X
تبلیغات
 

خبرگزاری فارس: نکو نسبت به وضعیت آلودگی هوا در بهارستان و رباط کریم هشدار شدید داددر یک‌روزه دودآلود
نکو نسبت به وضعیت آلودگی هوا در بهارستان و رباط کریم هشدار شدید داد

ابراهیم نکو نماینده مردم شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی نسبت به وضعیت آلودگی هوا در این دو شهرستان هشدار شدید داد.

ابراهیم نکو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری نسبت به وضعیت آلودگی هوا در شهرستان‌های بهارستان و رباط کریم به اداره محیط زیست و اداره آموزش و پرورش این شهرستان‌ها هشدار داده و اظهار کرد: جای تردید است که چطور متولیان امر در برابر آلودگی شدید هوا در بهارستان و رباط کریم بی‌خبر یا بی‌توجه هستند در حالی‌که شهرستان‌های همجوار که شاید از شدت آلودگی پایین‌تری برخوردار هستند، اقدام به تعطیلی مدارس کرده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعتراض شدید به این اقدام دو پهلوی اداره آموزش و پرورش و اداره محیط زیست این شهرستان‌‌ها، افزود: آیا جان دانش‌آموزان بهارستانی و رباط کریم برای متولیان امر تا به این حد بی‌اهمیت شده که در این وضعیت آلودگی هوا جمعیت دانش‌آموزی منطقه باید در این آلودگی تردد داشته باشند.

نکو بیان کرد: امیدوارم متولیان امر سریعاً اشتباهات محاسباتی خود را در این راستا اصلاح کنند و‌گرنه بنده در راستای حمایت از حقوق جمعیت دانش‌آموزی و مردم شریف منطقه موضوع را به صحن علنی مجلس خواهم کشاند.

نماینده مردم شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در پایان خواستار تعطیلی مدارس شهرستان‌های این دو حوزه تا رفع آلودگی هوای منطقه شد.


    
خبرگزاری فارس: تاکید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بهارستان بر حضور حماسی مردم در 9 دی
تاکید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بهارستان بر حضور حماسی مردم در 9 دی

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بهارستان بر حضور حماسی مردم در 9 دی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار فارس از غرب استان تهران، دشمن همواره در جهت براندازی این نظام طراحی پیچیده و چندین ساله‌ای را به‌واسطه سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی خود در دستور کار خود قرار داده بود تا بتواند به اهداف شوم و پلید خود برسد تا اینکه به بهانه تقلب فتنه بزرگی را با همراهی ایادی داخلی به راه انداخت ولی غافل از اینکه کشور ایران اسلامی دارای رهبری با بصیرت و ملتی شجاع و قهرمان رادارد که توانست با حضور حماسه خود در 9 دی تیر خلاصی به این اقدامات شیطانی دشمن وارد کند.

 مردم مؤمن وانقلابی شهرستان بهارستان نیز در ان مقطع حساس انقلاب به حلقه میلیونی حماسه سازان 9 دی پیوستند تا با این حضور بار دیگر وفاداری خود را به این نظام و رهبری نشان دهند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان بهارستان نیز درهمیبن راستا صبح امروز دومین نشست مشرک خود را به منظور هرچی باشکوه برگزار شدن ایام الله 9 دی را تشکیل داد.

در این جلسه ابتدا ریاست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان بهارستان در جمع مسئولین حاضر به اهداف کلی دشمن و فتنه 88 پرداخت و گفت: جریان فتنه سبزدر سال 88 حاصل تلاش سالیان دشمنان قسم خورده به این نظام بوده که با همراهی ایادی داخلی با هدف اضمحلال کامل نظام جمهوری اسلامی ایران، اردوگاه شیطانی را تشکیل داده بودند.

حجت الاسلام سید مرتضی صفایی به ابعاد پیجیده و شیطانی فتنه 88 پرداخت و اظهار داشت: اگر به عمق کانون فتنه ۸۸ بپردازیم به این نتیجه خواهیم ر سید که دشمنان خارجی با همراهی مزدوران داخلی خویش بدنبال انتقام عناصر استکبار جهانی از اسلام به خاطر سیلی محکم اسلام علوی حسینی و مهدوی بر گوش فرتوت شان بود.

امام جمعه شهر گلستان با اشاره به برنامه ریزی دشمن با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات به منظور براندازی این نظام افزود: فتنه گران کلیه مسیر و اهداف خود را برای بر اندازی این انقلاب را ترسیم کرده بودند اما از تفکرات انقلابی و هوشیار ملت قهرمان کشورمان غافل بودند که همین امت ولایتمدار یکباره در 9 دی 88، اقتدار و عظمت خود را با حضور میلیونی خویش در مر کزپایتخت ایران اسلامی به نمایش گذاشتند و همین حضور شجاعانه این مردم توانست کلیه اهداف و دسیسه های شیطانی دشمن را نقش بر آب کند.

وی ادامه داد: جهان در ان روز تاریخی هم‌بستگی اجتماعی حول عامل هویت‌بخش خویش و همچنین حمایت از مشروعیت دینی نظام و رهبری، به صورت فراگیر و گسترده را مشاهده کرد و همین حضور برای انان حاوی پیام محکمی بود.

به گفته وی حضور اقشار و سلایق مختلف سیاسی و فرهنگی و حتی فکری مردم در 9 دی را نیز می‌توان از همین زاویه تحلیل کرد.

ریاست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان بهارستان اظهار امیدواری کرد: حماسه بزرگ پیروزی اقتدارآفرین انقلاب اسلامی در 9 دی به عنوان سرفصلی نوین در تاریخ گهربار خاطرات و افتخارات ملت مؤمن و مبارز ایران اسلامی ثبت و ضبط شده و در حافظه تاریخی جهان به یادگار جاودانه خواهد ماند.

*ویژه‌برنامه‌های ایام 9 دی در بهارستان

این مسئول در ادامه به ویژه برنامه های مراسم 9 دی در شهرستان پرداخت و افزود: به منظور گرامیداشت حماسه عظیم 9 دی همایش بزرگی تحت عنوان حامیان ولایت را با سخنرانی ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور را در بخش گلستان و دیگر برنامه های متنوع با موضوعیت 9 دی در سطح شهرستان برگزار خواهد شد

وی با اشاره به حساسیت و اهمیت این مراسم بدلیل نزدیک شدن به دو انتخابات مهم روشنگری در موضوعات مختلف با حقایق را در سلسله اقدامات 9 دی را ازدیگربرنامه های این مناسب برشمرد.

در ادامه این نشست هر یک از حاضرین به بیان دیدگاه های خود در راستای هر چه بهتر برگزارشدن برنامه های 9 دی پرداختند.

===========

ذبیح‌الله اصغری

    

خبرگزاری فارس: اجرای پروژ‌ه‌های عمرانی صالحیه به‌سرعت به پیش می‌رودشهردار شهر صالحیه گفت: اجرای پروژ‌ه‌های عمرانی این شهر به‌سرعت به پیش می‌رود.

علی‌رضا قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غرب استان تهران در خصوص اقدامات انجام شده و در دست اقدام اخیر شهرداری شهر صالحیه، اظهار کرد: با توجه به نبود مراکز تفریحی ـ ورزشی برای بانوان، نهایت کوشش و سرعت را برای ساختن نخستین بوستان بانوان شهر به‌ کار بردیم تا هر‌چه زودتر نظاره‌گر بهره‌برداری از این طرح باشیم.

وی افزود: در حال حاضر حدود 20 درصد از کار‌های مربوط به محصور کردن و دیوار‌کشی این بوستان از نظر فیزیکی پیشرفت کرده و همچنین در حدود 70 درصد از کار‌های مربوط به ساخت ساختمان اداری ورزشی آن نیز از نظر فیزیکی پیشرفت داشته است.

شهردار شهر صالحیه بیان کرد: مضاف بر اقدامات یاد‌شده چادرهای برزنتی برای این بوستان در نظر گرفته شده است و همچنین درختکاری و فضای سبز مناسب نیز برای آن صورت خواهد گرفت و برای اینکه بانوان با آرامش بیشتر به تمرینات ورزشی خود بپردازند، محوطه‌‌سازی لازم و درخور نیز در این بوستان انجام خواهد شد.

وی گفت: از اقدامات مهم دیگر این شهرداری برای زمستان امسال برنامه هرس درختان است، هرس شاخه‌های مریض و سرشاخه‌های و درختان خشک با رعایت اصول کشاورزی شروع شده است تا علاوه بر افزودن به زیبایی منظر شهری و سرو‌‌سامان دادن به فضای سبز محیط از پیش آمدن مشکلات در فصل سرما امسال ممانعت به عمل آید.

شهردار شهر صالحیه ابراز کرد: بعد از پایان یافتن مراحل عمرانی عریض کردن فاز اول خیابان نقاوت، جدول‌گذاری به منظور اجرای زیرسازی و آسفالت کردن فاز دوم این خیابان نیز عملیاتی شده است.

وی در پایان متذکر شد: جدول‌گذاری این فاز دربرگیرنده جدول دو سمت جوی آب به طول 180 متر بین کوچه‌های دی سوم تا آذر دوم، خرداد دوم و سوم و کوچه‌های آخر خیابان نقاوت با سرعت مناسب در حال انجام است.

    

خبرگزاری فارس: نهایت تلاش خود را برای ارتقای معیشت مردم صالحیه به‌کار گرفتیمرئیس شورای اسلامی شهر صالحیه گفت: در تلاش هستیم سطح معیشت مردم عزیز را در این شهر ارتقا دهیم، چراکه مشکلات و معضلاتی که در سطح شهر وجود دارد سبب اذیت و ناراحتی ما نیز می‌شود.

محمدرضا دهقان‌نیری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غرب استان تهران در خصوص مقام ارزشمند مردم‌سالاری در جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد:  تمام ما قبل از آنکه از اعضای شورای اسلامی صالحیه باشیم، یک شهروند این شهر به حساب می‌آییم.

وی بیان کرد: در تلاش هستیم سطح معیشت مردم عزیز را در این شهر ارتقا دهیم، چراکه مشکلات و معضلاتی که در سطح شهر وجود دارد سبب اذیت و ناراحتی ما نیز می‌شود.

رئیس شورای شهر صالحیه تصریح کرد: باید به سمع مردم عزیز شهر صالحیه برسانم که در شورای اسلامی این شهر مدام به روی آنها گشوده است و تمام اعضای این شورا با کمال افتخار و مسرت از حضور شما عزیزان در شورا استقبال کرده و جواب‌گوی احتیاجات و مسائل شما گران‌قدران هستند.

دهقان‌نیری در پایان متذکر شد: تمام مردم فهیم شهر صالحیه می‌توانند در جلسه‌های شورا حاضر شوند، چراکه این حضور شهروندان گرامی موجب شادمانی و دل‌گرمی تمام اعضای شورا خواهد بود.


    

خبرگزاری فارس: کارگاه آموزشی خشونت علیه کودکان در رباط کریم برگزار شدکارگاه آموزشی خشونت علیه کودکان با هدف آموزش علمی به دانش‌آموختگان رشته روانشناسی، مشاوره و مربیان مهدهای کودک و در جهت پیشگیری و کاهش خشونت خانگی در سالن اجتماعات اداره بهزیستی شهرستان رباط کریم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، پیش از ظهر امروز کارگاه آموزشی خشونت علیه کودکان با هدف آموزش علمی به دانش‌آموختگان رشته روانشناسی، مشاوره و مربیان مهدهای کودک و در جهت پیشگیری و کاهش خشونت خانگی در سالن اجتماعات اداره بهزیستی شهرستان رباط کریم برگزار شد.

در این کارگاه که به همت معاونت پیشگیری و موسسه کاهش آسیب مدیران جوان برگزار شد مباحثی نظیر تعریف کودک‌آزاری، انواع کودک‌آزاری، غفلت از کودکان و اثرات سوء رفتار با کودکان (مانند بزهکاری، مشکلات تحصیلی و...) توسط مجتبی علیزاده کارشناس ارشد روانشناسی بالینی به مدت پنج ساعت تدریس شد و مورد استقبال شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

گفتنی است، به زودی کارگاه تخصصی تفسیر نقاشی کودکان توسط مدرس عباس زمانیان کارشناس انجمن فرهنگی اجتماعی مدیران جوان در سالن اجتماعات این اداره برگزار خواهد شد.


    
خبرگزاری فارس: تحمل رقیب یک اصل مهم در انتخابات استفرماندار شهرستان بهارستان گفت: دوری از غرض‌ورزی‌ها، حب و بغض و تحمل رقیب یک اصل مهم در انتخابات است.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات فرمانداری شهرستان بهارستان، بیژن سلیمان‌پور در جلسه انتخاب اعضای هیئت اجرایی انتخابات این شهرستان، اظهار کرد: حضور حداکثری مردم، امنیت پایدار، سلامت انتخابات و رقابتی بودن آن چهار راهبرد اصلی نظام در انتخابات است.

وی افزود: ما اکنون در برهه حساسی از تاریخ قرار داریم از یک طرف در منطقه دشمنان اسلام یک جریان اسلام‌هراسی راه انداخته‌اند و از اسلام یک چهره خشن ارائه کرده‌اند، در بعد داخلی کشورمان در حال تجربه موضوع برجام و پسابرجام است.

فرماندار شهرستان بهارستان تصریح کرد: به شکرانه این امنیت که به برکت خون شهدا و صبوری مردم ایران در برابر تحریم‌ها و تلاش و کوشش دولت تدبیر امید در سایه توصیه‌های مدبرانه رهبری ایجاد شده است ما باید بتوانیم خارج از خطوط مختلف و ایجاد اتحاد و وحدت بین تمام خادمین نظام یک جبهه واحد حق را بسیج کنیم و یک انتخابات رقابتی، سالم و پرشور ملهم از آرمان‌های انقلاب اسلامی، وصایای امام راحل (ره) و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری در چهار چوب قانون برگزار کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه دوری از غرض‌ورزی‌ها، حب و بغض و تحمل رقیب یک اصل مهم در انتخابات است، متذکر شد: انتخابات را در چهار چوب قانون به دست مردم وا می‌سپاریم تا به هرکسی که شایسته است رأی دهند.

    

خبرگزاری فارس: اعضای ستاد انتخابات در زمره یک خانواده هستندرئیس ستاد انتخابات شهرستان رباط کریم گفت: اعضای ستاد انتخابات یک خانواده تلقی می‌شوند و باید در روند امور جاری ستاد نگاه خیرخواهانه داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، عباس‌علی سعیدیان که در جمع اعضای کمیته‌های این ستاد سخن می‌گفت ضمن تشکر از مسئولین کمیته‌های حمل و نقل و پشتیبانی ستاد انتخابات در خصوص امور محوله ابراز تشکر و قدردانی کرده و اظهار کرد: عملکرد این کمیته‌ها خوشبختانه به شیوه‌ای بوده است که در این زمینه دغدغه‌ای نداریم و دغدغه‌ها به صفر رسیده‌اند.

وی افزود: این انتظار را نیز از ستاد ثبت نام از کاندیداها داریم که از این حیث نیز در میان سایر حوزه‌های انتخابیه منظم‌ترین و آرام‌ترین حوزه باشیم.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان رباط کریم بیان کرد: مسئولین و متولیان در امر ثبت نام از کاندیدها به صورت کاملاً فعال از ساعت 7:30 صبح تا ساعت 18 به مدت یک هفته در محل فرمانداری شهرستان رباط کریم به عنوان حوزه انتخابیه اصلی آماده ثبت نام از کاندیداها است.

وی تصریح کرد: حسن عملکرد ما در حوزه اطلاعات و اخبار به موقع موجب تحسین مسئولین در ستاد انتخابات استان شده است و  از این بابت مراتب تقدیر خود را نیز از مسئولین ستاد دارم.

سعیدیان در پایان با این توصیه که مسئولین کمیته‌ها و اعضای ستاد، سیستماتیک عمل کنند، متذکر شد: اعضای ستاد یک خانواده تلقی می‌شوند و باید در روند امور جاری ستاد نگاه خیرخواهانه داشته باشند.


    
مخبرگزاری فارس: وظیفه ما در قبال دانش‌آموزان فضای مناسب با امکانات مطلوب برای آنهاستعاون آموزش متوسطه اداره کل شهرستان‌های استان تهران:
وظیفه ما در قبال دانش‌آموزان فضای مناسب با امکانات مطلوب برای آنهاست

معاون آموزش متوسطه اداره کل شهرستان‌های استان تهران گفت: وظیفه ما در قبال دانش‌آموزان فضای مناسب با امکانات مطلوب برای آنهاست.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران صبح امروز معاون آموزش متوسطه اداره‌کل شهرستان‌های استان تهران از پژوهش‌سرای دانش‌آموزی ناحیه یک بهارستان بازدید کرد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل شهرستان‌های استان تهران به همراه ناظری معاون آموزش و متوسطه ناحیه یک بهارستان، فتاحی کارشناس مسئول گروهای آموزشی اداره کل، موسوی مسئول گروهای آموزشی منطقه یک از فضاهای آزمایشگاهی، کارگاه‌های آموزشی، سایت پژوهش‌سرای شهید شهریاری ناحیه یک بهارستان بازدید به عمل آورد.

شفیع‌پور در این بازدید نقش پژوهش سرا را در تولید علم را مهم دانست و اظهار کرد: دانش‌آموزان در این محیط‌ها می‌توانند ایده‌ها و نظرات و آنچه در ذهن خود دارند را به نمایش بگذارند و موجب ترقی و پیدایش اختراع و دستاورد برای خود و جامعه اسلامی شوند و استعدادهای آنها شکوفا شود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل شهرستان‌های استان تهران در پایان متذکر شد: وظیفه ما در قبال دانش‌آموزان فضای مناسب با امکانات مطلوب برای آنهاست.

    

خبرگزاری فارس: همایش دبیران ادبیات دوره اول و دوم متوسطه در ناحیه یک بهارستان برگزار شدبا حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی همایش دبیران ادبیات دوره اول و دوم متوسطه در ناحیه یک بهارستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران صبح امروز همایش دبیران ادبیات دوره اول و دوم متوسطه با حضور صدیق‌پور دبیر برجسته ادبیات، موسوی مسئول گروه‌های آموزشی منطقه یک بهارستان، حسن معقول سرگروه درس ادبیات دوره اول متوسطه منطقه، شیرین زارعی سرگروه ادبیات منطقه و دبیران ادبیات دوره اول و دوم متوسطه این منطقه در سالن همایش کانون شهید مطهری بهارستان برگزار شد.

در این همایش صدیق‌پور مطالبی را درباره ارتباط بین دروس دوره اول و دوم متوسطه ارائه کرد و درباره درس ادبیات نکات آموزشی را به دبیران ادبیات آموزش ارائه کرد.

در ادامه سرگروهای درس ادبیات این منطقه به شرح وظایف و برنامه‌های خود در مورد درس ادبیات پرداختند.

شفیع پور معاون آموزش و متوسطه اداره کل شهرستان‌های استان تهران در این جلسه درباره‌ای اهمیت آزمون تیمز و اهمیت این آزمون برای دانش‌آموزان و استعدادیابی در درس ریاضی و پیشرفت و راهیابی دانش‌آموزان برتر به مسابقات گوناگون مطالبی را ارائه کرد.


    
خبرگزاری فارس: خدمت به خانوادهای شهدا کمترین کار در برابر عظمت آنهاست

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان گفت: خدمت به خانوادهای شهدا برای ما می‌تواند کمترین کاری باشد که باید در برابر مردانگی و عظمت آنها به‌طور جدی به آن بپردازیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، با حضور ولی ملازمانی معاون پرورشی و تربیت‌بدنی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان، غفاری معاون آموزش ابتدایی، محمدی رئیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی و رنجبر کارشناس مسئول مشارکت مردمی و امور شاهد و ایثارگران این شهرستان در سالن شورای اداری برگزار شد.

 ملازمانی در این جلسه، اظهار کرد: شهدا اخلاص زیادی داشته‌اند و عزیز همه شدند.

وی بیان کرد: این همان خلوص نیت است که به نسل جوان منتقل می‌شود.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان در پایان متذکر شد: خدمت به خانوادهای شهدا برای ما می‌تواند کمترین کاری باشد که باید در برابر مردانگی و عظمت آنها به‌طور جدی به آن بپردازیم.

    

خبرگزاری فارس: برخورد جدی با کاندیداهای متخلف از زمان ثبت نام تا پایان انتخاباترئیس حوزه انتخابیه شهرستان رباط کریم گفت: با کاندیداهای متخلف از زمان ثبت نام تا پایان انتخابات برخورد جدی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، علی بیگی طی نشستی با مسئولین دستگاه قضایی این شهرستان با اشاره به مفاد ماده 67 قانون انتخابات، اظهار کرد: همانگونه که در ماده 67 قانون انتخابات صراحتاً قوه قضائیه مسئولیت رسیدگی به جرائم انتخاباتی را به عهده دارد، پیشگیری از وقوع جرم نیز از سوی کاندیداهای متخلف را در زمینه عدم رعایت موارد قانونی از زمان ثبت نام تا پایان انتخابات، عهده‌دار است.

وی بیان کرد: از سوی دستگاه قضایی شهرستان دو قاضی ویژه انتخاباتی کار رسیدگی به جرائم و شکایات دریافتی را عهده‌دار هستند و به پرونده‌ کاندیداهای متخلف خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد.

فرماندار شهرستان رباط کریم افزود: ابتدا به ساکن در بعضی از جرائم، دادستان نیز بدون نیاز به شکایات از حقوق قانونی برخوردار است و در قانون نیز پیش‌بینی شده است که رأساً اقدام به برخورد با متخلفین انتخاباتی کند.

رئیس حوزه انتخابیه شهرستان رباط کریم در پایان متذکر شد: در ماده 25 قانون انتخابات نیز وزارت کشور مسئول و متولی حسن جریان انتخابات است و دارای این اختیار نی

    

خبرگزاری فارس: اشتغال 20 هزار نفر در شهرک‌های صنعتی رباط کریممعاون برنامه‌ریزی و اداری فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: این شهرستان دارای پنج شهرک صنعتی است که باعث اشتغال 20 هزار نفر شده‌اند.

محمد امینی امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غرب استان تهران اظهار کرد: دو مؤلفه اصلی در بحث اشتغال‌زایی و کارآفرینی در شهرستان رباط کریم نیروی انسانی و آموزش است.

وی بیان کرد: شهرستان رباط کریم دارای نیروهای انسانی توانمند و ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه بسیاری است که در این زمینه می‌طلبد برای بالفعل کردن این ظرفیت‌های نهفته به وسیله آموزش، فعالیت‌های بیشتری صورت گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و اداری فرماندار شهرستان رباط کریم تصریح کرد: این شهرستان دارای پنج شهرک صنعتی است که 2 هزار واحد صنفی را در خود جای داده‌اند و ظرفیت بالایی را به این شهرستان بخشیده است.

وی خاطرنشان کرد: این 2 هزار واحد صنفی باعث اشتغال 20 هزار نفر شده‌اند و بخشی از معضل بیکاری را رفع کرده‌اند و در کنار آن وجود اراضی مرغوب کشاورزی در سطح شهرستان رباط کریم باعث رونق بیش از پیش اقتصاد شهرستان می‌شود.

امینی گفت: در سفر رئیس جمهور و هیئت همراه به شهرستان رباط کریم، کمربندی جدید این شهرستان کلنگ‌زنی شد که باعث می‌شود در دسترسی ساکنان رباط کریم به آزاد‌راه‌های اطراف این شهرستان تسهیل شود.

معاون برنامه‌ریزی و اداری فرماندار شهرستان رباط کریم اظهار کرد: شهرستان رباط کریم سهم قابل قبولی از 30 میلیارد تومان اعتبار اختصاص‌یافته به کشت‌های گلخانه‌ای در سطح استان تهران دارد که منجر به پیشرفت این شهرستان در این حوزه خواهد شد.

    
خبرگزاری فارس: اعتیاد به‌ عنوان سومین بحران تهدیدکننده جهان مطرح استمعاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان بهارستان گفت: مصرف مواد مخدر به‌ عنوان سومین بحران تهدیدکننده جهان مطرح شده و بیش از 170 کشور درگیر این معضل خانمان‌سوز هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، نشست شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهارستان با هدف بررسی وضعیت کمپ‌های ترک اعتیاد و ساماندهی آنها در سالن جلسات پیامبر اعظم (ص) این شهرستان برگزار شد.

سید حبیب موسوی در این جلسه، اظهار کرد: مصرف مواد مخدر به‌ عنوان سومین بحران تهدیدکننده جهان مطرح شده و بیش از 170 کشور درگیر این معضل خانمان‌سوز هستند.

وی افزود: کشور ما نیز دچار عوارض و عواقب این بلای شوم شده و بر اساس آمار، جایگاه نخست آسیب‌های اجتماعی ایران در اختیار مصرف مواد مخدر است.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان بهارستان با بیان اینکه نسل جوان را باید از نتایج زیان‌بار و نابودکننده مواد مخدر به ویژه مواد صنعتی آگاه کرد، گفت: در  برنامه‌های اول، دوم و سوم توسعه مبارزه با مواد مخدر جایگاهی نداشته و تنها در برنامه چهارم و پنجم به این مسئله پرداخته‌ شده است، به‌طوری‌که در برنامه پنجم 365 فعالیت برای مبارزه با مواد مخدر گنجانده شده است.

موسوی در ادامه با اشاره به وجود چهار کمپ ترک اعتیاد در شهرستان بهارستان خاطرنشان کرد: کمپ‌های ترک اعتیاد موجود در شهرستان که با هدف نجات معتادان از دام اعتیاد شکل‌‌شده، نیازمند بررسی وضعیت و ساماندهی است.

وی ادامه داد: پیشگیری مقدم بر درمان است، اما نباید از بهبود وضعیت کمپ‌ها که با هدف درمان مصرف‌کنندگان مواد مخدر شکل‌گرفته، غفلت کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهارستان با اشاره به وظایف دستگاه‌های متولی از جمله بهزیستی در این خصوص، بر بهبود شرایط فعلی کمپ‌ها تأکید کرد.