X
تبلیغات
 

پیشرفت برنامه‌ها با حضور و مشارکت مردم امکان‌پذیر استخبرگزاری فارس: پیشرفت برنامه‌ها با حضور و مشارکت مردم امکان‌پذیر است

فرماندار رباط کریم گفت: پیشرفت برنامه‌ها با حضور و مشارکت مردم امکان‌پذیر خواهد بود و این مهم جز از طریق اعتماد مردم به مسئولان میسر نخواهد شد و تنها راه رسیدن به این باور، زبان مشترک همدلی بین مردم و مسئولان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، علی بیگی ظهر امروز در حاشیه نشست ستاد بزرگداشت هفته دولت در شهرستان رباط کریم در گفت‌وگو با خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: بزرگ‌ترین تلاش مجموعه دولت ایجاد همدلی و هم‌زبانی و ایجاد نشاط، شادابی و امید در بین مردم است.

وی با بیان اینکه رویکرد اجتماعی مهم‌ترین برنامه دولت تدبیر و امید است، بیان کرد: پیشرفت برنامه‌ها با حضور و مشارکت مردم امکان‌پذیر خواهد بود و این مهم جز از طریق اعتماد مردم به مسئولان میسر نخواهد شد و تنها راه رسیدن به این باور، زبان مشترک همدلی بین مردم و مسئولان است.

فرماندار شهرستان رباط کریم به پاسخگویی مسئولان، در برابر مردم اشاره کرد و متذکر شد: ایجاد نشاط و رضایتمندی در تمام زمینه‌ها، می‌تواند برگ تأیید خدمت مسئولان در شهرستان رباط کریم برای مردم باشد.

وی با بیان اینکه تلاش‌های صورت گرفته در مورد توافق هسته‌ای نشانه‌ای از همدلی بین ملت و دولت بود، تصریح کرد: خروج کشور از رکود اقتصاد، کنترل تورم، اجرایی شدن سند تحول نظام سلامت و حضور تأثیرگذار نمایندگان مردم در عرصه دیپلماسی و گسترش روحیه امیدواری به آینده با تدبیر، تنها بخشی از همدلی و هم‌زبانی بین دولت و مردم است.

بیگی به ایجاد فضای تلاش همراه با آرامش برای مردم و شرکت‌های بزرگ در شهرستان رباط کریم اشاره کرد و گفت: مشارکت حداکثری مردم زمینه‌ساز آرامش و شکوفایی در همه موارد است و نتایج بسیار مثبتی را در آینده رقم خواهد زد.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته دولت در شهرستان رباط کریم در پایان ضمن گرامی داشتن یاد شهیدان رجایی و باهنر متذکر شد: صداقت و تلاش برای خدمت‌رسانی به مردم باید همیشه سرلوحه کار مدیران باشد که با تدابیر استاندار تهران این روند با شتاب بیشتری در این استان، در حال حرکت است.


    
کشف 86 کیلو تریاک در غرب استان تهرانخبرگزاری فارس: کشف 86 کیلو تریاک در غرب استان تهران

جانشین فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر غرب استان تهران با انجام یک عملیات منسجم، 86 کیلو و 900 گرم تریاک کشف و یک قاچاقچی مواد مخدر را دستگیر کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از پایگاه خبری پلیس، افضل گلزاری از کشف 86 کیلو و 900 گرم تریاک خبر داد، اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در راستای تشدید مقابله با عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر موفق به شناسایی یک توزیع‌کننده مواد مخدر شدند.

وی افزود: در تحقیقات انجام‌شده از سوی مأموران عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر غرب استان تهران مشخص شد که توزیع‌کننده حرفه‌ای مواد مخدر با یک دستگاه وانت‌پیکان اقدام به قاچاق مواد مخدر از مبدأ تهران به مقصد شهریار می‌کند، بنابراین بلافاصله بازداشت وی در دستور کار مأموران قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران تصریح کرد: مأموران پس از انجام اقدامات فنی و تخصصی، محورهای مواصلاتی تهران به شهریار را تحت کنترل و نظارت قرار دادند تا اینکه خودروی متهم در محدوده حوزه استحفاظی مشاهده و شناسایی شد و در یک عملیات ضربتی مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خودروی مذکور را در سعیدآباد متوقف و راننده را دستگیر کردند.

وی بیان کرد: در بازرسی از خودرو 86 کیلو و 900 گرم تریاک که به طرز ماهرانه‌ای در بخش‌های مختلف این خودرو جاسازی‌شده بود، کشف شد.

گلزاری در پایان با اشاره به اینکه پلیس با تمام توان با قاچاقچیان و سوداگران مرگ مبارزه می‌کند، تصریح کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر شد که برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد


    
تردد زائران بقعه امام‌زاده باقر (ع) تسهیل می‌شودخبرگزاری فارس: تردد زائران بقعه امام‌زاده باقر (ع) تسهیل می‌شود

شهردار صالحیه گفت: با توجه به وضعیت نامناسب مسیر مواصلاتی امام‌زاده باقر (ع) به‌دلیل حجم تردد شهروندان از نقاط مختلف شهرداری صالحیه به‌زودی در راستای تسهیل در عبور و مرور شهروندان عملیات تعریض این مسیر را به‌زودی آغاز خواهد کرد.

این گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، علیرضا قربانی بعد از ظهر امروز در تشریح عملیات تعریض مسیر امام‌زاده باقر (ع) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به حجم تردد شهروندان عزیز شهر صالحیه و شهرهای هم‌جوار از این مسیر در آخرین روز هفته برای زیارت قبور بقعه امام‌زاده باقر (ع) و فاتحه‌خوانی اموات، بر آن شدیم تا با آغاز برخی اقدامات ضمن سهولت بخشیدن به تردد شهروندان از تصادفات ناگوار نیز پیشگیری کنیم.

به گفته وی این مسیر متأسفانه به دلیل کم‌عرض و دوطرفه بودن خیابان، تاکنون شاهد حوادث ناگوار و دل‌خراش بوده که گاهی نیز منجر به فوت همشهریان شده است.

شهردار صالحیه در ادامه افزود: عملیات اجرایی این پروژه به طول دو کیلومتر در دو لاین رفت و برگشت به عرض 30 متر طی روزهای آتی آغاز خواهد شد.

این مدیر شهری بیان کرد: در این مسیر تمامی تقاطع حادثه‌ساز اصلاح شده و عملیات اجرایی بلوار از ابتدا تا انتهای مسیر که فضای سبز آن به مساحت یک هکتار است در دستور کار شهرداری قرار دارد.

قربانی خاطرنشان کرد: به منظور بهبود و روان‌سازی محور ترافیک احداث دو میدان در مسیر ورودی از 24 متری گلستان به سمت امام‌زاده باقر (ع) و تقاطع 20 متری فرهنگسرا از ضروریات جاده مزبور است.

شهردار صالحیه با قدردانی از شهروندان صالحیه تصریح کرد: خدا را شاکرم در شهری مشغول به خدمتگزاری هستم که از شهروندان ولایت‌مدار و فهیمی برخوردار است، به همین خاطر بر خود وظیفه می‌دانم از مشارکت‌ها و راهنمایی‌های همه شهروندان قدردانی کنم.

به گزارش فارس از غرب استان تهران، تعریض جاده در دو فاز که فاز نخست آن از ابتدای مسیر 24 متری گلستان تا بلوار امام علی (ع) در دو لاین به عرض 30 متر و مرحله دوم از بلوار امام علی (ع) تا امام‌زاده باقر (ع) در دو لاین به عرض 50 متر انجام می‌شود.


    
دومین نشست شورای سازمان فضای سبز رباط کریم برگزار شدخبرگزاری فارس: دومین نشست شورای سازمان فضای سبز رباط کریم برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، دومین نشست سال 94 شورای سازمان پارک‌ها و فضای سبز ظهر امروز با حضور مسعود مختاری شهردار رباط کریم، احمد تواهن مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران، علیرضا حیدری رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم، همایون الیاس‌زاده معاون مدیرکل دفتر فنی استانداری تشکیل شد.

بنا بر این گزارش، مسعود مختاری به عنوان رئیس شورای سازمان پارک‌ها و فضای سبز رباط کریم به بیان نقطه نظرات خود در مورد پروژه‌های در دست اقدام از جمله پارک 22 هکتاری آبشناسان و پردیس ملل پرداخت.

همچنین مهدی عزیزی رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر رباط کریم در مورد عملکرد شش ماهه سازمان و پروژه‌های در دست اقدام را تشریح کرد.

در این جلسه صورت‌های مالی شش ماهه سازمان بررسی و برای برنامه‌های آتی تصمیمات مالی اتخاذ و صورت جلسه تنظیم شد.

در پایان این جلسه اعضا به سطح شهر رفتند و از پروژه‌های عمرانی در حال احداث بازدید کردند و به بیان نظرات خود پرداختند.

    
ایجاد هزاران فرصت شغلی در نمایشگاه مبل رباط کریم / عمده تخلف در جانمایی مکان احداث است

نمایشگاه مبل رباط کریم محلی برای عرصه مستقیم مصنوعات چوبی به ویژه مبل است که افتتاح آن با حاشیه‌هایی همراه بود که واکنش منفی و مثبت برخی از مسئولان را در بر داشت.خبرگزاری فارس: ایجاد هزاران فرصت شغلی در نمایشگاه مبل رباط کریم / عمده تخلف در جانمایی مکان احداث است

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، نمایشگاه و فروشگاه بزرگ شهر مبل رباط کریم حاصل تلاش و کوشش شبانه‌روزی بیش از صدها نفر از صاحبان صنعت مصنوعات چوبی به‌ ویژه مبلمان است که در گذشته محصولات خود را در برخی نقاط استان تهران و شهرستان‌های دیگر گرفتار واسطه‌گری می‌دیدند.

این تولیدکنندگان امروز با همت بلند خویش و همکاری و تعامل مسئولین توانستند مکانی را برای خود تعریف کنند که در کنار تولید، کالای خود را به مشتریان آن هم بی‌واسطه عرضه کنند.

آغاز به کار این مجموعه عظیم بدون دریافت هیچ‌ گونه تسهیلات دولتی با حاشیه‌هایی مواجه شد که تداوم آن می‌توانست اهم تلاش‌ها و دستاوردهای مهم این مجموعه را با چالش‌های جدی مواجه سازد اما خوشبختانه هوشیاری مسئولان شهرستان باعث شد تا از این چالش با موفقیت عبور کند که قطعاً خروجی اثرگذار آن می‌تواند در رونق‌بخشی اقتصاد شهرستان و کشور اثرگذار باشد.

*افتتاح از طریق ویدئوکنفرانس توسط رئیس جمهور

شاید تا روز سفر رئیس جمهور کشورمان به شهرستان‌های جنوب غرب استان تهران کمتر کسی متوجه شده بود که قرار است این پروژه که تا دیروز حرف و حدیث‌هایی پشت آن بود توسط حجت‌الاسلام روحانی به مرحله بهره‌برداری برسد.

نماینده مردم شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای عالی مدیران کشور از ظرفیت و ویژگی‌های این مجموعه عظیم توضیحات مختصری ارائه کرد که این توضیح با استقبال نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه مواجه شد که چنین مجموعه تولیدی توانسته با تکیه بر توانمندی خویش به مرحله پویایی برسد.

راه‌اندازی این مجموعه آن هم به دستور رئیس جمهور اقدام شایسته‌ای بود که توانست برای صاحبان صنعت تولید مصنوعات چوبی به‌ ویژه شهر مبل رباط کریم قوت قلبی باشد تا بتوانند در راستای تولید و کارآفرینی بیشتر، زمینه‌ساز تحقق اقتصاد مقاومتی در این شهرستان باشند.

*گزارش‌های بی‌اساس نمی‌تواند در روند در تولید مبل اختلالی ایجاد کند

فرماندار شهرستان رباط کریم در یک نشست خبری در این باره به تشریح برخی گمانه‌زنی‌های این مجموعه پرداخت و اظهار کرد: برخی تخلفات ملکی در مجموعه صورت گرفته که با آن بر اساس قانون رفتار خواهد شد اما ما نباید از اصل موضوع غافل شویم که این مجموعه با همت بلند صنعتگران عرصه تولید مصنوعات چوبی به‌ ویژه صنعت مبل با هدف اشتغال‌زایی و حمایت از تولید داخل و کارآفرینی راه‌اندازی شده است، بنابراین حمایت از این‌ گونه اقدامات را وظیفه خود می‌دانیم.

علی بیگی بیان کرد: به منظور رفع هرگونه ابهامات و دغدغه‌های فکری برخی افراد، نشست‌های مختلفی با شهردار و دادستان شهرستان داشتیم و پرونده 600 صفحه‌ای این پروژه به‌ طور دقیق مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که عمده تخلف در این پرونده در جانمایی مکان احداث بر اساس مجوز بوده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رباط کریم پروژه نمایشگاه و فروشگاه بزرگ شهر مبل رباط کریم را از معدود پروژه‌های یاد کرد که در سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان و از طریق ویدئوکنفرانس به مرحله بهره‌برداری رسید.

به گفته فرماندار شهرستان رباط کریم این مجموعه در زمینی به مساحت 120 هزار مترمربع احداث شده  است و 8 هزار مترمربع زیربنا دارد، کلید کار آن از سال 84 استارت خورده و در همان سال برای اجرای عملیات ساختمان‌سازی 66 هزار متر مجوز صنعتی از شهرداری رباط کریم اخذ کرده است.

وی ادامه داد: کلیه محتویات پرونده شهر مبل رباط کریم که بیش از 600 صفحه است با حضور مسئولان استانی و نماینده‌ای از نهاد ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت تخلف مجموعه تنها در جانمایی چندمتری بین احداثی بر اساس مجوز بوده که این میزان تخلف نیز از سوی کمیسیون ماده 100 رسیدگی خواهد شد.

وی با اظهار تأسف از برخی گزارش‌های بی‌اساس و کذب بیان کرد: با توجه به اینکه ساعت‌ها به‌ طور فشرده برای بررسی سوابق موجود این مجموعه وقت گذاشته شده است، موارد خاصی نیافتیم، چراکه برخی عنوان کردند که انشعاب برق و آب این نمایشگاه نیز غیرقانونی است که این هم کاملاً کذب و بی‌اساس بود، چراکه ما روسای اداره برق و آب را خواستیم و آنها با صراحت اعلام کردند که مجموعه عرفان در این حوزه هیچ تخلفی نداشته و کلیه مطالبات قانونی دولت به حساب ادارات مربوطه واریز شده است.

بیگی در ادامه خطاب به خبرنگاران تصریح کرد: کسانی که قلم می‌زنند بدانند که ما در شهرستان درآمد پایدار نداریم و اگر با این‌ نوع مجموعه‌ها که می‌تواند در راستای درآمدزایی شهرداری و دیگر ادارات کمک شایانی داشته باشد، این‌ گونه رفتار داشته باشیم نمی‌توانیم به آن هدف اصلی برسیم.

وی همچنین متذکر شد: برخی افراد بدانند که تنها با ذهنیت‌سازی و خیال‌بافی مغرضانه خود تولید و درآمد قانونی را در شهرستان به چالش می‌کشند اما ما به عنوان نماینده حاکمیت اجازه چنین اقداماتی را نخواهیم داد.

فرماندار رباط کریم تأکید کرد: فضاسازی‌ها موجود در گذشته راجع به عرفان کاملاً بیهوده است و قطعاً بنده به عنوان نماینده عالی دولت کلیه حقوق قانونی و مطالبات به‌ حق شهرستان را پیگیری و از طرفی از تولید و اشتغال نیز حمایت خواهم کرد.

*اشتعال‌زایی هزاران نفر در نمایشگاه مبل عرفان

بیگی با بیان اینکه سیاست‌های کلان دولت تدبیر و امید، حمایت از تولید، کارآفرینی و اشتغال است، تصریح کرد: خوشبختانه نمایشگاه مبل رباط کریم تا به امروز توانسته در این زمینه قریب بر 2 هزار شغل مستقیم و 30 هزار اشتغال غیرمستقیم را ایجاد کند و ما به‌ واسطه همین اقدام، خود را مکلف به حمایت می‌دانیم.

فرماندار شهرستان رباط کریم در ادامه از توفیقات شهرستان در کاهش نرخ رشد بیکاری خبر داد و افزود: خوشبختانه شهرستان رباط کریم کمتر از چهار درصد نرخ رشد بیکاری دارد و در مقایسه با شهرستان‌های غرب استان تهران از کمترین نرخ بیکاری برخوردار است که این میزان اقدام بسیار مهم و اساسی در راستای اشتغال‌زایی شهرستان محسوب می‌شود.

وی در پایان متذکر شد: دولت تدبیر و امید حامی بخش خصوصی است و هم‌‌اکنون در نمایشگاه مبل رباط کریم 150 واحد تولیدی فعال صنعت مبل، مبلمان خود را در این نمایشگاه به معرض دید عموم قرار داده‌اند و این افتخار بزرگی است و حمایت از این افراد را وظیفه و سیاست کاری خود می‌دانیم.

===========

ذبیح الله اصغری

    
بوکس رباط کریم جایگاه مطلوبی در کشور داردخبرگزاری فارس: بوکس رباط کریم جایگاه مطلوبی در کشور دارد

مربی تیم ملی جوانان بوکس گفت: تیم بوکس رباط کریم در رده‌های کشوری و استانی کارنامه درخشانی دارد و تیم پیوند این شهر نیز در کشور رتبه نخست لیگ برتر را به خود اختصاص داده است.

عیسی گل محمدی در حاشیه مسابقات قهرمانی بوکس توابع استان تهران به میزبانی رباط کریم برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غرب استان تهران اظهار کرد: در این مسابقات 12 تیم از شهرستان‌های اسلامشهر، پاکدشت، رباط کریم، ملارد، شهر قدس، بهارستان و ... حضور داشتند که با هم به رقابت پرداختند.

وی افزود: در رده‌های نوجوانان و جوانان در شهرستان‌ها، از اعضای تیم ملی حضور داشتند.

مربی تیم ملی جوانان بوکس ادامه داد: تیم توابع تهران در سال گذشته قهرمان کشور شد و هم اکنون نیز در این مسابقات، تیم جوانان رباط کریم قهرمان شد و تیم نوجوانان با امتیاز مشترک با شهریار در رتبه دوم قرار گرفت.

وی در پایان متذکر شد: تیم بوکس رباط کریم در رده‌های کشوری و استانی کارنامه درخشانی دارد و تیم پیوند این شهر نیز در کشور رتبه نخست لیگ برتر را به خود اختصاص داده است که روند بسیار مطلوبی را برای بوکس شهرستان رباط کریم رقم زده است.


    
راه‌اندازی نخستین مرکز کسب و کار در رباط کریمخبرگزاری فارس: راه‌اندازی نخستین مرکز کسب و کار در رباط کریم

شهردار رباط کریم از احداث اولین پارک کسب و کار منطقه در راستای اشتغالزایی و رونق تولیدات صنایع دستی خبر داد و دیدگاه‌های خود را در این مورد تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، مسعود مختاری، ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان رباط کریم، با بیان اینکه آموزش صحیح و تخصصی پیش نیاز ایجاد فرصت‌های شغلی در سطح شهرستان است، عنوان کرد: با توجه به بافت جمعیتی جوان منطقه و نرخ بیکاری بالا لزوم استفاده از ظرفیت‌های آموزشی فنی حرفه ای برای تربیت نیروهای آگاه به مسائل با هدف جذب در بازارهای کاری امری بسیار مهم و ضروری است.

اشتغال زایی هدف اصلی ایجاد مرکز کسب و کار

وی افزود: با ایجاد مراکزی می‌توان نیروی‌های آموزش دیده و کارآزموده را توسط سرمایه گذاران جذب نمود و با تشکیل کلاسهای توجیهی آن‌ها را به کار گرفت که این امر می‌تواند تأثیر مهمی در بهبود نرخ اشتغال برای جوانان و همچنین بانوانی که به هر دلیلی سرپرست خانوار هستند ایجاد نمود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پیشنهاد پارک کسب و کار از سوی بسیاری از مردم و نهادهای شهری از جمله شورای اسلامی شهر برای بهبود فرآیند اشتغالزایی پیشنهاد گردیده است، تلاش شد تا این مساله بررسی شود و با درک این نیاز بر آن شدیم تا نسبت به جانمایی و تعیین محلی مختص به این امر اقدام نماییم.

مهندس مختاری تصریح کرد: از مزایای این طرح می‌توان به ساماندهی بعضی از مشاغل در جهت تولید صنایع دستی و رونق تولید این نوع محصولات و همچنین محصولات کارگاهی از قبیل فرش و لباس اشاره نمود.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه اشتغالزایی یکی از نیازهای اصلی شهر بخصوص برای جوانان و زنان بی سرپرست یا بد سرپرست است می‌توان با اجرایی نمودن این طرح افرادی را که نیازمند شغل هستند و کسانی را که در سازمان‌های متولی این امر در سطح شهر فعالیت می‌کنند را ساماندهی نمود و از این طریق افراد بیشتری را تحت پوشش قرار داد.

شهردار رباط کریم تصریح کرد: ایجاد یک کارگاه برای تولید کالا سرمایه اولیه مورد نیاز است و شهروندانی که در این زمینه‌ها فعالیت می‌کنند به ندرت از عهده چنین مبالغی بر می‌آیند که این طرح می‌تواند در هدفمند کردن و هدایت کردن سرمایه‌های دریافتی از مراکز اعتباری و نهادهای یاری رسان بسیار مفید و مؤثر واقع شود.

رونق اقتصادی چشم اندازی قابل دستیابی

شهردار رباط کریم ادامه داد: از جمله آثاری که این مرکز کسب و کار می‌تواند داشته باشد علاوه بر رونق اقتصادی خود بازارچه می‌توان محصولات را تولید و به معرض نمایش عموم گذاشت و با راه اندازی بازارچه پوشاک آن‌ها را به فروش رساند.

وی افزود: همچنین با انجام رایزنی‌هایی می‌توان نسبت به جذب کار آفرینان و سرمایه گذاران در بخشهای خصوصی اقدام نمود که وظیفه آموزش افراد را بر عهده بگیرد و سپس پس از اشتغال به کار محصولات تولیدی آن‌ها را خریداری نماید.

از جمله پتانسیل‌هایی که در این منطقه برای تولید در این مرکز وجود دارد می‌توان به محصولاتی از قبیل صنایع دستی فرش و پوشاک اشاره کرد تا جایی که می‌توان بزرگ‌ترین مرکز فرش و مرکز پوشاک منطقه را در سطح شهرستان پیش بینی کرد.

مختاری بیان داشت: شهرداری رباط کریم نیز علاوه بر اختصاص مکان مناسب در راستای مذاکره با سرمایه گذاران و همچنین انجام خدمات تبلیغی و توجیهی برای کارآفرینان و آگاهی رسانی در سطح شهر یاری رسان خواهد بود.

همچنین شهرداری رباط کریم می‌تواند افراد را به این مرکز هدایت کند و با تعاملی که با سازمان‌های خیریه و یاری رسان مانند بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی و دیگر نهادها دارد در راستای معرفی افراد به این مرکز می‌تواند نقش ایفا نماید.

وی افزود: شهرداری رباط کریم به عنوان متولی این طرح می‌تواند در راستای ایجاد نمایشگاه‌ها، بازارهای فصلی و سرازیر شدن مردم به سمت این مرکز و همچنین بازاریابی و ایجاد موقعیت‌های تجاری اقدام نماید.

این مقام مسئول ادامه داد: نهایتاً به لحاظ توجیهی می‌توان گفت این طرح می‌تواند در راستای امر اشتغال و توسعه شهر با هدف کمک به ایجاد سرمایه‌های تولیدی بسیار مؤثر باشد.

راهبردی در راستای سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های جاری دولت محترم تدبیر و امید در راستای ایجاد اشتغال و تأمین منافع اقتصادی تمامی اقشار و حمایت از صنایع کوچک و هدایت سرمایه‌ها و منابع انسانی به سمت تولید و بهره وری می‌توان گفت این طرح یکی از طرح‌های بلند مدت برای ایجاد درآمدهای پایدار در سطح شهر خواهد بود که با توجه به سیاست گزاری های رهبر معظم انقلاب در برنامه ششم توسعه چنین طرح‌های کوچک و زود بازدهی ایران عزیزمان را به چشم اندازی که انتظار می‌رود خواهد رساند.

شهردار رباط کریم در پایان اظهار امیدواری کرد: نظر به احساس نیاز در سطح شهر می‌توان از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های طرح‌های اینچنینی در سطوح مختلف شهر راه اندازی نمود و بنده به عنوان شهردار رباط کریم تمام سعی خود را برای حل معضلات اساسی شهر با استفاده از امکانات و منابع موجود به کار خواهم گرفت تا به امید خداوند شهری کارآمد، هدفمند را با هدف داشتن ایرانی سربلند و آباد بسازیم که در این راه یاری مردم و مسوولان شهری و استانی بی شک تأثیر گذار خواهد بود.


    
استقرار کامل ادارات یکی از اولویت‌های مهم شهرستان بهارستان استخبرگزاری فارس: استقرار کامل ادارات یکی از اولویت‌های مهم شهرستان بهارستان است

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: یکی از اولویت‌های مهم سال جاری در این شهرستان تکمیل و استقرار کامل اداراتی نظیر ثبت‌ اسناد و املاک، پزشکی قانونی، انتقال خون و هلال احمر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، اداره غله (آرد و نان) شهرستان بهارستان مستقر شد.

استقرار این اداره با تأکید و دستور پیگیری فرماندار بهارستان به‌ منظور ارتقای ارائه خدمات مورد نیاز به شهروندان، افزایش رضایت مردم، تسریع در امور، حذف هزینه‌های جانبی و کاهش ترافیک بوده است.

 بیژن سلیمان‌پور با اشاره به گذشت بیش از چهار سال از تأسیس شهرستان بهارستان و کمبود منابع انسانی و امکانات در ادارات این شهرستان اظهار کرد: یکی از اولویت‌های مهم سال جاری در این شهرستان تکمیل و استقرار کامل اداراتی نظیر ثبت‌ اسناد و املاک، پزشکی قانونی، انتقال خون و هلال احمر است.

گفتنی است، اداره غله (آرد و نان) در محل مجتمع انبارهای شهید امین‌زاده واقع در بلوار آیت‌الله سعیدی (جاده قدیم تهران ـ ساوه) مستقر و یونس ایقایی‌بناب به‌عنوان سرپرست غله و خدمات بازرگانی بهارستان منصوب‌شده است.


    
هنرمندان جلوه‌های الهی را به نمایش می‌گذارند
خبرگزاری فارس: هنرمندان جلوه‌های الهی را به نمایش می‌گذارندرئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان گفت: هنرمند جلوه‌ای از جلوه‌های الهی را به نمایش می‌گذارد و ما نیز این هنر را ستایش می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان، آثار هنری هنرجویان آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی گلستان به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان در محل مجتمع فرهنگی هنری قلم نسیم‌شهر به معرض نمایش گذاشته شد.

عبدالرضا علی‌پناه ضمن قدردانی از هنرجویان آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی گلستان اظهار کرد: جهان صحنه هنرنمایی خداوند است و هر کس به سمت هنر حرکت می‌کند به سمت خدا حرکت کرده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان افزود: هنرمند جلوه‌ای از جلوه‌های الهی را به نمایش می‌گذارد و ما نیز این هنر را ستایش می‌کنیم.

گفتنی است آثار ارائه‌‌شده در این نمایشگاه که باهدف ترویج فرهنگ و هنر در سطح منطقه و شناساندن هنر طراحی و نقاشی و هنرمندان آن به مردم شهرستان بهارستان دایر شده است، بیش از 50 اثر با تکنیک‌هایی چون رنگ و روغن، آکریلیک، کولاژ، مداد، مداد کنته و پاستل برای بازدید به معرض نمایش گذاشته شد.

    
سرانه مصرف آب در غرب استان تهران روزانه 270 لیتر است / مدول اول تصفیه‌خانه اسلامشهر 60 درصد پیشرفت داردخبرگزاری فارس: سرانه مصرف آب در غرب استان تهران روزانه 270 لیتر است / مدول اول تصفیه‌خانه اسلامشهر 60 درصد پیشرفت داردمدیرعامل بفای جنوب غربی استان تهران گفت: سرانه مصرف آب در غرب استان تهران روزانه 270 لیتر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، فرهاد جلالی‌امین ظهر امروز در نشست با خرنگاران رسانه‌های گروهی در اسلامشهر اظهار کرد: با توجه به بحران کم‌آبی در کشور ما، صرفه‌جویی و کاهش مصرف بسیار ضروری بوده و این امر بدون تغییر فرهنگ و الگوی مصرف و انجام اقدامات فرهنگی امکان‌پذیر نخواهد شد.

وی بیان کرد: عمده‌ترین مشکل در مصرف آب در کشور ما مشکل فرهنگی است،  سرانه مصرف جهانی آب در کشورهایی که از بارندگی زیادی برخوردار هستند، روزانه 150 لیتر اعلام‌شده در حالی که سرانه مصرف آب در کشور ما بیش از 250 لیتر برآورد شده و این سرانه در جنوب غربی استان به بالغ بر 270 لیتر رسیده است.

مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران تصریح کرد: در صورتی که هم‌وطنان ما 10 تا 20 درصد در مصرف روزانه آب خود صرفه‌جویی کنند، کشور کمتر دچار بحران خواهد شد، که انتظار می‌رود مصرف‌کنندگان محترم نهایت دقت و صرفه‌جویی را داشته باشند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر هزینه تهیه و تأمین یک لیتر آب آشامیدنی برای ما بالغ بر 10 هزار ریال تمام می‌شود، این در حالی است که یک هزار لیتر آب مصرفی برای مشترکین فقط 30 هزار ریال محاسبه و دریافت می‌شود و این هزینه‌ای سنگین برای شرکت دارد.

جلالی‌امین با هشدار به شهروندان و مشترکین گفت: بر اساس استاندارد 1053 آب آشامیدنی مشترکین از نظر فیزیکی و شیمیایی هیچ گونه آلودگی و مشکلی ندارد و املاح موجود در آب به لحاظ اینکه از طریق چاه‌ها تهیه می‌شوند، برای انسان غیرمضر است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه عده‌ای افراد سودجو و فرصت‌طلب برای کسب درآمد و فروش محصولات خود اقدام به تبلیغات کذایی مبنی بر آلودگی آب می‌کنند، به اطلاع شهروندان می‌رسانیم مصرف آب آشامیدنی بدون استفاده از دستگاه‌های تصفیه چندمرحله‌ای هیچ ضرری ندارد و فقط هزینه سنگینی برای خانواده‌ها به همراه دارد.

مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران با اشاره به دستاوردهای سفر رئیس جمهور به شهرستان‌های غرب استان تهران به ویژه شهرستان اسلامشهر تصریح کرد: بر اساس مصوبات این سفر، مبلغ 350 میلیارد ریال برای تکمیل فاضلاب اسلامشهر، 650 میلیارد ریال برای آب‌رسانی به شهر جدید پرند، 265 میلیارد ریال برای شبکه فاضلاب این شهر و مبلغ 360 میلیارد ریال نیز  برای فاضلاب رباط کریم تصویب و اختصاص یافته است.

جلالی‌امین افزود: اغلب اعتبارات به بخش فاضلاب اختصاص‌ یافته است و در بخش آب اعتبارات برای ایجاد و توسعه تأسیسات بسیار کم بوده، در حالی که اعتبارات اختصاص یافته به‌طور رسمی و از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هنوز به ما اعلام‌ نشده است.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی شبکه فاضلاب اسلامشهر گفت: مدول اول تصفیه‌خانه اسلامشهر که بیش از 60 درصد پیشرفت دارد، برای تکمیل شدن به 250 میلیارد ریال اعتبار نیازمند است که در صورت تأمین این اعتبار این طرح تا دو سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

این مقام مسئول تصریح کرد: بنا بر سیاست‌های وزارت نیرو برای ایجاد شبکه فاضلاب در شهرک‌های اقماری بخشی از اعتبارات این طرح از طریق پیش‌فروش انشعابات و مشارکت مردمی انجام می‌شود و مابقی اعتبارات از محل‌های دیگر از جمله کمک دولت به اجرا درمی‌آید.

جلالی‌امین با گرامیداشت روز خبرنگار و قدردانی از تلاش‌ها و فعالیت‌های اصحاب رسانه خاطرنشان کرد: برای تغییر فرهنگ الگوی مصرف عملکرد خبرنگاران رسانه‌ها بسیار مشهود و ملموس بوده و به‌عنوان یکی از بازوان مدیران در اجرای فعالیت‌ها و برنامه‌ها سهیم بوده و همواره تأثیرگذار هستند.

قابل‌ ذکر است که در پایان این نشست صمیمی که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار (البته با کمی تأخیر) و با حضور مدیرعامل آبفای جنوب غربی استان تهران و معاون مالی و اداری، مسئول فرهنگی این شرکت و به همت روابط عمومی آبفای جنوب غربی استان تهران برگزار شد، از خبرنگاران فعال در عرصه اطلاع‌رسانی در سطح شهرستان‌های تابعه این شرکت تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

انتهای پیام/67021/ی40/ض1002

    
خبرنگاران وجدان بیدار و چشم بینای جامعه هستند/ رباط کریم از ویژگی‌های خاصی برخوردار است

فرماندار شهرستان رباط‌ کریم گفت: خبرنگاران تلاش‌گران عرصه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی هستند و خبرنگاران این شهرستان لازم است در حوزه ویژگی‌های رباط کریم بیشتر قلم بزنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران،‌ علی بیگی بعد از ظهر امروز در مراسم تقدیر از خبرنگاران جنوب غرب استان تهران که در شهرستان رباط‌ کریم برگزار شد، اظهار کرد: خبرنگاران وجدان بیدار و چشم بینای جامعه هستند و این مجموعه باید در جهت مدیریت‌بخشی در شهرستان رباط کریم بیشتر قلم بزنند و پیگیر این موضوع باشند.

 وی بیان کرد: قلم‌های خبرنگاران می‌تواند ملتی را به جنب و جوش در بیاورد و همین قلم است که می‌تواند مردم را به سمت و سوی اصلی هدایت کند و فرهنگ‌سازی یکی از مهمترین اهداف رسانه‌ها قلمداد می‌شود.

فرماندار شهرستان رباط کریم تصریح کرد: سال جاری با شعار همدلی و همزبانی توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شد و این مهم را نیز خبرنگاران باید همواره مانند سابق که همدل و همزبان بودند همچنان رعایت کنند تا بهترین مسیر در عملی شدن به این شعار طی شود.

وی ادامه داد: شهرستان رباط‌ کریم از ویژگی‌های بسیار برخوردار است و لازم است که در این حوزه نیز خبرنگاران ورود کرده و به این مهم نظر داشته باشند، چراکه در این شهرستان که بیش از 150 هزار نفر جمعیت دارد نیروی انسانی مناسب با ظرفیت بالا وجود دارد.

بیگی گفت: در کنار این ظرفیت موضوع دیگری نیز وجود دارد که آن هم این است که این شهرستان در تمام حوزه‌ها از قابلیت‌های بالایی برخوردار است و این موضوع را رسانه‌ها و خبرنگاران می‌توانند به سمع و نظر مردم برسانند و از قابلیت‌های بسیار بالای این شهرستان گفته شود تا به طور مناسب از این ویژگی‌های بهره‌وری شود.

فرماندار شهرستان رباط کریم در پایان متذکر شد: یکی دیگر از موضوعاتی که لازم است مسئولان در کنار خبرنگاران به اشاعه‌ آن بپردازند این است که این دو بازوی حرکت جامعه با تلاش خود می‌توانند به شناسایی توانمندی‌ها و شناساندن آن به جامعه مبادرت ورزند تا در این خصوص نیز نتایج قابل توجهی را داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، در این مراسم که به جهت تجلیل از خبرنگاران شهرستان رباط کریم برگزار شد مدیرکل روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران، فرماندار شهرستان رباط‌ کریم و هیئت همراه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و مسئولان و همچنین جمعی از خبرنگاران جنوب غرب استان تهران در مجتمع توریستی فدک این شهرستان حضور داشتند.

    

همایش تجلیل از خبرنگاران شهرستان‌های استان تهران از سوی اداره فرهنگ و ارشاد استان تهران با حضور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهریار برگزار شد.خبرگزاری فارس: تجلیل از خبرنگاران شهرستان‌های استان تهران

به گزارش از غرب استان تهران، پیش اطزاز ظهر امروز همایش تجلیل از خبرنگاران شهرستان‌های استان تهران در شهرستان شهریار برگزار شد.در این همایش اکثریت خبرنگاران شهرستان‌های استان تهران حضور داشتند.این مراسم با حضور حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سعید ناجی فرماندار شهرستان شهریار، امین‌الله یامینی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهریار، سردار محسن خانچرلی فرمانده ویژه انتظامی غرب استان تهران، حسین گروسی نماینده مردم شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین موسی سلیمی امام جمعه شهریار، حسین کاغلو سرپرست فرمانداری شهرستان قدس، برزین ضرغامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و علی بیگی فرماندار رباط‌ کریم برگزار شد.


این مراسم با سخنرانی فرماندار شهرستان شهریار و خیرمقدم‌گویی وی آغاز شد.

در ادامه، رئیس مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و نماینده مردم شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی سخنرانی کردند.

در پایان این مراسم، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از سخنرانی به درددل خبرنگاران شهرستان‌های استان تهران نشست و از این درددل‌ها می‌توان به گلایه خبرنگاران از سفر رئیس جمهور به این شهرستان‌ها اشاره کرد که در آن خبرنگاران محلی مورد بی‌مهری قرار گرفتند.

در پایان، از خبرنگاران‌ شهرستان‌های استان تهران تجلیل به‌عمل آمد.

    
خبرگزاری فارس: تجلیل از خبرنگاران شهرستان‌های استان تهرانمطبوعات مدرسه‌های سیال هستند/ عدم مدیحه‌سرایی رسانه‌ای باعث مستقل شدن رسانه‌ها می‌شود

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: مطبوعات با توجه به بعد فضایی که دارند می‌توانند در تمام حوزه‌ها به بحث آموزش بپردازند و در کلامی دیگر، مطبوعات مدارس سیال هستند.

خبرگزاری فارس: مطبوعات مدرسه‌های سیال هستند/ عدم مدیحه‌سرایی رسانه‌ای باعث مستقل شدن رسانه‌ها می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، برزین ضرغامی پیش از ظهر امروز در همایش اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان‌های استان تهران که در شهرستان شهریار و با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: فرصت رسانه بسیار ارزنده بوده و لازم است که تمام مجموعه‌های مدیریتی از این مجموعه بزرگ به صورت مناسب بهره ببرند تا بتوانند در تمام حوزه‌ها اقدامات قابل توجهی را که انجام می‌دهند، اعلام کنند.

وی بیان کرد: امید است این نشست‌ها به مجموعه رسانه‌ای استان تهران کمک کند تا بتواند سطح کیفی و کمی حوزه رسانه استان تهران را بیش از پیش افزایش دهد.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ادامه داد: در حوزه فرهنگ نیز رسانه‌ها می‌توانند پیگیری‌های لازم را انجام دهند تا نتایج قابل توجهی را به دست آوریم، همچنین نمایندگان مجلس می‌توانند با استفاده از ماده 180 که در اختیارشان است، برنامه‌های قابل توجهی را برای حوزه فرهنگ در خصوص بودجه و تأسیسات لازم در نظر بگیرند.

ضرغامی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از حوزه‌هایی که نیاز است همکاران رسانه‌ای به آن نظر داشته باشند این است که در حوزه مشکلات مردم بیشتر ورود کنند، چراکه خبرنگاران پل اصلی میان مردم و مسئولان هستند و انتقادهای سازنده آنها می‌تواند به حل و فصل مسائل کمک شایان توجهی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: مطبوعات می‌توانند با عدم مدیحه‌سرایی در کار خود بیش از پیش همچنان که مستقل بوده‌اند، به این روند ادامه دهند تا در کنار کار حرفه‌ای خود توانسته باشند برنامه‌های انجام شده توسط دستگاه‌های دولتی و همچنین خواسته‌های مردم را به نتیجه برسانند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ادامه داد: به ویژه که امروز کار رسانه‌ای یکی از مهمترین موضوعاتی است که در تمام دنیا پیگیری می‌شود و رسانه‌ها می‌توانند با کار ریشه‌ای در کنار آمادگی فرهنگی، در بحث هویتی وارد شوند.

وی در پایان متذکر شد: مطبوعات جهان سوم نباید مسیر مطبوعات جهان غرب را بروند و نباید پیرو آنها باشند و ضروری است که به رسالت خود بپردازند.