X
تبلیغات
 

پیش بینی ایجاد منطقه ویژه و آزاد اقتصادی در استان تهران
تهران-استاندار تهران گفت: پیش بینی ایجاد دو منطقه ویژه و آزاد اقتصادی در نزدیکی فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به منظور استفاده مطلوب تر از ظرفیت های استان تهران در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر دوشنبه سید حسین هاشمی در همایش فرصت های توسعه اقتصادی و جذب سرمایه استان تهران که به صورت بین المللی و در هتل المپیک برگزار شد، با اشاره به ظرفیت ها وپتانسیل های موجود در این استان در بخش های مختلف اقتصادی و تولیدی اظهار داشت: استان تهران بیش از ۱۴ میلیون جمعیت را در خود جای داده و بازار قوی و مناسبی محسوب می شود.

وی افزود: باید زمینه حضور سرمایه گذاران خارجی برای استفاده بهتر از ظرفیت ها و پتانسیل های استان تهران را فراهم کنیم و در این راستا در تلاش هستیم تا با حمایت دولت، زمینه ایجاد امنیت سرمایه گذاری در استان تهران را تضمین کنیم.

هاشمی با اشاره به برنامه دولت برای ایجاد مناطق ویژه اقتصادی به منظور استفاده بهتر و مطلوب تر از ظرفیت های اقتصادی استان تهران گفت: پیش بینی ایجاد دو منطقه ویژه و آزاد اقتصادی در نزدیکی فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به منظور استفاده مطلوب تر از ظرفیت های استان تهران در نظر گرفته شده است.

وی افزود: سیاست دولت حمایت از سرمایه گذاران و گسترش فعالیت ها و سرمایه گذاری های اقتصادی است، به همین خاطر دولت از مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی استقبال می کند.

    
فرمانده منطقه پدافند هوایی تهران با اشاره به برگزاری رزمایش الی بیت‌المقدس گفت: آسمان منطقه رزمایش الی بیت‌المقدس به صورت کامل رصد می‌شود.
خبرگزاری فارس: آسمان منطقه رزمایش الی بیت‌المقدس به صورت کامل رصد می‌شودبه گزارش حوزه دفاعی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ دوم سعید سعیدی فرمانده منطقه پدافند هوایی تهران ضمن تبریک به مناسبت آغاز هفته بسیج با اشاره به برگزاری رزمایش الی بیت‌المقدس گفت: در مدت زمان دو روز برگزاری رزمایش بسیج در روزهای پنج‌شنبه و جمعه امنیت آسمان منطقه رزمایش توسط قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) به صورت کامل برقرار می‌شود.

امیر سعیدی اظهارداشت: قرارگاه پدافند هوایی با مجموعه بسیج و نیروهای مردمی تعامل ارزشمندی دارد و ما در بحث دیده‌بانی از ظرفیت بسیج و نیروهای مردمی استفاده می‌کنیم.

فرمانده منطقه پدافند هوایی تهران تصریح کرد: پدافند هوایی وظیفه حراست از آسمان و مرزهای هوایی کشور را برعهده دارد و این وظیفه در زمان برگزاری رزمایش‌ها شامل تامین امنیت آسمان منطقه رزمایش و پشتیبانی از نیروهای سطحی هم می‌شود و پدافند به صورت مستقیم و غیرمستقیم در تمامی رزمایش ها حضور دارد.

    
شهردار نسیم‌شهر از اصلاح هندسی معبر اصلی ورودی خیرآباد خبر داد.
خبرگزاری فارس: اصلاح هندسی معبر اصلی ورودی خیرآبادبه گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، محمداسماعیل جانعلی‌زاده بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان بهارستان اظهار کرد: با توجه به اهتمام شورای اسلامی شهر و شهرداری نسیم‌شهر در راستای افزایش سرانه‌های فضای سبز در این شهر لزوم به‌کارگیری از ظرفیت حوزه معاونت فنی و عمرانی مدنظر قرار گرفت.

وی بیان کرد: بنا بر برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته و مطالعات کارشناسی انجام‌شده توسط شهرداری نسیم‌شهر، احداث سومین پارک محله‌ای وجه‌آباد در دستور کار این نهاد قرار گرفت.

شهردار نسیم‌شهر تصریح کرد: این پروژه با 3 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات داخلی شهرداری نسیم‌شهر در زمینی به وسعت 83 هزار و 264 مترمربع، واقع در انتهای خیابان بهارستان جنب مدرسه است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین معاونت حوزه فنی و عمرانی شهرداری نسیم‌شهر اقدام به جدول‌گذاری، زیرسازی و آسفالت‌ریزی باند شرقی خیابان 38 متری از انتهای خیابان شهدا تا خیابان نبوت کرده است تا علاوه بر زیباسازی شهر مشکل ترافیک این محور کمتر شود.

جانعلی‌زاده گفت: بودجه این پروژه از محل اعتبارات پروژه‌های جدول‌گذاری معابر جدید احداثی، اعتبارات امانی و حوزه عمرانی و پخش آسفالت ماشینی معابر تأمین شده است.

وی اظهار کرد: افق این پروژه اتصال معابر انتهایی نسیم‌شهر به بلوار کشاورز (کانال سیاب) و جاده دسترسی پایانه به عنوان کمربندی شرقی این شهر است که گره ترافیک این شهر را تا حد زیادی برطرف می‌کند و باعث تسهیل در رفت و آمد شهروندان می‌شود.

شهردار‌ نسیم‌شهر بیان کرد: همچنین معاونت حوزه فنی و عمرانی شهرداری نسیم‌شهر به دلیل متناسب نبودن معبر اصلی ورودی خیرآباد با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و مطالعات کارشناسی انجام‌شده نسبت به تهیه طرح اصلاح این ورودی و ایجاد یک میدان در آن اقدام کرد.

وی تصریح کرد: به همین دلیل شهرداری نسیم‌شهر اقدام به جدول‌گذاری محور و میدان یادشده کرده است که روند کار به خوبی پیش می‌رود، این اقدام علاوه بر زیباسازی ورودی خیرآباد باعث تسهیل در رفت و آمد شهروندان خواهد شد

شهردار شهر نسیم‌شهر در پایان متذکر شد: هزینه اجرای این پروژه از محل اعتبارات داخلی عمرانی تأمین‌ شده و روند اجرای آن به سرعت در حال انجام است.

    

خبرگزاری فارس: جزئیات جدید از دستگیری فرزند مهاجرانی / او در حال فرار از کشور دستگیر شدجدیدترین خبرها از دستگیری فرزند عطاء الله مهاجرانی، وزیر پیشین وزارت ارشاد در دولت اصلاحات حاکیست، وی در حال فرار از کشور دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،روز گذشته خبرگزاری فارس خبر اختصاصی منتشر کرد مبنی بر اینکه با حکم بازپرس دادسرای ویژه مفاسد اقتصادی ، محمد محسن مهاجرانی فرزند عطاءالله مهاجرانی وزیر لندن نشین فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت اصلاحات بازداشت شد.

منابع آگاه علت بازداشت فرزند مهاجرانی را بخاطر نقش وی در پرونده موسوم به دکل گمشده نفتی 87 میلیون دلاری عنوان کردند، اما جدیدترین خبرها حاکیست که محمد محسن مهاجرانی پس از محرز شدن نقش وی در پرونده فساد دکل گمشده نفتی در حین فرار از کشور به دست ماموران دستگیر شده است.

نخستین بار، اواخر پارسال خبر دکل گمشده نفتی متعلق به شرکت تاسیسات دریایی در خبرگزاری فارس منتشر شد.

کمیسیون انرژی مجلس هم طرح تحقیق و تفحص از این شرکت را کلید زد و برای دو تن از مدیران عامل سابق این شرکت پرونده قضایی تشکیل شد.

در دی ماه 93 نیز یکی از متهمان فساد در این شرکت بازداشت شد که غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه نیز 6 ماه بعد در اواخر تیر ماه 94 این خبر را تایید کرد. دکل نفتی فورچونا از سوی مالک اصلی آن به خریدار دیگری فروخته شده و پس از حمل به مکزیک، هم اکنون در حال حفاری در آب‌های خلیج‌ مکزیک است.

البته ماجرای دکل فورچونا تنها بخشی از پرونده مفصل شرکت تاسیسات دریایی را از ابتدای تاسیس این شرکت و در دوره‌های مختلف مدیریتی تشکیل می‌دهد.

در حال حاضر این دکل نفتی در خلیج مکزیک در حال حفاری نفت است. این موضوع بر اساس اخباری است که در سطح رسانه‌های خارجی منتشر شده و برخی رسانه‌های داخلی نیز به آن اشاره کرده‌اند.

بر این اساس که دکل نفتی Furtuna متعلق به شرکت رومانیایی GSP که پول خرید آن توسط شرکت تأسیسات دریایی پرداخت شده با واسطه شرکت اماراتی با نام DEAN قرار بوده است که به ایران منتقل شود، در نهایت این دکل نه تنها به ایران منتقل نشده، بلکه از امارات مستقیم‌ به خلیج مکزیک رفته ‌تا در قالب قرارداد 894 روزه بین GSP و پمکس به کار حفاری بپردازد.

اما نکته جالب در این میان نحوه خرید این دکل نفتی به واسطه دو دلال نفتی است که گفته می‌شود یکی از آنها  پسر یکی از مقامات سابق دولتی  (فرزند مهاجرانی ) است

به گزارش فارس، پسر وزیر اصلاحات به عنوان پیشانی و مرد در صحنه یک تیم پشت پرده از نیروهای مشغول به کار و اخراجی یک نهاد خاص، در موضوع دلالی دکل‌های نفتی فعالیت می‌کرده است.

بر این اساس، پسر مهاجرانی یک قرارداد مفصل با یکی از دلالان اصلی دکل یعنی رضا طباطبایی منعقد کرده است که بر اساس آن 40 درصد از همه قراردادهایی با موضوعیت نفت و عاملیت وی سهم می‌برده و برای این قرارداد 300 میلیون تومان پیش‌پرداخت گرفته است.

نکته بسیار مهم اینجا است که دلالان شناخته شده دکل در ایران یعنی طباطبایی و شیرانی قرارداد دیگری را با مهرداد (همایون) انصاری شیرازی دلال بین‌المللی و مشهور نفت و اسلحه در بارسلون اسپانیا منعقد کرده بودند که بر اساس آن معاملات دلالی و فروش دکل به ایران سازماندهی می‌شود.

ردپای همایون انصاری در بسیاری از معاملات و قراردادهای شبهه‌ناک و محل بحث دیگر هم دیده می‌شود.

از جمله این قراردادها می توان به قرارداد مشهور کرسنت و شرکت اینوک که 5.3 میلیارد دلار بابت فروش نفت به ایران بدهی دارد اشاره کرد.

بعضی مدیران نفتی می‌گویند، وی نفوذ بی‌نظیری در معاملات خارجی نفتی ایران دارد و در اغلب معاملات نفتی ایران از خرید دکل گرفته تا قراردادهای توسعه میادین یا صادرات گاز می توان نشانی از او یافت.

در فروردین 88 یکی از سایت‌های خبری از ارتباطات یک آقازاده مشهور با وی برای تامین مالی انتخابات و برهم زدن معادلات سیاسی کشور خبر داده بود.

گفته می‌شود، بسیاری از پروژه‌های اقتصادی ایران که به تامین تجهیزاتی از خارج از کشور نیاز دارد، معطل و منوط به تصمیم همایون انصاری است.

پیگیری موضوع دکل گمشده 87 میلیون دلاری پرده از شبکه عنکبوتی، گسترده و به هم پیوسته‌ای از معاملات و دلالی‌های شبهه‌دار اقتصادی و سیاسی بر می‌دارد و هر یک از افراد درگیر در این مساله از جمله مدیران سابق شرکت تاسیسات دریایی و بستگان نزدیک آنها و باید به تناسب نقش خود در این پرونده پاسخگو باشند.


    

فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: آسیب‌شناسی سیر نزولی کتاب‌خوانی در سطوح مختلف جامعه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که قاطبه اهالی فرهنگ و هنر باید به‌صورت جدی به آن بپردازند.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، ‌علی بیگی عصر امروز از کتابخانه‌های بهشت پرند، اخوان رباط کریم و انتشارات و کتاب‌فروشی چشم‌انداز بازدید کرد.

وی در این بازدیدها با گرامیداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی بر لزوم ترویج فرهنگ آن در سطح جامعه تأکید و اظهار کرد: فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور ما که از پیشینه فرهنگی درخشانی برخوردار است و چهره‌های محوری بسیاری را در موزه تاریخ بلند ایران زمین از خود به یادگار گذاشته است.

فرماندار شهرستان رباط کریم ادامه داد: بی‌شک کتاب و کتابخوانی باید از جایگاه بالایی به ویژه در ایران اسلامی برخوردار باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان رباط کریم افزود: آسیب‌شناسی سیر نزولی کتاب‌خوانی در سطوح مختلف جامعه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که قاطبه اهالی فرهنگ و هنر باید به‌صورت جدی به آن بپردازند.

وی بیان کرد: حضور ناگهانی رسانه‌های مجازی در این حوزه نباید جوانان ما را از این فرهنگ اصیل آن‌چنان دور نگه دارد که امروزه متوسطه سرانه مطالعه برای هر ایرانی به یک تا دو دقیقه تنزل پیدا کند.

فرماندار شهرستان رباط کریم ضمن ابراز نگرانی از دوری جوانان از حوزه کتاب‌خوانی تصریح کرد: کاهش سرانه فرهنگ کتاب‌خوانی امروزه باید مورد بررسی قرار گیرد تا در نهایت دلسوزان این عرصه فرهنگی به میدان بیایند تا بتوانیم این فرهنگ اصیل را به نحو مقتضی و جهاد گونه گسترش دهیم.

بیگی ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی را موجب رشد و توسعه کشور در عرصه‌های مختلف دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر یکی از مولفه‌های ارزیابی رشد، توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشوری میزان مطالعه و کتاب‌خوانی مردم آن سرزمین است.

وی تصریح کرد: با همت دلسوزان عرصه فرهنگ و برداشتن گام‌های مؤثر باید مردم را به‌سمت و سوی کتاب و کتاب‌خوانی ترغیب کرد.

فرماندار شهرستان رباط کریم در ادامه اقدامات اخیر متولیان و متصدیان امر کتاب را مهم خواند و گفت: امسال برنامه‌های مدون و کارشناسی‌شده در این حوزه تعریف شده است که ضمن قدردانی از تلاشگران عرصه کتاب و کتاب‌خوانی انتظار می‌رود این برنامه در سطوح مختلف جامعه تداوم پرشتابی را داشته باشد.

وی برگزاری نمایشگاه‌های دائمی کتاب، مسابقه کتاب‌خوانی همراه با اختصاص جوایز برای فعالان این عرصه را در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی مهم خواند.

بیگی در ادامه در مراسم هفته کتاب که به همت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رباط کریم برگزار شده بود، حضور یافت.

شبنم میرزایی رئیس اداره کتابخانه های عمومی رباط کریم در این مراسم گزارشی اجمالی از اهم فعالیت‌های صورت گرفته در خصوص ترویج و تشویق فرهنگ کتاب‌خوانی در بین اقشار مختلف مردم ارائه کرد.

در ادامه این مراسم همچنین کتابداران کتابخانه بهشت پرند و اخوان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

در پایان مراسم فرماندار شهرستان به همراه حاضرین از کتابخانه‌های مذکور بازدید کرد و در جریان نحوه عرصه کتاب‌فروشی و انتشارات چشم‌انداز قرار گرفت و از نزدیک به مسائل و مشکلات آنها رسیدگی کرد.


====================

گزارش و عکس از ذبیح‌الله اصغری

====================

    

: امسال دو انتخابات بسیار مهم همچون مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری پیش‌روی کشورمان است. به عقیده برخی از کارشناسان سیاسی مجلس دهم، مجلس سه قطبی یعنی اصولگرا، اصلاح‌طلب و اعتدالگرایان که همان خط مشی و روش دولت تدبیر و امید است، می‌دانند. در حال حاضر تفکرات و منش‌های سیاسی اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان به یکدیگر نزدیک‌تر است و به احتمال بسیار زیاد این دو جناح به ائتلاف خواهند رسید، اما وضعیت تندروها و افراطیون به چه صورت خواهد بود؟ در مجلس دهم کدامیک از جریانات سیاسی بیشترین کرسی را کسب خواهند کرد؟ ابراهیم نکو، نماینده مردم بهارستان و رباط کریم درمجلس شورای اسلامی درباره ائتلاف اصلاح‌طلبان با فراکسیون رهروان ولایت، انتخابات مجلس شورای اسلامی و بودجه اقتصادی دولت تدبیر و امید با «ابتکار» گفت‌وگو کرد.
با توجه به اینکه شما عضو فراکسیون رهروان ولایت هستید اخیرا، صحبتی درباره ائتلاف اصلاح‌طلبان با فراکسیون رهروان ولایت شده است آیا چنین اقدامی قدرت اجرایی شدن دارد یا خیر لطفا در این خصوص توضیحاتی ارائه دهید؟
ترکیب فراکسیون رهروان ولایت، ترکیب کاملا هم‌صدایی نیست به این معنا که در فراکسیون رهروان فقط افکار و صدای اصلاح‌طلبی وجود ندارد بلکه جریانات مختلف فکری در این فراکسیون وجود دارند. بنابراین بعید است کلیت رهروان با اصلاح‌طلبان تحت یک عنوان آن هم به صورت ائتلاف لیستی را ارائه دهند، اما جمعی از اعضای فراکسیون تفکرات اصلاح‌طلبی دارند و ممکن است ائتلاف ناخواسته ای شکل بگیرد، اما اینکه این اتفاق رسما از طریق بیانیه ائتلاف شکل گیرد بعید است.
جریانات سیاسی کشور از دو قطبی سابق، به اصلاح‌طلبان، اصولگرایان، تندروها و اعتدالگرایان تبدیل شده است. بر این اساس ترکیب دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟
آن چیزی که به عنوان جریان تندرو در کشور مطرح است را نباید به یک جریان یا جناح خاصی تعمیم داد. به دلیل اینکه تندروها در همه جناح‌ها حضور داشتند و متاسفانه افراط این جریانات باعث شد تا مردم نسبت به موضوعات مختلف حساسیت نشان دهند. همان‌طور که گفتم جریان تندور در همه جناح‌ها بوده و هست و تا بحال اقدامات و رفتار تندورها آسیب و هزینه‌های بسیاری را برای کشور رقم زده است. بنابراین هر زمان و در هر جناحی افراطی‌گری رشد پیدا کرد به دنبالش انحلال یا تضعیف جناح‌های سیاسی تندرو وجود داشته است. به عقیده من، تندروها را نباید به یک جریان یا گروه سیاسی خاصی اختصاص دهیم در غیر این صورت مرتکب بی‌انصافی شده‌ایم، اما نباید فراموش کرد جریان تندرو در مجلس شورای اسلامی مربوط به یک جناح سیاسی است همان‌طور که افراطی‌گری یا تندرویی در زمان‌های گذشته و در جناح‌های مقابل بوده است. بنابراین با صراحت می‌توان گفت نسبت به دوره قبل حضور جناح‌های مختلف در انتخابات دهم را شاهد خواهیم بود و قطعا حضور گروه‌های سیاسی مختلف باعث مشارکت حداکثری مردم در انتخابات منجر می‌شود، اما اگر برنامه‌ ریزی‌های صحیحی صورت گیرد قطعا حامیان دولت کرسی‌های بیشتری نسبت به مابقی جناح‌ها کسب خواهند کرد، اما از حالا نباید این تصور به ذهن خطور کند که حامیان دولت برنده انتخابات هستند به دلیل اینکه اگر انشقاقی در جریانات فکری نزدیک به دولت رخ دهد ممکن است جریان رقیب از این فرصت به نفع خودش بهترین استفاده را انجام دهد. به عقیده من، از قرائن مشخص است گروه‌ها و جناح‌های منتسب به دولت با تفکرات خودشان در حال نزدیک شدن به ائتلاف هستند.
در حال نزدیک شدن لایحه بودجه دولت به مجلس هستیم. بحث‌های مختلفی مبنی بر تفاوت لایحه بودجه در مجلس دهم با دوره‌های قبل وجود دارد و از طرفی دولت با مسائلی همچون پساتحریم، اقتصاد مقاومتی و کاهش قیمت نفت مواجه است. با توجه به اینکه برنامه ششم هم در دستور کار قرار دارد و باید بنا بر اظهارات نمایندگان، لایحه بودجه 95 هم بر اساس این برنامه به تصویب برسد، سیاست ایران در قبال قیمت نفت برای بودجه سال آینده چگونه است؟
به نظر من، دولت تدبیر و امید باید حالت بدبینانه را در تنظیم بودجه آن هم بر اساس درآمدهای نفتی در نظر بگیرد و نسبت به درآمدهای نفتی نگاه و رفتار خوش‌بینانه‌ای را بروز ندهد در غیر اینصورت این مساله آسیب‌های خاص خودش را همراه خواهد داشت. بنابراین از دولت انتظار رفتاری منطقی داریم تا وابستگی خود را نسبت به درآمدهای نفتی به میزان قابل توجهی کاهش دهد و با درآمدهایی مانند مالیات بتواند جایگزین مناسبی برای کاهش درآمد نفت انتخاب کند.
گفته می‌شود دولت تدبیر و امید امسال با کسری بودجه و شرایط بدی از این نظر مواجه است. فکر می‌کنید وضعیت بودجه سال آینده بهتر خواهد شد؟
بله، متاسفانه دولت تدبیر و امید با کسری بودجه قابل توجه‌ای مواجه است و این موضوع به عوامل مختلفی بر می‌گردد، اما من از گفتن آن‌ها پرهیز می‌کنم، اما برای سال آتی با توجه به ادامه برنامه برجام و اجرایی شدن آن فکر می‌کنم دولت می‌تواند به گونه‌ای برنامه و سیاستگذاری‌های خاص خودش را تنظیم کند تا برای سال آینده کسری بودجه در کشور وجود نداشته باشد. به هر حال، وضعیت و شرایط در دوران پساتحریم‌ها با دوران تحریم‌ها متفاوت است. به دلیل اینکه در زمان تحریم هر روز شاهد اتفاقات عجیب و غریبی بودیم، اما در زمان پساتحریم شاهد فرصت‌های طلایی خواهیم بود. بنابراین فرصت‌های طلایی را باید به امتیازات بزرگ همچون تولید، ایجاد اشتغال و درآمد زایی تبدیل کرد. به عقیده من، دوران پساتحریم‌ها می‌تواند دورانی طلایی و بسیار به یاد ماندنی برایمان داشته باشد تا با ورود سرمایه گذاران خارجی و داخلی، دولت راه حلی برای رفع معضلات فعلی و عقب ماندن از مسابقات منطقه ای آن هم با یک برنامه ریزی کشور را به آن افقی که تعریف شده است، برساند. بنابراین همان‌طور که گفتم امیدوارم امتیازات دستاوردهایی را برای کشور، ملت و دولت رقم بزند.
دولت اخیرا برنامه کوتاه مدتی را برای خروج از رکود ارائه داده و از آن طرف تسهیلاتی برای خرید خودرو و کالاهای داخلی و ... تهیه کرده است. با توجه به حواشی که برای این موارد مطرح شده، این مساله را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
بسته اقتصادی دولت و حمایت از تقاضا یک مسکن موقتی است یعنی اگر دولت تدبیر و امید بخواهد صنعت خودرو را از رکود خارج کند اعطا وام و دیگر تسهیلات کفایت نخواهد کرد به دلیل اینکه این موضوع تحریکی برای وضعیت شرایط فعلی است و اینکه موضوع مربوطه بخواهد در بلند مدت پاسخگوی این موارد باشد کاملا بر عکس خواهد بود یعنی اگر دولت بخواهد این روند را ادامه دهد فکر می‌کنم با یک رکود معنا دار و با یک بحران دیگری رو به رو شویم که مطمئنا دولت تدبیر و امید این روش و سیاست را ادامه نخواهد داد. این موضوع فقط برای تحریک قسمتی از تقاضاست که قدرت و توان مالی دارند یعنی اقساطی که برای خرید خودرو در نظر گرفته شده برای جامعه متوسط و پایین تر جواب‌گو نیست و این یعنی تزریق داروی درمان موقتی که می‌تواند قسمتی از تقاضا را تحریک کند. به نظر من، بسته‌های حمایتی دولت نباید ادامه ‍‌دار باشد تسهیلاتی که برای خرید خودرو در نظر گرفته شده از طرف بانک‌ها نیست یعنی از جیب خود مردم آن هم با خرید اقساطی خودرو.
بازار سرمایه در اوایل دولت روحانی رشد خیلی خوبی داشت. برخی معتقد بودند که این موضوع یک حباب است. در حال حاضر نیز متاسفانه در حال حاضر دچار رکود شدیم و باز هم اعتقاد برخی کارشناسان این است که افت بازار سرمایه نیز واقعی نیست. بنابراین بسیاری از انتقادات به دولت در خصوص بورس بیان شده است فکر می‌کنید وضعیت بازار سرمایه و بورس در سال آینده چطور خواهد بود؟
پیش بینی من از آینده این است که بازار بورس رونق را در سال جاری نمی‌بیند و در این زمینه دلایل منطقی و صحیحی وجود دارد یکی از آن دلایل دوران انتظار بعد از رفع تحریم‌هاست مانند توافق نامه برجام. به نظر من، این شرایط انتظار تا پایان سال وجود دارد، اما برای سال آینده می‌توان امیدوار بود که با ورود سرمایه‌گذران خارجی همچنین با حضور ارز در بازار بورس که خوشبختانه مقدمات آن‌ها فراهم شده تا سال آینده وضعیت خوبی را شاهد باشیم و امیدواریم با توجه به شرایط مطرح شده بازار بورس شکل واقعی خودش را به دست آورد. بازار سرمایه مانند بورس با رشد حبابی و با افت و خیزهای بسیاری از دولت احمدی نژاد تا اوایل دولت روحانی مواجه شده است به نظر من، تنها راه حل خروج از این بحران حمایت دولت بورس است و در این باره دخالتی انجام ندهد.

    
بهارستان-فرمانده سپاه شهرستان بهارستان برنامه‌های گرامیداشت هفته بسیج در این شهرستان را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگارمهر، ظهر چهارشنبه مهدی علمدار در یک نشست خبری با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بسيج لشكر مخلص و بی ادعایی است که به فرمان حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شده و از بدو شکل گیری خود تاکنون خدمات بسیار  ارزشمندی را به کشور ارائه کرده است.

به گفته وی نداى دلنشين تفكر و فرهنگ بسیجی امروز در جهان طنين انداز شده، به طوریکه دشمنان این نظام هم  به قدرت بزرگ آن پی برده است.

وی عنوان کرد:  اگر فرهنگ و تفکر  بسیجی در تمام عرصه‌های جامعه نهادینه شود، ما از هر لحاظ می توانیم آسوده خاطر باشیم، چون بسیج تنها نیرویی است که برخواسته از متن همین مردم است.

علمدار در ادامه به ویژه برنامه های شاخص هفته بسیج که با عنوان «بسیج دست قدرت خداست» نام‌گذاری شده، پرداخت و گفت: هفته بسیج فرصتی است تا بتوانیم دستاوردهای یکساله این نیروی مردمی مخلص را برای همگان تشریح کنیم.

وی  اجرای رزمایش  مقتدر «الی بیت‌ المقدس» را شروع ویژه برنامه های این ناحیه در طی هفته یاد کرد و افزود: برگزاری  رزمایش «الی بیت‌ المقدس» سرآغاز ویژه برنامه های هفته مبارک بسیج است که در این رزمایش حضور بسیجیان سلحشور را شاهد خواهیم بود که به اهداف فرضی دشمن حمله ور خواهند شد.

وی ادامه داد: در روز جمعه نیز بسیجیان در میعادگاه‌های نماز جمعه شهرستان بهارستان در صفوف نماز عبادی سیاسی جمعه در دو بخش بوستان و گلستان حضور خواهند داشت.

علمدار گفت: انجام اردوهای جهادی یک روزه و در قالب گروه‌های مختلف در عرصه‌های فرهنگی و عمرانی، همایش ائمه جماعات و فرماندهان بسیج، همایش امر به معروف با حضور سردار روزبهانی و همچنین افراد و مسئولین مرتبط با این حوزه و نیز آغاز مسابقات ورزشی در سطح حوزه‌ها و پایگاه‌ها برگزاری ۱۴ نشست روشنگری، دیدار از خانواده شهیدان توسط بسیجیان و پاسداران  بخش دیگری از برنامه های شاخص هفته بسیج است.

    
رباط کریم
فرماندهی سپاه ناحیه رباط کریم گفت : بسیج از زمان شکل گیری خود به دستور امام راحل در همه مراحل به ویژه هشت سال دفاع مقدس توفیقات قابل توجهی را از آن خود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر چهارشنبه سرگرد هادی ایلکا در آستانه هفته بسیج در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت:  بسیج بعد از شروع جنگ تحمیلی در سال ۵۹  با عزمی راسخ و توکل به خدا در اکثر عملیات های جنگی بزرگ علیه رژیم بعثی به کمک ارتش و سپاه شتافت  و موفقیت های زیادی را در این عرصه حساس کسب کرد.

وی ادامه داد: با مروری کوتاه، می توانیم به این نتیجه برسیم که درجریان پیروزی هشت ساله دفاع مقدس، بسیج نقش بسزایی را ایفا کرده است.

ایلکا همچنین با اشاره به اینکه بعد از جریان هشت سال دفاع مقدس، بسیج همچنان در صحنه حضور داشت، افزود: بسیج صرفا برای اجرای عملیات های نظامی تشکیل نشده بلکه بعد از پایان جنگ تحمیلی و پیروزی در عرصه نبرد، با بصیرت افزایی خویش، ادامه راه این انقلاب را برای همگان به درستی تشریح کرد.

وی به نقش و اهداف  بسیح بعد از جنگ پرداخت و افزود: پس از جنگ تحمیلی، رهبر معظم  انقلاب اسلامی فرآیند پنج مرحله‌ ای  را برای ادامه فعالیت بسیج ترسیم کردند  که ابتدای آن پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷ و انتهای آن نیز تشکیل تمدن نوین اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور حضرت حجت‌بن‌الحسن(عج) است.

وی ادامه داد: گفتمان اول این پنج فرایند، هر کدام تعریف و شاخص های مدونی برای خود دارد که اولین گفتمان، پشتیبانی از حریم ولایت فقیه بود که در نوع خود از اهمیت و تأثیر به سزایی در مقاطع مختلف این نظام برخوردار بود.

ایلکا ادامه داد: کشور در خیلی از بحران ها و مقاطع حساس این نظام توانست با گفتمان ولایت از خطر جدی نجات پیدا کند  و این را باید آحاد ملت اعتقاد داشته باشند که ولایت و رهبری با اقتدار تمام توانسته  جامعه اسلامی را از  آسیب های جدی که در معرض خطر قرار  گرفته بود، نجات  دهد.

فرمانده سپاه ناحیه رباط کریم گفت: در جریان حادثه منا و جنایتی که توسط آل اسعود رخ داد، تردد حجاج در کشورعربستان پس از آن اتفاق حالت نظامی به خود گرفته بود و تمامی کاروان ها توسط عوامل امنیتی تحت نظر بودند که سخنان  ارزشمند و قاطع رهبری منجر شد که این رویه بطور ناگهانی تغییر یابد و شیوه رفتار بطور کامل عوض شد.

وی ادامه داد: هر کجا کشور در معرض خطر و تهدید بود رهبری با بصیرت افزایی خود، بطور قاطع ورود پیدا کرده و ادامه مسیر را برای تداوم نهضت این نظام  هموار ساخته است.

وی به دومین گام از اهداف گفتمان رهبری اشاره کرد و افزود: گفتمان دوم رهبر معظم انقلاب، تشکیل نظام اسلامی است که این امر نیز با طرح مهندسی عملیاتی شده است.

به گفته وی سومین گام از این فرآیند گفتمان، تشکیل دولت اسلامی به معنای اسلامی‌شدن روش و منش دولتمردان و طراحی ساز وکار کارها و نهادهای نظام براساس معارف اسلامی  تعریف شده بود.

وی همچنین تشکیل جامعه‌ الگو و نمونه‌ اسلامی  که می تواند  حیات طیبه  را برای مردم ایران رقم بزند، مهم خواند و گفت:  ما برای تداوم راه انقلاب و نهضت اسلامی،  الگویی اسلامی را  تدوین کردیم که امروز در اکثر کشورها، این الگوی اسلامی در حال نهادینه شدن است، تا همه بتوانند برای تشکیل تمدن نوین اسلامی در جهان اسلام  پا به عرصه بگذارند.

ایلیکا یادآور شد:  کلید رسیدن به‌تمدن نوین اسلامی و سبک زندگی دینی، تبعیت محض از ولایت فقیه است و باید در این زمینه تلاش کرد و این تلاش باید عملی و با شیوه‌های مناسب و بهره‌گیری از رسانه‌ها صورت گیرد.

ایلکا به ویژه برنامه های هفته بسیج پرداخت و گفت: همزمان با آغاز هفته بسیج، رزمایش بزرگ الی بین المقدس  و شهدای خلیج فارس با حضور گردان های بسیج محور، بیت المقدس، امام حسین (ع) بصورت کشوری در منطقه عمومی قم برگزار و  در این مانور، اهداف فرضی دشمن بطور کلی و با اقتدار بسیجیان  منهدم خواهد شد.

وی به اهمیت این رزمایش بزرگ پرداخت و اظهار داشت: این رزمایش می تواند دارای یک پیام جدی و محکمی برای برخی یاوه گویان غربی و دشمنان این نظام تلقی شود.

بازارچه  اقتصاد مقاومتی در سه نقطه برگزار خواهد شد

ایلکا به بخش دیگری از برنامه های این هفته اشاره کرد و افزود: راه اندازی بازارچه  اقتصاد مقاومتی در سه نقطه شهرستان و کاروانسرای حاج کمال با هدف معرفی تولیدات داخلی که تداوم گفتمان پنج گانه رهبری است در هفته بسیج اجرایی می شود.

افتتاح پروژه های عمرانی در هفته بسیج

فرمانده  سپاه ناحیه مقاومت شهرستان رباط کریم در ادامه این نشست خبری به افتتاح پروژه های عمرانی در دست اقدام این مجموعه پرداخت وافزود : یکی از اقدامات ماندگار و اثر گذار سپاه پاسداران در نقاط مختلف کشور بویژه  شهرستان رباط کریم،   ساخت سوله های ورزشی و فرهنگی صالحین بوده که می تواند در راستای ارتقای سرانه های ورزشی و فرهنگی منطقه اثر گذار باشد.

به گفته وی  سوله های صالحین در رباط کریم هفت سوله است که این تعداد می تواند یک ظرفیت بالقوه در منطقه با توجه به سرانه های پایین آموزشی و ورزشی  باشد.

ایلکا همچنین یاداور شد: سوله های ورزشی  و فرهنگی احداثی برای عموم مردم  تعریف و  بطور رایگان  از سوی سپاه و با مشارکت مسئولین شهرستان احداث شده است تا جوانان بتوانند در رشته ورزش های پهلوانی  از این تعداد استفاده کنند.

رباط کریم مرکز پایلوت سوله های صالحین

وی افزود:  شهرستان رباط کریم در استان تهران، مرکز پایلوت بهره برداری سوله  های صالحین معرفی شده که در ایام هفته بسیج، از هفت سالن موجود، سه سالن آن توسط مسئولین استانی و فرماندهی سپاه استان در روستای پیغمبر افتتاح خواهد شد.   

وی  همچنین به دیگر برنامه های شاخص هفته بسیج پرداخت و یادآور شد:  نشست های تخصصی بصیرتی، یادواره شهدا آبروی محله، برگزاری همایش های اخلاق در ورزش، ائمه جمعه و جماعات، مدیران و دیدار با خانواده های معظم شهدا و گلباران مزار این سبکبالان  و نیز سخنرانی فرمانده و مدیران سپاه در نماز جمعه با موضوع ولایت محوری و انتظار بخش دیگری از برنامه های شاخص هفته بسیج است که در طی ایام هفته اجرایی خواهد شد.

    
خبرگزاری فارس: بسیج یعنی به میدان آمدن و در صحنه حضور داشتن / برنامه‌های هفته بسیج بهارستان محله‌محور استبسیج یعنی به میدان آمدن و در صحنه حضور داشتن / برنامه‌های هفته بسیج بهارستان محله‌محور است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهارستان گفت: بسیج یعنی به میدان آمدن و در صحنه حضور داشتن و ما تلاش می‌کنیم با تفکر بسیجی، تفکر و روح بسیجی را در جامعه هرچه بیشتر در جامعه اشاعه دهیم.

به گزارش
خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، مهدی علمدار در تشریح برنامه‌های هفته بسیج در جمع خبرنگاران شهرستان بهارستان اظهار کرد: اگر فرهنگ بسیجی در تمام عرصه‌های یک کشور جاری شود، آن کشور بهترین‌ها را به‌دست خواهد آورد و این بدین معناست که بسیج در تمام عرصه‌ها می‌تواند نقش مؤثر و تأثیرگذاری داشته باشد.

وی افزود: بسیج شاکله مردمی دارد و توانسته در تمام عرصه‌ها اعم از فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ورود کن، انقلاب اسلامی ایران به مردم اتکا داشت و به همین دلیل در کنار رهبری مدبرانه امام راحل به پیروزی رسید.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهارستان بیان کرد: بسیج در به میدان آمدن خلاصه‌ شده و به معنی در صحنه حضور داشتن است و ما تلاش می‌کنیم تا بتوانیم این مهم را به‌نحو احسن پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: همه باید بدانیم امروز استکبار جهانی به دنبال این است که مردم را از انقلاب جدا کند، اما این را به دشمنان می‌گوییم با رهبری مقام معظم رهبری و همراهی مردم هم‌چون سابق این توطئه‌ها در نطفه خفه خواهد شد.

علمدار بیان کرد: برنامه‌های شاخص هفته بسیج که با عنوان «بسیج دست قدرت خداست» نام‌گذاری شده از روز پنجشنبه هفته جاری آغاز می‌شود و در این روز رزمایش «الی بیت‌المقدس» به‌صورت جامع و سراسری برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در روز جمعه نیز بسیجیان مانند همیشه در میعادگاه‌های نماز جمعه شهرستان بهارستان در دو بخش بوستان و گلستان حضور پرشور خواهند داشت و سخنرانی پیش از خطبه فرماندهان پیشکسوت و جوان نیز در کنار برنامه «میقات صالحین» در روز جمعه برگزار می‌شود.

علمدار گفت: آغاز مسابقات ورزشی در سطح حوزه‌ها و پایگاه‌ها برگزاری 14 نشست روشنگری، دیدار از خانواده شهیدان توسط بسیجیان و پاسداران در طی هفته برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: برنامه بعدی که در هفته بسیج انجام می‌شود، انجام اردوهای جهادی یک روزه و در قالب گروه‌های مختلف و در عرصه‌های فرهنگی و عمرانی، همایش ائمه جماعات و فرماندهان بسیج، همایش امر به معروف با حضور سردار روزبهانی و همچنین افراد و مسئولین مرتبط با این حوزه برگزار خواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهارستان برگزاری همایش پیشکسوتان عرصه جهاد و ایثار با حضور مسئولان استانی سپاه، برگزاری برنامه همایش شعر آیینی با توجه به ظرفیت خوب شهرستان، همایش سبک زندگی و ایستگاه ویزیت رایگان پزشکی از دیگر برنامه‌هاست.

وی در پایان متذکر شد: همایش وحدت و بیداری اسلامی، برگزاری مجمع عالی بسیج شهرستان، عطرافشانی مزار شهدا و تقدیر از بسیجیان نمونه شهرستان در تمام سطوح از دیگر برنامه‌های این هفته در کنار افتتاح کانون نخبگان در شهرستان بهارستان و افتتاح و بهره‌برداری از 3 سوله ورزشی صالحین در شهرستان بهارستان خواهد بود.

    
بسیج در بعدهای مختلف حضور چشمگیری داشته است / استکبارستیزی در رأس امور بسیج قرار داردخبرگزاری فارس: بسیج در بعدهای مختلف حضور چشمگیری داشته است / استکبارستیزی در رأس امور بسیج قرار دارد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان رباط کریم گفت: امروز استکبارستیزی مهمترین اصلی است که بسیج آن را در رأس امور خود قرار داده و این را باید گفت که این نهاد در بعدهای مختلف همیشه حضور چشمگیری داشته است.

به گزارش
خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، هادی ایلکا در نشست خبری هفته بسیج که ظهر امروز در محل ناحیه مقاومت بسیج شهرستان رباط کریم برگزار شد، اظهار کرد: بحث جنگ تحمیلی بسیج در تمام اقشار مختلف ورود کرد و این مهم باعث شد تا نقش‌آفرینی بسیج بیش از پیش نمود پیدا کند و در زمان جنگ نیز بسیاری از موفقیت‌ها را در عملیات بزرگ این قابلیت بسیج نشان داده شده بود.

وی بیان کرد: بسیج در تمام ابعاد مختلف حضور چشمگیری داشته است و امروز با گفتمان‌سازی و هدایت فرهنگی که یکی از مهم‌ترین اهدافی است که پیگیر آن است، به دنبال این هدف است که بتواند بهترین‌ها را برای مردم و کشور فراهم کند.

ایلکا بیان کرد: برنامه‌های بسیج علی‌الخصوص در هفته بسیج بر پنج گفتمان تعریف شده است؛ یک؛ گفتمان ولایت رهبری که چراغ راه و هادی همه آحاد جامعه است چراکه هرگاه نیاز بود، رهبری باصلابت در تمام عرصه‌ها هشدارهای مورد نیاز را داشته و دارد و نیاز است همه ما این گفتمان را به صورت یک فرهنگ در تمام کشور نشر دهیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان رباط کریم ادامه داد: گفتمان دوم، آشنایی مردم با آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، شبکه‌های ماهواره‌ای و... است. تلاش می‌کنیم تا با آشنا کردن شهروندان و مردم با این آسیب‌ها از مسائل و مواردی که امکان آن هست رخ دهد جلوگیری کرده و پیشگیری می‌کنیم.

وی ادامه داد: مورد بعدی، چرایی امر به معروف و نهی از منکر و ترویج بیش از پیش آن در جامعه برای رسیدن به سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی و بهبود وضعیت موارد مرتبط با امر به معروف و نهی از منکر است و با حضور همه‌جانبه مردم در این عرصه، در کنار بسیج به خواست خداوند به نتایج مطلوب خواهیم رسید.

ایلکا گفت: موضوعات بعدی، بحث اقتصاد مقاومتی که مهم‌ترین خواسته رهبری است، از برنامه‌هایی است که بسیج مقتدرانه پیگیر آن است و امروز نیز با ورود در این عرصه و یاری‌رساندن مردم در خصوص اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی، در این عرصه نیز قدم‌های مؤثری را برداشته‌ایم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان رباط کریم گفت: پنجمین عرصه‌ای که امروز پیگیری گفتمان‌سازی آن هستیم بحث استکبارستیزی و چرایی مرگ بر آمریکاست و این موضوع جزو جدانشدنی بدنه انقلاب و آرمان‌های امام راحل و انقلاب است و هیچ‌گاه شعار «مرگ بر آمریکا» از دایرة‌المعارف انقلاب اسلامی و مردم حذف نخواهد شد و آنهایی که در پی این موضوع هستند، به خواسته خود هیچ‌گاه نخواهند رسید.

وی در ادامه بیان کرد: بسیج در تمامی عرصه‌ها استوار ایستاده است و در این مسیر برنامه‌های بسیاری را در دستور کار خود قرار داده است و در هفته بسیج نیز تعدادی از این برنامه‌ها را به صورت ویژه و متمرکز برگزار خواهد کرد که اولین آن برگزاری رزمایش الی بیت‌المقدس با عنوان شهدای خلیج فارس است که به صورت کشوری برگزار می‌شود.

ایلکا ادامه داد: از دیگر برنامه‌های هفته بسیج، نشست‌های بصیرتی مردمی، یادواره شهدا، برنامه‌های آبروی محله، پیاده‌روی خانوادگی و افتتاح نمایشگاه هفته بسیج و بازارچه اقتصاد مقاومتی در کاروانسرای حاج کمال شهر رباط کریم است.

وی گفت: در روز سوم هفته بسیج، برنامه ویزیت رایگان توسط بسیج سازندگی و جامعه پزشکی در مناطق محروم، دیدار از ائمه جمعه و جماعات شهرستان توسط مسئولین بسیج و سپاه و برگزاری هیئت عاشقان ولایت در فرهنگسرای معلم این شهرستان است.

ایلکا ادامه داد: روز چهارم و پنجم هفته بسیج نیز نشست‌های بصیرتی همچون روز دوم و تهیه سبد کالای ویژه نیازمندان که توسط بسیج خواهران انجام شده است، همایش ائمه جمعه و جماعات، همایش اخلاق در ورزش برگزار می‌شود و یکی از شاخص‌ترین برنامه‌های این روز افتتاح پروژه‌های سوله‌های صالحین که چهار پروژه است در این شهرستان با حضور مقامات استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان رباط کریم بیان کرد: روز ششم و هفتم برنامه‌های همایش مدیران و فرماندهان بسیج و دیدار خانواده شهدا و گل‌باران مزار شهدا را در برنامه‌های خود داریم و همچنین بسیج هنرمندان جشنواره شعر، خاطره و حماسه آیینی بسیج را برگزار خواهد کرد.

وی در پایان متذکر شد: پایان هفته بسیج، برنامه‌ میقات صالحین و تجمع تمام حلقه‌های برتر صالحین در مصلای شهرستان را در برنامه‌های خود داریم و همچنین در این روز سخنرانی فرماندهان و مدیران سپاه در نماز جمعه با موضوع ولایتمداری و انتظار صورت می‌گیرد.

    
باوجود اینکه حدود چند ماهی به  انتخابات دور دهم نمایندگی مجلس باقی مانده خبرهای مختلفی از رایزنی های انتخاباتی طیفهای سیاسی و بالاخص تحرکات تبلیغاتی غیرمحسوس و بعضا مشهود برخی چهره های سرشناس و گمنام برای حضور احتمالی در انتخابات مجلس دهم در شهرستان  رباط کریم  و بهارستان  به گوش می رسد.
 به گزارش  خبرنگار واحد سیاسی ایران انلاین ؟ این موج همچون دوره های قبل از تهران و راس طیفهای سیاسی کشور شروع و به استان و شهرستان ها کشیده می شدولی اینبار برخی کاندیداهای احتمالی با ورود فضاجی مجازی عرض اندام بیشتری برای معرفی خود پیدا کرده اند .
 اصولگرایان مستقل و اصلاح طلبان شهرستان  هنوز عملا  تحرک جدی برای انتخابات مجلس دهم از خود نشان نداده اند و به نظر می رسد در حال رصد فضای سیاسی شهرستان و در انتظار شرایط آینده هستند.
البته برخی شخصیتهای غیر تشکیلاتی هم هستند که بصورت انفرادی عزم خود را برای حضور در انتخابات مجلس دهم جزم کرده و از خیلی وقتها پیش شروع به مقدمه ریزی و ارزیابی جایگاه سیاسی اجتماعی خود در منطقه کرده اند.
برگزاری نشستهای مختلف با برخی اقشار بانفوذ و یارگیری و تشکیل هسته های اولیه ستادهای تبلیغاتی از جمله این تحرکات است که چهره های تشکیلاتی و انفرادی در راستای اقدامات زودرس انتخاباتی در شوش شروع کرده اند.
البته هستند برخی چهره های دیگر نیز که شخصا تصمیم قطعی برای حضور در انتخابات ندارند ولی با پیشنهادات اطرافیان و محافل سیاسی نام آنها نیز در میان چهره های مطرح انتخابات مجلس دهم از حوزه انتخابیه  حوزه رباط کریم و بهارستان  شنیده می شود.
اخرین شنیده ها همچنین حکایت از حضور جدی وزیر دولت اجمدی نژاد در این شهرستان  دارد در حالی که زخم مسکن مهر در پرند هر روز برای ساکنین عمیف تر میشود 
به راستی نقش فضای مجازی  بویژه  تلگرام در انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی  چقدر می تواند درجهت شناساندن چهره کاندید و تاضیر در ححضور مردم بر سر صندوق های رای را داشته باشد
کلیه تحرکات انتخاباتی  افراد زیر ذربین خبرنگاران ویژه  قرار گرفته و انلاین در حال رصد می باشد
 با  ما باشید تا انتخابا ت ......

    
خبرگزاری فارس: یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس جاودانه می‌ماندرئیس شورای اسلامی شهر رباط کریم گفت: یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس همیشه جاودانه می‌ماند.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، پیش از ظهر امروز در آستانه گرامیداشت هفته بسیج احمد محمد‌حسنی رئیس شورای اسلامی شهر رباط کریم به همراه شهردار این شهر طی دیدار با خانواده معظم شهدا اظهار کرد: شهدای ما در جریان هشت سال دفاع مقدس در راستای دفاع از این نظام و انقلاب جان‌فشانی کردند و به درجه رفیع شهادت رسیدند

وی بیان کرد: رشد و شکوفایی هر کشور و منطقه‌ای در گرو داشتن امنیت پایدار آنهاست و این گنجینه عظیم را شهدای گران‌قدر ما با نثار جان خود ارزانی داشته‌اند و یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس همیشه جاودانه می‌ماند.

رئیس شورای اسلامی شهر رباط کریم خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان سرافراز را انسان‌های والامقام و ارزشی خواند و گفت: ما باید درس مقاومت و پایداری را از مادر شهیدی بیاموزیم که چطور به خاطر این نظام فرزند رشید خود را تقدیم این انقلاب و رهبری کرد.

در این دیدار صمیمی که شهردار نیز حضور داشت از خانواده‌های معظم شهدا به عنوان میراثی ارزشمند یاد کرد و گفت: خانواده معظم شهدا با صبر و استقامت خود و همراهی این نظام و رهبری در مقاطع مختلف از گنجینه‌های ارزشمند این انقلاب محسوب می‌شوند.

مسعود مختاری در این دیدار ضمن دلجویی از مادر شهیدی اظهار داشت: همه خادمین به این مردم باید با دیدار خود از خانواده‌های معظم شهدا قوت قلبی بگیرند تا خدمتگزاری هرچه بیشتری صورت دهند.

وی همچنین با تأکید بر اقتدار و صلابت ایران اسلامی نیز گفت: اگر امروز دشمن و بزرگ‌ترین ابرقدرت جهان در یک میز مذاکره مقابل تیم هسته‌ای ایران می‌نشیند همه اینها مدیون خون شهدای عزیزمان است که با نوشیدن شربت شیرین شهدت به ما درس عزت و پایداری را عطا نمودند.

در ادامه این دیدار همچنین مسئولان شهرداری رباط کریم به همراه اعضای شورای شهر و هیئت همراه ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های شهیدان با خانواده‌های شهید یوسف و علی بهارلو واقع در روستای کیکاور دیدار و گفت‌وگو کردند.

    

خبرگزاری فارس: ایجاد تفرقه در مجلس عزای امام حسین (ع) کاری شیطانی استسرپرست اداره تبلیغات اسلامی بهارستان گفت: تمام ما برای رضای خدا، اهل بیت علیهم‌السلام و امام حسین (ع) عزاداری می‌کنیم و ایجاد دعوا و تفرقه در مجلس عزای امام حسین (ع) کار شیطانی و دور از لطف و انسانیت است.

به گزارش
خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین رفیع حبیبی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهارستان و عضو شورای حل اختلاف هیئات مذهبی در جلسه رسیدگی به اختلاف اعضای هیئت قمر بنی‌هاشم شرکت کردند.

بر اساس این گزارش وجود برخی مشکلات در خصوص انتخابات هیئت‌ امنا و نحوه رسیدگی به اموال این هیئت از جمله مواردی بود که در این جلسه به آن رسیدگی و درنهایت به حل این مشکل انجامید.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهارستان در پایان متذکر شد: همه ما برای رضای خدا، اهل بیت و امام حسین (ع) عزاداری می‌کنیم و ایجاد دعوا و تفرقه در مجلس عزای امام حسین (ع) کار شیطانی و دور از لطف و انسانیت است.