X
تبلیغات
 

پیام نوروز، صلح، همزیستی و همدلی است/ تأکید بر برقراری روابطی بهتر و گسترده‌تر میان همسایگان حوزه نوروزخبرگزاری فارس: پیام نوروز، صلح، همزیستی و همدلی است/ تأکید بر برقراری روابطی بهتر و گسترده‌تر میان همسایگان حوزه نوروز

رییس‌جمهوری اسلامی ایران در پیام‌های جداگانه‌ای فرا رسیدن سال ۱۳۹۵ هجری شمسی و عید سعید نوروز را به سران کشورهای افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان، ترکیه، قزاقستان و ازبکستان تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در پیام‌های جداگانه خود خطاب به سران ۹ کشور منطقه که نوروز را جشن می‌گیرند، اظهارداشت: نوروز، عید اعتدال و کهن‌ترین سنت پویای تاریخ مشترک ما است؛ عیدی که غبار روزگار و گرد فراموشی بر دامان آن نمی‌نشیند و پیام آن، صلح، همزیستی و همدلی و بهترین هنگامه برای نشاندن درخت دوستی است.

رییس جمهوری، نوروز  را نماد آشتی و مهربانی با طبیعت دانست و تأکید کرد: آیین نوروز یادگار مدنیّتی رفیع در گستره تاریخ بشریت و میعادگاه فرهنگ‌ها و آیین‌ ملتی است که اعتدال بهاری را پاس می‌دارند.

روحانی افزوده است: آیین نوروز آیینی است که امروزه کشورهای ما، بسیار به آن و فرهنگ غنی برآمده از آن نیازمند هستند، تا با توجه به توافق تاریخی هسته‌ای میان ایران و کشورهای ۱+۵ و رفع تحریم‌ها و با امید به برقراری روابطی بهتر و گسترده‌تر میان همسایگان حوزه نوروز، علاوه بر دوستی و آشتی، شرایط نوینی را برای همزیستی مسالمت‌‌آمیز فراهم آورند.

رییس‌جمهوری در پایان پیام خود خطاب به سران کشورهای افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان، ترکیه، قزاقستان و ازبکستان، سالی مملو از برکت و شادکامی را برای مردم این کشورها آرزو کرده است.

    
آنچه خواهید دید تنها گوشه‌ای است از تصاویر فرزندانی که امسال نوروز را بدون حضور پدرشان برگزار خواهند کرد.

خبرگزاری فارس نوشت: از آغاز جنگ سوریه با گروه‌های تروریستی حدود شش سال می‌گذرد. در این سال‌ها رزمندگان زیادی از کشور های مختلف خود را برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) و مبارزه با طرفداران اسلام آمریکایی به این سرزمین رساندند.

بسیاری نیز در حین مبارزه به شهادت رسیدند که به شهدای مدافع حرم شناخته می‌شوند. آنچه خواهید دید تنها گوشه‌ای است از تصاویر فرزندان این سربازان اسلام که امسال نوروز را بدون حضور پدر برگزار خواهند کرد.

مردانی که برای دفاع از حرم به سوریه می‌روند یار و دیار و فرزندانشان را می‌گذارند و برای خدا وارد میدان می‌شوند و مردانه می‌جنگند.

شهید جواد محمدی در کنار فرزندش

فرزند شهید یار محمد مردانی

شهید مرتضی کریمی در کنار فرزندش

شهید علی اصغر شیردل در کنار فرزندش

 

فرزندان شهید جعفر هادی

شهید نادر حمید در کنار فرزندانش

شهید محمد علی اربابی در کنار فرزندانش

شهید عبدالله باقری در کنار فرزندانش

شهید حجت اسدی در کنار فرزندانش

قرزندان شهید بادپا در کنار حاج قاسم سلیمانی

شهید عبدالصالح زارع در کنار فرزندش

شهید مهدی علیدوست در کنار فرزندش

 

شهید مهدی حیدری

فرزند شهید حسن غفاری

فرزند شهید علی تمام زاده

شهید محمد حسین میردوستی در کنار فرزندش

شهید محسن فانوسی در کنار فرزندش

شهید محسن حیدری در کنار فرزندش

فرزند شهید علیرضا نوری

فرزند شهید محمدرضا علیخانی

شهید سراجی در کنار فرزندانش

فرزند شهید سجاد عفتی

شهید سجاد دهقان در کنار فرزندش

شهید روح الله عمادی در کنار فرزندش

شهید مهدی ثامنی در کنار فرزندش

شهید توفیقیان در کنار فرزندش

شهید پویا ایزدی در کنار فرزندش

شهید محمود بیضایی در کنار فرزندش

شهید امیر علی هیودی در کنار فرزندانش

شهید اینانلو در کنار فرزندش

فرزند شهید مصطفی شیخ الاسلامی

فرزند شهید فرامرزی

شهید علی یزدانی در کنار فرزندش

شهید علی کنعانی در کنار فرزندش

شهید علی سطان مرادی

فرزند شهید عبدالرحیم فیروزآبادی

فرزندان شهید علی اکبر عربی

فرزندان شهید عزت سلیمانی

فرزند شهید مهرداد قاجاری

فرزند شهید مسلم خیزاب

فرزند شهید محمد حسین محمد خانی

فرزند شهید شهریاری

فرزندان شهید سجاد طاهرنیا

 

شهید روح الله مهرابی

فرزند شهید روح الله صحرایی

 

شهید رضا دامرودی

فرزند شهید حمید اسدالهی

شهید احمد عطایی در کنار فرزندش

شهید محمد جهرمی استحکامی در کنار فرزندانش

فرزندان شهید سید عارف حسینی

فرزند شهید تقی ارغوانی

فرزند شهید محمد رحمانی

فرزند شهید جلیل خادمی در آغوش سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران

فرزندان شهید فیروز حمیدی

    

با وجود اینکه در اسلام برای انتخاب کارگزاران ملاک هایی درنظر گرفته شده، ممکن است فرد در این راه دچار لغزش شود. بنابراین، شناخت آسیب ها و راه های رفع آن ضروری است که به آنها می پردازیم.

مشارکت به معنای واقعی کلمه!

سیما وفایی

از مدرسه که برگشتم، دیدم داداشم دم در منتظرمه. با دیدنم خوشحال شد. گفت: یه خبر دارم برات تا حد انفجار. تو هم هستی البته بیشتر موبایلت. چند روزه بده ش به من، سر ماه پس ت می دم. با تمام هزینه ش. گفتم: حالا چه کاری هست.

گفت: عضو ستاد انتخاباتی شدم و باید برا آقای فلانی تبلیغ کنم. چند کیلو هم عکس و پوستر به من داد که من هم در این ثواب بزرگ! شریک باشم. تازه دعوتم کرد که عصر جلسه توجیهی برم.

از اینکه برادرم تا این حد احساس مسئولیت می کرد و علاقه مند به سرنوشت خود و کشورش بود، احساس غرور می کردم. درسته رأی اولی بود، ولی پشتکارش فوق العاده به نظر می رسید.

گردآوری نیروها و انسجام آنها، تعیین مکان برای چسباندن پوسترها و ... کمترین مسئولیتی بود که ستاد به عهدش گذاشته بود.

او حتی مامان رو وادار کرده بود ساندویچ الویه برا تمامی اعضای فعال ستاد تهیه کنه. چند شب تا صبح هماهنگی ها با موبایل من انجام می شد؛ البته برادرم بیرون ستاد و در خیابان ها و آنها داخل ستاد پشت میزهایشان. خلاصه روز رأی گیری رسید و برادرم برای اولین بار انگشتش آبی شد و سرفراز و پر غرور به خانه برگشت. از اینکه این همه در راه میهن جانفشانی کرده بود، خیلی به خودش می بالید.

ولی خسته بود؛ خیلی خسته. ما هم دم پرش نشدیم.

خوابید؛ 24 ساعت نه، 48 ساعت خوابید. فقط به زور برای نماز بیدارش می کردیم. بعد هم کارش به سِرم و دارو کشید.

بالاخره بعد از یک ماه و اندی حالش جا اومد. تو همون روزها بود که فیش مخابرات هم به دستم رسید. بیشتر از سیم کارتم هزینه مکالمه شده بود.

وقتی فیش رو نشونش دادم، بی خیال گفت: همه رو آقای فلانی پرداخت می کنه. او مستقیماً با کاندیدای مربوطه در ارتباطه.

فردای آن روز که با آقای فلانی صحبت کردم گفت: خواهرم! از برادرتان یاد بگیرید. ایشان برای اعتلای کشور فی سبیل الله تلاش کردند. این مبلغ هم که برای خانواده ی شما قابل دار نیست.

از حرفش بغضم گرفت. به قدری که حتی نتوانستم جواب خداحافظی اش را بدهم. ولی التیام بخش بغضم که به خاطرش سجده شکر بجا آوردم، رأی نیاوردن آقای فلانی بود.

    
پدیده
روز پایانی سال ۹۴ بهانه ای است که دوباره سری به اتفاقات امسال بزنیم و پدیده های سال را با هم مرور کنیم.

مجله مهر- عطیه همتی: سال پر اتفاق و پرحاشیه ۹۴ نیز به روزهای پایانی خود نزدیک شد. سالی که اتفاقات زیادی در درعرصه سیاسی، فرهنگی و ورزشی کشور رخ داد تا پدیده هایی از آن بیرون بیایند. اگر شما هم هوس کردید دفتر خاطرات سال ۹۴ را یک بار دیگر ورق بزنید با این گزارش پدیده های امسال را بشناسید.

۱۷۵ شهید غواص

کشف پیکر ۱۷۵ شهید غواص و ورود آنها به کشور در اردیبهشت ماه به یکباره در صدر اخبار کشور قرار گرفت. پیدا شدن پیکر ۱۷۵ شهید غواص با دستان بسته و زنده به گور شده آنقدر افکار عمومی را تحت تاثیر قرار داد که موج های مجازی زیادی در این باره به راه افتاد. به طوری که طرح های گرافیکی و پوسترهای زیادی در این باره ساخته شد و چهره های مختلف کشور در صفحات مجازی شان به این خبر واکنش نشان دادند. عبارت «پیامی آورده اند» بارها در رسانه ها به کار رفت و در نهایت این اتفاق با تشییع شهدا در پایتخت و بدرقه باشکوه مردم به اوج خود رسید به طوری که این مراسم تشییع ساعت ها به طول انجامید و تمامی خیابان های منتهی به میدان بهارستان و معراج شهدا واقع در خیابان بهشت کاملا مسدود شد.

شهدای مدافع حرم

با اوج گرفتن درگیری ها در منطقه، تعداد رزمندگان داوطلب ایرانی نیز برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) بیشتر شد تا تعداد شهدای مدافع حرم نیز افزایش پیدا کند. تصاویر شهدای مدافع حرم در یکسال اخیر زینت بخش بسیاری از کوچه ها و خیابان های کشور شده است و هر روز شاهد دلتنگی ها و بیقراری های کودکان خردسالشان در رسانه ها بوده ایم. حتی بارها شنیده ایم که نوزاد یک شهید تنها چند روز بعد از شهادت پدرش به دنیا آمده است. رشادت ها و فداکاری های مدافعان حریم اهل بیت (ع) که با سن شناسنامه هایشان هیچ تناسبی نداشت آنها را به یکی از پدیده های امسال تبدیل کرد.

تلگرام

شبکه اجتماعی روسی با شروع سال ۹۴ آرام آرام در تلفن همراه کاربران ایرانی سردرآورد. سرعت مناسب این نرم افزار و امکانات بیشتر آن نسبت به نمونه های مشابه باعث شد در سال ۹۴ گوی سبقت را از سایر رقبا بدزدد و کاربران را از وایبر و واتس آپ مجبور به اسباب کشی کند. بعد از جا باز کردن این شبکه میان کاربران ایرانی، ربات ها نیز سردر آوردند و بعد از حضور ربات ها کانال های یک طرفه به راه افتاد. کانال های تلگرامی توانستند در مدت کوتاهی کلی مخاطب جمع کنند و حتی تبدیل به شغل تازه ای برای اینترنت بازها شوند. به طوریکه درآمدهای چند میلیونی مدیران کانال ها سوژه رسانه ها شد. تلگرام امسال در کشور ما بارها در صدر اخبار گرفتن و فیلتر شدن و یا نشدن آن بارها در رسانه ها مطرح شد.

استنداپ کمدی

مسابقه جدید خندوانه ای در شبکه نسیم با عنوان بهترین «خنداننده برتر» موجی از هیجان به راه انداخت. قرار شد در این مسابقه ۱۶ کمدین یک برنامه ۱۵ دقیقه ای برای خنداندن تماشاچی ها اجرا کنند و در نهایت با رای مردم بهترین خنداننده به صورت حذفی بالا برود. این مسابقه پرهیجان نام کلمه « استنداپ کمدی» را که پیش از این کمتر میان مردم شایع بود حسابی بر سر زبان ها انداخت و هیجان رقابت ها به حدی بالا رفت که در دقایق پایانی بارها جای برنده و بازنده عوض شد. اما همزمانی این مسابقه با حادثه منا از هیجان آن به شدت کاست و باعث شد روز آخر و به دلیل کمبود دوکمدین به عنوان برنده اعلام شود. این استنداپ کمدی چند چهره جدید را نیز معرفی کرد که بعد از آن حسابی پرطرفدار شدند.

دابسمش

این نرم افزار پرطرفدار حسابی بین ایرانی ها محبوب شد تا روی دیالوگ ها و سکانس فیلم هایی که دوست دارند را برای شوخی و خنده بازسازی کنند. حالا صفحات اینستاگرام و کانال های تلگرامی زیادی دابسمش های منتخب مردمی را برای سرگرم کردن مخاطبانشان قرار داده اند.  دیالوگ های کلاه قرمزی، پایتخت و برخی ترانه ها از پرطرفدارترین دابسمش های ایرانی بودند.

برجام

برجام در سال ۹۴ یکی از پر استفاده ترین کلمات در رسانه ها شد. این کلمه که مخفف «برنامه جامع اقدامات مشترک» است اولین توافق هسته ای بعد از 13 سال مذاکره و کشمکش به دست آمد.  در سال ۹۴ مردم از اول سال تا آخر سال درگیر اجرایی شدن برجام و اثرگذاری برجام در زندگی خود بودند. روزنامه ها نیز بارها با این کلمه در تیترهای خود بازی کردند. این کلمه درحالی امسال بارها از سوی سران کشور استفاده شد که برخی آن را افتخار ملی و برخی آن را یکی از اشتباهات دولت می دانند.

زهرا نعمتی

بانوی ورزشکار ایرانی توانست در سال جدید برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران در رشته تیزاندازی علاوه بر کسب سهمیه پاراالمپیک، سهمیه المپیک را نیز کسب کند. این اتفاق نادر و بسیار خوشحال کننده باعث شد این بانوی ایرانی پرچمدار کاروان ورزشی ایران در المپیک ریو دوژانیرو برزیل در سال ۲۰۱۶ شود.

دید در شب

«دید در شب» با اجرای رضا رشیدپور امسال هر پنج شنبه در سایت آپارات قرار گرفت تا امسال جنجالی ترین برنامه گفتگو محور ایرانی به صورت اینترنتی پخش شود. مهمانان جنجالی و سوالات صریح و بی پرده آقای مجری از مهمانانش این برنامه تبدیل به یکی از پدیده های سال ۹۴ کرد. تاکنون، علی کفاشیان، محمداصفهانی، سحر قریشی، الهام چرخنده، شهرام جزایری، پوریا پورسرخ، سیروان خسروی، حمید رسایی، جعفر شجونی، شقایق دهقان و بهاره افشاری مهمانان این برنامه بوده اند.

سعید روستایی

سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر چند چهره جدید را به سینمای ایران معرفی کرد تا سینما به روزهای آینده خود امیدوارتر باشد. محمد همدانی کارگردان انیمیشن فهرست مقدس، محمدحسین مهدویان کارگردان فیلم ایستاده در غبار، سعید روستایی فیلمنامه نویس و کارگردان فیلم ابدویک روز از چهره هایی بودند که در جشنواره فجر توانست سیمرغ جشنواره را از آن خود کنند. اما سعید روستایی در حالی یکی از پدیده های سال ۹۴ است که توانسته با ساخته در اولین تجربه فیلم بلند خود ۹ سیمرغ برای فیلمش به ارمغان بیاورد. خود روستایی نیز به تنهایی توانست در بخش بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه و بهترین کارگردانی از نگاه نو سیمرغ کسب کند تا سال رویایی را برای خودش رقم بزند.

سریال شهرزاد

حسن فتحی امسال توانست با لیست بازیگران بلندبالایش در سریال شهرزاد سال خوبی را در شبکه نمایش خانگی سپری کند. این سریال که هر دوشنبه یک قسمت آن در سایت این مجموعه و مراکز فرهنگی منتشر می شود توانسته به ذائقه مخاطبان ایرانی بنشیند. این قدم روبه جلو و مثبت آقای فتحی با یک داستان عاشقانه و پرکشش می تواند گام بزرگی در پیشرفت شبکه نمایش خانگی باشد و بعد از این مخاطبان زیادی را به سمت خود بکشد.

تیم فوتسال بانوان ایران

در سالی که گذشت تیم فوتسال بانوان ایران سال پرحاشیه ای را گذراند. بعد از اختلاف نیلوفر اردلان و همسرش بر سر شرکت در این مسابقات و کشیدن شدن این اختلاف به رسانه ها،  تیم ملی فوتسال توانست در غیاب بازیکن توانمندش بعد از یک دوره نایب قهرمانی این بار برفراز قاره کهن بایستد. «فرشته کریمی» نیز توانست با درخشش در این دوره از رقابت ها بهترین بازیکن جام نام بگیرد تا نامش در میان ۱۰ بازیکن برتر جهان نیز قرار بگیرد. تیم ملی فوتسال بانوان این بار با قدم های استوارتری به سمت مسابقات جهانی خواهد رفت.

مسابقه تراکتورسازی تبریز و نفت تهران

چهاردهمین دور از مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در حالی به ایستگاه پایانی خود نزدیک شده بود که سه مدعی قهرمانی داشت. نفت و تراکتورسازی در حالی در تبریز به مصاف هم رفتند که هردو مدعی قهرمانی بودند. این بازی در نهایت با تساوی به پایان رسید.مدعی سوم قهرمانی یعنی سپاهان نیز در اصفهان توانست تیم فوتبال سایپا را شکست دهد و به قهرمانی لیگ برسد. اما تصاویر تلویزیونی در یک لحظه شادی هردو تیم تبریزی و اصفهانی را نشان دادند. حقیقت ماجرا به این شکل بود که مسئولین ورزشگاه تبریز برای کنترل هیجان و جلوگیری از آسیب دیدن ورزشگاه از سوی تماشاگران نتیجه بازی سپاهان را به اشتباه منتقل کردند تا تماشاگران با فکر قهرمانی و شادی بعد از آن از ورزشگاه خارج شوند. اما بعد از خارج شدن از ورزشگاه متوجه شدند که نتیجه به نوع دیگری رقم خورده است. تا این مسئله تبدیل به یکی از شگفت انگیز ترین شیوه های مدیریت در فوتبال ایران تبدیل شود.

جناب خان

عروسک جدیدی با صداپیشگی «علی بحرانی» که در خندوانه ۹۴ توانست کلی طرفدار پیدا کند. به طوریکه بسیاری از مهمانان این برنامه وجود این عروسک را شرط حضور قرار دادند. لهجه جنوبی و شیرین این عروسک همراه با آهنگ های بندری در طول برنامه فضای شادی را برای خندوانه رقم زد تا صفحه مجازی جناب خان چندصدهزار طرفدار پروپاقرص داشته باشد.

    
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرستان بهارستان از اتخاذ تدابیر و راهکارهای لازم برای رفع موانع شرکت‌های صنعتی، دامپروری و کشاورزی این شهرستان خبر داد.خبرگزاری فارس: اتخاذ تدابیر لازم برای رفع موانع شرکت‌های صنعتی بهارستان

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، چهارمین جلسه کارگروه توسعه کمیته صادرات غیرنفتی در سالن پیامبر اعظم (ص) فرمانداری شهرستان بهارستان برگزار شد.

سیف‌الله علامی در این جلسه اظهار کرد: هدف از برگزاری این جلسه اتخاذ تدابیر و راهکارهای لازم برای رفع موانع شرکت‌های صنعتی، دامپروری و کشاورزی شهرستان است.

وی افزود: دستور کار جلسه در خصوص شرکت‌های فعال در امر صادرات که با مشکلات دست‌ به‌ گریبان هستند، بود.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرستان بهارستان بیان کرد: در این جلسه مشکلات بخش صنایع کشاورزی در حوزه‌های زیست‌محیطی مورد بررسی قرار گرفت و مصوب شد این شرکت‌ها نسبت به اجرای کامل قوانین مکلف شوند.

وی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد دستگاه‌ها و ادارات شهرستان در راستای توسعه متوازن حرکت کرده و با دیگر بخش‌ها هماهنگی‌ لازم را به عمل آورند.

علامی در پایان متذکر شد: در این جلسه مسائل و مشکلات دو شرکت در حوزه محیط زیست و تأمین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم در راستای حل مشکلات آنها اتخاذ شد.

    

خبرگزاری فارس: جلسه مقابله با ساخت و سازهای غیر‌مجاز در بهارستان برگزار شد

معاون  فنی عمرانی فرماندار شهرستان بهارستان گفت: چهارمین جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر‌مجاز در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، فاضل نجفی اظهار کرد: چهارمین جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر‌مجاز در معاونت عمرانی فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

وی بیان کرد: این جلسه حول دو محور اصلی اولویت ساخت و ساز و تأکید بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در ایام تعطیلات نوروز است.

معاون فنی عمرانی فرماندار شهرستان بهارستان با تأکید بر این نکته که اولویت اصلی ستاد در مبحث ساخت و ساز، احداث و ساخت ابنیه و بناهای مقاوم بر پایه اصول فنی و مهندسی و شهرسازی است از ارگان‌ها و متولیان امر ساخت و ساز نظیر شهرداری‌ها و دهیاری خواست نسبت به تشکیل اکیپ‌های ویژه کنترل و نظارت در ایام نوروز برای جلوگیری از سوءاستفاده افراد سودجو برای ساخت و ساز غیرمجاز و غیرمقاوم اقدام لازم و موثر را به عمل آورند.

وی در پایان متذکر شد: همچنین از جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و مسکن و شهرسازی نیز خواسته شد مناطق بیرون از بافت شهری، زمین‌های کشاورزی و حاشیه جاده را به دقت رصد کنند تا در این ایام مشکلی از حیث تخلفات ساختمانی نباشند.

انتهای پیام/3164/ی

    
خبرگزاری فارس: فیلم‌های شبکه یک در نوروز/ «استرداد» و «مزارشریف» مهم‌ترین آثار ایرانی

در ایام نوروز 14 فیلم سینمایی متنوع از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، فیلم‌های سینمایی روز سرنوشت، پاییزی که گذشت،مردان آفتاب، گمیجی،مزارشریف، آقای هلمز،پلوگا(فیل ماهی) از 29 اسفند تا 6 فروردین ساعت 16 از این شبکه پخش می شود.
فیلم های افشاگر، کلاهبرداران، سرقت بزرگ 1و2، روشنایی حقیقی، استرداد و پاییز نیز از 7 تا 13 فروردین 95 در ساعت ذکر شده تقدیم بینندگان شبکه یک خواهد شد.
اما خلاصه ای از فیلم های معرفی شده از این قرار است.
داستان روز سرنوشت به کارگردانی محمود ناظری از این قرار است: الهه صبوری در عسلویه مشغول به کار است. به خاطر تغییر وضعیت شغلی مجبور است که خانواده اش را برای ادامه زندگی به عسلویه بیاورد. پس از آمدن همسر و فرزندش اتفاقاتی می افتد که مسیر زندگی و کار او را با چالش مواجه میکند. او بین موقعیت های سختی قرار میگیرد که باید دست به انتخاب بزرگی بزند.
خلاصه فیلم سینمایی پاییزی که گذشت به کارگردانی سیامک کاشف آذر، داستان این فیلم درباره مردی است که پس از سالها به خانه پدری اش در یکی از شهرهای مرزی برمی گردد تا زمین زراعی پدرش را احیا کند، اما در اثر برخورد با مین عمل نکرده ای از دوران جنگ، مجروح و زمینگیر می شود. در این میان پسر نوجوان او که با اکراه همراهش بوده و مخالف مسیر زندگی پدرش می باشد، مجبور می شود تا راه او را ادامه بدهد.
فیلم سینمایی مردان آفتاب به کارگردانی داریوش غذبانی، از این قرار است: جمشید و محمد دو جوان  تک تیرنداز در جبهه غرب هستند که در پرورشگاه بزرگ شده اند اما هیبچ یک از رزمندگان از این موضوع خبر ندارد. جمشید و محمد که برای یک ماموریت به دل کوه رفته اند در دام عراقیها گیر می افتند. پیرمرد زنده دلی معروف به بابا آنها را از مخمصه نجات می دهد. یک تیرانداز عراقی که به آن منطقه آمده امان همه را می برد و فرمانده ها را عاصی می کند. جمشید، محمد و بابا برای از پا در آوردن تک تیرانداز عراقی به ماموریت اعزام می شوند در حالی که این دو جوان اعتقادی به توانایی های بابا برای این ماموریت ندارند. کم کم شگرد های خاص بابا در تعقیب و شکار که یادگار دوران محیط بانی است نمایان می شود و در انتها محمد به دست تیر انداز عراقی شهید می شود.
داستان گمیجی به کارگردانی مجید اسماعیل پارسا، در ارومیه می گذرد،  پدر حسن بعد از خشک شدن دریاچه ارومیه ناپدید شده و خانواده حسن قصد دارند اموال خودشان از جمله کشتی را بفروشند و به بوشهر نقل مکان کنند. حسن هنوز منتظر پدرش است وقصد دارد کشتی را تا زمان برگشت پدرش بازسازی کند. خانواده ای که از جنوب به آن منطقه آمده اند فرزندی به نام ناجی دارند. ناجی در روند بازسازی کشتی به حسن کمک می کند.
فیلم سینمایی مزار شریف به کارگردانی عبدالحسین برزیده، ماجرای حمله طالبان به کنسولگری ایران است که طی آن 8 دیپلمات ایرانی  در تاریخ 17 مرداد 1377 در شهر مزار شریف کشته می شوند و یک نفر زنده می ماند.مدد شاهسون تنها بازمانده این حادثه است که جان سالم به در می برد و راهی سفری 15 کیلومتری با پای پیاده می‎شود.
خلاصه داستان فیلم سینمایی آقای هلمز  به کارگردانی بیل کاندان، آقای هلمز کارآگاه معروف جنایی در اواخر عمر به بیماری آلزایمر دچار می شود. او با یافتن مدارکی متوجه می شود که نتوانسته به یکی از مراجعین قدیمی خود کمک کند و درنتیجه با عث مرگ او شده است. این ماجرا او را بشدت متحول کرده و باعث می شود بیشتر به دیگران کمک نماید.
فیلم سینمایی پلوگا(فیل ماهی)، به کارگردانی مهدی جعفری نیز داستان ، پسر بچه ای است که  در شمال کشور قصد دارد به پدر صیادش که در اوضاع سخت وکساد صیادی به سر می برد کمک کند. او موفق به صید یک فیل ماهی می شود که نظر صیادان منطقه را جلب می کند.صیادان در رقابت با یکدیگر پیشنهاد خرید با قیمت بالایی به پسر بچه می دهند اما او در نهایت تصمیم می گیرد با درخواست سازمان محیط زیست همراه شود و فیل ماهی را به آنها تحویل دهد.
فیلم سینمایی افشاگر به کارگردانی وینسنت گارنگ، داستان دنی روبر یک خبرنگار است که  شروع به نگارش کتابی به نام افشا می کند. در این کتاب او از باند گسترده و پرنفوذ پولشویی در فرانسه و اروپا پرده برمی دارد. با انتشار کتابش بانکها و سیاستمداران زیادی از او شکایت کرده و کتابش را تهمت و افترای بی دلیل و مدرک می خوانند. او که کتابش را بر اساس شواهد شاهدان مخفی نوشته است در دادگاه محکوم شده و مجبور به پرداخت جریمه های سنگین نقدی می شود.
فیلم سینمایی کلاهبرداران به کارگردانی کیم هونگ سیون، نیز داستان جی هیوک سارقی است که در بازکردن گاوصندوق مهارت دارد. رییس چو که گاوصندقی را از گمرک دزدیده است از او می خواهد که گاوصندوق را باز کند. جی هیوک که در پی انتقام از اوست با همکاری پلیس نقشه ای حساب شده را پیاده کرده و رییس چو را به دام می اندازد.
فیلم سینمایی سرقت بزرگ 1و 2 به کارگردانی جولیان جارولد- جیمز استرانگ، درباره یک گروه سارق حرفه ای به قطاری حامل پولهای نقد در انگلیس دستبرد می زنند و 2 میلیون دلار را به سرقت می برند. پلیس پس از 3 سال تحقیق و تفحص عاقبت همه سارقان را می یابد.
روشنایی حقیقی به کارگردانی مجید سروینی،داستانی شیرین دارد و از این قرار است:  دو برادر به نامهای کمال و رحیم سال‌هاست که با هم اختلاف دارند، اما فرزندان آنها برای برگزاری یک مسابقه قرآنی، دوستی صمیمی با هم برقرار می‌کنند که همین دوستی باعث ماجراهای بین این دو برادر می‌شود.
فیلم سینمایی استرداد به کارگردانی علی غفاری،  به موضوع غرامت جنگی می‌پردازد که قرار بود توسط انگلستان، امریکا و شوروی برای جنگ جهانی دوم به ایران داده شود و مربوط به مقطع زمانی 1332 است. این فیلم یک درام تاریخی درباره وقایع جنگ جهانی دوم و مسائلی است که پای نیروهای متحدین و متفقین را به ایران باز کرد و در آن به ماجرای پرداخت غرامت به ایران اشاره می شود.
پاییز به کارگردانی مهدی بوستان پرور که به مناسبت روز طبیعت پخش می شود درباره، صمد جنگل بان وظیفه شناسی است که در زندگی شخصی خود دچار مشکلاتی می شود که او را با فراز و نشیبی همراه می کند اما او حاضر نیست وجدان خود را فدای احساسش کند.
انتهای پیام/

    
۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ امشب خبرگزاری فارس: خاموشی یک‌ساعته نمادهای شهری و لامپ‌های اضافی منازل از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ امشب

نمادهای شهری و لامپ‌های اضافی منازل از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ امشب به پاس احترام به زمین، خاموش می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت که در آخرین شنبه ماه مارس هر سال برگزار می‌شود و خانواده‌ها و کسب و کار با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیر ضروری خود به مدت یک ساعت، آن را یادآوری می‌کنند.

امروز نیز همزمان با 172 کشور، از ساعت 20:30 تا 21:30، برق‌ نمادهای شهری و لامپ‌های اضافی منازل خاموش می‌شود.

گلمکانی مدیرعامل ستاد محیط زیست شهرداری تهران در این خصوص گفته است: در سال حدود 8 هزار و 760 ساعت داریم که بنا به احترام و حفاظت از زمین یک ساعت خاموشی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه‌ متاسفانه هر لامپ 100 وات موجب تولید 76 گرم co2 خواهد شد، افزود: در کشور 130 میلیون مشترک برق داریم که همین موجب گرمایش زمین و انتشار گازهای آلاینده می‌شود.

وی از شهرروندان خواست با خاموش کردن لامپ‌های اضافی در این حرکت نمادین همانند سایر کشورهای دنیا در این موضوع همکاری کنند چرا که این حرکت موجب کاهش آلودگی‌های زیست محیطی خواهد شد.

    
خبرگزاری فارس: حفظ شأن و منزلت فرهنگیان ضروری است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 شهرستان بهارستان گفت: حفظ شأن و منزلت فرهنگیان و خانواده آنها ضروری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 شهرستان بهارستان صبح امروز به همراه شورای معاونین این اداره از محل اسکان موقت نوروزی فرهنگیان در این ناحیه آموزشی بازدید کرد.

در این بازدید حسینعلی بنار، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن عید نوروز و تشکر از عوامل اجرایی ستاد اسکان موقت فرهنگیان در آموزش و پرورش ناحیه 2 بهارستان از عملکرد مطلوب این ستاد در ساماندهی و اسکان فرهنگیان ابراز رضایت کرد.

وی در ادامه حفظ شأن و منزلت فرهنگیان و خانواده آنها را ضروری و لازم دانست و اظهار کرد: ما از حداکثر توان خود برای آسودگی و به آرامش رسیدن فرهنگیان در تمام زمینه‌ها استفاده می‌کنیم.

وی در پایان متذکر شد: آدرس ستاد اسکان موقت فرهنگیان شهرستان بهارستان، شهرک فجر (کلمه)، خیابان حاج همت، خیابان دانش، دبیرستان مبین اندیشه است.

    

خبرگزاری فارس: بزرگ‌ترین عامل ایجاد علاقه به کتاب‌خوانی در دسترس بودن آن استرئیس شورای اسلامی شهر نصیرشهر بزرگ‌ترین عامل ایجاد علاقه به کتاب و کتاب‌خوانی را در دسترس بودن کتاب برای خواننده دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری نصیرشهر، اکبر نصیری با اشاره به اهمیت کتاب و مطالعه اظهار کرد: جامعه ما به‌ واسطه سوابق علمی و دینی دستورات مؤکدی در خصوص مطالعه و توجه به فرهنگ نوشتاری دارد به همین جهت لازم است بیش از پیش این مقوله را در برنامه‌ریزی‌ها و تعیین سبک و سیاق زندگی مد‌نظر قرار دهیم.

وی با تأکید بر اهمیت نقش نهادهای مختلف همچون خانواده، مدارس و جامعه در ایجاد علاقه‌مندی و نهادینه‌کردن فرهنگ مطالعه بیان کرد: گرایش به کتاب‌خوانی و استفاده از آموخته‌‌های دیگران مانند هر کار دیگری نیاز به انگیزه و شوق درونی فرد دارد و بی‌شک این اتفاق به‌طور ناگهانی و فوری ایجاد نمی‌شود بلکه کاری است که نیاز به مداومت، صبر، حوصله، تمرکز و دقت دارد تا احساس نیاز نباشد، انعکاس و پاسخی صورت نخواهد گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر نصیرشهر بزرگ‌ترین عامل ایجاد علاقه به کتاب و کتاب‌خوانی را در دسترس بودن کتاب برای خواننده معرفی کرد و گفت: برای کسی که پیوسته به کتاب‌های خوب و مناسب دسترسی داشته باشد همواره این فرصت فراهم است که به یکی از بزرگ‌ترین گذرگاه‌های فکری و تفریحی راه پیدا کند.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد رفتارهای مناسب در سن کودکی تصریح کرد: طبق تحقیقاتی که همه‌ ساله در خصوص رفتارهای اجتماعی انجام و منتشر می‌شود می‌توان دانست کودکانی که از سال‌های خردسالی با قصه‌های شبانه و کتاب‌های داستان کودکانه سرگرم می‌شدند و کودکانی که در محیط خانه خود شاهد مطالعه والدین هستند در بزرگ‌سالی با جدیت، پشتکار و علاقه‌مندی نهادینه‌شده‌ای به مطالعه گرایش پیدا می‌کنند و کتاب را به‌عنوان دوست لحظات مختلف خود برمی‌گزینند.

نصیری خانواده و پس‌ از آن کانون مدرسه را مهم‌ترین نهاد برای ایجاد عادات مؤثر فرهنگی دانست و ابراز کرد: آشنایی و انس فرد با کتاب و کتاب‌خوانی مانند بسیاری عادات دیگر از خانواده آغاز می‌شود در نتیجه خانواده می‌تواند اثری عمیق بر عادت‌های فرد و فرهنگ‌سازی مطالعه داشته باشد. همچنین نقش مدرسه در این میان با دارا بودن گروه همسالان، کتابخانه‌های مناسب، کتابداران آشنا به روش‌ها و فنون مطالعه بسیار حائز اهمیت است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با همکاری تمام نهادها و سازمان‌های متولی فعالیت‌های فرهنگی توجه به کتاب و فرهنگ مطالعه رو‌ز به‌ روز در جامعه ما گسترده‌تر شده و شاهد ثمرات این اتفاق باشیم.

    
خبرگزاری فارس: خدمات مطلوبی به مسافران نوروزی رباط کریم ارائه می‌شود

رئیس خدمات سفر نوروزی شهرستان رباط کریم گفت: با برنامه‌ریزی مناسب در بین دستگاه‌ها، خدمات مطلوبی در اختیار مسافران نوروزی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، علی بیگی صبح امروز در بازدید از ستاد سفرهای نوروزی شهرستان رباط کریم اظهار کرد: با برنامه‌ریزی مناسب در بین دستگاه‌ها، خدمات مطلوبی در اختیار مسافران نوروزی قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: بر اساس دستورالعمل مصوبه هیئت دولت، فرمانداران به عنوان مسئولان ستاد تسهیلات دائمی سفر شهرستان‌ها معرفی شده‌اند که بر اساس آن وظیفه به‌کارگیری تدابیر لازم برای هماهنگی هر چه بیشتر ارگان‌های خدمات‌رسان در این ایام را بر عهده دارند.

رئیس خدمات سفر نوروزی شهرستان رباط کریم ادامه داد: به این منظور با برگزاری جلسات متعدد و تشکیل کمیته‌های مقرر و مصوب، سعی خواهد شد خدماتی مطلوب‌تر از گذشته را در اختیار هم‌میهنان عزیز قرار دهیم.

وی در پایان با اشاره به تشکیل 9 کمیته مرتبط با ستاد اجرائی خدمات سفر نوروزی شهرستان، آغاز به‌کار رسمی فعالیت این ستاد را از روز 27 اسفند ماه سال جاری اعلام کرد و متذکر شد: امیدواریم با تلاش شبانه‌روزی تمامی دست‌اندرکاران و به‌کارگیری تجربه اندوخته‌شده در سنوات اخیر نسبت به ارتقای سطح کیفی خدمات و به دنبال آن گسترش حس رضایتمندی در بین مسافران گام‌های مؤثر و مفیدی برداشته شود.

    
خبرگزاری فارس: ممنوعیت هرگونه ساخت و ساز طی ایام نوروز در رباط کریم

معاون شهرسازی و معماری شهردار رباط کریم از ممنوعیت هرگونه ساخت و ساز در ایام نوروز در رباط کریم خبر داد و گفت: در صورت بروز هرگونه تخلف، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

رضا بهادر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غرب استان تهران از ممنوعیت هرگونه ساخت و ساز در ایام نوروز در رباط کریم خبر داد و اظهار کرد: در صورت بروز هرگونه تخلف، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی بیان کرد: به منظور جلوگیری از هرگونه تخلف و ساخت و ساز غیرمجاز در سطح شهر در ایام نوروز با توجه به کمبود نهادهای نظارتی و همچنین عدم صدور مجوز در این ایام این تصمیم را وضع و اعمال خواهد شد.

وی بیان کرد: برای رفاه حال همشهریان تمامی فعالیت‌های ساختمانی اعم از عملیات تخریب، گودبرداری و ساخت و ساز از تاریخ 28 اسفند ماه جاری تا 14 فروردین ماه 95 در سطح شهر رباط کریم ممنوع است.

وی در پایان متذکر شد: شهرداری رباط کریم به منظور جلوگیری از برهم خوردن منظر شهری و همچنین حاکمیت نظم و جلوگیری از اخلال در معابر این تصمیم را اتخاذ کرده است.

    

شهردار نصیرشهر گفت: واژه شهروند به فردی اطلاق می‌شود که به شهر حس تعلق دارد و این تعلق در بازه زمانی خاصی نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری نصیرشهر، مهدی محمودپور در حاشیه مراسم خانه‌تکانی شهر اظهار کرد: واژه شهروند به فردی اطلاق می‌شود که به شهر حس تعلق دارد و این تعلق در بازه زمانی خاصی نیست، بلکه در تمامی زمان‌ها نسبت به شهر دلسوز است و آن را مثل خانه خود می‌داند.

وی با اشاره به اینکه حس تعلق شهروندان انسجام و وفاق و همدلی را در شهر ایجاد می‌کند، افزود: حس تعلق شهروندان باعث می‌شوند که شهر را مثل خانه خود بدانند و نسبت به آن مسئولیت‌پذیر باشند.

شهردار نصیرشهر با بیان اینکه بهترین راه اداره شهر درگیر‌ کردن شهروندان در امور است، تصریح کرد: بر این اساس هدف اصلی شهرداری فراهم کردن زمینه مشارکت شهروندان در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی و ورزشی است.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی‌ که شهروندان در اداره شهر مشارکت داشته باشند، هر شهروند یک شهردار خواهد شد و نصیرشهر گام‌های پیشرفت و آبادانی را سریع‌تر طی خواهد کرد.

محمودپور در پایان متذکر شد: افتخار می‌کنم که شهردار چنین مردمی هستم که نسبت به شهر خود حساس هستند و به همین دلیل است که شاهد توسعه و پیشرفت در زمینه‌های مختلف از جمله عمرانی، فرهنگی، ورزشی و ... هستیم.