X
تبلیغات
 

    

حال پروژه های شهرداری رباط كریم خوب است
 مدیر کل دفتر فنی استانداری تهران  در بازدید از پروژه های در حال اجرا گفت : حال پروژه های شهرداری رباط کریم خوب است
 به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر رباط کریم ؛در بازدید های دوره ای از شهرهای استان تهران صبح امروز مهندس سلیم آبادی مدیر کل دفتر فنی استانداری تهران به همراه جمعی از کارشناسان و مهندسین با حضور در شهر رباط کریم روند اجرای پروژه های در دست اجرا را مورد بررسی قرار دادند . مدیر کل دفتر فنی استانداری ضمن ابراز خرسندی و رضایت از پروژه های شهرداری رباط کریم عنوان داشت: مدیریت شهری رباط کریم توانسته است با توجه به نیازهای عمده شهر در همه زمینه ها اعم از عمرانی ، خدماتی ، فضای سبز ، حمل و نقل و ... اقدامات ارزنده ای صورت دهد که شایسته تقدیر است. شهردار رباط کریم نیز در این بازدید برخی از کمبودها و مشکلات موجود در حوزه شهرسازی را عنوان و خواستار رفع موانع و نیز شفاف سازی برخی از قوانین موجود شد.

    
    

استقبال مسافران نوروزی از بناهای تاریخی شهرستان رباط کریم

رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان های رباط کریم ،اسلامشهر و بهارستان گفت : بناهای تاریخی این شهرستان مورد توجه و استقبال مسافران نوروزی قرار گرفت

 محمود بهارلو رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری  شهرستان های رباط کریم ،اسلامشهر و بهارستان در گفتگویی به خبرنگار ما گفت : کاروانسرای حاج کمال ،آسیاب آبی ،یخدانهای بازارک و پل بازارک و تپه بقه و کیکاور از جمله آثار تاریخی  هستند که بسیار مورد توجه مسافران قرار گرفته است

وی گفت : زیارت مسافران نوروزی از بقعه های امامزاده عماد الدین (ع)و امامزاده علی اصغر (ع)،امامزاده ابوطالب (ع)و امامزاده ع و غ و بقعه پیغمبر لوط (ص) نسبت به پارسال افزایش چشمگیری داشته است

بهارلو در ادامه گفت : کاروانسرای حاج کمال از جمله آثار ارزشمند تاریخی است که با شماره 1558 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و قدمت آن به دوره قاجاریه برمی گردد.

    
    
    
    

برگزاری آئین استقبال از نایب قهرمان وزنه برداری معلولان جهان در روستای منجیل آباد

آئین استقبال از نایب قهرمان وزنه برداری معلولان جهان روز یکشنبه در روستای منجیل آباد رباط کریم محل سکونت وی برگزار شد.

به گزارش  خبرنگار ما و به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم ، در مراسمی با حضور حمید دانش آموز بخشدار مرکزی رباط کریم و جمعی از مسئولان و مردم روستای منجیل آباد از سید حامد صلحی پور که در مسابقات وزنه برداری معلولان جهان در کشور امارات به مدال نقره و مقام نایب قهرمانی دست یافت ، استتقبال و تجلیل شد.

وی به عنوان نماینده وزنه برداری معلولان ایران در در دسته 88 کیلوگرم در پنجمین روز   این رقابت‌ها حرکت اول وزنه 220 کیلوگرم را انتخاب کرد که از مهار آن باز ماند و در   دومین حرکت موفق شد وزنه 220 کیلوگرم را بالای سر ببرد.

وی در سومین حرکت خود با مهار وزنه 225 کیلوگرمی موفق شد نشان نقره این دسته را از آن خود کرده و نایب قهرمان شود.

    

امسال نیز از سوی اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستاهای رباز کریم و بهارستان تمهیدات ویژه ای برای مسافرین نوروزی اندیشده شد که مورد استقبال بی نظیر آنان واقع گردید.
محمود بهارلو در گفتگو با خبرنگار ما با تشریح برخی فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته نیز اظهار اشت : سال نو فرصت بسیار ارزشمندی بود تا بتوانیم از ظرفیت های بالقوه شهرستان در راستای بهره وری مسافرین نوروزی و شهروندان فهیم شهرستان  استفاد کنیم

وی تصریح کرد :  وجود آثار تاریخی و باستانی و همچنین بقاع متبرکه فرصت بسیار مناسبی بود تا گردشگران و مسافران نوروزی از شهر تاریخی و زیبای رباط کریم دیدن کنند .
بهارلو با تاکید بر اینکه تمام توان خود را در جهت رفا . حال مسافرین نوروزی بکار بسته نیز گفت : خوشبختانه با عنایت فرماندار محترم و دیگر مسوولین شهرستان با تعامل و همدلی توانستیم از جاذبه های وآثار باستانی شهرستان رباط کریم  خروجی اثر گذاری را داشته باشیم

بهارلو توزیع اقلام فرهنگی و راهنایی مسافرین نوروزی را از جمله اقدامات شاخص این اداره یاد کرد و خاطر نشان ساخت : تمام تلاش ما بر این بود تا مسافرین محترم از اقصی نقاط کشورمان خاطر خوشی را از این شهرستان به یادگار ببرند
    

پرداخت 4 میلیارد ریال برای ارتقا سطح سلامت مددجویان و کمیته امداد امام خمینی رباط کریم

مدير كميته امداد امام خمینی (ره) شهرستان رباط كريم گفت: به منظور ارتقای سطح سلامت مددجويان تحت حمايت نزدیک به چهارمیلیارد ریال در سال گذشته پرداخت شد.
به گزارش خبرنگار ما و به نقل از روابط عمومي فرمانداری شهرستان رباط کریم ؛ حسين محمدي گفت : به منظور ارتقای سطح سلامت مددجويان ، بهبود و رفع سوء تغذيه كودكان، تأمين اعتبار بيمه زنان سرپرست خانوار مبلغ 3 ميلياردو 800 ميليون ريال در طي سال 92  پرداخت گرديده است.

    
شهردار صالحیه شهرستان بهارستان انتخاب شد
بهارستان - خبرگزاری مهر : شورای اسلامی شهر صالحیه شهرستان بهارستان با بررسی های همه جانبه سوابق نامزدهای احتمالی، دومین شهردار این شهر را با اکثریت آرا انتخاب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، شهردار وقت  صالحیه که در واقع اولین شهردار منتخب شورای اسلامی شهر صالحیه بود، طی ماه های گذشته تنها پس از دو هفته فعالیت، از سمت خود استعفا داد و کنار گیری کرد.پس از استعفای شهردار وقت اعضای شورای اسلامی شهر به منظور معرفی سکان دار شهر، علیرضا قربانی را به عنوان شهردار این شهر برگزیدند.در این زمینه رئیس شورای اسلامی صالحیه شهرستان بهارستان در گفتگو با تاکید بر سه مقوله اساسی تخصص، تجربه و تعهد اظهار داشت: یکی از ملاکهای اساسی که مد نظر اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار بوده، داشتن تخصص، تجربه و تعهد لازم بود، در واقع کسی باید سکاندار شهرداری بشود که بُعد تعهدش نسبت به دو بُعد دیگر بالاتر باشد.

دهقان نیری افزود: قطعا با حضور شهردار جدید تحول عظیمی در سطح شهر حاصل شود و رضایت مندی شهروندان به وجود آید.

وی، انتظارات شورای شهر را به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان محلی از شهردار، تکریم ارباب رجوع، تسریع در خصوص مطالبات قانونی شهروندان، ایجاد منابع درآمدی پایدار و نیز جذب درآمد، ارتباط صادقانه با مردم و مسئولین در راستای پیشبرد اهداف عالیه شهر، توجیح اقدامات عمرانی، خدماتی و تفریحی دانست و در ادامه بر بکارگیری ظرفیت و پتانسیل های عظیم منطقه تاکید کرد.

لازم به ذکر است که پیش از این قربانی در شهرهای رباط کریم، گلستان و اشتهارد به عنوان شهردار مشغول به فعالیت بود.