X
تبلیغات
 

خبرگزاری فارس: فرودگاه «تلعفر» عراق آزاد شد

فرودگاه «تلعفر» در استان «نینوا» سرانجام از کنترل تکفیری‌های داعش خارج و آزاد شد.به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای مبارزه با تروریسم عراق طی یک عملیات ویژه کنترل فرودگاه «تلعفر» در استان نینوا را به دست گرفتند.

پایگاه خبری عراقی «السومریه نیوز» در خبری فوری نوشت که نیروهای مبارزه با تروریسم طی عملیات «هلی بُرن» کنترل فرودگاه تلعفر را در استان «نینوا» به دست گرفتند.

هلی برن، یکی از شاخه ها و شیوه های عملیات متحرک هوایی است که عبارتست از جابجایی و ترابری نیروهای رزمی از طریق هوا بوسیله بالگرد  و پیاده کردن آنها در منطقه مورد نظر جهت انجام مأموریت ویژه.

روز گذشته اخبار زیادی از پیشروی‌های ارتش عراق و پیشمرگه در این استان منتشر شد.

فرماندهی عملیات غرب موصل گفته بود که نیروهای امنیتی عراق توانسته‌اند خسارت های سنگینی بر نیروهای داعش در تلعفر وارد کنند.

    
تهران - همزمان با ۲۸ صفر سالروز رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع)، شهرستان های استان تهران غرق در ماتم و عزاست.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با ۲۸ صفر سالروز رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع)، شهرستانهای استان تهران غرق در ماتم و عزاست و هیئات مذهبی و عزاداران اهل بیت عصمت و طهارت با به راه انداختن دسته جات عزادارای در سوگ دو بزرگ مرد تاریخ به سر و سینه زدند.

جمعی از مردم شهرستان های استان تهران با برپایی ایستگاه های صلواتی و توزیع، چای، خرما و شیر از عزاداران نبوی و حسنی پذیرایی و سهمی در برگزاری باشکوه این مراسم داشتند.

عزاداری مردم استان تهران در هوای بارانی

همچنین برخی هیئات مذهبی پیش از ظهر امروز با به راه انداختن دسته جات عزادارای در سوگ شهادت امام حسن مجتبی(ع) و نبی مکرم اسلام به خیابان ها آمده و نسبت به تعظیم شعائر اسلامی با تمام توان اقدام کردند.

حضور نوجوانان و کودکان در دسته جات عزادارای با زنجیر و سربند از دیگر نکات برجسته این مراسمها بود که به همراه بزرگسالان خود با پوشیدن پیراهن های مشکی در سوگ رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع) به عزاداری پرداختند.

بر اساس گزارش خبرنگار مهر، اکثر شهرستان های استان تهران هوای بارانی دارد اما مردم با وجود سرمای هوا و بارندگی خود را به مساجد، حسینیه ها و تکایا رسانده و هر چه باشکوهتر در مراسم رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع) شرکت کردند.

برگزاری زیارت از راه دور پیامبر در مساجد استان تهران

نقطه اوج این مراسم ها در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد که مردم عزادار شهرری و برخی نقاط اطراف تهران خود را به قبله تهران رسانده و مراسم سوگواری و عزاداری را در این حرم واحب التعظیم برگزار کردند.

در شهرستان پیشوا نیز امامزاده جعفر(ع) این شهرستان به عنوان امامزاده شاخص استان تهران مملو از عزاداران و سوگواران بود که برای عرض ادب به پیشگاه امام عصر خود را از روستاها و مناطق مختلف به این امامزاده واجب التعظیم رسانده بودند.

همچنین زیارت از راه دور پیامبر گرامی اسلام نیز در مساجد، حسینیه ها و اماکن متبرکه برگزار شد و مردم ارادتمند به اهل بیت عصمت و طهارت آروز کردند که بقیع از چنگال وهابیت خارج شود.

بر اساس گزارش های دریافتی در شهرستان های استان تهران نظیر ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، ری، پردیس، شهریار، ملارد، قدس، رباط کریم، اسلامشهر، بهارستان، پرند مراسم رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع) با شکوه خاصی برگزار شد.

    

روش رسول‌خدا(ص) با همنشینان چگونه بود/ شمه‌ای از سیره رحمة للعالمین

حضرت رسول(ص) اوقات خویش در منزل را سه قسمت مى‏ کرد: قسمتى براى عبادت خداوند، قسمتى براى خانواده و قسمتى ‏براى خود اما قسمت خودش را باز میان خود و مردم قسمت مى ‏کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، امام حسین(ع) فرمود: از پدرم از وضع و چگونگی رفتار رسول الله(ص) در داخل منزل پرسیدم، فرمود: به منزل رفتنش به اختیار خود بود و چون به منزل مى ‏رفت اوقات خویش را سه قسمت مى ‏کرد: قسمتى براى عبادت خداوند، قسمتى براى خانواده و قسمتى ‏براى خود. اما قسمت خودش را باز میان خود و مردم قسمت مى ‏کرد و پس از فراغت از کارِ خواص به کارهاى عموم مى‏ پرداخت و چیزى از آن وقت را براى‏ خود باقى نمى ‏نهاد و از جمله روش آن حضرت در رابطه با امت این بود که اهل ‏فضل را به عنایت خود ویژه مى ‏داشت و هر کس را به مقدار فضیلتى که در دین‏ داشت احترام مى ‏کرد.

رخى یک حاجت، برخى دو حاجت و برخى چندین حاجت ‏داشتند و حضرت به رسیدگى آنها مى ‏پرداخت و آنان را سرگرم اصلاح کار خودشان ‏و مردم مى ‏کرد، از کار و بارشان مى ‏پرسید و آنچه را لازم بود به آنان خبر مى ‏داد و مى ‏فرمود: «باید حاضران به غایبان برسانند و حاجت کسانى را که به من دسترسى ‏ندارند به من برسانید، زیرا هر که حاجت کسانى را که دسترسى به سلطان ندارند به ‏گوش سلطان برساند خداوند قدم هاى او را در روز قیامت ثابت و استوار سازد.» در مجلس آن حضرت جز این گونه مطالب گفته نمى ‏شد و از کسى غیر آن را نمى ‏پذیرفت. آنان براى درک فیض و طلب علم خدمت حضرتش شرفیاب مى ‏شدند و بى‏‌آنکه چیزى فراگیرند پراکنده نمى‏‌شدند و چون از آن مجلس بازمى‏ گشتند خود رهنمایانى بودند.

حضرت در روایتی می فرمایند: از پدرم امیرمؤمنان(ع) از رفتار رسول خدا(ص) در خارج از منزل پرسیدم، فرمود: رسول خدا(ص) زبان خود را از سخنان غیر لازم ‏باز مى ‏داشت. با مردم انس مى‏ گرفت و آنان را از خود رمیده نمى ‏ساخت. بزرگ هر قومى را گرامى مى ‏داشت و او را بر آنان مى ‏گماشت. از یاران خود سراغ مى‏‌گرفت و از مردم از آنچه در میان آنان ‏مى‏‌گذشت پرسش مى‏ نمود. هر کار نیکى را تحسین و تقویت مى‏ کرد و هر کار زشتى‏ را تقبیح مى ‏کرد و خوار مى‏ شمرد. در کارها میانه‌رو بود و افراط و تفریط نداشت. از مردم غافل نمى ‏شد مبادا آنان غفلت ورزند و به انحراف گرایند. درباره حق نه ‏کوتاهى داشت و نه از آن تجاوز مى‏ کرد. اطرافیان آن حضرت نیکان مردم بودند و برترین آنان در نظر او کسانى بودند که نسبت به مسلمانان خیرخواه و دلسوزتر بودند و بزرگ ترین آنان کسانى بودند که با برادران دینى خود بهتر همدردى و همکارى داشته باشند.

امام حسین(ع) فرمود: از پدرم از وضع مجلس پیامبر(ص) پرسیدم، فرمود: آن ‏حضرت در هیچ مجلسى نمى ‏نشست و بر نمى ‏خاست مگر به یاد خدا. در مجالس ‏جاى مخصوصى براى خود انتخاب نمى‏ کرد و از این کار نیز نهى مى ‏نمود. هر گاه به ‏گروهى مى‏ پیوست هر جا که خالى بود مى ‏نشست و دیگران را نیز دستور مى ‏داد که ‏چنین کنند. حق هر یک از اهل مجلس را ادا مى‏ کرد و کسى از آنان نمى ‏پنداشت که ‏دیگرى نزد آن حضرت از او گرامى ‏تر است. با هر کس مى‏ نشست به قدرى صبر مى ‏کرد تا خود آن شخص برخیزد و برود. هر کس از او حاجتى مى‏ خواست ‏باز نمى ‏گشت مگر آنکه یا به حاجت خود رسیده بود یا به بیان خوشى از آن حضرت‏ دلخوش گشته بود.

خوى نیکش شامل همه بود به حدى که مردم او را پدرى مهربان ‏مى ‏دانستند و همه در حق، نزد او برابر بودند. مجلس او مجلس حلم و حیا و صداقت ‏و امانت بود. در آن آوازها بلند نمى‏ شد و عرض و آبروى کسى نمى ‏ریخت و اگر از کسى لغزشى سر مى ‏زد جاى دیگر بازگو نمى‏ شد. اهل مجلس با یکدگر عادلانه رفتار مى ‏کردند و بر اساس تقوا با هم رفاقت و دوستى مى‏ نمودند. با یکدگر فروتن بودند، مهتران را احترام مى‏ کردند و با کهتران مهربان بودند و نیازمندان را بر خود مقدم‏ مى ‏داشتند و از غریبان نگهدارى مى‏ کردند.

حضرت می فرمایند گفتم: روش رسول خدا(ص) با همنشینان چگونه بود؟ فرمود: همیشه خوشرو و خوش ‏خلق و نرم‌خو بود. خشن و درشت‏خو و پرخنده و سبک‌سر و بدزبان و عیب‌جو و چاپلوس نبود. از آنچه به آن میل و رغبت نداشت غفلت مى ‏ورزید. طورى‏ بود که آرزومندان از او مأیوس و نومید نمى ‏شدند. خود را از سه چیز به سختى دور مى ‏داشت: «جدال و کشمکش، پر حرفى و ذکر مطالب بى ‏فایده». نسبت به مردم نیز از سه چیز پرهیز داشت: «کسى را نکوهش و سرزنش نمى ‏کرد. لغزشهاى کسى را جستجو نمى ‏نمود و عیب کسى را پى نمى ‏گرفت». سخن نمى‏ گفت مگر در جایى که امید ثواب در آن مى‏ داشت. هنگام سخن ‏گفتن چنان اهل مجلس را جذب مى‏‌کرد که همه سر به زیر افکنده، گویى پرنده بر سرشان نشسته، آرام و بى‏ حرکت مى‏ ماندند و چون ساکت مى ‏شد آنان سخن ‏می ‏گفتند و نزد آن حضرت بر سر سخنى نزاع نمى‏ کردند. هر که سخن مى ‏گفت همه ‏ساکت به سخنانش گوش مى‏‌دادند تا سخنش پایان یابد و در محضر حضرتش به‏ نوبت سخن مى‏ گفتند.

از چیزى که اهل مجلس مى‏ خندیدند، مى ‏خندید و از آنچه ‏آنان تعجب مى ‏کردند تعجب مى‏ کرد. بر بى ‏ادبى غریبان در خواسته‏ ها و گفتارشان ‏صبر مى ‏کرد تا جایى که اصحاب در صدد جلب اشخاص مزاحم برمى‏ آمدند. مى‏ فرمود: چون حاجت‌مندى را دیدید او را کمک کنید. مدح و ثناى کسى را نمى ‏پذیرفت مگر از کسى که بخواهد تشکر نماید. سخن کسى را نمى ‏برید مگر آنکه ‏از حد مى ‏گذشت که در آن صورت با نهى او یا برخاستن، سخن او را قطع مى‏ کرد.

امام حسین(ع) فرمود: سپس از سکوت رسول خدا(ص) پرسیدم، پدرم فرمود: سکوت آن حضرت بر چهار پایه استوار بود: حلم، حذر، تقدیر و تفکر. سکوتش در تقدیر و اندازه‏ گیرى در این بود که همه مردم را به یک چشم ببیند و به گفتار همه ‏یکسان گوش دهد و سکوتش در تفکر آن بود که در چیزهاى فناپذیر و فناناپذیر اندیشه مى‏ کرد و سکوتش در حلم آن بود که حلم و صبر را با هم داشت، به طورى ‏که چیزى او را به خشم نمى ‏آورد و از کوره به در نمى ‏برد و سکوتش در حذر در چهار مورد بود: به کارهاى نیک مى ‏پرداخت تا دیگران نیز از او پیروى کنند. کارهاى زشت را ترک مى ‏کرد تا دیگران نیز از آن بپرهیزند. کوشش خود را به کار مى‏ برد تا براى اصلاح امت خود نظرى درست ارائه دهد و به آنچه خیر دنیا و آخرت در آن بود اقدام مى ‏نمود.

    
خبرگزاری فارس: تلاش برای نیازمندان و وفاداری به نظام ویژگی بارز مرحوم غیوری بودتلاش برای نیازمندان و وفاداری به نظام ویژگی بارز مرحوم غیوری بود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت عالم پرهیزکار و خدمتگزار مرحوم حجةالاسلام والمسلمین حاج سیدعلی غیوری را تسلیت گفتند.

گزارش تصويري مرتبط
-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام رهبر انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

رحلت عالم پرهیزکار و خدمتگزار مرحوم حجةالاسلام والمسلمین آقای حاج سیدعلی غیوری رحمة الله علیه را به خاندان و بازماندگان مکرّم ایشان و به ارادتمندان و علاقمندان این روحانی خدوم و مردمی و انقلابی و به روحانیت معظم تهران تسلیت عرض می‌کنم. عمر بابرکت این عالم روحانی یکسره به خدمت و تلاش برای مردم بویژه ضعفا و نیازمندان و درماندگان سپری شد. وفاداری به انقلاب و نظام اسلامی و کوشش بی‌دریغ در خدمت به آن نیز دیگر ویژگی بارز این سیّد بزرگوار بود و در این راه فرزند برومند خود را هم تقدیم دفاع مقدس کرد. در مسئولیت‌های گوناگون، با همه‌ وجود به اسلام و انقلاب و کشور خدمت کرد و زندگی را با نیکنامی به سر آورد، عاش سعیداً و مات سعیداً.

از خداوند متعال رحمت و مغفرت و علو درجات را برای ایشان مسألت می‌کنم.

سیّدعلی خامنه‌ای

29 آذرماه

    

  امکان امداد رسانی در شهر گلستان امکانپذیر نخواهد شد

شهردار گلستان از پایان احداث سوله بحران به مساحت 1400 متر مربع واقع در پارک شورا خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی شهرداری گلستان؛ مهندس نعمت زاده شهردار گلستان گفت: هزينه اجراي اين پروژه 1میلیارد و 600  تومان برآورد شده است که در حال حاضر با پيشرفت فيزيکي 80درصدي همراه است.

شهردار پر تلاش شهر گلستان با اشاره به اينکه مساحت سالن 1064متر مربع و زیر بنای اداری آن 336 است، اظهار داشت: هدف از اجراي اين پروژه مقابله با بحران‌هاي احتمالي و جمع‌آوري تجهيزات لازم در اين سوله است.

وی ادامه داد: این سوله برای پیشگیری از بروز بحران و مواقع اضطراری ساخته شده و در دو قسمت ورزشی برای برگزاری کلاس‌های ورزشی قسمت اداری برای مدیریت بحران، زلزله و حوادث غیرمترقبه می باشد.

 شهردار افزود: اين پروژه در حال حاضر در مرحله اجراي کف سازی سالن و اتمام سالن اداری بوده و پيش‌بيني مي‌شود تا پايان سال به بهره‌برداري برسد.

ایشان اقدامات فعلی را ناکافی ارزیابی کرد و تصریح کرد: شهر گلستان باید با داشتن چندین سوله بحران آمادگی کامل برای اجرای هر گونه مانور یا مقابله با وقایع طبیعی را داشته باشد.

وی در مورد آخرین اقدامات انجام شده برای مواقع اضطراری و زلزله شهر گلستان گفت: در زمان وقوع زلزله در شهر گلستان، هیچ راهکاری جزء آموزش شهروندان برای نجات خود و مقاوم سازی ساختمانها نداریم

ایشان با اشاره به این که اکثر ساختمانها، جزء بافت فرسوده است خاطر نشان نمود: با تخریب ساختمانها تمامی مسیرها بسته می شود و با این کوچه های تنگ و خیابانهای باریک شهر گلستان دیگر هیچ راه عبور و مرور برای خودروهای امدادی وجود نخواهد داشت.  

وی در پایان اظهار کرد: امید است با احداث این سوله‌ بتوانیم برای جلوگیری از بروز مواقع بحرانی تسریع بخشیم.

    

5 واحد صنعتی آلاینده در بهارستان پلمب شد

استان تهران- رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان از پلمپ چهار واحد ریختگری و یک واحد آبکاری آلاینده در این شهرستان خبر داد .

به گزارش خبرگزاری مهر، عزیزمیکائیلی حمزه قاسم اظهار داشت: در راستای عملیات پایش و برخورد با صنایع آلاینده مستقر در حوزه استحفاظی شهرستان چهار واحد ریختگری و یک واحد آبکاری آلاینده توسط کارشناسان این اداره پلمب شد.

وی گفت: این واحدهای آلاینده که در نواحی صنعتی قلعه میر مستقر هستند، به اتهام ایجاد آلودگی و تهدید علیه بهداشت عمومی پلمب شدند، همچنین برای دو واحد ریختگری و یک واحد آبکاری آلاینده دیگر نیز اخطاریه زیست محیطی صادر و ابلاغ شد.

    
خبرگزاری فارس: رفع مشکلات صنایع باید مهم‌ترین اولویت دولت باشدعضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط فعلی رفع مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی باید مهم‌ترین اولویت دولت باشد.
 

ابراهیم نکو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار داشت: طی سال‌های گذشته به دلایل مختلف از جمله عدم توجه به بهسازی و توسعه زیرساخت‌های اقتصادی و همچنین مشکلات ناشی از تحریم‌ها و نواقص مدیریتی، اقتصاد کشور با معضلاتی روبه‌رو شد.

وی تصریح کرد: در این میان بیشترین آسیب را کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی دیده و بسیاری از آنها نتوانستند از عهده رفع مشکلات ایجاد شده برآیند.

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی افزود: برای دستیابی به توسعه پایدار اقتصادی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها، بها دادن به تولید داخلی است و به طور قطع کشوری که در حوزه تولیدات بومی موفقیتی نداشته باشد، نمی‌تواند به توسعه دست یابد.

نکو بیان داشت: بنابراین یکی از اولویت‌های اصلی دولت در شرایط فعلی باید رفع مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی باشد و با رفع این مشکلات می‌توانیم چشم‌انداز خوبی از نظر توسعه اقتصادی و صنعتی داشته باشیم.

وی با اشاره به فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی متعدد در شهرستان رباط‌کریم گفت: در این شهرستان شهرک‌های صنعتی بزرگی وجود دارد که شرایط فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی موفقی را فراهم کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه تعدادی از آنها به دلیل برخی بی‌توجهی‌ها که از گذشته احساس می‌شد، حتی تا معرض تعطیلی پیش رفتند.

نکو اظهار داشت: اگر به مشکلات و موانعی که در راه کار این صنایع وجود دارد، رسیدگی نشود، به طور قطع برای تداوم فعالیت خود با موانع‌ بزرگ‌تر و بیشتری روبه‌رو می‌شوند که این وضعیت به اقتصاد منطقه آسیب جدی وارد می‌کند.

وی گفت: البته اینکه ما فقط از دولت انتظار داشته باشیم که بیاید و مشکلات ما را برطرف کند، انتظار زیادی است، چرا که دولت نیز با مشکلات و محدودیت‌هایی روبه‌رو بوده و نمی‌تواند تمام مسائل را به تنهایی برطرف کند.

وی در پایان تصریح کرد: بنابراین باید بخش‌های دیگر به ویژه فعالان خصوصی نیز وارد میدان شده و برای رفع معضلات موجود تلاش بیشتری داشته باشند.

    
پژوهش بستر دستیابی به توسعه است

رباط کریم - ایران اُنا: فرماندار شهرستان رباط کریم تاکید کرد: نقش پژوهش در توسعه همه‌جانبه پایدار، آنچنان برجسته و انکارناپذیر است که به جرات مي توان از آن به عنوان عامل محرک توسعه و ضامن پيشرفت در همه حوزه‌ها اعم از فرهنگ، اقتصاد و سیاست ياد كرد.

فرماندار شهرستان رباط کریم گفت : پژوهش بستري براي رشد و شكوفايي استعدادها ، ميداني براي بروز خلاقيت ها و مسيري مطمئن براي دستيابي به توسعه و خودكفايي علمي است.

به گزارش ایران اُنا از روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم ، بیزن سلیمان پور با تبریک هفته پژوهش و فناوری اظهار داشت :توسعه همه جانبه میهن اسلامی و نیز تحقق چشم انداز 20 ساله در سایه توجه ویژه به علم، دانش و پژوهش اخلاق مدار میسر خواهد بود.

وی افزود : نقش پژوهش در توسعه همه‌جانبه پایدار، آنچنان برجسته و انکارناپذیر است که به جرات مي توان از آن به عنوان عامل محرک توسعه و ضامن پيشرفت در همه حوزه‌ها اعم از فرهنگ، اقتصاد و سیاست ياد كرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان رباط کریم تصریح کرد : امروزه همه کشورهای جهان برای دست یافتن به اهداف و آرمانها، پیشرفت و توسعه، اختراع و ابتکار و روشهای بهینه زندگی، تنها از پژوهش و جستجو سود می ‌جویند و در کشورهاي توسعه يافته اين مهم يک سرمايه گذاري استراتژیک محسوب و در مجامع علمي، بالاترين اولويت به پرورش استعدادها و تربيت دانشجويان و محققيني علاقمند به امر پژوهش اختصاص داده مي شود.

سلیمان پور با بیان اینکه تاریخ پژوهش در كشور ما داراي سابقه اي طولاني و درخشان است گفت : در سال هاي اخير و با حمايت هاي بي شائبه مقام معظم رهبري از موضوع تحقيق و جنبش توليد علم در كشورو توجه ویژه دولت تدبیر و امید به این حوزه ، علاوه بر تحرك و شتاب چرخه توليد علم و فناوري، موجب شده تا پژوهش به جايگاه خود نزديك شود اما با وجود اين هنوز تا رسيدن به وضعيت ايده آل كه همانا انجام پژوهش هاي متناسب با نياز بخش هاي مختلف جامعه و نيز امكان تجاري سازي و كاربردي شدن يافته هاي پژوهشي، فاصله زيادي وجود دارد.

فرماندار رباط کریم خاطرنشان کرد : هفته پژوهش، فرصتی مناسب برای توجه به مقوله مهم تحقيق و پژوهش و فرصتي مغتنم برای شناسایی و طرح مسائل، مشکلات و چالشهای پیش روی حوزه پژوهش و بازنگری در مجموعه اقدامات و برنامه ها ي ترويجي و ارتقاء اين حوزه است.

    
جایزه شهرداری پرند به مشتریان خوش حساب

پرند - ایران اُنا: جهت تسریع و خدمت رسانی به شهروندان فهیم پرند و انجام پروژه های عمرانی و نیز تشویق شهروندان به دریافت پروانه ساختمانی و پرداخت عوارض، مدیریت جدید شهرداری تصمیم به اعمال ۲۰ درصد جایزه خوش حسابی در صورتحساب مؤدیان از تاریخ ۲۰ آذرماه امسال به مدت ۳۰ روز کاری گرفت.

شهرداری پرند در راستای جهت تشویق و ترغیب شهروندان نسبت به پرداخت نقدی عوارض و همچنین با استناد به مصوبه شورای اسلامی شهرٰ پرند، شهرداری در نظر دارد به شهروندانی که عوارض و معوقات خود را نقدی پرداخت نمایند ۲۰٪ تخفیف اختصاص دهد.

به گزارش ایران اُنا از روابط عمومی شهرداری پرند: علیرضا فاتحی نیا سرپرست شهرداری پرند ضمن اعلام این خبر اظهار داشت : جهت تسریع و خدمت رسانی به شهروندان فهیم پرند و انجام پروژه های عمرانی و نیز تشویق شهروندان به دریافت پروانه ساختمانی و پرداخت عوارض، مدیریت جدید شهرداری تصمیم به اعمال ۲۰ درصد جایزه خوش حسابی در صورتحساب مؤدیان از تاریخ ۲۰ آذرماه امسال به مدت ۳۰ روز کاری گرفت.

سرپرست شهرداری پرند تصریح کرد: به شهروندان و مؤدیانی که در این مدت نسبت به پرداخت نقدی عوارض متعلقه خود اقدام و با شهرداری تسویه حساب کامل نمایند، این جایزه خوش حسابی تعلق می گیرد.

    
پاسخ جدی و نرم شیعه به رفتارهای افراطی

بهارستان - ایران اُنا: دکتر سعید ناجی فرماندار بهارستان در نهمین جلسه شورای اداری شهرستان، همایش عظیم شیعیان در کربلا را نشان دهنده عشق به امام حسین(ع)، پیوند شیعیان و پاسخی جدی و نرم به رفتارهای خشونت آمیز و افراطی خواند.

به گزارش ایران اُنا از بهارستان، نهمین جلسه شوراي اداري شهرستان بهارستان به رياست دکتر سعيد ناجي فرماندار و با حضور ائمه جمعه شهرهاي گلستان و نسيم‌شهر، نماینده مردم شهرستان های بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی و اعضاي شورای اداری در محل سالن جلسات فرمانداري تشکيل شد.

دکتر ناجی با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم پیاده روی عزاداران اربعین حسینی در شهرهای گلستان، نسیم شهر و صالحیه و تقدیر از همراهی مسئولین و هیئات مذهبی شهرستان بویژه ائمه جمعه گلستان و نسیم شهر و شهرداران تابعه، همایش اربعین سید و سالار شهیدان در کربلا را باعث افتخار شیعه و به عنوان پدیده جدیدی خواند که نشانگر بسیاری از زیبایی ها و فضیلت ها بود و این اتفاق مهم و همایش عظیم شیعیان در ابعاد مختلف می تواند مورد ارزیابی و مطالعه قرار گیرد.

وی همایش اربعین در کربلا را نشان دهنده عشق به امام حسین و پیوند شیعیان خواند و افزود: این همایش در روند حیات سیاسی شیعه تأثیرگذار بوده و پاسخی جدی و نرم به رفتارهای خشونت آمیز وافراطی، نشان دهنده چهره معنوی اسلام و شیعه به جهان بود که نقشی دیگر از ظرفیت های نهضت عاشورا را به دنیا ارائه کرد.

گزارش از خبرنگار ایران اُنا: ذبیح ا... اصغری

    

نقد منصفانه منجربه توسعه و یکی از عوامل پیشرفت و آبادانی محسوب میشود 

رئیس شورای اسلامی نسیم شهر در سخنان پیش گفت : شما نمازگزاران عزیز و ولایتمدار صاحبان اندیشه اید و در اداره شهر و تحولات شهری نقش آفرینید .

به گزارش خبرنگار مهر ابراهیم ابراهیمی ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی و سیاسی این هفته در جمع نماز گزاران ، ضمن تشکر از زحمات بی شائبه  تمامی مسئولین شهرستان بهارستان و امام جمعه بخش بوستان – نسیم شهر  اظهار داشت :  مسئولین افتخار می کنند که خدمتگذار مردم هستند و باید استانه تحمل خود را در مقابل نقد پذیری بالا ببرند چرا که  نقد منصفانه منجربه توسعه و یکی از عوامل پیشرفت و آبادانی محسوب میشود .

ابراهیمی در ادامه سخنان خود افزود : تغییراتی در روند مدیریت شهری اتفاق افتاده و دلیل آن به جهت اداره بهتر شهر و خدمت رسانی مطلوب در جهت تامین آسایش شهروندان گرامی می باشد .

ابراهیمی  ضمن تقدیر از زحمات شهردار سابق نسیم شهر اذعان داشت :شورای اسلامی شهر با جدیت و با دقت مشکلات شهر را رصد می کند و از سرپرست جدید شهرداری انتظار داریم خدمت صادقانه ، آموزش  و ساماندهی نیروهای شهرداری و منابع اداری ، شایسته سالاری و تخصص گرایی ، نظارت  صحیح بر نحوه ساخت و ساز های شهری طبق  ضوابط و مقررات ، رفع معضلات ترافیکی شهر  و رفع سد معبر بمنظور سهولت در تردد شهروندان و... را در سرلوحه برنامه ها و طرحهای عمرانی و خدماتی و ...  شهری قرار دهند .

رئیس شورای اسلامی  نسیم شهر درخاتمه گفت : شورای اسلامی شهر اقدام به تشکیل اتاق فکر نموده واز صاحبان قلم و اندیشه ، نخبگان و دلسوزان شهر دعوت میشود تا با حضور در جلسات اتاق فکر  ، شورای اسلامی را در ارائه خدمت رسانی بهینه و رفع مشکلات شهر و تامین آسایش و رفاه شهروندان یاری نمایند تا انشاء الله شاهد رشد و شکوفایی و توسعه آبادانی  بهتر نسیم شهر باشیم

    

نقدی بر ناکارآمدی روشهای شاه عباسی در مقابله با آسیب های اجتماعی چون بی خانمانی.

جایگاه سازمان بهزیستی به عنوان مهمترین مرجع شناسایی و مدیریت و حل مسائل اجتماعی امروز بر کسی پوشیده نیست و بی دلیل نیست که کمتر فیلم و سریال اجتماعی را در تلویزیون می توان مشاهده کرد که بی یادی از بهزیستی در پلان یا سکانس از آن عبور کند. این اتفاق بی شک محصول تلاش هزاران سرباز خاموش اجتماعی است که در سطح نظریه پرداز, کارشناس با مدیر و مددکار و روانشناس در این سازمان اولین خط رویارویی با آسیب های اجتماعی را شکل داده اند.

چراغی که تلاشگران بهزیستی از دهه هفتاد افروختند, اکنون فانوس دریایی است که اولین پناهگاه قربانیان آسیب های اجتماعی است.

جمله ای مربوط به زرتشت است که من در برابر تاریکی شمشیر نمی کشم چراغ می افروزم و بهزیستی از دهه هفتاد و با دانش روز به فرهنگ سازی در خصوص شناسایی تشخیص و مدیریت حل مسئله اجتماعی پرداخت شده است.

اطلاعات دقیق, روش علمی و صداقت مبنای موقعیت در هر مدل درمان و ارتقاء سلامت اجتماعی است. اما آنچه متأسفانه در برنامه زیر پوست شهر خبر 20:30 یکشنبه بینندگان شبکه 2 شاهد آن بودند نه علمی بود نه اخلاقی و نه مفید.

علمی نبود زیرا با مسائل اجتماعی نمی توان فردی و قیصری روبروی شد با شاپوی شاه عباسی بر سر کشیدن چاره مسائل بی خانمانی نسبت استناد به این روش به مشابه دلاکی است که به صرف کیسه حجامت رویای درمان سرطان را دارد.

یک مدل اقتصادی علمی که درصدی از تورم را مهار کند و از بی خانمانی یک میلیون نفر پیشگیری        می کند بسیار سودمند تر از تأمین مسکن از طریق صدقه گیری برای بی پناهی است که چند ماه بدلیل نبود اشتغال و نداشتن منابع فردی و بین فردی مجدداً کارتن خواب می شود.

اخلاقی نیست زیرا، بی مسکن ها در مقابل دوربین قرار می گیرند در برابر آنچه بدست می آورند کرامت انسانی خود را از دست می دهند و در نهایت مفید نیست.

آیا سازمانی که متولی مسائل اجتماعی است آمار دقیقی از بی خانمان ها ندارد؟

اطلاعاتی از منابع سازمانی که خود مدیر آن است ندارد؟

که لازم است به شیوه شاه عباسی کلاه بر سر و خوانندگان پاپ هدفون در گوش به کشف بی پناهان و بی خانمان ها بپردازند؟

دوربینی که توسط یک خبرنگار بدون هماهنگی و اطلاع قبلی مدیران پرده از مسائل اجتماعی بر می دارد نمادی از امر به معروف و نهی از منکر است اما رفتن کنترل شده یک مدیر کشوری در خیابان جدا از آنکه باعث می شود, سیل مددجویانی که بحران مسکن دارند به ادارات هجوم  آورند و خانه وعده شده مدیر سازمان را طلب کنند. متأسفانه شبه عوام فریبی یا ریاکاری را تقویت می کند.

دکتر هاشمی عزیز که جزء محدود مدیرانی است  که هم بر سر سفره نفت دولت دهم  مدیر بوده است و هم کلید دار دولت تدبیر و امید است خوب است در این مجال با قلمی و قدمی از بی خانمان شدن با        خانمان های مسکن مهر که مددجویان سازمان بهزیستی هستند ولی به دلیل عدم توانایی پرداخت اقساط مسکن خود هم اکنون در حال از دست دادن سر پناه خود می باشند پیشگیری نمایند.