X
تبلیغات
 

خبرگزاری فارس: تصاویر دیدار شهید جهاد مغنیه با فرمانده معظم کل قوا

تصاویری از شهید جهاد مغنیه - فرزند سردار شهید حاج عماد مغنیه - در دیدار با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR تصویری از شهید جهاد مغنیه -فرزند سردار شهید حاج عماد مغنیه- در دیدار با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را منتشر کرد.

«همین شهدای برجسته‌ی دنیای اسلام، همین شهید عزیزی که به وسیله‌ صهیونیستها به شهادت رسید، اینها افتخار میکردند که بچه‌های امامند؛ خودشان را فرزند امام میدانستند. این شهید حاج عماد خودش را فرزند امام میدانست. 1386/11/28»

    
بانوان کارآفرین می توانند از تسهیلات دولتی برخوردار شوند
قرچک - استاندار تهران گفت: بانوانی که در زمینه کارآفرینی فعالیت می کنند می توانند از تسهیلات دولتی برای رونق فعالیت های خود استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر دوشنبه سید حسین هاشمی در جریان سفر به قرچک با بانوان نخبه و کارآفرین این شهرستان در سالن اجتماعات شهرداری دیدار و بر به کارگیری ظرفیت بانوان در مسائل مختلف تأکید کرد.

    
مردی که سنگین‌ترین وزنه‌ها را بر می‌داشت و خارق‌العاده‌ترین کارها را در مسابقات انجام می‌داد، بعد از جنایتی دور از ذهن برای فرار از مجازات تن به زندگی مخفیانه داده است.
به گزارش پارسینه، امیر قرایی یکی از شرکت‌کنندگان مسابقه قویترین مردان ایران، که‌سال ٩٠ در جریان درگیری با دوستش او را به قتل رسانده بود بعد از ٣‌سال همچنان متواری است. جنایتی که تنها برای ٣‌میلیون تومان رخ داد و پای مرد آهنین را به دنیای جنایتکاران باز کرد. حالا اما حدود ٣‌سال و ٦ ماه از آن روز شوم که طرفداران امیر قرایی را در شوک فرو برد می‌گذرد و این مرد با فرار از ایران هنوز تن به مجازات نداده است. با این حال برادر امیر که در جریان این قتل با او همراه بود، بار دیگر به دادسرا جنایی احضار شد.
جنایتی دور از ذهن

 عصر چهارشنبه هفتم اردیبهشت‌ماه‌ سال ٩٠ درگیری شدیدی میان چند پسر جوان در محله جنت‌آباد تهران رخ داد. دقایقی بعد تیمی از مأموران خود را به محل حادثه رساندند. در نخستین بررسی‌ها مشخص شد در جریان نزاع خیابانی، پسر جوانی به نام "حمید" با ضربه قمه مجروح شده است، همین موضوع کافی بود تا او بعد از منتقل شدن به بیمارستان به کما برود. خانواده "حمید" وقتی از مرگ مغزی پسرشان باخبر شدند در اقدامی انساندوستانه اعضای بدن او را به بیماران نیازمند هدیه كردند.
 
این در حالی بود كه مأموران تجسس‌های پلیس دریافتند قاتل این پسر جوان یكی از قوی‌ترین مردان ایران بوده كه به خاطر اختلاف‌ مالی با حمید، دست به جنایت زده است.
 
همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان برای دستگیری قویترین مرد ایران وارد عمل شوند اما هیچ‌کس تصور نمی‌کرد او با متواری شدن مسیر پرونده را تغییر بدهد. علیرضا قرایی که در روز حادثه با برادرش همراه بود درحالی بازداشت شد که مرد آهنین پا به فرار گذاشته بود.
 
پرونده‌ای دیگر برای خانواده قرایی
 
همشهری نوشت همان موقع به دلیل فرار قاتل، خانواده او تحت بازجویی قرار گرفتند تا این‌که پدر امیر قرایی بعد از این حادثه با اتهام متفاوتی توسط پلیس بازداشت شد. او که به جرم نگهداری مواد مخدر دستگیر شده بود در رابطه با پسرش به بازپرس گفت: "امیر همیشه ورزش می‌کرد و پسر خوبی بود. من نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاد، فقط از او شنیده بودم که با یکی از دوستانش مشکل دارد. وقتی فهمیدم او درگیر شده و حمید را تا پای مرگ رسانده است به بیمارستان رفتیم. در بخش آی. سی. یو بستری بود و بعد از چند ساعت به کام مرگ فرو رفت. خبر مرگ حمید را به امیر اطلاع دادیم و هرگز نمی‌دانستم او برای فرار از محاکمه متواری می‌شود. اگر می‌دانستم امیر کجا گریخته او را وادار به تسلیم می‌کردم. اطمینان دارم که او خودش را تسلیم خواهد کرد. او نیاز به فرصت دارد تا بتواند در مورد اتفاقی که افتاده درست فکر کند. آن روز وقتی که به خانه آمد خیلی حالش بد بود. عصبی و ناراحت چند تکه لباس برداشت و رفت، به کسی هم چیزی نگفت."
 
فرار ٣ ساله
 
در حالی که پرونده امیر قرایی تا زمان دستگیری‌اش در دادسرای جنایی تهران باز خواهد بود بار دیگر برادر این مرد به دادسرا احضار شد تا اگر اطلاعی از مخفیگاه برادرش دارد آن را در اختیار بازپرس پرونده قرار دهد. هنوز مشخص نیست عامل جنایت به کدام کشور گریخته است به همین دلیل پلیس اینترپل هم نمی‌تواند اقدام به دستگیری او کند. با این حال حمید قرایی همچنان اصرار بر بی‌اطلاعی از مخفیگاه برادرش دارد. با به جریان افتادن دوباره این پرونده در دادسرا ی جنایی تهران تحقیقات برای شناسایی کشوری که امیر قرایی به آن‌جا گریخته است، ادامه دارد.

    

فزایش درآمدهای مالیاتی دولت در لایحه بودجه سال 94 به معنای اعمال فشار مالیاتی به مردم نیست بلکه شناسایی مالیات گریزان است که عدم اجرای این امر از سوی دولت،قانون شکنی است و نباید به مردم فشار مالیاتی وارد شود.

ابراهیم نکو،عضوکمیسیون اقتصادی مجلس  درپاسخ به این سوال ایسکانیوز که دولت درلایحه بودجه سال 94 در راستای افزایش درآمدهای مالیاتی درصددشناسایی مالیات گریزان است، آیا دولت توانایی شناسایی مالیات گریزان بزرگ و اقتصادی را دارد یا برای تحقق این میزان درآمدهای مالیاتی به افزایش نرخ مالیات کسبه و کارمندان درسال 94 می پردازد؟گفت: متاسفانه درسال های گذشته فرار مالیاتی بسیار زیادی را شاهد بودیم به طوری که درحال حاضر انجام فرار مالیاتی از سوی فعالان قدرتمند اقتصادی باعث آموزش و فراهم شدن زمینه ای برای عدم پرداخت مالیات از سوی درصد زیادی از سایر افرادجامعه شده است.


وی با اشاره به اینکه اخذ صحیح مالیات می تواند به افزایش درآمدهای مالیاتی دولت منجرشود،تصریح کرد: میزان درآمدهای مالیاتی درلایحه بودجه سال 94 افزایش پیدا کرده اما این امر به این معنا نیست که نرخ مالیاتی که از افراد گرفته می شود، افزایش پیدا کرده است بلکه از سوی دولت مالیات به صورت صحیح اخذ و جلوی فرار مالیاتی بسیاری از کارخانه داران،واحدهای تولیدی و بنگاه های اقتصادی کشور گرفته می شود.
نکو، اظهارداشت: به طورحتم دولت با افزایش درآمدهای مالیاتی می تواند بر آثار منفی کاهش قیمت جهانی نفت در اقتصاد کشور فائق آید. وی،با تاکید بر اینکه دولت در راستای شناسایی مالیات گریزان باید به قانون تضمین دهد، تصریح کرد: براساس قانون فعالیت های اقتصادی که مشمول پرداخت مالیات هستند،مشخص شده است به همین دلیل اگر به قانون عمل نشود بی شک قانون شکنی درجامعه اتفاق افتاده است.
نکو، افزود: نمایندگان مجلس در راستای شناسایی مالیات گریزان اجازه افزایش درآمدهای مالیاتی به دولت می دهند به همین دلیل شناسایی مالیات گریزان تبدیل به قانون شده و به طور حتم دولت باید این قانون را در کشور اجرایی کند. نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس،تصریح کرد: دولت با عمل صحیح به وظیفه قانونی خود باید جلوی مالیات گریزی برخی فعالیت های اقتصادی را بگیرد و چنانچه به وظیفه قانونی خود عمل نکند، به طورحتم دولت قانون شکنی کرده است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،درخصوص لغو پرداخت یارانه دهک های پر درآمدجامعه،گفت: دولت می تواند با یک اقدام شجاعانه، یارانه نقدی افراد پردرآمد جامعه را به صورت ضربتی قطع کند و این میزان یارانه را با توجه کاهش قیمت جهانی نفت و بسته شدن بودجه سال 94 به صورت انقباضی به بخش تولید،سلامت، درمان و بیمه درمانی تزریق کند.

    

متن کامل پیام سرلشکر جعفری به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

« مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا.»

مجاهدان خستگی ناپذیر جبهه عظیم انقلاب اسلامی

سلام علیکم


شهادت ابناء امت اسلام در قنیطره، نقطه آغاز دیگری را بر فروپاشی قریب الوقوع نظام سیاسی ظالم، منحوس و تروریسم رژیم صهیونیستی ایجاد نمود.

ترکیب شهدای این واقعه نشان داد انقلاب اسلامی مرزهای جغرافیایی را پشت سر گذاشته و جبهه‌ی متحد اسلامی شکل گرفته است مجاهدان این جبهه در حال امتداد دادن انقلاب به درون سرزمین‌های خود در چارچوب آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی عمل می‌کنند.


از این رو دشمنان کینه توز اسلام ناب محمدی(ص) گمان می‌کنند با مقابله‌ حقیرانه خود و از سر ذلت و خواری در یک جا با اهانت به ساحت پاک پیامبر مکرم اسلام و مقدسات مسلمانان و جای دیگر با ترور مجاهدان عرصه پر نفوذ انقلاب اسلامی می‌توانند مانع تحقق وعده های الهی شوند.

امروز همه جوانان، در جهان اسلام «جهاد مغنیه‌اند» و همه پاسداران انقلاب اسلامی «الله دادی». این شهادت ها ثابت کرد که ما نباید از جهاد فاصله بگیریم؛ صهیونیستها باید منتظر صاعقه‌های ویرانگر باشند آنها در گذشته ظهور خشم ما را دیده‌اند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همان طور که در صحنه‌ جنگ‌های گذشته لبنان و فلسطین نشان داده است، تا آخر پای فروپاشی رژیم صهیونیستی خواهد ایستاد و با استمرار و عمق بخشی به حمایت های خود از مبارزین و مجاهدین مسلمان منطقه، تا حذف کامل این جرثومه فساد از جغرافیای سیاسی منطقه از پا نخواهد نشست.

یقینا این خون‌های نا به حق ریخته برجستگان و برگزیدگان امت اسلامی، وعده‌ حضرت امام خمینی(ره)را در آزادی قدس شریف، به موعود خود نزدیکتر می‌نماید.

این شهادت و فداکاری مجاهدان جبهه عظیم انقلاب اسلامی-که بر پیشانی آن نام سردار سرتیپ پاسدار محمد علی الله دادی ورزمندگان حزب الله لبنان می‌درخشد- نثار حضرت زهرای مرضیه صدیقه الکبری(س) باشد و امیدواریم خداوند متعال به برکت دعای مادرانه این کوثر ملکوتی، دل‌های بازماندگان ایشان را تسلی خاطر بخشد و به همرزمانشان پیروزی و عزت عطا فرماید. انشاءالله.

سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

در پی شهادت سردار الله دادی حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی (نماینده ولی فقیه در سپاه)، سردار علی‌اکبر احمدیان (رییس مرکز راهبردی سپاه)، فرماندهان نیروهای زمینی، دریایی و هوافضای سپاه و نیز جمعی دیگر از فرماندهان و مسئولان ارشد سپاه در تماس‌ها و پیامهایی با محکومیت اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی، شهادت سردار سرتیپ پاسدار محمد علی الله دادی و جمعی از فرماندهان حزب الله لبنان را محضر حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و آحاد امت اسلامی تبریک و تسلیت گفتن

    
بزرگداشت شهید جهاد مغنیه چهارشنبه اول بهمن در دفتر حزب الله لبنان در تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در پي شهادت تعدادي از رزمندگان حزب الله لبنان توسط رژيم غاصب صهيونيستي مراسم بزرگداشتی در دفتر این تشکیلات در تهران برگزار می شود.

این مراسم، چهارشنبه اول بهمن ساعت ١٤ تا ١٧ در دفتر حزب الله لبنان واقع در خيابان وليعصر، بالاتر از ميدان ونك، خيابان شهيد محمد علي رحيمي، پلاك ٧٥ با حضور عموم مردم و علاقهمندان مقاومت اسلامی برگزار خواهد شد.

جنگنده های رژیم صهیونیستی عصر یکشنبه به خودروی چند نفر از اعضای حزب الله لبنان در منطقه قنیطره حمله کردند که در اثر آن چند نفر از جمله جهاد مغنیه فرزند شهید عماد مغنیه و سردار الله دادی از فرماندهان سپاه پاسداران به شهادت رسیدند.

    

شهردار جدید رباط کریم پس از ۶ ماه معرفی شد

رباط کریم - مراسم معارفه شهردار رباط کریم عصر دوشنبه با حضور معاون عمرانی استانداری تهران، امام جمعه، فرماندار و دیگر مسئولان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شش ماه انتظار و حرف و حدیثهای متفاوت در خصوص نحوه انتخاب شهردار، عصر روز دوشنبه خاتمه یافت و مختاری توانست بین چندین گزینه سکاندار مدیریت شهری شهرستان رباط کریم شود.

حسنلو رئیس شورای شهر رباط کریم در این مراسم اولین سخنرانی بود که ضمن خیرمقدم گویی به مسئولان، خواستار نگاه ویژه مسئولین استانی به این شهر شد.

در ادامه، شهردار وقت که رکوردار شهرداران کشور و توانسته بود هشت سال سکاندار رباط کریم باشد، از فراز و نشیبهای دوران فعالیت خود مطالبی را عنوان کرد.

همچنین فرماندار رباط کریم نیز در این مراسم اعلام کرد: ارائه خدمتی صادقانه و بی ادعا یکی از اهداف مهم دولت تدبیر و امید است و باید این شعار زیبا با همراهی تمامی مسئولین بویژه شهرداری و اعضای شورا با بهترین شکل ممکن عملیاتی شود.

علی بیگی با اشاره به شرح وظایف شهرداریها عنوان کرد: شهرداری بهترین مکان برای ارائه خدمات شایسته دولت به مردم است و این نهاد مردمی باید با تلاشهای بی وقفه خود بتواند رضایت مندی مردم را جلب کند.

معاون عمرانی استاندار تهران نیز در این مراسم ضمن اظهار خرسندی از انتخاب اخیر شورای شهر نیز گفت: استانداری تهران در خصوص نحوه انتخاب و اینکه چه کسی بر مسند مدریت شهرداری قرار گیرد، هیچگونه دخالتی نداشته و هیچکسی را برای شورای شهر مبنی بر گزینه شهردار تحمیل نکرده است.

حسن کریمی با اشاره به سخنان رئیس شورا مبنی بر تاخیر در صدور احکام شهرداری نیز اظهار داشت: شاید این سئوالی باشد که ما از اعضای شوراها داشته باشیم که چرا این همه فرصت سوزی برای انتخاب یک گزینه واجد الشرایط صورت می گیرد.

این مسئول ادامه داد: مدت زمان پروسه انتخاب یک شهردار که مورد خاصی نداشته باشد نباید به بیش از یک ماه به طول بینجامد ولی متاسفانه برخی از شوراها برغم اینکه  در جریان شرایط گزینه مورد نظر هستند، مصمم اند که گزینه آنان مورد موافقت استان قرار گیرد.

    

شاخصهای آموزشی و پرورشی در بهارستان رو به افزایش است

بهارستان - مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان با اشاره به وجود کاستی در حوزه آموزشی و افزایش جمعیت آموزشی گفت: با رشد روز افزون شاخصه های آموزشی، رتبه عالی استان در پروژه مهر را کسب کردیم.

ابراهیم رفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با تلاشهای صورت گرفته در پروژه مهر سال تحصیلی ۹۴-۹۳ از طرف اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  ناحیه یک بهارستان توانست رتبه عالی را از آن خود کند.

به گفته وی، از بهارستان مدرسه نمونه دولتی فاطمه الزهرا (س) نیز توانست رتبه نخست استان را کسب کند.

این مسئول عنوان کرد: معیار برای کسب عنوان عالی و برتر، مستلزم برخی اقدامات آماده سازی برای ورودی های سال جدید در مهر ماه است که این اداره همسو با سیاست های کلان آموزش و پرورش این معیار اساسی را در دستور کار خود قرار داده است.

رفعیی افزود: سازماندهی نیروی انسانی، ساماندهی فضاهای آموزشی، زیباسازی مدارس، تعمیر و تجهیز آنها و برخی از فعالیتهای این چنینی که بتواند زمینه ساز مطلوبی برای بازگشایی مطلوب مدارس در مهر ماه شود، همه ساله بطور جدی در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد که اداره کل نیز با در نظر گرفتن تلاشهای فرهنگیان این شهرستان، رتبه عالی شهرستان های استان تهران را به بهارستان اختصاص داد.

رئیس آموزش و پررورش ناحیه یک بهارستان در ادامه افزود: این منطقه به جهت امکانات و تجهیزات با کاستی و کمبودهایی مواجه است ولی نیروی انسانی کارآمد باعث رشد روز افزون شاخصهای آموزشی و پرورشی در شهرستان شده است.

    
رسانه های محلی از نگاه برنامه ریزان ارشد کشور خیلی دور مانده اند
رسانه های محلی در ایران:خیلی دور،خیلی نزدیک

علیرضا سعیدآبادی؛ کارشناس ارشد روابط بین‌الملل:بیست سال پیش به عرصه رسانه وارد شدم و پروانه انتشار یک نشریه محلی را از هیات نظارت بر مطبوعات گرفتم.بعدها به نویسندگی در رسانه رو آوردم.سال های اول دهه هشتاد ، در ستاد مرکزی وزارت آموزش و پرورش به خاطر کار روابط عمومی ارتباط گسترده ای با خبرگزاری ها و روزنامه های سراسری داشتم.از آنجا ، نویسندگی در رسانه را خیلی قوی تر ادامه دادم

مواقعی پیش می آمد که نوشته های من در یک روز همزمان در چند روزنامه سراسری انتشار می یافت.در آن شرایط با خودم فکر می کردم دیگر کسی در کشور نیست که آن یادداشت ها را نخوانده باشد.اما الان که چند سالی است با رسانه های محلی در تمامی استان ها ارتباط حرفه ای و فراگیری دارم و کمتر رسانه ای در استان ها هست که افتخار همکاری با آنها را پیدا نکرده باشم و مطلبی از من منتشر نکرده باشند بهتر می توانم امروز را با دیروز مقایسه کنم و برای فردای رسانه کار فکری انجام بدهم.

طبق آخرین آمار منتشره ، شمارگان روزنامه های کشور کمتر از یک میلیون و دویست هزار نسخه در روز است.با این آمار نتیجه می گیریم که تعدادی از روزنامه های مرکز به دلیل محدودیت منابع و حفظ توان رقابت و بهتر بگویم بقای خود در خانواده رسانه ناچارند با تیراژ پایین فعالیت کنند و شايد حتی به خارج از تهران هم نرسند.تعدادی از آنها در مراکز استان ها و برخی که تیراژ بالا و توزیع گسترده تری دارند در شهرهای کوچک بر روی کیوسک ها قرار می گیرند و سهم اشتراک خوبی در سازمان ها و ادارات محلی دارند.شمارگان روزنامه ها در مقیاس جمعیت و جغرافیای پهناور ایران اسلامی آن هم در شرایطی که دسترسی به رسانه های اجتماعی و مجازی در زندگی روزمره مردم حتی در دوردست ترین نقاط کشور بسیار سریع و سهل الوصول است و محلی گرایی در اولویت قرار دارد ، به هیچ وجه ، تکاپوی نیازهای مردم را نمی دهد.حتی آن تعداد از روزنامه های مرکز که تیراژ و توزیع بیشتری هم در استانها دارند سعی می کنند از طریق ویژه نامه های محلی فضای رقابتی را از دست ندهند.رسانه های محلی در شرایط خوب می توانند نیازهای مردم نواحی و مناطق مختلف کشور را در حوزه رسانه پوشش دهند.محلی گرایی به دلایلی که ذکر می کنم و مهم تر از همه آنها به خاطر در دسترس بودن ، هویت بخشی و نمایندگی اقوام ایرانی با اقبال مردمی روبه رو شده اند.

رسانه های محلی از نگاه برنامه ریزان ارشد کشور خیلی دور مانده اند و از نگاه مردم خیلی نزدیک و در دسترس هستند.آنها ، چشم و چراغ مردم شده اند.رسانه های محلی و بویژه از نوع مجازی آن ، مصرف کننده و آمار بازدید بالايي در مراکز استان ها ، شهرهای کوچک و نواحي دارند.آمار متنوع 50 ، 40 ، 30 ، 20 ، 10 ، 5 هزار بازدیدکننده و پایین تر از این رسانه ها ، باتوجه به مقیاس جمعیت به فراوانی قابل مشاهده است.

محلی گرایی مردم در حوزه رسانه پدیده عجیبی نیست.عجیب این است که در نگاه برنامه ریزان ارشد کشور صرف نظر از شعارها و سخنان پراکنده در رسانه ها ، جایگاه واقعی خود را نیافته اند و سهم مناسبی در برنامه ریزی های ملی ندارند.این رسانه ها ، پیشگامان عرصه جنگ نرم هستند.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جایی بیان می کند که ....رسانه های محلی ، می خواهند شبیه رسانه های ملی باشند ....رسانه های محلی ، باید محلی باقی بمانند.وی در نشست اخیر "بررسی چالش های رسانه های محلی در برابر رسانه های سراسری" می گوید که ....رسانه های محلی ، به هم بپیوندند و بنگاه تشکیل دهند ....رسانه ها اگر روزنامه و نشریه ای از نسبت درج آگهی در ویژه نامه های استانی که هفتاد درصد آن سهم استان است تخطی کرد گزارش دهند ....و تجویزهایی از این قبیل که در ادامه ، نظر خود را با چارچوبی متفاوت درباره آنها بیان می کنم باشد که مورد توجه قرار گیرد.

از قدیم متقاضیان تاسیس نشریه باید در فرم های تقاضا مشخص می کردند که در گستره محلی می خواهند نشریه را منتشر کنند یا سراسری ، محل چاپ نشریه موردتقاضا کجا قرار دارد و این که دفتر فعالیت آن کدام شهر است و سوالاتی از این قبیل در آنها دیده می شد.سوال من این است:شما فکر می کنید در این جهان بهم پیوسته برای رسانه می توان به شکل قدیم مرز قائل شد؟روزنامه ها و رسانه های مکتوب با وقوف به همین واقعیت است که نسخه های اینترنتی را پیش از چاپ منتشر می کنند تا از گردونه رقابت با رسانه های مجازی خارج نشوند.رسانه های مکتوب و مجازی به یک همزیستی مسالمت آمیز رسیده اند اما آنچه که در ذهن برنامه ریزان همچنان وجود دارد خط و مرزهای گذشته است.

من با توجه به مرزهای محلی ، هویتی ، ملی ، دینی و فراملی هفت سطح را برای رسانه ها قائل هستم:

سطح اول ، شهر و ناحیه محل انتشار و مرکز فعالیت رسانه است جایی که مدیر مسئول ، سردبیر و تیم خبرنگاری تحت نظر یکی از این دو در آنجا تولید محتوا می کند.این سطح برای رسانه های محلی درحکم محل تولد و بخش مهمی از شناسنامه آنها محسوب می شود ولی همانند سایر متولدین حیات دارند ، رشد می کنند ، بزرگ می شوند و با محیط پیرامون تبادل انجام می دهند.

سطح دوم ، استان محل فعالیت است که در سطح بالاتری قرار می گیرد و کارکرد اداری و سازمانی رسانه به آن بستگی دارد به دلیل این که رسانه ها موردتوجه مقامات محلی هر استان هستند و رسانه های محلی در شهرهای کوچک استان نیز که باشند تحت تاثیر سیاست ها و کارکردهای مقامات استان ناگزیرند برای ارتقای وضعیت موجود و ایجاد شرایط مطلوب ، اظهارنظر کنند و همواره در کانون تحولات استانی قرار داشته باشند.

سطح سوم ، منطقه ای است که در کشور ما برای برنامه ریزی های کلان در حوزه فرهنگ های محلی می تواند مبنای خوبی باشد.وجود اشتراکات بین استانی در مناطق غربی ، شمالی ، جنوبی ، مرکزی و شرقی باعث می شود که بتوانیم در حوزه رسانه مرزبندهای منطقه ای و درون منطقه ای داشته باشیم.وجود روزنامه ها و سایت های منطقه ای نمونه بارز این سطح فعالیت است.

سطح چهارم ، سطح اقوام ایرانی است.جمهوری اسلامی ایران با وجود تنوع قومی ، با یک ظرفیت بالایی در این سطح مواجه است که امنیت ملی و وحدت ملی را تحث تاثیر قرار می دهد.بسیاری از رسانه های محلی نمایندگان یک یا چند قوم از اقوام ایرانی هستند.رسانه های محلی متعددی را می بینیم که در محل تلاقی اقوام مختلف ایرانی قرار دارند و با محوریت فرهنگ اسلامی-ایرانی و زبان فارسی ، به صورت چند زبانه دارند فعالیت می کنند.از آنجا که اقوام در جغرافیای پهناور ایران اسلامی پراکنده هستند ، رسانه های حامل این خرده فرهنگ ها طبق این تقسیم بندی به تمامی کشور تعلق دارند و فراتر از فرم های تقاضای اداری ، سراسری محسوب می شوند.آنچه باعث این پراکندگی و پایین بودن فاصله اجتماعی بین اقوام ایرانی شده است دلایل متعددی دارد.اشتراکات دینی ، پراکندگی جغرافیایی ، مشترکات بین استانی ، داد و ستدهای اقتصادی و اختلاط و آمار بالای ازدواج در بین مردان و زنان از اقوام مختلف ایرانی به عنوان مهم ترین این عوامل هستند.

سطح پنجم ، ملی است.در سطح ملی قدری مسئله متفاوت است.الزامات انقلاب اسلامی و جذب حداکثری مردم برای مشارکت در صحنه های کلان جامعه به شهروندانی در تراز ملی و اسلامی نیاز دارد.شهروندانی که به تمام مسائل جامعه و تحلیل های مناسب و به روز درباره آنها بتوانند دسترسی داشته باشند.رسانه های محلی بخشی از وظایف شان در این جهان کوچک شده الزاماً کارکردهای ملی است.ارتباط بین مردم و حاکمیت از وظایف ذاتی رسانه است.رسانه های محلی از این قاعده مستثنی نیستند.رسانه های محلی باید بازتاب دهنده خواسته های مردم نواحی و مناطق مختلف کشور در حکومت باشند.مقامات محلی بخشی از حاکمیت هستند اما تمام آن نیستند.استان ها در ایران ، از مدل فدرالی پیروی نمی کنند.خیلی از موضوعات در مرکز شروع می شوند و پایان نیز می بابند و نقش استان ها در بیشتر مواقع ، اجرای خوب برنامه ریزی های ملی و گزارش آنها به مرکز است.استان های ما اختیارات ایالتی ندارند و بسیاری از راه ها همچنان به مرکز ختم می شود.از این رو ، مردم باید خواسته های خود را در فضای کلان جامعه بتوانند مطرح کنند و این از وظایف رسانه های محلی است.حتی اگر استان ها ، ایالتی هم اداره می شدند رسانه های محلی باید پلی باشند بین استان های مختلف برای مبادله های گوناگون و رقابت های سازنده در سطح ملی ، جذب حداکثری امکانات و مخاطبان کشوری و بیشتر دیده شدن استان محل فعالیت خود در نگاه برنامه ریزان ارشد کشور در زمینه های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و مسائلی از این دست که لازمه آن اعتقاد به رسانه های محلی با کارکردهای فراستانی و فرامنطقه ای است.

سطح ششم ، سطح جهان اسلام است.رسانه های محلی باید فراتر از مرزهای شهری ، استانی ، منطقه ای ، قومی و ملی دارای کارکرد دینی باشند.هر مخاطبی در هر جای ممالک اسلامی آن هم در شرایطی که همه رسانه های مجازی ، جهانی هستند اگر بخواهد به هرکدام از رسانه های کشور اسلامی ما وارد شود باید بتواند داده های موردانتظار از یک حکومت اسلامی را دریافت کند.انتظار پیروان مذاهب اسلامی از مردم ما و رسانه های آنها این است که فراتر از جغرافیا ، اقوام و ملیت ایرانی با رسانه های اسلامی مواجه شوند و یافته های خود را با آنها کامل کنند.

سطح هفتم ، بین المللی و جهانی است.شعار "جهانی فکر کنید ، ملی برنامه ریزی کنید و محلی عمل کنید" متناسب با اهداف جهانی کشور ماست.شناخت مناسبات جهانی از طریق رسانه باعث می شود مردم فرصت ها و تهدیدهای محیط پیرامونی را بهتر بشناسند.برای مثال ، درک اهمیت مذاکرات هسته ای ایران با قدرت های جهانی بدون شناخت این مناسبات کار آسانی نیست.شاید گفته شود فقط دیپلمات ها به این شناخت نیاز دارند و شهروندان به آن نیازی ندارند.اما من معتقدم بصیرت خلاف این را حکم می کند و برخورداری از پشتوانه مردم در موضوعات کلان جامعه ، ضرورت همیشگی است و رسانه های محلی با توجه به مرجعیت و اهمیت روزافزونی که یافته اند این رسالت را در استان ها بر عهده دارند.

به عقیده من ، با احترام به سلسله مراتب سطح های پیش گفته ، رسانه های محلی باید واجد تمامی این خصوصیات باشند.به تعبیر بهتر ، این سطوح برای رسانه های محلی یک کل لایتجزی است و نمی توان بخشی از آن را قبول داشت و سایر سطوح را نادیده گرفت.البته تفاوت ظریفی بین رسانه های مرکز و رسانه های محلی در این تقسیم بندی وجود دارد.رسانه های سراسری از بالا به پایین حرکت می کنند و شهر و استان محل فعالیت برای آنها درحکم مقر هستند.

رسانه های محلی از محل تولد تا جهانی شدن خود می توانند رشد کنند.این از الزامات جهان نوین بهم پیوسته است تا نه تنها از کیان فرهنگی و دینی خود دربرابر امواج تغییرات فرامرزی دفاع کنیم بلکه بتوانیم به اهداف جهانی اسلام نیز یاری رسانیم.رسانه های محلی با این خط کشی البته اگر به آن توجه شود می توانند بهتر از همیشه سد دفاعی کشور در مواجهه با جنگ نرم نظام سلطه باشند و نرخ همبستگی ملی را افزایش دهند.رسانه های محلی از دیدگاه من ، معجزه گر هستند و برنامه ریزان ارشد کشور نباید پیشنهادهای این فعال رسانه را دخالت در کار خود بدانند.البته طرح مفصل اینها به وجود شرایط مناسبی از سوی دولتمردان در دو حیطه پذیرش و اجرا نیاز دارد.

انتظار رسانه های محلی و مرکز از برنامه ریزان و مجریان ارشد فرهنگی کشور این است که بسترسازی کنند.رسانه ها باید شرایط را مهیا ببینند.من سال ها در ستاد مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کار کرده ام.کارشناس نمونه آن وزاتخانه در سطح ملی بوده ام.طراح و نگارنده " آیین نامه نحوه فعالیت روابط عمومی آن وزارت " در سال 1386 هستم که به تمامی معاونت ها ، سازمان ها ، مراکز تابعه و ادارات کل استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اجرا ابلاغ شده است.البته دو سال است که به وزارت امور اقتصادی و دارایی منتقل شده ام اما حوزه فرهنگ را خانه خود می دانم.پیش از اینها همانگونه که گفتم در ستاد مرکزی وزارت آموزش و پرورش کار کرده ام.آنجا نیز خانه من است.حاصل این تجربه اندوزی این است که به کمک تحصیلات تکمیلی در رشته روابط بین الملل و سال ها کار در رسانه به جامع نگری قابل تاملی رسیده ام و مدت هاست این یافته ها را از طریق رسانه های مرکز و محلی به ایران عزیز تقدیم می کنم.

ناگفته پیداست که رسانه جزیی از هویت من است و عنوان فعال رسانه را از سایرعناوین بیشتر می پسندم و به آن افتخار می کنم.اینها را گفتم تا به پاسخ بیانات معاون رسانه ای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برسم.بنگاه داری در حوزه رسانه های محلی نیاز به اساسنامه ، قوانین و مقررات و بسترهای قانونی لازم دارد.این بنگاه ها می توانند در زمینه های مختلف شرکت های تعاونی تاسیس کنند.واگذار کردن کار این زیرساخت ها و امور حاکمیتی به رسانه های محلی به معنای انجام ندادن آن است.زیرساخت های لازم را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید تهیه کند.

اگر وجود دارند نیاز است فراخوان شوند و متولی داشته باشد.آیین نامه ای که در بالا به آن اشاره کردم نیاز به بازنگری دارد و اگر من بودم بخش روابط عمومی الکترونیک را به آن اضافه می کردم و در بخش ارتباط با رسانه که در فعالیت های مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاران خوب من آن را انجام می دهند رسانه های مجازی را با شرح کامل می آوردم و به تشکیلات روابط عمومی در ادارات کل استانی آن وزارتخانه ، وظایف و اختیارات جدیدی اضافه می کردم.همکاران خوبم در روابط عمومی های ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها به تشکیلات وسیعتر و امکانات بیشتری نیاز دارند تا به تناسب شرایط و نیازهای فراوان محلی بتوانند کارکردهای ارتباطی و تعاملی لازم را در نواحی و مناطق مختلف کشور داشته باشند.

بخش مطبوعاتی در ادارات کل استانی به سخت افزار ، آگهی ها ، یارانه ها ، نظارت ها و اعمال قوانین مرتبط با رسانه در حوزه نشریات و سایت ها و مسائلی از این دست می پردازند که بسیار هم مهم بوده و باید انجام شوند.اما این روابط عمومی ها هستند که با یک تعریف جدید و نیروی مضاعف نیاز است کارکرد ارتباطی و تعاملی با رسانه های محلی را در استان ها مدیریت کنند.گزارش نحوه انتشار ویژه نامه ها ، چاپ آگهی ها و تخلف های احتمالی را معاونت مطبوعاتی از رسانه ها نباید بخواهد.استفاده از رسانه علیه رسانه ، شیوه مناسبی نیست.

ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان ها برای انجام همین کارها هستند و شانیت دارند.همکاران سابق من در مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مطلع ترین کارشناسان در حوزه روابط عمومی هستند و من از آنها درس های فراوانی یاد گرفته ام و اگر این ماموریت ها به آنها محول شود یقین دارم به بهترین نحو می توانند امور ارتباطی و تعاملی با رسانه های محلی را به کمک تمامی همکاران خوبم در روابط عمومی های ادارات کل استانی ساماندهی کنند.بااین حال ، آماده ام یافته های خود را در حوزه رسانه های محلی با افتخار به آنها تقدیم کنم و قوانین و مقرراتی را که سال ها قبل نوشته ام برای انجام ماموریت های جدید روابط عمومی بویژه در حوزه ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و رسانه های محلی بازنگری و تدوین کنم.

همه می دانند که من به انتقال تجربه ها و یافته های فکری و کاری خود همواره به عنوان وظیفه دینی و حرفه ای اعتقاد راسخ دارم و در جایگاه های جدید اداری به هیچ وجه گذشته را فراموش نمی کنم.امروز من ، حاصل احترام به گذشته است و فردای پربارتر ، ثمره دیروز و امروز خواهد بود.

    

بهارستان - ایران اُنا: 250 رشته انشعاب غیر مجاز در گلستان بهارستان شناسائی شد./ با اعتباری معادل 7 میلیارد و750 میلیون ریال عملیات اصلاح خط انتقال 600 میلی متری در شهرک خلیج فارس انجام می شود ./ بخشی از خط انتقال فاضلاب شهر اسلامشهر به اتمام رسید

عملیات حفاری 2 حلقه چاه به اتمام و مرحله بهره برداری رسید

ایران اُنا - ذبیح ا... اصغری: :با اعتباری معادل 3 میلیارد و دویست میلیون ریال دو حلقه چاه در شهرک امام حسین ( ع ) حفاری و آماده بهره برداری شد

مدیر بهره برداری آبفای شهرک امام حسین (ع)در گفتگو با خبرنگار مهر  اظهار داشت : با عنایت به ساخت و ساز و گسترده گی حوزه شهری در این منطقه و لزوم تقویت آب شرب موجود و همچنین بلحاظ تامین آب آشامیدنی مسکن مهر ضیاء آباد و شهرک نظام آباد از طریق مخزن 10 هزار متر مکعبی امام حسین ع ، لذا در راستای پیشگیری از احتمال کم آبی و تامین آب شرب شهروندان با کمیت و کیفیت مطلوب تعداد دو حلقه چاه در شهرک امام حسین ع  حفاری شد

مهدی مقدسی زاده ضمن تشریح مشخصات فنی این پروژه خاطر نشان ساخت : این دو حلقه چاه هرکدام با عمق 200 متر و دارای لوله جداره 14 اینچ به طول  200 متر و لوله کیسنگ 28 اینچ به طول 48 متر ، و با صرف اعتباری معادل 3 میلیارد و دویست میلیون ریال از محل اعتبارات جاری حفاری و پس از انجام آزمایش پمپاژ مجموعا با آبدهی بیش از 60 لیتر برثانیه در مرحله بهره برداری قرار گرفته اند . 

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری بهره برداری از این چاهها آغاز خواهد شد یاد آور شد : هم اینک این دو حلقه چاه با اعتباری معادل 1 میلیارد و هشتصد میلیون ریال در مرحله برق رسانی و تجهیز قرار گرفته دارند ومقدمات لازم در این خصوص فراهم شده است و پس از برق رسانی و تهیه و نصب تجهیزات مورد نیاز از جمله پمپ ، کنتور اولتراسونیک ، تابلو برق و ترانس و ... حداکثر تا پایان اسفند ماه سال جاری وارد مدار توزیع شده و به بهره برداری می رسند و با توجه به وضعیت مطلوب آب آشامیدنی در حال حاضر و اضافه شدن 60 لیتر بر ثانیه به دبی موجود در آینده نزدیک ، امیدواریم آب شرب شهروندان و مشترکین محترم میان آّباد ( امام حسین ع ) ، نظام آباد و مسکن مهر ضیاء آباد با کمیت و کیفیت مطلوبی تامین و توزیع شود .

مقدسی زاده اضافه کرد : کل عملیات مربوط به حفاری ، تجهیز و راه اندازی این دو حلقه چاه با صرف اعتباری معادل 5 میلیارد ریال از محل اعتبارات جاری و داخلی شرکت تخصیص بودجه شده است و با توجه به مطالعات صورت گرفته مقدمات لازم در خصوص حفاری یک حلقه چاه نیز فراهم شده است که مطابق برنامه زمانبندی صورت گفته و در آینده با تخصیص اعتبارات لازم عملیاتی خواهد شد .   

ایران اُنا - ذبیح ا... اصغری: مدیر اداره بهره برداری آبفای شهر گلستان گفت : پس از شناسائی انشعابات غیر مجاز در شهر گلستان ، تعداد 200 رشته از این انشعابات پرونده سازی و به مجاز تبدیل شد.

پرویز عبدی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : با عنایت به ضرورت ساماندهی شبکه آبرسانی و پیشگیری از هر گونه هدر روی و مصارف غیر مجاز همزمان با ساماندهی خطوط و شبکه های آبرسانی و همچنین انشعابات آب آشامیدنی شهروندا ن و مشترکین این شهر ، در ماههای آبان و آذر سال جاری تعداد 250 رشته انشعاب غیر مجاز نیز شناسائی شد .

این مسئول با اشاره به اینکه پس از شناسائی انشعابات غیر مجاز یاد شده اخطاریه های لازم جهت تعیین تکلیف و پرداخت خسارت و هزینه های وارده به شبکه به مالکان این انشعابات تحویل شد خاطر نشان ساخت : با عنایت به همکاری دفتر حقوقی شرکت و اخذ مجوز لازم از دادگستری شهرستان یهارستان از 250 رشته انشعاب غیر مجاز کشف شده مراحل تشکیل پرونده و تبدیل به مجاز 200 مورد انشعاب انجام شده و باقیمانده این انشعابات نیز در شرف تشکیل پرونده و تبدیل به مجاز می باشد .

مدیر آبفای شهرستان بهارستان در ارتباط با تداوام انجام این عملیات یادآور شد : مطابق برنامه زمانبندی شده ساماندهی خطوط و شبکه آبرسانی و انشعابات آب آشامیدنی شهر گلستان و همچنین خارج سازی شبکه های قدیمی و فرسوده از مدار توزیع انجام می پذیرد و ضمن اجرای این عملیات ، شناسائی و جمع آوری و تبدیل به مجاز انشعابات غیر مجاز نیز انجام می شود .

عبدی اظهار امیدواری کرد : ضمن خارج سازی شبکه های فرسوده از مدار توزیع و جایگزینی خطوط جدید و همچنین جمع آوری انشعابات غیر مجاز و غیر قانونی ، آب آشامیدنی شهروندان و مشترکین محترم با وضعیت مطلوب کمی و کیفی تامین و توزیع گردد .

با اعتباری معادل 7 میلیارد و750 میلیون ریال/

عملیات اصلاح خط انتقال 600 میلی متری در شهرک خلیج فارس انجام می شود

پرند - ایران اُنا - در راستای تامین و تقویت آب آشامیدنی شهر پرند پروژه اصلاح خط انتقال به طول 750 متر در حال انجام است .

به گزارش خبرنگار ما مدیر عامل آبفای جنوبغربی استان تهران با اعلام این خبر گفت : با عنایت به واگذاری واحدهای مسکونی جدید پرند به مالکین و سکونت این خانواده ها در این شهر ، منجر به تقاضای انشعابات آب شرب در شهر پرند گردیده ، که در راستا و در جهت تامین و تقویت آب آشامیدنی شهروندان و مشترکین محترم پرند ، عملیات اصلاح خطوط انتقال این شهر با استفاده از آب شرب موجود در حال انجام می باشد .

فرهاد جلالی امین با اشاره به انجام عملیاتی در همین راستا خاطر نشان ساخت : پروژه جمع آوری و انتقال آب استحصالی 8 حلقه چاه در منطقه خلیج فارس و سینا و حاشیه بزرگراه فتح با اجراء و اصلاح خط انتقال 600 میلی متری چدن داکتیل در خیابان المهدی ( عج ) خلیج فارس در حال انجام است و با توجه به بررسیهای به عمل آمده و مطالعات صورت گرفته پس از اجرای این پروژه بالغ بر 200 لیتر بر ثانیه به ظرفیت آب اشامیدنی شهر پرند افزوده خواهد شد .

وی ضمن تشریح مشخصات این پروژه اظهار داشت : عملیات مذکور با استفاده از لوله های چدن داکتیل سایز 600 میلی متری و با صرف اعتباری معادل 7 میلیارد و 750 میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی و جاری از اوایل دی ماه جاری در منطقه خلیج فارس و سینا آغاز شده و در حال حاضر با بیش از 20 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است و انتظار می رود با روند فعلی حداکثر تا پایان همین ماه جاری به طور کامل به اتمام و بهره برداری برسد .

رئیس هیئت مدیره آبفای جنوبغربی استان تهران اظهار امیدواری کرد با اتمام این پروژه و راه اندازی و بهره برداری از مخازن آماده بهره برداری در پرند ، ضمن تامین و تقویت آب آشامیدنی شهروندان محترم پرند با کمیت و کیفیت مطلوب ، شاهد کوچکترین مشکلات در این زمینه (تامین آب آشامیدنی شهر پرند در سال 94 ) نباشیم .

بخشی از خط انتقال فاضلاب شهر اسلامشهر به اتمام رسید

اسلامشهر – ایران اُنا - با اعتباری معادل 100 میلیارد ریا ل بخشی از خط انتقال فاضلاب اسلامشهربه مرحله بهره برداری رسید .

به گزارش خبرنگار ما مدیر عامل این شرکت با اعلام خبر مذکور اظهار داشت : در راستای اجرای جمع آوری ، انتقال و تصفیه فاضلاب شهر اسلامشهر و شهرکهای تابعه ، چندین پروژه عمرانی از جمله ، اجرای خط انتقال ، اجرای شبکه جمع آوری و ساخت تصفیه خانه و ... در این شهر در حال اجراء می باشد که با توجه به اعتبارات تخصیص یافته هر کدام از این پروژه ها با پیشرفتهای متعدد فیزیکی در حال انجام است و در این ارتباط پروژه اجرای بخشی از خط انتقال فاضلاب پیرو برنامه زمانبندی انجام شده و تا محل پیش بینی شده ، اتمام و به مرحله بهره برداری رسید.

فرهاد جلالی امین ضمن تشریح اجرای عملیات گفت : مجموع این خط انتقال به طول 5730 متر میباشد که 4530 متر آن با صرف اعتباری معادل 100 میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی و از میدان الغدیر و خیابان ولیعصر واوان در مدت زمان 15 ماهه اجراء و به اتمام رسیده است و با استفاده از این خط بخشی از مناطق واوان و اسلامشهر دفع فاضلاب صورت می پذیرد .

وی با اشاره به مشخصات فنی پروژه خط انتقال مذکور خاطر نشان ساخت : در این عملیات که با استفاده از لوله های بتن مسلح سایز 1600 میلی متر اجراء گردیده است . قابلیت انتقال فاضلاب و خدمات دهی به میزان 660 هزار نفر را دارا می باشد و در حال حاضر مراحل جمع آوری و دفع فاضلاب مسکن مهر استراتوس به تعداد 1540 واحد مسکونی و مسکن مهر ضیاء آباد نیز به تعداد 5000 واحد مسکونی از این طریق دفع می گردد : بر اساس مطالعات صورت گرفته در آینده نزدیک نیز عملیات انتقال فاصلاب شهر واوان از خط انتقال قدیمی قطع ، و از طریق همین خط انتقال انجام خواهد شد .

رئیس هیئت مدیره آبفای جنوبغربی استان تهران اظهار امیدواری کرد : با تامین به موقع اعتبارات تخصیص یافته در خصوص اتمام عملیات ساخت تصفیه خانه و همچنین اجرای خطوط اصلی و شبکه فاضلاب در سطح شهر اسلامشهر ، ضمن بهره برداری کامل از طرح فاضلاب در جهت رفاه حال شهروندان ، با تصفیه و بهره برداری از فاضلاب تصفیه شده قدمی موثر در حفاظت از محیط زیست و رونق کشاورزی در شهرستان و منطقه برداریم، اصغری ایران انلاین در استان تهران


    
IMG_0665.JPG
اسلامشهر- مراسم معارفه شهردار اسلامشهر ظهر امروز با حضور حسین طلا نماینده مردم تهران و اسلامشهر در مجلس، معاون امور عمرانی استانداری تهران، امام جمعه، فرماندار و دیگر مسئولان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از حدود ۴۰ روز از انتخاب علیرضا ناصری پور به عنوان شهردار اسلامشهر توسط شورای شهر، ابلاغ وی توسط وزیر کشور امضا شد و طی مراسمی ناصری پور رسما کار خود را به عنوان شهردار اسلامشهر آغاز کرد.

رییس شورای شهر اسلامشهر در ابتدای این مراسم اظهار داشت: تعامل خوب باعث پیشرفت شهر خواهد شد، مردم با انتخاب اعضا شورا اعتماد خود را نشان داده اند و شهردار باید مجری مصوبات شورای شهر باشد.

ولی الله اصغری افزود: استفاده بهینه از سرمایه های موجود استانی و ملی، مدیریت سرمایه، درآمد و هزینه و پایبندی به اصول قانونی و فرامین رهبری بخشی از وظایف شهردار جدید اسلامشهر است، شورای شهر با تمام توان حمایت خود را اعلام می کند و آماده همکاری و تعامل مثبت با ادارات شهرستان و استان برای خدمت رسانی بهتر به شهروندان است.

امام جمعه شهر اسلامشهر نیز در این مراسم اظهار داشت: پیامبر اسلام می فرمایند سه خصلت اگر در فردی باشد خداوند متعال او را دوست دارد، اول اخلاص در پرستش خداوند یعتی عبادت خالص پروردگار، دومین خصلت متواضع بودن در برابر خلق خدا است و آخرین ویژگی احسان و نیکی کردن به بندگان خداوند است، مسئولان خدمتگذاران خلق خدا هستند.

آیت الله محمد نورورزی، ضمن برشمردن اهمیت بیت المال در دین اسلام خاطرنشان کرد: اگر ریالی از بیت المال را استفاده کنیم باید در آن دنیا پاسخگو باشیم، شوراهای شهر پسوند اسلامی دارند و باید مصوبات خود را بر مبنای اسلام و قانون بگذرانند، نبودن یک مدیریت پایدار شهری در چند سال گذشته خسارات زیادی را به شهر و شهروندان زده ولی باید مسئولان فعلی باید نواقص را جبران کنند.

خدمت به مردم در دولت تدبیر و امید یک اصل است

فرماندار اسلامشهر با اشاره به جمعیت بیش از ۶۰۰ هزار نفری این شهرستان، گفت: با توجه به رشد روزافزون جمعیت متاسفانه زیرساخت های مناسبی در شهرستان وجود ندارد، خدمت به مردم در دولت تدبیر و امید یک اصل است، شوراییان جواب رای مردم را باید با خدمت صادقانه بدهند، اعضا شورا تعامل با شهردار و مسئولان شهرستان داشته باشند تا شاهد اجرای پروژه های عمرانی مطلوبی باشیم.

امیرالله حقیقی با اشاره به اینکه تغییر مدیریت در فاصله کم به شهر ضربه می زند، یادآور شد: اکنون با تایید ابلاغ شهردار اسلامشهر فرصت خوبی برای خدمت رسانی فراهم شده، نظارت حق قانونی شوراست ولی شوراییان نباید در کار شهرداری دخالت کنند، کارها و پروژه های زیادی است که نیاز به پیگیری جدی دارد، بحث مترو، تقاطع غیر هم سطح و انتقال خط راه آهن نیازمند تعامل شورا با شهردار و مسولان استانی است.

در اسلامشهر نتوانستیم خدمات خوبی به شهروندان ارائه دهیم

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نیز در این مراسم اظهار داشت: با پیگیری های استاندار تهران و مسولان محلی ابلاغ شهردار اسلامشهر صادر شد که امید می رود ناصری پور با توجه به شناختی که از مجموعه شهرداری و شهر دارد بتواند منشا خدمات خوبی شود.

حسین طلا، مردم اسلامشهر را شهروندانی مظلوم دانست و بیان کرد: ارائه خدمت به شهروندان باید تبدیل به یک مسابقه بین مدیران شود، فرصت ها در حال از دست رفتن است. در اسلامشهر نتوانستیم خدمات خوبی به شهروندان بدهیم و فرصت ها از دست رفته، باید تا می توانیم تلاش خود را بیشتر کنیم تا جبران مافات شود.

بهتر است شورا به فکر شهردار جدید نباشد

معاون امور عمرانی استانداری تهران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ۱۱ ماه پیش مراسم معارفه شهردار سابق اسلامشهر برگزار شد، افزود: در آن جلسه هم توصیه هایی به شهردار و اعضا شورا شد که متاسفانه به آن عمل نشد، طی این مدت گذشته برای گرفتن ابلاغ شهردار اسلامشهر مشکل داشتیم و مقامات بالاتر گزارش دقیق می خواستند که چرا شهردار قبلی موفق به کار در این شهر نشد، اگر شوراییان به توصیه های بزرگان گوش می کردند این اتفاق نمی افتاد.

حسن کریمی مقصر اصلی را در شکست شهردار سابق عملکرد شورا دانست و گفت: اگر رییسی شهردار سابق هم نتوانست موفق شود مقصر خود شوراست چرا که باید در انتخاب شهردار بیشتر دقت می کرد، امروز با انتخاب یک شهردار بومی که از بدنه شهرداری است باید تمام تلاش خود را بکنید تا گذشته جبران شود،

وی افزود: دیگر وقتی نمانده که بخواهید صرف درگیری با شهردار و انتخاب های دیگر بکنید، باید تمام توان و انرژی خود را برای تعامل و همکاری بگذارید.

این مسئول، اختلاف سلیقه را مثبت برشمرد و اعلام کرد: اختلاف سلیقه خوب است ولی اختلاف و تفکیکی بد، خبرهایی که به ما می رسد مبنی بر تشکیل ائتلاف ۵ و ۸ در شورای شهر اسلامشهر خبرهای خوشی نیست تاکید می کنیم اختلافات را کنار بگذارید و در فرصت باقی مانده تا پایان زمان شوراها به فکر اجرای پروژه های مهم شهری باشید.

اسلامشهر تبدیل به کارگاه عمرانی می شود

شهردار شهر اسلامشهر در این مراسم ضمن تشکر از اعتماد شورای شهر در سپردن سکان هدایت امور شهرداری به وی اضافه کرد: هیچ کاری بهتر و والاتر از خدمات رسانی به مردم نیست.

علیرضا ناصری پور بازپس گیری کارخانه آسفالت، جمع آوری کانکس های مزاحم و تلاش برای اجرایی کردن عملیات مترو را از مهمترین اقدامات شهرداری دانست و گفت: در سال اقتصاد و فرهنگ سعی و تلاش می شود با مدیریت جهادی در خدمت شهروندان باشیم.

    
بیگی فرماندار رباط کریم و نکو نماینده مجلس شورای اسلامی با حضوردر نصیر شهر به بررسی مشکلات در امر ورزش پرداختند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، بیگی فرماندار رباط کریم و نکونماینده مجلس شورای اسلامی پس از شرکت در فریضه نماز عبادی و سیاسی جمعه و مزار شهدای گمنام در نصیر شهر، با حضور در زمین چمن مصنوعی ، ضمن تماشای بازی فوتبال بین دوتیم هم شهری( آرش بزرگسال و آرش جوانان) به بررسی مشکلات در این حوزه پرداختند.

علی بیگی فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: نصیر شهر با برخورداری از جوانان با استعداد و پر تلاش در رشته های مختلف ورزشی ، می تواند به یکی از قطب ها در زمینه ورزش استان تهران تبدیل شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان رباط کریم در ادامه افزود: در این چند سال اخیر نصیر شهر رشد خوبی را از نظر سرانه ورزشی طی کرده است ولی هنوز با شرایط مطلوب فاصله دارد و نیازمند توجه بیشتر به این شهر می باشد.

نکو نماینده مجلس شورای اسلامی نیز مساعدت بیشتر مسئولین را خواستار شد و اظهار داشت: نصیر شهر در سرانه ورزشی رشد چشمگیر و قابل توجهی را داشته ولی مسئولین باید توجه و نگاه خاصی را به این شهر داشته باشند تا شهروندان شرایط مطلوب و بهتری را داشته باشند.

در پایان مسابقه، فرماندار به همراه امام جمعه نصیر شهر از پروژه مصلا در حال احداث آن شهر بازدید بعمل آوردند.

خدایی امام جمعه نصیر شهر گفت: از مسئولین شهرستان انتظار هست در احداث مصلا مساعدت و همکاری بیشتری را داشته باشند.

    
دو برادر که در شب خواستگاری خواهر خود، در درگیری و نزاع، جوانی را به قتل رسانده بودند بازداشت موقت شده و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.
 

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در ساعت 30 : 17 مورخ 22 دیماه سال جاری وقوع یک فقره درگیری منجر به جنایت به کلانتری 126 تهرانپارس اعلام شد که با حضور مأموران کلانتری در بیمارستان و بررسی های اولیه مشخص شد جوانی 30 ساله بنام علیرضا بر اثر اصابت ضربه چاقو مجروح و توسط دو تن از دوستانش به بیمارستان منتقل شده و با وجود انجام اقدامات درمانی فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تحقیقات اولیه از محل جنایت:

بنابر اظهارات دوستان مقتول که وی را به بیمارستان منتقل کرده بودند مأمورین به محل وقوع درگیری در خیابان استخر مراجعه کردند.

در تحقیقات از اهالی محل مشخص شد که درگیری منجر به جنایت، میان گروهی از جوانان- مقتول و گروهی از دوستانش- با دو برادر به نام های «مهدی و محمد» رخ داده است که پیش از آن نیز مقتول با پدر این دو برادر درگیر شده بود.

با حضور مأموران در محل درگیری، پدر مهدی و محمد جهت انجام تحقیقات به کلانتری منتقل شد.

پدر مهدی و محمـد ضمن تأیید درگیری خود با مقتول به مأمورین گفت: در ساعت 17 از خانه بیرون آمده بودم که دیدم یک ماشین سفید رنگ در مقابل پل ورودی منزل ایستاده و دو سرنشین جوان داخل آن در حال مشاجره با یکدیگر هستند.

آن زمان من و خانواده ام منتظر خانواده ای بودیم که برای خواستگاری دخترم می آمدند؛ به همین علت از راننده ماشین- مقتول- درخواست کردم که کمی جلوتر برود که ناگهان راننده ضمن دادن ناسزا به بنده با یک قبضه چاقوی دسته مشکی به سمت حمله ور شد!

خواستم چاقو را از دست او بگیرم که دستم آسیب دید ..... به کمک اهالی محل و همسایگان این دو جوان را سوار ماشین کرده و از آنها خواستیم که محل را ترک کنند....

همزمان با حضور خواستگار در داخل خانه، سر و صدای زیادی در داخل خیابان شنیده می شد؛ به همین علت مراسم خواستگاری را نیمه تمام گذاشته و میهمانان خداحافظی کردند؛ پس از دقایقی، [ مأمورین ] کلانتری به درب منزل آمده و عنوان داشتند که دو پسرم با تعداد زیادی جوان در ابتدای کوچه درگیر شدند.

مأمورین اعلام کردند که یکی از آن جوانان در حین درگیری به قتل رسیده است.

مراجعه دو برادر به اداره دهم:

با آغاز رسیدگی به پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان در تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که دو برادر- محمد و مهدی- پس از اطلاع از وقوع جنایت از محل سکونت خود متواری شدند؛ لذا ضمن ارائه مشاوره های لازم به اعضای خانواده متهمان، از آنها خواسته شد تا در خصوص تحویل محمد و مهدی با کارآگاهان همکاری کنند.

سرانجام دو برادر در مورخه 25 دی ماه با مراجعه به اداره دهم پلیس آگاهی خود را معرفی کردند.


مهدی -متولد 1363- در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:« در ساعت 17 مقتول که از بچه های محل بود با خودرو سمند در مقابل کوچه با شخص دیگری به نام علی درگیر شده و مشغول ناسزاگویی بود که پدر اینجانب به آنها تذکر می دهد ولی آنها با پدرم درگیر شده و حتی علیرضا با چاقو دست پدرم را [ با چاقو ] می زند و پس از شلوغ شدن محل هر دو نفر از محل می روند.

حدودا ًنیم ساعت پس از آن من به سر کوچه رسیده و از طریق برادر کوچکتر خود -محمد- در جریان درگیری پدرم با علیرضا قرار گرفته بودم که ناگهان در همان لحظه علیرضا . ع -مقتول- با ماشین، مقابل کوچه توقف کرد و هفت یا هشت نفر با شمشیر به سمت من حمله ور شدند.

یک لوله را از مقابل درب مغازه ی عمویم برداشته و با آنها درگیر شدم.

مقتول در دستش شمشیر داشت و آنرا به سمت من پرتاب می کرد؛ من نیز برای دفاع خود ضربه ای با لوله به دستش وارد کردم که پس از آن هر دو نفر به زمین خوردیم. پس از آن مقتول این بار با برادرم درگیر شد که پس از دقایقی، تمامی آنها از محل متواری شدند.

پس از گذشت مدتی متوجه شدم که پدرم را به کلانتری برده اند؛ به همراه برادرم محمد به سمت کلانتری در حرکت بودیم که متوجه شدیم علیرضا بر اثر اصابت چاقو به قتل رسیده است؛ به همین علت و از روی ترس، دیگر به کلانتری نرفته و هر دو نفر متواری شدیم.»

محمد پس از حضور در اداره دهم در اظهاراتی مشابه به کارآگاهان گفت:« قرار بود تا آن روز برای خواهرم خواستگار بیاید؛ من هم داشتم کوچه را تمیز می کردم که ناگهان متوجه درگیری علیرضا . ع- مقتول- با پدرم شدم.

پس از پایان درگیری، برادر بزرگترم -مهدی- از سرکار برگشته بود که در داخل کوچه، داستان درگیری را برایش تعریف کردم؛ ناگهان یک دستگاه خودرو سوزوکی ویتارا سفیدرنگ و چند دستگاه موتورسیکلت، آن طرف خیابان توقف کرده و 7 یا هشت جوان به ما حمله کردند.

زمانی که «علیرضا. ع» – در حین درگیری با برادرم – به زمین افتاد، چاقو از دستش خارج شد و من نیز چاقو را برداشته و در تاریکی ضربه ای را به سمتش پرتاب کردم؛ نمی دانم که چاقو به کجای بدن علیرضا برخورد کرد.

پس از درگیری، من، برادرم را از زمین بلند کرده و آمدیم داخل مغازه عمو ؛ پس از آنکه به خانه آمدیم، متوجه شدیم که مأمورین به درب خانه مراجعه  کرده و پدرمان را به کلانتری برده اند. در حین رفتن به کلانتری بودیم که متوجه شدیم علیرضا فوت کرده است.»

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح هر دو متهم به مشارکت در نزاع منجر به جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی و هر دو متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.