X
تبلیغات
 

اعضای شورای صالحیه از نزدیک مشکلات شهروندان را بررسی کردند
بهارستان – خبرنگار انلاین: اعضای شورای اسلامی صالحیه از نزدیک مشکلات تعدادی از ساکنین  حاشیه رودخانه سیاب را مورد بررسی قرار دادند
به گزارش خبرنگار ایران انلاین  اعضای شورای صالحیه در ادامه بازدید های محله ای خود   این بار از حاشیه رودخانه سیاب که به دلیل تجمع فاضلاب خانگی منجر به آلودگی زیست محیطی شده است  بازدید نمودند
در این بازدید تعدادی از خانم های خانه دار از بوی لجن ناشی از تجمع فاضلاب خانگی و همچنین قطع آب شرب گفتند و از اعضای حاضر در آن منطقه خواستند که نسبت به حل آن اقدام اساسی انجام دهند
ساکنین معتقدند که نسبت به معضلات حاشیه رودخانه سیاب اقدام چندان اساسی در گذشته  صورت نگرفته است  و به همین دلیل امروز ساکنین با انبوهی از مشکلات دسته و پنجه نرم می کنند
در این بازدید آقایان دهقان نیری ، بابایی و وهاب زاده ،گنجی و واقفی  حضور داشتند حل مشکلات رودخانه را از اولویت برنامه های شهرداری و شورای شهر بر شمردند و  معتقد بودند که در گذشته اقدام حاصل شده به صورت کارشناسی نبوده و به همین دلیل داخل کانال احداثی به دلیل شیب تند به محل تعیین فاضلاب تبدیل شده است
این دسته از اعضای شورای شهر همچنین از تخصیص اعتباری به مبلغ پنج میلیارد ریال برای حل مشکلات حاشیه رودخانه سیاه آب خبر دادند و اظهار داشتند که بزودی اقدامی  اساسی و کارشناسی شده در این منطقه از شهر انجام خواهد شد

    
اختلال در جلسه دیدار مردمی  توسط یکی شهروند غیر صالحیه/
افراد بدنبال چه مقاصدی هستند
بهارستان  ایران انلاین  : متاسفانه شامگاه دیروز ملاقات عمومی فرماندار بهارستان در صالحیه با حاشیه های مواجه شده که نشان از تخریب یک مدیر شهری از سو یک فردناشناس  گردید /
به گزارش خبرنگار آنا بر اساس برنامه های  از پیش تعریف شده  فرماندار شهرستان با حضور روسای ادارات هر هفته در یکی از نقاط شهرستان دیدار های عمومی خود را در مساجد و حسینه ها با حضور مردم  بر قرار تا مسائل و مشکلات شهروندان را از نزدیک مورد بررسی قرار دهندولی نشست دیشب فرماندار با به چالش کشیدن عملکرد سرپرست شهردار در زمان مسئولین وی در شهر گلستان از حالت اصلی خود خارج و با حاشیه هایی مواجه شد .
رئیس شورای اسلامی شهر صالحیه ضمن محکوم کردن این اقدام گفت : امروز در شرایطی دولت تدبیر و امید در حا ل خدمت رسانی است که تمام تلاش خود را بر این مبنا قرار داده تا بتواند با مردم چهره به چهره به گفتگو بشیند /

محمد رضا دهقان نیری اظهار داشت : ملاقات عمومی فرماندار شهرستان این هفته طی هماهنگی های صورت گرفته در شهر صالحیه برگزار شدکه پس از پرسش و پاسخ نوبت به شخص ناشناسی  رسید که اصلا تو صالحیه سکونت نداشته و به عملکرد گذشته سرپرست وقت که اعضای شورای شهر ایشان را به عنوان شهردار به استان معرفی نموده پرداخته که این موضوع اصلا ارتباطی با این  جلسه  نداشته است .

وی ضمن محکوم کردن این اقدام تصریح کرد : در دولت تدبیر و امید جایی برای افکار انحرافی وجود ندارد چرا که بر هم زدن نظم عمومی جلسه سخنرانی به معنی توهین به شعور مردم و زیر سوال بردن ارزشها به شمار می رود /

وی ادامه داد : متاسفانه هر از گاهی در برخی استانها مشاهده می شود که افرادی با نیت نامعلوم درصدد برهم زدن نظم عمومی جلسات مسئولین هستند که با طرح سوالات حاشیه دار و بی ربط در صدد عقد گشایی  گروه خود با مسئولین خدمتگذار می باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر صالحیه با تشکر از تدابیر به موقع فرماندار شهرستان نیزافزود : خوشبختانه این موضوع با مدیریت شایسته آقای فرماندار ختم بی خیر گذشت  ولی از مسئولین قضایی و امنیتی انتظار داریم نسبت به اینگونه مسائل  اقدام جدی داشته باشند .

وی عملکرد شهردار جدید را در شهرهای رباط کریم و گلستان مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت : دوران مسئولین آقای قربانی در شهرهای گلستان و رباط کریم حاکی از تحولاتی بوده که موجب رضایت مندی مردم را به همراه داشته است و بر همین مبنا بودکه ایشان با اکثریت آرا به عنوان شهردار جدید این شهر برگزیده شده است .

دکتر سعید ناجی ضمن تأکید بر جایگاه ولی‌نعمتان جامعه در سیاست‌گذاری برنامه‌های شهرستانی تصریح کرد: با توجه به تاكيد مقام معظم رهبري و سیاست های دولت تدبير و اميد بر آن شديم تا با برگزاري نشستهاي صميمانه با عموم شهروندان شهرستان در راستاي پاسخگويي به مردم و استماع نقطه‌نظرات آنها گام برداريم.

وی افزود: علاوه بر دیدارهای مردمی فرماندار با شهروندان که به صورت روزانه از ساعت 7:30 الی 8:30 صبح در محل فرمانداری برگزار می‌شود، جلسات پرسش و پاسخ مردم و مسئولین به منظور اطلاع از نقطه نظرات بررسی و حل مشکلات مدنظر شهروندان در محلات و بخش های مختلف به صورت مستمر برگزار خواهد شد.

وی تأکید کرد: با نظم دادن و پیگیری امورات، در چهارچوب قانون و رعایت مقررات، در حوزه‌های مختلف و مسائل به جا مانده شهرستان می بایست گامی مؤثر در جهت توسعه شهرستان برداشته شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان بهارستان، عقلانیت در امور و تصمیم گیری بر مبنای تدبیر، که در شعار دولت مشخص و مبرهن گردیده را به عنوان یک اصل مهم خوانده و افزود: حاکمیت  عقلانیت در امور و تدبیر در تصمیم گیری های مسئولین شهر باید یک اصل شناخته شود.

وی صداقت در گفتار و رفتار دولتمردان را یکی از نعمت‌های الهی و نظام جمهوری اسلامی بر مردم دانست و افزود: تمام تلاش دولت مسائل بین‌المللی و داخلی در راستای عبور از موانع و مشکلات پیش رو، رسیدن به شکوفایی اقتصادی، تأمین حقوق انسانی و رفاه اجتماعی نسبی شهروندان است.

دکتر ناجی خاطر با اشاره به پرسش‌ یکی از شهروندان در خصوص عملکرد شورای صالحیه و انتخاب شهردار اظهار داشت: در تمام زمینه ها در ارزیابی مشکلات  و بررسی نیازمندیهای شهرستان اگر از تدبیر و برنامه‌ریزی استفاده نکنیم به مشکل بر می خوریم.

بر اساس این گزارش، عمده مسائل مطرح شده در اين ديدار مربوط به مشكلات شبکه آبفای شهری، درخواست وام، مسکن و  مساعدت مالي بود.
    
نقد غیرمنصفانه می‌تواند مخرب باشد/  روابط عمومی های ادارات  هوشیار باشند

بهارستان – اصغری ایران انلاین : فرماندار شهرستان بهارستان گفت:  نقد غیر منصفانه  می تواند در چنین شرایطی  دارای آثار مخرب در سطح جامعه داشته باشد
به گزارش خبرنگار آنا  سعید ناجی صبح امروز در نخستین گردهمایی شورای هماهنگی روابط عمومی‌های شهرستان بهارستان اظهار داشت: روابط عمومی می‌تواند، زمینه را برای نقد منصفانه  فراهم کند و فضای ناامنی را برای کسانی که غیرمنصفانه و از روی غرض می‌خواهند انتقاد کنند، به وجود آورند.
ناجی گفت: نقد غیرمنصفانه می‌تواند مخرب باشد و زخم‌هایی ایجاد کند که، التیام بخشیدن به آنها را غیر ممکن و سخت نماید، در صورتی که انتقاد و نقد سازنده موجب تعالی، توسعه و پیشرفت دستگاه اجرایی می‌شود.
نماینده عالی دولت تصریح کرد : در فضای کنونی کشور همه دلسوزان نظام در حوزه رسانه ها باید در راستای اتحاد و همدلی گام بردارند و پرداختن به مسائل حاشیه ای جزء یاس و ناامیدی  عاید دیگری به همراه نخواهد داشت .
روابط عمومی‌ها در جهت فرهنگ‌سازی و ارتقای فرهنگی شهرستان بکوشند.
    
فاجعه آموزشی بهارستان در راه است/

بازگشت فرودگاه امام به حوزه رباط کریم پیگیری شود
رباط کریم - خبرگزاری مهر: نماینده مردم شهرستانهای رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: 100 درصد مدارس بهارستان دو نوبته است که با توجه به رشد جمعیت، پیش بینی می شود مدارس موجود حتی به سه نوبت هم برسد و این یعنی یک فاجعه آموزشی.
ابراهیم نکو در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به برخی مشکلات حوزه انتخابیه اظهار داشت: برغم تلاش مسئولان شهرستانی متاسفانه رباط کریم و بهارستان مورد بی مهری قرار گرفته و با جمعیتی بالغ بر 900 هزار نفر و قرارگیری در پایتخت، در برخی موارد حتی از حداقل امکانات و سرانه ها نیز برخوردار نیست.

سرانه ورزشی بهارستان در رتبه آخر کشوری قرار دارد

این مسئول عنوان کرد: بنابر آمار و ارقام موجود، شهرستان بهارستان به لحاظ سرانه ورزشی در رتبه آخر کشوری قرار دارد که این مساله به هیچ وجه زیبنده پایتخت نظام نیست. شهرستانهای حوزه انتخابیه برغم مجاورت با پایتخت کشور امکانات ضعیفی دارد که این موضوع نه تنها برای دولت و مسئولان بد است بلکه نیازهای اساسی مردم نیز برآورده نشده و موجبات نارضایتی را فراهم کرده است.

وی با اشاره به فقر سرانه های بهداشتی، فرهنگی، عمرانی و...، این مناطق را نقطه بحران سرانه آموزشی کشور دانست و ادامه داد: بهارستان تنها شهرستان کشور است که صددرصد مدارس آن به صورت دو نوبته دایر می شود و در رباط کریم نیز حدود 90 درصد مدارس اینگونه اند، در حال حاضر جمعیت دانش آموزی قابل توجهی برای ادامه تحصیل به بهارستان مراجعه می کنند که در شرایط امروز نظام و در مجاورت پایتخت، هنوز از شهری به شهری دیگر رفتن باری تحصیل واقعا تاسف بار است.

فاجعه آموزشی بهارستان در راه است/ مدارس سه نوبته می شود

عضو هئیت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس وضعیت آموزشی بهارستان را خطرناک توصیف کرد و هشدار داد: با توجه به جمعیت رو به رشد شهر جدید پرند پیش بینی می شود در صورت عدم مدیریت صحیح به ویژه در حوزه آموزش، مدارس موجود حتی به سه نوبت نیز برسد و یا اینکه مدارس بطور اجباری ناجار به تشکیل کلاسها با تراکم بالای دانش آموزی شوند و این یعنی یک فاجعه آموزشی!

نکو سرانه های بهداشتی، آموزشی، ورزشی و... مسکن مهر پرند را در حد صفر خواند و متذکر شد: در شهر پرند اجحاف زیادی صورت گرفته به طوری که متاسفانه واحدهای آموزشی نیمه کاره رها شده و و در بُعد تحویل واحدها نیز شاکیان بسیاری وجود دارد و بدقولی هایی شده است، البته مسئولان شهرستان پیگیر این موضوع هستند و ما نیز در مجلس تذکر خواهیم داد.

نماینده مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنان خود به یکی از مطالبات به حق مردم رباط کریم اشاره کرد و اظهار داشت: فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) بنابر تقسیمات کشوری متعلق به اراضی شهرستان رباط کریم است اما در اقدامی تامل برانگیز به شهرستان ری ملحق شده است.

الحاق مجدد فرودگاه امام به رباط کریم پیگیری شود

این مسئول عنوان کرد: این اقدام سوالات بسیاری را در اذهان مردم رباط کریم بوجود آورده و دلیل آن برای شهروندان مبهم و نگران کننده است، در حالی که تمامی امور اداری، حافظتی و امنیتی فرودگاه امام خمینی(ره) بر عهده دستگاه های رباط کریم است متاسفانه این شهرستان هیچ سهمی از فرودگاه ندارد و درصدی از درآمدهای آن به شهرداری های ری پرداخت می شود.

وی با اشاره به هزینه های فرودگاه امام برای شهرستان رباط کریم افزود: استهلاک جاده ها، آلودگی های صوتی و زیست محیطی تنها بخشی از هزینه هایی است که رباط کریم بواسطه قرارگیری فرودگاه در حوزه این شهرستان متحمل می شود و باید با پرداخت بخشی از درآمدهای حاصله که در حال حاضر به شهرداری های ری پرداخت می شود، این مسائل را جبران کرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئولان کشوری گفت: این مساله با انجام مکاتبات در حال پیگیری است و از رئیس جمهور، وزیر کشور و استانداری انتظار می رود هرچه سریعتر موضوع را بررسی کرده و برای بازگشت مجدد فرودگام امام به حوزه شهرستان رباط کریم اقدام کنند در غیر اینصورت موضوع در قالب طرح سوال از وزیر کشور به صحن علنی مجلس کشیده خواهد شد.

رفع مشکل آب شرب رباط کریم و بهارستان با اجرای طرح الغدیر 2

نکو در ادامه با اشاره به مشکلاتی نظیر آب شرب و کشاورزی، مترو و پایانه حمل و نقل کشوری در شهرستانهای حوزه انتخابیه بیان کرد: خط متروی حرم مطهر امام خمینی (ره) تا پرند به سرعت در دست احداث است و بنابر پیش بینی ها تا پاین سالجاری به اتمام می رسد اما احداث ایستگاه مترو در شهرستان رباط کریم یکی از مطالبات جدی و به حق مردم این شهرستان است که امیدواریم پیگیری شود.

این مسئول ادامه داد: آب شرب شهرستانها به لحاظ کمی و کیفی مشکلاتی داشت که بحمدالله با اجرای طرح الغدیر 2 از کنار اتوبان تهران - ساوه در حال رفع است، در صورت تامین اعتبار از سوی مسئولان استانی این طرح تا پایان سالجاری وارد مدار آبرسانی شهرستانها شده و مردم دیگر نیازی به استفاده از تانکر و پمپ نخواهند داشت.

عوارضی ورودی یا خروجی بهارستان و رباط کریم برچیده شود

وی از مسئولان کشوری و استانی خواست تا امور انتقال پایانه حمل و نقل کشوری واقع در بهارستان را تسریع کنند چراکه این طرح ضمن وارد آوردن خسارات مالی و جانی به مردم نسیم شهر و بهارستان، موجب اشغال بخش اعظمی از اراضی این مناطق شده است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی برچیده شدن عوارضی ورودی از سمت تهران را یکی دیگر از مطالبات مردم این شهرستانها برشمرد و گفت: این مساله موجب نارضایتی و خسران مردم به ویژه تاکسی داران و مسافربرهای شخصی شده چراکه هم در ورودی و هم در خروجی این شهرستانها عوارضی وجود دارد لذا خواستار پیگیری جدی تر این موضوع هستیم زیرا در گذشته نیز وعده هایی داده شد اما تاکنون محقق نشده است.


    
    
اشتغال 40 هزار نفر در واحدهای صنفی و صنعتی بهارستان
بهارستان - خبرگزاری مهر: فرماندار بهارستان با تاکید بر ضرورت حمایت از سرمایه گذاران خصوصی و کارآفرینان داخلی گفت: در حال حاضر هزار و 400 واحد صنعتی و 20 هزار واحد صنفی دارای پروانه در بهارستان فعالیت دارد که موجب اشتغالزایی برای بیش از 40 هزار نفر شده است.

سعید ناجی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بهارستان با وسعت جغرافیایی 67 کیلومتر مربع جمعیتی بالغ بر 600 هزار نفر را در خود جای داده و از مترکم ترین شهرستانهای استان تهران به شمار می آید که همین جمعیت نیز به دلیل ساخت و سازهای بی رویه و مهاجرتهای ناشی از نزدیکی به پایتخت، روز به روز در حال افزایش است.

پتانسیل نیروی جوان و متخصص کشور در رشد اقتصادی بکار گرفته شود


این مسئول عنوان کرد: افزایش جمعیت از بُعد سرانه های آموزشی، درمانی، عمرانی و... منجر به بروز مشکلاتی می شود اما در کنار این مساله، برخورداری از سرمایه انسانی بالا یکی از مزایای شهرستان محسوب می شود که برای استفاده بهینه از این پتانسیل بالقوه باید اعتبارات و امکانات بیشتری از سوی مسئولان استانی در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به نامگذاری مدبرانه رهبری مبنی بر "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" عنوان کرد: سرمایه انسانی یکی از مهمترین عوامل رشد اقتصادی است که امروزه در دنیا مورد توجه ویزه قرار گرفته و ما نیز به عنوان کشوری بهره مند از نیروی جوان و متخصص باید از ظرفیتهای داخلی برای توسعه اقتصاد، خودکفایی ملی و تولید داخلی نهایت استفاده را داشته باشیم.

فعالیت 1400 واحد صنعتی و 20000 واحد صنفی در بهارستان


فرماندار بهارستان گفت: در حال حاضر هزار و 400 واحد صنعتی و 20 هزار واحد صنفی دارای پروانه در بهارستان فعالیت دارد که موجب اشتغالزایی برای بیش از 40 هزار نفر شده است.

ناجی بیان کرد: طی سنوات اخیر همواره یک بُعد تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مقوله اقتصاد و حمایت از سرمایه داخلی بوده لذا باید حمایت از تولیدکنندگان، کارآفرینان و سرمایه گذاران داخلی در صدر امور مسئولان قرار گیرد و با ارائه تسهیلات و رفع موانع پیش روی صنعتگران به رشد و تعالی اقتصادی کشور، اشتغالزایی و افزایش درآمد خانوارها کمک کنند.

این مسئول افزود: در این راستا فرمانداری بهارستان تمام تلاش خود را برای حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان به کار گرفته و با ایجاد بستر مناسب برای حضور هرچه پویا تر سرمایه گذاران بخش خصوصی به دنبال ارتقای شاخصهای اقتصادی و اشتغالزایی کارآمد در شهرستان است.

    
اصلاح اطلاعات یارانه‌ای خانوارها از امروز آغاز شد
اصلاح اطلاعات یارانه‌ای خانوار از امروز چهارشنبه امکانپذیر شد وخانوارهایی که قصد تغییر و اصلاح اطلاعات اقتصادی هدفمندی خود را دارند می توانند از امروز به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کرده و این تغییرات را اعمال کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها؛ کلیه هموطنانی که در مرحله دوم اجرای قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها ثبت‌نام نموده و به دلیل یکی از وقایع چهارگانه تولد، فوت، ازدواج و طلاق متقاضی دریافت این تغییرات در سامانه رفاهی به نشانی www.refahi.ir هستند، می توانند از امروز چهارشنبه 31 اردیبهشت‌ماه 93 ضمن در دست داشتن اسناد و مدارک معتبر با مراجعه به دفاتر پلیس به علاوه 10 نسبت به ثبت تغییرات مزبور اقدام کنند.

همچنین آن دسته از هموطنانی که به دلایل مختلف از جمله محجوریت، فقدان سرپرست، عدم صلاحیت سرپرست خانوار و غیره... متقاضی تغییر سرپرست خانوار خود جهت ادامه دریافت یارانه نقدی هستند، نیز می‌توانند پس از مراجعه به فرمانداری محل سکونت خود و طی مراحل قانونی نسبت به تغییر سرپرست خانوار در دفاتر پلیس 10+ اقدام کنند.

    
    
بازدید میدانی اعضای شورای اسلامی شهر از سطح شهر گلستان
جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر گلستان از وضعیت زیست محیطی رودخانه شادچای و جویها و نهرهای آب سطح شهر بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری گلستان؛ دیدار چهره به چهره با مردم و لمس مشکلات شهر از نزدیک در دستور کار اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار گلستان قرار دارد که در همین زمینه حسین قاسم زاده، حمیدرضا جعفریان و خانم آقابابایی از اعضای شورای اسلامی شهر گلستان از سطح شهر بازدید کردند.
اعضای شورای اسلامی شهر در دیدار با اهالی چندین محله از شهر، آرامش و رفاه شهروندان را جزو اولویت های اصلی برنامه های خود و شهرداری دانستند و گفتند: در زمینه های مختلف عمرانی فرهنگی و خدماتی  منافع مردم در نظر گرفته شده است و هیچ گونه نگرانی برای آینده وجود ندارد.
نمایندگان مردم در پارلمان شهری در بازدید از رودخانه شادچای و حریم آن وضعیت این رودخانه را نامناسب توصیف کردند و بیان داشتند: شورای اسلامی شهر و شهردار در تلاش هستند با اتمام سریع پروژه بسترسازی و دیوار چینی این رودخانه، مشکلات زیست محیطی ناشی از آن مرتفع گردد.

شایان ذکر است در بازدید از نهرهای سطح شهر نیز بر لایروبی و نظافت کلیه نهرهای آب و باکس های زباله توسط حوزه خدمات شهری شهرداری تأکید شد.


    
    
آمادگی شهرداری برای همکاری با بخش خصوصی و شرکت عمران
برای ایجاد مراکز خدماتی و تفریحی
شهردار پرند گفت: شهرداری پرند با مدیریت جدید اهتمام جدی را داشته تا بتواند با امکانات محدود و با همکاری و تعامل سازنده با بخش خصوصی اقدامات مهمی انجام دهد که در مهم‌ترین این فعالیت‌ها توانستیم اولین میدان میوه و تره‌بار شهر پرند را که نیاز اصلی مردم به شمار می‌رفت کلنگ زنی کرده و عملیات عمرانی آن را آغاز کنیم
 به گزارش خبرنگار اجتماعی «خبرگزاری دانشجو» بهروز کاویانی شهردار پرند در بازدید ۲ ساعت از شهر جدید پرند که به همراه مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران انجام شد، اظهار داشت: ۳ فاز اول شهر جدید پرند که دارای ۷۰ هزار جمعیت است در اختیار شهرداری قرارگرفته است که بر اساس سرشماری سال ۹۰ که شهر دارای ۳۰ هزار جمعیت بود در سال ۹۱ شورای اسلامی تشکیل شد.
وی بابیان اینکه تعهدات انجام‌نشده بسیار زیادی در ۳ فاز نخست شهر جدید پرند از سوی شرکت عمران وجود دارد، افزود: انجام نشدن این تعهدات هزینه ۵۰۰ میلیاردی را به مردم ساکن در شهر پرند تحمیل کرده است.

    
    
بهارستان فاقد کمربندی/
اجرای پروژه کارشناسی‌نشده پل غیرهمسطح ترافیک را سنگین‌تر کرد
بهارستان - خبرگزاری مهر: شهرستان بهارستان بعنوان دروازه اصلی ورود و خروج پایتخت روزانه محل تردد هزاران خودرو سبک و سنگین است که بدلیل نبود کمربندی شمالی و جنوبی آن، شاهد ترافیک سنگین، آلودگی صوتی و تصادفات ناگوار بعضا منجر به فوت برخی از ساکنین این منطقه هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان بهارستان از قدیم الایام مسیر تردد مسافران خسته جاده ابریشم بوده که با استراحت کوتاهی در کاروان سرای کمال الملک رباط کریم به مسیر خود از جاده ساوه محدوده گلستان (سلطان آباد) ادامه می دادند که به مرور زمان عامل مهاجرت، منجر به تراکم و رشد جمعیت در این منطقه شد.

طی سالهای اخیر زمینهای خالی فاقد اسناد رسمی بهارستان به ساختمانهای بی استحکام تبدیل شد و که در این راستا نیز شاید خیلی ها یک شبه به نان و نوایی رسیدند و شهر را اینگونه به تاراج بردند و امروز جمعیت شهرستان بهارستان با یکی از مراکز پرجمعیت استانها برابری می کند.

رشد چشمگیر جمعیت ساکن در منطقه قاعدتا باید توام با امکاناتی تعریف شده باشد ولی متاسفانه این امر در این منطقه لحاظ نشده و به همین دلیل امروزه شهر با انبوهی از مشکلات گذشته دست به گریبان است.

احداث جاده و خیابانهای متناسب با استانداردهای شهر و وجود کمربندی شمالی و جنوبی برای شهرستان 700 هزار نفری بهارستان از ضرورت هایی است که متاسفانه این موارد نیز در طرح تفصیلی و جامع شهر توسط متولیان امر به فراموشی سپرده شده و تاکنون اجرایی نشده است.

امروزه تاوان این همه کوتاهی و غفلت را شهروندان گلستانی که در حاشیه جاده ترانزیتی قرار گرفته اند یا رانندگان وسایل نقلیه ای که برای طی یک کیلومتر باید نیم ساعتی در بار سنگین ترافیک از سر گلستان و سه راهی آدران بمانند می پردازند که این معضل شهروندان را به نوعی با چالش جدی مواجه ساخته است.

عملیات کارشناسی نشده احداث پل غیرهمسطح ترافیک را دو چندان کرد

در واپسین روزهای مسئولیت شهردار گلستان، کلنگ احداث پروژه غیرهمسطح به منظور کاهش بار ترافیکی به زمین زده شد که صدای این کلنگ با اعتراضات فراوان شهروندان و برخی از اعضای شورای شهر گلستان به ویژه نماینده مردم شهرستانهای رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی مواجه شد.

اعضای شورای اسلامی که هنوز فعالیت خود را آغاز نکرده بودند، یکباره دعوت نامه ای برای حضور در مراسم کلنگ زنی احداث پروژه غیرهمسطح در سه راهی آدران که یکی از گلوگاه های اصلی جاده ساوه محسوب می شود، دریافت کردند که ضمن اعتراض به این اقدام آن را چالش برانگیز برشمردند.

یکی از اعضای شورای اسلامی، اجرای پروژه غیرهمسطح را اقدامی عجولانه و غیرکارشناسی خواند و گفت: دلیلی نداشت که شهردار وقت در روزهای پایانی عمر مدیریتی خود این طرح را با عجله اجرا کند در حالی که وی فرصتهای بسیار زیادی برای اینگونه برنامه ها داشت ولی اقدامی انجام نداد.

موسی قلی زاده تصریح کرد: این طرح برای ما در هاله ای از ابهام بود شاید اصل پروژه یکی از نیازهای اساسی شهر باشد ولی اینکه چرا شهردار در روزهای پایانی کار خود دست به چنین اقدامی زد جای سوال دارد و امروز شاهد انتقادات و نارضایتی شدید شهروندان گلستانی هستیم چراکه با اجرای طرح نیمه تمام در محدوده اصلی سه راهی آدران به سمت شهریار بار ترافیکی سنگینی بر این منطقه حاکم شده است.

وی همچنین اضافه کرد: در این رابطه شورای اسلامی شهر به منظور اختصاص بودجه متناسب، با استانداری تهران مکاتباتی انجام داد تا با تامین اعتبار، شهردار جدید این شهر بتواند طرح را به سرعت تکمیل کرده و به مرحله بهره برداری برساند.

در همین رابطه فرمانده نیروی انتظامی بهارستان نیز نبود کمربندی در این شهرستان را یک معضل اساسی دانست و اظهار داشت: وجود کمربندی حد فاصل میدان قائم اسلامشهر تا حوزه استحفاظی شهری یکی از نیازهای اساسی این شهرستان است که باید مسئولان شهرستان و استان به این مسئله مهم نگاه ویژه داشته باشند.

سرهنگ داود عبدالمالکی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص معضلات ترافیکی سه راهی آدران وجاده ترانزیتی آیت الله سعیدی که چندین کیلومتر از آن در محدوده بهارستان قرار دارد، تصریح کرد: در زمان بروز هرگونه حوادث و مسائل ترافیکی، تمام نگاه ها به سمت پلیس راهور است اما پلیس راهور نیز برای اجرای هرچه بهتر وظایف خود نیازهای دارد که متاسفانه نادیده گرفته شده است، این شهرستان با حجم عظیم جمعیتی و تردد روزانه هزاران خودروی سبک و سنگین، نیازمند احداث کمربندی شمالی و جنوبی است تا بخشی از بار سنگین ترافیک روزانه کاسته شود.

پروژه نیمه تمام پل غیر همسطح ارثیه نامیمون شهردار پیشین برای شورای شهر

این مسئول در ادامه با اشاره به کلنگ زنی احداث پل غیر همسطح در سه راهی آداران، ضمن انتقاد از وضعیت ترافیکی بوجود آمده در این محور، افزود: اجرای این طرح بدون مطالعه کارشناسی، اقدامی اشتباه بود و متاسفانه ما زمانی متوجه اجرای این پروژه شدیم که کار از کار گذشته بود، اما در هر صورت نیروی انتظامی و پلیس راهور شهرستان تلاش دارد تا وظیفه خود را که همان سهولت بخشی به وضعیت ترافیک و تردد شهروندان است را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.

وی گفت: چند روز پس از اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح، شهردار وقت طی نشستی قول تکمیل سه ماهه این پروژه را داده بود اما وعده سه ماهه شهردار نیز به اتمام رسید و پروژه فوق حتی 20 درصد نیز پیشرفت فیزیکی ندارد که همین خلف وعده شهردار وقت برای راهور نیز معضلاتی را ایجاد کرده است.

اجرای ناقص پروژه پل غیر همسطح که ارثیه نامیمون شهردار پیشین برای شورای شهر جدیدبود شاید نیازی اساسی برای این مسیر پر تردد بود اما اینکه چرا شهردار وقت این طرح را در زمانی که تنها 20 روز به پایان عمر مسئولیتش مانده بود اجرایی کرد در حالیکه شهر گلستان در دوره سوم شورای اسلامی نداشت و فرصتهای بسیار زیادی برای اجرای این پروژه وجود داشت جای سوال دارد.

از همان ابتدا مخالف اجرای پروژه بودم

در این زمینه همچنین نماینده مردم شهرستان رباط کریم و بهارستان در مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از همان ابتدا مخالف اجرای این طرح عجولانه بودم چراکه برای اجرای چنین پروژه عظیمی هیچگونه مطالعه کارشناسی صورت نگرفته بود در حالیکه باید برای اجرای هر پروژه ای و بر اساس حجم کاری آن، برنامه ریزی جامع و کارشناسی انجام شود.

ابراهیم نکو اجرای عجولانه و غیرمنطقی این پروژه را مشکوک دانست و گفت: شاید شهردار وقت با این اقدام غیراصولی در روزهای پایانی مسئولیت خود، به دلایل مختلف قصد داشت مردم را در مقابل اعضای شورای شهر قرار دهد تا شهروندان نسبت به منتخبان خود بدبین شوند.

گلایه‌مندی معاون عمرانی استاندار از اجرای عجولانه پروژه

حجم انتقادات به حدی بالا بود که این روند در جریان تودیع شهردار وقت نیز  دست بردار وی نشد و معاونت عمرانی استانداری تهران در جریان تودیع و معارفه شهردار گلستان، گلایه خود از کلنگ زنی عجولانه و غیرکارشناسی پروژه غیر همسطح را ابراز کرد و اظهار داشت: از شهردار وقت انتظار چنین کار عجولانه نمی رفت چراکه در جریان بازدیدی که از این منطقه صورت گرفت کارشناسان خبره اجرای این پروژه را غیراصولی دانستند.

شهردار وقت گلستان نیز در مراسم تودیع خویش صرفا به ذکر این نکته بسنده کرد که باید این طرح را ما زخمی می کردیم تا شما ادامه آن را اجرا کنید.

-------------------------

گزارش از ذبیح الله اصغری