X
تبلیغات
 

شهادت بهترین هدیه خداوند به انسان استخبرگزاری فارس: شهادت بهترین هدیه خداوند به انسان است

امام جمعه رباط کریم گفت: شهادت بهترین هدیه خداوند به انسان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، حجت‌السلام والمسلمین حسینعلی محمدی‌نژاد صبح امروز در مراسم بدرقه دو شهید گمنام در شهر جدید پرند اظهار کرد: مراسم باشکوه وداع با این دو شهید گمنام به مناسبت تجلیل از مقام شهید تشکیل شده و به فرموده رهبر معظم انقلاب «زنده نگه داشتن یاد شهید کمتر از شهادت نیست».

وی ادامه داد: شهادت هدیه خداوند به انسان است و هر انسانی به طور کل دارای یک تولد و یک مرگ است و چقدر زیبا است که مرگ انسان با شهادت همراه باشد تا با شهادت به دیدار خداوند تبارک و تعالی برود.

امام جمعه رباط کریم تاکید کرد: شهید با شهادت خودش تازه متولد می‌شود، ولی این که قرآن دارد روی این مسئله تکیه می‌کند و می‌گوید «ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون» به خاطر این است تا اصلا این فکر را نکنید که شهید مرده، چراکه شهید زنده است.

وی اظهار کرد: شهید با شهادت خودش تازه متولد می‌شود اما از آن نوع تولدی که مرگی به دنبال ندارد و حیات ابدی دارد، هیچ عاملی نمی‌تواند روی این تولد خط قرمز بکشد.

محمدی‌نژاد تصریح کرد: بنابراین ما وقتی درباره شهید صحبت می‌کنیم، یعنی یک انسانی که از انسان‌های دیگر جدا شده و به پرواز خود به سوی تکامل و ملأ اعلی خدا ادامه داده و آن قدر رفته و رفته و در یک مقام والایی قرار گرفته است که خداوند به زبان پیغمبرش حیات دائمی او را تضمین و روی این مسئله تکیه کرده است و به مردم می‌گوید حتی فکر نکنید که شهید مرده است.

امام جمعه رباط کریم در ادامه گفت: شهادت هنر مردان خداست و امروز مردم شهرستان رباط کریم و شهر پرند با حضور در این مراسم فرهنگ شهادت طلبی خود را به رخ دشمن می‌کشند.

وی ادامه داد: شهرستان رباط کریم با اهدای 500 شهید به انقلاب اسلامی ولایت‌پذیری خود را ثابت کرده است و مردم عزیز شهرستان مردمی شهید‌پرور و ولایت‌پذیر هستند.

وی در پایان متذکر شد: با آمدن این دو شهید عزیز دوباره یاد حماسه و ایستادگی مردم عزیز ایران اسلامی در برابر استکبار جهانی در اذهان تداعی شد و جانفشانی‌ها و رشادت‌های رزمندگان غیور اسلام در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل یادآوری شد.

    
رسانه‌ها در دنیای دیجیتال امروز نقش اول را به عهده داردخبرگزاری فارس: رسانه‌ها در دنیای دیجیتال امروز نقش اول را به عهده دارد

استاندار تهران در مراسم تقدیر از مدیر روابط عمومی برتر فرمانداری‌های این استان گفت: در دنیای دیجیتال امروز که نقش اول را رسانه‌ها به عهده دارند باید نگاه ویژه‌ای به روابط عمومی‌ها داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، در دومین مجمع عمومی شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان تهران، استاندار تهران از تلا‌ش‌های محمد‌جواد محسن‌زاده به عنوان «مدیر روابط عمومی برتر در بین فرمانداری‌های استان تهران» تقدیر کرد.

دومین مجمع عمومی شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان تهران همزمان با هفته ارتباطات و روابط عمومی با حضور سید‌حسین هاشمی استاندار تهران، محمد سلطانی‌فر مدیر گروه مطالعات رسانه‌ای مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت، مدیران، پیشکسوتان و فعالان عرصه روابط عمومی در سالن همایش‌های استانداری تهران برگزار شد.

در این همایش از خدمات ارزشمند محمد‌جواد محسن‌زاده مدیر روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان در عرصه اطلاع رسانی و خبر تقدیر شد.

استاندار تهران ‌در این مراسم یکی از اهداف اصلی در دولت تدبیر و امید را ارتباط سازنده و مستقیم همراه با صداقت بین دولت و مردم دانست و بر نقش اساسی روابط عمومی‌ها در این عرصه تأکید کرد.

 هاشمی اعتماد را یکی از محورهای اساسی در مدیریت دانست و اظهار کرد: روابط عمومی‌ها که منعکس‌کننده واقعیت‌های یک مجموعه هستند باید در جلب اعتماد مردم به دستگاه مربوط فعال باشند.

وی تاکید کرد: در دنیای دیجیتال امروز که نقش اول را رسانه‌ها به عهده دارند باید نگاه ویژه‌ای به روابط عمومی‌ها داشته باشیم.

استاندار تهران بیان کرد:‌ باید بپذیریم که در خدمت‌رسانی یک خانواده هستیم و سپس با همراهی دستگاه‌های مختلف وظیفه ذاتی خود را در دولت تدبیر و امید با همکاری روابط عمومی‌ها در امر اطلاع‌رسانی انجام دهیم.

    
قدردانی مردم صالحیه از شهرداری و شورای شهر

بهارستان - ایران اُنا: جمعی از مردم شهرصالحیه با ارسال طوماری به استانداری و فرمانداری شهرستان بهارستان  از تلاشهای اخیر شهرداری در راستای عمران و آبادانی شهر بویژه در روشنایی معابر   16 متری قدردانی کردند.

جمعی از مردم شهرصالحیه با ارسال طوماری به استانداری و فرمانداری شهرستان بهارستان  از تلاشهای اخیر شهرداری در راستای عمران و آبادانی شهر بویژه در روشنایی معابر   16 متری قدردانی کردند.

به گزارش ایران اُنا از غرب استان تهران، جمعی از ساکنین شهر صالحیه  عقب نشینی و  بهسازی معابر  و روشنایی  محوطه ان منطقه مهم  را بخشی از مطالبات بحق خود می دانستند  که امروز با همت بلند  شهردار این خواسته بحق نیز جامعه عمل پوشاند شد.
  در همین راستا اهالی منطقه  با تهیه و تنظیم طوماری  خطاب به نماینده عالی  دولت در بهارستان  و دیگر ارگانهای مربوطه  ضمن  تقدیر و تشکر از شورای شهر قدردانی کردند  و خواستار نگاه ویژه به صالحیه شدند.

  در بخشی از این طومار که رونوشت ان نیز به دفتر ایران اُنا در بهارستان  ارسال شده آمده است "  ما نیز بر خود وظیفه دیدیم که شاید بتوانیم با مکتوب نمودن سپاس اهالی گوشه ای از تلاش های بی وقفه و شبانه روزی مجموعه شهرداری  و حمایت های بی دریغ شورای شهر را از این طریق جبران کنیم.
  در این طومار با اشاره به سیر تحولات  صورت گرفته از سوی  شهرداری صالحیه نیزعنوان شده : امروز در شهرصالحیه  تحولات شگرفی در حوزه  عمران و آبادی  با یک روند روبه رشد آغاز شده که  می تواند در اینده نه چندان دور  چشم انداز روشنی را برای شهر ترسیم نماید .
  شهروندان صالحیه همچنین با تاکید بر رشد پرشتاب پروژه های در دست اقدام شهرداری نیز تصریح کردند: اینکه شهروندان  احساس می کنند خدمتگذاران صدیق خود در حوزه مدیریت شهری با اهتمام ویژه ای  وارد عمل شده قوت قلبی برای فردایی  شکوفا می گیرند  و  همین امر می تواند  در راستای مشارکت  بخشی خود مردم نیز تاثیر بسزایی را داشته باشد.
  در ادامه این طومار همچنین  به همراهی و حمایت شورای شهر از  اهم اقدامات شهرداری اشاره شده و آمده است:قطع یقین همه این تحولات عمرانی و خدماتی گسترده   وجود  همدلی و برادری  بین نهاد شورا و شهرداری می باشد که این امر می تواند  در ارائه خدمات هر چه بهتر به شهروندان مثمر ثمر باشد.
  شهردار صالحیه نیز ضمن  قدردانی از مردم فهیم این شهر که نقش  اثر گذاری در توفیقات عمرانی و خدماتی  شهر دارند گفت : خیابان 16 متری شهدای شرقی و غربی صالحیه از جمله خیابان هایی  بودند  که با مشکل روشنایی کافی مواجه بود  و رفع   این مسئله ضمن اینکه برای ما نیز در اولویت بود برای شورای شهر نیز  به یک دغدغه اساسی تبدیل شده بود.
  علیرضا  قربانی با اشاره به اینکه  روشنایی معابر تنها  در یک معقوله تعریف نمی  شود اظهار داشت: طراحی نور پردازی  شهری نه تنها موضوعی صرفاً تزئینی نیست، بلکه روشی در جهت پاسخ به جست و جوی ما برای روش پیشرفته تامین امنیت و آسودگی بهتر محیط می باشد.

وی با تاکید بر اینکه امروزه نورپردازی، تعریف کننده هویت و سیمای شبانه شهر محسوب می شود تصریح کرد : عدم روشنایی معابر شهری  در معابر عمومی خود  می تواند  تبعات ناخوشایندی  مانند  کاهش امنیت  اجتماعی  ،حوادث، تصادفات، جرایم و بزه کاری  را به همراه داشته باشد .

شهردار شهر صالحیه همچنین  خاطر نشان ساخت : در معماری و شهر سازی روشنایی مناسب خود  عملکردی فراتر از روشن کردن فضا  محیط داشته  بطوریکه این امر یکی از اجزاء اصلی مورد توجه  مبلمان شهر محسوب می شود .

رئیس شورای اسلامی شهر نیز با قدردانی از مردم قدر شناس که همیشه مجموعه شهرداری را با مشارکت بخشی خود مورد حمایت  قرار داده گفت :  خوشبختانه ساکنین این شهر را مردمانی مومن و متدین و آگاه به مسائل  اجتماعی و شهری تشکیل داده است و همه این توفیقات در گروه مشارکت همین مردم  بوده است.
  محمد رضا دهقان نیری تامین روشنایی شهر را مهم خواند و اظهار داشت : همه می دانیم که قدرت بینایی با بالا رفتن سن کاهش پیدا می کند. بنابراین به همین نسبت نیاز افراد به روشنایی افزایش می یابد .
 

وی  همچنین ادامه داد :  صرفا هدف  شهرداري در نورپردازی شهري تامين روشنايي نيست بلکه هدف اصلي  ما ايجاد رنگ و چشم اندازهاي زيباست بنابراين تامين روشنايي پياده رو از آن جهت که معبر عمومي محسوب مي شود بر عهده شرکت توزيع برق شهرستان است.

گزارش از خبرنگار ایران اُنا: ذبیح الله اصغری

    

لزوم تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در مدارس با رویکرد دینیخبرگزاری فارس: لزوم تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در مدارس با رویکرد دینی

رئیس آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم بر ضرورت تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در مدارس با رویکرد دینی تأکید کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، محمدحسن رفیعی عصر امروز در دومین جلسه ستاد ارتحال امام خمینی (ره) شهرستان رباط کریم طی سال جاری اظهار کرد: آموزش و پرورش رباط کریم با فرهنگ‌سازی مناسب و تبیین درست اندیشه‌های امام راحل دانش‌آموزان را با فرهنگ انقلاب آشنا می‌کنند.

وی ادامه داد: امسال برنامه‌های متنوع فرهنگی اعم از مراسم صبحگاهی و سخنرانی مدیران در آموزشگاه‌ها و مدارس قسمتی از برنامه‌های فرهنگی خود را اجرا می‌کنیم.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم عنوان کرد: امروز معلمان ما با الگو قرار دادن اندیشه‌های امام (ره) با رویکرد دینی، علمی با توجه به آموزه‌های مذهبی و آموخته‌های علمی به امر تعلیم و تربیت دانش‌آموزان می‌پردازند.

این مسئول اظهار کرد: براساس آیه شریفه (یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه) معلمان به امر تعلیم و تربیت دانش‌آموزان شهرستان رباط کریم مشغول هستند.

رفیعی عنوان کرد: دانش‌آموزان را امانتی بسیار بااهمیت در دست نظام تعلیم و تربیت می‌‌دانیم و پاسخ به این اعتماد خانواده‌ها در گروی تربیت صحیح و اسلامی دانش‌آموزان است.

وی، عبور از تفکرات سنتی و رسیدن به بینش جدید اسلامی، علمی با توجه به منویات و رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری را لازمه عصر جدید خصوصاً نقطه عطف منطقه رباط کریم در رسیدن به توسعه‌ای متوازن در همه زمینه‌ها عنوان کرد و در توصیه‌ای خطاب به معلمان، خواستار تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در مدارس با رویکرد دینی، علمی با توجه به اندیشه‌های حضرت امام شد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم در ادامه متذکر شد: حفظ حریم و حرمت معلمان امری واجب از سوی همگان است و تشبیه معلمان به پدران جامعه در کنار انبیای الهی، معلمی را وظیفه‌ای بسیار خطیر و مهم می‌سازد.

این مسئول اضافه کرد: توجه به آرمان‌های امام راحل و سرمشق قرار دادن منویات رهبر معظم انقلاب از سوی آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم دنبال می‌شود.

رفیعی تبیین کرد: امروز آموزش و پرورش وظیفه خطیری برعهده دارد و باید به بهترین شکل ممکن اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) در بین دانش‌آموزان تبیین شود.

وی در پایان چنین توضیح داد: خردادماه برای همیشه تاریخ در انقلاب ماندگار خواهد شد؛ در اوایل این ماه شاهد پیروزی شکوهمند رزمندگان اسلام هستیم و در اواسط این ماه(پانزده خرداد) آغاز نهضت اسلامی و در 14 خرداد امام خمینی(ره) به دیار حق شتافتند.

    
استقرار 4 دهیاری در شهرستان رباط کریمخبرگزاری فارس: استقرار 4 دهیاری در شهرستان رباط کریم

فرماندار رباط کریم از استقرار چهار دهیاری در شهرستان رباط کریم خبر داد.

علی بیگی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غرب استان تهران از تأسیس چهار دهیاری در چهار روستا از توابع شهرستان رباط کریم خبر داد و اظهار کرد: استقرار دولت یازدهم، با شعار تدبیر و امید، بارقه‌هایی از پیشرفت و توسعه و رفع مشکلات در عرصه‌های مختلف را نمایان ساخت و با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید برای دستیابی به افزایش کارایی ناشی از تمرکززدایی، این دولت در نظر دارد اختیارات مدیران منطقه‌ای و محلی را افزایش دهد از این رو با تأسیس چهار دهیاری در روستاهای توابع شهرستان رباط کریم موافقت کرده است.

وی با اشاره به لزوم همکاری شوراهای اسلامی روستاها برای پیشبرد سریع‌تر کارها بیان کرد: امیدوارم هرچه سریع‌تر شوراهای اسلامی چهار روستای علی‌آباد، شهرستانک، یقه و حکیم‌آباد مقدمات کار را آماده کنند تا دهیاری در این چهار روستا بنا شود.

فرماندار رباط کریم با اشاره به لزوم رعایت عدالت اجتماعی تصریح کرد: عدالت جغرافیایی و توسعه متوازن منطقه‌ای مبتنی بر آمایش سرزمینی به عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های توسعه همه‌جانبه، مورد توجه ویژه دولت یازدهم است.

وی تصریح کرد: مردم رباط کریم دارای سابقه تاریخی 7 هزارساله و دارای فرهنگ غنی هستند و برخوردار از منابع انسانی، طبیعی، فرهنگی و ژئوپلیتیک بوده بنابراین شایسته زندگی باکیفیت بالاتری هستند.

بیگی به لزوم ارتقای فرهنگ مشارکت مردم در مسائل کشوری اشاره کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید، مشارکت مردم در همه عرصه‌ها، سرمایه اصلی دولت و تضمین‌کننده اعتدال است.

وی با اشاره به لزوم فعالیت بیشتر برای رفاه حال مردم شهرستان رباط کریم اظهار کرد: به‌عنوان نماینده عالی دولت تمام تلاش خود را انجام می‌دهم تا مردم فهیم و عزیز شهرستان رباط‌کریم در آسایش و آرامش زندگی کنند و توسعه و پیشرفت شهرستان سرعت بیشتری بگیرد.

فرماندار رباط کریم در پایان با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای استقرار این چهار دهیاری متذکر شد: با پیگیری‌ها و تلاش‌های انجام‌شده فرمانداری رباط کریم و موافقت وزیر کشور مجوز تأسیس این چهار دهیاری در چهار روستای شهرستان رباط کریم صادر شده است و به زودی این دهیاری‌ها تأسیس شده و استقرار خواهند یافت.

    

ستون اشکالات رایج در برخی از شهرداری ها

1-     در برخی شهرداری ها موازی کاری زیاد است . مثلاً معاونت فرهنگی ، سازمان فرهنگی و روابط عمومی این سه بخش در بسیاری موارد تداخل وظیفه ای دارند .

2-     مدیران شهرداری غیر قابل دسترس . در برخی از شهرهای متوسط و بزرگ ، مدیران ارشد شهری غیر قابل دسترس اند دفتر دارها و مسئولین دفتر آن ها دیوار بلندی بین ارباب رجوع ومدیران ایجاد کرده اند جمله معروف : " رئیس در جلسه هستند " شدیداً تکراری شده و به بیماری اکثر مدیران تبدیل گشته است هیچ کس پاسخ گو نیست همه جلسه اند .در یکی از معاونت های شهرداری تهران و در چند سازمان شهرداری تهران ، پس از تلاش یک ماهه نتوانستیم با آقای رئیس ملاقات کنیم . چند هفته ای ما را به مدیر دفتر ارجاع دادند و ایشان نیز زمانی که تماس گرفتیم یا جلسه داشتند یا مهمان داشتند بعد از کلی تلاش موفق شدیم تلفنی با ایشان صحبت کنیم و لطف کردند ما را به روابط عمومی پاس دادند و نهایتاً این پاس کاری ها منجر به یک ملاقات ساده نگردید . حالا چون ما بودیم و خیلی سماجت به خرج دادیم نتیجه این شد که لطف کنند چند کلمه ای بی حاصل با دفتردار مذاکره کنیم  وای به حال مردم عادی . البته این اشکال در اکثر مدیران ارشد شهرهای بزرگ وجود دارد مخصوصاً شهرداری تهران .

3-     سالانه هزینه های زیادی برای مکانیزاسیون اداری صرف می شود ولی چون برنامه ریزی ها کوتاه مدت است و مشاوران خوبی بکار گرفته نمی شود نتایج بسیار اندک است .

4-     ابتکارات در شهرداری ها بسیار کم است ، دلیل اصلی آن بها ندادن به فکرها و ایده های جدید است . تقریبا همه شهرداری ها دچار روزمرگی شده اند .

5-     غرور و تکبر برخی از شهرداران را فرا گرفته و با تصور اینکه خودشان همه چیز را می دانند و برتر هستند اشتباهات فاحشی می کنند .

6-      مکاتبات در برخی از شهرها بسیار کند و زمانبر است نامه ای خطاب به شخص شهردار بوده و به شهرداری تحویل داده  شده ، بعد از سه هفته هنوز به رؤیت شهردار نرسیده است .

7-     در تعدادی از شهرداری ها واحدی جهت راهنمایی شهروندان وجود ندارد و مردم عادی گاهاً سر در گم می مانند .

8-     آموزش در اغلب شهرداری ها بسیار مغفول مانده و پرسنل زیادی بصورت غیر حرفه ای کار می کنند . 

    
توجه به معماری ایرانی اسلامی نیاز امروز جامعه استخبرگزاری فارس: توجه به معماری ایرانی اسلامی نیاز امروز جامعه است

فرماندار شهرستان بهارستان بر لزوم توجه به سبک زندگی اسلامی، معماری کهن و ایرانی ـ اسلامی در احداث ساختمان‌ها تاکید کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، نشست مشترک فرماندار و اعضای کمیسیون‌های ماده 100 شهرداری شهرهای گلستان، نسیم‌شهر و صالحیه با فرماندار این شهرستان برگزار شد.

بیژن سلیمان‌پور هدف از برگزاری این نشست را بررسی ارتقای کارآمدی کمیسیون‌های ماده 100 به منظور تقویت رویکرد بازدارندگی و رفع آثار تخلفات ساختمانی و حذف نگاه درآمدی به این کمیسیون خواند.

وی با تأکید بر رعایت قانون، اصول و ضوابط شهرسازی و استحکام بنا در ساخت‌وسازها بر تأمین رفاه شهروندان و رعایت حقوق شهرداری‌ها اظهار کرد: ماده 100 قانون شهرداری‌ها ناظر بر بازدارندگی از تخلفات و مدیریت ساخت‌وسازها و رعایت اصول و ضوابط شهرسازی مندرج در طرح‌های توسعه شهری و طرح جامع و طرح تفصیلی است.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و ویژگی‌های خاص این شهرستان، بهارستان را شهرستانی مهاجرپذیر و پذیرای اقوام گوناگون دانست و افزود: همه باید نگران آثار و تبعات ناشی از ساخت‌وسازهای غیرمجاز باشیم و از تمام توان برای ساماندهی و مدیریت این بخش بهره ببریم.

سلیمان‌پور اظهار داشت: رسیدگی به مشکلات مردم سرلوحه دولت تدبیر و امید است و مجموعه اعضای کمیسیون ماده 100 شهرداری‌ها با رعایت قانون در جلوگیری از تخلفاتی مانند حذف پارکینگ یا تبدیل واحد‌های مسکونی به تجاری، تلاش خود را برای جلوگیری از معضلات اجتماعی، تأمین نیازها، فراهم کردن زیرساخت و خدمات مورد نیاز شهروندان قرار دهند.

فرماندار بهارستان بر لزوم توجه به سبک زندگی اسلامی، معماری کهن و ایرانی ـ اسلامی در احداث ساختمان‌ها تأکید و اظهار کرد: توجه به ساختارها و نیازهای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ورزشی هر شهر از مهم‌ترین وظایف معماران و مهندسان است که متأسفانه مورد غفلت قرار گرفته و باید برای تقویت کارکرد نظارتی در این حوزه تلاش و توجه بیشتری شود.

    
وظیفه شرعی ما استفاده بهینه از طبیعت استخبرگزاری فارس: وظیفه شرعی ما استفاده بهینه از طبیعت است

معاون امور عمرانی فرماندار رباط کریم گفت: با توجه به اهمیت دین مبین اسلام در خصوص طبیعت حفاظت از فضای سبز، وظیفه دینی و شرعی ما استفاده بهینه از طبیعت و جلوگیری از تخریب آن و همچنین گسترش فضاهای سبز است.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، جلسه ستاد فضای سبز شهرستان رباط کریم به ریاست معاون امور عمرانی فرماندار این شهرستان و حضور اعضا برگزار شد.

منصور سالکی در این جلسه با تأکید بر اهمیت طبیعت و حفاظت از فضای سبز، اظهار کرد: با توجه به اهمیت دین مبین اسلام در خصوص طبیعت حفاظت از فضای سبز، وظیفه دینی و شرعی ما استفاده بهینه از طبیعت و جلوگیری از تخریب آن و همچنین گسترش فضاهای سبز است.

وی افزود: گسترش فضای سبز می‌تواند این شهرستان را از بسیاری از آلودگی‌ها و مشکلات ناشی از آن ایمن نگه داشته و بر زیبایی شهر و نشاط شهروندان بیفزاید.

با توجه به نام‌گذاری سال 94 به عنوان سال ارتقای فضای سبز از سوی ستاد فضای سبز استانداری تهران، در این جلسه مقرر شد با آموزش نیروی انسانی تلاش بیشتری در توسعه و نگهداری فضای سبز صورت پذیرد.

همچنین مصوب شد از چاه‌های غیرقابل شرب و کانال محمدیه و شیوه‌های نوین در آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار گیرد.

در این جلسه با توجه به موقعیت جغرافیای شهرستان رباط کریم و همچنین وجود محورهای مواصلاتی و ورودی و خروجی این شهرستان موضوع نهال‌کاری و ایجاد فضای سبز مورد تأکید قرار گرفت.

    
مقر فرماندهی عملیات در الانبار در کنترل داعش/ ورود تروریست‌ها به بخش غربی الرمادی
خبرگزاری فارس: مقر فرماندهی عملیات در الانبار در کنترل داعش/ ورود تروریست‌ها به بخش غربی الرمادی

تروریست‌های از 4 محور به شهر الرمادی حمله کردند و منابع رسانه‌ای خبر دادند که کنترل مقر فرماندهی الانبار به دست داعش افتاده است.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، داعش از 4 محور بار دیگر به شهر الرمادی یورش برد تا نیروهای ارتش و عشایر را از این شهر عقب براند.

همچنین المیادین هم با اشاره به حمله گسترده تروریست ها خبر داد که داعش کنترل بخش غربی الرمادی را در اختیار گرفته است و ارتش تجهیزات خود را برای مقابله با شبه نظامیان به مناطق درگیری فرستاده است.

این درحالی است که روز گذشته نیروهای ارتش و عشایر توانستند داعش را از ساختمان مرکزی دولتی در الرمادی عقب برانند ولی امروز باردیگر تروریست‌ها به شهر الرمادی حمله بردند تا شکست روز گذشته را جبران کنند.

این حمله در شرایطی انجام شده که داعش از دو روز قبل با حمله به مرکز شهر الرمادی کنترل این ساختمان و دیگر مراکز حیاتی در شهر الرمادی را در اختیار گرفته و با برافراشتن پرچم‌های سیاه و اعلام خبر پیروزی خود از طریق بلندگوهای مساجد شهر، یکی از مهمترین پیروز‌های خود در طی 9 ماه گذشته را بدست آورد.

همزمان خبرگزاری فرانسه هم خبر داد که داعش کنترل مقر فرماندهی عملیات الانبار را در کنترل خود گرفته است.

از سوی دیگر خبرگزاری آسوشیتدپرس از قول تلویزیون دولتی عراق خبر داد که نخست وزیر این کشور از نیروهای ارتش خواسته تا مواضع خود را ترک نکنند.

شبکه العربیه مدعی شد که نیروهای ارتش عراق از شهر الرمادی استان الانبار عقب نشینی کرده است.
شبکه العربیه همچنین گزارش داد که درگیری‎ نیروهای امنیتی عراق و داعش در منطقه «الملعب» الرمادی ادامه دارد
تروریست‌ها درحالی شهر الرمادی را در کنترل گرفته‌اند که این بزرگترین پیروزی تروریست‌ها طی 9 ماه گذشته بوده و علاوه بر آن داعش توانسته کنترل فلوجه در 60 کیلومتری بغداد را هم در اختیار گرفته است.

    

آخرین پیامک دختری که دیروز در خوابگاه دانشگاه خودکشی کرد: پدر، مادر، خداحافظ! حلالم کنید

جامعه > حوادث - ایرنا نوشت:

دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی بامداد پنجشنبه در اتاق خود در خوابگاه دانشگاه، آخرین بار از گوشی همراه خود استفاده کرد و در پیامکی از خانواده خود خداحافظی و طلب حلالیت خواست.

این دانشجو که در ترم دوم رشته مهندسی آب دانشکده فناوری های کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی تحصیل می کرد ، پس از ارسال آخرین پیامک خود به خانواده اش از راه دور، چهار قرص برنج مصرف کرد و آرام آرام آماده خواب ابدی شد.

هنوز دوستان ، خانواده و مسوولان دانشگاه علت خودکشی این دانشجوی جوان را نمی دانند .

یک مقام مسئوول در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این دانشجو ساعت سه و سی و شش دقیقه بامداد پس از ارسال پیامکی به خانواده خود خودکشی کرده است.

وی افزود: متولیان خوابگاه در ساعت چهار و دو دقیقه بامداد از ماجرای خودکشی وی مطلع شده و بلافاصله وی را به بیمارستان امام خمینی اردبیل منتقل کرده اند.

او اظهار کرد: با وجود تلاش پرسنل بیمارستان و شستشوی معده این دانشجو، اجل به وی مهلت نداده و جوان دانشجو جان خود را از دست داد.

این دانشجو اهل شهرستان خلخال در جنوب استان اردبیل بوده است .

مقام های دانشگاه که از همان ابتدای حادثه پیگیر ماجرا بوده اند می گویند که موضوع را با دقت بررسی می کنند.

    
    

برخی بی اخلاقی های حرفه ای جامعه رسانه ای را تهدید می کند

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برخی بی اخلاقی های حرفه ای در خبرنگاری ابراز ناراحتی کرد و گفت: این موارد جامعه خبرنگاری و رسانه ای را تهدید می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز همایش خبرنگاران جنوب شرق استان تهران با حضور حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، برزین ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، حجت الاسلام حسن لزومی امام جمعه و مسئولان محلی شهرستان پاکدشت در کانون شهدای پاکدشت برگزار شد.

حسین انتظامی در این نشست با اشاره به اهمیت موضوع اخلاق حرفه ای در جامعه رسانه ای کشور اظهار داشت: متغیر بحرانی رسانه ای کشور در اخلاق حرفه ای خلاصه می شود به طوری که که اگرچه مشکلات فراوانی در این حوزه وجود دارد اما آنچه که اصلی ترین اولویت برای ما محسوب می شود، اخلاق حرفه ای است.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اخلاق در همه رشته ها وجود دارد و این موضوع نیز در صنف خبرنگاران مطرح است اما این سوال همواره باید مورد توجه قرار می گیرد که اخلاق حرفه ای در خبرنگاری چیست.

وی با برشمردن برخی مصادیق بی اخلاقی در حوزه رسانه ادامه داد: شاید اخلاق حرفه ای برای بسیاری از ما به صورت ملکه نشده و همین امر سبب می شود که برخی نگاه منفی به خدمات خبرنگاران در جامعه داشته باشند.

این مسئول اضافه کرد: متأسفانه برخی متوجه نیستند که وقتی اخلاق حرفه ای را رعایت نمی کنند، چه پیامدها و بازخوردهایی را به همراه خواهد داشت.

انتظامی عنوان کرد: نقل مطلب از جای دیگر بدون ذکر منبع،  ورود به حریم خصوصی افراد و توهین و تخریب از جمله مواردی است که جامعه خبرنگاری و رسانه ای را تهدید می کند به همین خاطر باید نسبت به آن توجه داشت.

وی بیان داشت: زمانی با کسی صحبت می کنیم و به او نمی گوییم که در حال گرفتن مصاحبه با او هستیم و بعد همان صحبت را پیاده سازی کرده و اعلام می کنیم که فایل صوتی وجود دارد این امر نیز برخلاف اخلاق حرفه ای در خبرنگاری است.

    
ال‌سعود با اعدام شیخ نمر گور خود را کنده استخبرگزاری فارس: آل‌سعود با اعدام شیخ نمر گور خود را کنده است

امام جمعه موقت رباط کریم گفت: اگر آل‌سعود حماقت کند و شیخ نمر را اعدام کند گور خود را کنده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین سعید جلالی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته رباط کریم که در مصلای این شهر و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد، با توجه به مبعث حضرت رسول اکرم (ص) اظهار کرد: ملل مسلمان بدانند که مبعث پیامبر اعظم (ص) برای وحدت بوده است و امروز اختلاف بلای جان مسلمانان شده است.

وی با اشاره به لزوم حفظ وحدت بین مسلمانان بیان کرد: یکی از پیام‌های جدی مبعث حضرت رسول (ص) وحدت است و امروز دشمنان اسلام تفرقه و اختلاف را در دستور کار خود قرار داده‌اند و تا حدودی نیز موفق بوده‌اند که بین امت اسلامی تفرقه ایجاد کنند.

جلالی با اشاره به تفرقه‌افکنی دشمنان اسلام بین مسلمانان تصریح کرد: برخی از سران کشورهای عربی و حکام خودخوانده عربی امروز نمی‌فهمند که دشمنان اسلام اتحاد و وحدت بین مسلمانان را بر نمی‌تابند و تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا در کشورهای اسلامی اختلاف بیندازند و با تفرقه حکومت کنند.

وی به منفعت‌طلبی رژیم آل‌سعود اشاره کرد و گفت: حکام آل‌سعود امروز فقط به فکر منافع و مصالح شخصی خود هستند و به وحدت و منافع دنیای اسلام کاری ندارند.

امام جمعه موقت رباط کریم در ادامه گفت: متأسفانه در سال‌های اخیر در برخی از کشورهای غربی افرادی که درک درستی از دین اسلام و شناختی در مورد شخصیت والای رسول اکرم (ص) ندارند با ساخت فیلم‌های غرض‌ورزانه و به تصویر کشیدن کاریکاتورهای از پیامبر اعظم (ص) نه تنها اسلام‌هراسی را ترویج می‌کنند بلکه نیت شوم خود را در جهت تفرقه به عینیت رسانده‌اند.

وی با اشاره به روز نکبت اظهار کرد: کشورهای شرقی و غربی که در تولد رژیم منحوس صهیونیستی نقش داشته‌اند تنها فلسطین را هدف قرار نداده‌اند بلکه کشورهای اسلامی و اتحاد ملل اسلامی را هدف قرار داده‌اند که آل‌سعود و برخی از حکام عربی این را درک نمی‌کنند و با کج‌فهمی خود به مقاصد شوم دشمن کمک می‌کنند.

جلالی تأکید کرد: این خیال و فکر غلطی است که رژیم نامشروع صهیونیستی فقط در فلسطین فعالیت دارد بلکه این رژیم نامشروع در بین تمام کشورهای اسلامی در حال نفاق و تفرقه‌اندازی است.

امام جمعه موقت رباط کریم تصریح کرد: از جمله موارد ننگینی که آل‌سعود در حال ارتکاب آن بوده بحث اعدام شیخ نمر است و حتی بحث صدور حکم اعدام برای این روحانی عزیز و مجاهد نشان از کج‌فهمی و ناپختگی حکام آل‌سعود دارد.

وی با انتقاد از مواضع دوپهلوی سازمان‌های مدعی حقوق بشر بیان کرد: مجامع بین‌المللی در مورد کوچک‌ترین وقایع در دنیا موضع‌گیری می‌کنند و بیانیه می‌دهند و حتی برخی مواقع شدت عمل به خرج می‌دهند اما چرا در مورد حمله احمقانه آل‌سعود به یمن سکوت کرده‌اند؟ چرا در مورد اعدام شیخ نمر که رهبر شیعیان عربستان است سکوت کرده‌اند و چرا مجامع بین‌المللی دوگانه با مسائل برخورد می‌کنند.

جلالی در پایان متذکر شد: آل‌سعود بداند اگر حماقت کند و دیوانگی به خرج دهد و بحث صدور حکم شیخ نمر را به اجرا در بیاورد و این روحانی عزیز را به شهادت برساند گور خود را خواهد کند.