را از مجموعه شورای شهر و شهرداری اعلام نمودند.

به گزارش خبرگزاری  ایران آنلاین، جمعی از ساکنین حاشیه رودخانه سیاه با بیان اینکه قبل از آغاز به کار شورای اسلامی دوره چهارم در شهر صالحیه ما هیچ امیدی به آینده محل سکونت خود نداشتیم، افزود: ما پس از گذشته مدت زمان کوتاهی شاهد خدمات گسترده عمرانی و آبادانی در این منطقه بودیم در حالی که به گفته های شورای شهر در دوره چهارم نیز در ابتدای آغاز به کارشان بی اعتنا بودیم.

رحمانی اضافه کرد: حاشیه رودخانه سیاه آب ضمن آلودگی زیست محیطی جان صدها نفر را در خطر جدی قرار داده بود و داشت
به یک معضل بزرگی اجتماعی نیز تبدیل می شد چرا که به دلیل نیزارهای بلند عمده خلافکاران بویژه معتادین در این محل تجمع می کردند.

یک خانم خانه دار حاشیه رودخانه سیاه آب که مربوط به حوزه استحفاظی روستای علی آباد بود در این خصوص گفت: طی سالها از شهرداری و دهیاری منطقه فعالیت آن چنانی مشاهده نکردیم ولی فعالیت های شهرداری در این حاشیه ما را امیدوار نموده است که یک منطقه آلوده را به محل تفریحی و رفاهی تبدیل می نماید.

اسماعیلی افزود: ما همه روزه شاهد تلاش های بی وقفه شهرداری صالحیه در این حاشیه هستیم و از این بابت قدردان این نهاد مردمی هستیم که اینچنین به مردم خدمت می کند.

شهروند دیگری از صالحیه معتقد است: تحولات جاری شهر صالحیه در حوزه عمرانی، خدماتی، رفاهی و تفریحی مرهون تلاش های بی وقفه شورای شهر و شهرداری است.

مرتضی یاوری افزود: امروز شهر صالحیه در یک روند رو به رشدی قرار گرفته است که با این سرعت عمل قطعا چهره این شهر در آینده متحول خواهد شد.

وی خارج نمودن شهر صالحیه را از بن بست مطلق توسط شهردار پر توان این شهر اقدامی بسیار بزرگی خواند و افزود: در گذشته شهر صالحیه تنها ورودی آن شهر گلستان بوده و عملا به یک شهر بن بست تبدیل شده است ولی با اقدامات شهردار می‌رود که این شهر به یکی از مسیرهای ارتباطی اصلی شهرستان تبدیل شود.

این شهروند همچنین از دیگر مسئولین شهرستان و استان خواست تا با در نظر گرفتن این اقدامات اساسی به این شهر نگاه ویژه ای داشته باشند.

یکی دیگر از شهروندان صالحیه نیز موفقیت شهرداری را در گرو همراهی و همدلی اعضای شورای شهر تلقی کرد و گفت: قطعا تمامی این اقدامات و پیشرفت خوبی که در حوزه عمرانی، خدماتی - رفاهی صورت می گیرد مرهون همراهی و همکاری خوبی شورای شهر است.

یکی از جوانان شهر صالحیه نیز گفت: ما در گذشته هیچ مکان مناسب تفریحی نداشتیم ولی خوشبختانه شهرداری این شهر در طی این مدت پارک و مجموعه های متعددی در نقاط شهر احداث نموده است.

علی نظر بیگی افزود: ما جوانان با دیدن این مکانها واقعا خوشحال می شویم و به خود می بالیم که در شهر ما چنین امکاناتی وجود دارد.

رئیس شورای شهر نیز ضمن قدردانی از شهروندان قدرشناس شهر صالحیه گفت: قطعا مردم ما از آگاهی بالایی در خصوص مسائل اجتماعی منطقه برخوردار هستند و هر حرکتی از خادمین خود را مشاهده نمایند از آن به نیکی یاد می‌نمایند

محمدرضا دهقان نیری سیر تحولات شهری که در شهر صالحیه با عزم جدی و گام بلند قربانی را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: فعالیت چندین ساله شهردار شهر صالحیه با توفیقات بسیار چشمگیری همراه نموده که بارها رضایت شهروندان و مسوولین استان و شهرستان را به همراه داشته است.

وی ادامه داد: اعضای شورای شهر نیز با مشاهده چنین توانمندی های از سوی شهردار در سایه اتحاد و همدلی تعامل بسیار اثرگذاری را با مجموعه شهرداری دارند.

رئیس شورای شهر صالحیه آینده شهر صالحیه را با چنین رویکردی بسیار درخشان توصیف کرد و گفت: شهر صالحیه امروزه عملا به یک ایستگاه بزرگ عمرانی و رفاهی تبدیل شده و ثمره این تلاش ها را مردم عزیز در آینده نه چندان دور مشاهده خواهند کرد.

شهردار شهر صالحیه گفت: هر چه در توان داریم در جهت خدمت به مردم فهیم این شهر بکار گرفته و خواهیم گرفت چرا که مردم قدرشناس مستحق هر خدمتی می باشند.

علیرضا قربانی با اشاره به تحولات صورت گرفته نیز افزود: چشم انداز صالحیه با چنین روند روبه رشدی بسیار درخشان خواهد بود امروز اهم تلاش های شهری به گونه ای است که مورد رضایت کلیه مسوولین شهرستان و استان قرار گرفته است.

 نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش های اثرگذار شهرداری صالحیه گفت: امروز خدمت صادقانه و بی منت در صالحیه کاملا مشهود است.

حجت الاسلام حسن نوروزی در بازدید سرزده خود از نقاط مختلف شهر افزود: با مقایسه کوتاهی می توان شاهد اقدامات وسیع در این شهر را شاهد باشیم و بایستی دیگر شهرداران شهرستان نیز با الگو گرفتن از صالحیه آستین های همت خود را بالا بزنند و نسبت به خدمت به شهر و شهروندان پیشگام این عرصه باشند.

وی همچنین ادامه داد: ما نیز به نوبه خود از اینگونه مدیران توانمند شهرستان به جد حمایت خواهیم کرد تا بتوانند با انگیزه بالایی به مردم خدمت نمایند.
فرماندار شهرستان بهارستان نیز گفت: شهرداری صالحیه درخصوص پروژه های عمرانی کارهای خوب و موثری را انجام داده است.

بیژن سلیمانپور در جمعی از اهالی رسانه با بیان اینکه اولین سرای محله بهارستان درشهر صالحیه افتتاح خواهد شد، افزود: شهرداری صالحیه درخصوص پروژه های عمرانی اقدامات گسترده ای را انجام داده است که امیدوارم این روند همچنان تداوم داشته باشد و بتواند رضایت مندی مردم را از آن خود کند.

    

فرمانداری شهرستان رباط کریم به مناسبت چهلمین روز از ارتحال آیت الله هاشمی اطلاعیه صادر کرد

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین و به نقل از روابط عمومی فرمانداری رباط کریم در بخشی از این اطلاعیه آمده است :

فرمانداری رباط کریم ضمن تشکر از مردم شهیدپرور  شهرستان رباط کریم که با حضور  با شکوه خود در مراسم مختلف سوگواری و ترحیم حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سطح شهرستان رباط کریم  و حرم مطهر قدر شناسی خود از خادمان و دلسوزان نظام را به نحو مطلوبی به نمایش گذاشتتد ؛
 در بخش دیگری از این اطلاعیه تصریح شده به اطلاع می رساند مراسم بزرگداشت چهلمین روز ارتحال این عالم ربانی از سوی خانواده محترم آن مرحوم و از ساعت 15 تا 17 روز  پنج شنبه ۲۸ بهمن ماه در حرم حضرت امام خمینی (ره) برگزار می گردد،  مراتب جهت شرکت عموم به اطلاع مردم شریف شهرستان رباط کریم می رسد.
ضمنأ وسیله ایاب و ذهاب در میادین اصلی شهر  به شرح ذیل موجود است و راس ساعت ۱۴ آماده حرکت است.
رباط کریم: ابتدای خیابان مصلی
پرند: میدان استقلال

    

معاون خدمات شهری شهرداری رباط کریم از جانمایی و استقرار 27 باکس زباله در مسکن مهر آبشناسان خبر داد.

باقر ایمانی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین اظهار داشت: با هدف تامین زیرساخت های اولیه خدمات شهری و جلوگیری و رفع آشفتگی های محیطی ناشی از تجمع زباله در معابر و تسهیل در جمع آوری پسماند به صورت مرتب نسبت به خرید، جانمایی و استقرار 27 باکس زباله در این شهرک اقدام گردید.

وی افزود: معاونت خدمات شهری با انجام مطالعات کارشناسی و شناخت کاستی ها و با توجه به جدید الاحداث بودن این شهرک، بسته به توان شهرداری نسبت به درخواست امکانات مورد نیاز می نماید و شهردار محترم رباط کریم رفع نیاز های شهرک آبشناسان را در اولویت قرار داده است.

معاون خدمات شهری شهرداری رباط کریم تصریح کرد: همچنین عملیات جمع‌آوری پسماند به صورت روزانه و در ساعات مقرر انجام می پذیرد و یک اکیپ فعال 11 نفره دائما در این شهرک جهت تنظیف و پاکسازی معابر و نهرها در حال فعالیت می باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مدت زیادی نیست که امور خدماتی این شهرک به شهرداری رباط کریم واگذار شده است، تلاش می کنیم تا بسته به امکاناتی که داریم خدمات حداکثری را به این شهرک ارائه نماییم.

    

شهردار رباط کریم از بازسازی و ترمیم میدان معلم شهر رباط کریم واقع در بلوار مصلی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری  ایران آنلاین، مسعود مختاری گفت: با هدف هماهنگ سازی پروژه ساماندهی بلوار مصلی و تناسب بصری، میدان معلم شهر رباط کریم که در میان دو بخش شمالی و جنوبی بلوار مصلی قرار دارد بازسازی و ترمیم می گردد.

وی افزود : تلاش شده است تا در این اقدام با الگو از آبنمای خیابان مصلی تغییرات به گونه ای حاصل گردد که پروژه دارای بافت یکسان و هماهنگی کالبدی باشد و میدان معلم تبدیل به حلقه اتصال دو قسمت طرح به یکدیگر گردد.

شهردار رباط کریم خاطرنشان کرد: در چند روز اخیر عملیات جانمایی و نصب مبلمان شهری و سطل های زباله نیز انجام گرفت و این پروژه در مرحله ساخت مخازن آب برای راه اندازی آبنما می باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از لحاظ عملیات احداث فیزیکی این پروژه به پایان رسیده است و هم اکنون از متخصصان امر جهت راه اندازی آبنماها بهره گرفته شده است و بزودی شاهد اتمام این پروژه ماندگار خواهیم بود.

    

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رباط کریم از 90 مورد استقرار نیروهای آتش نشانی رباط کریم در مراسمات مختلف در سال 95 خبر داد.

سید رضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایران آنلاین گفت: به منظور تامین امنیت و حفظ جان مردم در مراسمات، راهپیمایی ها و امدادرسانی در مواقع لزوم آتش نشانی شهر رباط کریم در 90 مورد از مراسمات مختلف مستقر بوده و اقدامات لازم را در صورت لزوم انجام داده است.

وی افزود: خدمات سازمان آتش نشانی لزوما اقدامات مربوط به اطفا حریق نیست و یکی از اصلی ترین وظایف این سازمان خدمات ایمنی است و استقرار نیروهای آتش نشانی از اصول پدافند غیر عامل در زمینه کاهش خسارات انسانی در مراسمات مختلف است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رباط کریم خاطرنشان کرد: حضور نیروهای آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر و انتظامی خود نقش قوت قلب و عامل نظم در تجمعات و مراسمات است و به نوعی عامل بازدارنده محسوب می گردد.

وی در پایان تصریح کرد: حفظ جان مردم مسئولیت ماست و هر جا و به هر نحوی اگر اقدامی لازم باشد سازمان آتش نشانی همواره پیشقدم بوده و در صحنه حضور خواهد داشت.

    

رئیس اداره اجتماعی فرمانداری شهرستان رباط کریم گفت: دستگاههای اجرایی و خدمات رسان می توانند به عنوان بازوانی توانمند ستاد ساماندهی جوانان را یاری کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، نصیری خاطرنشان کرد: انگیزه های بسیار خاصی در قشر جوانان وجود دارد وی با اشاره به اهمیت وجود تشکل های غیر دولتی در این زمینه گفت: با توجه به تشکلات  غیردولتی خوبی که در سطح شهرستان داریم قطع به یقین می توانند در حوزه جوانان کمک خو بی به ما کنند.

وی در ادامه گفت : از آنجا که جویای نام بودن  جوانان همواره پسوند و پیشوند آنهاست و همواره تمایل دارند مورد توجه قرار بگیرند می بایست به طرق ممکن به نیازهای روانی آنها پاسخ مثبتی داد.

نصیری با اشاره به چندین تشکل غیر دولتی موجود در سطح شهرستان که در حوزه جوانان فعالیت می کنند اشاره نمود و اذعان داشت این تشکلها بدون هیچگونه در خواست مادی و اقتصادی بخوبی فعالیت می نمایند و تنها همکاری معنوی ادارات را می طلبند از دستگاه های اجرایی انتظار میرود در حد امکان با این تشکل ها همکاری نموده و چه در خصوص صدور مجوز اجرای برنامه ها و چه در مورد اختصاص فضاهای لازم برای اجرای برنامه هایشان به نحو مطلوبی با آنها همکاری نمایند.