X
تبلیغات
 

موسی قلیزاده رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر و مسئول دفتر نماینده مجلس از جدیت مهندس نعمت زاده شهردار گلستان در اجرای مصوبات شورا قدردانی نمود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری گلستان؛ مهندس نعمت زاده شهردار گلستان بلافاصله بعد از مصوبه شورای اسلامی شهر مبنی بر ادامه عملیات پروژه تقاطع غیر همسطح سه راهی آدران، جلسه ای را با روسای ادارات آبفا و گاز در جهت جابجایی تأسیسات موجود در حریم پروژه برگزار کرد.
موسی قلیزاده رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر و مسئول دفتر نماینده مجلس نیز که به نمایندگی از همکاران خود در این جلسه حضور داشت، ضمن انتقال دل نگرانی همکاران خود نسبت به توقف این پروژه، بیان داشت: با همکاری مسئولین شهرستان بهارستان و شهر گلستان بهره برداری از این پروژه عظیم دور از دسترس نخواهد بود.
وی با بیان اینکه نماینده محترم مجلس نیز شدیداً پیگیر ادامه عملیات این پروژه می باشد، خاطر نشان ساخت: از مهندس نعمت زاده نسبت به تشکیل سریع جلسه با ادارات مرتبط با این پروژه جهت تسریع در روند از سرگیری پروژه تقاطع غیرهمسطح سه راه آدران تشکر می نمایم که این امر نشان دهنده جدیت مهندس نعمت زاده شهردار گلستان در اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر گلستان می باشد.
    
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر با بیان اینکه شهرداری گلستان با فقدان درآمدهای پایدار مواجه می باشد، اظهار داشت: از شهروندان فهیم انتظار داریم به عملکرد شهرداری نگرش مثبت داشته باشند
. به گزارش خبرنگار ما و به نقل از روابط عمومی شهرداری گلستان؛ خانم آقابابایی نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر گلستان با رامیداشت ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شهروندان عزیز، به فضایل این ماه اشاره کرد و گفت: این ماه مبارک، در حقیقت یکی از نعمات بزرگ پروردگار می باشد که به منظور شستشوی وجودمان از گناهان به ما اعطاء گردیده است، لذا بهتر است تا از این لحظات گرانبها و از این شانس طلایی به منظور محو نمودن اشتباهات، خطاها و گناهانی که از ما سر زده است استفاده نماییم و خوشا به حال آنکس که تمام لحظات این ماه پر فیض و پر برکت را غنیمت شمرده و از آن در جهت مغفرت و بخشش گناهان‌شان استفاده نماید.
خانم آقابابایی در راستای تبیین برنامه های اجراء شده شورای اسلامی شهر و شهرداری گلستان بیان داشت: شهرداری گلستان به سبب فقدان درآمد پایدار همواره نتوانسته است نیازهای خود را تأمین نماید، در نتیجه به تبع نیز نتوانسته است انتظارات مردم را آنطور که شایسته و بایسته است برآورد نماید. وی افزود:زمانی که بودجه شهرداری را با سایر شهرهای کشور بررسی می نمائیم، علی رغم جمعیت زیاد شهر گلستان و استعدادهایی که برای رشد دارد، نه تنها سرمایه ای که بتواند برای آن درآمد ثابت را فراهم نماید موجود نیست بلکه در گذر زمان بعضی از آنان را نیز از دست داده است که یکی از موارد عدم باور مردم به شهرداری ناشی از این امر می باشد.
خانم آقابابایی با بررسی وضعیت موجود شهرداری افزود: ما با شرایط بحران مالی در شهرداری گلستان مواجهیم، درآمدها متناسب با نیازمندیها نیست، تا بتوانیم آنطورکه لازم است کار اساسی انجام شود. با این وجود، با این توان کم با رعایت صرفه جویی و مدیریت هزینه ها توانستیم در حوزه های مختلف پیشرفت هایی حاصل نمائیم. وی در ادامه خاطرنشان ساخت:انتظار ما از شهروندان داشتن نگرش مثبت به شهرداری است، باوری که در آن احساس گردد که شهرداری قصدش خدمت به مردم است.
 نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر گلستان افزود:شورا و شهرداری روال خوبی را در پیش گرفته اند، روالی که با همفکری وهمراهی مردم توانسته است کارها را با سرعت بیشتر به پیش ببرد. این عضو کمیسیون فنی و شهرسازی شورای اسلامی شهر گلستان عنوان نمود: علی رغم محدودیت های موجود، شهرداری گلستان برنامه های عمرانی مفیدی را در دست انجام دارد که در 9 ماه اخیر بیش از صد معبر اصلی و فرعی آسفالت و لکه گیری گردیده که این امر در تاریخ شهر گلستان بی نظیر است.
 وی ادامه داد: ساماندهی رودخانه شادچای نیز یکی از اقدامات چشمگیر شهرداری می باشد که شورای اسلامی شهر نیز همگام با شهرداری به اتمام این پروژه اهتمام ویژه ای دارند.
خانم آقابابایی همچنین از عملکرد مهندس نعمت زاده شهردار گلستان و مجموعه شهرداری که به صورت شبانه روزی جهت ارائه خدمات و تأمین رفاه حال شهروندان شریف تلاش می کنند، تقدیر و تشکر به عمل آورد.
    
نائب رئیس شورای اسلامی شهر گلستان با بیان اینکه مدیریت جهادی در شهرداری گلستان عینیت پیدا کرده، بر ضرورت تقویت روحیه جهادی در مردم تاکید کرد.
به گزارش  خبرنگار ما و به نقل از روابط عمومی شهرداری گلستان؛ نادر سازور با بیان این مطلب به شعار سال جاری اشاره کرد و گفت: آنچه برای تحقق اینشعار بسیار لازم و ضروری است، برنامه ریزی و نگرش درست به شعار است.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر گلستان با بیان اینکه باید به موضوع مدیریت جهادی به ویژه در شرایط کنونیکشور نگاهی خاص داشته باشیم، گفت: جاری و ساری کردن مدیریت جهادی در بطنجامعه از طریق دستگاه ها و نهادهای خدمت رسان نقش بسزایی در پیشبرد اهداف وبرنامه های خرد و کلان کشور دارد و می توان گفت با داشتن نگاه منطقی وبرداشت صحیح از شعار سال، ضمن تحقق موضوع مدیریت جهادی، حرکت به سوی تحول وپیشرفت در کشور بدون اتکا به منابع و ظرفیت های خارجی نیز فراهم می شود.
سازور نقش شورا و شهرداری را در تحقق مدیریت جهادی یادآورشد و با بیاناینکه شهرداری ها، نهادهای مردمی می باشند و می توانند دستاوردهای بزرگی را در عزم ملی و مدیریتجهادی داشته  باشند، اظهار داشت: در همین زمینه مدیریت جهادی در شهرداری گلستان نمود عینی یافته و با تلاشهای شورای اسلامی شهر و مهندس نعمت زاده شهردار گلستان اقدامات چشمگیری در 4 ماه اول سال به انجام رسیده که نشانگر جامه عمل پوشاندن منویات رهبری است.
وی شناسایی نیازهای ضروری و اساسی مردم در حوزه های مختلف فرهنگی،اجتماعی، عمرانی و... را مهم ارزیابی کرد و افزود: نگاه واقع گرایانه بهمسائل و موضوعات پیش روی جامعه به منظور برنامه ریزی و سیاست گذاری مناسب وبهینه برای امور مختلف ضروری است.
سازور با تاکید بر ضرورت پرهیز از هرگونه شتاب زدگی در برنامه ریزی وتصمیم گیری های خرد و کلان اظهارداشت: توجه به این مهم به ویژه در شهرداریها امری بسیار مهم است زیرا تنها در این صورت است که موفق به بهره ‌گیریصحیح و به موقع از ظرفیت ها، امکانات و پتانسیل های موجود برای رفع مشکلاتشهری خواهیم بود.
وی اظهارداشت: در این راستا داشتن نگاه ویژه به مناطق محروم و کم برخورداربه منظور ایجاد و برقراری عدالت اجتماعی و بالا بردن انگیزه های حمایتیمردم بسیار حائز اهمیت است و شهرداری گلستان برای تحقق این مهم اهتمام ویژه ایدارد که احداث و بهره برداری به هنگام طرح های عمرانی بویژه ساماندهی رودخانه شادچای یکی از همینرویکردها است.

    
موافقت با استعفای شهردار رباط کریم/ سرپرست جدید منصوب شد
رباط کریم - خبرگزاری مهر: عضو شورای اسلامی شهر رباط کریم از استعفای شهردار پس از هفت سال فعالیت در این سمت خبر داد و گفت: این استعفا در جلسه علنی شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت نیز با این درخواست موافقت به عمل آمد.
اکرم اینانلو در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تائید خبر استعفای شهردار رباط کریم اظهار داشت: منوچهر رضایی شهردار کنونی رباط کریم به دلیل برخی مسائل طی نامه ای استعفای خود را  تقدیم شورای شهر کرد که پس از ثبت قانونی این استعفانامه، موضوع در جلسه علنی شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت نیز با این درخواست موافقت به عمل آمد.
این مسئول ادامه داد: اعضای شورای شهر نیز پس از قبول این استعفا بدلیل جلوگیری از رکود کاری بلافاصله "ناصری" یکی از نیروهای مجرب شهرداری را که هم اکنون عهده دار معاونت اداری مالی شهرداری است را تا انتخاب شهردار جدید به عنوان سرپرست شهرداری منصوب کردند.
گفتنی است؛ رضایی در دوره سوم شورای شهر به مدت شش سال به عنوان شهردار رباط کریم خدمت کرد، در دوره چهارم شوراها نیز برغم تعدد سلایق و بروز برخی اختلافات، یکسال دیگر به فعالیت خود ادامه داد.
البته استعفای ناگهانی این مسئول بازتاب وسیعی میان مردم و مسئولان شهرستان به همراه داشت بطوریکه برخی ها معتقدند که شکاف عمیق میان تعدادی از اعضای شورای شهر و شهردار منجر به استعفای وی شده است.

    
مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس در شهرستان های استان تهران اعلام شد
استان تهران - خبرگزاری مهر: رئیس ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس شهرستان های استان تهران مسیرهای راهپیمایی این روز بزرگ را اعلام کرد و از برگزاری 35 راهپیمای برای حمایت از مردم غزه در سطح استان خبر داد.
حجت الاسلام سید محسن محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در نوار غزه اظهار داشت: در چهارده روز گذشته رژیم اشغالگر قدس از هوا و دریا و زمین به ملت بی دفاع فلسطین حمله کرده و صدها کودک و زن بی گناه را به خاک و خون کشیده است.
این مسئول افزود: پخش صحنه های متعدد جنایات رژیم صهیونیستی بر ضد ملت فلسطین اوج وحشی گری مدرن را به معرض نمایش گذاشته و در این میان چهره منفور اسرائیل را بیش از گذشته برای جهانیان به تصویر کشیده است.
وی عنوان کرد: امروز بسیاری از دولتمردان و مردم آزادیخواه جهان به بصیرت و پیش بینی امام راحل (ره) مبنی بر نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس پی برده اند و اکنون همه مردم جهان شعار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که "اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود" را سر می دهند.
محمودی متذکر شد: اگر چه برخی حکام مرتجع عرب در قبال جنایات رخ داده سکوت کرده و برخی مجامع بین المللی و استکبار جهانی از رژیم غاصب اسرائیل حمایت می کنند اما عموم ملت های آزادیخواه جهان با حضور در خیابان ها حمایت خود را از فلسطین اعلام کرده اند.

این مسئول افزود: توانمندی و قدرت دفاعی جنبش حماس و به هلاکت رسیدن تعداد زیادی از افسران رژیم صهیونیستی موجب وحشت سران اسرائیلی شده به طوریکه هم اکنون اسرائیل به دنبال آتش بس و کاهش میزان خسارات وارده بر خود است.

وی بیان کرد: ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس از مدت ها قبل در شهرستان های استان تهران تشکیل شده و برای برگزاری راهپیمایی باشکوه و دشمن شکن برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است، انشالله در روز جمعه حماسه ای ماندگار از ملت ایران ثبت خواهد شد.

محمودی خبر داد: راهپیمایی یوم الله روز جهانی قدس از ساعت 11 صبح در شهرستان های استان تهران آغاز و به مصلاهای نماز جمعه ختم خواهد شد، سخنرانان و کارشناسان مسائل سیاسی نیز درباره آخرین وضعیت غزه برای مردم سخن خواهند گفت.

مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس به شرح زیر اعلام می شود:

اسلامشهر: از مقابل ناحیه سیدالشهدا، جاده ساوه، خیابان تختی به سوی مصلای نماز جمعه با سخنرانی حجت الاسلام اکرمی مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت

پاکدشت: از میدان آزادگان به سوی مصلای نماز جمعه با سخنرانی حجت الاسلام علیزاده معاون شورای سیاستگذاری ائمه جمعه

پیشوا: از مسجد امام خمینی(ره) به سوی صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) با سخنرانی عباس ملکوتی خواه فرماندار شهرستان پیشوا

دماوند: از میدان امام خمینی(ره) تا مصلای نماز جمعه با سخنرانی منوچهر محمدی معاون سابق وزیر امور خارجه

رباط کریم: از شهرداری تا مصلای نماز جمعه با سخنرانی سردار افشار قائم مقام فرماندهی جنگ نرم

ری: از سه راه ورامین به سوی حرم عبدالعظیم حسنی با سخنرانی حجت الاسلام محمود علوی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

شمیرانات: از لواسان و رودبار قصران به سوی مصلای نماز جمعه

شهریار: از خیابان انقلاب، خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، مصطفی خمینی، خیابان آیت الله بهشتی، میدان معلم، چهارراه مخابرات، میدان امام خمینی و  خیابان انقلاب به سوی مصلای نماز جمعه با سخنرانی سید حمید روحانی رئیس مرکز تاریخ پژوهی انقلاب

فیروزکوه: از میدان سپاه به سمت شهرک ولیعصر تا مصلای نماز جمعه با سخنرانی حجت الاسلام رضوانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی فیروزکوه

قدس: از میدان قدس، بلوار امام و میدان آزادی به سوی مصلای نماز جمعه

قرچک: از میدان کلانتری به سوی مسجد جامع با سخنرانی سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی

گلستان: از فلکه دوم گلستان به سوی مصلی نماز جمعه با سخنرانی حجت الاسلام طباطبایی معاون شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور

ملارد: از مسجد جامع، مسجد امام زمان، مسجد حضرت ابوالفضل، خیابان امام خمینی و مسجد امام صادق(ع) به سوی مصلای نماز جمعه

ورامین: از میدان امام حسین(ع) به سوی میدان امام خمینی و مسجد جامع شهرستان ورامین با سخنرانی مهرداد بذرباش نماینده مردم تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

حجت الاسلام محمودی در پایان متذکر شد: همچنین در تمامی مناطق و بخش های استان تهران شامل قیامدشت، خاورشهر، بومهن، قلعه نو، جوادآباد، خیرآباد، حسن آباد، چهاردانگه، باقرشهر، آبسرد، احمدآباد مستوفی، اندیشه، باغستان، پرند، کن، صباشهر، صفادشت، نصیرشهر، نسیم شهر، واوان و وحیدیه مراسم راهپیمایی به سوی مصلی نماز جمعه برگزار خواهد شد.

    
    
پوشش جدید رزمندگان فلسطینی و تسلیحات پیشرفته مقاومت در نبردهای زمینی غزه
خبرگزاری مهر- گروه بین الملل: منابع فلسطینی با انتشار تصاویری از پوشش جدید نیروهای مقاومت در نبردهای اطراف غزه در رویارویی با نظامیان صهیونیستی خبر می دهند.
به گزارش خبرگزاری مهر، منابع فلسطینی با انتشار تصاویری از پوشش جدید و تسلیحات پیشرفته گروههای مقاومت فلسطین در نبردهای نامنظم اطراف غزه خبر می دهند.

بنابر اعلام این منابع گروههای فلسطینی در جنگ سوم غزه، به سلاحهای ویژه تک تیرانداز مجهز شده اند که یکی از پیشرفته ترین انواع آن در سطح جهان محسوب می شود.

این نوع سلاح تک تیرانداز به نام "اشتایر" (Steyr HS.50) اتریشی است که البته در ایران ساخته شده است. این منابع اعلام کردند: اتریش در سال 2005 این نوع تک تیرانداز را به ایران فروخته و ایرانیها سپس آن را به صورت انبوه تولید کرده اند.

منابع فلسطینی با اشاره به اینکه برد موثر این سلاح 1500 متر است ، اعلام کردند: این یکی از بهترین انواع تک تیرانداز در سطح جهان است که حزب الله آن را از طریق دریا به گروههای فلسطینی در غزه رسانده است. منابع صهیونیستی نیز با اشاره به تسلیحات جدید گروههای مقاومت فلسطینی از حضور دو نیروی آموزش دهنده خبره در غزه برای آموزش استفاده از این نوع تسلیحات به گروههای مقاومت خبر داده اند.

نکته مهم دیگر در نبردهای زمینی غزه پوشش جدید نیروهای مقاومت فلسطین است که برای استتار و مخفی شدن در مناطق اطراف غزه مورد استفاده قرار گرفته اند.

    
شلوغي بانكها مردم بهارستان را كلافه كرده/ زیرساخت‌هایی که با جمعیت 700 هزار نفری همخوانی ندارد
بهارستان - خبرگزاری مهر: بهارستان یکی از شهرستانهای استان تهران و دارای نرخ رشد جمعیتی بالایی است که در آن امکانات و سرانه های عمومی با رشد جمعیت همخوانی ندارد، یکی از این مشکلات کمبود شعب بانکی و شلوغی آنهاست که مردم را رنج می دهد.
به گزارش خبرنگار مهر، کمبود شعب بانکی و خودپردازها در شهرستان بهارستان برای ارائه تسهیلات پولی و بانکی به شهروندان در شهری که جمعیت بالای 700 هزار نفر را در خود جای داده و روند افزایش جمعیت آن ادامه دارد، معضلاتی را به وجود آورده است به گونه ای که مردم باید ساعت ها از وقت گرانبهای خود را در باجه های بانک یا در صف های طولانی خودپردازها سپری کنند و گاهی با یکدیگر درگیر شده یا به علت خرابی و کافی نبودن موجودی خوپردازها، فعالیت شان ناتمام بماند و بدون انجام کار بانکی دست از پا درازتر محل را ترک کنند.
یکی از عمده مشکلات شهرستان بهارستان در حال حاضر کمبود شعبات بانکی است بطوریکه شهروندان برای انجام امور بانکی خویش باید ساعتها در صفوف طولانی به انتظار بشیند این در حالیست که طی سالیان گذشته وعده های زیادی از سوی مسئولان به مردم منطقه داده شده ولی این وعده های سالها است که عملیاتی نشده و امروز مردم وارث کوتاهی مسئولان هستند.
یکی از مشتریان بانک در حالی که در صف خودپرداز ایستاده است، به خبرنگار مهر گفت: از وضعیت موجود راضی نیستم نه تنها من بلکه هیچ کس راضی نیست، روزانه باید چندین ساعت از وقت خود را در صف خودپرداز بانک ها بگذرانیم در حالی که داخل بانک ها نیز خیلی شلوغ است.
خالدی در حالی که سخنانش از سوی افراد دیگر در صف تاکید و تایید می شد، افزود: شلوغی خودپردازها همه را کلافه و عصبی کرده، واریز یارانه ها در اواسط ماه به بعد شلوغی ها را دو برابر کرده و باید ساعت ها در صف ایستاد تا مقداری پول آن هم اگر دستگاه سالم باشد دریافت کرد.
یک شهروند گلستانی در این باره به خبرنگار مهر اعلام کرد: این شهرستان مردم بسیار کم توقع و قانعی دارد و برغم همه بی مهری های صورت گرفته از سوی مسئولان، ساکنان این منطقه در همه عرصه ها بویژه در ایام انتخابات حضور گسترده ای داشتند.
مجید یارقلی اظهار داشت: گلستان و نسیم شهر چند سال گذشته تبدیل به شهرستان مستقل شد ولی مردم همچنان شاهد فاصله بسیار زیاد جمعیت موجود با امکانات و زیرساخت های ناچیز هستند و این امر منجر به کندی ارائه خدمت رسانی برای مردم شهرستان شده است.
وی اعلام کرد: كمبود شعب بانكهاي دولتي و شلوغي آنها از جمله مواردي است كه مردم اين شهرستان را كلافه كرده است.
مشكل شلوغي بانک در بخش هاي پرجمعيت بوستان و گلستان شهرستان بهارستان محسوس است اما برغم وعده هاي داده شده هنوز نسبت به افزايش شعب بانك اقدامي انجام نشده و همين امر باعث كه مردم اين شهرستان ساعتها در صف طولاني بانك منتظر بمانند.
يكي دیگر از شهروندان گلستانی در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: كمبود بانك در اين منطقه باعث شده كسي كه كار بانكي دارد يك روز از كار خود دست بكشد تا بتواند به امورات بانكي خود برسد، اين معضل چندين ساله اين شهرستان پرجمعيت است.
صفياري اضافه كرد: مشخص نيست چرا دولت نسبت به اينگونه مناطق كه در واقع به عنوان گلوگاه اصلی پایتخت محسوب مي شوند، بي توجهي مي کند.
وی افزود: شلوغي بانكها در شهر 300 هزار نفري گلستان به معماي حل نشدني تبديل شده چرا كه اين منطقه با جمعيت موجود، از شعبات بانکی ناچیزی برخوردار است که این تعداد از شعبات تحت هيچ شرايطي پاسخگوي جمعيت اين شهر نیست.
صفیاری گفت: بايد مسئولان ذيربط در اين باره چاره اي  اساسي بينديشند تا مردم در صف هاي طولاني وقت خود را صرف نكنند.
سلمان رمضاني يكي از شهروندان نسيم شهر نیز به خبرنگار مهر گفت: در اين شهر كمبود امكانات رفاهي و تفريحي كاملا براي همگان مشهود است و دولت نبايد در اين راستا مردم را محروم بگذارد چرا که براساس قانون داشتن امکانات رفاهی و خدماتی حق قانونی شهروندان به شمار می رود.

وی اضافه کرد: اگر هر اداره خدمات رسان باجه اي از شعب بانكهاي دولتي را در خود مستقر کند، تا حدودی مشكلات شهروندان برطرف می شود.

نماینده شهرستانهای رباط کریم و بهارستان در مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: متاسفانه مسئولان شهرستان بهارستان امروز تاوان بی تدبیری افرادی را از گذشته می پردازند که بدون توجه به زیرساختها اقدام به ساخت و سازهای بی رویه و بعضا غیرمجاز را در منطقه انجام داده اند.

ابراهیم نکو افزود: طی رایزنی های صورت گرفته، در آینده نه چندان دور مشکلات بانکی در شهرستان بهارستان رفع خواهد شد چون در بخش های مختلف برای شهرستان اعتبارات قابل توجهی اختصاص داده شده است.

وی به جمعیت 700 هزار نفری بهارستان و کمبود شعبات بانکی در شهرستانهای رباط کریم و بهارستان اشاره و اضافه کرد: متاسفانه شعبات موجود بانک در بهارستان پاسخگویی نیازهای شهروندان نیست که در این راستا مشکلات عدیده ای نیز دامنگیر شهروندان منطقه شده است.

این مسئول عنوان کرد: متاسفانه نرخ رشد جمعیت شهرستان بهارستان با امکانات و زیرساختهای موجود کاملا در تضاد است و به همین دلیل مردم ساکن در منطقه با مشکلات عدیده ای مواجه هستند که باید نگاه دولتمردان به این منطقه نسبت به دیگر مناطق استان نگاه ویژه ای باشد.

نکو، افزایش شعب بانکها را در شهرستانهای بهارستان و رباط کریم ضروری دانست و یادآور شد: این مهم یکی از مطالبات اصلی ساکنین این دو شهرستان است که امید می رودبا اقدامات صورت گرفته در آینده ای نه جندان دور شاهد افزایش شعبات بانکی باشیم.

---------------------

گزارش از ذبیح الله اصغری

    
رویای والیبال ایران به حقیقت پیوست/ صعود غرورآفرین به نیمه نهایی با شکست برزیل
تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در مرحله نهایی رقابتهای لیگ جهانی والیبال برابر برزیل به پیروزی ارزشمند 3 بر یک دست یافت تا با کسب 3 امتیاز این مسابقه برای نخستین بار در تاریخ به مرحله نیمه نهایی این مسابقات راه یابد.
به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی والیبال ایران و برزیل از ساعت 20 روز جمعه در چارچوب مرحله نهایی رقابتهای لیگ جهانی در سالن نلسون ماندلا شهر فلورانس به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان تیم کشورمان برابر حریف خود به پیروزی 3 بر یک دست یافت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. تیم ایران ست های اول، دوم و چهارم این بازی را به ترتیب با امتیازات 25 بر 21، 25 بر 19 و 28 بر 26 برنده شد و تنها ست سوم را 25 بر 23 واگذار کرد.
اسلوبودان کواچ در شروع این دیدار از معروف، موسوی، غفور، قائمی، میرزاجانپور، غلامی و ظریف(لیرو) در ترکیب اصلی استفاده کرد. در آنسوی میدان هم برناردو رزنده سرمربی تیم ملی برزیل در شروع بازی لوکارلی، رزنده، والاس دسوزا، لوکاس ادواردو، کاربونرا و ماریو پدریرا(لیبرو) را در ارنج خود قرار داد.
چهار بازی که دو تیم در دور مقدماتی برابر یکدیگر برگزار کرده بودند باعث شد تا کاملا از یکدیگر شناخت داشته باشند برای همین در شروع کار همه چیز پایاپای پیش می‌رفت. برزیل در شروع بازی نشان داد به خصوص در دفاع روی تور کاملا شرایط بهتری نسبت به دور مقدماتی دارد. این تیم در خط حمله و سرویس هم بهتر بازی کرد و تیم ایران را تحت فشار قرار داد. دو امتیاز سرویس متوالی که لوکاس دسواز گرفت باعث شد برزیل در وقت اول استراحت فنی نتیجه را 8 بر 5 به سود خود ثبت کند.
در ادامه کار تیم ایران یک پوئن سرویس گرفت تا فاصله را یک امتیاز کاهش دهد با این حال برزیل با خط دفاعی مستحکم خود تیم متفاوتی نسبت به چهار دیدار قبل بود. دریافت‌های این تیم بهتر شده بود و کاملا مشخص بود که آنها به کارهای سرعتی تمایل بیشتری دارند. در این بین تحت فشار قرار دادن امیر غفور در منطقه دو هم باعث شد تا این بازیکن تا حدی کنترل شود با این حال سرویس‌های خوب تیم ایران باعث شد تا ایران در وقت دوم استراحت فنی را با برتری 16 بر 15 به سود خود ثبت کند.

دو اشتباه متوالی از قائمی در منطقه دو ایران باعث شد برزیل از ایران دو امتیاز پیش بیفتد که در این لحظه کواچ تقاضای تایم اوت کرد. تیم کشورمان در این لحظات نظم خود را تا حدی از دست داده بود و در مقابل برزیل کاملا سوار بر بازی شد اما پوئن سرویس قائمی تیم کشورمان را به یک امتیازی حریف رساند تا این بار رزنده تقاضای تایم اوت کرد. بعد از آن بود که تیم کشورمان کاملا شرایط را عوض کرد و با چند دفاع خوب روی تور نظم تیمی حریف را به هم ریخت و این ست را 25 بر 21 به سود خود به پایان برد.

در ست دوم بازی کاملا پایاپای پیش رفت. در شروع این ست هر دو تیم اشتباهات نسبتا بیشتری در قیاس با ست نخست داشتند و همین باعث شد امتیازات کاملا برابر ثبت شود. یک امتیاز سرویس از والاس باعث شد تا برزیل یک امتیاز از تیم کشورمان فاصله بگیرد اما یک اشتباه بچه‌گانه از سوی والاس و برونو باعث شد تا در نهایت تیم ایران در وقت نخست استراحت فنی 8 بر 7 پیش بیفتد.

تیم ایران یک امتیاز دیگر هم در بازگشت به میدان کسب کرد تا فاصله به دو امتیاز افزایش یابد. یک دفاع عالی از تیم ایران هم نتیجه 12 بر 9 را به سود ایران روی تابلو امتیازات ثبت کرد اما اشتباه موسوی در زدن اسپک فاصله را کاهش داد. موسوی البته یک دفاع به موقع روی توپ دسوزا انجام داد تا بار دیگر ایران دو امتیاز پیشی بگیرد. وقت دوم استراحت فنی این ست با برتری 16 بر 13 تیم ایران خاتمه یافت. امتیاز شانزدهم ایران را معروف با تیزهوشی و اسپک خود کسب کرد.

رزنده با تغییراتی که انجام داد ارتفاع دفاع روی تور تیم خود را افزایش داد اما بازیکنان کشومان با تمام توان خود سعی داشتند تا اختلاف دو امتیازی را حفظ کنند. ایران 22 بر 19 از برزیل پیش بود که یک توپ عالی برگشتی را غفور به امتیاز تبدیل کرد تا فاصله تیم کشورمان با حریف افزایش یابد و این بار رزنده چاره را در تقاضای تایم اوت دید. سرویس عالی تشکری ایران را به امتیاز 24 رساند و اشتباه لوکارلی باعث شد تا ایران 25 بر 19 ست دوم را به سود خود ثبت کند.

در ست سوم بازیکنان ایران با روحیه بالا به میدان آمدند و از همان شروع این ست تلاش کردند تا اجازه ندهند برزیل بر بازی سوار شود اما در آنسوی میدان بازیکنان با تجربه حریف هم انگیزه‌های بالایی برای گرفت این ست از ایران داشتند. در حالی که دو تیم برابر پیش می‌رفتند ادر یک پوئن سرویس از تیم ایران گرفت تا برزیل 3 بر 2 پیش بیفتد. پس از آن غفور در منطقه چهار ایران توپ را به شکل بدی به خارج زد تا برزیل دو امتیاز پیش بیفتد. وقت نخست استراحت فنی ست سوم با ثبت امتیاز 8 بر 7 به سود تیم ایران ثبت شد. در این بین غفور و ظریف در انتهای زمین روی دو امتیاز دریافت‌های فوق العاده‌ای داشتند.

در این ست بازیکنان ایران تا حدی در زدن سرویس اشتباهات بیشتری داشتند و همین فرصت را به برزیل می‌داد تا خود را در زمین پیدا کند. این تیم که 8 بر 7 از ایران عقب افتاده بود با امتیازاتی که کسب کرد 12 بر 10 پیش افتاد و بعد از آن بود که یک دفاع از سوی برزیلی‌ها فاصله را به 3 امتیاز افزایش داد تا کواچ نخستین تایم اوت خود را در این ست تقاضا کند. سرویس خوب معروف که دریافت اول حریف را به هم ریخته بود با دفاع ایران همراه شد تا فاصله دو تیم به دو امتیاز برسد. برزیل وقت دوم استراحت فنی را 16 بر 14 پیش افتاد.

برزیل از اشتباهات تیم ایران در این لحظات استفاده لازم را برد و اختلاف را به 3 امتیاز رساند ولی غفور روی توپ برگشتی امتیاز ایران را به 18 رساند در حالی که برزیل 19 امتیاز کسب کرده بود. رزنده که احساس خطر کرده بود بلافاصله وقت استراحت گرفت تا در روند تیم ایران وقفه ایجاد کند. برزیلی‌ها بعد از آن از سرویس‌ها و توپ‌های برگشتی به خوبی استفاده کردند 3 امتیاز پیش افتادند و 24 بر 21 نیز پیش افتادند اما معروف دو امتیاز خوب زد تا دریافت حریف مختل شود و تشکری که در میدان حضور داشت دو امتیاز کست کرد اما در نهایت برزیل این ست را 25 بر 23 برنده شد.

در ست چهارم برزیل کاملا با روحیه ظاهر شد و در دفاع روی تور خط حمله ایران را تحت فشار قرار داد تا در شروع این ست 5 بر 3 پیش بیفتد. در این ست هر دو تیم تغییراتی داشتند. در تیم ایران تشکری جایگزین غلامی شد و برونو هم جای خود را در تیم برزیل به اولیویرا داد. ایران در امتیاز 7 به برزیل رسید اما سرویس قائمی به خارج رفت تا وقت اول استراحت فنی را برزیل 8 بر 7 پیش بیفتد.

برزیل با سرویس‌های خوب خود دریافت‌های اول ایران را مختل کرد و 10 بر 7 پیش افتاد. تیم کشورمان با دفاع خوب غفور توانست خود را به یک امتیازی برزیل برساند و با اشتباه لوکارلی در امتیاز 14 با حریف برابر شد اما برزیل وقت دوم این ست را 16 بر 14 به سود خود ثبت کرد.

در ادامه کار دو تیم با همین فاصله ادامه یافت و رزنده با تعویض‌های متوالی سعی داشت مانع نزدیک شدن تیم ایران شود اما تیم کشورمان با دفاع عالی روی تور در امتیاز 19 با برزیل برابر شد تا سرمربی برزیل بار دیگر تقاضای تایم اوت کند. ایران با استفاده از توپ برگشتی و امتیازگیری میرزاجانپور در 21 بر 20 از حریف پیش افتاد و پس از آن دفاع عالی موسوی تیم ایران را به امتیاز 22 رساند با این حال برزیل توسط ویسوتو امتیازگیری کرد تا کواچ تقاضای تایم اوت کند.

یک دریافت بد از ایران باعث شد تا برزیل توپ برگشتی را به امتیاز برابر در عدد 22 تبدیل کند. این تساوی در امتیاز 23 هم ثبت شد و بلافاصله رزنده دو تغییر در ترکیب تیمش انجام داد اما بازیکن جوان تازه وارد سرویس خراب کرد تا ایران به امتیاز 24 برسد. برزیل که تنها با ویسوتو در خط حمله کار می‌کرد امتیاز 24 را هم کسب کرد. برزیل امتیاز 25 را هم از توپ برگشتی به دست آورد. بعد از آن دو تیم تا امتیاز 26 برابر پیش رفتند اما ایران دو امتیاز متوالی گرفت تا 28 بر 26 برنده شود و در مجموع بازی را 3 بر یک برنده شود.

تیم ایران با این برد 4 امتیازی شد و در صدر جدول رده‌بندی گروه I ایستاد تا به عنوان صدرنشین راهی مرحله نیمه نهایی شود. برزیل با 3 امتیاز در رده دوم قرار گرفت و پس از ایران به مرحله نیمه نهایی رسید. تیم روسیه هم از دور رقابتها کنار رفت. بدین ترتیب تیم ایران ساعت 20 فردا شنبه در مرحله نیمه نهایی این مسابقات برابر تیم دوم گروه H که احتمالا آمریکا خواهد بود بازی می‌کند.

    
استعفای ناگهانی شهردار  باط کریم   پس از 7 سال  /   آغاز تراژدی جدید
رباط کریم : خبرنگار ایران آنلاین  : شهردار رباط کریم  پس از 7 سال خدمت در مدیریت شهری بنا به دلایلی استعفای خود را رسما تقدیم شورای شهر نمود .
به  گزارش خبرنگار  آنا ،یکی منبع آگاه در شورای اسلامی شهر رباط کریم که نخواست نامش فاش شود گفت : منوچهر رضایی شهردار رباط کریم  سه شنبه  گذشته طی نامه ای درخواست ده روز مرخصی و سپس استعفای خود  را تقدیم شورای شهر نموده است .
این فرد  افزود : شورای شهر پس از اعلام وصول استعفای نامه وی مقرر شد  روز یکشنبه همین هفته نسبت به قبول و یا رد این استعفا نامه شهردارتصمیم گیری کند .
بر پایه همین گزارش منوچهر رضایی تنها شهرداری در کشور بود که توانست در  دوره  سوم 6 سال به عنوان شهردار در این شهر تاریخی خدمت کند ولی در دوره چهارم شورا ها و با افزایش میزان  منتخبین   و سلایق مختلف که همگی از ویژگی های بارز  خرد جمعی " شوراها "می باشد از همان ابتدا  تعدادی از منتخبین با ابقا ایشان موافق نبودند ولی بنا به دلیلی توانست یکسال دیگر هم با شورای دوره چهارم فعالیت نماید .
رضایی در طول دوران خدمت خود به عنوان سکاندار مدیریت  شهری رباط کریم توفیقاتی در کنار برخی فرازو نشیب ها داشت و حتی ایشان در چندین مرحله در بین شهرداران سطح کشور توانست رتبه های  قابل قبولی را از ان خود کند .
درده های پنهان در دل رضایی
خیلی از آگاهان به مسائل سیاسی و اجتماعی  معتقدند که تحمل یکساله رضایی در این مقطع با 6 ساله گذشته  در مدیریت شهری برابری می نمایند  و شاید در طی این مدت کوتاه ایشان  بدنبال فرصتی برای  تحویل صندلی شهرداری به شورای شهر بوده ولی  تا به این مدت به درازا کشیده شده ؟
بازتاب این استعفا
به رغم اینکه رضایی یک شهردار بومی منطقه بود کاستعفای ناگهانی ایشان بازتباب بسیار وسیعی را در سطح شهرستان بین مردم و مسوولین به همراه داشت .و خیلی از این شهروندان بر این باورند که شکاف عمیقی  بین تعدادی از اعضای شورای شهر و شهردار منجر به استعفای ایشان شده است و اگه رضایی خود تن به استعفا نمی داد قطعا از سوی مخالفین به استانه استیضاح کشیده می شد
با این حال رضایی رفت و باید منتظر باشیم که  ببینیم  تا نمایندگان مردم  در کرسی شورای شهر در این ازمون حساس  صندلی شهرداری را به چه شخصی واگذار خواهند کرد .
گزارش از ذبیح ا.. اصغری خبرنگار ایران انلاین

    
روزجهانی قدس تا نابودی دولت جعلی اسرائیل زنده می ماند
پرند - خبرگزاری مهر: امام جمعه پرند با تاکید بر اینکه بدخواهان بدانند ملت ایران تا نابودی دولت جعلی اسرائیل یاد آخرین جمعه هر سال و روز جهانی قدس را زنده می کنند، گفت: روز جهانی قدس امسال باید متقاوت تر از سال های قبل برگزار شود.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد خدیری در خطبه های امروز نمازجمعه با دعوت از نمازگزاران و ملت همشیه بیدار ایران اسلامی برای حضور در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس، مساله فلسطین را مهم ترین مساله امروز در دنیای اسلام دانست و اظهار داشت: اکنون بیش از 2 هفته است که غزه زیر بمباران رژیم صهیونیستی است و مردم مسلمان روزه خود را همراه با خاک و خون افطار می کنند.
وی با توجه به ندای بلند و آسمانی و آزادیبخش امام راحل درخصوص آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس افزود: برخی تحلیل گران داخلی اشتباه نکنند و بدانند که "قدس" تا ابد مهمترین مساله دنیای اسلام است و نمی توان بی توجه از آن عبور کرد، قدس قبلگاه اول مسلمانان است و جمعه امسال باید متقاوت تر از سال های قبل باشد، ملت ایران داغدار است و باید انا لله و اناالیه راجعون سر بدهند، مسلمانی که بی توجه باشد، مسلمان نیست، روح پاک امیرالمومنین نظاره گر مردم ماست.
خدیری با بیان اینکه امسال باید با خروش رمضانی و حضور چشمگیر روز جهانی قدس را ویژه برگزار کنیم، یادآور شد: کسانی که می گویند 35 سال است می گویید روز قدس کارهای دیگری هم در کشور هست، ملت ایران با حضور خود در هفته بعد جواب آنان را خواهند داد و خواهند گفت که تا نابودی دولت جعلی اسرائیل آخرین جمعه هر سال را زنده می کنند و روز جهانی قدس را بر پا خواهند کرد.

عزای امیرالمومنین علی(ع) با گرفتاری های فلسطین عجین شده است

وی با بیان اینکه در ادامه حملات ددمنشانه، نخست وزیر رژیم پوشالی صهیونیستی امروز دستور حمله زمینی به غزه را از صادر کرده افزود: امروز مسلمانان فلسطین زیر حملات ددمنشانه گرگ ها هستند، جامعه اسلامی این روزها عزادار است، عزای امیرالمومنین علی(ع) با گرفتاری های فلسطین عجین شده و این اتفاق در دنیایی است که معادله بر اساس اخلاق نیست بلکه بر اساس زور و تزویر و حکومت است و این را آمریکا و داعش می گویند، ولو هزاران انسان کشته شوند.

خطیب نماز جمعه پرند با اشاره به سکوت اتحادیه عرب درخصوص اتفاقات اخیر فلسطین، ادامه داد: اتحادیه عرب مگر  جرات حرف زدن ندارند، آنجا که به سوریه حمله شد، اتحادیه نیم ساعت بعد جلسه تشکیل داد و گفتند بشار اسد و سوریه دیگر عضو اتحادیه نیست، پس معلوم می شود اینها تحت نظر آمریکا و عربستان هستند، یعنی الان نمی توانند حتی میانجیگری کرده و جنایات صهیونیست ها را محکوم کنند، اگر جرات ندارید حداقل بگویید این کارها خوب نیست، سازمان ملل هم ساکت است.

جرم امروز ملت ایران دفاع از حریم مظلومان عالم است

خدیری با بیان اینکه ایرانی ها باید به خود ببالند که پشتیبان ملت مظلوم و مسلمانان فلسطین هستند، اظهار داشت: 1400 سال است شیعیان علی(ع) و امت راستین پیامبر(ص) با این دشمنان دست و پنجه نرم می کنند و امام حسین(ع) با 72 نفر در برابر یزیدیان سر خم نکرد، جرم امروز ملت ایران دفاع از حریم مظلومان عالم است، ایران می گوید سوریه و عراق نباید این گونه شوند، جنایت در حق ملت مظلوم فلسطین کافی است.

خطیب نماز جمعه پرند در بخش دیگری از سخنان خود، مسیر ملت ایران را مسیر امام علی و امام حسین(ع) دانست و با اشاره به مذاکرات هسته ای 1+5 گفت: امروز ابرقدرت ها و زورگویان هرچه در برابر ایران داشته اند رو کرده و حالا به ته خط رسیده اند و  امروز در وین 6 اگر شرایط ایران را نپذیرفتند، ایران اسلامی عاشقانه و قاطعانه به مسیر خود ادامه خواهد داد.

خدیری به شب بزرگ و سرنوشت ساز 21 رمضان، شب قدر و شب شهادت مظلومانه حضرت امیرالمومنین علی(ع) اشاره و ابراز امیدواری کرد: این شب و شب های دیگر قدر را درک کنیم چراکه این شب از شب هایی است که خداوند نظر و توجه دقیق و ویژه خود را حراج می کند و این نگاه و نظر با نگاه ها و نظرهای سطحی متفاوت است.

امام جمعه پرند با تسلیت سالروز شهادت اول مظلوم عالم به پیشگاه امام زمان(عج) و شیعیان آن حضرت به ذکر فضایل و مصیبت در رثای حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) پرداخت و وصایای ایشان در هنگام خداحافظی با فرزندان خود را تشریح کرد.
دشمنان می خواهند با ماهواره سبک زندگی اسلامی را تغییر دهند
امام جمعه شهرستان قدس گفت: دشمنان با وارد کردن ماهواره در خانه های مسلمانان قصد دارند سبک زندگی اسلامی را تغییر دهند.
حجت الاسلام سید ابوالقاسم میراحمدی در خطبه های نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته با توصیه همه نمازگزاران به رعایت تقوا و تسلیت شهادت مولای متقیان امام علی( ع) اظهار داشت: دشمنان با وارد کردن این جعبه شیطانی در منازل مردم مسلمان سعی در نابودی بنیان خانواده ها دارند که در این زمینه والدین وظیفه دارند از فرزندان خود در برابر این بلای خانمانسوز دفاع کنند زیرا ماهواره باور و اعتقادات و حریم بین والدین و فرزندان را از بین می برد، والدین نباید برای خوشامد خود ماهواره را وارد خانه کنند باید به فکر تربیت فرزندان خود به شیوه اسلامی باشند.
این مسئول ادامه داد: در هفته ایی که گذشت سالروز تاسیس نهاد بسیار مهمی در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران قرار داشت، شورای نگهبان یکی از افتخارات این نظام است که برای نظارت بر کار انتخابات تشکیل شده تا بار دیگر ضربه ایی چون ضربه بنی صدر به کشور وارد نشود.
میراحمدی عنوان کرد: اگر شورای نگهبان وجود نداشت و مانند فیلتر عمل نمی کرد بارها نظام جمهوری اسلامی به خطر می افتاد، درست است که مردم هوشیار هستند اما توطئه ها و دسیسه های دشمنان به گونه ای است که حتی بسیاری از افرادی که سهم بالایی در پیروزی انقلاب داشتند، فریب می خورند.
وی ادامه داد: اتفاقاتی که در سال 88 رخ داد خود گواه این موضوع است که توطئه دشمن به حدی بود که فتنه 88، هشت ماه تمام کشور را دچار آشوب کرد که بازهم با هوشیاری و تدبیر مقام معظم رهبری و ولایت مداری مردم مسلمان ایران این فتنه هم خنثی شد.
نماینده ولی فقیه در شهرستان قدس گفت: کشورهایی مانند عراق و سوریه هم دستخوش همین توطئه های دشمنان هستند وگرنه شیعه و سنی هرگز در این حد با یکدیگر اختلاف نداشتند که برادر مسلمان خود را به شهادت برسانند، این توطئه دشمنان است که سلاح را به دست تکفیری ها و سلفی ها داده تا شیعیان را قتل عام کنند، البته با فتوای مراجع تقلید و حضور مردم در صحنه این توطئه ها هم با شکست مواجه می شوند.

وی اضافه کرد: جمعه آینده روز جهانی قدس است که امسال باید به دلیل کشتار و جنایات بی رحمانه ای که رژیم غاصب صهیونیست در نوار غزه به راه انداخته، راهپیمایی به صورت ویژه برگزار شود و همه مردم مسلمان در سرتاسر دنیا موظف هستند که در حمایت از مردم بیگناه فلسطین به راهپیمایی بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: امشب مصادف است با دومین شب قدر و همچنین شهادت مولای متقیان امام علی( ع)، مسلمانان امشب را تا به سحر با خدای خود راز و نیاز می کنند و در کنارش برای مظلومیت اولین امام خود نیز عزاداری خواهند کرد، از مهمترین اعمالی که در شب قدر باید انجام شود می توان به غسل شب قدر که باید قبل از اذان مغرب صورت گیرد، دو رکعت نماز شب قدر، قرائت دعای جوشن کبیر و قرآن سر گرفتن اشاره کرد.

    
    
کلنگ احداث سوله فرهنگی ورزشی صالحین در نصیرشهر به زمین زده شد
رئیس شورای اسلامی نصیرشهر اظهار کرد: از سوی شورای اسلامی و شهرداری نصیرشهر زمینی به مساحت 1773 متر مربع برای احداث سوله فرهنگی و ورزشی واگذار شده است که امروز کلنگ احداث این سوله به زمین زده می شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری نصیرشهر، علی شعبانی  افزود: در نصیرشهر کمبود مجموعه ورزشی احساس می شد و به همین دلیل مقرر شده است سالن چندمنظوره در قالب سوله فرهنگی و ورزشی صالحین در این شهر احداث شود.
این مسئول ادامه  داد: در نظر داریم مجموعه فرهنگی و تفریحی نیز در نصیرشهر احداث کنیم که رایزنی لازم صورت گرفته است ولی هنوز به نتیجه قطعی نرسیده ایم.
سرگرد ایلکا فرمانده سپاه ناحیه رباط کریم خاطرنشان کرد: در نصیرشهر با کمبود مجموعه فرهنگی و ورزشی روبرو هستیم که به همین دلیل با پیش بینی مجموعه فرهنگی و ورزشی در نصیرشهر مکان ورزشی خوبی برای میهمانان و مردم این شهر احداث می شود تا همه بتوانند از این مکان سالم و مفرح لذت و استفاده لازم را ببرند و فرهنگ اصیل اسلامی در آنان القا شود.