X
تبلیغات
 

    
خبرگزاری فارس: اجتماع میلیونی در «یوم العباس» /‌ طنین ‌«لبیک یا عباس» در حسینیه اعظم /‌‌ با‌شکوه‌ترین عزاداری جهان برگزار شداجتماع میلیونی در «یوم العباس» /‌ طنین ‌«لبیک یا عباس» در حسینیه اعظم /‌‌ با‌شکوه‌ترین عزاداری جهان برگزار شد

مراسم هشتم محرم «یوم العباس» زنجانی‌ها با حضور میلیونی عاشقان اباعبدالله الحسین در حسینیه اعظم زنجان با شکوه خاصی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، مراسم هشتم محرم با حضور انبوه عزاداران حسینی از جای جای ایران اسلامی آغاز شد.

مراسم هشتم محرم زنجانی‌ها که به یوم العباس زنجانی‌ها مشهور است همه ساله در هشتم محرم برگزار می‌شود.

این مراسم که از با‌شکوه‌ترین مراسم‌های مذهبی جهان است با حضور صدها هزار نفر از مردم زنجان و هزاران نفر از ایرانیان و ایرانیان خارج از کشور برگزار می‌شود.

این مراسم بزرگ همه ساله توسط ده‌ها شبکه تلویزیونی به صورت زنده برای شیعیان و دل دادگان ائمه معصومان به ویژه عاشقان اباعبدالله پخش می‌شود.

مراسم هشتم محرم پایتخت شور و شعور حسینی یکی از عزاداری‌های بزرگ شیعیان است‌ که هر سال با شکوه و عظمت خاصی برگزار می‌‎شود.

*فریاد بیعت مردم زنجان با مقام معظم رهبری

عزاداران حسینی مراسم هشتم محرم زنجان با فریادهای «لبیک یا خامنه‌ای لبیک یا حسین است» بار دیگر بیعت ‌خود را با مقام معظم رهبری اعلام کردند.

عزاداران زنجانی با فریادهای «لبیک یا خامنه‌ای لبیک یا حسین است» بار دیگر وفاداری خود را به نظام و انقلاب اعلام کردند.

*عرض ارادت مردم زنجان به حضرت ابوالفضل (ع)

دو بیت خاص امسال هشتم محرم مردم زنجان در مدح حضرت ابوالفضل (ع) به صورت یکپارچه از سوی عزاداران خوانده شد، شاه‌بیت امسال این مراسم «مولاسینه دلداده دی ابوالفضل» / «جاندان گیچوپ آزاده دی ابوالفضل» / «سردار کربلادی، فرمانده قوادی» است.

معنی شاه بیت(دلداده مولای خود است حضرت ابوالفضل/از جان گذشته و آزاده است حضرت ابوالفضل/سردار کربلاست فرمانده قواست)

‌همچنین رجزخوانی این مراسم باشکوه را «قبله عالمیان زاده زهرا دی حسین»، «مکه و کربوبلا مسجدالاقصادی حسین» است.

‌«جماعت یادگار حیدرم من / عزیزه مصطفایه یاورم من؛ دبیر دفترم من / وزیر لشکرم من» و «هانسی گروهین بله مولاسی وار، شیعه‌لرین حضرت عباسی وار» از جمله رجزخوانی‌ها و شاه‌بیت‌های معروف مراسم هشتم محرم است.

 *گرامی داشت یاد سردار همدانی

عزاداران و مداحان زنجان امروز در مراسم با شکوه هشتم محرم یاد و خاطره سردار شهید حسین همدانی را گرامی داشتند.

مداحان مراسم هشتم محرم نیز با قرائت اشعاری زیبا یاد و خاطره سردار شهید حسین همدانی را گرامی داشته و اقدامات وی را در حفظ و حراست از حرم حضرت زینب و حضرت رقیه ستودند.

‌*حضور نفر از تازه شیعه شدگان در زنجان

 

از دیگر افرادی که برای حضور در مراسم هشتم محرم به زنجان وارد شده‌اند، 10 نفر از تازه شیعه‌شدگان هستند که ‌به عنوان پژوهشگر در جامعةالمصطفی تهران فعالیت دارند.

 این تازه شیعه‌شدگان که اهل سه خانواده از کشور آلبانی، بنگلادش و نیجریه هستند به دعوت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان در مراسم هشتم محرم حضور دارند.

*حضور اقشار مختلف مردم درمراسم هشتم محرم

مدیران کل و مسئولان پایتخت شور و شعور حسینی نیز از جمله نماینده ولی فقیه دراستان زنجان، مدیران کل استان زنجان، ائمه جمعه، فرمانداران در این مراسم برای عرض ارادت به امام حسین (ع) حضور پیدا کرده‌اند.

*حضور خبرنگاران داخلی و خارجی برای پوشش خبری یوم‌العباس زنجانی‌ها

امسال نیز مطابق سنوات گذشته خبرنگاران از رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی در مراسم هشتم محرم حضور دارند و عکاسان نیز از سراسر کشور برای پوشش تصویری این مراسم عظیم و باشکوه عزاداری در حسینیه اعظم زنجان حضور پیدا کرده‌اند.

*حضور همدل و همزبان مردم زنجان در مراسم هشتم محرم

حضور یکپارچه مردم پایتخت شور و شعور حسینی نیز از دیگر ویژگی‌های مراسم هشتم محرم است که طی سنوات گذشته نیز موجب خلق حماسه‌ای از جنس عشق و معرفت شده است.

مردمی که همیشه در صحنه حضور داشته و عشق و وفاداری خود را به حضرت ابوالفضل (ع) و امام حسین (ع) نشان داده‌اند.

پرشورتر از حضور همه اقشار حضور مرد و زن، پیر و جوان، کودک و خردسال است که موجب شور و شعور بیشتر مراسم هشتم محرم شده است.

‌‌*استفاده از بالگرد برای تصویر برداری مراسم هشتم محرم زنجان

برای تصویر‌برداری مراسم هشتم محرم زنجان از یک فروند بالگرد استفاده می‌‌شود.

‌‌مراسم هشتم محرم زنجان از طریق شبکه‌های مختلف به نقاط مختلف کشور و برخی کشورهای جهان به صورت زنده پخش می‌شود.

صدا و سیمای مرکز زنجان برای تصویربرداری مطلوب و شایسته این مراسم از یک فروند بالگرد نیز بهره جسته است تا عظمت و شکوه این مراسم بیش از پیش به نمایش گذاشته شود.

*میهمانان ویژه مراسم

هر سال جمعی از مسئولان کشوری برای حضور در این مراسم به زنجان سفر می‌کنند‌ که امسال هم حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تقی نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی، محمد باقر قالیباف شهردار تهران در این مراسم حضور خواهند داشت‌.

پخش زنده مراسم از 8 شبکه تلویزیونی

مراسم عزاداری هشتم محرم زنجان از شبکه‌های اشراق، پرس TV، الکوثر، 3، سحر یک، جام جم و خبر به‌صورت زنده پخش می‌شود.

*فعالیت 300 نفر برای پوشش مراسم هشتم محرم زنجان

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان از فعالیت 300 نفر برای پوشش مراسم هشتم محرم زنجان خبر داد.

مرتضی صفری‌ اظهار داشت: صدا و سیمای مرکز زنجان نیز که نقش بسیار مهم و اثرگذاری در خلق و نمایش این حماسه حسینی، به جهانیان و تبدیل کردن این عزاداری‌ها به الگویی برای جهان تشیع دارد.

وی با بیان اینکه صدا و سیما در راستای عمل به وظیفه خطیر خود در ترویج فرهنگ ناب اسلامی و شیعی ‌برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای را برای پوشش در خور و شایسته این مراسم‌ها انجام داده است، اضافه کرد: در این راستا و از تمامی امکانات و تجهیزات خود و حضور بیش از 300  نفر از همکاران پر تلاش خود بهره‌گیری می‌کند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با اشاره به تجهیزات در نظر گرفته شده برای پخش زنده مراسم‌های عزاداری هشتم محرم اظهار داشت: استفاده از تجهیزاتی همچون، بالگرد، دوربین  پرنده (کواد کم)، سه واحد سیار تلویزیونی، 19 دوربین حرفه‌ای تصویر برداری،  یک دستگاه sng، چهار دستگاه مایکروویو، سه دستگاه کرین و ... و همچنین همکاری بیش از 50 نفر از همکاران سازمان نیز در دستور کار مرکز قرار دارد.

    

رئیس ثبت احوال شهرستان بهارستان گفت: با ثبت 2242 واقعه ازدواج در شش ماهه نخست سال جاری، شهرستان بهارستان در رتبه دوم استان تهران قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایران انلاین  از غرب استان تهران و به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، حسین آخوندی گفت : با توجه به جایگاه و اهمیت ثبت بموقع وقایع حیاتی و نقش آمار در برنامه ریزی کشور، انتظار می رود که کلیه دستگاهها در این راستا همکاری نمایند.

وی ادامه داد: برابر ماده 15 قانون ثبت احوال مهلت اعلام ولادت 15 روز از تاریخ تولد طفل و برابر ماده 25 همین قانون مهلت اعلام وفات 10 روز از تاریخ وقوع یا وقوف به آن است لذا عزیزان درهفته اول به اداره ثبت احوال جهت ثبت واقعه مراجعه نمایند .

آخوندی اعلام کرد: در شش ماهه اول سالجاری تعداد3526 شناسنامه نوزاد صادر که از این تعداد  1798 نفر پسر و 1728 نفر دختر می باشد .و وقایع فوت به ثبت رسیده در این مدت 290 واقعه می باشد،و همچنین با ثبت 2242 واقعه ازدواج این شهرستان در رتبه دوم استان تهران قرارگرفت

    
امروز با گسترش شهرها و افزايش روزا فزون جمعيت شهرنشين به گونه ا ي است كه كيفيت خدمات شهري و مديريت محلي به طور مستقيم بر اقتصاد ملي مؤثر است و بهره وري فعاليت هاي اقتصادي تا حد زيادي تحت تأثير ويژگي ها و كيفيت خدمات و فعاليت هايي قرار دارد اگر بخواهیم در ابعاد مختلف نقش شوراهاي اسلامي در تحقق اصل 44 قانون اساسي و كاهش تصدي هاي دولت حضور شوراهاي اسلامي در عرصه مديريتي كشورمورد ارزیابی کارشناسی قرار دهیم به این نتیجه می رسیم که حضور این نهاد مردمی ، باعث كاهش تصدي هاي قواي حاكميتي شده و به گونه ای است که تصميم گيري شوراها در امور محلي باعث كاهش وظيفه قانونگذاري مجلس در امور جزئي گرديده و مسئوليت دولت در تدوين و تصويب برخي آئينن امه ها را كاهش مي دهد

حال با چنین رویکردی اگر به اهم مصوبات و پیگیری های نظارتی شورای شهر صالحیه بپردازیم به این نتیجه خواهیم رسید که این نهاد به دور از هر گونه مسائل حاشیه ای در راستای شرح و وظایف خویش اقداماتی موفق عمل کرده است

 مهندس محمد دهقان نیری ضمن قدردانی از تلاش های دوساله مهندس قربانی به عنوان شهردار صالحیه نیز افزود : امروز شورای شهر و شهردار در سایه اتحاد و همدلی به دستاوردهای بسیار عظیمی توانسته دست یابد که این امر مهم می تواند تحول شگرفی در این شهر به همراه داشته باشد

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر همچنین با اشاره به میزان و حجم فعالیت ها ی در دست اقدام نیز گفت : امروز یکی از مهمترین نیاز های شهر خروج این منطقه پرجمعیت از بن بست مسیرهای مواصلاتی بوده که خوشبختانه با تدبیر شهردار توانمدند ما در اینده نه چندان دور شاهد مسیر های متعددی از این شهر به شهرهای همجوار و بالعکس را خواهیم داشت

مهندس دهقان اینده شهر صالحیه را شهری شکوفا و درخشان یاد کرد و اذعان داشت : امروز فعالیت های چشمگیری که اغاز شده ی تواند اینده ای بسیار درخشان و شکوفا را نسبت به دیگر شهرها پیش بینی کرد

    

خبرگزاری فارس: توقیف محموله یک‌ میلیارد ریالی ترازوهای خارجی قاچاق در رباط‌کریم

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان رباط‌ کریم از توقیف محموله یک میلیارد و 183 میلیون ریالی ترازوهای خارجی قاچاق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از پایگاه خبری پلیس، روح‌الله رشیدی از توقیف محموله یک میلیارد و 183 میلیون ریالی ترازوهای خارجی قاچاق خبر داد.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان رباط‌کریم غرب استان تهران گفت: مأموران گشت یگان امداد هنگام گشت‌زنی در محورهای اصلی، اتوبان تهران ـ ساوه به یک دستگاه خودرو سنگین با یک نفر سرنشین مشکوک شده و به راننده آن دستور ایست دادند.

وی افزود: مأموران انتظامی خودرو را متوقف و در بازرسی از آن موفق به کشف یک هزار و 183 دستگاه ترازوی دیجیتالی خارجی قاچاق شدند.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان رباط‌کریم ادامه داد: متهم دستگیر و در بازجویی‌های انجام‌شده اعتراف کرد ترازوهای قاچاق کشف‌شده را در یکی از استان‌های غربی کشور بارگیری کرده و قصد انتقال آن را به تهران بزرگ داشته که با هوشیاری مأموران موفق نشده است.

 رشیدی در پایان متذکر شد: ارزش ریالی کالای قاچاق کشف‌شده توسط کارشناسان یک میلیارد و 183 میلیون ریال ارزیابی شده است.

    
۲۳۲ دانش آموز دختر بهارستانی به جنوب غرب ایران راهی شدنددانش آموزان مدارس دخترانه  ناحیه ۱ آموزش و پرورش بهارستان به منظور اشنایی هر چه بیشتر با صبر و ایستادگی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به مناطق عملیاتی جنوب غرب کشور اعزام شدند تا از  نزدیک صحنه های شجاعت و مقاومت جوانان این مرز و بوم را مشاهده کنند .

به گزارش خبرگزاری ایران انلاین از بهارستان  نخستین گروه راهیان نور به جنوب غرب ایران با حضور ۲۳۲ دانش آموز از مدارس دخترانه ناحیه ۱ بهارستان اعزام شدند.
در این مراسم که با حضور مسئولین شهرستان از جمله سرگرد مهدی علمدار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهارستان، ابراهیم رفیعی مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۱ بهارستان و دیگر مسئولین شهرستان برگزار شد، دانش آموزان از زیر قرآن عبور کرده و با شور و شوق بسیاری به سرزمین شهدا راهی شدند.
در هنگام رفتن ذوق بسیاری در چهره این دانش آموزان نمایان بود که نشان دهنده این است که بعد از گذشت این همه سال از شهادت و گذشت چند نسل از انقلاب اسلامی نوجوانان خود را عاشق و مدیون شهدا میدانند.
در گفت و گو کوتاه، یکی از زائران گفت:خیلی خوشحالم که در ماه محرم میروم تا قسمتی از کربلا را در ایران ببینم.
یکی دیگر هم میگفت از همین الان حس شرمنده بودن و خجالت دارم.

از انگیزه زائران پرسیدیم گفتند میرویم تا ایثار و ایستادگی را از سرزمین نور یاد بگیریم، یاد بگیریم که چطور در مقابل ظلم ایستادگی کنیم و فریاد بزنیم ما تا آخر ایستاده ایم.
و…
این نخستین مرحله اعزام دانش آموزان دختر از به تعداد۲۳۲ نفر از سوی آموزش و پرورش بهارستان است و گروه دوم نیز که حدود ۵۰۰ نفر هستند فردا راهی سرزمین شهدا میشوند و قرار است از مناطق عملیاتی غرب و جنوب غرب کشور در استان های کرمانشاه و خوزستان بازدید کنند.

    
خبرگزاری فارس: تجلیل از نایب‌قهرمان کشتی آزاد جهانفرماندار بهارستان با حضور در منزل حسن رحیمی نایب‌قهرمان کشتی آزاد جهان از وی تجلیل به عمل آورد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، فرماندار بهارستان با حضور در منزل حسن رحیمی نایب‌قهرمانی کشتی آزاد جهان از وی تجلیل به عمل آورد.

بیژن سلیمان‌پور با تبریک نایب‌قهرمانی مقتدرانه جهان‌پهلوان حسن رحیمی، کشتی‌گیر وزن 57 کیلوگرم در رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا اظهار کرد: کسب مقام نایب‌قهرمانی جهان توسط کشتی‌گیر دلیر بهارستانی در عرصه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان باعث شادی و افتخار مردم به‌ویژه مردم شریف و پهلوان‌پرور شهرستان بهارستان شد.

وی ادامه داد: جوانانی همچون حسن رحیمی که در قله افتخارات ورزشی کشور ایستاده‌اند با الگو گرفتن از شهدا در عرصه‌های مختلف از آرمان‌ها و ارزش‌های ایران اسلامی دفاع می‌کنند.

فرماندار بهارستان تصریح کرد: باید از تلاش و کوشش ورزشکارانی که باعث کسب افتخار و غرور ملی در سطوح بین‌المللی می‌شوند، حمایت کرد.

گفتنی است حسن رحیمی متولد 25 خرداد 1368، کشتی‌گیر وزن 57 کیلوگرم و دارنده بیش از 11 مدال طلای کشتی آزاد در مسابقات جهانی بوده و از افتخار آفرینان شهرستان بهارستان است.

    

تنها نان اور خانواده بود که هفده سال تمام عمر خود را به خاطر یک ندامت محض در پشت میله های زندان گذرانده است،بیائید یکبار دیگر پنجره های محبت و صفا را به سوی خانواده ای باز کنیم تا فرزند این خانواده که 17 سال تاوان اشتباه خود را پرداخته و اکنون به اخر خط رسیده بتوانددوباره باعطوفت انساندوستانه مابخه زندگی سلام کند

17 سال است که فرزندش یک ارزو بیشتر ندارد انهم خدایا میشه پدرمو ببینم همیشه می گوید پدر کجاست که فقط برخی مواقع صدایش را از طریق سیم می شنوم ؟؟

پدر پیر و کمر خمیده وی برای نجات فرزندش دست استمداد و یاری به سوی هموطنان مهرجو و خداجوی ایرانی باز کرده. چون پس از اینکه حکم اعدام این زندانی قطعی و ابلاغ شد توانستند رضایت مشروط خانواده مقتول را در ازای پرداخت پانصد میلیون تومان جلب نمایند. این در حالی است که خانواده بي بضاعت تمکن مالی و توان پرداخت چنین مبلغی را ندارند و پس آز سعی و تلاش های فراوان تاکنون مبلغی ناچیزی جمع نموده اند.

پس بیائیم یکبار دیگر پنجره های محبت و صفا را به سوی خانواده ای باز کنیم تا فرزند این خانواده که 17 سال تاوان اشتباه خود را داده و اکنون به اخر خط رسیده بتواند رضایت خانواده مقتول را گرفته و دوباره به زندگی سلام کند.

این در حالی است که چنین مبلغی در توان یک خانواده بی بضاعت نیست ، لذا دست یاری و مهرورزی را به سوی شما ملت خدا چو و خیر دراز کرده اند و تا با کمک به آزادی وی از زندان بتوانیم قلب خانواده ای را خشنود سازید. بدیهی است مساعدت شما بزرگواران به هر میزان می تواند امرخداپسندانه،ای باشد که موجب تسکین خاطرخانواده آبرومند ی شود که سالها رنج وآلام راتحمل نموده اند.

تلفن هماهنگی کمکها:09192495427

02156334152میرزایی

شماره حساب نزد بانک تجارت 6273531999226769

    

 محرم دیگر امد تا شمیم جان ,و دل را نوازش دهد ، ثانیه شمار تقویم لحظه‌های آخر ماه ذی الحجه و ثانیه‌های آخر انتظار به سر رساند و نوای یا حسین در میان عاشقان و شیفتگان طنین انداز شد ، گویی دل‌ها همه اشورایی شد و برای رسیدن کاروان حسین (ع) ثانیه شماری می کردند

به گزارش خبرگزاری  ایران انلاین  از غرب استان تهران شهرستانهای رباط کریم و بهارستان  در حریم پایتخت  با استعداد دو هزار ئیت و تکایا و مساجد حال و هوای عاشورایی بخود گرفته تا  شیفتگان  حضرت امام حسین (ع)همزمان با دیگر شهرهای کشورمان با حضور گسترده در آیین‌های عزاداری و سوگواری عاشورای حسینی ، بار دیگر عشق و دلدادگی خود را به پرچمدار نهضت عاشورا ثابت کنند

شهرستان بهارستان  با توجه به اینکه 85 درصد ساکنین انرا مهاجرین از اقصی نقاط کشورمان تشکیل داده  سالها است که در اعیاد و مناسبت های ملی در کنار هم  دست اخوت و برادر ی می دهند تا وفاداری وپایمردی خود را به نظام و رهبری ثابت کنند .

ماه محرم در شهرستان بهارستان کلکسیونی از تنوع سنت های عزدرای  در کوی و خیابان کاملا نمایان است  و یکی از نکات  قابل توجه  که تاکنون هیچ گونه مشکل عقایدی نسبت به سنن یکدیگر نداشته و با احترام ویژه با نزدیک شده  کاروان  هیئتی دیگر همسو با ان دسته به شایستگی همراهی می نمایند

در بهارستان  وجود  یک هزار و 500 هیئت مذهبی از  قومیت های مختلف  خود می تواند به عنوان یک پتانسیل ارزشمند برای استان تهران بشمار اید و به گونه ای در ماتم عزای حسین و یاران مظلومش به عزاداری می پردازند  که  خود تداعی گر ظهر عاشورایی  کربلا را تجلی می سازد

آری  سالار شهیدان با نثار جان خود دین و اسلام را در قلب بشریت زنده نگه داشت و هیچ قدرتی قادر نیست پس از گذشت 1400 سال صحنه و پیام عاشورائیان را از ذهند هر انسان ازاده ای محو نماید .

این روزها نوای غم و اندوه سالار شهیدان دستجات  عزاداری گلستان و سلطان آباد ، نسیم شهر ، رباط کریم ، پرند ، صالحیه و نصیر شهر با عزارداری در مظلومیت امام حسین (ع) و یاران باوفایش صحنه های جاودانه ای را متبادر ساخته است .

حضور پرشور نوجوانان و جوانان این دیار در سوگواری شهادت یاران باوفای سالارشهیدان اباعبدالله الحسین (ع) جلوه باشکوهی به آیین‌های سنتی روز عاشورای حسینی در این مناطق بخشیده بود

مادران و فرزندان سرزمین ایران هیچ گاه قصه دشت کربلا و شهادت اربابشان حسین (ع) و فرزندانش را فراموش نخواهند کرد، هیچ گاه از یاد نخواهند برد که حسین (ع) برای چه چیز شهید شد.

گویا هیچوقت شرایط جوی هوا نیز نتوانسته  در مقابل سیل خروشان عزاداران حسینی  مقابله کند  و سردی  و گرما نیز تاکنون در ماه محرم برای عزاداران و عاشقان حسینی طی سالیان گذشته مفهومی نداشت ، تنها چیزی که مردم را در غم حسین گِل اندود کرده است عشق است و محبتی که عاشقان به اهل بیت و حسین(ع) و ابوالفضل(ع) دارند.

یکی از زنجیر زنان حسینی می گوید : این روزها، بیرق و علم‌های برافراشته دسته‌های عزادار در هر کوی و برزن این شهرستان ، جاودانگی مکتب عاشورا، عشق اباعبدالله‌الحسین (ع) و وفاداری شیعه به سرور شهیدان را به ‌نمایش گذاشته است.

ولی سبزی نژاد می گوید : عشق به حسین (ع) در وجود انسانها عجین شده است و کسی خود را نمی تواند خارج از عاشق بودن به حسین بداند .

حسین عباسیان نیز که در حال پخش کردن شیر و کیک به کاروان عزاداری بود،به خبرنگار ما می گوید:عاشورا کلاس درس است باید درس آموخت و در پهنه زندگی به کار بست و به یاد روز عاشورای حسینی باشیم که امام حسین خودش را برای زنده ماندن دین اسلام فدا کرد .

وی اظهار داشت : امام حسین (ع)، حافظه فراموش نشدنی تاریخ تشیع است، نام بلندی که تاریخ حماسه را آبرو بخشید و ایثار را معنایی دوباره کرد و جهان را با این حرکت عظیم خود به لرزه در آورد .

یک جوان 18 ساله نیز در میان صحبت های این شخص گفت :عشق و ارادت ویژه مانسبت به امام حسین (ع)، هیچ‌گاه کهنه نخواهد شد و تا ابد در همه قلب‌ها جاری است.

همه ساله عزاداران در قالب دستجات و گروه های مختلف در حالی که بر سر و سینه می زنند به یاد سید الشهدا و یارانش اشک ماتم ریخته و مراسم وآتش زدن خیمه ها ، تعزیه خوانی در روزعاشورا نیزشکل حقیقی به خود گرفته بود.

واقعا این حسین کیست که بعد از قرنها اینقدر دلها را بهم نزدیک کرده و انسان از یکسالگی نوای حضرت سیدالشهداع را سر میدهد

 این حسین با دلها چیکارکرده که هم اکنون در هر کوی و خیابانی بچه‌های هیئت را می‌بینم که مشغول تزئین هیئت خود با پارچه‌های عزا بر سردرب مسجد و محله نصب می‌کنند. پای به خیابان می‌گذارم ریسه‌های اعیاد ذی الحجه باز می‌شوند به جای آن علم‌های عزای حسین (ع) برپا می‌شود.

مديركل تبليغات اسلامي تهران با تسليت فرا رسيدن موسم عزا و ماتم شهادت سرور جوانان اهل بهشت، از آغاز فعاليت 19 هزار هيئت مذهبي و حسينيه و سياهپوش شدن شهر و شهرستان هاي استان خبر داد.

حجت الاسلام نصير نيك نژاد،با بيان اين نكته كه هماهنگي و اقدامات لازم در حمايت، هدايت و پشتيباني از 19000 هيئت مذهبي تحت پوشش در قالب برگزاري يكصد ساعت كارگاه ،نشست آموزشي و توجيهي انجام شده، افزود: در اين گردهمايي ها ، سر فصل هاي مرتبط و ضروري ويژه مسئولين هيئات مذهبي ، رابطين فرهنگي ، مبلغين ، مبلغات و ذاكرين اهل بيت (ع) ارائه شده است.

حجت الاسلام نيك نژاد،‌ اهتمام در گسترش فرهنگ فريضتين امر به معروف و نهي از منكر؛ آشنائي مسئولين و رابطين فرهنگي با مسايل روز جهان اسلام، نحوه برخورد فرهنگي با جريان هاي تكفيري ، موهوم و افراطي؛ قرآن محوري و توجه به آموزه هاي قرآني در هيئت هاي مذهبي ؛ آسيب شناسي مجالس عزاداري ، بدعت زدايي و پرهيز از خرافه پرستي را از جمله مباحث مطرح شده در كارگاه ها و نشست هاي تخصصي برشمرد.

نماینده مردم شهرستان رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت ماه محرم گفت " فلسفه قيام ابا عبدالله الحسين (علیه السلام) را در سخنان آن حضرت،‌ در آغاز حرکت از مدينه و موضع گيري هاي ايشان در برابر حوادثي که در منزلگاه هاي ميان راه روي داده است، مي توان يافت .

ابراهیم نکو در گفتگو با خبرنگار ما با عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم اظهار داشت : امروز ایران اسلامی حال و هوای حسینی بخود گرفته که نوای یا حسین شیعیان جهان می تواند پیام بسیار محکمی برای ایادی استکبار جهانی و کسانی که با نام اسلام دست به جنایت مردم بیگاه را می زنند

وی ادامه داد : حضرت امام حسین علیه السلام با قیام عاشورایی خود ثابت کرد که پیروزی به زنده ماندن در میدان نبرد نیست ، پیروزی به زنده ماندن قرنها پس از صحنه و میدان نبرد است. زنده تر و محبوبتر از امام حسین علیه السلام چه کسی را می توان نام برد؟

کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی شمال غرب تهران، گفت: شوروشعور حسینی، از سوی گردانندگان مجالس سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع)، باید به‌ عنوان یک فرهنگ اصیل اسلامی نهادینه شود.

 ،حبیب جمشیدی، برگزاری مراسم سوگواری با هدف تبیین اهداف رسالت قیام حضرت اباعبد الله الحسین (ع) به نسل جوان باید در اولویت برنامه های اجرائی هیئات مذهبی می باشد.

 کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی شمال غرب تهران، اظهار داشت: عدم رعایت برخی اصول و چارچوب عزاداری در قالب منشور ۱۶ گانه موجب بروزآسیب در عزاداری ها و سوء استفاده دشمنان خواهدشد.

وی، تصریح کرد:توجه به فریضه امر به معروف و نهی ازمنکرو برخورد جدی با برخی نوآوری ها در نحوه عزاداری وحفظ اصول شهروندی و همکاری با ارزیابان هیئات مذهبی، مهم ترین اولویت مدیران و گردانندگان هیئات مذهبی خواهد بود.

این روزها به هر شهری قدم می زاری می بینی که حال و هوای حسینی گزفته است واقعا این حسین کیست که عالم در عزای و ماتم اوست

    
بیش از دهها تن از صاحبان و متصدیان سفره خانه های سنتی دارای مجوز برای دومین بار دست به تجمع مصالمت آمیز زدند تا بتوانند احقاق حقه خود را بدست بیاورند
به گزارش خبرگزاری  ایران انلاین از غرب استان تهران این تجمع در راستای اجرای طرح ضربتی نیروی انتظامی شهرستان بر اساس دستور ابلاغی از فرماندهی انتظامی جنوبغربی استان تهران بوده که عوامل وارد عمل می شود و کلیه سفر خانه ها را بدلیل استفاده از قلیان تعطیل کردند
در پی این اقدام متصدیان سفر خانه های سنتی از طرح ناجا استقبال کردند ولی در عین حال برخورد ضربتی و یا بطور ازمایشی را مستلزم فرهنگ سازی و زمان توصیف کردند و از اینکه مدتها است محل کسب انان با رکود مواجه شده در مقابل مجمع امور صنفی دست به تجمع مصالمت امیز زدند
یکی از معترضین در این خصوص گفت : ما امروز که اینجا تجمع کردیم صرفا بخاطر احقاق حقه خود و تشکر از ناجا و اعتراض به اقدام نابهنگام که بدون هیچ برنامه از پیش تعریف شده ای چنین برخورد با سفرخانه های سنتی کردند
قربان بی نواپوربه نمایندگی از دیگر حاضرین در این تجمع گفت : این اقدام ضربنی که منجر به رکود و تعطیلی بیش از صدها واحد شد از طرفی زمینه ساز بیکاری دو هزر نفر را به دنبال داشته است
وی ادامه داد : ما برای پیگیری مطالبات قانونی خود از هر طریقی که قانون این نظام به ما اجازه بده پیگیری خواهیم کردچرا که ما معتقدیم طرحی که بطور ضربتی در خصوص جمع اوری قلیان در سفر خانه های سنتی شهرستان اجرایی شده قابل تقدیر است و حتی ما متصدیان نیز از این طرح استقبال می کنیم
بی نواپور ادامه داد : این اقدام ضربتی قبل از اجرا بایستی کاملا بستر سازی می شد که متاسفانه بدون توجه به این امر یکباره ورود پیدا کردند که این امر خود می تواند بازخورد منفی داشته باشد
وی با اشاره به اینکه در طی سالیان گذشته استعمال دخانیات را در ناوگان حمل و نقل عمومی منع نکرده بودند که به ندرت با فرهنگ سازی کاری کردند که شخص سیگاری به احترام عمومیت سیگاری در داخل اتوبوس استعمال نکند
رئیس اتاق اصناف شهرستان بهارستان نیزبا در همین رابطه گفت : شهرستان بهارستان دارای 130 قهوه خانه پروانه دار می باشند که با اجرای طرح ضربتی در شرایط فعلی همه این قهوه خانه ها تعطیل شده اند،
بیوک حمیدی با اعلام اینکه طرح جمع اوری ابتدا نیاز به بستر و فرهنگ سازی داشت افزود : طی بررسی هایی که داشتیم، شدت این طرح نسبت به دیگر شهرستانهای همجوار بیشتر بوده است در حالیکه ما نتوانستیم قبل از چنین اقدامی جایگزین مناسبی برای توجیه کار خود داشته باشیم
این مسوول خاطر نشان ساخت : اینکه قلیان ضرر دارد، همه ما با آن موافق هستیم، اما وقتی یک جوان با کمترین هزینه می تواند اوقات فراغت خود را در کنار دوستانش در قهوه خانه سپری کند، خود به خود به این سمت کشیده می شود.
وی در ادامه با اعلام اینکه ما در شهرستان فضایی برای گذراندن اوقات و فراغت جوانان نداریم تصریح کرد : اگر امروز شاهد هجوم جوانان به سفره خانه ها هستیم بخشی از این به کمبود امکانات رفاهی و تفریخی برمیگردد که یک جوان در خلع چنین امکاناتی بالااجبار به سفرخانه رو میاورد
به گفته وی با اجرای این طرح، زمینه بیکاری دو هزار نفر از متصدیان قهوه خانه های که از این راه امر و معاش می کردند مهیا شد

این مسئول خاطرنشان کرد: تا زمانی که قلیان متقاضی داشته باشد، قهوه خانه ها وجود دارند؛ پس ما باید اقدامی انجام دهیم تا قلیان متقاضی نداشته باشد؛ در این صورت خود به خود قهوه خانه ها تعطیل می شوندو این امر نیازمند بستر سازی و فرهنگ سازی در سطوح مختلف ی باشد

    
مدیر مسئول آوای تهران در سخنانی در حسینیه قمر بنی هاشم در جمع کثری از عزادارن ابا عبداله الحسین اظهار داشت:
فریضه امر به معروف و نهی از منکر تنها در تذکرات افراد عادی نسبت به بعضی گناهان جزیی در کوچه و بازار خلاصه نمیشود و تلاش همه وجدانهای بیدار برای اصلاح جامعه و تشکیل حکومتی بر اساس حق و قرآن نیز از مصادیق بارز امر به معروف و نهی از منکر است از این رو حضرت امام ره بزرگترین آمر به معروف و ناهی از منکر عصر حاضر است
لطفی با تاکید بر نقش سازنده این فریضه الهی در اصلاحات سیاسی و اجتماعی افزودند:
باید تلاش کنیم این فریضه مهم الهی را در جامعه احیاء کنیم دز جامعه ای که مردم نسبت به منکرات بی تفاوت باشند مرگ آن جامعه حتمی و قطعی است و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر تا بدانجاست که مصعومین فرمودند همه دستورات دینی و اسلامی در پرتو اجرای امر به معروف و نهی از منکر بر پا داشته میشود
مدیر مسئول آوای تهران در بخش دیگری از سخنان خود کربلا را یکی از حوادث مهم تاریخ اسلام بر شمرد و افزود:
علت تاکید معصومین بر زنده نگهداشتن عاشورا این است که آنها زنده نگه داشتن عاشورا را برابر با زنده نگهداشتن دین اسلام میدانستند چرا اسلام با همه ابعادش در کربلا تحقق عینی و مادی پیدا کرده است و ما باید از کربلا درس زندگی بیاموزیم سید الشهداء به ما یاد دادند نه زندگی آنقدر شیرین است و نه مرگ آنقدر تلخ که به خاطر زندگی، و یا ترس از مرگ تن به هر ذلتی بدهیم.
لطفی در بخش دیگری از سخنان یاد آور شد: مبادا چنین گمان کنیم عاشورا و کربلا صرفا یک حادثه تاریخی متعلق به هزار و چهارصد سال پیش است و ما هم در اینجا جمع شدیم برای شهیدان کربلا گریه و عزاداری کنیم تا ثوابی برده باشیم و خودمون را زنده و حضرت سید الشهدا را مرده تلقی کنیم تمام روزها روز عاشورا و تمام سرزمینها سرزمین کربلاست و امام حسین صفینه نجات است و کسی رستگار است که خود را به حسین (ع)رسانده باشد.
مدیر مسئول آوای تهران عمده ترین هدف سید الشهداء (ع )را اجرای امر به معروف و نهی از منکر دانست و اظهار داشت: احیاءامر به معروف و نهی از منکر نیاز جدی دنیای امروز است و نقش آن در اصلاحات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی بر کسی پوشیده نیست همه باید کمر همت ببندیم و با اجرای این فریضه الهی وبا ترویج ارزشهای اخلاقی و انسانی به هل من ناصر ینصرنی ابا عبدالله الحسین لبیک بگوییم
امروز منکرها معروف و معروف ها منکر معرفی میشوند در چنین شرایطی بی تفاوتی یعنی حمایت نکردن اباعبدالله و قرار گرفتن در جبهه دشمن.....

    
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری رباط کریم منصوب شد.
خبرگزاری فارس: مدیرعامل تاکسیرانی شهر رباط کریم منصوب شدجعفر کهنروز مدیر روابط عمومی شهرداری رباط کریم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غرب استان تهران اظهار کرد: با حکم علی بیگی فرماندار رباط کریم علیرضا قمی به جای محسن رحیمی به عنوان مدیرعامل تاکسیرانی منصوب شد، بیگی از آقای رحیمی به دلیل زحمات و فعالیت‌هایش در این حوزه تقدیر و تشکر و برای قمی آرزوی موفقیت کرد.

وی بیان کرد: پیش از این قمی در شهرداری اسلامشهر فعالیت می‌کرده و رحیمی نیز به مدت 6 سال مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بوده است

    

خبرگزاری فارس: رباط کریم مقام نخست توسعه فضای سبز استان تهران را کسب کردشهر رباط کریم در زمینه توسعه پارک‌ها و فضای سبز از سوی استانداری تهران به مقام نخست رسید و طی ارسال تقدیرنامه‌ای از شهردار این شهر تقدیر شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، به دلیل نزدیک شدن سرانه فضای سبز شهر رباط کریم به استانداردهای کشوری و توسعه پارک‌های این شهر، شهر رباط کریم در سطح استان تهران به مقام نخست در زمینه  توسعه فضای سبز دست یافت.

همچنین شروع پروژه‌های عظیمی از جمله پارک 18 هکتاری آبشناسان، پردیس ملل که عملیات اجرایی آنها آغاز شده و هشت پارک محله‌ای دیگر که در 9 ماه اخیر احداث و به بهره‌برداری رسیده‌اند در این انتخاب مؤثر بوده است.

بنابراین گزارش، توسعه متوازن و تقسیم عادلانه فضاهای سبز در سطح شهر، توجه به سرانه بانوان در احداث پارک‌ها، تجهیز پارک‌ها با وسایل بازی و مبلمان شهری، طراحی‌های فضای سبز و گل‌کاری و رسیدگی به موقع به گیاهان به‌وسیله آبیاری و هرس از معیارهای این انتخاب بوده است.