X
تبلیغات
 

اولین مدرسه دبیرستان دخترانه غیر انتفاعی در بهارستان افتتاح شد
بهارستان –  ایران آنلاین  : اولین مدرسه دبیرستان دخترانه غیر انتفاعی طهورا با حضور مسئولین استانی و منطقه ای در ناحیه 2 بهارستان افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار مل برای اولین بار در سطح منطقه ناحیه 2 بهارستان به همت ابراهیم نکو نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس،عبداله نوحی ریئس اداره آموزش و پرورش، اعضای شورای اسلامی و خیرین و به کوشش و پیگیری حیدری مدیر دبیرستان دخترانه طهورا دبیرستان  دخترانه غیر انتفاعی به منظور افزایش سطح کیفیت آموزشی در این منطقه افتتاح شد.
نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه آموزش و پرورش باید به سمتی حرکت کنند که سلیقه ها را دریابد و مطابق سلایق افراد تصمیم بگیرد و این که چگونه تصمیم بگیر به نیاز جامعه برمیگردد
ابراهیم نکواظهار داشت : مدارس غیر انتفاعی به سلیقه خانواده ها احترام می گذارد و کار میکند اما آموزش و پرورش در مورد  دانش آموز محوری مورد غفلت واقع شده است اما در مدارس غیر انتفاعی ما شاهد این هستیم که به خوبی دانش آموز محوری و اولیا محوری صورت میگیرد.

وی همچنین متذکر شد : مبادا ما مسائل درآمدی را در مدارس غیر انتفاعی در الویت قرار دهیم و از اصل مسائل آموزشی عافل باشیم .

به گفته وی در حوزه  مسائل آموزشی  نباید به دنبال در آمد زایی باشم زیرا مسائل آموزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هدف این گونه مدارس نیز باید افزایش کیفیت آموزشی در سطح دانش آموزان می  باشد.

نکو همچنین افزود، شاید مدارس غیر انتفاعی در ابتدای کار از استقبال خوبی برخوردار نباشید اما نباید ناامید شد و با ید متولیان امر از اهداف کلی راه اندازی اینگونه مراکز آموزشی و پرورشی  اولیا و دانش آموزان را  آشنا کنند .

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در خاطر نشان  ساخت:  در بهارستان متاسفانه ما مدارس غیر انتفاعی  از حداقل ترین وضعیت ممکن در کشور را داریم و همان طور که آمار و ارقام ها نشان میدهد ما به ازای هر 400نفر یک نفر دانش آموز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند و این به خوبی گویای این است که سرانه بسیار پایین است و میتوان از آن به عنوان یک نوع فاجعه آموزشی نام برد.

ابراهیم نکو افزود، آموزش و پرورش باید به سمتی برود که بخش خصوصی در آن ورود پیدا کند و این چنین مدارس رااحداث کنندو این مدارس نیز با شروع به کار خود می تواند سلیقه افراد را مورد توجه قرار دهد و مطابق سلیقه افراد عمل نماید.

رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 بهارستان نیز گفت: بنده ضمن تشکر از تمام کسانی که تلاش کردند تا یک مدرسه غیر انتفاعی در منطقه ساخته شود باید بگوییم که مقام عالی وزارت در برنامه عملکرد سال جاری چهار برنامه محوری را تبین کرده اند که میتوان به سامان دهی نیروی انسانی، بودجه در آموزش و پرورش، ارتقا کیفی مدیریت آموزشگاهی و جذب مشارکت های مردمی در حوزه های مختلف آموزشی اشاره کرد .

عبداله نوحی  اظهار داشت:  همه ما میدانیم که این چهار مورد از موارد کلیدی در برنامه اجرای آموزش و پرورش می باشد و در هیچ جای دنیا به تنهایی آموزش و پرورش قادر به خدمات آموزشی و پرورشی نمی باشد .

وی ادامه داد، هزینه در آموزش و پرورش هزینه نیست بلکه سرمایه گزاری بلند مدت است و دید همگان باید تغییر پیدا کند که آموزش و پرورش مصرف کننده می باشد و همه برای سرمایه گذاری در این بخش باید نهایت تلاش خود را داشته باشند.

عبد اله نوحی همچنین از وجود 8 درصد دانش آموزان در مدارس غیر انتفاعی در کشور خبر داد و گفت:درکل کشور 8 درصد دانش آموزان در مدارس غیر انتفاعی مشغول به تحصیل هستند که در استان تهران این رقم به 5درصد و در منطقه ناحیه 2 بهارستان به صفر درصد میرسد که این یک نوع فاجعه آموزشی می باشد .

وی همچنین تصریح کرد : در بحث فضا های آموزشی تمام 50ساختمان آموزشی که وجود دارد تماما به صورت دو شیفه به صورت 96 نوبت استفاده میشود که من از مسئولین حاضر در مراسم انتظار دارم تا زمین های که کاربری آموزشی دارند را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند تا ما نیز با مشارکت های مردمی و خیرین بتوانیم مدرسه هایی را در سطح منطقه بسازیم.

نوحی  در خصوص فعالیت مدارس غیر انتفاعی نیز گفت : بخشی از فضا های آموزشی ما توسط بخش غیر دولتی  در قالب مشارکت های مردمی و استفاده از مدارس غیر دولتی است  که بی شک آموزش و پرورش نمی تواند در مسائل آموزشی و پرورشی  به تنهایی فعالیت کند و سایر افراد یابد به کمک آموزش و پرورش بیاییند و در بخش آموزشی و پرورشی ورود پیدا کنند.

وی ادامه داد :  متاسفانه در ناحیه 2 بهارستان تا به امروز این اتفاق نیفتاده بود که مدرسه غیر دولتی ساخته بشود ولی به حمد الله ما امروز شاهد این هستیم که اولین مدرسه دخترانه غیر دولتی افتتاح شد و این موضوع بی شک باعث افزایش سطح کیفی آموزشی و پرورشی هم در مدارس دولتی و هم غیر دولتی میشود.

نوحی همچنین از هوشمند شدن این مدرسه تا شروع سال تحصیلی جدید خبر داد.

حسین خان محمدی عضو شورای اسلامی نیز گفت :امیدواریم مدارس غیر انتفاعی در شهر ما رونق بگیرد و با استقبال خوبی مواجه شود و از تمام کسانی که توان اداره ی مدارس غیر دولتی را دارند خواستارم در این بخش سرمایه گذاری لازم را انجام دهند و با این کار بخشی از مشکلات را از دوش دولت بردارند.

خان محمدی ادامه داد، مدارس غیر انتفاعی از آنجایی که هم از نظر کیفیت و هم  ارتقا سطح تحصیلی موفق است می تواند مطابق سلیقه افراد پیش برود که این خود باعث افزایش راندمان آموزشی میشود

و ی ادامه داد "  شورای اسلامی نسیم شهر همچنان که در گذشته و حال در بحث کمک به آموزش و پرورش فعال بوده است در اینجا نیز  قول مساعدت در بحث هوشمند سازی این مدراسه را می دهیم

در پایان ضمن اجرای سرود توسز دانش آموزان دبیرستان دخترانه تذکیه از کسانی که در افتتاح این مدرسه نهایت تلاش خود را کردند به  پاس زحماتشان لوح تقدیری  اهدا شد.

 

    
صرفه جویی در مصرف آب به رفتار عمومی تبدیل شود/
 صرفه جویی 20 درصدی ضروری است
پرند - خبرگزاری مهر: مدیرعامل آبفای جنوب غربی استان تهران گفت: موضوع صرفه جویی در مصرف آب باید به رفتار عمومی جامعه تبدیل شود و مشترکان رعایت الگوی مصرف را مدنظر خود قرار دهند.
نجف پرتوی در گفتگو با خبرنگار مهر در آستانه فرا رسیدن فصل گرما و هفته صرفه جویی در مصرف آب با یادآوری ضرورت این مهم اظهار داشت: با توجه به کاهش ذخایر منابع تامین آب و افزایش دمای هوا، صرفه جویی 20 درصد مصرف آب توسط شهروندان ضروری است.
لزوم رعایت الگوی مصرف و بازبینی و اصلاح تاسیسات و شیرآلات آبی
 وی با بیان اینکه موضوع صرفه جویی در مصرف آب  باید به رفتار عمومی جامعه تبدیل شود افزود: مشترکان با رعایت الگوی مصرف و بازبینی و اصلاح تاسیسات و شیرآلات آبی، گام موثری در مصرف بهینه آب بردارند.
 پرتوی با اشاره به نقش رسانه ها در فرهنگ سازی در مصرف آب عنوان کرد: با توجه به بحران آب در سال جاری، رسانه ها در اطلاع رسانی و افزایش آگاهی مردم نسبت به مسایل مربوط به آب و اشاعه رفتار صحیح مصرف آب نقش به سزایی را ایفا می کنند.
 الگوی مصرف آب فعلی بیش از 2 برابر مصرف جهانی است
 مدیرعامل آبفای جنوب غربی استان تهران با بیان اینکه فقط 3 درصد از منابع آبی، آب شیرین و آشامیدنی است به مهر گفت: اکنون الگوی مصرف آب برای هر نفر حدود 150 لیتر در شبانه روز بوده  که بیش از 2 برابر مصرف جهانی است، این در حالی است که متوسط بارندگی در کشور یک سوم متوسط میزان بارندگی جهان و در حدود 250 میلی متر در سال است.

    
سارق به عنف با 38 فقره سرقت در رباط کریم دستگیر شد
رباط کریم - خبرگزاری مهر: فرمانده انتظامی رباط کریم از پایان کار سارق به عنف خبر داد و گفت: متهم دستگیر شده به نام الف-س در بازجویی های پلیسی به 38 فقره سرقت به عنف در شهرهای پرند، رباط کریم و گلشهر کرج اعتراف کرد.
سرهنگ جعفر علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص دستگیری این متهم اظهار داشت: ماموران کلانتری 11 رباط کریم در پی دریافت خبر از فوریت های پلیسی 110 مبنی بر یک مورد سرقت به عنف، سریعا خود را به محل وقوع جرم رساندند.
وی افزود: پس از رسیدن ماموران به محل وقوع حادثه، فردی به پلیس مراجعه و اظهار داشت شماره خودرو شخصی که به او حمله ور شده است را یادداشت و مبلغ 50 میلیون او را سرقت و از محل جرم متواری شده است.
این مسئول عنوان کرد: ماموران انتظامی با گرفتن اظهارات شاکی و مشخصات ظاهری سارق و برداشت شماره پلاک خودرو، اقدام به گشت زنی در همان محدوده انجام داده و یک دستگاه خودروی سواری با همان مشخصات را یافته اند و پس از متوقف کردن خودرو، سارق دستگیر و جهت بازجویی به پلیس آگاهی منتقل شد.
رییس پلیس رباط کریم یادآور شد: متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده قضایی و گذراندن مراحل قانونی روانه زندان شد.
 

    
مدیریت شهری دچار روز مرگی شده است/شهر فروشی آفت امروز شهرداریها
بهارستان - خبرگزاری مهر: معاون امور فنی استانداری تهران گفت: متاسفانه امروزه مدیریت شهری در اقصی نقاط کشورمان دچار روز مرگی هستند که باید برای این مشکل به فکر چاره بود.
به گزارش خبرنگار مهر، سلیم آبادی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید شهر صالحیه شهرستان بهارستان اظهار داشت: در حال حاضر در حوزه مدیریت شهری و به تبع آن شهرداری ها برغم همه تلاشها موفق عمل نکردیم و همین عامل باعث شده که شهرداری ها امروز عملا دچار روز مرگی شوند.
این مسئول، شهر فروشی توسط شهرداران را یک آفت جدی دانست و افزود: شهرداری ها به دلیل اینکه بتوانند درآمد پایدار داشته باشند عملا با تشکیل کمیسیون ماده 100 اقدام به شهر فروشی می کنند که اینگونه مدیریت ها در مرکز شهرهای استان خود می تواند تبعات ناخوشایندی را برای شهر به همراه داشته باشد.
سلیم آبادی با اظهار تاسف از فروش تراکم شهری به منظور ایجاد درآمد عنوان کرد: امروز فروش تراکم و بالا بردن ارتفاع ساختمانها در شهرستانهای استان و کشور بدون در نظر گرفتن سرانه های  استاندار ادامه دارد که این خود میتواند به عنوان زنگ خطری در مقابل بلایای طبیعی و دیگر حوادث آتش سوزی باشد.
مدیر امور شهری استانداری تهران افزود باید در نظر داشته باشیم که ما در این حوزه به کدام سمت و سو در حال حرکتیم چرا که مدیریت بدون برنامه ریزی برای آینده نمی تواند برا ما چشم انداز روشنی را ترسیم کند.
وی خطاب به مدیران شهری و شوراها اعلام کرد: اگر امروز مشکلات در سطح شهرها مشهود است باید به دنبال نقطه ضعف هایی باشیم که در حوزه مدیریت شهری نتوانستیم موفق عمل کنیم.
این مسئول با اعلام اینکه تاکنون در مدیریت شهری حرکتی درستی حاصل نشده، افزود: برغم اینکه تلاشهایی نیز از سوی سکانداران امور شهری حاصل شده ولی تاثیر چندانی نتوانسته در حوزه شهری بگذارد که درست حرکت نکردن توام با برنامه مدون و کارشناسی شاید  علت اصلی این ناکارآمدی  محسوب شود.

همچنین در این مراسم فرماندار بهارستان طی سخنانی به ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و شهر از سوی شهرداری تاکید کرد و گفت: خوشبختانه با انتخاب یک فرد با تجربه و کاردان انتظار می رود در آینده ای نه چندان دور شاهد تحولات عظیم شهری باشیم.

سعید ناجی در ادامه به رعایت کلیه موارد قانونی شهرداری و شورای شهر نیز اشاره کرد و اظهار داشت: از مجموعه شورای شهر و شهرداری انتظار می رود که بر اساس ضوابط و هرآنچه قانونگذار برای این دو نهاد شهری وظایفی تعریف کرده قدم بردارند.
به گفته وی، خارج شدن از مسیر قانونی می تواند اهم تلاشهای مدیریت شهری و شوراها را به چالش بکشد.
همچنین نماینده مردم شهرستانهای رباط کریم و بهارستان نیز انتخاب قربانی  را به عنوان شهردار صالحیه به فال نیک گرفت و اعلام کرد: قطعا انتخاب چنین فرد توانمندی آینده درخشانی را در پیش و روی این شهر خواهد گذاشت.
ابراهیم نکو با اشاره به فراز و نشیبهای گذشته صالحیه نیز اظهار داشت: امیدوارم که با حضور شهردار جدید در این شهر از این پس شاهد اتفاق نظر و همدلی بین مسئولین و مردم بیش ا ز گذشته باشیم.
لازم به ذکر است که در پایان مسئولان حاضر از تلاش های شهردار وقتپ قدردانی و در پایان سلیم آبادی حکم شهردار جدید را قرائت و به وی اهدا کرد.

    
    
ایجاد تحول عظیم در ورزش بهارستان/ دولت به مناطق محروم توجه کند
بهارستان - خبرگزاری مهر: نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس از تحول عظیم در ورزش بهارستان خبر داد و گفت: باید با توجه ویژه دولت به مناطق محروم، به خوبی از استعدادها و پتانسیلهای موجود بهره برد.
به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم نکو  عصر امروز در همایش بزرگ فرهنگی ورزشی که به مناسبت هفته جوان در سالن 22 بهمن بهارستان برگزار شد، اظهار داشت: برغم همه محرومیتهایی که در زیر ساختهای ورزشی شهرستان مشهود است، شاهد هستیم که استعدادهای نهفته ورزشی بین جوانان بهارستان در حال ظهور است که تقویت و شکوفایی این استعدادها، مستلزم نگاه ویژه مسئولان است.
وی، جوانان ورزشکار و فرهنگی را سرمایه های ارزشمند کشور دانست و افزود: آینده جامعه از آن جوانانی است که امروز برای کشور در میادین ورزشی و فرهنگی افتخاراتی را می آفرینند.
این مسئول با تاکید بر اینکه افتخارات همیشه از میان محرومیت برخواسته عنوان کرد: دولت باید به اینگونه مناطق محروم و مستعد نگاه ویژه ای داشته باشد تا بسترهای موجود منطقه به مرحله رشد و شکوفایی خود در عرصه های مختلف برسد.
نماینده مردم شهرستانهای رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از همین مناطق حسن رحیمی ها برخواسته اند که با تلاش توانست در جریان مسابقات کشتی جهان دل رهبر معظم انقلاب و ملت را شاد کند.

نکو در ادامه با قدردانی از تلاشهای اخیر اداره ورزش وجوانان و هیئت فوتبال شهرستان اعلام کرد : این روزها شاهد تحولات قابل قبولی در عرصه ورزشی منطقه هستیم که در این راستا بیش از صدها نفر از جوانان دوباره به این عرصه برگشته اند، این نشان از تلاش بی وقفه مدیریت این اداره طی مدت زمان کوتاه است.

در ادامه این مراسم رئیس اداره ورزش و جوانان بهارستان در جمع صدها نفر از ورزشکاران عرصه فوتبال به افتخارات کشوری و استانی این شهرستان در این حوزه پرداخت و اظهار داشت: جوانان ارزشی این شهرستان در همه رشته ها بویژه فوتبال توانسته اند در میادین ورزشی خوش بدرخشند که راهیابی تیم فوتبال اتحاد نوین به لیگ برتر استان نمونه بارز این توفیقات بشمار می رود.

ذبیح الله اردویی، کاهش ورودی ورزشکاران و افزایش تعداد 250 نفر از جوانان به عرصه ورزش فوتبال در مدت زمان کوتاهی را مهم اعلام کرد و یادآور شد: با توجه به دغدغه مسئولان مبنی بر کاهش هزینه ورودی ورزشکاران با در نظر گرفتن محرومیت منطقه، این مهم توانسته تاثیر بسزایی در جهت تشویق جوانان به عرصه ورزشی داشته باشد.

وی، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی بویژه مسابقات فوتبال با شهرستانهای توابع استان را به میزبانی هیئت فوتبال شهرستان و همچنین ساماندهی وضعیت کلاس های آموزشی در این مدت را از دیگر اقدامات این اداره اعلام کرد و خواستار تداوم حمایتهای مسئولان از حوزه ورزش شد.

در پایان این مراسم به ورزشکاران حاضر در سالن لوح یادبودی اهدا شد.

    
سوءمدیریت در دولت گذشته منجر به تهمت به نیروهای ارزشی شد
بهارستان - خبرگزاری مهر: فرماندار بهارستان گفت: متاسفانه سوءمدیریت در دولت گذشته و بکارگیری افراد فاقد صلاحیت لازم در مسئولیتهای مختلف منجر به سخره گرفتن نیروهای انقلابی و بی توجهی به نخبگان جامعه شده بود.
به گزارش خبرنگار مهر، سعید ناجی عصر روز گذشته در سومین جلسه شورای اداری بهارستان که با حضور امام جمعه نسیم شهر و رؤسای دستگاه های اجرایی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد به برخی اقدامات دولت گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: در دولت گذشته متأسفانه با حذف همه کسانی که ثابت کرده بودند برای کشور و انقلاب مفید و مثمر ثمر بودند با رواداشت تهمت ها و به سخره گرفتن ذخیره های انقلاب و بی توجهی به نخبگان جامعه همچنین بی توجهی به اسناد و قطعنامه های بین المللی و سوء برداشت های کلان مالی در دولتی که خود را پاک دست می نامید، شرایطی ایجاد شد که همه قوای کشور درگیر حل مسائل داخلی شون د و کشور به انزوای بین المللی دچار شود.
وی، قانومندی و قانون‌مداری را به عنوان یک اصل در دولت تدبیر و امید اعلام و تأکید کرد: متأسفانه بدلیل فقدان و کم‌توجهی به قانون در گذشته، لطمات و گرفتاری‌های بسیاری به کشور و بالتبع به شهرستان وارد شده است.
نماینده عالی دولت در بهارستان، حرکت در مسیر تدبیر و عقلانیت را ضروری خواند و گفت: مردم به دولتی رأی دادند که با شعار عقلانیت و تدبیر فعالیت خود را آغاز کرد و مطالبه مردم از مسئولان حرکت در این مسیر است.
ناجی افزود: تدبیر مقام معظم رهبری با دعوت گروه های مختلف مردمی به حضور در انتخابات و تأکید ایشان بر رعایت رأی مردم به عنوان بیت المال و حق الناس، همچنین دعوت و تشویق شخصیتهای شناخته شده از مردم جهت حضور پرشور پای صندوقهای رأی باعث شد تا با مشارکت بالای 70 درصدی حماسه سیاسی رقم زده شود و بخشی از شعار سال 92 در آن زمان تحقق یابد.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در بهارستان اعلام کرد: حماسه بزرگ سیاسی و انتخاب دولت تدبیر و امید در 24 خرداد 92 بستر مناسبی را در بهره مندی از دیپلماسی فعال و موثر در مسیر تحقق شعار اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی فراهم کرد.

وی یادآور شد: در آن زمان مردم آگاه با شور و علاقه هرچه بیشتر در انتخابات حضور یافته و باعث حاکمت تدبیر و عقلانیت در امور شدند تا قانون مداری، نخبه گرایی، شایسته سالاری، آغاز استفاده از ادبیات وزین، حل مشکلات داخلی و خارجی با رویکرد حفظ منافع ملی شود.

این مسئول اظهار داشت: مردم بهارستان بالاترین رأی شهرستانهای استان تهران را به دولت تدبیر و امید اختصاص دادند و رویداد بزرگ حماسه سیاسی هنگامی در کشور به وجود آمد که وضعیت ناگوار معیشتی، تورم سرسام آور و غیرقابل کنترل و بی ثباتی در بازار حاکم را از بین برد.

فرماندار بهارستان، صداقت در گفتار و رفتار دولتمردان را یکی از نعمت‌های الهی و نظام جمهوری اسلامی بر مردم دانست و افزود: تمام تلاش دولت کنونی رسیدگی به مسائل سیاسی و اقتصادی در حوزه بین‌الملل و داخلی در راستای عبور از موانع و مشکلات پیش رو، رسیدن به شکوفایی اقتصادی، تأمین حقوق انسانی و رفاه اجتماعی نسبی شهروندان است.

ناجی، حضور حماسی مردم در انتخابات و خلق حماسه سیاسی را نشانگر آگاهی مردم از نقش و میزان تأثیرگذاری شان در تغییر شرایط و در زمانی دانست که دشمن با دسیسه های مختلف درصدد به انزوا کشیدن مردم از انتخابات بود.

هشدار شدید الحن فرماندار به مسئولان

فرماندار بهارستان در ادامه این جلسه به برخی از مسئولان کم کار که هنوز به ساختار و جایگاه مدیریتی خود پی نبرده اند، هشدار داد و گفت: همه ادارات خدمات رسان مستقر در شهرستان باید با مجموعه فرمانداری هماهنگ باشند و هرگونه بی تدبیری در این خصوص برای ما قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: هرگونه ناهماهنگی و عدم تعامل بین ادارات خدمات رسان در سطح شهرستان می تواند اهم تلاشهای بی وقفه شهرستان را زیر سوال ببرد و این امر تحت هیچ شرایطی توجیه پذیر نیست.

ناجی ادامه داد: باید به این باور برسانیم که در بهارستان، سیاستهای کلی دولت تدبیر و امید دنبال شود و هر مسئولی موظف به اجرای دقیق آن است، بی توجهی به این امر برای ما غیرقابل پذیرش است.

وی، مسدود کردن حسابهای شهرداری از سوی تامین اجتماعی را یک اقدام غلط توصف کرد و یادآور شد: اقدام اخیر تامین اجتماعی در شهرستان نسبت به مسدود کردن شماره حساب شهرداری خارج از سیاستهای کلان دولت بشمار می رود که این امر می تواند در روند ارائه خدمت به شهرو شهروندان خلع جدی بوجود بیاورد.

ناجی ضمن تقدیر از نماینده مردم شهرستان بهارستان در پیگیری و اختصاص حدود 150 میلیارد ریال از اعتباراتی که نمایندگان مجلس به آن دسترسی دارند برای شهرستان، از دخالت بعضی عوامل خاص در اموری که مسئولیتی متوجه شان نیست انتقاد و اعلام کرد: برگزاری مناسبتها و مراسمها در حوزه های مختلف باید در چارچوب و قالب مشخص و با رعایت مسائل و هماهنگی با مراجع ذیربط و در رأس آنها فرمانداری و بخشداری های تابعه صورت پذیرد قطعا، ملاحظات لازم در خصوص دخالت و رفتار افراد غیرمسئول در مسائلی همچون تقسیمات کشوری و مرکزیت در سطح کلان با مسئولان عالی شهرستان بررسی و منجر به اقدامات قانونی خواهد شد.

در پایان فرماندار بهارستان با اهدای لوحی از عملکرد مناسب نیروی انتظامی شهرستان تقدیر به عمل آورد.

    
حکم شهردار صالحیه شهرستان بهارستان پس از دو ماه ابلاغ شد
بهارستان - خبرگزاری مهر: پس از دو ماه تلاش و پیگیری از سوی مسئولان شهرستان بهارستان، بالاخره حکم شهردار این شهر به امضای استاندار تهران رسید و ابلاغ شد.
به گزارش خبرنگار مهر، اعضای شورای شهر پس از استعفای اولین شهردار منتخبین دوره چهارم شورای شهر، علیرضا قربانی را به عنوان شهردار با اکثریت آرا انتخاب و برای سیر مراحل قانونی جهت صدور احکام نهایی به استانداری تهران ارسال کردند.
رئیس شورای شهر صالحیه در این زمینه در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: نهایی شدن حکم شهردار جدید از سوی استان برای شهر و شهروندان به عنوان یک دغدغه جدی محسوب می شد که با پیگیری های حاصل شده  بالاخره حکم شهردار این شهر صادر شد.
علیرضا دهقان نیری افزود: با نهایی شدن حکم شهردار و توجعه ویژه استاندار تهران، قطعا شهر و شهروندان از توانمندی مدیری با تجربه در مدیریت شهر برخوردار خواهند شد که ادامه همین روند می تواند منجر به رشد و شکوفایی شهر باشد.

    
نادیده گرفتن حقوق شهروندی در تحویل فازهای اولیه پرند/

تحویل کل شهر فرو رفتن در باتلاق است
پرند - خبرگزاری مهر: رئیس کمیسیون عمران شورای شهر پرند گفت: تحویل فازهای صفر- یک و دو طبق صورتجلسه ای یکطرفه و غیرفنی و نادیده گرفتن حقوق شهروندی صورت گرفته و مصداق قانون گریزی است.آریا خانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه نبود مدیریت یکپارچه شهری باعث ایجاد تنازعات بین شورا و شرکت عمران پرند شده است، اظهار داشت: شرکت عمران مدیریت راهبردی واحد در عرصه شهری در سایه شورای شهر را قبول ندارد و این یک نوع قانون گریزی برای گریز از انجام تعهدات است و با رویکرد شهروند محوری منافات دارد.
وی اضافه کرد: در رویکردی دولت محوری، شرکت عمران نقش مالک را ایفا می کند و همین دیدگاه باعث شده که تغییرات گسترده در سطح طرح جامع با در نظر گرفتن حداقلی سرانه های شهری و نادیده گرفتن معیارهای منطقی و فنی معماری و شهرسازی از سوی دست اندرکاران ابلاغ طرح جامع بصورت یکطرفه و بدون در نظر گرفتن حقوق شهروندی لحاظ شود،
این در حالی است که خود آنان این ضعف اساسی را قبول دارند. تحویل کل شهر از سوی شورا فرو رفتن در باتلاق است عضو شورای شهر پرند با بیان اینکه شورا با این تغییرات و نادیده گرفتن بسیاری از سرانه های ضروری دیگر شهری با ابلاغ طرح جامع مخالف است، اظهار داشت: تحویل کل شهر از سوی شورا بخاطر تضمین نشدن انجام تعهدات از سوی شرکت عمران اشتباه بزرگ و فرو رفتن در باتلاق است همچنانکه تحویل فازهای صفر- یک و دو طبق صورتجلسه ای یکطرفه و غیرفنی و نادیده گرفتن حقوق شهروندی صورت گرفته و مصداق قانون گریزی است و امروز می بینیم عدم هماهنگی بین پروژه های مسکن، اشتغال و خدمات در شهر جدید پرند، فرصت ها را تبدیل به تهدید و چالش کرده و ضعف مدیریت همراه با رویکرد سیاسی و اقتصادی در خصوص پرند کاملا مشهود و عینی است. خانی با بیان اینکه هرگونه تعامل در این خصوص به ضرر مردم پرند خواهد بود به مهر گفت: هزینه های ارقام محاسباتی مانند تسطیح و خاکبرداری، احداث خیابان های اصلی و فرعی و پارکینگ روباز، احداث فضای سبز، جمع آوری آبهای سطحی، تأسیسات زیربنایی از جمله شبکه توزیع آب آشامیدنی، شبکه جمع آوری فاضلاب و شبکه برق و تأسیسات خارج از شبکه مانند فاضلاب، احداث تصفیه خانه مخزن، لوله کشی، پمپاژ آب مصرفی و فضای سبز، تأمین آب و تأسیسات مربوط و هزینه تأمین خدمات اجتماعی از جمله تأمین مدرسه، خدمات درمانی به جز مفروضات هزینه های آماده سازی شهرهای جدید از جمله تعهدات اساسی شرکت عمران به حساب می آید که باید انجام دهد. شورا وام دار تجربه اندوزی هیچ شخص و گروهی نیست رئیس کمیسیون عمران شورای شهر پرند در بخش دیگری از گفتگوی خود با مهر با تاکید بر اینکه در بحث مجموعه شهرداری، شورا وام دار تجربه اندوزی هیچ شخص و گروهی نیست، اضافه کرد: شورای شهر وام دار شهروندان و راهبرد اساسی آن صیانت از حقوق شهروندی است و بنا بر بیانات مقام معظم رهبری، شورا باید جز تکلیف بزرگ الهی خود چیزی را در نظر نگیرد و تکریم ارباب رجوع و شهروندان و تلاش برای ارتقای سطح کیفی و کمی امنیت، رفاه، سلامت و ... جدای از وظیفه و تکلیف قانونی، وظیفه ای الهی و انسانی است. وی افزود: شهر پرند جدای از پتانسیل و ظرفیت های توسعه و پیشرفت، دریایی از مشکلات دارد که باعث می شود تلاش های اعضای شورای شهر به چشم نیاید و به دور از انصاف است که زحمات شورا نادیده گرفته شود و نقاط ضعف و نقصان نیز وجود دارد که در عرصه اجرایی آن اتفاق افتاده است و بر این باورم که مدیریت کارآمد مهمتر از برنامه ریزی است و مهمترین مشکل و چالش اجرایی شورا و شهرداری همین موضوع است که رویکرد سیاسی و نه اجرایی فرصت های توسعه و آبادانی را به مخاطره انداخته و اشاره فرماندار رباط کریم در یکی از نشریات به قوم گرایی در شورا و شهرداری پرند شاید به دور از واقعیت نباشد. تبیینی درست در ساختار شهرداری از مدیریت کارآمد شکل نگرفته است عضو شورای شهر پرند با بیان اینکه در ساختار شهرداری تبیینی درست از مدیریت کارآمد بر شالوده نخبه گرایی و عدالت شکل نگرفته است، بیان کرد: این یعنی یک ضعف در سیستم مدیریتی و برنامه ریزی و اینکه ما هم در ساختار نظریه پردازی آن خوب سیاست گذاری نکرده ایم و قبل از اینکه جواهری مانند پرند به جواهرشناس بدهیم او را با ارزش آن خوب آشنا نکردیم. خانی ادامه داد: اصول مدیریت و برنامه ریزی مبتنی بر عدالت این است که نه حال فدای آینده شود و نه آینده فدای حال، یک نسبت درست باید تعیین کند که این دو در تعادل باشند و آنچه شایسته است باشد، بین کارایی و عدالت تعارضی وجود ندارد کارایی، تصمیم گیریها را هدایت می کند و در نهایت اگر تصمیمات ما درست باشد می­توانیم به اهداف خود برسیم و عدالت صیانت از امانت و حقوق شهروندی است و امروزه کارایی که محصول تصمیم گیری ماست قابل سنجش و اندازه گیری بوده و نتیجه تجارب حاصله اینکه کار صحیح آن است که متخصص آن را انجام دهد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

    
مراسم ازدواج 30 نوعروس تحت حمايت کمیته امداد امام خمینی در رباط كريم برگزار شد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم ، به منظور ترويج ازدواج آسان مراسم ازدواج  30 نوعروس تحت حمايت کمیته امداد امام خمینی (ره) با حضور بیژن سلیمان پور فرماندار رباط کریم  و جمعی از مسؤلان شهرستان  در سالن همايش هاي بخشداري مركزي شهرستان رباط كريم برگزار شد.
مدیر کمیته امام خمینی (ره) شهرستان رباط کریم در این خصوص گفت: در اين مراسم از سوي  تبارك سبحاني مدير كل كميته امداد استان تهران به زوج جواني كه به صورت نمادين عقد آنها برگزار شد، مبلغ پنچ ميليون ريال به صورت نقدي و هزينه سفر به مشهد مقدس اهداء گرديد.
حسین محمدی  همچنين از كمك هاي نقدي توسط حاميان نيكوكار ، مديران و مسؤلان اين شهرستان خبر داد و ابراز داشت : جهيزيه اي توسط يكي از حاميان نيكوكار به مبلغ 70 ميليون ريال به نوعروس تحت حمايت خود و  مبلغ سي ميليون ريال توسط فرماندار رباط کریم  اهداء شد.
وی مجموع هداياي اهداء شده از سوي حاميان و خيرين نيكوكار را مبلغ 120 ميليون ريال اعلام کرد.
    
    
 شهردار گلستان در مراسم معارفه مسئول جدید واحد کنترل و نظارت بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری؛ مراسم تودیع و معارفه مسئول واحد کنترل و نظارت (پلیس ساختمان) با حضور مهندس نعمت زاده شهردار گلستان، مسئولین ادارات بازرسی و حراست و جمعی از مسئولین شهرداری برگزار گردید.
بر اساس این گزارش، در این مراسم مهندس نعمت زاده ضمن معرفی آقای بیاتی به عنوان مسئول جدید واحد کنترل و نظارت شهرداری، گفت: در جهت پیشبرد اهداف عالیه شهرداری در امور شهرسازی، همه نیروها همکاری لازم را با وی داشته باشند.
شهردار گلستان افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز یکی از چالشهای پیش روی مجموعه شهرداری می باشد و لازم است نظارت و جلوگیری از این نوع ساخت و سازها افزایش یابد.
وی افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز در حوادث غیرمترقبه منجر به گرفتن جان انسانهای بی گناه می شود که رعایت قوانین شهرسازی و اصولی انجام دادن امور علاوه بر کمک به زیباسازی شهری، کمک به همنوعان در جهت حفظ جانشان نیز می باشد.
    
سرمایه گذاری بخش خصوصی نیازمند بسترسازی است
فرماندار شهرستان بهارستان، گفت: بسترسازی، فرهنگ سازی و زیربناسازی در جذب سرمایه گذار بخش خصوصی مؤثر خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری، دکتر سعید ناجی در دومین جلسه شورای سرمایه گذاری شهرستان بهارستان در جمع سرپرست معاونت برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری، مشاورین فرماندار و رؤسای شورا و شهرداران گلستان، نسیم شهر و صالحیه و رؤسای دستگاه های فرهنگ و ارشاد، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، محیط زیست، تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ضرورت تشکیل شورای سرمایه گذاری در شهرستان اظهار داشت: در راستای تحقق تدبیر رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال به عنوان «سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» و سیاست های دولت تدبیر و امید می بایست با برنامه ریزی و مدیریت جهادی بیش از پیش برای رفع مشکلات کشور گام برداشت.

وی با اشاره به تاکیدات استاندار تهران زمینه حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی بایستی در این شهرستان فراهم شود، افزود: اولویت فرمانداری جذب سرمایه گذار خصوصی با ارایه تسهیلات لازم در امر رشد و توسعه زیرساخت های اقتصادی است.

وی با اشاره به لزوم توسعه و رونق بخشی تولید و سرمایه گذاری در شهرستان بهارستان تاکید کرد: می بایست کار زیربنایی را به نقطه تحول نزدیک کنیم که این امر مستلزم همکاری بخش خصوصی است.

وی افزود: بسترسازی، فرهنگ سازی و زیربناسازی در جذب سرمایه گذار بخش خصوصی مؤثر خواهد بود.

ناجی تصریح کرد: مدیران دستگاههای دولتی و فرمانداری تمام سعی و تلاش خود را برای رفع برخی از مشکلات به کار بسته و جلب رضایت مردم پشتوانه انجام کارهای و طرح های بزرگ اقتصادی در منطقه خواهد بود.