X
تبلیغات
 

خبرگزاری فارس: آغاز فرآیند اجرایی مرحله دوم انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه رباط کریم

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رباط کریم گفت: فرآیند اجرایی مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه رباط کریم و بهارستان آغاز شد.

عباسعلی سعیدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غرب استان تهران اظهار کرد: همزمان با ابلاغ زمان‌بندی مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی وزارت کشور، ستاد انتخابات شهرستان رباط کریم با جدیت بر اساس برنامه زمان‌بندی فعالیت خود را شروع کرده است.

وی تصریح کرد: جلسات هماهنگی ستاد انتخابات از ابتدای سال به‌صورت مرتب و مستمر برگزار شده است و آرامش خوبی در شهرستان حاکم است.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رباط کریم در پایان با اشاره به زمان آغاز تبلیغات اظهار داشت: نامزدها از دوم تا نهم اردیبهشت ماه سال جاری بر اساس قانون مجاز به تبلیغات هستند.

    
خبرگزاری فارس: شعر سعدی به مقر سازمان ملل اعتبار بخشیده است

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، علی بیگی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت روز سعدی که مصادف است با اول اردیبهشت‌ماه در شهرستان رباط کریم اظهار کرد: مصلح‌الدین سعدی شیرازی نه تنها در سرزمین شیراز بلکه در کشور عزیزمان ایران و از دیگر سو در جهان قرن‌هاست که به‌عنوان روح ملت ایران در کالبد فرهنگ و تمدن جاری و ساری است.

وی بیان کرد: سعدی از محدود شخصیت‌هایی است که در اشعار خود به‌عنوان سفیر انسانیت مرزها را درنوردیده است.

فرماندار شهرستان رباط کریم تصریح کرد: این استاد سخن جایگاه خود را به آسانی به دست نیاورده است، سیر و سیاحت در اغلب کشورهای اسلامی مانند سفر به یمن، حبشه و سکونت در شام، بعلبک لبنان و بیت‌المقدس تجارب ارزنده‌ای کسب کرده است و در این میان از بلخ و غزنه و هندوستان نیز دیدن می‌کند.

وی خاطر‌نشان کرد: تجارب حاصله از این گشت و گذارها زمینه خلق کتاب وی تحت عنوان بوستان می‌شود که در 10 باب به بیان مسائل اخلاقی و اجتماعی می‌پردازد.

بیگی ابراز کرد: عدل، احسان، عشق، تواضع، قناعت، شکر و توبه از باب‌هایی است که به‌خوبی نشان می‌دهد، دغدغه‌های این شخصیت برجسته حول چه محورهایی دور می‌زند.

وی افزود: سعدی در دنیا اسباب آشنایی سایر ملل را با فرهنگ و تمدن غنی ایران فراهم کرده است به‌ طوری که دستورالعمل‌های اخلاقی این سخن‌سرای کم‌نظیر را در زندگی خود سرلوحه و الگو قرار داده‌اند.

فرماندار شهرستان رباط کریم در پایان حک‌شدن شعر سعدی را در درگاه مقر سازمان ملل از دیگر افتخارات بر شمرد و متذکر شد: بر اساس نظرات کارشناسان سخن در طول قرن‌های متمادی در ایران و خارج از ایران به برکت آثار این استاد سخن بسیاری با زبان و ادبیات فارسی آشنا شده‌اند و آثار وی الهام بخش اهل قلم شده است.

    
خبرگزاری فارس: قانون با کسی تعارف ندارد

فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: اگر منِ فرماندار با کسی تعارف داشته باشم، قانون با کسی تعارف ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، علی بیگی بعد از ظهر امروز در حاشیه جلسه ساماندهی ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان رباط کریم اظهار کرد: بر اساس تبصره 7 ماده 100 شهرداری عملیات اجرایی ساخت و سازها، به عهده مهندس ناظر است.

فرماندار شهرستان رباط کریم تأکید کرد: انطباق موارد فنی ساختمان با مسائل مندرج در نقشه از جمله مقاوم‌سازی به عهده مهندسین ناظر است.

وی تأکید کرد: انطباق موارد فنی ساختمان با مسائل مندرج در نقشه بعد از نهایی شدن عملیات ساختمانی مجددا مورد تطبیق قرار بگیرد تا کلیه موارد مندرج در پروانه در روند امور لحاظ شده باشد.

بیگی در ادامه اذعان کرد: شهرداری‌ها نیز موظف هستند کمال همکاری را با مهندسین ناظر به عمل بیاورند.

بیگی از هرگونه قصور از سوی مهندسین ناظر را قابل پیگیری دانست و بیان کرد: در قانون نیز مجازات‌هایی برای این دسته از متخلفین پیش‌بینی شده است و مطمئن باشند اگر منِ فرماندار با کسی تعارف داشته باشم، قانون با کسی تعارف ندارد.

فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: پای قانون وقتی وسط می‌آید، هیچ‌گونه توجیهی پذیرفته نیست و گردن متخلف در برابر قانون از مو هم باریک‌تر است.

*به اندازه کافی در این 37 سال حرف زده‌ایم، زمان اقدام و عمل رسیده است

بیگی طی انتقاد شدید از عملکرد اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رباط کریم تصریح کرد: مردم از حرف زدن ما خسته شده‌اند تاکنون چنان بد عمل کرده‌ایم که حضرت آقا با توجه به تأکید کلام خودشان پیرامون اقتصاد مقاومتی طی هفت سال اخیر اقدام و عمل را نیز به‌عنوان شعار سال 1395 بیان فرمودند.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان رباط کریم تأکید کرد: کاری که ما می‌کنیم دقیقا مانند زراعت است که کشت می‌کنیم و مردم زمانی عملکرد ما را باور می کنند که ما محصول را درو کنیم و مردم ببینند، اگر به عینه شاهد برداشت محصول بودند از آن به‌عنوان اقدام و عمل یاد می‌شود.

بیگی افزود: طی ماه‌های آخر سال گذشته با برگزاری جلسه ستاد ساماندهی ساخت و ساز، مواردی مصوب شد که امروز از اداره صنعت، معدن و تجارت انتظار داشتم عمل ببینم.

فرماندار شهرستان رباط کریم در ادامه گفت: من و دادستان طی سال گذشته دو تا کار از شما خواستیم که در بحث معادن و بلوک‌زنی بود، این در حالی است که روز به روز به آمار فعالیت غیرمجاز کارگاه‌های بلوک‌زنی اضافه می‌شود.

    
خبرگزاری فارس: تحقق اقتصاد مقاومتی مستلزم تلاش مؤثر ارکان نظام است

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: تحقق کامل سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مستلزم اراده و تلاش مؤثر تمامی ارکان نظام و تعامل و هماهنگی کامل بین آنهاست.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، نخستین جلسه شورای اداری این شهرستان در سال 95 در سالن جلسات پیامبر اعظم (ص) این فرمانداری برگزار شد.

بیژن سلیمان‌پور در این جلسه با اشاره به نامگذاری سال جاری به‌عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: با این نامگذاری هوشمندانه، فرصت مغتنمی برای اصلاح ساختار اقتصادی، کاهش وابستگی بودجه به نفت، توجه به ظرفیت‌های داخلی در کنار رفع موانع تولید و رونق فضای کسب و کار به وجود آمده است.

وی بیان کرد: 10 اقدام اساسی برای نجات اقتصاد کشور که معظم‌ له در سخنرانی خود در نخستین روز سال در حرم مطهر رضوی تببین کردند، اصلی‌ترین راه‌کارها برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

فرماندار شهرستان بهارستان با بیان اینکه تحقق کامل سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مستلزم اراده و تلاش مؤثر تمامی ارکان نظام و تعامل و هماهنگی کامل بین آنهاست، تصریح کرد: خوشبختانه دولت پس از اعلام عنوان سال، اجرای این سیاست‌ها را در دستور کار خود قرار داده و مصمم است در استمرار تلاش‌های گذشته، گام‌های محکم‌تری در این زمینه بردارد.

وی گفت: در این زمینه در منشور کاری شهرستان که به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است به اقتصاد مقاومتی توجه ویژه‌ای شده که باید سرلوحه کار ادارات قرار گیرد.

سلیمان‌پور همچنین بر تداوم تعامل و هماهنگی‌های بین بخشی ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان بهارستان برای تحقق سیاست‌های دولت و خدمت به مردم تأکید کرد.

    
خبرگزاری فارس: رفع به‌موقع آب‌گرفتگی معابر گلستان از خسارات احتمالی جلوگیری کرد

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری گلستان گفت: با حضور به‌موقع و جهادی عوامل خدمات شهری شهرداری گلستان، آب‌گرفتگی کلیه معابر شهر رفع شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی شهرداری گلستان، محمد شعبانلو از رفع به ‌موقع آب‌گرفتگی معابر توسط پاکبانان شهرداری گلستان خبر داد و اظهار کرد: با حضور به‌ موقع و جهادی عوامل خدمات شهری شهرداری گلستان، آب‌گرفتگی کلیه معابر این شهر رفع شد.

وی بیان کرد: یکی از وظایف اصلی شهرداری گلستان، تنظیف و پاک‌سازی معابر شهر است و این امر خطیر برعهده حوزه معاونت خدمات شهری است که به‌صورت شبانه‌روزی مشغول خدمت به مردم شریف شهر گلستان هستند.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری گلستان تصریح کرد: در همین راستا با توجه به بارندگی‌های مستمر و شدید اخیر، پاکبانان و زحمتکشان خدمات شهری با حضور به‌موقع و جهادی خود، در کمترین زمان ممکن و به‌ صورت شبانه‌روزی آب‌گرفتگی معابر شهر گلستان را رفع کردند.

وی خاطرنشان کرد: از زمان شروع بارندگی‌ها، پرسنل زحمت‌کش حوزه خدمات شهری در کلیه نقاط شهر حضور داشتند و در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع آب‌گرفتگی‌ها اقدام کردند.

شعبانلو افزود: مردم با ریختن زباله و نخاله در کانال‌ها و جوی‌ها سهم زیادی در آب‌گرفتگی معابر دارند.

وی گفت: در صورت آگاهی از هرگونه آب‌گرفتگی در سطح خیابان‌ها بلافاصله تیم‌های عملیاتی به محل آب‌گرفته‌ اعزام می‌شوند.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری گلستان در پایان متذکر شد: رضایت شهروندان که مورد تأکید شهردار گلستان نیز است، بهترین دلگرمی برای کارکنان این شهرداری است و تلاش ما بر این است که بهترین اقدامات در راستای خدمت به شهروندان فهیم گلستان صورت گیرد و امیدواریم با حمایت و همیاری مردم در راستای توسعه هرچه بیشتر گام برداریم.

انتهای پیام/3154/غ

    
خبرگزاری فارس: پرداختی شهرداری رباط کریم به کتابخانه‌ها در امور فرهنگی شهر هزینه شود

شهردار رباط کریم گفت: مبلغ پرداختی شهرداری رباط کریم به کتابخانه‌ها باید در امور فرهنگی شهر هزینه و گزارش هزینه‌کرد آن ارائه شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، مسعود مختاری صبح امروز در نشست انجمن کتابخانه‌های شهرستان رباط کریم اظهار کرد: مبلغی که ما از شهرداری و در حقیقت از جانب شهروندان رباط کریمی پرداخت می‌کنیم باید در این شهر هزینه شود.

وی با ابراز تشکر از برگزارکنندگان این نشست بیان کرد: هزینه‌ای که شهرداری از محل درآمدهای مردمی تحت عنوان نیم درصد به امور کتاب و کتاب‌خوانی اختصاص می‌دهد باید صرف شهرستان شود.

شهردار رباط کریم تصریح کرد: دریافت گزارش کاری در این خصوص مبنی بر تأثیر و بازتاب فرهنگی آن در سطح شهر رباط کریم قاعدتاً انگیزه‌های ما را در پرداخت هزینه‌های حوزه کتاب قوی‌تر می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: باید با انعکاس این مراتب به مراجع ذی‌صلاح از موضوع رفع نقص

    
خبرگزاری فارس: وظیفه خود را در انتخابات درست انجام دهیم

رئیس حوزه انتخابیه شهرستان رباط کریم و بهارستان گفت: مهم نیست چه کسی به مجلس راه می‌یابد، مهم این است که ما وظیفه خود را در انتخابات درست انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، علی بیگی پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه مشترک هیأت‌های نظارت، اجرایی و بازرسی حوزه انتخابیه شهرستان رباط کریم بنا بر دستور رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت کشور اظهار کرد: هیچ شهرستانی در سطح کشور مانند رباط کریم در مرحله اول انتخابات آنلاین نبوده است، تمام صورت‌ جلسات نهایی آنلاین بوده است.

وی بیان کرد: در این رابطه تنها در کشور دو نفر به دستگاهی که خریداری شده است دسترسی دارند، که شامل وزیر کشور و استاندار تهران هستند.

رئیس حوزه انتخابیه شهرستان رباط کریم تصریح کرد: وزیر کشور و استاندار تهران دقیقاً مستحضر بودند که مثلاً در شهر پرند شعبه شماره 59 چند رأی با شناسنامه فوتی داشته‌ایم و روند انتخابات را به‌صورت آنلاین رصد می‌کردند.

بیگی در ادامه افزود: خوشبختانه تنها شهرستانی که تذکری در این ارتباط نگرفته است، شهرستان رباط کریم بوده است و وزیر شخصاً به برخی فرمانداران تذکرات عدیده‌ای داده است.

رئیس حوزه انتخابیه شهرستان رباط کریم و بهارستان تصریح کرد: حسب اظهارات مسئولین محترم، بیشترین تذکرات را حوزه انتخابیه گرگان دریافت کرده است و همان‌طور که پیش از این عرض شد خوشبختانه این حوزه هیچ‌گونه موردی نداشته است.

فرماندار شهرستان رباط کریم در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: در همین جا اعتراف می‌کنم آموزش ما در دوره قبل به‌صورت مطلوبی انجام نشده است.

وی افزود: نمایندگان فرماندار، نماینده بازرسی و مسئولین کاندیداها باید آموزش‌های کافی را بگذرانند و با دقت بیشتری شناسنامه‌ها را مورد بازبینی قرار دهند، در مرحله دوم انتخابات مسئولیت هر یک از ما بسیار سنگین‌تر از مرحله اول است.

فرماندار شهرستان رباط کریم در ادامه گفت: در این دوره شخصاً به‌اتفاق معاون سیاسی انتظامی به‌عنوان رئیس ستاد انتخابات کار آموزش را عهده‌دار خواهیم شد.

وی با انتقاد شدید از عوامل شعب اخذ رأی، به‌ویژه نمایندگان فرماندار در مرحله اول تأکید کرد: باید از تردد افراد غیرمسئول در شعب اخذ رأی جلوگیری جدی به عمل آید و چنین افرادی آزادانه در شعب اخذ رأی تردد نکنند.

بیگی تأکید کرد: دریافت کارت شناسایی از افرادی که تحت عنوان مسئول در شعب اخذ رأی حضور پیدا می‌کنند، به‌ویژه از سوی نمایندگان فرماندار مورد لحاظ قرار گیرد تا محیطی آرام و بدون تشنج برای شرکت‌کنندگان و رأی‌دهندگان فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: تنها از سوی هیأت‌های اجرایی و نظارت و بازرسی و دیگر کسانی که ابلاغ دارند، شعب اخذ رأی مورد سرکشی قرار می‌گیرد و باید از حضور دیگر افراد تحت هر عنوانی ممانعت جدی به عمل آید.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید تأکید کرد: همانند دوره اول انتخابات گزینه‌های «حق‌الناس بودن رأی مردم» که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز بوده و هست، «قانون‌مندی» انتخابات که مورد تأکید ریاست محترم جمهور نیز است، باید مد نظر قرار گیرد.

بیگی ادامه داد: گزینه سوم «بی‌طرفی» بود که مورد تأکید وزیر کشور بود نیز از سوی مسئولین ستاد انتخابات و بنده به‌عنوان رئیس حوزه انتخابیه بسیار حائز اهمیت بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در این مرحله نیز گزینه‌های فوق برای ما از حساسیت خاصی برخوردار هستند و به‌عنوان مهم‌ترین آیتم‌هایی است که قطعاً آنها را در نظر خواهیم داشت.

بیگی تأکید کرد: برای ما اصلاً مهم نیست چه کسی به مجلس راه می‌یابد، هرکس رأی بیاورد برای ما قابل احترام است، وظیفه ما تنها فراهم کردن بستری مناسب برای انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری مردم است.

بیگی در ادامه گفت: آنچه لازم به یادآوری است، اینکه بنا نیست ما حیثیت و شرف خود را گرو بگذاریم تا نماینده خاصی به مجلس راه یابد، ما دنیا را به آخرت خود نخواهیم فروخت.

رئیس حوزه انتخابیه شهرستان رباط کریم و بهارستان افزود: بدترین نوع مرگ است که اگر بنده نوعی بخواهم با جانب‌داری کردن از نماینده خاصی برگزاری یک انتخابات سالم را زیر سئوال ببرم و با عدم رعایت بی‌طرفی، انتخابات را تحت‌الشعاع قرار بدهم.

فرماندار شهرستان رباط کریم بیان کرد: اگر ما با یک حرکت نابجا و غیرمنطقی باعث ایجاد تنش در منطقه شویم، هرگز نمی‌شود از تبعات سوء آن خلاصی یافت.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان رباط کریم در این بخش از سخنان خود گفت: در مرحله اول انتخابات از نظر 4 آیتم مقام اول را در سطح استان تهران از میان شهرستان‌های 16 گانه در سمینار مشهد کسب کرده‌ایم.

وی با اشاره به آیتم‌های مشارکت، امنیت، مبادله اخبار و آنلاین بودن با وزارت کشور گفت: در این آیتم‌های چهارگانه مقام اول و صد درصد امتیاز را کسب کرده‌ایم و این نتیجه جز با تلاش تک تک اعضای ستاد اعم از هیأت‌های اجرایی، نظارت، بازرسی و دیگر عزیزان حاصل نشده است.

وی ابراز امیدواری کرد در مرحله دوم نیز با همین همت به سمت مرحله دوم انتخابات حرکت خواهیم کرد.

بیگی با اشاره به نکاتی که وزیر کشور و معاون وی متذکر شده‌اند، اظهار کرد: مرحله دوم انتخابات تفاوتی با مرحله اول انتخابات نداشته و تعداد شعب اخذ رأی نسبت به مرحله اول ثابت و همان تعداد است، با این توضیح که بر اساس قانون چنانچه شعباتی بحران و مشکل داشته باشند در نشستی مشترک با هیأت نظارت جایگزین خواهند شد.

فرماندار شهرستان رباط کریم بیان کرد: با توجه به تعداد شعبی که در مرحله اول در مصلاهای سه شهر پیش‌بینی شده بود به دلیل تقارن با برگزاری مراسم نماز جمعه مشکل داشتیم، امروز نسبت به جابه‌جایی آنها و با استقرار در سه باب آموزشگاه مصوب و اقدام خواهیم کرد.

بیگی گفت: آگهی انتخابات 9 روز قبل از روز برگزاری انتخابات چاپ خواهد شد.

وی با اشاره به راه‌یابی کاندیدایی که اکثریت نسبی را در این مرحله از انتخابات کسب کند، افزود: در این دوره یک رأی نیز سرنوشت‌ساز است، بنابراین با اشاره به این حساسیت توصیه می‌شود، مسئولین برگزاری انتخابات نسبت به رعایت آرای کاندیداها و مردم به‌عنوان حق‌الناس اهمیت موضوع را در برگزاری انتخابات سالم لحاظ کنند.

فرماندار شهرستان رباط کریم همچنین با اشاره به پیام تاریخی امام راحل در تاریخ 29 فروردین ماه سال 1358 که سنگ بنای روز ارتش را گذاشتند، اظهار کرد: ملت ایران موظفند از ارتش اسلامی استقبال کنند و احترام برادرانه از آنان نمایند، اکنون ارتش در خدمت ملت و اسلام و ارتش اسلامی است و ملت شریف لازم است آن را به این سمت رسماً بشناسند و پشتیبانی خود را اعلام نمایند. اکنون مخالفت با ارتش اسلامی که حافظ استقلال و نگهبان مرزهای آن است، جایز نیست. ما و شما و ارتش، برادرانه باید برای حفظ و امنیت کشورمان کوشش کنیم و به شرارت اشرار و اختلال مفسدان خاتمه دهیم.

بیگی در ادامه سخنان خود گفت: امام خمینی (ره) در بخش‌های دیگر پیام خود نیز مشکلات دیگر پیش روی ارتش را نیز مورد توجه قرار دادند تا توطئه‌های داخلی و خارجی علیه ارتش جمهوری اسلامی ایران را نقش بر آب کنند.

وی تصریح کرد: از آن تاریخ به بعد در سالگرد صدور این پیام، روز ارتش در سراسر کشور جشن گرفته می‌شود و ارتش در شهرهای مختلف به رژه و نمایش قدرت می‌پردازد.

فرماندار شهرستان رباط کریم در پایان سخنان خود متذکر شد: درایت و تدبیر رهبر فقید و معمار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) سبب شد دسیسه‌های دشمنان در آن مقطع نسبت به تضعیف ارتش، نقش بر آب شود.

    
خبرگزاری فارس: شعار دولت تدبیر و امید تنش‌زدائی است

فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: شعار دولت تدبیر و امید تنش‌زدائی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، علی بیگ صبح امروز در همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستایی که با حضور یوسفی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری تهران برگزار شد با بیان مناسبت‌های پیش رو و مناسبت‌های روزهای اخیر، از فضیلت‌های ماه رجب نام برد و افزود: بر اساس روایات موجود اگر در ماه رجب هر شخص یک روز را روزه بگیرد خشنودی خداوند متعال را جلب کرده و به قولی درهای جهنم را به روی خود بسته است.

وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید شعار تنش‌زدائی را سرلوحه کار خود قرار داده و اهل درگیری و خشونت نیست و به مردم نیز در انتخابات قول داده است که این تعامل مقتدرانه را حفظ کند.

فرماندار شهرستان رباط کریم خاطرنشان کرد: در این دولت یک سری مخالفان سیاسی داریم که می‌خواهند شعار تنش‌زدایی دولت را به تنش‌زائی تبدیل و دولت را درگیر کنند.

بیگی با اشاره به گوشه‌هایی از سخنان رئیس جمهور گفت: اگر تیم هسته‌ای هیچ کاری نکرده باشد همین توفیق در مذاکرات برای او کافی است که در برابر 6 قدرت جهانی که کاملاً با فوت و فن حقه‌بازی آشنایی دارند، به دنیا ثابت کرد، قدرت نرم بر قدرت سخت ارجحیت دارد.

وی در پایان این اتفاق را نتیجه تفکر الهی و مقتدرانه دولت و مدیریت و درایت رئیس جمهور دانست.

    
با حضور به موقع و جهادی عوامل خدمات شهری شهرداری گلستان، آب گرفتگی کلیه معابر شهر مرتفع گردید. به گزارش روابط عمومی شهرداری گلستان؛ یکی از وظایف اصلی شهرداری گلستان، تنظیف و پاکسازی معابر شهر می باشد که این امر خطیر بر عهده حوزه معاونت خدمات شهری می باشد که به صورت شبانه روزی مشغول خدمت به مردم شریف شهر گلستان می باشند. در همین راستا با توجه به بارندگی های مستمر و شدید أخیر، پاکبانان و زحمتکشان خدمات شهری با حضور به موقع و جهادی خود، در کمترین زمان ممکن و به صورت شبانه روزی آب گرفتگی معابر شهر گلستان را رفع کردند. شعبانلو سرپرست معاونت خدمات شهری در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: از زمان شروع بارندگی ها، پرسنل زحمت کش حوزه خدمات شهری در کلیه نقاط شهر حضور داشتند و در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع آب گرفتگی ها اقدام کردند. وی افزود: مردم با ریختن زباله و نخاله در کانال‌ها و جوی ها سهم زیادی در آب‌گرفتگی معابر دارند. شعبانلو بیان داشت: در صورت آگاهی از هرگونه آب‌گرفتگی در سطح خیابان‌ها بلافاصله تیم های عملیاتی به محل آب‌گرفته شده اعزام می‌گردند. سرپرست معاونت خدمات شهرداری گفت: رضایت شهروندان که مورد تأکید مهندس کاویانی شهردار محترم گلستان نیز می باشد، بهترین دلگرمی برای کارکنان این شهرداری است و تلاش ما بر این است که بهترین اقدامات در راستای خدمت به شهروندان فهیم گلستان صورت گیرد و امید است تا با حمایت و همیاری مردم در راستای توسعه هر چه بیشتر گام برداریم. وی از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه آب‌گرفتگی معابر در سطح شهر با شماره های 56741133، 56741166 و 56333550 تماس حاصل نمایند تا نیروهای خدمات شهری این شهرداری با حضور در محل سریعاً مشکل مربوطه را مرتفع نمایند.
    

خبرگزاری فارس: شبکه‌های اجتماعی جدی‌ترین رسانه در انتخابات آتی/ لزوم تقویت گروه‌های خبری برای جلوگیری از شایعات/ راهبرد نفوذ دشمن در فضای مجازیشبکه‌های اجتماعی جدی‌ترین رسانه در انتخابات آتی/ لزوم تقویت گروه‌های خبری برای جلوگیری از شایعات/ راهبرد نفوذ دشمن در فضای مجازی

یکی از کارشناسان رسانه با بیان اینکه شبکه‌های مجازی جدی‌ترین رسانه در انتخابات آتی هستند، گفت: راهبرد دشمن در فضای مجازی نفوذ است و باید گروه‌های خبری در این فضا برای جلوگیری از شایعات تقویت شوند.

روز شبکه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر تأثیر بسزایی در روند برگزاری انتخابات هفتم اسفندماه امسال خواهد داشت.

با توجه به اینکه انتخاباتی متفاوت را نسبت به دوره‌های قبل پیش‌بینی می‌کنیم، این شبکه‌ها می‌توانند به‌عنوان محلی برای تضارب آرا و نظرات سیاسی و اجتماعی قرار بگیرند.

همچنین شبکه‌های اجتماعی می‌توانند در جهت ایجاد موج‌های حمایتی ـ انتقادی، حتی اپوزسیون علیه نظام‌های دولتی عمل کنند؛ به همین دلیل، تأثیر این شبکه‌ها بر جریانات سیاسی حاکم بر اجتماع و روند تأثیرگذاری بر این جریانات به خصوص در انتخابات قابل توجه است.

در این خصوص، از ماه‌های گذشته گروه‌های متخلفی با عنوان‌های مختلف انتخاباتی در شبکه‌های اجتماعی به خصوص تلگرام راه‌اندازی شده که به محلی برای تبادل نظرات و پرسش و پاسخ کاندیدا تبدیل شده است.

در نخستین فصل از این پرونده، برای کسب اطلاعات از کارکردهای شبکه‌های اجتماعی در انتخابات آتی با حسن میثمی،‌ کارشناس رسانه و صاحب نظر در حوزه شبکه‌های اجتماعی به گفت‌وگو پرداختیم.

نکات مهمی که در این گفت‌وگو با کارشناس رسانه و صاحب نظر در حوزه شبکه‌های اجتماعی خواهیم خواند:

*بر اساس صحبت‌های وزیر ارتباطات تعداد کاربران فعال اینترنت در سال 92، حدود سه میلیون کاربر بوده است که در حال حاضر، رقم 10 میلیون کاربر فعال اینترنتی را در ایران رد کرده‌ایم.

*در انتخابات آتی، یکی از رسانه‌های خیلی جدی شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌روند.

*نخستین مشکلی که در بحث اطلاع‌رسانی دقیق با آن مواجه هستیم، بحث شایعه‌پراکنی است که همچنان با آن دست به گریبان هستیم.

*ستادهای انتخاباتی تحت تأثیر ارقام بازدیدها، دنبال‌کنندگان و تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار می‌گیرند.

*شخصیت‌های شناخته شده نظیر خوانندگان و بازیگران به عرصه تبلیغات کاندیدا در انتخابات و تبلیغات آنها در صفحه‌های شخصی خودشان ورود پیدا است.

* آسیب‌های که شبکه‌های اجتماعی هیچ ارتباطی به استفاده از شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی ندارد؛ فیلتر شبکه‌های اجتماعی خیلی نمی‌تواند دردی را دوا کند.

* شایعات با سیستم اطلاع‌رسانی و خبری ما ارتباط مستقیم دارد.

*یکی از راه‌های جدی که می‌تواند در بحث جلوگیری از شایعه‌پراکنی به مردم پیشنهاد شود، این است که خود را برای شناخت شایعات آماده کنند.

*بهترین کار برای جلوگیری از شایعه‌پراکنی این است که از مطالب خبری کانال‌های رسمی خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها استفاده شود.

*کانال‌های خبرگزاری‌ها به خصوص رسانه ملی نباید خیلی گول شایعات را به ارزش اینکه نخستین رسانه در پوشش خبر بودند، بخورند.

*راهبردی که دشمن در فضای مجازی در انتخابات آتی بسیار بر روی آن در حوزه سیاسی سرمایه‌گذاری کرده، بحث نفوذی است.

*بیشترین کانال‌های پرمخاطب تلگرام، تفریحی و سرگرمی هستند و کانال‌های خبری نهایت 400 هزار عضو دارد و این یک خطر محسوب می‌شود.

*مردم با استفاده از ابزارهای نوین و ارتباطی می‌توانند مشکلات و معضلات را به خوبی منتشر داده و رسانه‌ای کنند و ممکن است در یک روستای کوچک موضوعی چنان جذاب شود که در تیتر یک خبرگزاری‌های کشور قرار گیرد.

گفت‌وگوی تفصیلی با حسن میثمی، کارشناس رسانه و صاحب نظر در حوزه شبکه‌های اجتماعی را در ادامه می‌خوانیم:

فارس: آماری از تعداد کاربران «فعال» ایرانی شبکه‌های اجتماعی در انتخابات گذشته و آینده بفرمایید و اینکه این شبکه‌های مجازی چه نکات مثبت و منفی دارند.

میثمی:‌ اگر بخواهیم آمار مقایسه‌ای در خصوص تعداد کاربران فعال اینترنت ایران در انتخابات گذشته داشته باشیم، بر اساس صحبت‌های وزیر ارتباطات تعداد کاربران فعال اینترنت در سال 92، حدود سه میلیون کاربر بوده است.

در حال حاضر، رقم 10 میلیون کاربر فعال اینترنتی را در ایران رد کرده‌ایم؛ این نشان می‌دهد که در انتخابات گذشته خیلی با فضای مجازی و اینترنت درگیر نبودیم و این موضوع جنبه تهدید و فرصت برای ما نداشت؛ اما در انتخابات آتی، یکی از رسانه‌های خیلی جدی شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌روند که می‌توانند جنبه‌های مثبت و منفی داشته باشند.

از دیدگاه مثبت شبکه‌های اجتماعی، فرصت تبلیغاتی خیلی خوبی را برای کاندیداها بر اساس محله، منطقه، شهر و استان به وجود آورده است که خیلی راحت می‌توانند بازخورد آن را نیز دریافت کنند.

از سوی دیگر، شبکه‌های اجتماعی فرصت مطلوبی را برای کشور در زمینه اطلاع‌رسانی منظم و دقیق ایجاد کرده است؛ کانال‌های خبری مختلفی به وجود آمده و خبرنگاران به خصوص در تلگرام بسیار فعال شده‌اند؛ چراکه اکنون خیلی سریع اطلاعات جابه‌جا می‌شود و انتقال اطلاعات به ثانیه رسیده است.

فارس: جنبه‌های منفی شبکه‌های مجازی که نگرانی‌هایی را به وجود آورده، چه مواردی هستند؟

کارشناس رسانه:‌ شبکه‌های اجتماعی جدای از اینکه فوایدی در آنها وجود دارد، یک سری جنبه‌های منفی نیز دارند که بعضی مواقع تهدید جدی تلقی می‌شوند؛ باید گاهی این جنبه‌های منفی به طور جدی‌تری مورد بررسی قرار داد.

نخستین مشکلی که در بحث اطلاع‌رسانی دقیق با آن مواجه هستیم، بحث شایعه‌پراکنی است که همچنان با آن دست به گریبان هستیم؛ هنوز نتوانستیم این موضوع را حتی در رسانه‌های رسمی رفع کنیم و با توجه به گستره انتخابات کشور، این موضوع می‌تواند آسیب بزرگی محسوب شود.

برای رفع این معضل، باید مسئولان مربوطه خیلی جدی‌تر راهکارهایی در این کمتر از دو ماه باقی مانده به انتخابات بیندیشند؛ به عنوان مثال کانال‌ها و گروه‌های خبری جدی‌تر کار کنند و در کانال‌های رسمی خبرگزاری‌ها نیز بحث شایعات منتشر نشود؛ هرچند خیلی سخت است که رسانه‌ها در انتشار اخبار، زمان را از دست بدهند.

ارسال اسپم یکی دیگر از مشکلاتی است که متناظر با بحث تبلیغات گسترده است و یک جوری ضدتبلیغ محسوب می‌شود؛ یعنی پیام‌های گسترده‌ای به مناطق مختلف ارسال می‌شود که هیچ ارتباطی به آن موضوع ندارند؛ به عنوان مثال، کاندیدایی پیام تبلیغاتی از یک استانی برای بنده که در داخل تهران هستم، ارسال کند؛ مطمئناً این دست پیام‌های اسپم، وجهه کاندیدا و ستاد وی را خراب می‌کند.

همچنین ممکن است که ستادهای انتخاباتی تحت تأثیر ارقام بازدیدها، دنبال‌کنندگان و تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار بگیرند؛ چراکه اکنون این موارد خرید و فروش می‌شود و خیلی نمی‌توان به اعداد و ارقام استناد جدی داشت.

خیلی نباید در دام این آمارها افتاد؛ ممکن است کاندیدایی در خارج از کشور دنبال‌کننده یا لایک خریداری کند تا مردم احساس کنند این کاندیدا مورد مقبولیت قرار دارد؛ در صوتی که شاید در فضای واقعی این‌قدر در آن حد مورد قبول نباشد که این موضوع نیز ممکن است در انتخابات پیش‌رو به وجود بیاید و خطرساز باشد.

یکی دیگر از موارد مهم با توجه به گسترش شبکه اجتماعی اینستاگرام که در برهه کنونی خیلی مطرح شده، ورود شخصیت‌های شناخته شده نظیر خوانندگان و بازیگران به عرصه تبلیغات کاندیدا در انتخابات است؛ در این خصوص، ممکن است که از آنها سوءاستفاده شود یا خودشان وارد بازی‌های تبلیغاتی شوند؛ این موضوع می‌تواند آسیب بسیار جدی داشته باشند و شخصیت‌ها نباید وارد بازی‌های سیاسی شوند که به وجه آنها آسیب وارد کند.

فارس: آیا فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی شامل تلگرام و اینستاگرام می‌تواند به کاهش معضلاتی که گسترش روزافزون دارند و ممکن است در آینده خطرآفرینی کنند، کمک کند؟ داخلی و خارجی بودن نرم‌افزارهای این شبکه‌ها تأثیرگذار است یا خیر؟

میثمی: با توجه به اینکه فیلتر شبکه اجتماعی تلگرام در کارگروه مربوطه مورد تصویب قرار نگرفت، فیلتر این شبکه را پشت سر گذاشته‌ایم؛ اما آسیب‌های که مطرح شده هیچ ارتباطی به استفاده از شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی ندارد، اگر بر فرض تلگرام فیلتر شود، کاربران از دیگر شبکه‌های اجتماعی نظیر سلام، بیسفون، ای‌مو، فانوس و ... استفاده می‌کنند که اگر همه آنها ایرانی باشند، باز هم آسیب‌های ذکر شده وجود دارد؛ بنابراین نمی‌توان گفت که چون تلگرام ایرانی نیست با فیلترینگش دیگر شایعات پخش نمی‌شود.

شایعات با سیستم اطلاع‌رسانی و خبری ما ارتباط مستقیم دارد؛ فیلتر شبکه‌های اجتماعی خیلی نمی‌تواند دردی را دوا کند، البته ممکن است از آسیب‌هایی همچون جاسوسی و نشر اطلاعات کشور به صورت مقطعی جلوگیری کند.

راه‌حل‌های این موضوع نیاز به کارهای عمقی و جدی‌تر دارد که بیشتر به جامعه خبری و سیاسی کشور برمی‌گردد و خیلی ارتباطی به ایرانی و خارجی بودن نرم‌افزارهای شبکه‌های اجتماعی ندارند.

فارس: راه‌های جلوگیری از این آسیب‌ها چیست؟ چه پیشنهادی برای جلوگیری از شایعه‌پراکنی‌هایی که این روزها گریبان‌گیر شده، دارید؟

صاحب نظر در حوزه شبکه‌های اجتماعی:‌ یکی از راه‌های جدی که می‌تواند در بحث جلوگیری از شایعه‌پراکنی به مردم پیشنهاد شود، این است که در بحث استفاده از نرم‌افزارها، خود را برای شناخت شایعات آماده کنند؛ قاعدتاً شایعات خصوصیاتی نظیر منبع نداشتن و استفاده از جملاتی همچون یک خبر موثق، نشر دادن پیام‌ها، ایرانی نیستی اگر کپی نکنید ... دارد؛ شایعات معمولاً عکس ندارند و اگر هم داشته باشند، هیچ ویژگی برای شناسایی ندارد که این عکس مربوط به کجا یا در چه زمانی است.

مردم در این زمینه، لازم است تا اطلاعات خود را افزایش دهند تا خودشان واقعیت مطالب را تشخیص دهند؛ اگر می‌خواهند پیامی را نشر دهند، ابتدا تحقیق و صبر کنند که منبع رسمی آن اطلاعات را مورد تأیید قرار می‌دهد یا نه و سپس اقدام به نشر مطالب و پیام‌ها کنند.

این موضوع کمک می‌کند تا از موثق بودن خبر مطلع شویم و خودمان عامل پخش شایعات نباشیم؛ بهترین کار این است که از مطالب خبری کانال‌های رسمی خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها استفاده شود.

از جهتی باید بخش خبری بسیار دقیق‌تر و فعال‌تر شود؛ کانال‌های خبرگزاری‌ها به خصوص رسانه ملی نباید خیلی گول شایعات را به ارزش اینکه نخستین رسانه در پوشش خبر بودند، بخورند و ارزش ندارد برای زمان، شایعه را نشر دهند.

این موارد کمک می‌کند تا دست به دست دهیم و شایعه‌پراکنی را به حداقل برسانیم و با شایعات کمتری در انتخابات آتی مواجه باشیم.

فارس: با توجه به اینکه در جنگ نرم قرار داریم و فضای مجازی جبهه‌های این جنگ محسوب می‌شود، دشمن چه تلاش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی دارد که به خصوص انتخابات آتی جمهوری اسلامی ایران را تحت شعاع آن قرار دهد؟

میثمی: راهبردی که دشمن در فضای مجازی در انتخابات آتی بسیار بر روی آن در حوزه سیاسی سرمایه‌گذاری کرده، بحث نفوذی است که مقام معظم رهبری خیلی بر آن تأکید دارند؛ به طور حتم دشمنان به دنبال مطرح شدن کاندیدای باب میلشان هستند که بتوانند به داخل کشور نفوذ داشته باشند.

این موضوع می‌تواند با افزایش تعداد کاربران، لایک‌ها و دنبال‌کنندگان شبکه‌های اجتماعی تا حمایت رسانه‌های مختلف و راه‌اندازی کمپین دنبال شود که یک کاندیدایی را این‌قدر بزرگش کنند تا مورد توجه قرار گیرد؛ در این زمینه، حتی می‌توانند انتخابات آتی را دچار خدشه کنند.

اگر بتوانیم در بحث اطلاع‌رسانی قوی عمل کرده و جلوی شایعه‌پراکنی را بگیریم، دشمن قدرت نفوذ نخواهد داشت؛ نگرانی که وجود دارد، این است که بر اساس اعلام وزیر ارتباط تلگرام بیش از 14 میلیون کاربر دارد که کانال‌های اطلاع‌رسانی قوی در این شبکه وجود ندارد.

در تلگرام، بیشترین کانال‌های پرمخاطب تفریحی و سرگرمی هستند و کانال‌های خبری نهایت 400 هزار عضو دارد؛ این موضوع نشان می‌دهد که مردم خیلی به خبر علاقه‌ای ندارند که سابقه این مورد را ثابت نمی‌کند یا اینکه اعتمادی به وجود نیامده است که این موضوع خطر جدی قلمداد می‌شود تا رسانه‌های دشمن جایگزین رسانه‌های رسمی شوند و توطئه‌های خود را پیاده کنند.

اگر بتوانیم در این مدت باقی مانده به انتخابات بار اطلاع‌رسانی در شبکه‌های اجتماعی را بیشتر کنیم و مردم با کانال‌های رسمی و معتبر آشنا شوند، دشمنان به اهدافی که مد نظر دارند، نمی‌رسند؛ البته این موضوع کار بسیار سختی است که نیاز به تلاش شبانه‌روزی در این مدت دو ماه آینده دارد.

فارس: چگونه می‌توان از ابزارهای شبکه‌های اجتماعی زمینه پرشور کردن انتخابات و حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی را فراهم کرد؟

کارشناس رسانه:‌ در انتخابات گذشته بیشتر مردم نظاره‌گر بودند و اگر مشکلی در فضای انتخابات و تبلیغات حوزه برگزاری انتخابات وجود داشت، نهایت می‌توانستند شکایت کنند یا گزارش دهند؛ اما اکنون خود مردم دست به ابزار شده‌اند و این امکان وجود دارد که بتوانند یک پیامی را میلیون‌ها بار منتشر کنند.

فرصت‌هایی که اکنون شبکه‌های اجتماعی به وجود آوردند در انتخابات گذشته وجود نداشت و احساس می‌کنم فرصت خیلی خوبی است که مردم می‌توانند مطالبات خود را به گوش مردم و کاندیداهای خود برسانند و در این زمینه، شبکه‌هایی از جمله تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و بیسفون پیشتاز هستند.

مردم با استفاده از ابزارهای نوین و ارتباطی می‌توانند مشکلات و معضلات را به خوبی منتشر داده و رسانه‌ای کنند و ممکن است در یک روستای کوچک موضوعی چنان جذاب شود که در تیتر یک خبرگزاری‌های کشور قرار گیرد؛ چراکه تا حدودی ابزارها یکی شده و خبرنگاران نیز از همین ابزارهای ارتباطی استفاده می‌کنند که مردم مورد استفاده خود قرار داده‌اند.

فارس: صحبت پایانی خود را بفرمایید.

میثمی:‌ ما تاکنون چنین تجربه‌ برگزاری انتخابات را نداشته‌ایم و فرصت خوبی است که می‌توانیم از آن در راستای حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی استفاده کنیم.

    
دادستان کل کشور با اعلام اینکه یکی از جلوه‌های امنیت، حضور حداکثری مردم در انتخابات هر کشوری است، گفت: در بحث انتخابات نقش فضای مجازی بسیار مهم و حائز اهمیت است. به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی درباره برگزاری انتخابات و استفاده کاندیداها از فضای مجازی برای تبلیغات و همچنین جلب توجه مردم برای حضور حداکثری در انتخابات، افزود: نکته مهمی که باید به آن اشاره کنم، استفاده به‌جا و نابه‌جای کاندیداها و افراد مختلف از پتانسیل فضای مجازی برای موضوع انتخابات است. فضای انتخابات باید فضایی سالم باشد و اخلاق‌مداری، قانون‌مداری و حضور و مشارکت حداکثری مردم در آن مورد توجه قرار گیرد. وی با اعلام اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات، جلوه‌ای از امنیت در کشور است، افزود: اصل انتخابات، معرفی افراد و کاندیداهاست که هیچ مشکلی ندارد و می‌توان در جهت تسهیل ارتباطات و تولید و تبادل اطلاعات، از فضای مجازی استفاده کرد؛ اما کوچکترین تخلفی از موازین قانونی قابل تحمل نیست و به شدت با آن برخورد می‌شود. رئیسی با اعلام اینکه انتخابات به هیچ عنوان نباید تحت تاثیر فضاهای ناصحیح قرار گیرد، افزود: بنای نظام جمهوری اسلامی است که ضمن استفاده از تولید و تبادل اطلاعات صورت گرفته، هیچ‌گونه جرم و تخلفی در فضای مجازی به ویژه در زمان انتخابات صورت نگیرد. وی گفت: انتخابات باید سالم باشد از این رو هم پلیس و هم دادستان‌ها در امر انتخابات فعال خواهند بود و امیدواریم با توجه به تمامی تدابیر اندیشیده شده، شاهد حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی باشیم. دادستان کل کشور با اعلام اینکه شکل‌گیری تمام بخش‌های نظام برخاسته از آرای مردم است، افزود: در سایر کشورها چنین موضوعی وجود ندارد. در نظام سلطه و همچنین دوستداران و طرفداران نظام سلطه همچون سعودی‌ها، مردم‌سالاری معنایی ندارد. فضای ناسالم در انتخابات خواست دشمن است و اینکه چه شخصی پیروز می‌شود، بحث ما نیست. هر رأی در صندوق، موفقیت نظام جمهوری اسلامی و نشان‌دهنده ضدیت با نظام استکبار جهانی است.
    
رئیس شورای اسلامی شهرصالحیه رسیدگی به مشکلات شهروندان و تکریم ارباب رجوع را از مهم‌ترین اولویت‌های مدیران شهری برشمرد و گفت: کسب رضایت شهروندان و خدمت صادقانه به آنها مسائلی است که باید به طور جدی در دستور کار شهرداری قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری صالحیه محمد دهقان نیری  ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: زمینه خدمت در شهرداری بیش از دیگر سازمان‌ها و دستگاه‌ها فراهم است، از این رو خدمت در این مجموعه به شرط نیت قرب‌الهی و خدمت خالصانه به مردم می‌تواند عین عبادت باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود دستیابی به فضیلت خدمت به مردم در نظام جمهوری اسلامی را بالاترین سعادت برای کارگزاران و مسئولان اجرایی دانست و گفت: بستر دستیابی به این فضیلت در مجموعه شهرداری برای خادمان و مدیران این مجموعه بیش از دیگر حوزه‌ها فراهم است.
ریاست شورای اسلامی شهر رسیدگی به مشکلات شهروندان و تکریم ارباب رجوع را از مهم‌ترین اولویت‌های مدیران شهری برشمرد و تصریح کرد: کسب رضایت شهروندان و خدمت صادقانه به آنها مسائلی است که باید به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.
دهقان نیری در خاتمه افزود: لزوم خدمات‌رسانی شبانه‌روزی به مردم و جلب رضایت شهروندان از سوی شهرداری صالحیه توفیقی است که می بایست از آن در جهت اعمالی استفاده نمود که  سبب ایجاد باقیات الصالحات برای تمامی مسئولان شهری گردد.

    
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان گفت ، آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان در زمینه فعالیتهای اجرایی امور شاهد و ایثارگران رتبه عالی استان را کسب نمود . ابراهیم رفیعی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : برابر ارزیابی انجام شده از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان این اداره در زمینه فعالیتهای اجرایی وارائه خدمات آموزشی و پرورشی و فرهنگی به خانواده معظم شهدا و فعالیت های مربوطه رتبه عالی را کسب نمود . ایشان در ادامه افزود : پیگیری امور مربوط به تحصیل دانش آموزان با رویکرد رشد و شکوفایی و نوآوری در فعالیت های آموزشی و پرورشی ، نظارت بر بهبود وضعیت درسی ، مطالعه و بررسی مشکلات تحصیلی فرزندان شاهد و ایثارگر از جمله شاخص ها می باشد که آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان با نگرش اعتقادی آن را پیگیری می کند، دست اندكاران طرح شاهد و ایثارگران در منطقه با تلاش بی وقفه خود در ارایه خدمات آموزشی و پرورشی به فرزندان معظم شاهد و ایثارگر، زمینه رشد و تعالی هر چه بیشتر امور آموزشی و پرورشی آنان را فراهم می كنند. مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان در ادامه به کسب رتبه دوم کشوری امور زراعی وباغی توسط خانم زهرا گازرانی در ناحیه یک بهارستان اشاره کردوگفت :براساس ارزیابی و عملکرد دبیر خانه راهبری کشوری امور زراعی وباغی (فنی وحرفه ای وکارودانش) خانم زهرا گازرانی رتبه دوم کشوری امور زراعی وباغی را بدست آورد. این موفقیت را به ایشان و سایر فرهنگیان شهرستان تبریک عرض می نماییم