X
تبلیغات
 

۱۵میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی شبکه آب شرب روستایی اختصاص یافت
فرماندار شهرستان رباط کریم از تخصیص ۱۵ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی شبکه آب شرب روستایی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، سعید بیات در آیین کلنگ زنی طرح اصلاح شبکه آب شرب روستای نوده از توابع این شهرستان،‌ گفت: با پیگیریهای انجام شده با مدیرکل آب و فاضلاب روستایی مسئولیت تامین هزینه های اصلاح شبکه آب شرب به فرمانداری و حفرچاه به اداره کل آب و فاضلاب واگذار شده است که با عنایت به پیگیری‌های انجام شده مردم این روستا تا دهه فجر امسال از نعمت آب شرب سالم بهره مند خواهند شد.

وی افزود: با توجه به اینکه بهره برداری از آب سالم نیاز اصلی مردم به شمار می رود این امر در دستور کار قرار گرفته است.
فرماندار رباط کریم در حاشیه این مراسم و در دیدار چهره‌ به چهره با ساکنان روستای نوده ، سالم سازی آب شرب را یکی از دغدغه‌های دولت تدبیر و امید دانست.
شهرستان رباط کریم در جنوب غربی استان تهران واقع شده و دارای یک بخش و سه دهستان است که ۱۴ روستا را در خود جای داده ‌است

    

علیرضا قربانی گفت: با تلاش ها و همکاری های تمامی مسئولین و کار جهادی پروژه بزرگ کمربندی صالحیه – واوان تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، علیرضا قربانی شهردار شهر صالحیه ایام الله دهه فجر را از مهم ترین ایام سال خواند و گفت: دهه مبارک فجر امسال، زمان بهره برداری از سرای محله، پنج هکتار از حجم پارک خطی و پل سیاب واقع در ورودی کمربندی صالحیه به واوان خواهد بود، و تلاش خواهیم کرد مردم این ایام را بیشتر از گذشته احساس کنند.

وی ضمن اشاره به عموم فعالیت های عمرانی شهرداری صالحیه بیان داشت: تمام طرح هایی که به مردم نجیب شهر عرضه کرده ایم، قطعا محصولی جز تقویت پیوند اعتماد میان مردم و مسئولین نخواهد داشت.

علیرضا قربانی با پرده برداری از سهم ۷ میلیاردی فعالیت های عمرانی در نظام بودجه ریزی مدیریت شهری ادامه داد: در سال جاری بیش از ۱۴ میلیارد هزینه عمرانی تاکنون برآورده شده است، که در دوره چهارم تنها بخشی از اقدامات مدیریت شهری در یکسال به اندازه کل بودجه عمرانی چهارساله ارزیابی گردیده است.

وی در ادامه باتوجه به نقش گسترده بسیج در برنامه های ایام الله دهه فجر تشریح کرد: برنامه هایی نظیر برگزاری نشست های بصیرتی در مساجد و بازید از خانواده محترم شهدا در دستور کار شهرداری قرار دارد، که با همت بسیج مستضعفین شهر صالحیه به اجرا در خواهد آمد.

شهردار شهر صالحیه ضمن ابراز رضایت از آمادگی کلانتری شهر تصریح کرد: دستگیری مواد فروشان حاشیه کانال سیاب، نقش مهمی در ساماندهی این بخش داشت، که سبب کاهش بسیار زیاد آسیب های اجتماعی و اقدامی بزرگ در جهت مبارزه با توزیع مواد مخدر در شهرستان بهارستان شد.

وی در پایان از تمام فعالیت ها و تلاش های اعضای شورای شهر صالحیه و کارمندان شهرداری تشکر کرد و اظهار داشت: با تلاش ها و همکاری های تمامی مسئولین و کار جهادی پروژه بزرگ کمربندی صالحیه – واوان تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

    

شهردار نسیم شهربه گزارش خبرگزاری ایران آنلاین فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بهارستان با شهردار،رئیس و نائب رئیس شورای اسلامی شهر دیدار کرد .

♦️اهداء یک قطعه زمین به مساحت هزار متر در محدوده جاده امامزاده باقر (ع) جهت استقرار ساختمان راهور باهدف نظم دهی به حمل و نقل شهری و ساماندهی ترافیک در شبکه شهری صالحیه،محصول این نشست صمیمی بود .
♦️ شهردار صالحیه در اینخصوص گفت :
با افزایش گسترده سطح دسترسی و خروج شهر از بن بست در دور چهارم مدیریت شهری،طبعا صالحیه منتج به تقویت توان های اقتصادی،جذب سرریزهای جمعیتی از حوزه های مسکونی مجاور و سرانجام گسترش حمل و نقل و ترافیک می گردد .
♦️ با توجه به اهمیت دور نگری در سیستم مدیریت شهر بعنوان اصلی اجتناب ناپذیر؛احداث ساختمان راهور را باید اقدامی درست برای نظم دهی به ترافیک و حمل و نقل شهری در چشم انداز آتی شهر تصور کرد .
♦️ اهداء دو دستگاه موتور سیکلت از سوی شهرداری و شورای اسلامی صالحیه بمنظور کنترل حمل و نقل شهری و ساماندهی تخلفات مختلف اجتماعی از دیگر تصمیمات پسندیده این نشست پربار بود.
♦️ فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان بهارستان با تقدیر و تمجید از خدمات سرشار مدیریت شهری در حوزه عمران صالحیه خصوصا ساماندهی کانال سیاب،نقش آن را در تنزیل آسیب های اجتماعی بسیار فوق العاده و چشمگیر قلمداد کرد و دستگیری سه تن از موادفروشان عمده حاشیه کانال سیاب را حاصل چنین اقدامات ارزنده مدیریت شهری دانست .
♦️ سرهنگ نورمحمدی در ادامه از تجهیز و ساماندهی بصری محیط کلانتری صالحیه سپاسگزاری کرد و از تعامل و همدلی شهرداری و شورای اسلامی شهر با نهاهای گوناگون تقدیر نمود .
♦️ محمدرضا دهقان نیری در حاشیه این نشست تقویت قابلیت های نیروی انتظامی شهرستان بهارستان را موضوعی خطیر خواند و توسعه تجهیزات این نهاد را در دستور کار شورا و شهرداری صالحیه توصیف کرد .
♦️ میثم بابائی در پایان این نشست به اهمیت امنیت در شهر صالحیه پرداخت و آمادگی شورا و شهرداری صالحیه را در جهت افزایش منزلت شهروندان به بطور جد تاکید و اعلام کرد .

    

شهردار گلستان با اشاره به پروژه های در دست اقدام این شهرداری، گفت: اتصال خیابان 30 متری شهید ستاری به جاده امامزاده باقر به عنوان یکی از طرح های شاخص در ایام دهه فجر امسال افتتاح می شود.

 به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین؛ مهندس  بهروز کاویانی شهردار گلستان با اعلام خبر فوق اظهار داشت: اتصال خیابان سی متری شهید ستاری به جاده امامزاده باقر (ع) به طول 700 متر و اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال در مرحله آسفالت ریزی است و در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری عمومی شهروندان می‌رسد.

وی بیان افزود: طرح های عمرانی شهرداری گلستان در سال جاری رشد پرشتابی داشت و با تلاش‌های شبانه‌روزی پرسنل شهرداری و حمایت و پیگیری‌های اعضای شورای اسلامی شهر تا پایان سال جاری چندین پروژه مهم عمرانی افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی  یکی از مهمترین شاخصه‌های شکوفایی شهری را پایداری زیست‌محیطی، بهره‌وری مطلوب پروژه ها، نظارت شهری و ایجاد زیرساخت‌ها دانست وتصریح کرد: در پروژه های در دست اقدام شهرداری به این شاخصه ها توجه شده است.

شهردار گلستان با بیان اهمیت اهداف شکوفایی شهری یادآور شد: تحقق اهداف شکوفایی شهری نیازمند همدلی و مشارکت مردم و مسئولان بوده و این مهم باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد

    
    

                                                                                                                                                                                      
به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین ایوب زارع گفت: یک واحد بازیافت سرب از باتری های فرسوده
در رباط کریم که قبلا مورد بازید قرار گرفت بود پس از ابلاغ اخطاریه زیست محیطی، پرونده حقوقی در دادگاه تشکیل و علاوه بر اخذ دستورپلمب محکوم به مجازات مقرر در ماده 688 قانون نحوه جلوگیری از آلودگی  گردید .
ایوب زارع افزود: به دلیل جلوگیری از آلودگی هوا و تهدید علیه بهداشت عمومی به نحوه ی  رهاسازی مواد آلاینده در محیط و اعلام گزارش از جانب مرجع انتظامی وماموران حفاظت  محیط زیست وملاحظه ی نتیجه ی آزمایش به عمل آمده ازنمونه پساب دادگاه طبق ماده 688 ازقانون مجازات اسلامی مصوب 1375 حکم بر محکومیت متهم به تحمل یکسال حبس تعزیری صادر گردید.
زارع اشاره کرد:این اداره ،بدون هیچگونه اغماضی با تخلفات زیست محیطی برخورد می نماید ودر موارد لازم پیگیری قانونی را از طریق مراجع قضایی تا حصول نتیجه نهایی انجام خواهد داد.

    
اجازه استفاده غیر مجاز از منابع آبی و آب فروشی را نخواهیم داد.

سرپرست معاونت عمرانی فرمانداری شهرستان رباط کریم در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان رباط کریم گفت: اجازه استفاده غیر مجاز از منابع آبی و آب فروشی توسط افراد سود جو را نخواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، محمد امینی افزود: افرادی سود جو با دریافت مجوز حفاری چاه و به بهانه تامین آب زراعی مبادرت به آبفروشی می کنند .افزود : میزان برداشت آب غیر مجاز در شهرکهای صنعتی خصوصی از جمله شهرکهای صنعتی ده حسن زواره ای و کاظم آباد رقمی معادل ۸۰۰ لیتر ثانیه را نشان میدهد که البته این رقم مربوط به دوشهرک صنعتی در شهرستان بهارستان نیز می شود .
رئیس شورای حفاظت از منابع آب از دبیر این شورا خواست هرچه سریعتر به تفکیک میزان برداشت غیر مجاز در سطح شهرستان رباط کریم را تعیبن کند.
امینی در این بخش از سخنان خود امور آب شهرستان را موظف نمود   با توجه به اینکه بالغ بر ۵۰۰ هزار لیتر در ثانیه از کانال آب محمدیه برای شهرکهای صنعتی خصوصی در سطح شهرستان رباط کریم سهمیه آب تخصیص یافته است به منظور ساماندهی این امر و کنترل برداشت غیرمجاز آب از سوی صنایع در این شهرکها  با شرکت شهرکهای صنعتی استان مکاتبه شود تا شهرکها از حقابه تخصیصی استفاده نمایند .
وی تاکید نمود :  البته ما بنا نداریم در سال اقتصاد مقاومتی از این نظر فشاری متوجه صاحبان صنایع شود اما بی توجهی ها نسبت به منابع آب در سطح شهرستان را نیز برنمی تابیم و اجازه نمی دهیم از اموال مردم سو استفاده شود .
امینی یادآور شد : برداشت میلیونها لیتر آب غیر مجاز از ناحیه واحدهای صنعتی از سویی و از سوی دیگر تخصیص  پنجاه درصد از اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان  به شرکتهای آب و فاضلاب ،معادله خوش آیندی نیست و در حقیقت این امر باعث تضییع حقوق مردم است .
وی افزود :در حالیکه مردم چه در شهر و چه در روستاها برای بهره مندی از آب شرب سالم دچار مشکل می باشند  صحیح نیست عده ای سود جو به راحتی مبادرت به دریافت مجوز برداشت آب نموده و به بهانه تامین آب کشاورزی آب فروشی  کنند.
معاون عمرانی فرمانداری شهرستان رباط کریم در بخش پایانی سخنان خود اذعان داشت :  یکی از عمده وظایف شورای حفاظت از منابع آب شهرستان در دستورالعمل مربوطه اولویت بندی تعیین زمان  اجرای احکام قضایی است  که توسط امور آب شهرستان پیگیری شده است  و هماهنگی به منظور اجرایی نمودن احکام قضایی صادره از دیگر وظایف این شورا می باشد .

    

راه و مسکن,شهرداری تهران,مسکن مهر پرند,متروی پرندمدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با بیان این که از سه سال گذشته زیرساخت‌های متروی پرند را با پیشرفت فیزیکی 97 درصدی به شهرداری تهران تحویل داده‌ایم اما هنوز شهرداری تاریخی را برای افتتاح مترو اعلام نمی‌کند، گفت: این آمادگی را داریم که پروژه احداث متروی پرند را از شهرداری تحویل بگیریم و با منابع خود پروژه را به اتمام برسانیم.

سید علی‌اکبر طاهری در گفت‌وگو با خبرگزاری ایران آنلاین، با بیان اینکه ورود مترو به شهر پرند برای واحدهای این منطقه ارزش افزوده ایجاد خواهد کرد، گفت: در حال حاضر زیرساخت‌های متروی پرند انجام شده است و طول این خط از فرودگاه حضرت امام تا شهر پرند چیزی حدود 17 کیلومتر است که در حال حاضر ریل‌گذاری و زیرساخت‌های آن انجام شده است.

وی با بیان اینکه باید زیرساخت‌های متروی پرند از شهر آفتاب تا فرودگاه حضرت امام انجام شود، گفت: زیرساخت‌های این اتصال آماده است و باید تجهیزات برقی نصب شود که متولی این بخش، شهرداری تهران است.

مدیرعامل شهر پرند گفت: وزارت راه و شهرسازی در سال 92 زیرساخت های آن را با هزینه 32 میلیارد تومانی انجام داده است و با پیشرفت فیزیکی 97 درصدی این پروژه را به شهرداری تهران تحویل داد و مابقی کارها یعنی اتصال مترو تهران از مرقد حضرت امام به شهر آفتاب و فرودگاه حضرت امام برعهده شهرداری است.

طاهری با بیان اینکه متاسفانه شهرداری تهران تاریخ و زمانی را برای افتتاح و بهره‌برداری از پروژه اعلام نمی‌کند، اظهار داشت: شهرداری مدعی است منابع مالی برای اجرای این پروژه را ندارد.

وی تاکید کرد: ما اعلام می کنیم این آمادگی را داریم که با مصوبه هیات وزیران ادامه پروژه متروی پرند را برعهده بگیریم و بودجه این پروژه را با تهاتر اراضی خودمان تامین کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با بیان اینکه در حال حاضر خرید و فروش واحدهای مسکن مهر پرند آزاد است گفت: برای معاملات واحدهای مسکن مهر پرند متقاضی وجود دارد و اداره‌ای را در کارگزاری شرکت خودمان برای پروسه نقل و انتقالات ایجاد کرده‌ایم.

طاهری افزود: برای معامله‌های آزاد مسکن مهر پرند تمام استعلامات دریک روز کاری انجام می‌شود و به تمام متقاضیان هشدار می‌دهیم فریب دلالان وسودجویان فعال در خرید و فروش واحدهای مسکن مهر را نخورند چرا که اخیراً مواردی دیده شده مبنی بر اینکه یک واحد مسکن مهر به چند نفر فروخته شده باشد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند ادامه داد: تمام نقل و انتقالات فروش آزاد واحدهای مسکن مهر پرند در شرکت عمران شهر پرند انجام می شود و همین جا اعلام می‌کنم که تمام مسئولیت‌های خرید و فروش را هم می‌پذیریم.

    

علی شاهدی گفت: ورزش همگانی در رشد و سلامت جامعه تاثیری مستقیم دارد، و نیازمند توجه ویژه در شهرستان بهارستان می باشد.

به گزارش  خبرگزاری ایران آنلاین علی شاهدی رئیس شورای اسلامی شهر گلستان در رابطه با اهداف گسترش فعالیت های ورزشی به ویژه ورزش همگانی گفت: گسترش فعالیت‌های ورزشی در شهر گلستان، نشاط اجتماعی را در پی خواهد داشت.

وی ضمن اشاره به نقش ورزش های همگانی در سلامت جامعه و مشارکت عمومی اظهار داشت: برخی از اختلالات روانی، ناشی از ناراحتی های بدنی و جسمانی است که با ورزش کردن حل می شود، و به نوعی ورزش درمانی مشترک برای مشکلات روحی و جسمی به شمار می آید.

رئیس شورای اسلامی شهر گلستان، حسن رحیمی را یکی از برترین پتانسیل های ورزشی شهر گلستان دانست و تصریح کرد: شهر گلستان از لحاظ فرهنگی، علمی و ورزشی دارای پیشینه ای طولانی و درخشان بوده و همیشه در مسابقات معتبر بیشتر رشته های ورزشی و علمی حائز رتبه های نخست شده است، که با رفع مشکلات زیرساختی موجود در آینده پیشرفت بیشتری در این زمینه ها حاصل خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه طرح های زیادی برای گسترش زیرساخت های ورزشی و تأمین نیاز های ورزشکاران در دست اجراست یادآور شد: شهرداری گلستان در زمینه توسعه ورزش بین شهروندان و ورزشکاران به ‌ویژه جوانان پروژه های قابل قبولی تعریف نموده است، که از جمله آنها به احداث مجموعه ورزشی ولایت در انتهای ۲۴ متری شهید چمران، مجموعه ورزشی و استخر قلعه میر، سالن ورزشی و زورخانه در سبزدشت می توان اشاره کرد.

علی شاهدی در پایان باتوجه به پایین بودن سطح ورزش همگانی در شهرستان بهارستان افزود: ایجاد فضای مناسب و تجهیز آن برای ورزش مردم و نصب تجهیزات ورزشی در پارک‌ها، بوستان‌های سطح شهر گلستان از جمله اقدامات شهرداری گلستان برای بهبود شرایط ورزش همگانی می باشد، که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد رشد و شکوفایی شهر گلستان با کمک ورزشکاران و شهروندان شهر گلستان در زمینه های مختلف ورزشی باشیم.

    

به منظور تامين فشار آب آشاميدني بخشي از مناطق رباط کريم عمليات توسعه و اصلاح شبکه در اين شهر انجام شد. با اعتباري بالغ بر يک ميليارد ريال ، پروژه توسعه و اصلاح شبکه در شهرستان رباط کريم اجراء گرديد .
به گزارش خبرگزاری ایران  آنلاین ، مدير امور آبفاي شهرستان رباط کريم با اعلام خبر مذکور اظهار داشت : 
با عنايت به توسعه محدود مسکوني و تراکم جمعيت در منطقه جنوب غربي شهر رباط کريم و ضرورت تامين و توزيع آب آشاميدني شهروندان و مشترکين اين بخش با کميت و کيفيت مطلوب ، عليهذا در همين راستا عمليات لوله گذاري به منظور اجراي خط انتقال و همچنين اصلاح و توسعه شبکه آبرساني در شهرستان رباط کريم اجراء شد . رضا عنايتي اماني ضمن تشريح عمليات مذکور خاطر نشان ساخت : اين عمليات با اعتباري معادل يک ميليارد و چهارصد و پنجاه ميليون ريال از محل اعتبارات عمراني و شامل ٤٥٠ متر خط انتقال با استفاده از لوله پلي اتيلن سايز ١٦٠ ميلي متري و همچنين ٤٠٠ متر اصلاح شبکه با استفاده از لوله پلي اتيلن سايز ١١٠ ميلي متر در خيابان هاي بوستان ١ ، آهنگ و پهلوان واقع در ضلع جنوبي بلوار آزادگان در دستور کار قرار داشت که از اواسط آذرماه شروع گرديد و اوايل دي ماه جاري نيز به اتمام و وارد مدار بهره برداري گرديد

    

فرماندار بهارستان گفت: طرح ها و پروژه های متعددی در ایام دهه مبارک فجر در شهرستان بهارستان افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین، جلسه ستاد برگزاری مراسم یوم الله دهه مبارک فجر با حضور حجت الاسلام سید محسن محمودی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، بیژن سلیمان پور فرماندار، ائمه جمعه گلستان و نسیم شهر و جمعی از مسئولان ادارات و نهادها برگزار شد.

در این جلسه بر استفاده از ظرفیت های ادارات و نهادهای شهرستان بهارستان برای برگزاری باشکوه مراسم یوم الله دهه مبارک فجر تأکید شد.

برگزاری ۳۰ برنامه توسط کمیته دانش آموزی و فرهنگیان ستاد دهه فجر شهرستان بهارستان، نواخته شدن زنگ انقلاب در تمامی مدارس  و اجرای سرود همسرایان فجر از جمله برنامه های شاخصی بود که از سوی آموزش و پرورش این شهرستان در ایام جشن پیروزی انقلاب اسلامی اجرایی می شود.

مدیران ادارات به وظیفه خود در قبال دهه فجر عمل کنند

همچنین در این جلسه بر استفاده از ظرفیت های مدارس و دانشگاه ها برای آشنایی هر چه بیشتر نوجوانان و جوانان با اصول و ارزش های انقلاب اسلامی تأکید به عمل آمد و مصوب شد تا ۳۷ دوچرخه در روز راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن به آینده سازانی که در این حماسه بزرگ شرکت می کنند، اهدا شود.

بیژن سلیمان پور در جمع مسئولان و مدیران شهرستان بهارستان با اشاره به در پیش بودن ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: باید از ظرفیت های مختلف برای برگزاری مراسم دهه فجر استفاده شود.

برای بزرگداشت دهه فجر باید همه به میدان بیایند

فرماندار شهرستان بهارستان افزود: زمانی که سخن از انقلاب به میان می آید، مردم از مسئولان مطالبه دارند و باید همه مدیران با تمامی توان به صحنه آمده و به وظیفه خود عمل کنند.

وی ادامه داد: در آغاز سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران باید به وظیفه خود عمل کنیم و کمیته های دهه فجر باید با برنامه ریزی دقیق، برای برگزاری باشکوه جشن پیروزی انقلاب اسلامی به میدان بیایند.

فرماندار شهرستان بهارستان یادآور شد: طرح ها و پروژه هایی در ایام دهه مبارک فجر در شهرستان بهارستان افتتاح خواهد شد که کمیته عمرانی در حال جمع بندی این طرح ها است.

وی تأکید کرد: باید ادارات مختلف گزارش عملکرد نظام اسلامی در حوزه های مربوطه را از ۲۲ بهمن سال ۵۷ تاکنون استخراج کرده و در جشن پیروزی انقلاب اسلامی به اطلاع مردم برسانند.

    

۴۳

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی می‌گوید ارجاع پرونده‌های طلاق از جمله طلاق توافقی به مارکز مشاوره بهزیستی اشتباه است زیرا این مسئله در تخصص آنها نیست و باید برای این منظور، شوراهای حل اختلاف ویژه تشکیل شود.

به گزارش خبرگزاری ایران آنلاین،حجت‌الاسلام حسن نوروزی  درباره علت افزایش طلاق از جمله طلاق توافقی در کشور اظهار کرد: طلاق یک مسئله بسیار ناخوشایند است و پیامبر گرامی اسلام نیز فرموده‌اند « بدترین چیز نزد من طلاق است و بدترین کار طلاق است.»

نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طلاق اصلی، طلاق رجعی است گفت: در طلاق رِجعی زن و مرد تا ۳ ماه و ۱۰ روز فرصت دارند تا دوباره به زندگی مشترک بازگردند و به محض اینکه مرد به خانه بازگردد و چادر از سر همسرش بردارد، طلاق باطل می‌شود و زن و مرد می‌توانند دوباره به زندگی مشترک خود ادامه دهند.

نوروزی از دیگر انواع طلاق را طلاق خُلع خواند و افزود: این طلاق، تقریباً همان طلاق توافقی است که قطعاً دادگاه‌های ما می‌توانند در رابطه با آن موثر باشند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد: باید در دادگاه‌های خانواده از قضات پرتوان، فهیم و روحانیون بالای ۴۵ سال که سرد و گرم زندگی را چشیده‌اند استفاده کرد نه قضاتی که جای دیگر نمی‌توانند کار کنند و حوصله ندارند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در دادگاه‌ای خانواده، قاضی ابتدا باید نصیحت و مذاکره را در دستور کار قرار دهد و سپس پرونده را به هیئت منصفه‌ و داورانی از شوراهای حل اختلاف شناخته شده، ارجاع دهد.

وی با بیان اینکه باید شوراهای حل اختلافی برای بررسی پرونده‌های طلاق و ارائه مشاوره به زن و مرد تشکیل شود، گفت:  یکی از اشتباهاتی که الان انجام می‌شود این است که زوجین را به مراکز مشاوره بهزیستی ارجاع می‌‌دهند در حالی که تخصص بهزیستی چیز دیگری است. 

نوروزی اظهار کرد: بنابراین اولاً طلاق عمل بسیار زشت و منحوسی است و نکته بعد این است که باید دادگاه‌ها در این حوزه، کاربردی و تخصصی شود یعنی از قضات ناتوان، افلیج، مفلوک و از همه جا مانده استفاده نشود بلکه قضات روحانی و فهیم بالای ۴۵ سال در دادگاه‌های خانواده فعالیت کنند. 

نماینده مجلس دهم ادامه داد: بحث دیگر نیز این است که یک شورای حل اختلاف مخصوص برای موضوع طلاق توافقی تشکیل و النهایه اگر مشکل رفع نشد، حکم به طلاق داده شود.

به گفته نوروزی در حال حاضر برخی طلاق‌هایی که بر اساس وکالت زن برای گرفتن طلاق صادر می‌شود، حرام در حرام است ولو اینکه قاضی حکم دهد و دفترخانه هم اجرا کند بنابراین قضات دادگاه‌های خانواده باید روحانی باشند و به مسائل شرع مقدس اسلام خارج از چند ماده قانونی، مطلع باشند تا زندگی ها را مفت و بیهوده از دست ندهیم.

    

با حضورحجت الاسلام  محمودی  ریاست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران و مسوولین شهرستان بهارستان اولین نشست هماهنگی ویژه برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر در محل دفتر امام جمعه شهرستان بهارستان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایران انلاین این نشست  که به ریاست حجت الاسلام صفایی ریاست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان بهارستان برگزار شد  هر یک از مسوولین شهرستان بویژه شهرداری های و روسای شورای اسلامی شهرها و شهرستان بهارستان به بیان اهداف و دیدگاه های خود در حوزه فعالیت خود اشاره نمودند

 در این نشست ریاست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با تسلیت به مناسبت ارتحال جانسوز آیت الله هاشمی رفسنجانی به اهمیت ویژه برنامه های ایام الله دهه فجر امسال اشاره کرد و گفت : دشمنان انقلاب اسلامی  امروز با جنگ نرم خود جوانان ایران اسلامی را هدف و در صدد نا امید نمودن انان از این نظام می باشند

حجت الاسلام محمودی تصریح کرد: مسوولین می توانند با عملکرد مطلوب خود در همه حوزه ها جوانان را توجیح و آگاه نمایند که دشمن  قصد هدف قرار دادن افکار پاک انان است و ایام الله دهه فجر می تواند بهترین فرصت برای تبین دستاورد های ارزشمند این نظام برای مردم بویژه قشر جوان باشد

در این مراسم همچنین فرماندار شهرستان بهارستان نیز ضمن تسلیت به مناسبت ارتحال یار و یاور امام راحل و رهبر معظم انقلاب نیز گفت : حضور مردم انقلابی در جریان تشییع ان عالم وارسته  نشان از بزرگ مردی ایت الله هاشمی می باشد که بدلیل حضور در عرصه های مختلف این نظام چه در  قبل و بعد از پیروزی چه مجاهدت هایی را داشته است

بیژن سلیمانپور با اشاره به نزدیکی  ایام الله دهه فجر نیز افزود: فرمانداری شهرستان بهارستان به منظور هرچه باشکوه برگزار شدن ویژه برنامه های دهه فجر امسال کمیته ای را تشکیل داده است و امیدواریم در این دهه مسوولین به مردم از عملکرد خودسخن خواهند گفت

شهردار صالحیه نیز در این نشست گفت : دهه فجر امسال در شهر صالحیه با حضور مسوولین استانی و شهرستانی شاهد تحولات عظیمی را خواهیم شد

علیرضا قربانی افزود : در دهه فجر امسال ما در شهر صالحیه بیش از دهها پروژه عمرانی  فرهنگی و رفاهی را خواهیم داشت تا مردم قدرشناس منطقه طئم خدمت دولت را در این شهر خواهند چشید

در پایان این نشست مراسم گرامیداشت یاد و خاطره ایت الله هاشمی رفسنجانی با حضور انبوهی از مردم و مسوولین در مصلی بزرگ شهرستان بهارستان برگزار شد