X
تبلیغات
 

ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی موجب رشد و پیشرفت جامعه می شود  

رباط کریم / اصغری

ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی  می تواند موجب رشد و توسعه کشور در عرصه های مختلف  شود

به گزارش خبرنگار ما ،علی بیگی در جلسه انجمن کتابخانه‌های این شهرستان در خصوص اهمیت و جایگاه کتاب و کتاب‌خوانی اظهار کرد: یکی از شاخصه‌های ارزیابی رشد، توسعه و پیشرفت فرهنگی هر کشوری در عصر حاضر میزان مطالعه و کتاب‌خوانی مردم آن سرزمین است.

وی افزود: کشور تاریخی ما ایران نیز از قدیم‌الایام تاکنون با داشتن تمدنی چند هزارساله و مراکز متعدد علمی، فرهنگی و کتابخانه‌های معتبر و علما و دانشمندان بزرگ با آثار ارزشمند تاریخی سرآمد دول و ملل دیگر بوده و در عرصه فرهنگ و تمدن جهانی مانند  خورشیدی تابناک همچنان می‌درخشد و با فرزندان نیک‌نهاد خویش هنرنمایی می‌کند.

فرماندار رباط کریم افزود: متأسفانه آمار و ارقام ارائه‌شده از سوی سازمان‌های فرهنگی در مورد سرانه مطالعه هر ایرانی چندان امیدوارکننده نیست و باید با برنامه‌ریزی‌های شایسته، موانع و مشکلات ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه را حل و برطرف کنیم تا توجه به کتاب و کتاب‌خوانی با وارد شدن به زندگی مردم به یک سیره و سنت رایج عمومی، همگانی و فراگیر تبدیل شود.

بیگی تصریح کرد: باید با برداشتن گام مؤثری مردم را به‌طرف کتاب و کتاب‌خوانی ترغیب کرد و آنها را به‌سوی کتاب و کتاب‌خوانی سوق داد، باید گامی ارزشمند و تلاشی بزرگی در این زمینه برداشت و با یافتن چنین راه‌های از قبیل برگزاری نمایشگاه‌های دائمی کتاب، مسابقه کتاب‌خوانی همراه با اختصاص جوایز برای کتاب‌خوان‌ها و همچنان برای تلاش بیشتر در این مسیر باید وسایلی را از کارهای اساسی و ارزنده، مفید و ثمربخش فراهم کرد.

فرماندار رباط کریم در پایان متذکر شد: اگر بتوان مردم را با هر ترتیبی که است به کتاب و کتاب‌خوانی تشویق و ترغیب و استعدادهایی که در جامعه هستند شناسایی کرد، می‌توان به توسعه و پیشرفت کشور و جامعه امیدوار بود، اینک نتیجه می‌گیریم اگر فرهنگ کتاب و مطالعه در جامعه‌ ما رونق پیدا کند و علاقه‌مندان زیادی به آن رو آورند باعث توسعه و گسترش کشور خواهد شد.

    
تعیین هویت ۱۰ جسد/ اسامی قربانیان حادثه سیلاب در استان البرز
خبرگزاری فارس: تعیین هویت ۱۰ جسد/ اسامی قربانیان حادثه سیلاب در استان البرزسازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد اجساد ۱۰ تن از ۱۳ قربانی حادثه طوفان و سیلاب در استان‌های تهران و البرز تعیین هویت شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، در حادثه طوفان و سیل 28 تیرماه اجساد 7 تن از هموطنان در استان تهران و 6 تن دیگر در استان البرز به پزشکی قانونی این دو اداره کل ارجاع شده اند.

پس از انتقال این اجساد به پزشکی قانونی کار شناسایی و تعیین هویت آنان آغاز و تا کنون 5 نفر از قربانیان استان تهران و 5 نفر از قربانیان استان البرز شناسایی شده‌اند.

اسامی اجساد شناسایی شده در استان تهران عبارت اند از:نادر بهرامی زادهمحمدرضا رزمی بنفشه درقمیرفرزان حسینامحمدعلی همدانیسمیه عابدینیاسامی اجساد شناسایی شده در استان البرز عبارت اند از:فرشاد گل محمدینیلوفر گل محمدیمریم تقی خانیحسین درخانیزهرا غلامحسینی

در استان البزر علاوه بر 6 جسد منتقل شده به پزشکی قانونی گزارش هایی از ارجاع اجساد جدید به این اداره کل رسیده که بعد از انتقال، اخبار تکمیلی ارسال می‌شود.

    
تدبیر مذاکره‌کنندگان هسته‌ای در حافظه تاریخی ملت می‌ماندخبرگزاری فارس: تدبیر مذاکره‌کنندگان هسته‌ای در حافظه تاریخی ملت می‌ماند

فرماندار رباط کریم در خصوص عملکرد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشور گفت: عقلانیت و تدبیر تلاشگران جبهه دیپلماسی در حافظه تاریخی ملت ایران همواره خواهد درخشید.

به گزارش
خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، علی بیگی بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران شهرستان رباط کریم با اشاره به پایان ماه مبارک رمضان اظهار کرد: امیدواریم که تمامی روزه‌داران از این ماه پر خیر و برکت نهایت بهره را برده باشند.

فرماندار رباط کریم با اشاره به اهمیت نتیجه به دست‌آمده در مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5 تصریح کرد: مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشور بدون تأثیرپذیری از قدرت‌های بزرگ جهانی و شرایط خاص منطقه و جهان توانستند حقوق مسلم، قانونی و ملی نظام و ملت را تأمین و محقق کنند.

وی با اشاره به مقاومت عزتمندانه ملت ایران در برابر تحریم‌های ظالمانه غرب بیان کرد: ملت عزت‌مند ایران در مسیر تحقق این توافق عزتمندانه با همراهی با دولت تدبیر و امید، سهمی به سزای در خلق این حماسه ماندگار داشته است.

بیگی در پایان با اشاره به پیروزی منطق جمهوری اسلامی ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا متذکر شد: توفیق جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای با گروه 1+5 نشان داد که می‌توان با رعایت همه اصول و خطوط قرمز نظام با ارائه منطقی و مستدل مواضع ملت ایران و اتمام حجت برای افکار عمومی جهان، قدرت‌های بزرگ را نیز به احترام به حقوق ملت ایران فرا خواند.

    
بیشترین سرقت‌های خرد رباط‌کریم در شهرک آبشناسان رخ می‌دهدخبرگزاری فارس: بیشترین سرقت‌های خرد رباط‌کریم در شهرک آبشناسان رخ می‌دهد

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم گفت: بیشترین سرقت‌های خرد در شهرک آبشناسان است و اگر اینجا رها شود تبدیل به معضلی برای شهرستان خواهد شد.

جعفر علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غرب استان تهران با اشاره به مشکلات شهرک مسکن مهر شهید آبشناسان رباط کریم اظهار کرد: مشکلاتی در شهرک مسکن مهر شهید آبشناسان رباط کریم وجود دارد که سبب احساس نکردن امنیت در این منطقه شده است که ضروری است این مشکلات هرچه سریع‌تر برطرف شود.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم با اشاره به تخلف‌ آرایشگاه‌ها در استقرار در منازل مسکونی تصریح کرد: بر اساس آیین‌نامه اماکن، استقرار اصناف در منازل مسکونی ممنوع است و نباید صورت گیرد، آرایشگاه زنانه‌ای که در منازل فعالیت می‌کنند می‌تواند ده‌ها تخلف دیگر در آن صورت گیرد.

وی با اشاره به دیگر مشکلات شهرک مسکن مهر شهید آبشناسان رباط کریم خاطرنشان کرد: همچنین دفع نامناسب فاضلاب، روشنایی نامناسب معابر و تکمیل نبودن واحدهای مسکونی سبب برخی مشکلات شهرک مسکن مهر شهید آبشناسان رباط کریم شده است.

علیزاده بیان کرد: آمارها نشان می‌دهد که اقدامات اوباش‌گرایانه در این شهرک صفر است و جرائمی چون خفت‌گیری و زورگیری در آن مشاهده نشده است.

وی ابراز کرد: سرقت‌های محتویات داخل خودرو در این شهرک وجود داشت و با استقرار واحد گشتی در این شهرک این نوع جرم هم قطع شد.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم تأکید کرد: هیچ مسئله امنیتی حادی در شهرک آبشناسان وجود ندارد اما مردم در آن احساس امنیت نمی‌کنند، چراکه دیگر سازمان‌های اجتماعی توانمندی‌های لازم را به کار نگرفته‌اند.

وی متذکر شد: زمینی برای مصارف امنیتی در شهرک مسکن مهر شهید آبشناسان رباط کریم پیش‌بینی شده است که هنوز هیچ سازمانی در این محل حتی آجری روی هم نگذاشته است.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم در پایان متذکر شد: بیشترین سرقت‌های خرد ما در شهرک مسکن مهر شهید آبشناسان رباط کریم رخ می‌دهد و اگر اینجا رها شود تبدیل به معضلی برای شهرستان خواهد شد.


    
    
نباید دستاورد ملی در توافق فراموش شودخبرگزاری فارس: نباید دستاورد ملی در توافق فراموش شود

امام جمعه نصیرشهر گفت: اتحاد باعث پیروزی مذاکرات هسته‌ای شد، مبادا این دستاورد ملی را از ملی بودن پایین بیاوریم.

به گزارش
خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، حجت‌السلام صادق خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته نصیرشهر که در مصلای این شهر و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد، با دعوت نمازگزاران و خود به تقوای الهی اظهار کرد: یکی از کارهای شورای نگهبان نظارت بر انتخابات است، برخی از عوامل و کسانی که با نظام جمهوری اسلامی عناد دارند این روزها خیز برداشته‌اند و به دنبال تبلیغات و اشغال مجلس هستند.

وی افزود: این‌ها با ورود نیرو به مجلس می‌خواهند کرسی مجلس را در اختیار بگیرند و خواسته‌های خود را اجرا کنند، اولین خواستهٔ ما از شورای نگهبان قانون اساسی این است که درباره تأیید افراد برای مجلس شورای اسلامی دقت لازم و کافی را داشته باشد.

وی ادامه داد: شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری واقعاً مطلوب عمل کردند افرادی که رفتند ثبت نام کردند بر این باور بودند که این‌ها تأیید شده هستند و روی کرسی نشسته‌اند اما زمانی که نتیجه اعلام شد مردم متوجه شدند که شورای نگهبان تحت هیچ جناح و شرایطی زیر بار نمی‌رود که فرد را تأیید بکند.

امام جمعه نصیرشهر بیان کرد: شورای نگهبان هیچ مصلحتی را بالاتر از مصلحت قانون نمی‌داند، ما نمی‌خواهیم که در مجلس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نام یک ضدانقلابی برده شود ما این توقع را از شورای نگهبان داریم که با دقت کامل اجازه ندهد کسانی که به ثروت و زور و به فتنه ارتباط دارند در این مجلس تأیید بشوند و رأی بیاورند.

وی در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به توافق هسته‌ای ایران در جهان، ابراز کرد: به جهانیان ثابت کردیم که ما یک کشور بزرگ و قدرتمندی هستیم که در مقابل کشورهای بزرگ و قدرتمند جهان برای مذاکره آماده شدیم.

خدایی در پایان متذکر شد: از آثار این مذاکره این بود که در کشور وحدت و همبستگی و اتحاد ایجاد کرد که خود همین وحدت و همبستگی و اتحاد باعث پیروزی این مذاکره شد، مبادا این دستاورد ملی را از ملی بودن پایین بیاوریم اگر پیروزی بوده این حق مردم است نگویند که دولت آقای روحانی یا آقای ظریف این کار را کرد.

    
توافق هسته‌ای اخیر هرگونه بهانه‌جویی را از غرب سلب کردخبرگزاری فارس: توافق هسته‌ای اخیر هرگونه بهانه‌جویی را از غرب سلب کرد

نماینده مردم شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان در مجلس گفت: توافق اخیر هسته‌ای باعث شد که هرگونه بهانه‌جویی و شیطنت‌های بی‌مورد از غرب گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، ابراهیم نکو ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه نسیم‌شهر که با حضور پر شور مردم در مصلای این شهر برگزار شد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با توصیه‌های به موقع و ارزشمند مقام معظم رهبری و با همت بلند دولت تدبیر و امید توان خود را در مقابل ابرقدرت‌های جهان قرار داد که آنان به بزرگی و شجاعت ایران اسلامی بیشتر پی ببرند.

وی با اشاره به دید جهانیان به ایران بعد از توافق هسته‌ای‌ بیان کرد: امروز نگاه جهان به کشورمان کاملاً متفاوت است، چراکه آنها اقتدار و شجاعت ایرانی بودن را در مذاکرات اخیر جمهوری اسلامی با گروه 1+5 کاملاً مشاهده کردند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین یادآور شد: حالا که این عنایت از سوی جمهوری اسلامی ایران نسبت به این مذاکرات حاصل شده است انتظار می‌رود که آنان مثل گذشته زمینه‌ساز بی‌اعتمادی جمهور اسلامی ایران را نسبت به خود فراهم نسازند.

نکو در ادامه به سفر آتی رئیس جمهور شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان اشاره کرد و گفت: شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان از هم اکنون برای ورود دولت تدبیر و امید لحظه‌شماری می‌کنند تا با حضور خود بتوانند مسائل و مشکلات این مناطق را رفع کند.

 نماینده مردم شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان در مجلس ضمن مهم خواندن این سفر به مسئولین هر دو شهرستان گفت: مسئولین در رباط کریم و بهارستان باید از این فرصت طلایی در راستای پیشرفت و شکوفایی این دو شهرستان نهایت بهره را برده باشند و از هم اکنون با تعریف طرح‌های توجیهی از مشکلات منطقه و ارائه آن در زمان سفر به رئیس جمهور بتوانیم اعتبارات ملی را جذب کنیم.

    
توافق هسته‌ای را به یک گروه و حزب خاص اختصاص ندهیدخبرگزاری فارس: توافق هسته‌ای را به یک گروه و حزب خاص اختصاص ندهید

امام جمعه شهر نسیم‌شهر گفت: افراد نادان و جاهل توافق هسته‌ای را به یک گروه و حزب خاص اختصاص می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد محسن‌‌زاده ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه نسیم‌شهر که با حضور گسترده مردم در مصلای این شهر برگزار شد، ضمن اشاره به سالگرد تأسیس شورای نگهبان اسلامی اظهار کرد: شورای نگهبان برای حراست از قانون به وجود آمد و با حراست از قانون کار را به پیش می‌برد.

وی ادامه داد: اعضای شورای نگهبان امین مردم هستند و اجازه نمی‌دهند افراد نالایق وارد مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و ریاست جمهوری شوند.

امام جمعه نسیم‌شهر بیان کرد: متأسفانه در طول تاریخ انقلاب یک عده احترام شورای نگهبان را حفظ نکردند به طور مثال مجلس ششم شورای اسلامی که صدایی که از آنجا برخاست صدای آمریکایی‌ها بود.

وی ادامه داد: ما حرف‌های اکبر گنجی‌ها را فراموش نمی‌کنیم که چه درباره این انقلاب گفتند، الان هم امثال همان آدم‌ها هستند و شورای نگهبان باید مواظب ورود این افراد به رده‌های بالای نظام باشد.

محسن‌‌زاده به سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به شهرستان بهارستان اشاره کرد و گفت: امیدواریم در سفر رئیس جمهور و هیئت همراه به شهرستان بهارستان مشکلات این رفع شود.

وی طول کشیدن پروژه ساخت بیمارستان‌های شهر گلستان و نسیم‌شهر و همچنین کمبود فضای آموزشی در شهرستان بهارستان را معضل اصلی این شهرستان دانست و گفت: با توجه به انبوه‌سازی‌های که در طی این سال‌ها در شهرستان انجام شده باید از مسئولین پرسید که مردم این شهرها باید در کدام مسجد نماز بخوانند و فرزندان آنها باید در کدام مدرسه تحصیل کنند.

امام جمعه نسیم‌شهر ادامه داد: یعنی جمهوری اسلامی آن‌ قدر ضعیف است که فضاهای آموزشی را نمی‌تواند از شخصی‌سازها پس بگیرد.

وی به مذاکرات هسته‌ای نیز اشاره کرد و گفت: ما از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و از هر دولتی که برای انرژی هسته‌ای زحمت‌کشیده تشکر می‌کنیم و می‌دانیم که این دستاورد نتیجه ایستادگی مردم ایران در برابر خواسته‌های نابجای آمریکا بود.

محسن‌زاده تصریح کرد: البته پشتیبانی مردم ایران از موضوع هسته‌ای به خاطر پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری است، چراکه انرژی هسته‌ای از خواسته‌های ایشان بود و تیم هسته‌ای با پشتیبانی رهبری و مردم توانست این پیروزی را به دست آورد.

وی در پایان متذکر شد: اندیشمندان ما تیم هسته‌ای را نقادی کردند و مذاکره‌کنندگان هم نقادی‌های منصفانه را شنیدند و در عمل به کار بردند و هستند افراد نادان و جاهلی که توافق هسته‌ای را به یک گروه و حزب خاص اختصاص می‌دهند. باید آنها بدانند که پشتیبانی‌های مردم و رهنمودهای رهبری سبب این سرافرازی شد.

    
خبرگزاری فارس: 15 هزار لوح فشرده غیرمجاز در رباط کریم کشف شد
15 هزار لوح فشرده غیرمجاز در رباط کریم کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم از کشف 15 هزار لوح فشرده غیرمجاز خبر داد.

جعفر علیزاده در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در غرب استان تهران، از کشف 15 هزار لوح فشرده غیرمجاز در شهرستان رباط کریم خبر داد و اظهار کرد: مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در پی فعالیت‌های اطلاعاتی و گشت‌زنی‌های نامحسوس و همچنین در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی موفق به شناسایی یک مغازه که اقدام به فروش اقلام ضدفرهنگی می‌کرد، شدند.

وی افزود: مأموران انتظامی سریعاً با هماهنگی قضایی وارد مغازه شده و در بازرسی از آنجا تعداد 15 هزار و 350 صفحه لوح فشرده غیرمجاز و همچنین تعداد 8 کیس کامپیوتر با 48 دابلی که با آنها لوح‌های فشرده را رایت می‌شده است، کشف و متهم با نام «م ـ الف» را جهت بررسی و بازجویی به این پلیس انتقال دادند.

علیزاده ادامه داد: متهم دستگیرشده در بازجویی‌های پلیسی به جرم خود اعتراف کرده و لوح‌های فشرده غیرمجاز کشف شده را به صورت غیرقانونی رایت می‌کرده و قصد عرضه آنها به فروشگاه‌های اقلام فرهنگی را داشته که با هوشیاری مأموران پلیس موفق نشده است.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم در پایان متذکر شد: اولویت اصلی پلیس برخورد قاطع با متخلفان و هنجارشکنان بوده و با همکاری مردم و ارائه برنامه‌ریزی شاهد کاهش هنجارها و همچنین افزایش امنیت مطلوب در جامعه هستیم.

    
عملیات بهسازی معابر شهر صالحیه آغاز شدخبرگزاری فارس: عملیات بهسازی معابر شهر صالحیه آغاز شد

شهردار صالحیه از آغاز عملیات بهسازی خیابان شهید نقاوت این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، علی‌رضا قربانی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از آغاز عملیات هسازی خیابان شهید نقاوت شهر صالحیه خبر داد.وی با اشاره به لزوم خدمت‌رسانی بیش‌تر برای جلب رضایت شهروندان شهر صالحیه اظهار کرد: به دلیل بالا بودن حجم عبور و مرور در خیابان شهید نقاوت، این خیابان در اکثر مواقع با مشکل ترافیک مواجه بود، بنابراین شهرداری صالحیه برای تسهیل در عبور و مرور وسایط نقلیه بهسازی این خیابان را در دستور کار خود قرار داد.

شهردار صالحیه با اشاره به خدمات‌رسانی این نهاد برای زیباسازی این شهر تصریح کرد: شهرداری صالحیه، زیرسازی و جدول‌گذاری و آسفالت‌ریزی خیابان شهید نقاوت را به منظور ارتقای سطح کیفی این خیابان، هدایت آب‌های سطحی و افزایش خدمات‌رسانی به شهروندان و زیباسازی چهره شهری آغاز کرده است.

وی با اشاره به فراهم کردن امکان برای عبور و مرور راحت در معابر در شهر صالحیه بیان کرد: شهرداری صالحیه بعد از جدول‌گذاری و زیرسازی خیابان شهید نقاوت این شهر، در صورت تأمین اعتبار در سریع‌ترین زمان ممکن آسفالت‌ریزی این خیابان را به انجام می‌رساند.

قربانی در پایان با اشاره به لزوم تعریض خیابان‌های شهر صالحیه متذکر شد: تعریض خیابان شهید نقاوت بعد از جابه‌جایی تیرهای برق توسط دستگاه ذی‌ربط صورت خواهد گرفت.

    
خبرگزاری فارس: استانداری تهران در صدور حکم شهردار نسیم‌شهر تعلل نکند / معطل‌ کردن مردم با شعار دولت همخوانی ندارداستانداری تهران در صدور حکم شهردار نسیم‌شهر تعلل نکند / معطل‌ کردن مردم با شعار دولت همخوانی ندارد

نماینده مردم شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان در مجلس گفت: متأسفانه نسیم‌شهر به عنوان یکی از شهرهای پرجمعیت استان تهران 6 ماه بلاتکلیف صدور حکم شهردار است.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، ابراهیم نکو بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در واکنش به تأخیر 6 ماهه صدور حکم شهردار انتخابی از سوی شورای شهر نسیم‌شهر اظهار کرد: متأسفانه از زمان صورت‌جلسه رسمی اعضای شورای شهر نسیم‌شهر به منظور انتخاب و معرفی شهردار به استانداری تهران 6 ماه می‌گذرد و در این مدت زمان طولانی، گویا دوستان وزارت کشوری و استانداری تهران هنوز نتوانسته‌اند به اجماع کلی به منظور صدور حکم شهرداری نسیم‌شهر برسند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه بخواهیم برای صدور احکام یک مسئول 6 ماه مردم را بلاتکلیف بگذاریم، این نمی‌تواند با شعار خادمی و خدمتگزاری به مردم سازگار باشد.

وی اضافه کرد: مردم شریف بخش بوستان شهر نسیم‌شهر چرا باید 6 ماه از خدمات اصلی یک مدیر مستقل که دارای اختیارات ویژه‌ای است محروم بمانند و این گونه اقدامات تحت هیچ شرایطی در شأن مردم انقلابی این شهر نیست.

نماینده مردم شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن متذکر شدن مسئله مهم سفر رئیس جمهور به این دو شهرستان متذکر شد: شهرستان‌های بهارستان و رباط کریم در آینده نه چندان دور میزبان دولت تدبیر و امید هستند و ما نیز از وزیر کشور می‌خواهیم که با در نظر گرفتن سفر چند روز آینده آقای روحانی سریعاً نسبت به معرفی شهردار نسیم‌شهر اقدام کند.


    
فعالیت‌های اداره ورزش و جوانان بهارستان تشریح شدخبرگزاری فارس: فعالیت‌های اداره ورزش و جوانان بهارستان تشریح شد

با حضور رئیس هیئت کشتی استان تهران فعالیت‌های اداره ورزش و جوانان بهارستان تشریح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، رئیس هیئت کشتی استان تهران به همراه چند تن از همکاران خود ظهر امروز با رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بهارستان دیدار و گفت‌وگو کرد. 

در این دیدار ابتدا رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بهارستان ضمن خیر مقدم به رئیس هیئت کشتی استان تهران و هیئت همراه، اظهار کرد: خوشبختانه در بین جوانان ورزش‌دوست شهرستان بهارستان استعدادها و ظرفیت ورزشی در رشته ورزشی‌های مختلف وجود دارد که در صورت توجه می‌تواند در سطوح بین‌المللی باعث افتخار کشور و شهرستان شود.

سید محسن حسینی وجود قهرمانان جهانی و کشوری را از دل شهرستان بهارستان گواه این ادعا خود عنوان و بیان کرد: حسن رحیمی قهرمان کشتی جهان که چندی پیش در مسابقات برگزارشده در آمریکا توانست رقیب سرسخت آمریکایی خود را شکست دهد از دل همین شهرستان است و توانست قلب مقام معظم رهبری و دل ملت را خشنود کند و پرچم سه رنگ کشورمان را در یک کشور بیگانه به اهتزاز در آورد.

وی با تشریح شرایط خاص شهرستان بهارستان در حوزه ورزش، وجود تعداد زیادی نوجوان و جوان مستعد را از نقاط قوت و پایین بودن سرانه ورزشی را از نقاط ضعف ورزش این شهرستان برشمرد.

این مسئول همچنین به تلاش و پیگیری‌های در راستای ارتقای سرانه ورزش منطقه نیز پرداخت و افزود: در راستای ترمیم سرانه ورزشی پایین شهرستان اقداماتی انجام شده است که می‌توان به تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره و آماده‌سازی طرح جامع پیشنهادی توسعه زیرساخت‌های ورزشی همچون امکان‌سنجی و جانمایی ساخت چند سالن ورزشی دیگر و ارائه آن در نخستین جلسه کمیته برنامه‌ریزی آتی و همچنین استفاده از سالن‌های بحران موجود در سطح شهرستان که به‌صورت چندمنظوره ساخته شده است برای ایجاد پایگاه‌های قهرمانی و چندین برنامه و طرح دیگر اشاره کرد.

رئیس هیئت کشتی استان تهران نیز با ابراز خرسندی از پیگیری‌ها و اقدامات در دستور کار اداره ورزش و جوانان شهرستان بهارستان خواستار توجه بیشتر به کشتی شد و گفت: امروز با حضور یک وزیر و مدیرکلی که سابقه ورزشی در رشته کشتی دارد، انتظارات متصدیان کشتی و جامعه ورزشی از این رشته افزایش یافته و توجه پیش از پیش را متصور هستند.

عبدالله عزیزی افزود: هر چقدر تعامل بین هیئت‌های ورزشی استان تهران و ادارات ورزش و جوانان بیشتر باشد همان قدر به موفقیت نزدیک می‌شویم و انتظار می‌رود با اقدامات پرشتاب در جهت حمایت هیئت‌های کشتی، فضایی فراهم شود تا باعث رشد و تعالی این رشته در سطح استان باشد.

وی افزود: با بررسی نفرات برگزیده و منتخب تیم اعزامی استان تهران به مسابقات کشوری متوجه کسب و اختصاص اکثر اوزان تیم فوق توسط شهرستان‌های تهران می‌شوید که این نشانگر سهم بالا و وجود استعدادهای فراوان و کار و تلاش در جهت به دست آوردن این جایگاه در شهرستان‌های تهران است.

در پایان محمود قاسمی مسئول هیئت کشتی بهارستان گزارشی از وضعیت کشتی شهرستان و شرایط و نقاط ضعف و قوت موجود ارائه داد و درخواست اختصاص میزبانی مسابقات کشتی نوجوانان استان تهران را مطرح کرد که طرفین در خصوص امکان‌سنجی آن بحث و تبادل نظر کردند و در آخر از امکانات و شرایط سالن ورزشی 22 بهمن برای بررسی برگزاری مسابقات فوق بازدید کردند.


    
مسئولان تمام تلاش خود را برای پیشبرد تولید به کار ببندندخبرگزاری فارس: مسئولان تمام تلاش خود را برای پیشبرد تولید به کار ببندند

فرماندار بهارستان گفت: مسئولان با توجه به ظرفیت‌های موجود با شناسایی و رفع معضلات واحدهای تولیدی تمام تلاش خود را برای پیشبرد تولید و توسعه صادرات به کار ببندند.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، بیژن سلیمان‌پور با حضور در شهرک صنعتی قلعه‌میر از روند فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی از تلاش‌های مدیران عامل شرکت‌های مستقر در این شهرک صنعتی تجلیل کرد.

فرماندار بهارستان حمایت از تولید را زمینه‌ساز ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی، رفاه، پویایی و پیشرفت جامعه دانست و اظهار کرد: دستگاه‌ها و ادارات در چارچوب قانون، گام‌های مؤثری در حمایت و ساماندهی واحدهای صنعتی و تولیدی برداشته و زمینه فعالیت و سرمایه‌گذاری واحدهای خصوصی در این شهرستان را فراهم آورند.

وی سیاست دولت تدبیر و امید را حمایت از صنعت‌گران و رفع موانع و مشکلات تولید دانست و بیان کرد: مسئولان با توجه به ظرفیت‌های موجود با شناسایی و رفع معضلات واحدهای تولیدی و ارائه راهکارهای قانونی، به دنبال حل مشکلات باشند تا صاحبان صنایع فارغ از هرگونه گرفتاری، تمام تلاش خود را در جهت پیشبرد تولید و توسعه صادرات به کار ببندند.