X
تبلیغات
 

سرنوشت مرموز مادر و دختر 10 ساله در رباط کریم
پرند پرس، یک‌سال از سرنوشت پر ابهام این مادر و دختر می‌گذرد و پلیس با وجود تجسس‌های گسترده‌ای به‌بن‌بست رسیده است.
به گزارش پرند پرس، به نقل از ایران، روز ۲۵ شهریور ماه سال گذشته زن جوان و دختر ۱۰ ساله‌اش برای میهمانی خانه‌شان را ترک کردند تا به خانه مادربزرگ در رباط‌کریم بروند.
مادر که تازه از بستر بیماری بلند شده بود دخترانش به خانه‌اش آمدند و تصمیم گرفتند چند روزی در خانه مادر بمانند و کارهای وی را انجام دهند. «مریم کبیری» ۳۵ ساله و دخترش «عسل معبودی» که ۱۰ سال دارد دو روز را در خانه مادربزرگ گذراندند تا اینکه ساعت چهار بعدازظهر ۲۷ شهریورماه زنگ تلفن مریم به صدا درآمد و همسرش خواست به خانه بازگردند. همین تماس تلفنی کافی بود تا مریم و دخترش با هم به سمت خانه‌شان حرکت کنند.
ساعت دو ظهر فردای آن روز «کیومرث» که فکر می‌کرد خانواده‌اش هنوز در خانه مادر زنش هستند به آنجا رفت و زمانی‌که وارد خانه شد شنید که زن و بچه‌اش روز گذشته بعد‌از تماس تلفنی وی به‌خانه بازگشته‌اند در حالی که مریم و عسل کوچولو هیچ‌گاه به‌خانه نرفته بودند.
بدین ترتیب سناریوی مرموز ناپدید شدن مادر و دختر به پلیس مخابره شد و بازپرس شعبه دوم دادسرای رباط‌کریم دستور داد تیم ویژه‌ای از مأموران پلیس آگاهی برای رازگشایی از سرنوشت این دو گمشده وارد عمل شوند. کارآگاهان ابتدا به پزشکی قانونی رفتند و پس از اینکه به سرنخی از مادر و دختر جوان در بین اجساد ناشناس دست نیافتند در گام بعدی به بررسی در بیمارستان‌ها، زندان‌ها و بهزیستی پرداخته و به هیچ سرنخی نرسیدند.
تحقیقات پلیسی در همان مراحل ابتدایی به بن‌بست خورد و کارآگاهان در گام بعدی خانواده «مریم» و همسرش را تحت بازجویی قرار دارند. در این مرحله مشخص شد که مریم و دخترش با کسی اختلاف نداشته و کسی اطلاع ندارد این مادر و دختر چه سرنوشتی دارند! خواهر «مریم» در این خصوص گفت: مادرم بیمار بود به همین‌خاطر مریم و دخترش نیز به خانه مادرم آمدند و با هم در آنجا بودیم که دو روز بعد شوهرخواهرم زنگ زد و خواست آن‌ها به خانه برگردند.
وی افزود: خواهرم ساعت چهار بعداز ظهر بود که رفت و در حالی که ما فکر می‌کردیم «مریم» در خانه‌اش است، دامادمان به‌خانه مادرم آمد و ادعا کرد از زن و بچه‌اش بی‌خبر است. خواهر جوان ادامه داد: به همه جا سرزدیم و به هرکس که فکر می‌کردیم زنگ زدیم اما بی‌نتیجه بود و با گذشت یک سال هنوز ناپدید شدن خواهرم باور کردنی نیست.
وی گفت: خواهرم در شرایط سختی زندگی می‌کرد اما هیچ‌وقت درباره رفتن صحبت نکرد و حتی اگر خودش نیز رفته باشد به‌خاطر وابستگی‌ای که به مادرمان دارد حتماً زنگ می‌زد و با هم صحبت می‌کردند و حتی خانواده «کیومرث» نیز ابتدا فکر می‌کردند خواهرم به‌خاطر اختلافی که با همسرش داشته در کنار مادرم زندگی می‌کند که با حضورشان در خانه‌مان فهمیدند دروغی در کار نیست و خواهرم و عسل گم شده‌اند.
بنابر این گزارش، با گذشت یک‌سال از تحقیقات پلیسی برای ردیابی این مادر و دختر و در حالی که پلیس خود را در برابر گره‌های کور می‌دید بازپرس شعبه دوم دادسرای رباط‌کریم خواستار انتشار عکس مریم و عسل روزنامه شد تا کسانی که سرنخی از سرنوشت آن‌ها دارند با شماره ۵۶۷۲۰۳۳۳ پلیس آگاهی رباط‌کریم تماس بگیرند یا به دادسرای رباط‌کریم مراجعه کنند

    
دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی است
شهردار گلستان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، در بیانیه ای اعلام داشت: دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی است و باید همواره به نسل‌های جدید معرفی شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری گلستان؛ همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس مهندس نعمت زاده شهردار گلستان در بیانیه‌ای اعلام داشت: دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی است و باید همواره به نسل‌های جدید معرفی شود چرا که شجاعت، غیرت و ولایت‌مداری موجود در دفاع مقدس سبب افتخار ملت بزرگ ایران بوده و خواهد بود.
شهردار گلستان در این بیانیه ضمن دعوت از مردم مومن و ولایی شهر گلستان برای شرکت هرچه باشکوه‌تر در مراسمات گرامیداشت هفته دفاع مقدس آورده است: هشت سال دفاع مقدس جنگ ایران با رژیم بعث عراق نبود، بلکه جنگ تمامی حق با تمامی باطل و جنگ با مزدوران، مستکبران و زورگویان شرق و غرب جهان بود که ملت ما از آن سربلند خارج شد.
در ادامه این بیانیه آمده است: هر چه امروز عزت و سربلندی و سرافرازی داریم به برکت غیرتمندی و از خودگذشتگی دلیرمردان کشورمان در سال‌های دفاع مقدس است که شهید و جانباز شدند اما در برابر زورگویی سر تعظیم فرود نیاوردند و حتی یک لحظه امام خود را تنها نگذاشتند.
مهندس نعمت زاده در این بیانیه  ضمن اعلام آمادگی شهرداری گلستان برای برگزاری آئین های گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی، آورده است: برگزاری باشکوه مراسم دفاع مقدس علاوه بر تبیین ارزش‌های والای انقلاب در بین نسل جدید و همدردی با خانواده معزز شهدا نقش موثری در حفظ آرمان‌های انقلاب به ویژه شهادت داشته و ارزش‌های دفاع مقدس را زنده نگه می‌دارد

    
همایش بزرگ ثبت یاران وقایع حیاتی در بهارستان  برگزار شد   رئیس اداره  ثبت احوال   شهرستان بهارستان از توابع استان تهران گفت : ثبت به­ موقع وقایع حیاتی   خود می تواند بسترساز و زمینه­ ساز ارائه آمار و اطلاعات دقیق و دستیابی به برنامه­ ریزی­ های صحیح و راهبردهای اصولی در حوزه ها مختلف شد
به گزارش خبرنگار مهر حسین اخوندی ظهر ام روز در همایش بزرگ ثبت یاران اداره ثبت احوال شهرستان بهارستان اظهار داشت : امروز برنامه ­ریزی کشور مدیون  تلاش­های صورت گرفته شما ثبت یاران است که با ارائه امار دقیق  مسیر خدمت بهینه را برای سایر خدمتگذاران هموار می کنید .
 این مسئول با بیان اینکه در دنیای امروزی وجود  اطلاعات و آمار ثبت وقایع حیاتی و رویدادهای فردی و گروهی پایه و اساس تمام برنامه­ ریزی­ ها می­باشد، گفت: در کشور ما نیز در بحث ثبت اسناد و اطلاعات جمعیتی اقدامات خوبی صورت گرفته که امیدواریم  با گام های بلندی که برداشته شده بتوانیم  شرایط مطلوب و دلخواه نزدیک شویم.
وی ضمن قدردانی از  ثبت یارانی که در این امر مهم گام مثبتی برداشته افزود : بدون شک دستیابی به این مهم و رشد آماری  اداره ثبت احوال حوزه ثبت وقایع حیاتی مرهون تلاش­ها و فعالیت­های مجموعه دهیاران، خانه­ های بهداشت، شوراهای اسلامی شهر و روستا، معتمدین می­باشد.
اداره ثبت احوال شهرستان بهارستان همچنین با اشاره به  آیین مأموریت جدید ثبت احوال در ثبت مهاجرت­ها و نقل مکان­های داخلی  نیز خاطر نشان ساخت :  این مأموریت باید در کنار ثبت به­موقع وقایع حیاتی 4گانه (ولادت، وفات، ازدواج و طلاق) مورد توجه قرار گیرد.
آخوندی با تاکید بر ثبت به­موقع وقایع حیاتی 4گانه (ولادت، وفات، ازدواج و طلاق)  نیز افزود : برای ثبت زمان ولادت و وفات در مهلت قانونی شبکه اعلام با همکاری ثبت­یاران در روستاها، خانه­های بهداشت، بسیج محلات و روستاها، نهضت سوادآموزی،   و افراد معتمد راه ­اندازی شد و با همکاری ثبت­ یاران  شهرستان امروز توانستیم به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنیم
وی ضمن تشکر از عوامل ثبت یاران  از دیگر مسوولی نیز خواست که در این راستا تعامل و همراهی  داشته باشند تا بتوانیم به اهداف از پیش تعیین شده خود دست یابیم .
این مسوول از شهروندان و ساکنین شهرستان خواست نسبت به ثبت به موقع وقایع حیاتی خویش در مدت زمان 15 روزه اقدام کنند

    
کمبود مدارس در پرند چالشی جدی است/ تنها بیمارستان بهارستان تکمیل شود
رباط کریم - خبرگزاری مهر: نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی گفت: در دیدار با معاون اول رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش مشکلات شهرستانهای حوزه انتخابیه نظیر کمبود سرانه درمانی، آموزشی، فقر زیرساختها و... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ابراهیم نکو در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه اخیر خود با معاون اول رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش که با هدف بررسی و رفع مشکلات شهرستانهای حوزه انتخابیه برگزار شد، اظهار داشت: در جلسه با جهانگیر اسحاقی مساله الحاق فرودگاه بین اللملی حضرت امام (ره) به شهرستان رباط کریم به عنوان مطالبه بحق و قانونی مردم منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت، چراکه دستگاه ها و ادارات مستقر در این شهرستان تمامی خدمات مورد نیاز فرودگاه را تامین می کنند لذا باید براساس قانون فرودگاه در حریم رباط کریم قرار گیرد.
این مسئول عنوان کرد: کمبود سرانه های درمانی یکی دیگر از معضلات مردم رباط کریم و بهارستان است که مردم را با چالشهای متعددی مواجه کرده است لذا در این رابطه بررسیهایی صورت گرفت و تکمیل تنها بیمارستان بهارستان از مسئولان خواسته شد، در ادامه نیز توجه به زیر ساخت های اساسی منطقه از جمله شهر پرند و ایجاد خط مترو در هر دو شهرستان مورد بحث قرار گرفت که با قول مساعد معاون اول رئیس جمهور همراه شد.
وی در تشریح موارد مطروحه در جلسه با وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اگر به مسئله مهم سرانه آموزشی در سطح منطقه توجهی صورت نگیرد بطور قطع مدارس چند شیفته در شهرستان گسترش می یابد که در این راستا رشد سرانه دانش آموزی را در سطح شهرستان و شهر جدید پرند مورد تاکید قرار گرفت.
نماینده مردم شهرستانهای رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی از کمبود مدارس در شهر پرند به عنوان مشکلی جدی و اساسی در منطقه یاد کرد ادامه داد: امروز ما در رباط کریم شهر پرند را داریم که به عنوان پایتخت مسکن مهر کشور نام گرفته اما متاسفانه در کنار ساخت و سازهای، بی رویه هیچ گونه سرانه ای بر اساس استاندارد و نیاز جمعیت ساکن در نظر گرفته نشده است و همین امر موجب مشکلات عدیده ای شده است.
نکو خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین، معاون اول رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش قول دادند تا برای بررسی بهتر مشکلات حوزه انتخابیه، در اولین فرصت به منطقه سفر کنند.
    
استان تهران - خبرگزاری مهر: رئیس اداره حفاظت محیط زیست رباط کریم از تعطیلی و پلمب یک واحد ذوب سرب در اراضی حکیم آباد این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، ایوب زارع اظهار داشت: ماموران اجرایی اداره حفاظت محیط زیست رباط کریم حین گشت و پایش اراضی روستای حکیم آباد این شهرستان دود غلیظی را در این منطقه مشاهده کردند که پس از شناسایی محل مذکور مشخص شد فردی با احداث پنج کوره سنتی ریخته گری سرب اقدام به تولید شمش سرب کرده و آلودگی زیست محیطی شدیدی در منطقه ایجاد کرده است.
این مسئول با اشاره به صدور و ابلاغ سریع اخطاریه تعطیلی به این واحد غیر مجاز عنوان کرد: چند روز بعد در پی بازدید مجدد از این واحد به دلیل عدم توجه به اخطاریه صادره و به استناد مواد 11و12 قانون حفاظت و بهسازی، پنج کوره ذوب سرب این واحد پلمپ و پرونده حقوقی متخلف تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.
وی با بیان اینکه متخلفان با خرید باتریهای فرسوده از مبادی غیر قانونی و انتقال به اراضی حاشیه شهرها، با ساخت کوره های سنتی و با مصرف سوخت مازوت اقدام به  استخراج سرب محتوی باتریها و تولید شمش می کنند، تصریح کرد: مسئله مهم ایجاد آلودگی هوا بدلیل نداشتن فیلتراسیون بوده و همچنین اسید باقیمانده در باتریها کیفیت فیزیکی و شیمیایی خاک را تغییر داده و ضمن ایجاد آلودگی شدید زیست محیطی، حاصلخیزی خاک کشاورزی را نیز از بین می برد.

    
ساخت و سازهای غیرمجاز عملکرد مدیران شهری را زیر سوال می برد
بهارستان - خبرگزاری مهر: فرماندار بهارستان با اشاره به مشکلات و معضلات شهرستان گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز و بی ضابطه عملکرد و تلاش مدیران شهری را زیر سوال می برد لذا امیدواریم شهرداری ها در حوزه استحفاظی خود هوشیارانه و ثابت قدم عمل کرده و با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز برخورد قانونی داشته باشند.
به گزارش خبرنگار مهر، سعید ناجی ظهر امروز در جلسه شورای اداری بهارستان ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یادآور ایثارگری جوانان این مرز و بوم در حفظ وجب به وجب خاک این مملکت است که در صحنه جنگی نابرابر در مقابل تمام دنیا ایستاده و از اعتقادات خود دفاع کردند.
این مسئول دوران هشت سال دفاع مقدس را مایه سربلندی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تمام اعصار دانست و عنوان کرد: این فرهنگ ناب شهادت و شهادت طلبی باید به نسل جوان امروز منتقل شده و نهادینه شود تا بتوان با همان صلابت و اقتدار گذشته در مقابل دست درازی و فتنه افکنی دشمنان ایستاد.
مدیریت شهری در برخورد با متخلفان هوشیارانه و ثابت قدم عمل کند
وی بازگویی خاطرات دفاع مقدس و تبیین اهداف انقلاب اسلامی برای نسل امروز را یکی از ضروریات برشمرد و گفت: این دوران جزو پرافتخارترین ایام تاریخ ایران است و باید جوانان از ابعاد مختلف آن آگاه شوند، در این رابطه نامگذاری هفته ای در سال به نام دفاع مقدس و برگزاری برنامه های محوری با تمرکز جنگ تحمیلی، منشا اثرات بسیار مطلوبی در فرهنگسازی این مقوله است.
فرماندار بهارستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات و معضلات شهرستان، ساخت و سازهای غیرمجاز را پدیده ای بسیار مذموم توصیف کرد و افزود: ساخت و سازهای غیر مجاز و بی ضابطه ضمن غیر قانونی بودن، عملکرد و تلاش مدیران شهری را نیز زیر سوال می برد لذا امیدواریم شهرداری ها در حوزه استحفاظی خود هوشیارانه و ثابت قدم عمل کرده و با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز برخورد قانونی داشته باشند.
معضل ترافیک بخش بوستان باید برچیده شود
ناجی متذکر شد: یکی از دغدغه ها و نگرانیهای مردم نسیم شهر و گلستان، موضوع ترافیک است که متاسفانه امروز ترافیک در بخش بوستان برای شهروندان و وسایط نقلیه مشکلات عدیده ای را بوجود آورده و انتظار داریم این معضل با تدابیر صحیح و کارشناسی فرماندهی انتظامی منطقه برای همیشه برچیده شود.

این مسئول امکانات و زیر ساخت های موجود بهارستان را در مقایسه با نرخ رشد جمعیت این شهرستان بسیار ناچیز دانست و بیان کرد: نرخ رشد جمعیت موجود ساکن در منطقه با امکانات و زیر ساخت های موجود متناسب نیست که این مسئله تلاش همگان به ویژه نگاه خاص مسئولین استانی را می طلبد.

    
تخریب بیش از110مورد ساخت وسازغیرمجاز در شهرستان رباط کریم درشش ماه گذشته
معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان رباط کریم گفت : ساخت وسازهای غیرمجاز و غیراصولی ، موجب می شود در مواقع حوادث غیرمترقبه ، عوارض و عواقب این بحرانها تشدید شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم ، محمد امینی در جلسه ستادمقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز که روز چهارشنبه در سالن جلسات شهید باهنر فرمانداری برگزار شد ، اظهار داشت : ساخت و سازهای غیرمجاز بدون رعایت اصول فنی و مهندسی شکل می گیرند و قواعد شهرسازی در آنها رعایت نمی شود که این موضوع  می تواند خطرات فراوانی هم برای ساکنین این بناها و هم برای سایر شهروندان داشته باشد.
وی به ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرکهای صنعتی اشاره کرد و افزود : براساس قانون ، نباید هیچ ساخت و ساز جدیدی در شهرکهای صنعتی شکل بگیرد و ما با قاطعیت ، در برابر کسانی که تخلف کنند خواهیم ایستاد .
امینی اضافه کرد : در شش ماهه اول امسال بیش از 110مورد  ساخت و ساز غیرمجاز در سطح شهرستان پس از صدور حکم قضایی تخریب شد .
معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان رباط کریم در بخش دیگری از سخنان خود ، به قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان اشاره و تصریح کرد :شهرداری ها باید براساس قانون در احداث ساخت و سازها ، مشخصات مربوط به بنای احداثی اعلام و نام مهندسین نا ظر قید شود که رعایت این مهم ، می تواند نقش موثری در پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و جلوگیری از عدم رعایت اصول فنی داشته باشد.
در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت ساخت و ساز در شهرستان ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

    
مردم و مسئولان برای ترویج ایثار و مقاومت تلاش کنند/ به یاد شهدا و امام نبودن بی انصافی است
پرند - خبرگزاری مهر: امام جمعه پرند با تاکید بر اینکه آمریکا امروز از فرهنگ مقاومت و ایثار ما می ترسد از همه مسئولان و مردم بویژه دولت و مجلس خواست تا این فرهنگ را ترویج و حفظ کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد خدیری در خطبه های نماز جمعه امروز شهر جدید پرند با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، این ایام را به خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان، بسیج، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و حماسه آفرینان ایران اسلامی تبریک گفت و اظهار کرد: غیرتمندان این ملت دشمن را در جنگ تحمیلی برای رسیدن به اهداف شوم خود ناکام گذاشتند و نام ایران اسلامی را به اوج لذت بردند و نام دشمن را به حضیض ذلت کشیدند.

بی انصافی است که در این ایام به یاد شهدا و امام راحل نباشیم

وی با تاکید بر پاسداشت دوران دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه امروز افزود: بی انصافی است که در این ایام به یاد شهدا، امام شهدا و آزمان های آنان نباشیم چرا که  اگر امروز امنیت، شرافت، استقلال و عزت داریم، آنها حاصل خون شهدا و نفس گرم امام راحل است.

خطیب نماز جمعه پرند با یادآوری 26 شهریور 59 و سخنان صدام معدوم در کنگره عراق گفت: او قبل از حمله به ایران به خبرنگاری اعلام کرد که ایران باید فکر خروج و صدور انقلاب خود– که یکی از آرمان های امام خمینی(ره) بود-  را از ذهن بیرون کند، دوم اینکه ایران یک کشور فارسی زبان است، اهواز و خوزستانش برای ماست، کردستان برای ما است، ایران اسمی از اروند نباید بگوید و گفت تا 48 ساعت دیگر در میدان آزادی ایران هستیم، ایران اسلامی با جوانان غیرتمندش اجازه تعبیر این خواب را به او نداد.

نام و یاد شهدا و فرهنگ شهادت در جامعه زنده تر شود

خدیری با بیان اینکه 8 سال با دست خالی در برابر دنیا ایستادیم، ادامه داد: امروز 40 کشور با سرکردگی آمریکا جمع شده اند که برای نابودی داعش چه کنیم اما ایران اسلامی 8 سال با دست خالی در برابر 42 کشور دنیا در دفاع مقدس ایستاد و امروز نام ایران و ملت ایران  در جای جای جهان با افتخار برده می شود و خداوند، این عزت و عظمت و سربلندی را به ملت ایران داد که امیدواریم با همت و تلاش مسئولان و همه مردم نام و یاد شهدا و فرهنگ شهدا زنده تر شود.

امام جمعه پرند با تاکید بر اینکه دولت و مجلس هم باید در این خصوص تلاش ویژه داشته باشند، گفت: باید از رهبری معظم انقلاب درس گرفت، همچنان که چفیه ایثار و مقاومت سال هاست بر روی دوش ایشان است، آمریکا امروز از همین فرهنگ مقاومت و ایثار ما می ترسد که باید همه بخصوص مسئولان این فرهنگ را پاس بداریم و حفظ کنیم.

علم، ایثار، معنویت و کرامت اهل بیت(س) را در ولی فقیه می بینیم

وی با بیان اینکه دشمنان این مملکت بخصوص آمریکا خوار و ذلیل شده اند، با یادآوری سخنان رهبری در حال ترخیص از بیمارستان اظهار کرد: ایشان فرمودند من در این تخت بیمارستان تفریحی داشتم و آن سخنان مسئولان آمریکایی درباره داعش بود، هیولایی که خودشان ساختند و حال از این هیولا می ترسند، امروز علم، ایثار، معنویت و کرامت اهل بیت(س) را در ولی فقیه می بینیم، اتصالی که بین ولی فقیه، خداوند و امام زمان(عج) است  و روز به روز دشمنان این ملت خوارتر خواهند شد.

خدیری اضافه کرد: امام و رهبر ما از دنیا رفت، اما عزت و عظمت او با ما است و دنیا و آزادیخواهان به او عشق می ورزند و بعد از ایشان پرچم این انقلاب در دستان پرتوان مقام معظم رهبری قرار گرفت و ایشان با تمام مشکلات موجود در کشور ومنطقه از جمله داعش که عددی برای ایران نیست و آمریکا که 35 سال هیچ غلطی نتوانست بکند، این پرچم اسلام و انقلاب را به دست امام زمان(عج) خواهند سپرد.

امروز در عراق حرف اول را مرجعیت زد

خطیب نماز جمعه پرند با بیان اینکه امروز در عراق هم حرف اول را مرجعیت زد، افزود: عمار حکیم درخصوص مبارزه با داعش گفت که سه میلیارد دلار دادیم به آمریکا که کمک نظامی کند اما نکرد، اما 600 میلیارد دلار برای جنگ نظامی و تجهیز رژیم صهیونیستی و حضورش در منطقه هزینه کرده  که عراق اینها را نداشت اما یک مرجع تقلید دارد و یک حرف زد و جلو سقوط بغداد را گرفت و با جمله ای 2 میلیون نفر را بسیج کرد، این افتخار دولت شیعه عراق و مردم مظلوم آن است.

وی با اشاره به دهه پایانی ماه ذی القعده گفت:امروز روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) است و در آستانه دحوالارض، روز گسترش زمین از کنار خانه خدا و خروج امام رضا(ع) از مدینه به سوی طوس که برکات زیادی برای ما ایرانیان داشته هستیم، صدها امامزاده واجب التعظیم در سراسر ایران از برکت امام رضاست که ملجأ و پناهگاه مردم ایران اسلامی بوده که توسل به آنان زمینه ساز سعادت مردم است.

بر اساس این گزارش در پایان مراسم نماز جمعه امروز پرند از حسن پیرلورن قهرمان کیک بوکسینگ 2014 مسابقات کشور چک که ساکن شهر پرند و کارمند سازمان آتش نشانی این شهر است با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولان قدردانی شد.  

    
اعضای شورای شهرباید به آرای مردم  در هر مقطعی مسوول و پاسخگو باشند
رئیس دفتر نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی و عضو شورای اسلامی در شهر گلستان  گفت :هرگونه بی توجهی به مطالبات بحق شهروندان  می تواند بی توجهی به حسن اعتماد آنان نسبت به اعضای شورای شهر تلقی گردد
به گزارش خبرنگار ما  موسی قلی زاده  در حاشیه انتخاب هیئت رئیسه شورای شهر با خبرنگاران سخن می گفت اظهار داشت : به اعتقاد بنده امروز مردم شریف شهرستان بویژه شهر گلستان عملکرد خادمین خود را در هر حوزه ای زیر نظر دارند و رصد مینمایند و باید به گونه ای قدم برداریم تا عملکرد ما بتواند رضایتمندی ولی نعمتان اصلی  که همانا مردم هستند را فراهم سازد.
این مسوو همچنین  با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری در خصوص نقش و چایگاه شوراها در راستای خدمت به مردم  افزود :  مقتم معظم رهبری با بصیرت افزایی ویژه ای که دارند بارها در فرامین ارزشمند خودخدمت به مردم را بالاترین ارزش توصیف نموده و تاکید فرمودند که توفیق شوراها زمانی رقم می خورد که به باورهای مردمی  احترام گذاشته و در برابر حسن اعتماد انان با  با خدمت بی منت پاسخ دهید . قلی زاده با اشاره به بیانات گهربار معظم له در خطاب به شوراها نیز خاطر نشان ساخت : اگه ما بیانات حکیمانه رهبر گرانقدرما را در راس امور کارها قرار دهیم خیلی از مشکلات خود به خود قابل حل است .وی ادامه داد : رهبر فرزانه انقلاب تاکید فراوانی به رسیدگی وضع محرومین جامعه توسط شوراها دارند و حتی می فرمایند  مقررات را به گونه ای وضع کنید که اگر کسی در حیاط کوچک خود می خواهد اطاقی  را بخاطر اینکه پسرش را داماد کند  می سازد طبق مقررات شهری به او کمک کنید نه اینکه نباید از او حق نوسازی بگیرید  ، بلکه باید به او کمک هم بکنید

    
در این جلسه هم اندیشی که حجت الاسلام و المسلمین سلطانی، سعید میرزایی، خانم داستانگو به همراه آقاجانلو سرپرست حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری و رحمتی مشاور فرهنگی شهردار حضور داشتند. با دکتر قمی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند دیدار و گفتگو کردند.
در این نشست بر سه محور مسائل زندگی شهری، فرهنگ سازی برای شهر و عملیاتی نمودن امور فرهنگی با مشارکت دانشگاه ها و نخبگان علمی بحث و تبادل نظر شد.
اعضای شورای شهر ضمن تشکر و قدر دانی از مدیریت مجموعه دانشگاه ها در شهر پرند بزرگترین مجموعه فرهنگی شهر را نهاد دانشگاه آزاد دانست و تأکید کردند باید بین دانشگاه و مدیریت شهری پل فکری ایجاد شود و طرفین در پروژه های کارآفرینی و پژوهشی با یکدیگر تعامل داشته باشند.
دکتر قمی، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند با تاکید به موضوع فرهنگ در سال فرهنگ و اقتصاد آمادگی مجموعه دانشگاه آزاد را در جهت فرهنگ سازی عمومی برای شهروندان اعلام کرد و افزود: دانشگاه می تواند ابزار مناسبی در راستای تحقق اهداف شهرداری و شورای اسلامی در زمینه کارهای فرهنگی باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند تصریح کرد: دانشگاه می تواند در زمینه فرهنگ عمومی فرهنگ و حجاب، آپارتمان نشینی و سبک زندگی با شهرداری همکاری داشته باشد.
در پایان این نشست. مقرر شد شهرداری پرند در زمینه امور فرهنگی، برگزاری جشن ها، مسابقات ورزشی ، برگزاری نشست ها و کلاس های آموزشی از امکانات دانشگاه آزاد استفاده نماید.

    
چند وقتی است که جمع اوری زباله های سطح شهر در ناحیه 2 شهری شهر گلستان در راستای استفاده از توان بخش خصوصی به پیمانکار سپرده شده است اما متاسفانه به دلایل گوناگون ؛ نارضایتی در مردم ایجاد کرده است که این موضوع از دید نمایندگان مردم در شورای اسلامی علی الخصوص اقایان اقامحمدی ؛ قلیزاده و جعفریان پنهان نماند و تذکرات لازم را به معاونت مربوطه دادند  . در صورت عدم تغییر رویه و احراز عدم توانایی پیمانکار در انجام تعهدات قرارداد منعقده و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و احراز این که پیمانکار  صلاحیت حمل، جمع آوری و دفع زباله را چنانچه در شأن شهروندان گرامی و شهر شهر گلستان ( سلطان اباد ) را  ندارد تصمیم لازم گرفته خواهد شد .

در این زمینه خادمین شما در شورای اسلامی شهر گلستان و شهرداری قاطعانه تصمیم خواهند گرفت و به همین جهت با ارائه ادله قانونی به مراجع ذیصلاح ، اقدام لازم صورت خواهد گرفت  و  لذا بنوبه خود اینجانب مراتب عذرخواهی خود را از شهروندان عزیز اعلام می دارد و خواهشمند است با صبر و حوصله همکاری خود را داشته باشند تا بتوانیم با درایت بهترین اقدام  را برای این امر انتخاب نماییم.

    
34 برنامه وي‍‍ژه هفته دفاع مقدس در بهارستان برگزار مي شود
بهارستان – خبرگزاری مهر: جانشین فرماندهی مقاومت سپاه ناحیه شهرستان بهارستان با اشاره به برگزاري 34 برنامه فرهنگي و ترويجي به مناسبت هفته دفاع مقدس در بهارستان گفت: افزایش بصیرت اسلامی انقلابی و الگوسازی فرهنگی مبتنی بر اندیشه ناب اسلام در اولويت برنامه هاي اين هفته قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسين حبیبی شب گذشته در آستانه سالروز دفاع مقدس در نشست خبري با اصحاب رسانه اظهار داشت: صبر و ایستادگی ملت بزرگ ایران اسلامی در جریان هشت سال جنگ تحمیلی بود که امروز ما را در اوج اقتدار و سربلندی همانند نگین درخشان در سطح بین المللی می درخشاند و موجبات افتخار و اقتدار اين نظام مقدس را فراهم آورده است.

وی با تاكيد بر اينكه باید زمینه ای فراهم شود تا ایثارگری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و اهداف کلی آنان به خوبی تشریح شود افزود: اگر صبر و ایستادگی ملت بزرگ ایران در جریان هشت سال دفاع مقدس نبود امروز شاید ما این امنیت و آسایش را در کشور نداشتیم لذا بازگویی رشادت های جوانان هشت سال دفاع مقدس می تواند برای نسل جوان امروز ما تاثیر گذار باشد و هفته دفاع مقدس نمادی است تا در طول سال متوجه دینی که شهدا به گردن ما دارند باشیم.

اين مسئول ادامه داد: هفته دفاع مقدس یادآور تلاش و ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان و شهدا است و دفاع مقدس به فرموده رهبر معظم انقلاب اوج افتخارات ملت ایران است که جوانان برومند کشورمان در سنگر دفاع مقدس برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی از جان خود مایه گذاشتند.

جامشين فرمانده سپاه ناحیه بهارستان از برنامه‌های فرهنگی، هنری، بصیرتی و ورزشی در ادارات این شهرستان در هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: امسال 34  ویژه برنامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس با برنامه ریزی اساسی و کارشناسی در حوزه مختلف برگزار خواهد شد كه افزایش بصیرت اسلامی انقلابی، مشارکت آموزشی در فعالیت‌های فرهنگی و الگوسازی فرهنگی مبتنی بر اندیشه ناب اسلامی از جمله برنامه‌های این هفته است.

وی همچنين برگزاری نشست های تخصصی با موضوع دشمنان و جنگ نرم، اهداف کلی دشمن در هشت سال دفاع مقدس را بخشی از برنامه های شاخص این هفته یاد کرد و  از افتتاح چندین پایگاه و حوزه در سطح شهرستان به منظور تقویت بنیه بسیج و فرهنگ بسیجی خبر داد.

    
 تعریف شاغل باید اصلاح شود/ یک ساعت در هفته کار نیست
خبرگزاری تسنیم : عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه تعریف شاغل باید برای مشخص شدن آمار بیکاری بیکاریمشخص شود گفت : ایجاد امنیت و ثبات شغلی در کنار برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف چشم انداز 1404 مهمترین گام در جهت حل مشکل بیکاری است .
ابراهیم نکو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ،‌درباره راهکارهای دولت برای مهار صف بیکاری 13 میلیون نفری در ده سال آینده و لحاظ کردن رشد اقتصادی مناسب در برنامه ششم توسعه برای این منظور گفت: مفاهیمی که در گذشته برای اشتغال به کار می‌رفت باید اصلاح شود. اینکه به چه کسی فرد شاغل می گویند نیازمند دقت و بررسی است. اینکه این میزان بیکار در طی چه پروسه زمانی مهار می شود نیازمند بازنگری در روش‌های ایجاد اشتغال است.
 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد:تعریف شاغل در طرح آمارگیری از اشتغال و بیکاری، تا سال 1383 عبارت بود از فردی که در هفته مرجع حداقل دو روز کار کرده است. اما در سال 1383 برای انطباق با تعاریف جدید و استانداردهای بین المللی که توسط سازمان بین المللی کار ابلاغ می شود، این تعریف به حداقل یک ساعت کار در هفته مرجع تغییر کرد. اینها مسائلی بوده است که در گذشته مطرح بوده است و به نظر می رسد که بازتعریف در این زمینه نیاز است.
 نکو تاکید کرد: در راستای این طرح، به راحتی می‌توانیم بگوییم همه مردم شاغل هستند، باید احساس خطر کنیم که آمار بیکاری بسیار بیشتر از میزانی است که اعلام می‌کنند. باید تعریف صحیحی از اشتغال وجود داشته باشد. به طور مثال افراد بتوانند به واسطه کار کردن و حقوقی که کسب می کنند امرار معاش کنند. به عبارت دیگر زمانی که فرد به واسطه کار کردن از عهده تأمین معیشت خانواده خود بر آمد می‌توان گفت شاغل است.
 نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اشتغال رابطه مستقیم با تولید دارد. هرچه قدرتولید افزایش یابد و فعالیت اقتصادی بالاتر باشد اشتغال زایی بیشتر خواهد شد. اماایرادی که در حال حاضر نسبت به کار می‌توان وارد کرد این است که تعداد کثیری از افراد تحصیل‌کرده دانشگاهی بیکار هستند به دلیل نا امنی شغلی است.
 وی گفت: متاسفانه در حال حاضر امنیت شغلی وجود ندارد. یعنی نیروی کار به دنبال ثبات شغلی هستند. نبود ضمانت برای فعالیت واحد‌های دولتی باعث شده است که نیروی کار به دنبال فعالیت در مشاغل دولتی است و کمتر تمایل به فعالیت در امور خصوصی دارد. یعنی اگر نیروی کار به این اطمینان برسد که ثبات شغلی دارد نسبت به فعالیت خود وابسته و دلگرم می شود.
نکو افزود:هیچ کشوری اندازه ایران حقوق بگیر دولتی ندارد. در کشورهای توسعه یافته افراد به جای کار کردن در بخش دولتی تمایل به فعالیت در بخش خصوصی دارند چرا که معتقدند در کنار کسب درآمد مهارت متناسب با رشته تحصیلی خود را کسب می کنند در همین راستا به دنبال کسب مزایای بیشتری هستند.
 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد:یکی از دلایلی که فارغ التحصیلان بیکار و به دنبال کارکردن در سیستم دولت هستند،‌نبود امینت در سایر بخش‌های اقتصادی است. باید شرایطی را برای واحد‌های تولیدی مهیا کنیم که تضمینی وجود داشته باشد.
 وی در پاسخ به اینکه رسیدن به رشد چند درصدی در اقتصاد زمینه‌ساز حل مشکلات تولید و اشتغال است گفت:متاسفانه در زمینه رشد اقتصادی با رشد منفی روبرو بودیم و زمانی که دولت یازدهم دولت را تحویل گرفت شاهد رشد منفی 6 و 7 درصد بودیم، این در حالی است که دولت نهم و دهم دولت را با رشد 6 درصد تحویل گرفته بود و انتظار می رفت که این رشد به 9درصد رسیده باشد که اگر چنین بود به اهداف زیادی رسیده بودیم. دولت برای رسیدن به پیشرفت و لحاظ کردن میزان رشد در برنامه 6 توسعه باید رقمی باشد که دولت توانایی تحقق آن را داشته باشد. کارشناسان دولت باید این موضوع را به درستی بررسی کنند.

 نکو تاکید کرد: هر ساله به تعداد بیکاران افزوده می‌شود، مشخص کردن رقم مشخص برای رشد اقتصادی در برنامه ششم توسعه نمی‌تواند راهگشای مشکل بیکاری باشد. رقمی که پیش‌بینی می‌شود باید به گونه ای باشد که حتما به آن برسیم. برای رسیدن به رشد اقتصادی ذکر شده در افق چشم انداز 1404 باید برنامه ریزی مشخصی باشد.