X
تبلیغات
 

خبرگزاری فارس: تصویب کلیات طرح الزام دولت به حفظ حقوق هسته‌ای هشدار جدی به آمریکاستتصویب کلیات طرح الزام دولت به حفظ حقوق هسته‌ای هشدار جدی به آمریکاست

نماینده مردم شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب کلیات طرح الزام دولت به حفظ حقوق هسته‌ای می‌تواند برای امریکا یک هشدار جدی باشد.

به گزارش خبرنگار فارس، ابراهیم نکو بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بار دیگر نمایندگان انقلابی و ولایت‌مدار با درک شرایط و تحولات منطقه‌ای به‌ویژه مذاکرات هسته‌ای کشورمان را با گروه 1+5 کلیات طرح الزام دولت به حفظ حقوق هسته‌ای را با اکثریت به تصویب رساند.

وی با اشاره به کلیات این طرح نیز تصریح کرد: این طرح می‌تواند یکی از افتخارات ارزشمند نمایندگان مجلس نهم به شمار آید که این مجلس انقلابی در این مقطع حساس توانست با الهام از فرمایشات مقام معظم رهبری و برخی از دل‌نگرانی‌ها مدبرانه عمل کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان ساخت: در این طرح کلی نمایندگان ضمن حمایت قاطع از تیم مذاکره‌کننده به‌ویژه تأکیدات مقام معظم رهبری تواند ضمانت محکمی برای دولت در این عرصه حساس شود.

نکو همچنین خاطرنشان ساخت: این طرح بار دیگر می‌تواند به منزله یک هشدار جدی و به موقع به طرف‌های مذاکره‌کننده به‌ویژه امریکا محسوب شود تا آنان بدانند در این روند تیم ایران دارای اقتدار اکثریت قاطع نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی هستند

 نماینده مردم شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این طرح خود بهترین هشدار برای زیاده‌خواهی‌های غرب به‌ویژه آمریکا به شمار می‌رود که مراقب باشند که طرف گفتگو دارای حمایت نمایندگان ملت شریف ایران اسلامی در خانه ملت است.

وی تصریح کرد: قطع یقین پس از نهایی شدن این طرح تیم مذاکره‌کننده کشورمان به طرفین از موضع قدرت بالاتری نسبت به گذاشته برخوردار خواهند شد

به گفته وی طرفین مذاکره‌کننده چاره‌ای جز لحاظ کردن خواسته‌های به‌حق و قانونی ملت را ندارند که و امیدوارم غرب به‌ویژه امریکا نیز ضمن احترام به مطالبات به‌حق ملت در این مسیر سنگ‌اندازی نکند

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بی‌اعتمادی ملت بزرگ ایران به غرب و ایادی آنها افزود: از آنجایی که ایادی غرب و در رأس ان امریکا همیشه از ابتدای انقلاب تا به امروز نیت خوبی نداشته و به همین دلیل بوده که ملت ولایتمدار کشورمان اعتمادی به آنان نداشته است.

نکو همچنین یادآور شد: خوشبختانه این طرح بااقتدار تمام مجلسیان با 199 رأی مثبت به تصویب رسید تا بار دیگر تاریخ گواه ایستادگی قاطع نمایندگان مجلس نهم در برابر زیاده‌خواهی‌های امریکا و غرب با تصویب کلیات طرح الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته‌ای باشد.

    

تمام تحریم‌ها باید یکجا برداشته شود / برگشت‌پذیر بودن توافق هسته‌ای خط قرمز نظام استخبرگزاری فارس: تمام تحریم‌ها باید یکجا برداشته شود / برگشت‌پذیر بودن توافق هسته‌ای خط قرمز نظام استامام جمعه رباط کریم گفت: تیم هسته‌ای باید خط قرمز نظام را مدنظر قرار بدهد و همه تحریم‌ها همان‌طور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند باید یکجا برداشته شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینعلی محمدی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در غرب استان تهران با اشاره به تشییع باشکوه پیکر 270 شهید دوران دفاع مقدس اظهار کرد: تشییع پیکر مطهر 270 شهید در تهران انجام شد و با تشیع پیکر پاک این شهیدان مردم نشان داند که پای نظام و انقلاب خود ایستاده و با استقامت و ایستادگی نشاند پای آرمان‌های امام راحل ایستاده‌اند و گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستند.

وی با اشاره به جمعیت بسیار زیاد حاضر در تشییع پیکر 270 شهید دوران هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: جمعیت عظیمی که در مراسم تشیع پاک شهدا مشاهده کردیم، حماسه 9 دی را تداعی کرد که همین مردم عزیز و قدرشناس تهران و شهرهای دیگر به وجود آوردند و در برابر فتنه‌گران ایستادند و بساط آنها را جمع کردند.

امام جمعه رباط کریم با اشاره به اقدامات ملت ایران در حماسه 9 دی تصریح کرد: مردم آمدند و گفتند که ما راه شهدا و امام خمینی (ره) را ادامه خواهیم داد و اجازه نمی‌دهیم که فتنه‌گران بر کشور اسلامی ایران مستولی شوند.

وی به تأثیر حضور پیکر 175 شهید غواص که با دست بسته به شهادت رسیدند در جامعه اشاره کرد و گفت: چه به موقع و چه خوش آمدن شهدای عزیز غواص که با دست‌بسته به شهادت رسیدند و این شهدای عزیز زمانی آمدند که برخی در کشور راه شهدا را گم کرده و آرمان‌های امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب را فراموش کرده بودند؛ رهبر فرزانه انقلاب در 14 خرداد ماه جاری فرمودند که برخی قصد دارند که شخصیت امام را تحریف کنند.

محمدی‌نژاد با اشاره به لزوم ایستادگی و استقامت در برابر دشمنان خاطرنشان کرد: شهدا آمدند که آرمان‌های امام خمینی (ره) را دوباره متذکر شوند و یادآوری کنند و این پیام را آوردند که رمز پیروزی در ایستادگی و استقامت ملت ایران است.

امام جمعه رباط کریم با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب برای تشییع پیکر 270 شهید هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب چه زیبا پیامی فرستادند و به خوبی حق شهیدان را تشریح کردند و در این پیام فرمودند «صلوات و سلام خدا بر شهیدان عزیز که مشعل توحید را با ایثار خود بر فراز میهن اسلامی برافروختند و صلوات و تحیّات خدا بر شهیدان مظلوم غوّاص که با ظهور و حضور خود، این فروغ خاموش‌نشدنی را مدد رساندند و پرچم یادهای عزیز و گران‌بها و ذخیره‌های معنوی ملّت را باشکوهی هرچه‌ تمام‌تر در کشور برافراشتند».

وی ادامه داد: ایشان در ادامه فرمودند «سلام بر دست‌های بسته و پیکرهای ستمدیده‌ شما و سلام بر ارواح طیّبه و به رضوان الهی بال‌گشوده‌ شما. سلام بر شما که بار دیگر فضای زندگی را معطّر و جان زندگان را سیراب کردید و سپاس بی‌پایان پروردگار حکیم و مهربان را که در لحظه‌های نیازِ این ملّتِ خداجوی و خداباور، بشارت‌های تردیدناپذیر را بر دل‌های بیدار نازل می‌فرماید و غبارها را می‌زداید و سلام بر شما ملّت بزرگ، وفادار، آگاه، مسئولیت‌پذیر که خطاب لطیف الهی را به درستی می‌شناسید و می‌شنوید و پاسخ می‌گویید».

محمدی‌نژاد اضافه کرد: ایشان در ادامه فرمودند «حضور پُرمضمون امروز شما در تشییع این دُردانه‌های به میهن بازگشته، یکی از به یادماندنی‌ترین حوادث انقلاب است؛ رحمت خدا بر شما و سپاس بی‌حد از خدای مالک دل‌ها و سلام بی‌پایان بر حضرت بقیّة الله (روحی فداه) که صاحب این ثروت عظیم است».

وی با اشاره به پایبندی مردم ایران اسلامی به راه امام خمینی (ره) و شهیدان بیان کرد: مردم ایران با شرکت در مراسم تشیع شهدا ثابت کردند که پای آرمان‌ها و اصول انقلاب ایستاده‌اند و گفتند که راه امام خمینی (ره) و شهدا را ادامه خواهیم داد و از اصول و آرمان‌های انقلاب کوتاه نخواهیم آمد.

امام جمعه رباط کریم با اشاره به تحولات منطقه و جنگ در کشورهای عراق، سوریه و یمن تأکید کرد: امروز مردم یمن، عراق و سوریه زیر گلوله هستند و در کشور ما به برکت خون شهدا و رهبری پیامبرگونه امام راحل و مقام معظم رهبری و ایثار و از جان‌گذشتگی سربازان جان بر کف امام راحل و مقام معظم رهبری امنیت و آسایش برقرار است.

محمدی‌نژاد با اشاره به مذاکرات هسته‌ای و لزوم برداشته شدن یکباره تحریم‌ها تصریح کرد: امروز مذاکرات هسته‌ای در جریان است و تیم هسته‌ای ما باید خط قرمز نظام را مدنظر قرار بدهد و همه تحریم‌ها همان‌طور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند باید یکجا برداشته شود.

وی به لزوم برگشت‌پذیر بودن توافق هسته‌ای با گروه 1+5 اشاره کرد و گفت: برداشته شدن تحریم‌ها به‌صورت یکجا، برگشت‌پذیر بودن توافق هسته‌ای با گروه 1+5 و ممنوعیت بازدید از مراکز نظامی ما جزء خط قرمزهای نظام است و باید این خطوط قرمز رعایت شود.

امام جمعه رباط کریم با اشاره به بدعهدی طرف غربی اظهار کرد: نباید به دشمن اعتماد کرد و طوری باید توافق را به پیش برد و نگارش کرد که اگر دشمن بدعهدی کرد ما هم به حالت نخست برگردیم و طرف‌های مذاکره‌کننده غرب در طول تاریخ نشان داده‌اند که به عهد خود وفادار نیستند.

وی با اشاره به تشکیل شورای حفظ بیت‌المال در شهرستان رباط کریم بیان کرد: شورای حفظ حقوق بیت‌المال بعد از چند سال وقفه تشکیل و تصمیمات خوبی گرفته شد تا دیگر کسی جرأت نکند به سمت زمین‌خواری پیش برود و بحث 700 هکتار که از دست زمین‌خواران رفع تصرف شده بود هم مطرح و تصمیم گرفته شد تا به سرعت پیگیری شده و هرچه تکلیف این موضوع مشخص شود.

امام جمعه رباط کریم در پایان به مشکلات سایت مسکن مهر آبشناسان اشاره کرد و متذکر شد: در بحث سایت مسکن مهر آبشناسان به بنده مراجعات زیادی می‌شود و مردم خواستار حل مشکلاتشان در این سایت مسکونی هستند، به همین دلیل چند جلسه در همین یک ماه اخیر با حضور معاون وزیر، مدیران کل استان، فرماندار و بنده برگزار شد و در این جلسات مصوب شده است که با تعاونی‌های که تخلف کرده‌اند برخورد شود و به سرعت پیگیری خواهیم کرد تا مشکلات و معضلات مسکن مهر آبشناسان حل شود.

    
در راستای هرگونه سو استفاده احتمالی زمین‌های رهاشده  را  محصور می‌شودخبرگزاری فارس: زمین‌های رهاشده رباط کریم محصور می‌شود

شهردار رباط کریم از محصور کردن زمین‌های رها‌شده این شهر به منظور زیباسازی و جلوگیری از بی‌نظمی در معابر عمومی و همچنین اجتناب از مشکلات حاصله در این‌گونه اماکن خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما  مسعود مختاری  از محصور کردن زمین‌های رها‌شده شهر رباط کریم به منظور زیباسازی و جلوگیری از بی‌نظمی در معابر عمومی و همچنین اجتناب از مشکلات حاصله در این‌گونه اماکن خبر داد.

وی بااشاره به خطرات زمین‌های رهاشده برای شهروندان رباط کریم بیان کرد: به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی برای شهروندان و همچنین سوءاستفاده احتمالی از زمین‌های یادشده، محصور کردن این زمین‌ها را ضروری دانست.

هردار رباط کریم افزود: با توجه به اینکه زمین‌های رهاشده در سطح شهر به دلایل تجمع جانوران موذی، زباله و ایجاد بوی بد در اولویت شهرداری قرار دارند و به صاحبان آنها تذکر داده شده است تا نسبت به کشیدن حصار اقدام کند و در صورت بی‌توجهی به این امر شهرداری وارد عمل شده و بر اساس قانون با متخلفین برخورد خواهد کرد.

مختاری بابیان اینکه در برخی موارد این زمین‌ها به صورت پرتگاه در کنار پیاده‌روهای اصلی شهر هستند، خاطرنشان کرد: رفع خطرهای احتمالی و پیش‌بینی آنها با توجه به آموزه‌های پدافند غیرعامل ضروری بوده و در برخی نقاط شهر این عمل انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: برخی از این زمین‌ها محلی برای تجمع معتادان و متکدیان و افراد بی‌خانمان می‌شود که این امر در پاره‌ای از موارد باعث ایجاد ناامنی برای رهگذران و به‌خصوص بانوان شده است.

شهردار رباط کریم در پایان متذکر شد: شهرداری این طرح را در چند نقطه شهر اجرایی کرده است و با توجه به لزوم این امر، تا پایان سال به تمامی این زمین‌ها رسیدگی خواهد کرد و لازم است صاحبان زمین‌های سطح شهر در این خصوص از شهرداری استعلام بگیرند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

    
کشف 120 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در کارگاه غیرمجاز تغلیظ
خبرگزاری فارس: کشف 120 هزار لیتر گازوئیل قاچاق در کارگاه غیرمجاز تغلیظ

فرمانده انتظامی شهرستان رباط‌کریم از شناسایی محل دپوی فرآورده‌های نفتی قاچاق و کشف 120 هزار لیتر گازوئیل خبر داد.

به گزارش hایران انلاین  از غرب استان تهران به نفل از پایگاه خبری پلیس، جعفر علی‌زاده از شناسایی محل دپوی فرآورده‌های نفتی قاچاق و کشف 120 هزار لیتر گازوئیل خبر داد.

وی با اعلام این خبر اظهار کرد: مأموران کلانتری 15 منجیل‌آباد در پی فعالیت‌های اطلاعاتی در خصوص قاچاق فرآورده‌های نفتی اخبار و اطلاعاتی از قاچاق سوخت در روستای حصارمهتر به‌دست آورده و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار داده و موفق به شناسایی محل دپو و تغلیظ گازوئیل شدند.

 فرمانده انتظامی شهرستان رباط‌کریم افزود: مأموران انتظامی با تشکیل گروه عملیاتی و هماهنگی قضایی به‌همراه نماینده شرکت نفت وارد کارگاه شده و در عملیاتی ویژه، دو نفر را در حال دپوی فرآورده‌های نفتی قاچاق دستگیر و جهت بازجویی به پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی ادامه داد: مأموران انتظامی در بازرسی از این کارگاه موفق به کشف 6 تانکر با گنجایش 30 تا 50 هزار لیتر گازوئیل شدند که تانکرها از طریق لوله‌کشی به همدیگر متصل بوده و مخزنی نیز برای خنک کردن فرآوردهای نفتی وجود داشت.

علی‌زاده تصریح کرد: در این عملیات پلیس، 120 هزار لیتر فرآورده‌های نفتی قاچاق کشف شد و متهمان دستگیرشده در بازجویی‌های پلیسی به جرم خود اعتراف کرده و در ادامه اذعان داشتند قصد عرضه گازوئیل قاچاق کشف‌شده را در بازار داشتند که با هوشیاری مأموران موفق نشدند.

به گفته وی ارزش ریالی فرآورده‌های نفتی قاچاق کشف‌شده توسط گروه کارشناسی 960 میلیون ریال برآورد شده و متهمان دستگیرشده پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

    
تلاش دستگاه دیپلماسی در مذاکرات هسته‌ای، رفع تحریم‌های ظالمانه استخبرگزاری فارس: تلاش دستگاه دیپلماسی در مذاکرات هسته‌ای، رفع تحریم‌های ظالمانه است

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: دولت در حوزه سیاست خارجی و بین‌الملل با استفاده از توان و ظرفیت دستگاه دیپلماسی به دنبال رفع تحریم‌های ظالمانه و پافشاری بر حقوق مسلم و منافع ملی ایرانیان و مصالح نظام و کشور است.

به گزارش
خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، بیژن سلیمان‌پور با اشاره به دستاوردهای حوزه سیاسی دولت یازدهم اظهار کرد: در پیش‌ گرفتن خط‌مشی اعتدالی، پرهیز از افراط‌ و تفریط، گسترش فضای باز سیاسی، برگرداندن امید و باور مردم و حتی دنیای اسلام، به کارآمدی نظام اسلامی و مدیریت اسلامی، توسعه فضای نقد و بالا‌ بردن آستانه صبر و تحمل پذیرش آراء و افکار مختلف و مخالف در جامعه، پایان دادن به اختلاف بین نیروهای نظام و انقلاب و کشور و ایجاد تعامل و تفاهم بین ارکان نظام و قوای سه‌گانه بخشی از این اقدامات حوزه سیاسی دولت است.

فرماندار شهرستان بهارستان افزود: دولت در حوزه سیاست خارجی و بین‌الملل با استفاده از توان و ظرفیت دستگاه دیپلماسی به دنبال رفع تحریم‌های ظالمانه و پافشاری بر حقوق مسلم و منافع ملی ایرانیان و مصالح نظام و کشور است.

وی با اشاره به تلاش دستگاه دیپلماسی در مذاکرات هسته‌ای افزود: دولت یازدهم در سیاست خارجی با خاتمه دادن به ایران‌هراسی در تنش‌زدایی روابط ایران با دنیا و در نهایت استفاده از این ظرفیت برای توافقات هسته‌ای بهره کافی را برده است.

فرماندار بهارستان ادامه داد: اصلاح ساختار اقتصادی، رهایی کشور از تبعات ناشی از قانون‌گریزی در بخش اقتصاد، اراده مصمم برای مبارزه و مقابله با مفاسد کلان اقتصادی، کاهش نرخ تورم، ثبات قیمت‌ها، رشد مثبت اقتصادی بخشی از توفیقات دولت در حوزه اقتصاد بوده است.

    
70 درصد قاچاق از مرزهای قانونی صورت می‌گیرد / روند فعلی واردات با اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد/ دولتمردان گوش شنوا ندارند

خبرگزاری فارس: 70 درصد قاچاق از مرزهای قانونی صورت می‌گیرد / روند فعلی واردات با اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد/ دولتمردان گوش شنوا ندارندنماینده مردم شهرستان رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه 70 درصد از کالاهای قاچاق از مرزهای قانونی وارد می‌شود و تاکنون برای جلوگیری از آن اهتمام ویژه‌ای صورت نگرفته است.

ابراهیم نکو در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رباط کریم با اظهار تأسف از تداوم رشد بی‌رویه واردات کالاهای خارجی به کشور اظهار کرد: امروزه تولید داخل باوجود همه فراز و نشیب‌های پیش رو به‌ ویژه در شرایط تحریم‌های ظالمانه با شجاعت ایستادگی کرده است تا به‌ نوعی کشور را بی‌نیاز از کالاهای وارداتی کند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به تولید ملی بیان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی برای خود تعاریف و راهکارهایی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها جلوگیری از کالاهای وارداتی و نیز کالای قاچاق است.

نماینده مردم شهرستان رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز در حالی کالاهای غیرضروری وارد کشور می‌شود که به‌طور تدریجی در حال نابودی تولید داخل هستیم، در حالی که همان کالای غیرضروری را در داخل باکیفیت بالا هم تولید می‌کنیم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید در راستای منافع ملی کشور از ورود کالاهای غیرضروری به کشور و همچنین کالاهای قاچاق جلوگیری به عمل آوریم، چراکه روندی که هم‌اکنون اتخاذ شده با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی کشور در تضاد است.

نماینده مردم شهرستان رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در دولت گذشته نیز نسبت به واردات کالاهای خارجی به کشور انتقادهایی داشتیم و امیدوارم بودیم که در دولت آقای روحانی سایه شوم این فرهنگ غلط برچیده شود اما انگار گوش شنوایی وجود ندارد.

نکو با تأکید بر اینکه کالاهای قاچاق و نیز اقلام وارداتی از طریق مرزهای قانونی وارد کشور می‌شود، افزود: امروز شرایط به‌گونه‌ای رقم خورده که متأسفانه 70 درصد از کالاهای قاچاق که در بازارها داخل عرضه می‌شود از طریق مرزهای قانونی وارد کشور می‌شود.

نایب‌ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه این روند را نگران‌کننده خواند و تصریح کرد: امروز با این روند بغرنج باید به حال تولید داخلی گریست، چراکه در حال ضرباتی مهلکی بر پیکره آن وارد می‌شود.

وی با تأکید بر فرهنگ‌سازی در استفاده از کالاهای داخلی، منویات مقام معظم رهبری را مورد تأکید قرار داد و اضافه کرد: باید در کشور به این باور عمیق برسیم که «ما می‌توانیم» و نباید اجناس و کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارد را بخریم.

وی تصریح کرد: امروز حمایت و تقویت تولید ملی باید در راستای منویات رهبری بیش از گذشته مدنظر مسئولان قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از اشباع بازار داخل از پوشاک و خشکبار، گفت: متأسفانه امروز وضعیت به‌گونه‌ای شده که به دلیل بی‌توجهی به واردات بی‌رویه به داخل کشور بازار پوشاک و خشکبار ما هم اشباع شده از کالاهای خارجی است.

نکو با بیان اینکه در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و نیز تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری، بر جلوگیری از واردات بی‌رویه و واردات کالاهای غیرضروری تأکید شده است، اظهار کرد: دولت باید در این راستا آن طور جدی ورود پیدا کند و اگر امروز نتواند این وضعیت را سامان بخشد تبعات بسیار نگران‌کننده‌ای را برای اقتصاد جامعه رقم زد.

*نقش رسانه‌ها بسیار مهم است

نکو فرهنگ‌سازی از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری مکتوب را بسیار مهم خواند و بیان کرد: متأسفانه رسانه ملی توجه چندانی به مسئله استفاده از تولید داخل ندارد و نتوانسته است این امر را در برنامه‌های خود به طور مدون برنامه‌ریزی کند، در حالی که نقش رسانه ملی در این حوزه کاملاً مشخص است.

نماینده مردم شهرستان رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی در پایان متذکر شد: رسانه‌ها مهم‌ترین ابزارهای کارآمد در جهت فرهنگ‌سازی استفاده از کالاهای داخلی هستند.

    
استان تهران غربی تشکیل شود / رباط کریم مرکز استان جدید

خبرگزاری فارس: استان تهران غربی تشکیل شود / رباط کریم مرکز استان جدیدنماینده مردم شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان در مجلس گفت: برای خروج از این مشکلات راهی جز تقسیم استان تهران به سه استان شامل جنوب استان تهران، شرق استان تهران، غرب استان تهران نداریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، ابراهیم نکو بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با تحلیل وضعیت کلی شهرستان‌های پرجمعیت استان تهران اظهار کرد: در تمامی دولت‌ها ما شاهد حضور گسترده وزرا و رئیس جمهور در شهرستان‌های استان تهران بودیم و خروجی بیشتر آن تأسف بوده تا تأثر! چراکه هم‌اکنون عمده مصوبات سفرهای استانی در شهرستان‌های استان تهران همانند دیگر مناطق نیمه‌کاره به حال خود رها شده است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اظهار تأسف از وضعیت کلی شهرستان‌های استان تهران بیان کرد: ما تنها غرور کاذب در حریم پایتخت بودن را با خود یدک می‌کشیم، در حالی که همین شهرستان بهارستان با جمعیت 700 هزار نفر که دومین شهرستان پرجمعیت جهان پس از غزه محسوب می‌شود از داشتن یک تخت بیمارستانی محروم است.

نکو خاطرنشان کرد: بیمارستانی در بهارستان در زمان دولت وقت کلنگ‌زنی شد و قول داده بودند که طی مدت زمان دو سال آماده بهره‌برداری خواهد بود اما با پایان یافتن عمر دولت و گذشت دو سال از عمر دولت تدبیر و امید ما همچنان شرمسار مردمی هستیم که با وجود همه محرومیت‌ها در صف اول دفاع از آرمان‌های مقدس کشورمان بودند.

وی با اعلام اینکه چرا باید تاوان همه این بی‌تدبیری‌ها و ناکارآمدی برخی مدیران را مردم بپردازند، گفت: متأسفانه امروز مردم مؤمن و انقلابی باید بی‌کفایتی و ناکارآمدی مسئولانی را بپردازند که تنها ژست مدیریتی به خود گرفته‌اند.

نکو با اشاره به اینکه قرار گرفتن شهرستان‌های استان تهران در حریم پایتخت برای مردم خروجی اثربخشی نداشته است، تصریح کرد: امروز مردم ضمن تحمل برخی از مشکلات متعدد در بخش‌های مختلف با یک نابرابری امکانات آن‌ هم در فاصله چند کیلومتری پایتخت مواجه هستند و همین امر هم مشکلات پنهان را تحت شعاع خود قرار می‌دهد.

نماینده مردم شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان در مجلس اضافه کرد: ما برای خروج از این مشکلات راهی جز تقسیم استان به سه استان شامل جنوب استان تهران، شرق استان تهران، غرب استان تهران، نداریم.

نکو شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان را بهترین گزینه برای استقرار مرکز غرب استان تهران دانست و اظهار کرد: کلیه مقدمات و تمهیدات لازم برای استقرار بخش مرکزی غرب استان تهران در این منطقه از هم‌اکنون مهیا شده است و ما برای این امر مهم هیچ نگرانی و دغدغه‌ای نداریم.

وی استقرار مرکزیت استانی را مستلزم شرایط و ضوابطی دانست و ادامه داد: معمولاً منطقه‌ای که قرار است، استقرار بخش مرکزی چندین شهرستان را داشته باشد باید به لحاظ مسیرهای ارتباطی همه مناطق تحت پوشش خود را در برگیرد تا آنها را به دیگر مراکز استان‌ها اتصال دهد که این ویژگی در شهرستان رباط کریم وجود دارد.

نکو وجود کلیه مسیرهای ارتباطی جاده‌ای، بزرگراه‌های اتوبان تهران ساوه و از بخش جنوبی اتوبان تهران ـ قم، وجود فرودگاه بین‌المللی حضرت امام خمینی (ره) و مسیر ریلی را بخشی از ظرفیت‌های مهم مرکزیت توصیف کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان در مجلس در پایان بار دیگر بر اجرایی شدن طرح تقسیم استان تهران به سه استان که بهترین پیشنهاد برای خروج از معضلات است، تأکید کرد.

    
دولت  تدبیر و امید در عهد خود با ملت استوار و مصمم استخبرگزاری فارس: دولت در عهد خود با ملت استوار  و مصمم است

فرماندار بهارستان گفت: در طول دو سال دولتمردان کابینه روحانی با شکیبایی و خویشتن‌داری و بردباری از همه ناملایمات گذشتند و در پرتو حمایت‌ها و تأییدات مقام معظم رهبری و به پشتوانه مردم، دستاوردها چشم‌گیری نصیب کشور شد.

به گزارش
خبرنگار ایران انلاین  /، بیژن سلیمان‌پور  با تشریح دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه‌های مختلف اظهار کرد: دولت یازدهم با توجه ویژه به حوزه فرهنگ و هنر و با عبور از تنگ‌نظری‌ها، افراط‌ها و تحجرها از فعالیت‌های قانونی در این حوزه حمایت می‌کند.

فرماندار بهارستان بیان کرد: در طول دو سال دولت تدبیر و امید و دولتمردان کابینه روحانی با شکیبایی و خویشتن‌داری و بردباری از همه ناملایمات، سنگ‌اندازی‌ها و سیاه نمایی‌ها گذشتند و در پرتو حمایت‌ها و تأییدات مقام معظم رهبری و به پشتوانه و همراهی ستودنی مردم، دستاوردها و توفیقات چشم‌گیری نصیب کشور شد.

وی افزود: نشاط، امید و آرامش در جامعه، صیانت از حقوق شهروندی، استفاده از سرمایه‌های اجتماعی و ظرفیت‌های ارزشمند منابع انسانی در کشور بخش کوچکی از اقدامات در حوزه اجتماعی توسط دولت بود.

سلیمان‌پور تصریح کرد: دولت در عهد خود با ملت استوار و مصمم است با خویشتن‌داری، از افراطی‌گری‌ها عبور کند و به پشتوانه حمایت‌های مردمی این راه را ادامه دهد.

وی اظهار امیدواری کرد: با هدایت‌ها و حمایت‌های مقام معظم رهبری و با همراهی خوب مردم ایران این سبیل نورانی و راه روشن توسعه، رشد و پیشرفت مادی و معنوی ایران عزیز تداوم یابد.

    
تداوم راه شهدا ادامه دارد / معابر رباط کریم با تصاویر شهدا مزین شدخبرگزاری فارس: معابر رباط کریم برای تداوم فرهنگ ایثار و شهادت به تصاویر شهدا مزین شد

رباط کریم / اصغری - شهردار رباط کریم در راستای حفظ ارزش‌ها و تداوم فرهنگ ایثار و شهادت از نصب تصاویر شهدای هشت سال دفاع مقدس در خیابان‌های این شهر خبر داد.

به گزارش  خبرنگار ایران انلاین از غرب استان تهران ، مسعود مختاری با اشاره به لزوم حفظ آرمان‌های امام راحل، انقلاب و شهدای هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: بر ما فرض است تا همواره در راستای حفظ ارزش‌ها و یادآوری ایثار و جان‌فشانی‌های این عزیزان در جبهه‌های حق علیه باطل به سهم خود هر اقدامی که لازم است را انجام دهیم.

وی اظهار کرد: لزوم بیان و توصیف رشادت‌های دوران دفاع مقدس برای نسل جوان و نسلی که آن دوران را ندیده، بر همگان روشن است و شهرداری رباط کریم نیز به سهم خود همواره بر این امر اهتمام ورزیده است.

شهردار رباط کریم با اشاره به اینکه نهادهای دیگری در شهر نیز متولی این امر در سطح شهر هستند، ادامه داد: حفظ ارزش‌ها وظیفه همه ماست و مجموعه مدیریت شهری با نهادهای دیگر مانند بنیاد شهید و امور ایثارگران و دیگر نهادها همکاری بسیار نزدیکی دارد و در مناسبت‌های مختلف از این تعامل بهره‌مند بوده‌ایم.

وی در پایان متذکر شد: استفاده از ابزارهای تبلیغاتی در بسط و توسعه دیدگاه ارزشی در سطح شهر برای ما از اولویت‌ها بوده است و همواره سعی شده است تا در این زمینه فرهنگ‌سازی‌های مختلفی صورت پذیرد.

    
تشییع این دردانه‌های به میهن بازگشته، یکی از به یادماندنی‌ترین حوادث انقلاب است

خبرگزاری فارس: تشییع این دردانه‌های به میهن بازگشته، یکی از به یادماندنی‌ترین حوادث انقلاب استدر پی تشییع باشکوه و غیرتمندانه پیکر مطهر 270 شهید دوران دفاع مقدس با حضور پرشکوه و حماسی مردم تهران، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تقدیر و سپاس صادر کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

صلوات و سلام خدا بر شهیدان عزیز که مشعل توحید را با ایثار خود بر فراز میهن اسلامی برافروختند. و صلوات و تحیات خدا بر شهیدان مظلوم غواص که با ظهور و حضور خود این فروغ خاموش نشدنی را مدد رساندند و پرچم یادهای عزیز و گرانبها و ذخیره های معنوی امت را با شکوهی هر چه تمام تر در کشور برافراشتند.

سلام بر دستهای بسته و پیکرهای ستم دیده شما و سلام بر ارواح طیبه و به رضوان الهی، بال گشوده ی شما. سلام بر شما که بار دیگر فضای زندگی را معطّر و جان زندگان را سیراب کردید؛ و سپاس بی پایان پروردگار حکیم و مهربان را که در لحظه های نیاز این ملّت خداجوی و خداباور، بشارتهای تردیدناپذیر را بر دلهای بیدار نازل می فرماید و غبارها را می زداید. و سلام بر شما ملّت بزرگ، وفادار، آگاه و مسئولیت پذیر که خطاب لطیف الهی را به درستی می شناسید و می نیوشید و پاسخ می گویید. حضور پرمضمون امروز شما در تشییع این دردانه های به میهن بازگشته یکی از به یادماندنی ترین حوادث انقلاب است. رحمت خدا بر شما.

و سپاس بی حد از خدای مالک دلها و سلام بی پایان بر حضرت بقیه الله روحی فداه که صاحب این ثروت عظیم است.

 والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سیدعلی خامنه ای

 26 خرداد 1394

انتهای پیام/


    
جرای طرح سامان‌دهی سد معبر در نسیم‌شهرخبرگزاری فارس: اجرای طرح سامان‌دهی سد معبر در نسیم‌شهر

مدیر شهری شهرداری نسیم‌شهر گفت: پیرامون ساماندهی سد معبر، طرحی را تدوین و جهت بررسی و اخذ مجوز قانونی در راستای اجرای طرح به شورای اسلامی این شهر ارسال‌شده است.

به گزارش
خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی شهرداری نسیم‌شهر، شهرداری این شهر در اجرای وظایف ذاتی خود و با بهره‌گیری از توان مأموران انتظامی و راهور شهرستان بهارستان اقدام به اجرای طرح ساماندهی سد معبر در نسیم‌شهر کرد.

جان‌علی‌زاده در این خصوص اظهار کرد: این اقدام باهدف تأمین آسایش و سهولت در تردد شهروندان و خانواده‌ها در بحث ممانعت از پارک خودروها در حاشیه معابر و عاملان سد معبر صورت گرفت.

مدیر شهری شهرداری نسیم‌شهر افزود: طی برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده در حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری پیرامون ساماندهی سد معبر، طرحی را تدوین و جهت بررسی و اخذ مجوز قانونی در راستای اجرای طرح به شورای اسلامی این شهر ارسال‌شده که به‌محض صدور مجوز و پیش‌بینی تدارکات و امکانات لازم ازجمله تعیین مکان مناسب به‌منظور ساماندهی خرده‌فروشان و دست‌فروشان در رسته‌های مختلف خرده‌فروشی و نیز در اجرای قانون نظام صنفی با عاملان سد معبر برخورد قانونی به‌عمل خواهد آمد.

وی در پایان بیان کرد: تمامی این اقدامات منوط به همکاری و احترام به حقوق شهروندی است که از شهروندان عزیز انتظار می‌رود در اجرای طرح شهرداری و سایر ارگان‌های خدمات‌رسان را یاری کرده و همکاری کنند.

    

خبرگزاری فارس: آغاز دهه غبارروبی و عطرافشانی مساجد در رباط کریمرئیس اداره تبلیغات اسلامی رباط کریم از آغاز دهه غبارروبی و عطرافشانی مساجد در این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، رئیس اداره تبلیغات اسلامی رباط کریم از آغاز دهه غبارروبی و عطرافشانی مساجد در این شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی تولایی ضمن بیان اینکه در ماه رمضان، زمان حضور فعّال‌تر در سنگر مقدس مسجد است، اظهار کرد: از نگاه معصومان (علیهم‌السلام) مسجد، مهمان‌سرای خداست و این مکان نورانی، مردمی‌ترین پایگاه بندگان است و به‌ پاکیزگی، نظافت و غبارروبی از هر مکانی شایسته‌تر است.

وی افزود: پاکیزه نگه‌داشتن و غبارروبی و نظافت مسجد یک تکلیف اخلاقی و شرعی برای همه ایجاد می‌کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رباط کریم بیان کرد: غبارروبی و پاکیزه‌کردن مساجد درآستانه ورود به ماه مبارک رمضان، بهانه خوبی برای رهایی از گناهان و آلودگی‌های باطن است و سزاوار است پاک و طاهر به میهمانی خالق هستی برویم و به‌دور از هرگونه آلودگی و گناه، به غبارروبی دیوارها، شستن فرش‌ها و حیاط مسجد، گردگیری محراب و منبر بپردازیم.

تولایی گفت: عطرآگین و خوش‌بوکردن مساجد در کنار غبارروبی، یکی از آیین‌های شایسته تکریم مساجد است.

وی خاطرنشان کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان و در راستای آماده‌سازی برای ورود به این ماه با فضیلت، بیش از 53 مسجد این شهرستان غبارروبی و عطر‌افشانی می‌شوند.

گفتنی است این غبارروبی از 20 خرداد آغاز و تا 27 خرداد ادامه دارد.

    
رئیس اداره ثبت احوال بهارستان معرفی شد‌خبرگزاری فارس: رئیس اداره ثبت احوال بهارستان معرفی شد‌

با حضور مسئولان ثبت احوال استان تهران و روسای آن سازمان در شهرستان‌های غرب تهران، رئیس جدید اداره ثبت احوال بهارستان معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، ظهر امروز حسین آخوندی که پیش این ریاست اداره ثبت احوال بهارستان را عهده‌دار بود، مجدداً با نظر مساعد مسئولین استانی و شهرستانی با در نظر گرفتن فعالیت‌های چشمگیر به‌ویژه رضایت‌مندی مردم از اهم تلاش‌های وی، بار دیگر در مسند ریاست این اداره قرار گرفت.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان بهارستان در مراسم معارفه خود گفت: خداوند را شاکرم که با حسن اعتماد دوباره مسئولان استان، بار دیگر خادمی مردمی را عهده‌دار شدم که همیشه قدردان خدمات دولت هستند.

حسین آخوندی با تأکید بر اینکه خدمت به مردم این شهرستان را همیشه افتخار کارنامه خدمتی خود تلقی کرده‌ام، اظهار کرد: این شهرستان به دلیل داشتن تنوع قومیتی از اقصی نقاط کشور کلکسیونی از ایران کوچک را در سایه اتحاد و همدلی تشکیل داده و بنده افتخار می‌کنم که خادمی این‌چنین مردمی را پذیرفته‌ام.

وی مسئولیت را امانتی مهم و ارزشمند یاد کرد و افزود: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عبادت و امانتی ارزشمند محسوب می‌شود که ما خادمین باید امانت‌دار خوبی در این راستا باشیم.

آخوندی با قدردانی از حسن اعتماد دوباره رئیس سازمان ثبت احوال استان تهران تصریح کرد: امیدوارم بتوانم با تلاش بی‌وقفه در این مرکز به همراه همکاران صدیق و فعال پاسخگوی اعتماد دوباره مسئولان استان باشیم.

این مسئول در پایان از مسئولان ادارات سطح شهرستان نیز درخواست کرد در راستای ارائه خدمتی ارزشمند به مردم همچنان همکاری و تعامل لازم را با این اداره داشته باشند.